Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 22.07.2005, 07:11   #16
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@neo_hack: coś się stało po tej obróbce w Adobe - ten błąd zazwyczaj swiadczy o tym, że całkowita przepływność bitowa strumienia po multiplexacji jest zbyt duza dla DVD, lub jest uszkodzone audio w miejscu łączenia plików...
Cóż taka obróbka gotowego juz MPEG2 i to jeszcze, żeby była porządnie zrobiona - jest dość uciążliwa...

@superrrmario: spróbuj DVDLab lub DVDLab Pro - on wczytuje VOBy i pewnie moze dodać rozdziały "na VOBa" - większość czynności (jak demultiplexing) zrobi sobie w tle. Za efekty nie ręczę, ale powinno działac...

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.07.2005, 08:09   #17
superrrmario
PODWÓJNY DZIADEK
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika superrrmario
 
Data rejestracji: 26.06.2004
Lokalizacja: Łódź
Posty: 6,281
superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Dodaje chapter TYLKO na kazdego voba czy mozna rowniez recznie zaznaczać? Gdybys był uprzejmy poprowadzic przez "klikologię" ifoedita to moze byloby skuteczniej. Pozdrawiam
superrrmario jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.07.2005, 09:30   #18
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez superrrmario
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Dodaje chapter TYLKO na kazdego voba czy mozna rowniez recznie zaznaczać? Gdybys był uprzejmy poprowadzic przez "klikologię" ifoedita to moze byloby skuteczniej. Pozdrawiam
Jak zrobić rozdziały w IfoEdit pokazuje ten wątek...

Musisz to wpisać w zwykły plik testowy, pozycja każdego rozdziału jedna pod drugą, itd... Potem wczytujesz ten plik w IfoEdit - pojawią się rozdziały...

Wracając do DVD Laba - rozdziały można wstawić w żądanym miejscu nie tylko na początku VOBa...

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.07.2005, 12:49   #19
neo_hack
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.07.2005
Lokalizacja: Wodzisław City
Posty: 24
neo_hack w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ok a prosze jeszcze tylko powiedzcie co do struktury plików w DVD plik ifo za co jest odpowiedzialny, plik bup i czy w samym pliku vob znajdują sie jeszcze prócz audio , video, jakieś znaczniki np do czapterów czy to raczej znajduje sie tylko w ifo

A w Premierze nie edytowałem dźwięku tylko obraz :-)

P.S. Dobra wiem czu wywalal blad mialem plik ac3 zrąbany...wyeksportowałem muze jeszcze raz innym programem niz TMPGEnc i juz normalnie ifoEdit zrobil
neo_hack jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.07.2005, 13:33   #20
superrrmario
PODWÓJNY DZIADEK
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika superrrmario
 
Data rejestracji: 26.06.2004
Lokalizacja: Łódź
Posty: 6,281
superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Chyba wreszcie dotarło do mojej siwej głowy . M2V + fonia + czas klatki początku chaptera czyli 25x czas w sekundach (mam nadzieję). Czy jak to wprowadzę to stary jeden chapter w połowie materiału będzie usunięty automatycznie czy do tego potrzeba dodatkowych zabiegów. Pozdrawiam
superrrmario jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.07.2005, 17:24   #21
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez superrrmario
Chyba wreszcie dotarło do mojej siwej głowy . M2V + fonia + czas klatki początku chaptera czyli 25x czas w sekundach (mam nadzieję). Czy jak to wprowadzę to stary jeden chapter w połowie materiału będzie usunięty automatycznie czy do tego potrzeba dodatkowych zabiegów. Pozdrawiam
Nie będzie żadnych starych rozdziałów, będą tylko te nowe, które wpisałeś do pliku z rozdziałami... z grubsza pozycja rozdziału będzie równa właśnie 25 x ilość sekund w miejscu przypadającym na rozdział...

Cytat:
Napisany przez neo_hack
Ok a prosze jeszcze tylko powiedzcie co do struktury plików w DVD plik ifo za co jest odpowiedzialny, plik bup i czy w samym pliku vob znajdują sie jeszcze prócz audio , video, jakieś znaczniki np do czapterów czy to raczej znajduje sie tylko w ifo
plik ifo odpowiada za sterowanie procesem odtwarzania DVD - i najogólniej pisząc odpowiada za wszystko... oprócz może samego obrazu, który jest w VOB...
Plik BUP (BackUP) jest plikiem backupowym dla pliku IFO, na wypadek gdyby ten się uszkodził - wtedy odtwarzacz DVD automatycznie szuka pliku BUP...
Znaczniki rozdziałów zawarte są także w VOB - IFO zawiera wskazanie do markera w VOBie...

