Powrót   Forum CDRinfo.pl > Sprawy administracyjne > Propozycje, sugestie, błędy forum

Propozycje, sugestie, błędy forum Zauważyłeś błąd na forum lub serwisie a może masz jakąś sugestię? Podziel się tym z nami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 31.12.2002, 04:33   #1
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
propozycje poprawek

oto krotka lista przemyslen powstala po upojnej nocy tego co moznaby poprawic

a) przy wejsciu na forum zablakane owieczki informowane sa o istnieniu REGULAMINU - czy nie mozna dac linka do regulaminu z poziomu tej wlasnie strony? (chodzi mi o podpiecie jakiejsc www z regulaminem pod ten pomaranczowy link) bo wchodzenie na forum zeby czytac regulamin jest troche dziwne...

b) czy po kadej probie musze byc informowany ze przegladarka mnie przekieruje itp? czy sa dzis na rynku jeszcze przegladarki ktore tego automatycznie nie robia? i czy jesli sa to czy mozna nimi wogole wejsc na forum?

c) czy ciagle nie mozna kasowac wlasnych topicow? przeciez misek jakis czas temu odblokowal te mozliwosc? mi sie nie udalo...

d) czy isnieje mozliwosc aby uzytkownik mogl nadac swojemu postowi status ;informacja; (sticky) - czy trzeba liczyc na dobra wole moderatora? i jego zgode?

i to wlasciwie tyle - z kosmetycznych zmian to co juz proponowano wczesniej - nie da sie dokleic do forum wiekszej ilosci MORDEK? bo te 19 czesto nie wystarcza...

i to tyle - pozdrawiam i wracam do lozka
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 31.12.2002, 10:07   #2
+++LeWaP+++
Guru
 
Avatar użytkownika +++LeWaP+++
 
Data rejestracji: 17.04.2002
Lokalizacja: Kłodzko
Posty: 2,534
+++LeWaP+++ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
popieram podpunkty :-D :

a) b)

c) też ale nie mozna ustawić np. czas możliwości skasowania posta np. 1 dzień od jego założenia ?

nie rozumiem d) :o

dodaje:

e) nie można wydłużyć czasu na modyfikację odp. do 15-20 minut z tych marnych 5-ciu ?
__________________
lewap3@tlen.pl
+++LeWaP+++ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.12.2002, 11:49   #3
Monter
Użyszkodnik
 
Avatar użytkownika Monter
 
Data rejestracji: 29.03.2001
Posty: 767
Monter niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
A więc po kolei:

a). Dobry pomysł, zaraz z tego pomarańczowego wyróżnienia tekstu zrobię link, z tym, że nie będziemy robić zamieszania z osobną stroną i regulaminem, tylko będzie to link właśnie do Forum (dokładnie do samego regulaminu). Dlaczego tak? A dlatego że po pierwsze istnienie tekstu regulaminu w więcej niż jednym miejscu razem z faktem, iż zmianami w Forum zajmuje się kilka osób mogłoby spowodować rozbieżności w tekście poprzez nie naniesienie zmian, a tak jest w jednym miejscu i problem znika. Po drugie: cały dział w którym znajduje się regulamin ma nadane takie prawa, iż jest widoczny bez rejestracji w Forum, w przeciwieństwie do działu 'Dyskusje', który jest wówczas niewidoczny i niedostępny.

b). Przekierowanie to funkcja Forum, nie da się jej wyciąć. Jest ona wymagana do poprawnego działania Forum.

c). Nic mi o tym nie wiadomo. Kasowanie zostało już dawno wyłączone i nie planuję włączania go. Ma to swoje zalety, gdyż ogranicza bluzgi i inne przykre sytuacje, mające miejsce wcześniej (użytkownik wpisuje a potem kasuje swoją wypowiedź). Małych dzieci tu nie ma i chyba każdy ponosi odpowiedzialność za swoje słowa. Osoby które chcą coś wykasować muszą zwrócić się do Moderatora lub Administratora Forum.

d). Status posta przyklejonego (ang. sticky) - "Informacja" jest nadawany wyłącznie przez Moderatorów lub Administratorów Forum, ponieważ wynika z ich zwiększonych uprawnień. Nie da się przydzielić komuś włączania samej opcji "Informacja" bez zmiany jego uprawnień na Administrowanie Forum, a to jak wiadomo odpada

Mordki). Da się, pracuję nad tym. Planuję dodać wybrane ikony z róznych modyfikowanych wersji GG. Kwestia czy mogę, bo naruszyć to może prawa autorskie. Jeśli nawet ikony zostaną dodane, z góry informuję, że odpadają wszelkie ikony/tematy 'sex', 'guns' itp.


