Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 27.10.2005, 21:48   #1
maciej68
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.10.2005
Posty: 16
maciej68 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Trzy programy - efekt mizerny

Witam Was
Uparłem się że przerobię synowi bajki z divx na video dvd, bo już mam dość włączania komputera i podpinania kabla z komputera do telewizora, żeby te bajki oglądać. Zainwestowałem w nagrywarkę LG GSA-4167B. Przeczytałem metodę Cobraverde. Wspaniała. Ale nie dla mnie. Spróbowałem metod alternatywnych. Ze skutkiem mizernym. Nie wiem o co chodzi. Pomóżcie proszę. Wszystkie próby na nośniku Emtec DVD-R.

1. Nerovision Express
Bardzo fajny i łatwy programik. Coś dla mnie :-) Utworzona płyta DVD bez problemu jest odtwarzana w komputerze, stacjonarny odtwarzacz DVD jej w ogóle nie widzi.
2. Avi2DVD
Poziom abstrakcji programu dla mnie akceptowalny. Rezultaty tak samo jak wyżej, płyta niewidoczna w odtwarzaczu stacjonarnym.
3. The film machine
Jak wyżej, z tym że wreszcie odtwarzacz stacjonarny płytę zauważył i poprawnie odtworzył. Tylko że jakość fonii pozostawia sporo do życzenia, jest zniekształcona, przesterowana. Przy bajce to jakoś ujdzie, ale mam jeszce sporo koncertów do przerobienia tą metodą.
Teraz proszę powiedzcie mi o co chodzi. Dlaczego mój stacjonarny odtwarzacz DVD wogóle nie widzi tych płyt video DVD, poza jednym wyjątkiem? Jasne, łatwo powiedzieć "zmień odtwarzacz". Tylko że:
- nie mam kasy
- wiele już pożyczonych płyt DVD-R na nim odtworzyłem, a w zasadzie nie było jeszzce takiej, której NIE odtworzyłem (poza moimi próbami) i wogóle nie spodziewałem się że napotkam jakiekolwiek problemy z odtwarzaniem na nim nagranych przeze mnie płyt video DVD.
Czy jest sens próbować inych programów? (np. DVD2SVCD)
Dodam jeszcze że mam przy sobie nagraną przez kogoś płytę DVD-R która jest odtwarzana bez problemów. Może coś z niej należałoby odczytać? Żeby ustalić jakie standardy akceptuje ten odtwarzacz, albo co?
Co o tym myślicie?
Maciej
maciej68 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 27.10.2005, 21:57   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
To nie jest problem z samą konwersją jak widzę (piszesz, że na kompie chodzi), tylko ze sposobem nagrywania, albo z jakością płyt.

Proponuję poszukać tematów o tym modelu nagrywarki w dziale Ogólnie o DVD. Warto też sprawdzić na http://www.videohelp.com/dvdplayers preferencje stacjonarnego odtwarzacza.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.10.2005, 21:58   #3
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zmień nośnik na lepszy np: TDK lub Verbatim, co do softu to DVD2SVCD jest (przynajmniej dla mnie) lepszym rozwiązaniem od pozostałych.
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.10.2005, 22:01   #4
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Macku a sprawdz jaki efekt masz na plytach DVD+R. Wg mnie powinno byc lepiej. Poza tym zobacz czy Twoj naped nie pozwala na zmiane bitsettingu.
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.10.2005, 22:15   #5
oddwor
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 01.08.2005
Lokalizacja: Kielce
Posty: 575
oddwor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nagrywaj wolniej i lepiej stosuj płyty DVD+R (Verbatim lub Sony) o ile oczywiście czyta je twój odtwarzacz.
Na temat Emteca lepiej nie będę się wypowiadał.
Inna opcja, to zainwestuj ze 200zł w odtwarzacz typu Manta Emperor2, Prince lub inny odtwarzający divx.
Pozdrawiam.
__________________
Tak, na pewno tak, raczej tak, chyba tak, chyba nie, raczej nie, na pewno nie, nie.
oddwor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.10.2005, 22:18   #6
maciej68
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.10.2005
Posty: 16
maciej68 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou
To nie jest problem z samą konwersją jak widzę (piszesz, że na kompie chodzi), tylko ze sposobem nagrywania, albo z jakością płyt.

