Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 06.12.2007, 12:59   #1
siwek
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Posty: 70
siwek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Informacja o ścieżkach audio

Witam, moje dzisiejsze pytanie jest następujące: jak można i czy w ogóle można odczytać jakie film DVD ma fizycznie ścieżki audio mając do dyspozycji jedynie jeden plik z wielu które normalnie są na płycie, i ewentualnie który plik na to by pozwolił? Wyjaśniam o co mi chodzi, mając kopie DVD zrobioną jakimś transcoderem gdzie usunięto niechciane dodatki, ścieżki audio, napisów, czyli fizycznie ich nie ma natomiast gdy np. wczyta się plik .ifo do IfoEdit te usunięte ścieżki nadal tam są opisane. (Zakładam że jak film zrobiony jest poprzez reauthoring i następnie ponowny authoring z jedynie wybranymi elementami to problemu tego nie będzie ponieważ będą jedynie informację na temat faktycznych składników z których złożymy film).
Jak odczytać informację że są to tylko puste wpisy, ewentualnie jakim programem? Przypomnę że chodzi mi o sytuację gdy mamy dostęp tylko do jednego pliku składającego się na strukturę DVD. Który z plików mógłby to umożliwić - VTS_0x_x.vob, .ifo ?
siwek jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 06.12.2007, 13:55   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Je***347;li fizyczne, to tylko z VOB.

Mo***380;na sprawdzi***263; Vobratorem (jak si***281; nie wysypie), Vobeditem (podgl***261;d indeks***243;w strumieni, lub na szybko demux audio).

Jak z ca***322;o***347;ci - np. DVDRemake - poka***380;e strumie***324;, ale poda, ***380;e jego wielko***347;***263; jest 0MB. Mo***380;na te***380; odpali***263; p***322;ytk***281; i prze***322;***261;cza***263; streamy - jak nie s***322;ycha***263;, to go fizycznie nie ma
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.12.2007, 14:11   #3
xw9
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.11.2005
Posty: 21
xw9 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dvd Shrink pokaże jakie ścieżki dźwiękowe oraz jakie wersje językowe napisów są pozostawione na tym przerobionym dvd.
xw9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.12.2007, 18:42   #4
siwek
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Posty: 70
siwek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
... Vobeditem (podgląd indeksów strumieni, lub na szybko demux audio).
...
No właśnie Vobeditem, ale nie bardzo wiem jak wygląda "podgląd indeksów strumieni" i gdzie go szukać. I co będzie wskazywało że danej ścieżki fizycznie nie ma.

Ale nasunąłeś mi jeszcze jedno rozwiązanie, nawet sobie pomyślałem, że dałem plamy, że o tym nie pomyślałem. Po prostu wziąć pierwszego VOBa z głównym filmem i otworzyć go w odtwarzaczu systemowym i zobaczyć ile mamy ścieżek audio do dyspozycji, poprzełączać i zobaczyć czy jest dźwięk czy nie ma.

Dla jasności, rozważamy sytuację czysto teoretyczną, gdy możemy mieć tylko jeden plik np. VTS_01_1.vob a nie całą płytkę. (Np. mamy skopiowanego na pendrive jednego VOBa i na jego podstawie chcemy się zorientować co zawiera film, nie mamy dostępu do pozostałych plików ale możemy wybrać który z plików chcemy mieć do testowania).

Sposób z Demux też jest dobry, zrobiłem próbę na filmie, który oryginalnie miał 4 ścieżki dźwiękowe z których zostawiono jedną. Wziąłem VTS_01_1.vob - 0,99 GB, otworzyłem go VobEdit-em i po zrobieniu Demux otrzymałem takie pliczki:
VTS_01_1.80.ac3 ***8211; 89,7 MB
VTS_01_1.81.ac3 ***8211; 300 kB
VTS_01_1.82.ac3 ***8211; 300 kB
VTS_01_1.83.ac3 ***8211; 300 kB
Czyli jest zostawiona tylko 1 ścieżka dźwiękowa.

Czy to wyczerpuje temat czy są możliwe jakieś niespodzianki?

pozdrawiam i dziękuje
siwek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.12.2007, 19:30   #5
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez siwek Podgląd Wiadomości
No właśnie Vobeditem, ale nie bardzo wiem jak wygląda "podgląd indeksów strumieni" i gdzie go szukać. I co będzie wskazywało że danej ścieżki fizycznie nie ma.
-123.jpg

Wczytaj vob'a do Vobedit'a, przewiń się sliderem w lewym oknie ca. na środek (w nagłówku 1-go voba może się jeszcze trafić) i popatrz (lewe okno) na ścieżki audio. Na zdjęciu powyżej masz indeksy strumieni audio 0x80 i 0x83, czyli 81 i 82 w przysłowiowym międzyczasie szlag trafił...
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.12.2007, 19:56   #6
siwek
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Posty: 70
siwek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Rozumieć, dziękować!
siwek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.