Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVDWitaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ranking: Ranking dyskusji: głosów 2, średnio 4.50. Tryby wyświetlania
Stary 03.02.2005, 14:07   #1
sc0rpi0
Kibic żużla :)
 
Avatar użytkownika sc0rpi0
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 775
sc0rpi0 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Lightbulb AVI -> VCD [poradnik]

Witam.
Wiele osób wciąż zadaje pytania odnośnie konwersji plików avi – VCD (pewnie niedługo przez dominację nagrywarek DVD odejdzie do lamusa, ale na pewno są tacy, którzy dalej się tym zajmują). Postanowiłem napisać poradnik, w którym zamieszcze swoje 2 (chyba najszybsze) metody konwersji .

Metoda pierwsza - TMPGEnc Plus
W tej metodzie będziemy mogli umieścić na jednej płycie VCD film dłuższy niż 120 minut (przy odpowiedniej zmianie bitrate’u).Film będziemy konwertować tylko raz, nie będziemy wstawiać napisów w żadnym VirtualDub (bo wiele z tym ludzie mają problemów). Enkoder którego użyjemy (TMPGEnc) zapewni nam wysoką jakośc otrzymanego materiału (lepszą niż w Nero czy Winavi). Jako pomoc przyjdzie nam kodek FFdshow, który sam wstawi nam napisy w czasie konwersji.

Oto programy, które będziemy potrzebować:
- TMPGEnc Plus (Plus dlatego, aby zmieścić film dłuższy niż 120 min.);
- FFdshow (zbiór kodeków zawierający wtyczkę wstawiającą napisy do filmów);

Opcjonalnie
- VirtualDubMod (do zgrania ścieżki audio z filmu, w przypadku gdyby była ona formatu AC3);
- Subtitle Workshop (program do zmiany formatu pliku z napisami);
- HeadAC3he lub BeSweet (przerabiają ścieżkę z filmu AC3 na WAV) My użyjemy tego pierwszego, ale ich działanie jest podobne;

Zaczynamy:

1. Najpierw musimy odpowiednio skonfigurować FFdshow, aby wstawiał nam automatycznie napisy w film. W tym celu przechodzimy na start -> programy -> ffdshow -> configuration. Szukamy tutaj zakładki subtitles, którą „zafajkowujemy”. W zakładce font każdy może sobie odpowiednio (dla swoich potrzeb) zmienić wielkość i rodzaj czcionki.Teraz sprawdźmy czy nasze napisy będą wklejać się w film.
UWAGA!!! Ważne jest aby napisy (txt, srt lub inne) miały dokładnie taką samą nazwę co plik avi (co do kropki, kreski i każdej literki). W przeciwnym wypadku FFdshow nie wklei ich nam w film.
Włączamy film np. w Windows Media Player i sprawdzamy czy napisy będą wklejone w film.
Jeśli tak to OK. – przechodzimy do punktu 2. Jeżeli nie, to albo napisy mają inną nazwę niż plik avi, albo źle ustawiliśmy w FFdshow, albo napisy są w jakimś złym formacie (mało prawdopodobne) – wtedy zmieniamy ich format w Subtitle Workshop (po prostu file -> open, a potem file -> save as.. , i wybieramy np. SubRip).