'c' by LeWaP). j.w. - trzeba uważać co się pisze

'e' by LeWaP). czas 5 min na modyfikację danego posta od jego wpisania moim zdaniem jest wystarczający na poprawienie zauważonych literówek, błędnych linków itp. Zwiększenie czasu umożliwia wpisanie treści niezgodnych z regulaminem lub ubliżających innemu użytkownikowi a następnie ich usnięcie - a na to sobie pozwolić nie możemy. Po tym czasie błędy można poprawić za pośrednictwem Moderatora lub Administratora, wysyłając mu email bądź PM z informacją co i gdzie poprawić.
__________________
Poprzedni opis: Był i się zmył.
Teraz jestem tu: monter.techlog.pl
CHCIAŁĘ BYŚ MODERATORĘ ale sresyknofałę... Bedę PREZYDĘTĘ !!!
"Głupota, którą widzimy u drugich, na ogół podnosi nas na duchu"
Monter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.12.2002, 12:24   #4
+++LeWaP+++
Guru
 
Avatar użytkownika +++LeWaP+++
 
Data rejestracji: 17.04.2002
Lokalizacja: Kłodzko
Posty: 2,534
+++LeWaP+++ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ad e)

no tak , a jak ktos chce szybko udzielić połowicznej odp.

np. na temat x!

Pisze odp. i wyślij odp.

za chwilę znajduje w necie linka, który warto dodac do w/w wypowiedzi i co ? nabija sobie posta i robi niepotrzebne schody swoich wypowiedzi...

Przeciez zawsze jest 2 str., nie każdy che rzucać bluzgi itp.

Niektórzy potzrebuja więcej czasu żeby cos znaleźć w necie.


Te 5 minut... współczuje modemowcom

ale skoro musi tak być to hmmm...

Czemu nie zrobicie dodatkowego działu, ankiety np. i tam można by demokratycznie rozstrzygnąć niektóre sprawy... chyba, że nie mamy demokracji
__________________
lewap3@tlen.pl
+++LeWaP+++ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.12.2002, 13:56   #5
Monter
Użyszkodnik
 
Avatar użytkownika Monter
 
Data rejestracji: 29.03.2001
Posty: 767
Monter niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Obce jest mi pojęcie odpowiedzi połowicznej. Albo coś wiem i odpisuję rzeczowo albo nie wiem i wogóle nie zabieram głosu. Dotyczy to także linków - to tak jak w normalnej dyskusji na żywo, jak nie masz o czym mówić to zwykle głosu nie zabierasz - ostatecznie możesz linki dopisać w osobnym poście - większość dyskusji i tak zamyka się w max 2 stronach

Tak, są dwie strony jak wspomniałeś LeWaP, ale niestety ta gorsza zbyt często ostatnio brała górę i konieczne okazały się pewne cięcia. Przyznaj sam że zrobiło się pod tym względem spokojniej.
Przykro mi, jeśli uderza to w spokojnych forumowiczów, ale ma pozytywny wpływ na Forum. Jakby co bluzgać sie można nadal na PM

Ankietę możesz utworzyć sam jak każdy zarejestrowany użytkownik, opcja pojawia się przy rozpoczynaniu nowego tematu na samym dole strony w której dodajesz nową dyskusję, tak więc bez sensu jest tworzenie kolejnego działu forum tylko do ankiet.
__________________
Poprzedni opis: Był i się zmył.
Teraz jestem tu: monter.techlog.pl
CHCIAŁĘ BYŚ MODERATORĘ ale sresyknofałę... Bedę PREZYDĘTĘ !!!
"Głupota, którą widzimy u drugich, na ogół podnosi nas na duchu"
Monter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.12.2002, 14:00   #6
+++LeWaP+++
Guru
 
