Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych Dyskusje poświęcone odzyskiwaniu danych z dysków twardych i pamięci flash



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 26.05.2010, 13:45   #1
lucasn
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.05.2010
Posty: 2
lucasn w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
POMOCY utraciłem dane

Panowie czy też Panie.

Jak chyba każdy na moim miejscu zwracam się do Was pogrążony w rozpaczy po pomoc.....

Sformatowałem niewłaściwy dysk i utraciłem wszystkie niezbędne dane.... 500GB.
Zacznę może od początku żeby nie utrudniać gdyż widziałem już kilka podobnych wątków ale problemu mi się nie udało rozwiązać.

Dokonałem formatu niewłaściwego dysku przy pomocy programu FAT32FORMAT - wybrałem opcję quick format. Problem właśnie dotyczy chyba też zmiany formatu... poprzednio był NTFS
Na dysku nic nie nadpisywałem - próbowałem odszukać wskazaną partycję (był jedna) za pomocą programu testdisk niestety odszukał mi tylko tę już po formacie.... - korzystałem z opcji quick search i innej nie znalazłem.


POMOCY PROSZĘ !!

wykonuję właśnie dokładne przeszukiwanie ile nie ma rezultatu jest widoczna wyłącznie już partycja w formacie FAT32 bez danych....

Ostatnio zmieniany przez lucasn : 26.05.2010 o godz. 13:51
lucasn jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.05.2010, 14:17   #2
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,175
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Na początek spróbuj tego programu: http://www.cdrinfo.pl/download/7337183357
Jeżeli nie pomoże, to kombinuj z innymi z działu odzyskiwanie danych: http://www.cdrinfo.pl/downloads/dysk...kiwanie-danych Niestety niektóre ze względu na wersję demo lub trial pozwalają jedynie zobaczyć dane, które można odzyskać, bez możliwości ich zapisania. No ale jeżeli coś Ci się uda zobaczyć, to wiadomo w jakim kierunku iść dalej.
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych

Ostatnio zmieniany przez Bartez : 26.05.2010 o godz. 14:20
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.05.2010, 14:24   #3
lucasn
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.05.2010
Posty: 2
lucasn w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
nie ma żadnych darmowych programów, które mi to umożliwią ? Czy jest w ogóle realna szansa że po takim quick formacie który zmienił format z NTFS na FAT32 mogę odzyskać poprzednie dane w komplecie ?
lucasn jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.05.2010, 15:38   #4
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez lucasn Podgląd Wiadomości
nie ma żadnych darmowych programów, które mi to umożliwią ? Czy jest w ogóle realna szansa że po takim quick formacie który zmienił format z NTFS na FAT32 mogę odzyskać poprzednie dane w komplecie ?
Szanse sa,niewielkie,ale sa.
GetData jest bardzo dobrym i skutecznym programem.
Trzeba po prostu spróbować.
Darmowych progsow na tym poziomie, to raczej nie ma.
Przynajmniejja nie znam.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.05.2010, 07:58   #5
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
a PCI File inspector?
O ile pamietam była tam możliwość wybrania dysku fizycznego a nie logicznego, szukanie partycji zadanego typu itd.
Chyba ze coś zle pamietam.

Przyszedł mi do głowy jeszcze szalony pomysł, ale to chyba ostateczność.
Zrobić Quick Format z powrotem na NTFS.

Jest jeszcze Hirens Boot CD...
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.05.2010, 11:17   #6
migol21
Pasionat
 
Avatar użytkownika migol21
 
Data rejestracji: 17.07.2009
Lokalizacja: Małopolska
Posty: 102
migol21 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez lucasn Podgląd Wiadomości
nie ma żadnych darmowych programów, które mi to umożliwią ? Czy jest w ogóle realna szansa że po takim quick formacie który zmienił format z NTFS na FAT32 mogę odzyskać poprzednie dane w komplecie ?
1) Jeśli miałeś system plików NTFS
2) Jeśli wykonałeś format na FAT32

To

Jesteś w stanie przywrócić poprzedni stan bez odzyskiwania danych zupełnie za darmo bez płacenia komercyjnym producentom i kradzieży programów z nielegalnych źródeł.

Po co takie pisanie że się nie da że tamto i siamto.

Wystarczy poczytać i pouczyć się o strukturze zarówno NTFS jak i FAT32.
Format FAT32 nadpisze MBR i Boot Sektor natomiast pozostawi Boot Copy .
Z niego możemy dowiedzieć się długości partycji położeniu MFT i MFT mirror.
Wystarczy teraz wpisać Boot Copy w sektor gdzie powinien być Boot i wpisać w MBR informacje o ID partycji , zmienić na 07 NTFS i odpowiednio zmienić jej wielkość (początek i ilość sektorów z Boot Copy wpisaną) .
Dla pewności można przeskanować dysk SCSN NTFS programem DMDE by się upewnić co do parametrów partycji.

Wszystko programem DMDE darmową wersją i wiedzą a nie klikaniem w next nie wiedząc co się dzieje i często bardziej szkodząc niż pomagając.

Przykład :
http://www.elektroda.pl/rtvforum/vie...431&highlight=

Dało się ? Dało ! I po co te komercyjne programy ? na śmieci z nimi.

Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
a PCI File inspector?
O ile pamietam była tam możliwość wybrania dysku fizycznego a nie logicznego, szukanie partycji zadanego typu itd.
Chyba ze coś zle pamietam.

Przyszedł mi do głowy jeszcze szalony pomysł, ale to chyba ostateczność.
Zrobić Quick Format z powrotem na NTFS.

Jest jeszcze Hirens Boot CD...