2. Bardzo ważna rzecz to sprawdzić czy nasz film ma dźwięk w formacie stereo czy AC3 (żeby się po kilkugodzinnej konwersji nie okazało, że przerobiony materiał jest bez dźwięku). Uruchamiamy VirtualDubMod i otwieramy w nim nasz plik (file -> open). Teraz klikamy na Streams -> Stream list i zaglądamy co tam ciekawego pisze.
a) Jeżeli oczom naszym ukaże się wpis tego typu, to znaczy, że dźwięk jest w formacie stereo (2 kanały) i możemy spokojnie przejść do punktu 3.b) Natomiast, gdy zobaczymy, że pisze Dolby AC3 to musimy dźwięk przerobić na wav.UWAGA!!! Czasami nie jest konieczne przerabianie ac3 na wav. Radzę najlepiej przekonwertować (co jest dalej opisane od punktu 3) początek filmu w TMPGEnc, przerwać i sprawdzić czy nasz przerobiony kawałek ma dźwięk – jeżeli ma to nie przerabiamy z ac3 na wav i ładujemy się do punktu 3, jeżeli nie no to niestety idziemy po kolei.
W celu zapisania ścieżki ac3 klikamy na Demux wskazujemy miejsce na dysku, gdzie program ma ją umieścić.Po chwilkę trwającym zapisie uruchamiamy program HeadAC3he, który plik ac3 przerobi nam na plik .wav. W miejscu Source file wczytujemy wyodrębniony wcześniej plik ac3 a w miejscu Destination file wskazujemy, gdzie ma zapisać otrzymany plik wav. Destination format ustawiamy na WAV. Klikamy start i czekamy (kilka do kilkunastu minut) na przerobienie dźwięku. Żółty pasek na dole obrazuje postęp konwersji. Więc mamy już plik wav i możemy przystąpić do właściwej konwersji avi -> VCD.3. Uruchamiamy program TMPGenc Plus. Na początek go delikatnie konfigurujemy co by potem nie było problemów z wczytywaniem filmu. Wyskakujący kreator na razie wyłączmy klikając na Cencel i dajemy Option -> Environmental settings -> VFAPI plug-in i klikamy prawym przyciskiem myszy na DirectShow Multimedia File Reader dając Higher priority wysuwamy ten wpis na sam szczyt listy. Zatwierdzamy klikając na OK.Wracamy do kreatora (uruchamiając ponownie program lub klikając na File -> Project Wizard.
Teraz taka sprawa: dużo osób przyzwyczajonych jest tutaj do wybierania po prostu VCD -> PAL. Jest to oczywiście słuszne, ale my dajemy na Other -> MVCD (PAL 352x288) ponieważ ta opcja pozwoli nam odpowiednio zmniejszyć bitrate i zmieścić na 1 płytce film dłuższy niż 120 min. Jeżeli ktoś woli jednak wybrać standardowe VCD (i potem np. rozdzielić go na 2 płyty) – OK, tylko pominie punkt c), w którym my będziemy zmniejszać bitrate. Dajemy na next.a) W następnym oknie w miejscu Video File wczytujemy nasz film, w przypadku, gdy film był w AC3 i przerabialiśmy dźwięk to w miejsce Audio File wczytujemy uzyskany plik wav. Gdy dźwięk był stereo to pozostawiamy to miejsce bez zmian. Teraz Next.b) W następnym okienku nie musimy nic ruszać. Powiem tylko, że w Source range możemy przesunąć nieco dźwięk względem filmu, a w Clip frame ustawić proporcje obrazu. Next.
c) W kolejnym okienku dajemy na Expert.
W zakładce Video zmieniamy w Rate control mode na Constant bitrate.W zakładce GOP structure zaznaczone miejsca zmieniamy odpowiednio na 10 u góry i 2 na dole (można tu eksperymentować, wstawiać np. wyżej 12 a niżej zostawiać 3, wszystko to wpływa na jakość filmu i sam dokładnie nie wiem, jakie jest optymalne ustawienie).W zakładce Audio , w chanel mode ustawiamy Stereo.Potwierdzamy wszystko klikając na OK.

d) Teraz w następnym oknie możemy się troche pobawić. Ustawiamy jako rodzaj płyty CD-R 80 minut (czyli 700 mb) i w miejscu Estimated file size możemy zadeklarować sobie jakiej wielkości ma być nasz plik mpg. W standardzie VCD wszystko przeliczane jest na minuty (my to trochę obeszliśmy ) i możemy sobie tu wpisać dowolną wielkość (ja zawsze wpisuje ok. 790 mb i spokojnie mieści się to potem na płytkę CD-R 700 mb). Możemy również pobawić się z Audio bitrate. Kiedy już ustawimy wszystko co nas interesuje klikamy na Next.e) Wybieramy gdzie ma być zapisany nasz plik i dajemy OK – rozpocznie się konwersja trwająca od godziny do kilku godzin (zależnie od posiadanego sprzęciora). Podczas kompresji możemy przyuważyć czy wyświetlają się odpowiednio nasze napisy. Gdy cały proces dobiegnie końca możemy wyłączyć TMPGEnc i sprawdzić czy nasz nowoutworzony plik mpg ma w sobie dźwięk i napisy i jeśli tak, to możemy zabrać się za wypalanie go na CD.

