Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 07.04.2005, 11:30   #16
Ufil123
Forumator
 
Data rejestracji: 04.04.2004
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 903
Ufil123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez wolfen3
Przecież Canonpus ProCoder bardzo dobrze sobie radzi z przerobieniem NTSC na PAL i na odwrót...
a tego to nie wiem .. ja kiedyś robiłem NTSC ->PAL tak jak jest opisane w poradniku Cobry i o ile zmiana fps obrazu nie sprawiała kłopotu tak zminan fps dzwięku była ciut uciążliwa i czasochłonna

w sumie TMPEGnc tez bez kłopotu radzi sobie ze zmianą fps
__________________
Ludzie pomocy bo już nie mam pomysłu!!!!
Ufil123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.04.2005, 14:01   #17
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez M@X.666
Hehe... No summa summarum mozna wysnuc taki wniosek, ale ja w tym poscie chcialem glownie pogratulowac 1stwaspowi sumiennego wywodu na temat eNTeSzCzaka! Swietna robota - duzo lepiej zrozumialem temat anizeli jak tlumaczyl to wykladowca u mnie na uczelni !
Dziękuję
W zasadzie w tym tygodniu ulegając smutnemu nastrojowi, nie pisuje specjalnie postów (z tego co wiedze jak większość z nas), choć oczywiście jestem stałym bywalcem na naszym forum.
Widząc ten post nie wytrzymałem jednak, gdyż wątek osiągnąl pewien poziom "technicznej" abstrakcji...

Cytat:
Napisany przez M@X.666
A tak kompletnie offowo to i tak niedlugo wybor pomiedzy NTSC a PAL bedzie problemem, jako ze tak czy owak przyszloscia telewizji jest HDTV, pierwsze telewizory juz sie pojawiaja w Polsce (bo na swiecie sa od dawna) - widzialem ostatnio w ofercie Media Markt. Oczywisice gdybym sam nie wypatrzyl malego znaczka "HDTV" to bym nie wiedizal, bo w opisie produktu nie raczyli napisac. Bo i po co? "To sie nie przyjmie, panie." jak powiedzial koles do faceta ktory wymyslil nowy sport wodny - chodzilo o windsurfing!
Tak... też ulegne marzeniom...
Ostatnio przechwyciłem sobie z HD1 trochę materiału HDTV.
Cóż - przez jakis czas odechciało mi sie oglądać DVD...
Obraz jest w rozdzielczości 1920 x 1080 linii w proporcjach jak łatwo zauważyc 2:1. Kodowany (na razie) w MPEG2 z przepustowoscia strumienia 20Mb/s...

Ale szybko zszedłem na ziemię

4 minutowy teledysk zajmuje 550MB miejsca
Żeby dźwięk nie przerywał podczas odtwarzania z HDD choćby przy zwyczajnym ruchu myszką muszę odtwarzać ten materiał z macierzy RAID0 na ICH5R, macierz RAID0 na kontrolerze PCI już zachowuje sie gorzej, a ze zwykłego HDD jest to nie do odtworzenia

Konkluzja - całkowita wymiana kompa od a do zet - na razie nawet nie wiadomo na jakiego i za ile kasy. Poza tym wyobraźmy sobie przez chwilę ile przebiegałoby kodowanie materiału do takiego MPEG2??

dalej - wymiana TV, wymiana całego kina domowego, wymiana kamery na HDTV, itd...

Na koniec nasze żony wymieniłyby nas Jeżeli oczywiscie nie musielibyśmy wcześniej sprzedać mieszkania żeby kupić sprzęt obsługujacy w pełni HDTV

dodatkowo w tej chwili w europie mamy aż jeden kanał HDTV, w połowie roku rusza drugi i trzeci (przy czym ten trzeci będzie nadawał program swoich poprzedników) na Astrze i jeden testowy na HotBirdzie.

Czyli 4 kanały - 3 z nich kodowane - i nie ma na nich co oglądać a 4 nadaje sygnał testowy...

Poza tym trwaja prace nad emisją w MPEG4, żeby zaoszczędzic pasmo więc za chwile bedziemy mieli DivX HDTV - nie wiem smiać się czy płakać...
Zresztą troche się trudno temu dziwic - na takiej przepływności jak nadaje teraz HD1 (czyli jeden kanał HDTV) Cyfrowy Polsat mieści 8 pełnoprawnych kanałów w standardowej rozdzielczosci...

itd, itd...

Zapewne jezeli ten post przetrwa w archiwum forum z 5lat moze 10 - to będzie on powodem do gromkiego smiechu gdy ktoś go przeczyta (przez przypadek).

Na razie nie wieszczę jednak HDTV spektkularnej kariery, choc bardzo bym chciał zeby tak sie stało, gdyż widzę potrzebę wymiany tego obgranego juz standartu klasycznego PAL czy NTSC...

A i bym zapomniał - nie ma wciąż w pełni zaakceptowalnego standardu emisji MPEG2 i MPEG4 HDTV, stad też na rynku nie ma nawet koderów do tego standardu.
Ponoć Cinema Craft pracuje nad tym i w tym roku cos ma się pokazać, choc równiez w to wątpię... wpierw musi być standard domknięty na tip top a potem reszta do niego...

sorry - pociągnąłem trochę off topic...
Ale wiem, że Moderatorzy mnie lubią dlatego zaryzykowałem i mam nadzieję że kary nie będzie

Pozdrawiam!

