Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 19.07.2005, 21:41   #1
neo_hack
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.07.2005
Lokalizacja: Wodzisław City
Posty: 24
neo_hack w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
>>> Edycja pliku *.VOB HELP !!! <<<

Witam serdecznie !
Mam olbrzymi problem. Otoz robilem film i kiedy sie zorientowałem to wkradł sie pewien moj blad w jednej ze scan (chodzi o pomylenie kolejnosci) plytke z bledem nagrałem na DVD+RW i kiedy sobie tak oglądałem zauwazyłem błąd. Zatem poprawiłem ten błąd w Adobe Premiere Pro i gotowy film wraz z Menu zrobionym w Encore DVD nagrałem na DVD. No i z przyczyn losowych musialem sformatowac HDD. NO i po formacie ktoregos dnia sobie ogladam film i patrze w pewnym miejscu jest bład. Otoz film sie w jednym miejscu zacina. No to se wkladam plytke i chce sobie ja zripować ale wyskakuje blad CRC noi bania. W koncu udało mi sie jakims programem ominac zle bloki i nagrac obraz. Nagrałem obraz i teraz zripowałem filmik. Ale w miejscu gdzie byly te zniszone bloki powstały w filmie biale makrobloki no i wymyslilem ze podmienie ten fragment filmu fragmentem filmu ktory jest dobry. Ale nie chce dekodowac do AVI ale chce tej zamiany dkonać w pliku VOB (czyli juz skompresowanym) czy jest taka mozliwosc jesli tak to jak sie nazywa program ktory to umozliwia ?? Program powinien umozliwic zapisanie zmian w pliku VOB bez koniecznosci rozkodowywania. Bardzo prosze o pomoc. Z gory dzieki. Pozdrwiam
neo_hack jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 20.07.2005, 14:45   #2
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Najlepszym wydaje się być TMPGEnc MPEG Editor:
http://www.cdrinfo.pl/artykuly/dvb2dvd/
Wycinasz początek i koniec VOBa czyli wywalasz to co jest złe. Zostaje Ci osbno początek VOBa i koniec. Potem przygotowujesz srodek i łączysz wszystko w całośc w TMPGEnc 2.5 (merge and cut w narzędziach).

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.07.2005, 22:07   #3
neo_hack
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.07.2005
Lokalizacja: Wodzisław City
Posty: 24
neo_hack w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Kurcze jest mały problem otóz napisałes ze moge tam edytować VOBa - niestety nie moge...nie da sie go dodać w TMPGEnc MPEG Editor...ja chce edytować taki plik VTS_1_01.VOB i nie chce go zamieniac na zadne avi ani mpeg chce dokonywać zmian w czystym VOBie No i lipa jest chyba...jesli cos zle zrobiłem to prosze o konkretnie jak to sie robi. Pozdrawiam i dzieki wielkie
neo_hack jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.07.2005, 23:26   #4
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zmień rozszerzenie vob na mpg... powinno pomóc...

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.07.2005, 11:29   #5
neo_hack
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.07.2005
Lokalizacja: Wodzisław City
Posty: 24
neo_hack w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
niestety nic sie nie dało zrobic. To samo przy wczytywaniu pliku w TMPGEnc MPEG Editor wywala mi Cannot open file...a kiedy w projekcie daje opcje Source Wizard i zaznaczam opcje Add asource from DVD-Video no to zaczyna cos tam robic dochodzi do 100 % i znow wywala ze nie mozna takiego pliku otworzyc . Istnieje taki programik jak DVDShrink ale on tylko umozliwia wycinanie...nie umozliwia łączenia kilku vobów w jeden . Ma ktoś jeszcze jakies pomysły ??
neo_hack jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.07.2005, 14:00   #6
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
DVDShrink sie do tego nie nadaje, gdyż tnie po klatkach I - w Twoim przypadku to będzie zbyt mała dokładność...
Jak nie działa wprowadzenie tego wprost to możesz zrobić tak:
TMPGEnc 2.5 w opcji demultiplexing zdemuksuj z tego VOBa audio i Video.
Dalej zrób z tego MPEG2 PS stream - zakładka multiplex
Wtedy wprowadzisz to do Edytora na pewno.
Zrób co chcesz wg opisu powyżej (czyli złącz w całość PS stream - początek, środek, koniec) i rozmuksuj to ponownie do osobnego audio i video.
W ifoedit zrób z tego na powrót VOBa...

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.07.2005, 19:28   #7
neo_hack
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.07.2005
Lokalizacja: Wodzisław City
Posty: 24
neo_hack w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Hej mam juz poprawiony plik i ma on rozszerzenie *.m2v (sam obraz poniewaz z z VOBa zrobilem *.m2v (obraz) *.ac3 (dzwiek) w TMPGEnc 2.5 (niestety chyba mialem jakas padnieta wersje TMPGEnc MPEG Editor bo nie chcial zadnych plikow ladowac) i teraz problem jest taki a w zasadzie 2 problemy. Otoz korekcje na pliku czyli samego wyciecia i wklejenia dobrej czesci filmu (czyli tej co chcialem podmienic) dokonałem w Adobe Premiere Pro plik wyeksportowałem bez audio do m2v i teraz w tym pliku który po podmianie zrobilem nie ustawiałem znaczników na rozdziały a chcialbym mieć możliwość dostępu dni tych rozdziałów z menu (w menu miałem mozliwosc przejscia od razu do kazdej sceny przez kliknięcie odpowiedniego rozdziału (nazwy rozdzialu) ) I teraz tak nie wiem jak spowrotem polączyć obraz i dzwiek w VOBa (nigdy nie uzywałem ifoEdit i nie wiem o co w nim chodzi) i jak w tym VOBie ustawić rozdziały ?? Bardzo prosze o dokładny opis :-) Z góry dzięki. Pozdrawiam
neo_hack jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.07.2005, 20:15   #8
superrrmario
PODWÓJNY DZIADEK
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika superrrmario
 
