Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 10.07.2004, 16:15   #16
latet
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 04.08.2003
Posty: 691
latet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez barte_k
Z tym 90% to chodziło mi o to że jakośc jest prawie taka jak na orginalne. 90% to nie jest kompresja. Kompresja obrazu wynosi tylko 10%.
Tak, tak, skróty myslowe ;-)

Cytat:
Napisany przez barte_k
Na moim dvd nie musisz wchodzić do menu aby zmienić jezyk.
Ojojoj.... to fatalnie, a co to za sprzęt? Napisz, to będę uważał, żeby przypadkiem nie kupić!

BTW:
Co do kompresji dźwięku na DVD, to uważam to za zbrodnię

Pozdrawiam,

latet
latet jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.07.2004, 16:16   #17
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No cóż, potwierdziła się wyraźna pozycja lidera dla IC wśród transkoderów, zastanawiająco słabo wypadł Shrink dużo gorzej od DVD2One,
DVD2One ustawiałeś na VBR czy CBR?
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.07.2004, 16:40   #18
grzes07
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 21.10.2002
Posty: 254
grzes07 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Robs
eeee, nie sądzę, InstantCopy jednak bije Shrinka i inne transkodery, ale ..... zróbcie sobie nim Ostatniego Samuraja, hmmm, sceny w lesie zamglone albo zadymione, IC wysiadł wrzuciłem to do DVD2DVDr (6-pass) i ....... spróbujcie to odróżnić od oryginału

moze masz i racje z tym IC8 co do Shrinka, ale pamietam te testy ktore byly podane na tej stronie i Instant Copy byl na drugim miejscu (ale to juz malo istotne), ale nie dawno byly robione testy w ktorych za najlepszy program zostal uznany Nero Recode 2 dlatego dla jednego IC8 jest lepszy a u innego np.Nero Recode 2 i tak dalej, ale program Shrink zawsze sie plasuje w czolowce (ostatni test wykonany przez "Chip" IC8 punktow 88 a Shrink 85 roznice nie az tak znaczne biorac pod uwage ze program ktory zajal ostatnie miejsce uzyskal 51 punktow).Ja mysle ze kazdy ma swego faworyta (ja nie mowie ze moim jest Shrink pracuje na CCE ale przy krotkich filmach i malej kompresji calkiem dobrze sie sprawdza).Ale fakt jest jeden przy dlugich filmach CCE jest nie do pobicia jesli mowimy o jakosci obrazu.


pozrawiam

Ostatnio zmieniany przez grzes07 : 10.07.2004 o godz. 16:48
grzes07 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.07.2004, 18:53   #19
latet
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 04.08.2003
Posty: 691
latet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Robs
No cóż, potwierdziła się wyraźna pozycja lidera dla IC wśród transkoderów, zastanawiająco słabo wypadł Shrink dużo gorzej od DVD2One,
DVD2One ustawiałeś na VBR czy CBR?
Ustawiałem zawsze VBR, bo o ile wiem, to da lepszą jakość, tak?
A w Shrinku włączałem opcję dokładnej analizy, też zawsze, więc nie mam porównania ile ona daje polepszenia.

Teraz siedzę nad kolejnym porównaniem (robię na Powrocie Króla). Znów będzie DVD2One, Shrink i IC8. Jutro to wystawie, bo IC8 zapuszczam na noc. Ale z tego co juz widzę, to jednak Shrink przewyższa DVD2One (mniej makrobloków, choc ostrość czasem gorsza).

Strasznie cięzko jest mi zrobić screeny z dokładnie tych samych klatek. Uzywam Power DVD (nie znam innej metody) - a w nim po prostu przycisk Step Forward nie zawsze przesuwa o 1 klatkę, czasem o kilka, a na dodatek przycisk robienia screena czasem najpierw przesuwa o klatkę, a potem robi zrzut, co mnie doprowadza do obłedu. Macie na to jakiś lepszy patent?