Proponuję poszukać tematów o tym modelu nagrywarki w dziale Ogólnie o DVD. Warto też sprawdzić na http://www.videohelp.com/dvdplayers preferencje stacjonarnego odtwarzacza.
Grundig GDV 120
Akurat na tej stronie są nieprawdziwe informacje. Pisze tam dokładnie odwrotnie, że rozumie DVD+R a nie DVD-R, ajest dokładnie odwrowtnie.
Co do nosnika, to Emtec. Chyba jość dość dobra?
Maciej
maciej68 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.10.2005, 22:21   #7
maciej68
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.10.2005
Posty: 16
maciej68 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez PIOTR34
Zmień nośnik na lepszy np: TDK lub Verbatim, co do softu to DVD2SVCD jest (przynajmniej dla mnie) lepszym rozwiązaniem od pozostałych.
Czy Emtec jest faktycznie słabym nosnikiem? Poza tym pisałem, że wszystkie próby robiłem na tym nośniku. Jedna jednak zadziałała. Tak więc to chyba nie wina nośnika.
Co do DVD2SVCD. Jasne, mogę spróbować. Ale to chyba nie o to chodzi. Jeśli się uda odtorzyć płyty, to nadal ne będę wiedział o co chodzi.
Maciej
maciej68 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.10.2005, 22:24   #8
maciej68
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.10.2005
Posty: 16
maciej68 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez BD
Macku a sprawdz jaki efekt masz na plytach DVD+R. Wg mnie powinno byc lepiej. Poza tym zobacz czy Twoj naped nie pozwala na zmiane bitsettingu.
Taki sam. Płyta "czytalna" bez problemu w nagrywarce, odtwarzacz stacjonarny milczy. Proszę nawet nie pytaj mi się o zmianę bitsetingu, bo nie mam pojęcia o czym do mnie rozmawiasz. Napęd? Tzn nagrywarka? Czy odtwarzacz stacjonarny?
Maciej
maciej68 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.10.2005, 22:28   #9
maciej68
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.10.2005
Posty: 16
maciej68 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez oddwor
Nagrywaj wolniej i lepiej stosuj płyty DVD+R (Verbatim lub Sony) o ile oczywiście czyta je twój odtwarzacz.
Na temat Emteca lepiej nie będę się wypowiadał.
Inna opcja, to zainwestuj ze 200zł w odtwarzacz typu Manta Emperor2, Prince lub inny odtwarzający divx.
Pozdrawiam.
We wszystkich przypadkach:
- stosowałem płyty Emtec DVD-R
- prędkość 4x
Jedna płyta "chodzi", reszta nie. Czy zatem może to być kwestia nosnika, prędkości?
Inna opcja )inwestycja w nowy odtwarzacz) nie wchodzi w rachubę. To się MUSI dać zrobić :-)
Maciej
maciej68 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.10.2005, 22:34   #10
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez maciej68
Grundig GDV 120
Akurat na tej stronie są nieprawdziwe informacje. Pisze tam dokładnie odwrotnie, że rozumie DVD+R a nie DVD-R, ajest dokładnie odwrowtnie.
Co do nosnika, to Emtec. Chyba jość dość dobra?
Maciej
Powoli. W pierwszym poście napisałeś, że wszystkie próby robiłeś na DVD-R. I słabo to wychodziło (1 na 3). Więc może jednak spróbować na np Verbatim DVD+R?
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.10.2005, 22:37   #11
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
nie mam zaufania do emtec... jakos kojarzy mi sie z CMC a ponadto slabo wytrzymuja probe czasu (dzis wlasnie walczylem ze starym CD-R emtec 16x na ktorym pojawily sie male 1-2mm plamki(brak uszkodzen mechanicznych)) .lepiej zmien te nosniki.
Co do bitsettingu:
Na kazdej plycie sa informacje o rodzaju nosnika (czy to DVD-ROM czy +R czy -R). Ze wzgledu na "wojne formatow" niektore odtwarzacze nie czytaja plyt oznaczonych +R albo -R. Zmiana bitsettingu na DVD-ROM oznacza tyle ze wypalasz plyte +R z falszywym oznaczeniem ze jest to DVD-ROM, a takie plyty czyta kazdy odtwarzacz.
Od razu mowie ze nie wiem jak sie to zmienia bo moja nagrywarka robi to automatycznie.
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.10.2005, 22:39   #12
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@maciej68 bitseting --> jest to zmiana biosu w nagrywarce, przeczytaj ten topic i wejdź w 2 linki które się tam znajdują. Co do nośnika Emtec, nie jest on zły sam w sobie, ale być może twój stacjonarny odtwarzacz ma problemy z odtworzeniem, mimo iż napisałeś że jedna działa
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.10.2005, 22:39   #13
oddwor
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 01.08.2005
Lokalizacja: Kielce
Posty: 575
oddwor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Emtec to naprawdę słabe płyty...
Niektóre odtwarzacze/nagrywarki nie lubią danych nośników.
Czasem pomaga wgranie nowego firmware.
Wiesz, z nowym odtwarzaczem jest tak, że nie tracisz czasu na przerabianie (czas, sprzęt, prąd itp.) i chodzi. Oczywiście że dla np. 2 płyt się nie opłaca.
Wybór pozostawiam Tobie
Tak jak wszyscy doradzam Ci przede wszystkim zmianę nośnika.
__________________
Tak, na pewno tak, raczej tak, chyba tak, chyba nie, raczej nie, na pewno nie, nie.
oddwor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.10.2005, 22:42   #14
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez maciej68
Proszę nawet nie pytaj mi się o zmianę bitsetingu, bo nie mam pojęcia o czym do mnie rozmawiasz. Napęd? Tzn nagrywarka? Czy odtwarzacz stacjonarny?
Maciej
Chodzi o zmiane bitu podczas nagrywania plyty. Zobacz to:

http://www.cdrinfo.pl/software/slown...?ID=4151121106

Cytat:
Napisany przez PIOTR34
@maciej68 bitseting --> jest to zmiana biosu w nagrywarce
Bitsetting to nie jest zmiana firmware napedu!!! Firmware zmienia sie czasem po to aby dany naped obslugiwal ten funkcje. Tak bylo na przyklad z napedami NEC'a
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.10.2005, 22:45   #15
maciej68
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.10.2005
Posty: 16
maciej68 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou
Powoli. W pierwszym poście napisałeś, że wszystkie próby robiłeś na DVD-R. I słabo to wychodziło (1 na 3). Więc może jednak spróbować na np Verbatim DVD+R?
Nie przyznałem się, że również robiłem próby na DVD+R, z takim samym efektem. Nosnik? Jakiś bezfirmowy. Mój odtwarzacz stacjonarny ma 4 lata. Uczulono mnie, że wogóle sobie nie poradzi z DVD+R. Aczkolwiek spróbuję z tym Verbatimem. Ale coś mi mówi,że to nie o nośnik chodzi.
Maciej
maciej68 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.