Data rejestracji: 26.06.2004
Lokalizacja: Łódź
Posty: 6,266
superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Witam. Nie potrafię rozwiązać Twojego problemu ale chętnie "podsłucham" jak w istniejącym materiale wstawić znaczniki chapterów. Mam 2-godzinny materiał z kamery składający się z dwóch chapterów i żeby znaleźć odpowiedni fragment muszę "przewijać" całość. Nie potrzebuję robić menu. Pozdrawiam
superrrmario jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.07.2005, 20:54   #9
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@neo_hack - Sprwdź co to za wersja tego TMPG MPEG Editora - sprawdzałem przed chwilą na moim kompie - wczytują się VOBy bez problemu... tym bardziej pliki m2v, które są na liście w postaci jawnego wyboru...

Rozdziały wyciągnij sobie IfoEditem - zapisz do pliku - potem je wczytaj;

IfoEdit w skrócie dajesz author new dvd, dalej wskazujesz plik obrazu, plik audio i zapisane wcześniej rozdziały i dajesz multiplex...

Tak zadziała, gdy edytujesz pierwszy VOB... jeżeli edytujesz VOB środkowy to będzie już zabawa - pozostaną złe znaczniki czasu...
Nawet nis chce mi się rozpisywać co wtedy, jakby co to pisz...

Potem jak już wygenerujesz ten plik vob, to prawdopodobnie będziesz musiał użyć IfoUpdate...

wszystko to jest na tym forum...

@superrrmario - demultipleksujesz obraz, dźwięk przygotowujesz sobie pozycje rozdziałów dla Ifoedit (poszukaj IfoEdit, rozdziały, nawet wśród moich postów - na pewno na tym forum jest jak przygotować rozdziały dla IfoEdit - sam to pisałem...)
Potem w IfoEdit authoring i już są rozdziały i film bez menu - czyli tak jak chciałeś....

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.07.2005, 22:33   #10
superrrmario
PODWÓJNY DZIADEK
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika superrrmario
 
Data rejestracji: 26.06.2004
Lokalizacja: Łódź
Posty: 6,266
superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Bardzo dziekuję za zainteresowanie moim problemem. Proszę równięż o stłumienie śmiechu. Co to znaczy demultipleksujesz? Szukałem na forum. Jest wiele informacji ale czegoś "step by step" dla początkującego niestety nie znalazłem. IFOEdit jest niestety mało "intuicyjny".
Pozdrawiam
superrrmario jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.07.2005, 23:23   #11
neo_hack
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.07.2005
Lokalizacja: Wodzisław City
Posty: 24
neo_hack w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ok Pwiedz tylko jak złączyć plik *.m2v i *.ac3 czyli obraz i dzwiek w jeden plik VOB !!!!!!!!!!!!
neo_hack jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.07.2005, 23:48   #12
superrrmario
PODWÓJNY DZIADEK
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika superrrmario
 
Data rejestracji: 26.06.2004
Lokalizacja: Łódź
Posty: 6,266
superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
otwierasz ifoedit, zakladka dvdauthor, author new dvd, podajesz ścieżke do pliku m2v, potem do pliku audio, potem do folderu w którym zapiszesz całość. Może byc przesuniecie czasowe wizji do fonii ja musialem ustawiać. Pozdrawiam
superrrmario jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.07.2005, 01:21   #13
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez superrrmario
Co to znaczy demultipleksujesz?
Rozkładasz VOB na strumienie video, audio + ew. subs. Np. za pomocą Vobedita.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.07.2005, 05:33   #14
neo_hack
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.07.2005
Lokalizacja: Wodzisław City
Posty: 24
neo_hack w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ok obczaiłem juz z leksza tego ifoEdit ale jest pewien problrm jaki mi sie nagminnie zdarza. Otóż jak tworze VOBa (dodałem video, dodałem dzwiek, zaimportowałem z pliku chaptery) i kiedy daje zeby VOB sie tworzyl od razu na poczatku przy robieniu: MULTIPLEXING DVD TITLE SET przy 2% wywala mi taki błąd za każdym razem. Oto on:
"INTERNAL ERROR: additional data required but no free space in input buffer" No i jak vob sie zrobi to zazwyczaj urywa sie dzwięk po pewnym czasie nie wiem o co chodzi
neo_hack jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.07.2005, 07:57   #15
superrrmario
PODWÓJNY DZIADEK
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika superrrmario
 
Data rejestracji: 26.06.2004
Lokalizacja: Łódź
Posty: 6,266
superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Fajnie. Rozebrałem na m2v i wav. Subs nie mam. Nie ma jakiegoś programiku w kórym mógłbym podglądać film i w odpowiednim momencie robić klik chapter, klik chapter (marzyciel ze mnie) a potem "zastosuj" "przemiel" itp ? Pozdrawiam
superrrmario jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.