Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Instrukcja - przerabianie divx/xvid na (s)vcd prosto i przyjemnie :) (https://forum.cdrinfo.pl/f13/instrukcja-przerabianie-divx-xvid-s-vcd-prosto-przyjemnie-37839/)

lord_honey 17.08.2004 22:34

przeciez dvdrip to robi wystarczy zaznaczyc opcje czy chcesz zeby ci dopasowal do plyt 74 minutowej plyty czy do 80 min :)

Dj.MaX 17.08.2004 15:29

A ja mam pytanie odnosnie tego czy mozna bez problemu nagrac to co sie stworzy na plycie DVD?? i czy wtedy normalnie ja odtworzy w stacjonarnym dvd?!


A druga sprawa dotyczy tego czy ktorys z tych programow moze odrazu dzielic pliki do odpowiednich rozmiarow zeby wchodzily na cd po 700MB czy zawsze trzeba to robic np TMPGEnc

lord_honey 02.08.2004 18:54

Mi ten program pasuje nigdy sie jeszcze na nim nie zawiodlem :) wszytko mi dziala na stacjonarnym DVD a o to tutaj chodzi :)

B@rtek 02.08.2004 18:47

Można programem który ty podałeś ale do takich zadań wolę MovieJack3. Poprostu się do tego programu przekonałem :D

lord_honey 02.08.2004 18:43

Instrukcja - przerabianie divx/xvid na (s)vcd prosto i przyjemnie :)
 
Zauważyłem że nie których z was nęka problem w jaki sposób przerobić film avi na vcd/svcd poniżej zamieszczam instrukcje jak to zrobić w prosty i przyjemny sposób :) (oczywiście to tylko moja propozycja ja z tego korzystam gdy chce przerobić cos na vcd/svcd)

Programy potrzebne do przerobienia filmu

DVDrip - przerabia avi do formatu mpg
Vcdeasy - zapisuje mpg w formacie *.bin (gotowym do wypalenia)
Nero - do wypalenia płyty

Praca w DVDrip:

Na samym początku wybieramy co chcemy z danym plikiem zrobić czy przerobić go na vcd czy na svcd następnie wybieram plik z filmem oraz napisy jeżeli są konieczne (przecież nie będziemy dołączać napisów gdy film jest z lektorem lub w dub)

http://www.lord_honey.webpark.pl/dvdrip.jpg

następnie klikamy dalej i przechodzimy do następnej planszy programu :)
tutaj ustawiamy opcje tak samo jak na screenie (moje ustawienia można dowolnie zmieniać według upodobań)

http://www.lord_honey.webpark.pl/dvdrip2.jpg

teraz zajmiemy się opcjami (dotyczą osób które dołączają napisy):
tutaj ustawiamy przede wszystkim czcionkę ja polecam ustawienie (14 pogrubiona a styl standardowy nie zmieniać jeżeli komuś napisy będą się wydawać za małe można powiększyć tutaj po eksperymentujcie)
skalowanie obrazu zostawiamy

http://www.lord_honey.webpark.pl/dvdrip3.jpg

po tych ustawieniach klikamy zacznij i już nasz film się przerabia :) (czas zależy od szybkości kompa)

Praca z vcdeasy:

Po przerobieniu DVDrip'em mamy gotowe pliki mpg a wiec otwieramy nasz program vcdeasy

http://www.lord_honey.webpark.pl/vcdeasy.jpg

tutaj dodajemy nasz plik wynikowy z DVDrip'a w polu wynikowy *.bin podajemy nazwę naszego pliku (filmu) nie można zapomnieć o rozszerzeniu *.bin każdy plik przerabiamy osobno
(dalej nic już nie ustawiałem chociaż można ustawić rozdziały itp. to już wam zostawiam) klikamy zakończ i program przygotowuje nam plik w postaci *.bin gotowego do wypalenia w np. nero

ps. nie przejmujcie się jeżeli plik wynikowy wyjdzie wam wiekszy niźli płyta ja nagrałem 810 mb na 700 w tym przypadku chodzi o minuty nie wielkość pliku

EDIT:

a co sie tyczy drugiego progamu znajduje sie na tej stronie

www.vcdeasy.org

(MOD: piractwu mowimy nie -- ideJ)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:13.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.