Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 15.05.2017, 23:19   #1
Kowa1
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Kowa1
 
Data rejestracji: 25.08.2010
Posty: 18
Kowa1 jest tu z lekka niepopularny <-31- -50 pkt>
Asus DVD-E818A

Nigdzie nie mogę znaleźć porządnej in formacji na temat tego napędu. Na cdrinfo też informacja smiechu warta http://www.cdrinfo.pl/hardware/71571...Asus-DVD-E818A a to przecież spacjalistyczny portal.

Generalnie czyta CD i DVD-R a DVD+R nie chce czytać!
HGW może nie obsługuje plusów? DLR już nawet nie próbowałem włożyć.
Wiem że może czytać CD a DVD nie lub odwrotnie bo to obsługują dwa różne mechanizmy/systemy i jeden z nich może działać OK a drugi być spierniczony.
Ale DVD ?
Standard +R był później wprowadzony i jeszcze później zaakceptowany pamiętam napędy które nie nagrywały + a tylko - nawet ma taki ( Toshiba DVD-Rom SD-R5112 ) ale on czyta wszystkie znaczy + i - bo DLR nie.

Nie wyobrażam sobie jak mógłby się zepsuć napęd tak że czyta - a + nie? ale kto wie? może może.

Ale nie będę miał pewności dopuki nie znajde arkusz danych technicznych z prawdziwego zdażenia, nie tylko z informacjami o wymiarach.

Help!
Kowa1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 16.05.2017, 05:37   #2
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,287
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Kowa1 Podgląd Wiadomości
Nigdzie nie mogę znaleźć porządnej in formacji na temat tego napędu. Na cdrinfo też informacja smiechu warta http://www.cdrinfo.pl/hardware/71571...Asus-DVD-E818A a to przecież spacjalistyczny portal.

Generalnie czyta CD i DVD-R a DVD+R nie chce czytać!
HGW może nie obsługuje plusów? DLR już nawet nie próbowałem włożyć.
Wiem że może czytać CD a DVD nie lub odwrotnie bo to obsługują dwa różne mechanizmy/systemy i jeden z nich może działać OK a drugi być spierniczony.
Ale DVD ?
Standard +R był później wprowadzony i jeszcze później zaakceptowany pamiętam napędy które nie nagrywały + a tylko - nawet ma taki ( Toshiba DVD-Rom SD-R5112 ) ale on czyta wszystkie znaczy + i - bo DLR nie.

Nie wyobrażam sobie jak mógłby się zepsuć napęd tak że czyta - a + nie? ale kto wie? może może.

Ale nie będę miał pewności dopuki nie znajde arkusz danych technicznych z prawdziwego zdażenia, nie tylko z informacjami o wymiarach.

Help!

Oczywiście że napęd ma w specyfikacji odczyt DVD-+R co nawet ogólnie u nas jest podane .
Jak nie rozpoznaje DVD +(plus ) to najprawdopodobniej uszkodzony fokus w OPU- laser Hitachi HOP do wymiany .
https://www.asus.com/us/Optical-Driv...pecifications/

Asus DVD-E818A-info.png

Asus DVD-E818A-2017-05-16_06-00-07.png
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.05.2017, 22:32   #3
Kowa1
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Kowa1
 
Data rejestracji: 25.08.2010
Posty: 18
Kowa1 jest tu z lekka niepopularny <-31- -50 pkt>
Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
Jak nie rozpoznaje DVD +(plus ) to najprawdopodobniej uszkodzony fokus w OPU- laser Hitachi HOP do wymiany .
A po polsku?
Domniemam że się myliłem iż są jedynie dwie formy mechanizmów czytania/pisania ( DVD i CD ) a więcej ( zgodnie z tym co zrozumiałem z wielce specjalistycznej wypowiedzi - "uszkodzony fokus w OPU- laser Hitachi HOP do wymiany" ). Domniemam ( niestety forma i jakość odpowiedzi zmusza mnie do domniemania ) że są inne "fokus"-y "w OPU"+. Szkoda że informacja taka anorektyczna i enigmnatyczna.
Tyle na temat cieżkiego pieprzenia w bambus.
Teraz prawda.
Płyta główna Gigabyte z jakimis dziwnymi zabieczeniami i ustawieniami w Biosie.
Właczyłem w biosie "wodotryski" i AHCI, ponownie zainstalowałem sytem = ten napęd DVD, oraz inne które podobnie niedziałały, śmigają bez problemu.