4. Wypalanie to chyba najmilsza część całej naszej roboty. Możemy zrobić to w Nero Burning Room, wybierając utwórz Video-CD i przenosząc w odpowiednie miejsce nasz plik mpg. Po chwili analizy Nero będzie gotowe do nagrania pliku na płytę. Nie szalejmy za bardzo z prędkością i nagrajmy go stosunkowo wolno np. 16x.

W razie kłopotów z TMPGEnc radzę najpierw przeczytać krótki FAQ zamieszczony tutaj (napisany przez specjalistę Robsa – podziękowania dla niego).

Metoda druga - The Film Machine
(added 21.02.2005)

Ta metoda jest znacznie łatwiejsza, obsługa programu jest intuicyjna. W zasadzie nie potrzeba żadnego poradnika, no ale jakby już ktoś chciał mieć wszystko kawę na ławę to jest to właśnie poradnik dla niego. Przy tym poradniku zakładam, ze bedziemy korzystać przy przeróbce z enkodera CCE (Cinema Craft Encoder). Wydaje się on najlepszy z pośród tych, jakie obsługuje The Film Machine. Zupełnie podobny poradnik, tyle,że po angielksu znajduje się tutaj. Screeny są też tam zamieszczone, dlatego ja nie będę dawał ich dodatkowo tutaj.
Tak więc potrzebne programy to:

- The Film Machine 1.4 (wersja 1.4 - w tej chwili najnowsza, nie licząc bety);
- Cinema Craft Encoder (enkoder, którym posługuje się The Film Machine, nie działa z wszystkimi wersjami, ja testowałem dla wersji 2.5);

Na początek instalujemy obydwa programy. Następnie uruchamiamy The Film Machine i przechodzimy do opcji.

1. W zakładce encoders mamy indywidualne ustawienia dla każdego z trzech enkoderów, których możemy używać. My skupimy się na Cinema Craft Encoder. Ustawiamy ilośc przebiegów (ja zostawiłem 4 ale można eksperymentować).
Zakładka paths i wskazujemy ścieżkę dla naszego programu CCE, który uprzednio zainstalowaliśmy. Potwierdzamy wszystko OK i wychodzimy.

2. Wracamy do głównego okna i wczytujemy nasz plik klikając na Open/Add avi Files. Tutaj wczytujemy z dysku nasz film, który chcemy poddać konwersji. Po wczytaniu go po prawej stronie program wyświetli nam informacje o naszym pliku Avi. Idziemy dalej.

3. U góry w Default output folder wybieramy folder na dysku, gdzie zostanie utworzony nasz skonwertowany film.
Output file type wybieramy MPEG 1 (VCD) ponieważ to nas interesuje.
Encoders zaznaczamy Cinema Craft Enc.
Aspect ratio zależy od tego jak wygląda nasz plik video. Jeżeli jest na cały ekran zaznaczamy 4:3 a jeżeli jest w panoramie to dajemy 16:9. Arrange method to ustawienia naszego wynikowego obrazu:
- Fullscren wiadomo co znaczy, jeżeli film nie jest w pełnym ekranie to ulegnie deformacji (także używać go świadomie).
- Add borders keep aspect ratio dodaje nam czarne paski i góry i dołu oraz zachowuje proporcje obrazu (chyba to najczęściej będzie używane).
- Crop Video keep aspect ratio utnie nam kawałek obrazu, ale zachowa proporcje i w ten sposób zmieści film na całym ekranie (np. w filmie z panoramą obetnie trochę z lewej i prawej ale bedzie za to na całym ekranie).
Audio language możemy ustawić Polish. Dajemy next.

4. W tym oknie natomiast wybieramy na jaką płytę zamierzamy zmieścić nasz film. Wbieramy to w miejscu CD size (Uwaga, płytka 700mb to CD size 80 min). Jeżeli film nie zmieści się na 1cd to w miejscu CD count zawidnieje liczba płyt. Jeżeli nie chcemy dzielić filmu na płyty to po prostu wybierzmy w miejscu CD size płytę DVD i wtedy nam nic już nie podzieli. Jeżeli nie chcemy, aby program tworzył nam obraz płyty (bin i cue) to zafajkujemy Don't make image. I dajemy next.