CCE niestety nie posiadam, to nie potestuję. Ale sam oglądałem sporo takich plansz, gdzie CCE porównywano do IC8 i osobiście nie widzaiłem tam za bardzo tej słynnej wyższości CCE.

latet
latet jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.07.2004, 19:00   #20
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez latet
Strasznie cięzko jest mi zrobić screeny z dokładnie tych samych klatek. Uzywam Power DVD (nie znam innej metody) - a w nim po prostu przycisk Step Forward nie zawsze przesuwa o 1 klatkę, czasem o kilka, a na dodatek przycisk robienia screena czasem najpierw przesuwa o klatkę, a potem robi zrzut, co mnie doprowadza do obłedu. Macie na to jakiś lepszy patent?
Ja robie VirtualDubMod'em.
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.07.2004, 09:57   #21
KC42
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 13.12.2003
Posty: 661
KC42 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez latet
Ustawiałem zawsze VBR, bo o ile wiem, to da lepszą jakość, tak?
A w Shrinku włączałem opcję dokładnej analizy, też zawsze, więc nie mam porównania ile ona daje polepszenia.

Teraz siedzę nad kolejnym porównaniem (robię na Powrocie Króla). Znów będzie DVD2One, Shrink i IC8. Jutro to wystawie, bo IC8 zapuszczam na noc. Ale z tego co juz widzę, to jednak Shrink przewyższa DVD2One (mniej makrobloków, choc ostrość czasem gorsza).

Strasznie cięzko jest mi zrobić screeny z dokładnie tych samych klatek. Uzywam Power DVD (nie znam innej metody) - a w nim po prostu przycisk Step Forward nie zawsze przesuwa o 1 klatkę, czasem o kilka, a na dodatek przycisk robienia screena czasem najpierw przesuwa o klatkę, a potem robi zrzut, co mnie doprowadza do obłedu. Macie na to jakiś lepszy patent?

CCE niestety nie posiadam, to nie potestuję. Ale sam oglądałem sporo takich plansz, gdzie CCE porównywano do IC8 i osobiście nie widzaiłem tam za bardzo tej słynnej wyższości CCE.

latet
Nie no Powrót Króla to nawet nie próbuj wyjdzie straszna kicha wiem bo robiłem będzie gorzej jak VCD, tylko CCE zrobi to w miarę dobrze ale i tak nie idealnie film trwa ponad 3 godziny.
KC42 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.07.2004, 10:26   #22
latet
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 04.08.2003
Posty: 691
latet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez KC42
Nie no Powrót Króla to nawet nie próbuj wyjdzie straszna kicha wiem bo robiłem będzie gorzej jak VCD, tylko CCE zrobi to w miarę dobrze ale i tak nie idealnie film trwa ponad 3 godziny.
Juz zrobiłem: Dvd2One, Shrink, IC8 - zrobię więc jeszcze CCE, przez kolejną noc. Będzie co porównywać.

Na tym co jest do tej pory - widać, że.... to trudny film

latet
latet jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.07.2004, 10:36   #23
latet
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 04.08.2003
Posty: 691
latet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Powrót Króla

Witam,

Wykonałem kopię zapasową Powrotu Króla. (film długi, kompresja do 60.5%).

Porównałem:
  1. DVD2One 1.3
  2. Shrink 3.1 (z deep analysis)
  3. IC8
  4. CCE 3-pass (DVD2DVDr)

CCE tylko 3-pass, ale i to trwało 10 godzin, na więcej po prostu nie mogę sobie pozwolić. Choć szczerze mówiąc słabo wierzę, że zwiększanie liczby przebiegów ponad 3 może wiele poprawić (wiara oparta na wieloletnich doświadczeniach na DVD2SVCD).

Aha - w opcjach DVD2DVDr ustawiłem birtare na: 1000/2687/7000.