To najbardziej idiotyczna i szkodliwa porada jaką słyszałem.

Po formacie na NTFS dane zostaną utracone i zabawa skończy się.
Z miejsca z którego bez większych problemów można wrócić się po formacie wchodzisz w wielkie G.... i już możesz pożegnać się. Pozostanie odzysk po RAW.

Radze douczyć się zamiast pisać
1) O tym jak tracić dane
2) Polecać zestawy nielegalnego oprogramowania skoro można zrobić to zupełnie za darmo.

Cytat:
Napisany przez yahol Podgląd Wiadomości
Szanse sa,niewielkie,ale sa.
GetData jest bardzo dobrym i skutecznym programem.
Trzeba po prostu spróbować.
Darmowych progsow na tym poziomie, to raczej nie ma.
Przynajmniejja nie znam.

Musze przyznać, że mało co znasz skoro tak piszesz.
DMDE nie istnieje ?
A Part Faind and Mount ?
A TestDisk.

Jest mnóstwo programów znacznie lepszych i bardziej profesjonalnych niż cytowany przez ciebie program.
Po za tym po co kupować taki program skoro można to zrobić za darmo .
__________________
Pomoc innym to jeden ze sposobów na spłatę długu wobec tych ,którzy tobie pomogli.
Nie w tym rzecz by udowadniać ,że się jest lepszym lecz by dowieść ,że ma się do tego moralne prawo.

Przydatne FAQ
S.M.A.R.T Opis atrybutów
Opis Partycje
Aktualizacja Firmware Seagate Czarna seria 7200.11
Praca z RAID 0

Ostatnio zmieniany przez Reetou : 30.05.2010 o godz. 11:30
migol21 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.05.2010, 14:04   #7
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez migol21 Podgląd Wiadomości
1)



Radze douczyć się zamiast pisać
1) O tym jak tracić dane
2) Polecać zestawy nielegalnego oprogramowania skoro można zrobić to zupełnie za darmo.




Musze przyznać, że mało co znasz skoro tak piszesz.
DMDE nie istnieje ?
A Part Faind and Mount ?
A TestDisk.

Jest mnóstwo programów znacznie lepszych i bardziej profesjonalnych niż cytowany przez ciebie program.
Po za tym po co kupować taki program skoro można to zrobić za darmo .
Jedziesz ostro!
No i chwała ci za to.
Pod warunkiem ze masz racje.
Cytat:
Musze przyznać, że mało co znasz skoro tak piszesz.
Tak, mało wiem, i szczerze sie do tego przyznaje.
Jedynym wyjaśnieniem tego faktu jest to, ze od przeszło 2-ch lat nie zajmuje sie Windowsami i przez to nie jestem tym zainteresowany.
Standardowe użytkowanie w domu, nie wymaga takiej wiedzy.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.05.2010, 16:04   #8
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,175
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez migol21 Podgląd Wiadomości
Musze przyznać, że mało co znasz skoro tak piszesz.
DMDE nie istnieje ?
A Part Faind and Mount ?
A TestDisk.

Jest mnóstwo programów znacznie lepszych i bardziej profesjonalnych niż cytowany przez ciebie program.
Po za tym po co kupować taki program skoro można to zrobić za darmo .
A skąd można dostać darmową wersję DMDE, bo na stronie dmde.pl to ja widzę tylko wersje demo.
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.05.2010, 16:07   #9
migol21
Pasionat
 
Avatar użytkownika migol21
 
Data rejestracji: 17.07.2009
Lokalizacja: Małopolska
Posty: 102
migol21 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
yahol - Poprostu poczytaj wszystko dało się zrobić i tu nie Windows się kłania a system plików co jest potrzebne nie tylko tym co na Windowsach się znają. Po co zmuszać kogoś do programu płatnego lub do kradzieży takiego programu jak można po prostu tylko nauczyć się dwóch rzeczy :
1) Struktury NTFS
2) Struktury Fat32
W ten sposób wiadomo że format Fat32 nie nadpisał tego co najważniejsze w strukturze NTFS.

Bartez :
Nie ma wersji demo jest wersja darmowa. Poczytaj licencje.
DM Disk Editor and Data Recovery Software

Download DMDE Free Edition
http://softdm.com/download.html

W tym wypadku demo = free
Różnica między pełna a darmowa jest jedynie taka, że nie ma możliwości odzyskiwania struktury katalogów a odzyskuje się po pliku.
__________________
Pomoc innym to jeden ze sposobów na spłatę długu wobec tych ,którzy tobie pomogli.
Nie w tym rzecz by udowadniać ,że się jest lepszym lecz by dowieść ,że ma się do tego moralne prawo.

Przydatne FAQ
S.M.A.R.T Opis atrybutów
Opis Partycje
Aktualizacja Firmware Seagate Czarna seria 7200.11
Praca z RAID 0

Ostatnio zmieniany przez migol21 : 30.05.2010 o godz. 16:19
migol21 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Płytka wielosesyjna - utraciłem poprzednie dane drk2006 Napędy optyczne CD 2 14.05.2007 12:06
Pomocy!! Pomocy!! Pomocy!! Hornet_ DVD-Video 2 05.08.2005 13:53
Dane wypalone, ale sesja nie zakończona - jak odzyskać dane? misheque Napędy optyczne DVD 0 22.12.2004 21:11
Utraciłem dane zapisane na płycie CD-R80?? Łoś Napędy optyczne CD 3 20.08.2004 07:34
Jak odzyskac dane z dysku?!?!?!?!?! pomocy :( Neo Napędy optyczne CD 3 18.02.2004 16:54


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.