5. Jeżeli ktoś zamierza dodawać napisy do filmu, to zaznaczamy use subtitles i w komórce Subtitle filename wczytujemy nasze napisy w formacie *.srt lub *.sub (przekonwertować można je np. dzięki Subtitle Workshop). Język oczywiście wybieramy polski. Teraz każdy do woli może pobawić się w ustawienia napisów (cienie, ramka, wielkość, czcionka itp.) Pozostawiam to do własnej próby, mozna na początek przekonwertować kawałek filmu i zobaczyć jak napisy będą wyglądać a potem ewentualnie zmienić. U mnie ładnie wygląda MS Sant Serif 26.

6. Ostatni krok to tylko wciśnięcie Make VCD i odczekanie swojego. W zależności od komputera potrwa to od 30 minut do kilku godzin. W tym czasie program będzie sobie włączał kolejno kilka programów, pozwólmy mu na to i w żadnym wypadku ich nie wyłączajmy, aż w okienku programu w logu nie pojawi się VCD creation finished. Po skończonej konwersji wchodzimy do folderu, do którego program miał nam zamieścić pliki. Nasz plik wynikowy będzie nosił nazwę tfm_muxed_file00.mpg (jeżeli są 2 cd albo więcej to następne pliki będą nosiły nazwę tfm_muxed_file01 itd.). możemy sobie sprawdzić go czy jest taki, jaki oczekiwaliśmy.

Jeżeli program utworzył nam obrazy umieścił je w folderze images i możemy je nagrać np. w Nero. Jeżeli obrazów nie ma to bierzemy plik mpg i nagrywamy w ulubionym programie jako VCD (np. Nero).

Tyle pracy.

================================================== ======

FAQ(najczęsciej zadawane pytania - added 26.04.2005 )

1. Jak wyciągnąć plik MPG z płyty (S)VCD?
Można zrobić to przy pomocy programu, który nazywa się VCD Gear, potrafi wyciągnąc MPEG'a z pliku dat, usunąć w nim błędy oraz konwertować między wieloma formatami.
(Dzieki dla PIOTR'a 34 za obczajenie programu)

2. Skonwertowałem film na MPG ale jest za duży i nie zmieści mi się na płytę. czym mogę go podzielić na 2 części?
Podzielić gotowy plik MPG potrafi TMPGEnc. Wystarczy go włączyć, kliknąć na File -> MPEG Tools -> Merge & Cut i tam do woli możemy łączyć i dzielic pliki MPG na prostej zasadzie.

3. Mam gotowy plik MPG (VCD) ale gdy przerzucam go w Nero do wypalenia program chce mi go konwertować jeszcze raz.
Wystarczy przy wybieraniu w Nero Burning Room formatu nagrywania (w tym przypadku VCD) odznaczyć opcje "VCD zgodne ze standardem", wtedy Nero nie będzie konwertować jeszcze raz pliku tylko od razu go nagra. Więcej w tym topicu.

4. Grzy wrzucam plik MPG w Nero do nagrywania wyskakuje mi błąd "Brak pamięci".
Wystarczy zmienic język Nero na angielski, wtedy nagra się bez problemu, potem można z powrotem wrócić do jezyka polskiego.

5. Gdzie mogę znaleźć dodatkowe profile do TMPGEnc?
Tutaj, a konkretny profil MVC na którym ja opisałem poradnik załączam tutaj. Dodatkowy profil należy dodać do folderu "templates" w katalogu programu a nastepnie załadować go (load) w samym już TMPGEnc'oderze.

6. Dlaczego po przerobieniu filmu w The Film Machine mam niebieskie logo CCE na ekranie, jak je usunąć?
Aby logo zniknęło trzeba zarejestrować program, czyli wykupic licencję.

7. Czy da się zapisać przerobiony plik mpg na obraz plik (bin)?
Tak, da się. Można to uczynić np. przy pomocy VCD Gear. Klikamy w nim na zakładkę "Video-CD" i w "Video cration mathod" wybieramy "mpeg -> cd image". Później tylko lokalizacja pliku wynikowego i "start".

