Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 17.11.2004, 17:21   #1
aL1En
Trust No 1
 
Avatar użytkownika aL1En
 
Data rejestracji: 08.11.2004
Posty: 194
aL1En zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Question Który program ?

Witam

Troche sie juz naczytałem o tych programach do kompresji dvd, a szczególnie DVD2DVD-R ;o bo do innych nie ma instrukcji wiec na kompresje max mogłbym poświęcić z 4h te 10 passes czy ile tam tego jest w dvd2dvd-r odpada, chciałbym wiedzieć czy można np. zrobić tak, żeby było MENU bez dodatkow no i kompresje żeby sie zmieścic w tych 4 godzinach czy ciut więcej (ile to passes ?), czytałem, że dvd2one jest bardzo dobry i szybko kompresuje jednak tam też nie można miec menu czy dodatkow :\ nie wiem jak jest w tej najnowszej ver. No więc prosiłbym was o pomoc w wyborze takiego programu, który zdecydowanie lepiej kompresuje niz DVDShrink, mam juz troche filmow poprzez niego nagrany, ale jak na forum piszecie, że to jest z tej najnizszej półki to ja chce wypróbować lepszy

PS. jakiego najcześciej używacie progsu do wypalania juz gotowego zkompresowanego filmu ?

Dzięki za pomoc
Pozdrawiam.
aL1En jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 17.11.2004, 17:50   #2
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Film + menu, jakość lepsza od shrinka, szybszy od dvd2dvd-r
polecam: InstantCopy,
na jego temat znajdziesz dużo wiadomości, czytaj.
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.11.2004, 00:30   #3
aL1En
Trust No 1
 
Avatar użytkownika aL1En
 
Data rejestracji: 08.11.2004
Posty: 194
aL1En zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No to obsługe InstantCopy mam na twojej stronie jednak nie umiem sobie zrobić tak żeby mieć menu + tylko eng. audio & polski txt bez dodatkow.

Wpierw zrzucilem pliki przy pomocy DVD Decryptera jako pliki nie orbaz ISO, otwieram Shrinka daje Open Files odchaczam sobie co chce (audio, txt) jednak nie umiem usunac tych na początku napisow WARINING, prawa autorskie etc. gdzie tam w ogole delete ? no i czemu jak juz wszystko odchaczyłem to dalej przy katalogach mam ciagle ten sam rozmiar w MB ? :\ nie umie sie w tym połapać a pewnie to proste jak drut :I w DVDFabie tez nie wiem co i jak jakos tam nie widze nic z menu zwiazane to dopiero jestem zielony, to moj 1 backup orginalnego filmu ...

Byłby ktoś taki miły i napisał mi jak to dobrze zrobić ? a film to Matrix 1
aL1En jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.11.2004, 01:19   #4
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Opis pozbycia się dodatków + IMHO jedna z lepszych metod rekompresji filmu jest tutaj http://www.cdrinfo.pl/artykuly/duet-dvd/
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.11.2004, 09:32   #5
aL1En
Trust No 1
 
Avatar użytkownika aL1En
 
Data rejestracji: 08.11.2004
Posty: 194
aL1En zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
tam juz jest lepiej opisane co i jak, wiec robilem DVDReMake'iem i dalej nie umiem poblokowalem to co chcialem czyli na poczatku prawa autorskie, all dodatki potem te klawisze ktore odsylaja do dodatkow dalem block bo jakos delete nie bylo ... zapisalem puszczam w power dvd i dalej nic nie zmienione.

Aaa ! niech mi to ktoś wytłumaczy jak do totalnie zielonej osoby jak to zrobic ! chce tylko menu + wybor jezyka z napisami i mozliwosc wyboru chapterow BEZ dodatkow dot. to Matrixa 1, no i wtedy juz mogłbym kompresować w InstantCopy, byłbym bardzo wdzieczny za pomoc.