Próbki do porównania w plikach RAR. Zdecydowanie zalceam oglądanie przy pomocy ACDSee na pełnym ekranie, w zaciemnionym pomieszczeniu, przy solidnie rozjaśnionym monitorze!. Uwaga - screen z orignału zawsze umieszczałem jako przedostatni - pomiędzy IC8 a CCE, tak by łatwiej było go z nimi porównywać.



klatka06.rar (Wspaniale pokazuje wyższość IC8 nad innymi transkoderami).


klatka07.rar (Spójrzcie bacznie na dolną część Mt. Doom).


klatka08.rar (Widać jak CCE przeostrzył. Miranda mnie zabije ).


klatka09.rar (Prześledźcie poziom detali chałupek. A jak CCE spartaczył niebo!).


klatka10.rar (Shrink czasem jednak lepszy od DVD2One. Ale czy CCE tu lepszy od IC8?).


Moje wrażenia - sam nie wiem. Sam nie wiem, którą kopie bezpieczeństwa uznać za najlepszą i wypakić na płytkę.

CCE daje obraz najostrzejszy, czasem wręcz wydaje się ostrzejszy niż oryginał (przeostrzony) - ale za to pojawiają się różne dziwne zniekształcenia (klatka09.rar).

IC8 daje obraz dużo bardziej "miękki", nieco mnie ostry, ale za to gładszy. Myśle, że do normalnego oglądania (na TV zwłaszcza) - taki obraz jest lepszy.

A tak ogólnie, to - IMHO - bzdurą jest, że ten film jest za długi, aby go robić na DVDR 4.7. Do normalnego oglądania kopia nadaje się znakomicie i porównywanie tego z VCD jest po prostu głupim żartem, KC42!

Pozdrawiam,

latet

Ostatnio zmieniany przez latet : 12.07.2004 o godz. 10:38
latet jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.07.2004, 13:15   #24
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
3 pass to chyba jednak za mało dla tego filmu. Ja bym dał co najmniej 5 (pomijając,ze dałem 7, ale to mój biznes). Ostatnio działanie CCE na moim Athlonie 2400 trwało 13 godzin przy 9 passes (Last Samurai), a u Ciebie 10 godzin 3 passes ? Dziwne...

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.07.2004, 13:31   #25
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Jabba the Hutt
3 pass to chyba jednak za mało dla tego filmu. Ja bym dał co najmniej 5 (pomijając,ze dałem 7, ale to mój biznes)
Też bym dał 6-7pass
Cytat:
Napisany przez Jabba the Hutt
Ostatnio działanie CCE na moim Athlonie 2400 trwało 13 godzin przy 9 passes (Last Samurai), a u Ciebie 10 godzin 3 passes ? Dziwne...
no cóż wszystko zalezy od mocy sprzetu, wcale nie musi być to dziwne
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.07.2004, 14:26   #26
latet
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 04.08.2003
Posty: 691
latet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Jabba the Hutt
3 pass to chyba jednak za mało dla tego filmu. Ja bym dał co najmniej 5 (pomijając,ze dałem 7, ale to mój biznes). Ostatnio działanie CCE na moim Athlonie 2400 trwało 13 godzin przy 9 passes (Last Samurai), a u Ciebie 10 godzin 3 passes ? Dziwne...
Jabba
No tak, dokładnie 10 godzin trwało 3-passes (P-IV 1800, 1 GB RAM DDR).
I choć z tego powodu nie planuję raczej uzywać CCE, to jednak jestem niesamowicie ciekawy, czy na tych klatkach byłoby widać różnicę między 3-pass i 6-pass. W domu tego nie zrobię, bo komp jest zbyt oblegany, ale może uda mi się na weekend zapuścić to w pracy, to bym za tydzień przedstawił wyniki.

Ale może Wy, zwolennicy wielopasów, macie już takie porównania do pokazania?