================================================== ======

Mam nadzieję, że któryś z tych poradników komuś pomoże. Sam nie jestem mistrzem (ani się za takiego nie uważam) w tej dziedzinie, ale przerobiło się już trochę filmów i uważam te metody za szybkie i dobre, dlatego dzielę się nią z innymi. Jakby ktoś gdzieś zauważył jakieś moje błędy, będę wdzięczny za ich wskazanie.
Jeżeli ktoś ma jakieś problemy, proszę pisać na forum – jeżeli nie ja, to kto inny na pewno pomoże.
3majta się

Ostatnio zmieniany przez Reetou : 17.11.2005 o godz. 14:49
sc0rpi0 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.02.2005, 17:22   #2
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No to przyklejamy !!! Niech ludziska testują.
Dzięki sc0rpi0.
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2005, 20:06   #3
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Bardzo dobrze, ze ktos wreszcie napisal taki poradnik.
Co prawda i tak nie bede z niego korzystal bo mam swoja sprawdzona metode ale napewno wiele osob z niego wezmie przyklad i byc moze skoncza sie te glupie pytania o tworzenie vcd, ktore nagminnie sie pojawiaja.
Mam tylko takie male zapytanie czy nie lepiej do konwersji dzwieku uzywac programu besweet?
Moim zdaniem lepiej.Bo ten wymieniony jest juz chyba troche antyczny.Tak mi sie przynajmniej wydaje.
__________________
Benq DW1650
Weron jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2005, 20:23   #4
sc0rpi0
Kibic żużla :)
 
Avatar użytkownika sc0rpi0
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 775
sc0rpi0 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Weron
Mam tylko takie male zapytanie czy nie lepiej do konwersji dzwieku uzywac programu besweet?
Moim zdaniem lepiej.Bo ten wymieniony jest juz chyba troche antyczny.Tak mi sie przynajmniej wydaje.
Być może. Szczerze mówiąc wpisałem ten, bo ja go sam używałem. Możnaby i też BeSweetem. Zaraz dodam też linka do niego. Thx za podpowiedź.
sc0rpi0 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2005, 10:02   #5
dr_Henio
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.01.2005
Posty: 17
dr_Henio w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Moj filmik spelnia warunki punktu 2a
ale piedy przechodze do TMPGEnc Plus i dodaje film avi jako zrodlo dzwieku wywala blad

can not open, or unsuported

Czy brakuje mi jakiegos codeka mp3 -wav ?
dr_Henio jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2005, 13:48   #6
sc0rpi0
Kibic żużla :)
 
Avatar użytkownika sc0rpi0
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 775
sc0rpi0 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A ustawiłeś "DirectShow multimedia File Reader" na samym szczycie listy w VFAPI plug-in ??
sc0rpi0 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2005, 17:07   #7
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez dr_Henio
piedy przechodze do TMPGEnc Plus i dodaje film avi jako zrodlo dzwieku wywala blad

can not open, or unsuported
Proponuję jednak ładowac jako źródło dźwięku plik audio i to najlepiej w formacie wav.
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2005, 23:00   #8
dr_Henio
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.01.2005
Posty: 17
dr_Henio w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Tak, mam ustawione "DirectShow multimedia File Reader" na samym szczycie listy

a jesli zrobie jak w punkcie 2b to uzyskam plik mp3 krotszy od filmu (wiec glos nie bedzie zsynchronizowany) a jak go przerobilem na wav (chyba niepotrzebnie) bylo juz ponad 700MB

wiec nadal mam ten sam problem, jak dolaczyc dzwiek tak aby zsynchronizowany z obrazem ?? Prosze o pomoc

ps kiedys bawilem sie wersja TMPGEnc Free dzwiek mi sie konwertowal ale byl przesuniety w stosunku do obrazu (oczywiscie jesli byl AC3 przerabialem chyba BeSweet)
dr_Henio jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.02.2005, 10:15   #9
sc0rpi0
Kibic żużla :)
 