Ostatnio zmieniany przez 1stwasp : 07.04.2005 o godz. 14:04
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.04.2005, 15:02   #18
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez 1stwasp
Zapewne jezeli ten post przetrwa w archiwum forum z 5lat moze 10 - to będzie on powodem do gromkiego smiechu gdy ktoś go przeczyta (przez przypadek).
Niekoniecznie. Pierwszy raz słyszałem o HDTV w połowie lat 80; z tego co wiem prace nad tym prowadziło też Sony pod koniec lat 70. Więc strzeliło na 25 lat, a rewolucji jakoś specjalnie nie było.
Jest kilka problemów ze standardem, podobnych do tych jakie były przy wprowadzaniu telewizorów kolorowych. Żeby w miarę bezboleśnie wprowadzić nowy standard powinien być on kompatybilny z istniejącymi (a nie jest i chyba nie będzie). W końcu na świecie mamy ileś tam setek milionów telewizorów. Inny problem to sprawy transmisji - HDTV wymaga tak ca. 3 razy szerszego pasma, niż standardowe 6MHz pasma na kanał. Dlatego nie wydaje mi się, że w najbliższym czasie będziemy musieli wymieniać TV
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.04.2005, 17:39   #19
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou
Niekoniecznie. Pierwszy raz słyszałem o HDTV w połowie lat 80; z tego co wiem prace nad tym prowadziło też Sony pod koniec lat 70. Więc strzeliło na 25 lat, a rewolucji jakoś specjalnie nie było.
Dokladnie, Japonczyc szczycili sie pierwszymi efektami w dziedzinie HDTV juz o wiele wczesniej (ok. 1975). Gdy Polak Zbigniew Rybczyński dostał oscara za swoją krótką animację "Tango" (dla tych którzy nie widzieli - w tle gra tango i w pokoju dzieją sie coraz dziwniejsze rzeczy, mianowicie postacie powycinane z klatek innych filmów wchodzą do niego, robią coś i wychodzą z niego. Efekt o tyle trudny, ze Rybczyński wraz ze sztabem ludzi wycinał każdą klatkę z osobna, po czym nakładał ją na statyczny pokój - iście syzyfowa praca. Film ostępny na eMule, polecam, warto obejrzeć bo to pierwszy oscar dla Polaka za film autorski!) Japończycy przyjechali do Polski i gdy zobaczyli że robił on to na zwykłym analogowym stole montażowym stwierdzili, że powinien dostać oscara za samą cierpliwość. Wówczas Rybczyński dostał od Japończyków do dyspozycji sprzęt HDTV i wykonał na nim wiele innych stricte artystycznych animacji, a także kilka teledysków (chociażby "Imagine" Johna Lennona, w którym kobieta idzie cały czas przed siebie, co jakieś 10 sekund otwierając drzwi przechodzi do następnego pokoju, a w każdym z pokoji dzieje się coś innego - efekt stworzony w całości na sprzęcie HD w okresie gdy komputerowe FX jeszcze raczkowały). Zachęcam do zapozanania się z twórczością ZR. No, kończę offtopic, bo o ile 1stwasp ma pewność, że MODzi go lubią, tak ja nie byłbym taki pewny ;-D!
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.04.2005, 15:53   #20
ssslawek
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.03.2005
Posty: 56
ssslawek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ogladnalem kilka filmow Rybczynskiego (skoro juz odbiegamy od tematu), wybuchalem smiechem co chwila, nie dlatego ze filmy sa smieszne ale dlatego, ze nie potrafilem pojac jak on to zrobil za pomoca teraz juz prymitywnego sprzetu.
i pomyslalem sobie o czyms w rodzaju konkursu filmowego, bo wiekszosc z nas zapewne zrobila juz jakis filmik, powiedzmy ze nie ma zasad jakimi technikami byle zmiescic film w 10MB (wg moich doswiadczen jest to ok 1min, w miare przyzwoitej jakosci video z dzwiekiem)poniewaz jeszcze nie mamy mozliwosci HDTV, musimy to robic LDTV(LowDefTV)
tylko gdzie moznaby wysylac takie pliki nie zajmujac tutejszego serwera, a nie wszyscy mamy wlasne strony.
tak jest to temat calkiem off-topic, ale co o tym myslicie? czy jest to mozliwe?
ssslawek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.04.2005, 16:08   #21
ssslawek
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.03.2005
Posty: 56
ssslawek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
przenosze temat temat pietro wyzej po nazwa "Konkurs Filmowy LDTV"
ssslawek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.04.2005, 10:46   #22
a.d.m.i.r.a.l
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.11.2004
Posty: 8
a.d.m.i.r.a.l w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A Co To Za System Hdtv
a.d.m.i.r.a.l jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.04.2005, 08:31   #23
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
http://www.tomshardware.pl/consumer/20040805/
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.04.2005, 19:02   #24
a.d.m.i.r.a.l
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.11.2004
Posty: 8
a.d.m.i.r.a.l w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
I Wszystko Jasne

I Wszystko Jasne Juz Wiem Co To Hdtv
a.d.m.i.r.a.l jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.