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.07.2005, 18:21   #22
superrrmario
PODWÓJNY DZIADEK
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika superrrmario
 
Data rejestracji: 26.06.2004
Lokalizacja: Łódź
Posty: 6,281
superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
dzięki bardzo za wszystko. Działa tak jak trzeba. Pozdrawiam
superrrmario jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.07.2005, 22:29   #23
neo_hack
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.07.2005
Lokalizacja: Wodzisław City
Posty: 24
neo_hack w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
:-) no wszystko byłoby fajnie muze i obraz dopasowałem ale nie zauwazyłem wczesniej ze plik m2v jak go odtwarzam (po "wydobyciu" go z VOBa) skacze co jakis czas tzn obraz skacze...no i lipa jest...nie wiem kto ma jakis pomysł ?? moze uzyc innego programu do "wydobywania" strumieni z VOBa (ja uzywałem TMPGEnc 2,5 plus trial) !!!Pozdrawiam
neo_hack jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.07.2005, 23:26   #24
neo_hack
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.07.2005
Lokalizacja: Wodzisław City
Posty: 24
neo_hack w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Heheh ok poradziłem sobie znalazłem taki programik: ReJig05e -> darmowy i ma duze mozliwosci łączy cos jakby zarządzanie strumieniami + to co oferuje ifoEdit :-) Polecam jakby ktos mial podobny problem jak ja...pewnie to byla wina trialowej wersji TMPGEnc-a jaka mialem..tera wszystko jest gitara :-) Pozdrówka
neo_hack jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.07.2005, 23:51   #25
neo_hack
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.07.2005
Lokalizacja: Wodzisław City
Posty: 24
neo_hack w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam ostatnie pytanko...
Daje w ifoEdit obraz ; dzwiek ; wcztuje czaptery zgrane z oryginalnego pliku VTS_01_1.IFO do pliku ale nie wiem co mam dac w opcji SUBPICTURE i jak mozna to wyciągnac z oryginalnego pliku IFO.
neo_hack jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.07.2005, 01:04   #26
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Vobeditem. Zapoznaj się z TYM tutorialem.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.07.2005, 16:49   #27
neo_hack
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.07.2005
Lokalizacja: Wodzisław City
Posty: 24
neo_hack w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ok mam jeszcze jeden problemik...który jest skutkiem mojej niewiedzy..otóz jak eksportowałem w Adobe Premiere Pro plik w Media Encoderze to wybrałem ustawienia:
PAL 4:3 2 pass 4MB VBR + Dolby Digital 2.0 no wiec mój materiał 00:55:13 sec po wyeksportowaniu zajmował 1,7 GB jakosc obrazu troszke pozostawia do życzenia (film chyba jest zbytnio skompresowany) no i teraz mam pyłytke nagrana cała łącznie z Motion Menu i chce zrekompresować moje dzieło w celu uzyskania lepszej jakosci. Pytanie czy mozna cos takiego zrobic i najlepiej jakim (prostym w obsłude i darmowym) programem :-)

Zastanawiam sie czy czasem jak dodawałem do Adobe Encore DVD mojego projektu i kiedy juz zrobilem Menu i wszystko to zastanawia mnie czy Encore jeszcze dodatkowo kompresuje drugi raz wszystko jak zapisujemy projekt na dysku DVD ?? Jesli nie to moze ktos ma dobre ustawienia do Adobe Premiere Pro aby jakość była bardzo dobra a np: 1h filmu + Motion Menu zajmowała jedną całą płytę DVD 4,7. Z góry dzieki :-)

Pozdrawiam
__________________
==> Acer Aspire 1682WLMi, Intel Centrino 1,6GHz [2MB Cache], 60GB ATA133, ATI Radeon 9700 Mobility, 512 DDR333, WiFi 802.11g, Bluetooth, DVD -/+ RW Dual Layer <== Sprzęt to nie wszystko :-)
neo_hack jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.07.2005, 18:36   #28
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Jak to zrekompensować? Z filmu słabej jakości nie uzyskasz już nic lepszego, trzeba zacząć od źródła. Najlepiej zajrzyj do sygnaturki 1stwasp'a, znajdziesz tam m.in. link do jego artykułu o konwersji z DV do DVD... i odpowiedź na swoje pytania
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.07.2005, 20:29   #29
neo_hack
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.07.2005
Lokalizacja: Wodzisław City
Posty: 24
neo_hack w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
rzeczywiscie zaraz obadam :-) thx
__________________
==> Acer Aspire 1682WLMi, Intel Centrino 1,6GHz [2MB Cache], 60GB ATA133, ATI Radeon 9700 Mobility, 512 DDR333, WiFi 802.11g, Bluetooth, DVD -/+ RW Dual Layer <== Sprzęt to nie wszystko :-)
neo_hack jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.07.2005, 20:30   #30
neo_hack
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.07.2005
Lokalizacja: Wodzisław City
Posty: 24
neo_hack w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ZREKOMPRESOWAĆ :-) okularki by sie przydały co ??
__________________
==> Acer Aspire 1682WLMi, Intel Centrino 1,6GHz [2MB Cache], 60GB ATA133, ATI Radeon 9700 Mobility, 512 DDR333, WiFi 802.11g, Bluetooth, DVD -/+ RW Dual Layer <== Sprzęt to nie wszystko :-)
neo_hack jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.