Avatar użytkownika sc0rpi0
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 775
sc0rpi0 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie musisz go przerabiać z mp3 na wav. Może zrób tak: na tym screenie w punkcie 2a jest przycisk "save WAV" - zapisz tak swoją ścieżkę dźwiękową i potem wczytaj ją do TMPGEnc.
sc0rpi0 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.02.2005, 18:11   #10
starmen4
Bywalec
 
Data rejestracji: 12.01.2004
Lokalizacja: Biała Podlaska
Posty: 29
starmen4 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez sc0rpi0
Nie musisz go przerabiać z mp3 na wav. Może zrób tak: na tym screenie w punkcie 2a jest przycisk "save WAV" - zapisz tak swoją ścieżkę dźwiękową i potem wczytaj ją do TMPGEnc.
Dobrze jest skonfigurować TMPGEnc: Option>Envirronmental setting>Audio egine - w tej zakładce należy podać ścieżkę dostępu do MPEG-1 Audio layer II (lub III) encoder (po zaznaczeniu External program). Co do innych ustawień - najlepsze efekty uzyskiwałem przy parametrach jak na załączonych screenach, z tym, że przy bitrate 2000 kbits/sec nie każdy odtwarzacz stacjonarny rozpoznaje płytę, dodatkowo na 700MB zmieści się tylko 30-35 min ale za to w jakiej jakości.
Dołączone pliki
File Type: rar TMPGEnc.rar (182.8 KB, 254 oglądane)
starmen4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.02.2005, 15:00   #11
6thomas9
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.02.2005
Posty: 5
6thomas9 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
pomoc

Witam. Mam problem odnośnie programu TMPGEnc. Ściągnąłem ten co tutaj jest link do niego(TMPGEnc Plus 2.5) i gdy włączam program w Project Wizard nie mam opcji "other" i nie moge wybrac funkcji MVCD żeby skonwertowac w ten sposób żeby się zmieścił film na jednej płycie. Ide krok po kroku jak poradnik każe i sie zatrzymałem nagle. Nie wiem co jest ŹLE?!

PS. Gdy wybiore np.: SVCD PAL to dalej w opcjach nie moge zmieniać bitrate, audio itp wszystko jest szare i nie mam dostępu do zmian[?] Trzeba coś wgrać czy co żebym mógł

!PROSZE O POMOC! najlepiej i najszybciej GG: 1326938 DZIĘKI!
6thomas9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.02.2005, 15:28   #12
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez 6thomas9
Witam. Mam problem odnośnie programu TMPGEnc. Ściągnąłem ten co tutaj jest link do niego(TMPGEnc Plus 2.5) i gdy włączam program w Project Wizard nie mam opcji "other" i nie moge wybrac funkcji MVCD żeby skonwertowac w ten sposób żeby się zmieścił film na jednej płycie
'Other' pojawi się jesli wrzucisz odpowiedni profil do katalogu Template.
Cytat:
Napisany przez 6thomas9
PS. Gdy wybiore np.: SVCD PAL to dalej w opcjach nie moge zmieniać bitrate, audio itp wszystko jest szare i nie mam dostępu do zmian[?] Trzeba coś wgrać czy co żebym mógł
Musisz dodatkowo otworzyc (load) profil 'unlock.mcf'.
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.02.2005, 20:23   #13
6thomas9
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.02.2005
Posty: 5
6thomas9 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
skad wziąść ten profil który trzeba wrzucić do katalogu Template? I jak otworzyć ten profil unlock.mcf ? soRRy za tak głUpie pytania ale nie wiem =]
6thomas9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.02.2005, 21:17   #14
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Profile dodatkowe są do ściągniecia np. tutaj: http://kvcd.net/dvd-models.html
co do unlock.mcf - klikasz load (prawy dolny róg TMPG) i ładujesz, powinien byc w folderze template/extra.
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.02.2005, 20:00   #15
dr_Henio
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.01.2005
Posty: 17
dr_Henio w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
znow klapa, kiedy zaczyna konwertowac program sie wiesza i nieodpowiada, instalowalem ponownie ale nic nie daje

chyba sie zalamie

ps. nie ma jakiegos programiku do przerabiania na VCD z jednym guziczkiem, KONWERTUJ i tyle? cos prostego jak cep
dr_Henio jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2021, vBulletin Solutions Inc.