Avatar użytkownika +++LeWaP+++
 
Data rejestracji: 17.04.2002
Lokalizacja: Kłodzko
Posty: 2,534
+++LeWaP+++ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
tym razem odp. krótko:

THX
__________________
lewap3@tlen.pl
+++LeWaP+++ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.12.2002, 18:12   #7
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
niepokoi mnie brak mozliwosci edycji wlasnych postow...

bardzo nie niepokoi - poniewaz jeszcze na poczatku grudnia mogelm to roibc - wywalalem swoje stare posty (zastepowalem ich tresc '.'), potem misiek dal nam mozliwosc kasowania postow (tez kilka polecialo - a teraz - d.. blada - tylko jakos nie zauwazylem kiedy to sie stalo ...)

a jak teraz poprosze szanownych panow moderatow o zastapienie WSZYSTKICH moich postow starszych niz 2 miesiace '.' to czy sie zgodzicie? bo ja mam wrazenie ze nikomu sie nie bedzie chcialo...
a mam taki kaprys teraz zeby pokasowac swoje co mniej wartosciowe posty

tak samo edycja '5 min' jest drakonskim przepisem...

ilosci bluzgow nie zmniejszy - o porzadek i tak dbamy w sporym zakresie MY, a BARDZO utrudnia zycie

mam nadzieje ze nadejdzie odwilz i na forum zrobi sie troche luzniej - bo koncowka roku obfitowala w posuniecia co najmniej wysokoenergetyczne...

pozdrawiam i zycze milego dnia
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.12.2002, 18:19   #8
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
poniewaz wpadlem na nowy pomysl po 5 minutach wiec nabijam sobie licznik kolejnym postem

MONTER - tak, mielismy mozliwosc kasowania wlasnych postow, dal ja nam misiek4 po naszej smialej prosbie - zyskal tym nasza wdziecznosc - poniewaz okazal zaufanie - a my z tego co mi wiadomo,a bywam tu codziennie,nie wykonalimy manewru ktory sugerowalby zabranie nam tej mozliwosci

brak EDYCJI wlasnych postow jest dla mnie niezrozumialy

podsumowujac - robi sie tu coraz ciezej...
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.12.2002, 18:34   #9
Yahol
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)

brak EDYCJI wlasnych postow jest dla mnie niezrozumialy

podsumowujac - robi sie tu coraz ciezej... [/B]
.....sluszne uwagi!
I wlasnie tez i dla tego powodu coraz mniej pisze (mysle ze z korzyscia i dla mnie i dla forum) a w zasadzie tylko przegladam posty.
Obostrzenia sa coraz wieksze a luzu mniej.
Ale coz....
...takie jest zycie
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.01.2003, 22:42   #10
Monter
Użyszkodnik
 
Avatar użytkownika Monter
 
Data rejestracji: 29.03.2001
Posty: 767
Monter niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Re: propozycje poprawek

Cytat:
-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)
... nie da sie dokleic do forum wiekszej ilosci MORDEK? bo te 19 czesto nie wystarcza...
Dało się Czy 60 ikonek wystarczy?

Pełną listę "mordek" znajdziecie tutaj
__________________
Poprzedni opis: Był i się zmył.
Teraz jestem tu: monter.techlog.pl
CHCIAŁĘ BYŚ MODERATORĘ ale sresyknofałę... Bedę PREZYDĘTĘ !!!
"Głupota, którą widzimy u drugich, na ogół podnosi nas na duchu"
Monter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2003, 01:26   #11
/||\aster
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
Monter napisa***322;(a)


Jakby co bluzgać sie można nadal na PM

Szczerze to nawet tego nie mozna, niedawno Tanner kogos zbluzgal i ten User dal posta na off topic i grozono za to Tannerowi banem . Ja mysle ze takie posty na temat ze cie ktos zbluzgal na PM powinny byc kasowane bo to w koncu PM, a jak juz ktos powiedzial zawsze mozna dodac ta osobe do listy ignorowanych.
Nierozumiem tego czy gdyby jakis user zbluzgal kogos na PM a tamten by dal topic o tym to czy tamten user by mial nalozone jakies sankcje wg. mnie nie powinien miec zadnych bo jak juz mowilem zawsze mozna dodac ta osobe do listy ignorowanych.