Ostatnio zmieniany przez aL1En : 18.11.2004 o godz. 09:35
aL1En jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.11.2004, 13:44   #6
aL1En
Trust No 1
 
Avatar użytkownika aL1En
 
Data rejestracji: 08.11.2004
Posty: 194
aL1En zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
qrfa mac jzu nie umie jak w DVDFabie usuanc dodatki ? po prawo usuwam wybrany txt, co to jest unknown (nieznany to wiem) ale usuwac to cz nie ? po lewo o gory jaki PGR wybrac !? mam tych plikow duzo ... a jak czytalem jaksi topik tu na forum to byl tylko 1 plik z cala dlugoscia filmu ja mam tam duzo plikow i nie wiem ktory wybrac :\ co to jest na dolew po prawo dvd fab czy black screen ktory wybrac ?
aL1En jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.11.2004, 14:18   #7
aL1En
Trust No 1
 
Avatar użytkownika aL1En
 
Data rejestracji: 08.11.2004
Posty: 194
aL1En zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
albo jak robie w shrinku, podobno program odrazu wywala extras !? czyli dodatki no dobra, klikam na main movie tak odcharzam spanish audio i wybrane txt potem juz powino byc wszystko ok daje backup i mam taki error http://ali84.neostrada.pl/srkin.jpg jak qrfa za duzy ? przeciez posuwalem itp :\ helppppppp bialej goraczki juz dostaje.
aL1En jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.11.2004, 16:56   #8
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Co pousuwałeś?! Z filmu ponad 6GB wywaliłeś kilka napisów - w sumie może 10MB i chcesz żeby ci bez kompresji zmieścił się na 4,3GB? Shrink nie wywala automatycznie żadnych ekstrasów. Przy backupie możesz tylko regulować poziom kompresji lub zamienić je na still pictures.
A tak wogóle to link wyżej to odpowiedniejsza metoda kompresji Matrix'a. Za duży na shrinka.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.11.2004, 18:17   #9
aL1En
Trust No 1
 
Avatar użytkownika aL1En
 
Data rejestracji: 08.11.2004
Posty: 194
aL1En zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
:I tylko, że ja chce ten film ino obrobić w SHrinku czy DVDFabie jednak nie umiem :\ a potem zkompresowac go w InstantCop.
aL1En jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.11.2004, 18:32   #10
aL1En
Trust No 1
 
Avatar użytkownika aL1En
 
Data rejestracji: 08.11.2004
Posty: 194
aL1En zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
chce sobie zrobic backupa filma, przy pomocy guida Robsa - www.nrg.to/robs tak jak napisał:

Kompresja w Instant Copy 8.

Przed uruchomieniem IC nalezy zripowac zawartosc DVD na dysk twardy, przy pomocy (do wyboru):
- DVDDecrypter'a w trybie FILE, ripujemy wszystkie pliki
- DVDDecrypter'a w trybie ISO, zapisujemy plyte w postaci obrazu
- DVDShrink'a w trybie NO-Compression, odrzucajac przy okazji niechciany material, sciezki audio i napisy
- DVDFab odrzucajac przy okazji niechciany material, sciezki audio i napisy

no wiec robie tak jak pisze, no jednak juz tyle problemow mam na pczoatku to ciekawe co potem bedzie :I
aL1En jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.11.2004, 19:21   #11
aL1En
Trust No 1
 
Avatar użytkownika aL1En
 
Data rejestracji: 08.11.2004
Posty: 194
aL1En zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
dobra widze, że to pewnie BARDZO banalne i nikt mi nie pomoze, to ja odrazu przejde do instant copy i tam to zrobie ...
aL1En jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.11.2004, 19:32   #12
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
OK. Jeśli chcesz użyć shrinka do wyrzucenia tylko audio i napisów w trybie bez kompresji, to nie musisz przejmować się tym komunikatem i dać "yes" w celu kontynuacji zadania. Shrink informuje cię po prostu, że kompilacja którą tworzysz jest za duża, żeby zmieścić się się na płytkę dvdr.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.11.2004, 00:59   #13
aL1En
Trust No 1
 
Avatar użytkownika aL1En
 
Data rejestracji: 08.11.2004
Posty: 194
aL1En zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
dobra juz umiem robić sobie co chce z menu etc. w tym DVDReMake'u wszystko cacy jest ale np. jak juz puszczam film to nie leci plynnie tylko przeskakuje co chwile tak o 5 sek. do przodu i nie wiem co jest grane, gdzie to ustawić zeby film leciał bez zadnych przeskakiwań !?
aL1En jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.11.2004, 01:18   #14
aL1En
Trust No 1
 
Avatar użytkownika aL1En
 
Data rejestracji: 08.11.2004
Posty: 194
aL1En zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
moze tu cos mam zle ustawione ? http://ali84.neostrada.pl/skrin2.jpg
aL1En jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.11.2004, 01:20   #15
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Coś takiego zrobiło się po Remake'u? Jeśli tak to znaczy, że nie jest 'cacy'. I tego się raczej nigdzie nie ustawia. Przynajmniej nic o tym nie wiem. Mi po obróbce w Remake'u nic takiego się dotąd nie wydarzyło...
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.