Unikajcie porad typu czary mary. Jeden, dwa trzy ... dwieście - nieważne - unikajcie.
Kowa1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.05.2017, 14:15   #4
Leman39
Moderator
 
Avatar użytkownika Leman39
 
Data rejestracji: 21.02.2014
Lokalizacja: NS2
Posty: 2,415
Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Po polsku:
1. Generalnie objaw z gatunku "nie chce czytać" jest dość ogólnikowym stwierdzeniem. Dodatkowo, należałoby podać specyfikację pozostałych podzespołów oraz informację czy dany problem powtarza się na innej konfiguracji (innym komputerze), ale skoro problem rozwiązany, to bardzo się cieszymy wszyscy.
Stylistyka wypowiedzi jednak pozostawia niesmak w pewnej kwestii, którą z grzeczności pominę.
2. Teraz trochę dla potomnych; "Fokus OPU":
Czary2mary napisał w skrócie, żargonowo, jakoby ogólnie podane objawy wskazywały na rozregulowanie skupienia wiązki lasera - mówiąc w dużym uproszczeniu. Wynika to z charakterystyki nośników i ich częstotliwości pofalowania ścieżki prowadzącej, różnej dla DVD-R oraz DVD+R.
Takie uszkodzenia się zdarzały dość często, ich właściwie pierwszym objawem był problem z rozpoznaniem lub odczytaniem płyt + lub -.
Płyty DVD+R kolokwialnie rzecz ujmując wymagają od napędu więcej "wysiłku".
W powyższym, dość prosto, mam nadzieję, rozwinąłem diagnozę przedstawioną przez Czary2mary.
Leman39 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.05.2017, 15:24   #5
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,287
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
@Leman39
Jak dla mnie coś tu ewidentnie "nie gra"

@Kowa1
Niby jakie ustawienia zaawansowane\zabezpieczenia biosu komputera mają jaki kolwiek wpływ na pracę nośnika DVD+R w napędzie DVDRW czy DVD-ROM w komputerze ?
Nigdy z takim czymś się nie spotkałem mimo że przynajmniej kilkaset komputerów i tysiące napędów przeszło przez moje ręce w niezliczonych konfiguracjach sprzętowych , ale być może coś mnie ominęło ?
Oczywiście proszę o podanie dokładnej wersji i typu płyty Gigabyte , wersji biosu i co dokładnie zmieniłeś\wyłączyłeś w ustawieniach ..(Najchętniej zobaczyłbym screen\foto zmian w biosie)

A już zupełnie nie rozumiem\ nie pojmuję co może mieć wspólnego ustawienie\wyłączenie trybu ACHI dla kontrolerów SATA w stosunku do kontrolerów czy sprzętu ATA \ IDE ?

Jedyną teoretycznie rzeczą którą mogę brać pod uwagę to reinstalacja systemu - najczęściej uszkodzenia bibliotek czy kluczy rejestrów powodują problemy z napędami ale
też nigdy się nie spotkałem z takimi uszkodzeniem żeby napęd nie działał tylko i wyłącznie z nośnikiem DVD+R po takich uszkodzeniach systemu czy kluczy rejestrów .