Pozrawiam,

latet
latet jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.07.2004, 14:58   #27
Michal2004
czytelnik ;)
 
Avatar użytkownika Michal2004
 
Data rejestracji: 06.02.2004
Lokalizacja: PL
Posty: 159
Michal2004 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@ latet

a ktorej biblioteki dekodera uzyles w DVD2DVD-R?
MPEG2Dec czy MPEGDecoder ?
Michal2004 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.07.2004, 15:01   #28
grz3si3k
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika grz3si3k
 
Data rejestracji: 13.01.2004
Posty: 193
grz3si3k zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Robs
eeee, nie sądzę, InstantCopy jednak bije Shrinka i inne transkodery, ale ..... zróbcie sobie nim Ostatniego Samuraja, hmmm, sceny w lesie zamglone albo zadymione, IC wysiadł wrzuciłem to do DVD2DVDr (6-pass) i ....... spróbujcie to odróżnić od oryginału
Robs mam pytanie..ile potrzeba miejsca na dysku przy 6 przebiegach programem DVD2DVDr - tak około..poniewaz robiłem kill bill`a na 4 przebiegi to z partycji 14 gb (źródło filmu było na innej partycji) zajeło mi 13,7 gb !!! czy przy wyborze wiekszej ilosci przebiegów ta ilosc pamieci wzrasta..(sorry za pytanie ale na windzie jestem cienki)


gzr3si3k
__________________
FreeBSD 6.2-RELEASE czasami zapyziały Win_Shit XP (jak musze ) ale wole nie musiec....
grz3si3k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.07.2004, 15:14   #29
Michal2004
czytelnik ;)
 
Avatar użytkownika Michal2004
 
Data rejestracji: 06.02.2004
Lokalizacja: PL
Posty: 159
Michal2004 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez grz3si3k
Robs mam pytanie..ile potrzeba miejsca na dysku przy 6 przebiegach programem DVD2DVDr - tak około..poniewaz robiłem kill bill`a na 4 przebiegi to z partycji 14 gb (źródło filmu było na innej partycji) zajeło mi 13,7 gb !!! czy przy wyborze wiekszej ilosci przebiegów ta ilosc pamieci wzrasta..(sorry za pytanie ale na windzie jestem cienki)


gzr3si3k

ja ze swoich obserawcji moge powiedziec, ze partycja 23 GB spokojnie wystarcza. Tyle ze w to sie wlicza zripowana plyte zrodlowa, i opcja tworzenia przez DVD2DVD-R obrazu ISO jest wylaczona.
Czyli rip plyty (5 ~ 8 GB) + rip samego video filmu wraz z 2 wersjami audio filmu (druga wersja to ta "checked", sa sprawdzane bledy i ew. [jesli jest] usuwane opoznienie) + nowa (zrekompresowana) wersja video (ok. 3,8 GB) + 4,33 ~ 4,35 na pliki kompilacji DVD juz "zauthorowane" przez DVD2DVD-R (IfoEdit).
Czyli 23 GB spokojnie wystarcza, i zazwyczaj jest jeszcze ok 1 GB wolnego..

raczej chyba przy wiekszej ilosci przebiegow nie potrzeba wiecej miejsca, on to widocznie kasuje...

aha to powyzej dotyczy filmow w PALu (do filmow NTSC trzeba doliczyc jeszcze chyba ok. 4 GB na pulldown).

to sa doswiadczenia z DVD2DVD-R 1.81 i CCE 2.66 SP...

Ostatnio zmieniany przez Michal2004 : 12.07.2004 o godz. 15:16
Michal2004 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.07.2004, 15:19   #30
latet
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 04.08.2003
Posty: 691
latet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Michal2004
@ latet
a ktorej biblioteki dekodera uzyles w DVD2DVD-R?
MPEG2Dec czy MPEGDecoder ?
Nie ruszałem tego ustawienia, więc leciało na defaultowym: MPEGDecoder.
Czy ten drugi jest szybszy?

latet
latet jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.