Co do poprawek to mam jedna:
xx2ax) Gdy chce wstawic buzke do posta to zawsze mi ja wstawia na koniec textu mianowicie gdy chce jakas wstawic po napisaniu textu w innym miejscu to i tak musze uzyc wytnij/wklej czy da sie to jakos poprawic zeby byly wstawiane buzki tam gdzie aktualnie znajduje sie kursor
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2003, 09:17   #12
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: propozycje poprawek

Cytat:
-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)
oto krotka lista przemyslen powstala po upojnej nocy tego co moznaby poprawic

a) przy wejsciu na forum zablakane owieczki informowane sa o istnieniu REGULAMINU - czy nie mozna dac linka do regulaminu z poziomu tej wlasnie strony? (chodzi mi o podpiecie jakiejsc www z regulaminem pod ten pomaranczowy link) bo wchodzenie na forum zeby czytac regulamin jest troche dziwne...
mozna zrobic - zajme sie tym

Cytat:
b) czy po kadej probie musze byc informowany ze przegladarka mnie przekieruje itp? czy sa dzis na rynku jeszcze przegladarki ktore tego automatycznie nie robia? i czy jesli sa to czy mozna nimi wogole wejsc na forum?
o wile mi wiadomo to jest to zwiazane z samym forum i
raczej nie da sie tego wylaczyc - ale nie dam glowy

Cytat:
c) czy ciagle nie mozna kasowac wlasnych topicow? przeciez misek jakis czas temu odblokowal te mozliwosc? mi sie nie udalo...
sprawdzimy - nic mi nie wiadomo by nie bylo mozna

Cytat:
d) czy isnieje mozliwosc aby uzytkownik mogl nadac swojemu postowi status ;informacja; (sticky) - czy trzeba liczyc na dobra wole moderatora? i jego zgode?
raczej takie prawo bedzie przyczyna zamieszania i balaganu
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2003, 18:25   #13
Pawel_k
User
 
Data rejestracji: 25.09.2002
Posty: 3,272
Pawel_k zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja mam taka skromna propozycje aby zwiekszyc limit ilosci "mordek" w poscie.
czasami jak pisze dlugiego posta - pare cytatow + wlasne opinie - i wstawiam troche mordek to przy wyslaniu wyskakuje mi komunikat zebym pare mordek wymordowal (ale mi sie zrymowalo :chytry: )
albo chociarz zamiast tego podajcie limit (ilosciowy) mordek w poscie
__________________
nie bedzie niczego
Pawel_k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2003, 19:22   #14
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,839
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Skoro juz jest taki topic i taka okazja, to ja chcialbym spytac dlaczego zeby wejsc na dzial forum z dyskusjami tematycznymi trzeba byc zarejestrowanym uzytkownikiem? Bez tej formalnosci mozna sobie tylko poczytac regulamin i "cdrinfo na wesolo". Mozliwe ze byly ku temu jakies powody, ale jak siegam pamiecia na starym forum mozna bylo wejsc i co najmniej czytac a calkiem dawno temu nawet pisac posty. Moim skromnym zdaniem nikt nie bedzie sie rejestrowal tylko po to, zeby zobaczyc co tu jest i czy w ogole cos sie dzieje. Kto wie ilu wartosciowych ludzi przez to rezygnuje. Przy okazji zmniejszylaby sie ilosc bezsensownych rejestracji ludzi z zerowa iloscia postow na koncie (albo 1 bo raz sie o cos spytali). Moze dobrze byloby przywrocic chociaz mozliwosc czytania toczacych sie tu dyskusji?
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2003, 19:47   #15
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Jo !

Od teraz na STALE jest wlaczona jest edycja i kasowanie wlasnych postow... HOWGH

Pozdrawiam
Misiek4
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.