Oczywiście pomijam już formę i styl Twojej wypowiedzi\odpowiedzi która sama mówi wiele o jej autorze.
Ale ja pamietam Twoje "ostatnie występy" u nas, ich styl i ich poziom techniczny \merytoryczny ...
Ciekawe zachowanie
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl

Ostatnio zmieniany przez czary2mary : 29.05.2017 o godz. 15:35
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.06.2017, 08:11   #6
Kowa1
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Kowa1
 
Data rejestracji: 25.08.2010
Posty: 18
Kowa1 jest tu z lekka niepopularny <-31- -50 pkt>
czary2mary
"Niby jakie ustawienia zaawansowane\zabezpieczenia biosu komputera mają jaki kolwiek wpływ na pracę nośnika DVD+R w napędzie DVDRW czy DVD-ROM w komputerze ?"

Gdybym wiedział nie zakładałbym tematu

czary2mary
"Nigdy z takim czymś się nie spotkałem mimo że przynajmniej kilkaset komputerów i tysiące napędów przeszło przez moje ręce."

Wszystko przed Tobą - spróbuj z płytą GA-P35-DS3P.

Dla ciekawostki podam że przy pewnych ustawienich biosu po: Low level format HD, klill disk HD sweep HD by active@ [ niezależnymi startowanymi z CD a nawet z dyskietki narzędziami ] na dysku twardym zostały dane z istotnymi informacjami o płycie i systemie - taka ciekawostka.

Skoro bios posiadał takie cudowne możliwości w stosunku do dysku twardego to dlaczego nie mógł mieć wpływu na inne napędy?
Generalnie po unable na wszytko dziwne w biosie i ponowym zainstalowaniu systemu dysk HD dał się poprawnie i w całości wyczyścić a napędy optyczne tak jak wcześniej nie działały w pełnui sprawnie teraz śmigają ze wszystkimi nośnikami w te i wew te.

Ot takie czary mary bez dwójki w środku.
Kowa1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.06.2017, 13:30   #7
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,287
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Kowa1 Podgląd Wiadomości

Wszystko przed Tobą - spróbuj z płytą GA-P35-DS3P.

Myślę że w tym przypadku już prawie wszystko za mną .
Na jednym z testowych komputerów mam płytę z tej samej familii z tym samym typem bios Phoenix--Gigabyte GA-M52L-S3P tylko jeszcze bardziej rozbudowany z dodanymi wieloma opcjami.
Zgadzam się że w tych płytach w biosie jest wiele ustawień ale nie zgadzam się że jakie kol-wiek ustawienie zaawansowane ma wpływ na pracę napędów optycznych .
Przetestowane na tym komputerze wiele systemów\ustawień\ napędów\ zaawansowanych flash\crossflash\ testów \programów itp itd i nie pamietam jakich kol-wiek problemów
które powodowałby bios \ustawienia biosu\zmiana ustawień itp itd .

Jedynie jestem skłony brać pod uwagę możliwe problemy z systemem \ uszkodzenia systemu\rejestru \bibliotek o co w starszych wersjach nie jest trudno za to skuteczna naprawa często wymagała formatu \
ponownej czystej instalacji .


Twoja diagnoza typu " Włączyłem w biosie "wodotryski" i AHCI " jest nie do przyjęcia u nas - sprawia że statystyczny niezaawansowany użytkownik prze-czytając czy chcąc zastosować Twoje rozwiązanie będzie szukał hydraulika bądź
zaworów od fontanny \wodotrysków bądź kopał w płycie głównej w poszukiwaniu instalacji hydraulicznej .

Asus DVD-E818A-2017-06-01_09-32-58.jpg
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Asus DRW-2014L1T nie działa z DVD +r i -R Pablo248 Napędy optyczne DVD 0 23.01.2009 23:36
Kopiowanie płyt DVD (tylko wydaje się łatwe) karamba90 Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray 7 16.12.2006 10:31
ASUS E616 - problem z czytaniem płyt DVD aras-n Napędy optyczne DVD 12 22.03.2005 17:59
Problem z nagranym DVD Agnieszka DVD-Video 17 27.09.2004 18:11
Jaki DVD - Toshiba czy Asus Seksownis Napędy optyczne DVD 5 13.12.2002 00:52


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.