Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 28.12.2008, 16:47   #151
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
La esperanza es el pan de los pobres. Hiszpański
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.03.2009, 08:42   #152
kotlin
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.03.2009
Posty: 7
kotlin w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nagrywarka Optiarc DVD-RW AD7170A --Dzwny Problem

Witam. Mam takie oto pytanie. Mianowicie posiadam w.w nagrywarke i ona wcale nie chce mi czytac plyt DVD oraz ich nagrywac( nie dotyczy plyt CD). Dowiedzialem sie ze moze to byc przyczyna laseu , zakurzenia nagrywarki albo starego firmweru. Nagrywarka zostala wyczyszona oraz zostal wgrany nowy firmware 1.02 ---> na 1.05 odpowiednim programem. Czym to moze byc spowodaowane?? Dodam teraz mala ciekawostke. Posiadam widnowsa na plytce DVD, normalnie w windowsie nie odczytuje mi plytki ( to samo po licznych formatach oraz zmianie systemu na viste ) i co ciekawe kiedy wkladam plytke do napedu to w biosie ( przy probie instalacji systemu odczytuje mi ta plytke bez najmniejszych problemow , pieknie ja botujac ) .Poszperalem juz troszke w sieci apropo mojego problemu i niestety nic nie znalazlem. Z gory dziekuje za pomoc.
kotlin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.03.2009, 11:15   #153
kotlin
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.03.2009
Posty: 7
kotlin w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jeżeli był juz podobny temat to prosze o link.Z gory dziekuje za fatyge.
kotlin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.03.2009, 11:58   #154
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
np tu
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.03.2009, 12:11   #155
kotlin
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.03.2009
Posty: 7
kotlin w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez yahol Podgląd Wiadomości



Tutaj nic nie ma na ten temat, owszem sa problemy z nagrywaniem i odczytem plyt ale dlaczego mi odczytuje plyty w biose np ( podczas reinstalki systemu) a w systemie nie chce ??;//
kotlin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.03.2009, 12:20   #156
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Podstawowa sprawa: postaraj się podpiąć nagrywarkę do innego komputera i sprawdź, czy wszystko jest ok (najlepiej za pomocą tego samego kabla). Daj znać.
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.03.2009, 12:23   #157
kotlin
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.03.2009
Posty: 7
kotlin w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nagrywarka była podlaczana do innego kompa i dzieje sie to samo ( na tym samym kablu ) wciaz odczytuje tylko plytki DVD tak jak mowilem w w.w poscie. To jest dziwne naprawde..
kotlin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.03.2009, 13:04   #158
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez kotlin Podgląd Wiadomości
Nagrywarka była podlaczana do innego kompa i dzieje sie to samo ( na tym samym kablu ) wciaz odczytuje tylko plytki DVD tak jak mowilem w w.w poscie. To jest dziwne naprawde..
To wcale nie jest dziwne.
To normalny objaw padu lasera.
I juz podaje swoja teorie:
-dlugosc swiatla do odczytu DVD i CD, sa rozne (rozne lasery)
Laser do DVD dziala sprawnie, CD nie - to sie zdarza.
To, ze plyta CD bootuje, tez niczym nadzwyczajnym nie jest, zapewnie sygnal z lasera jest na tyle dobry, ze odczytuje plyte nie bedac sam niczym obciazony.
Przy pracy systemu juz nie dziala.
To dziwnie brzmi, ale ta moja teoria jakos mi sie sprawdzala w praktyce.

Ps: w linkach bylo o padach lasera zarowno DVD jak i CD. I o to mi chodzilo.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.03.2009, 13:22   #159
kotlin
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.03.2009
Posty: 7
kotlin w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Twoja teoria daje troszke do myslenia ( wiem na jakiej zasadzie dziala nagrywarka) dlatego co do Twojej opini "zapewnie sygnal z lasera jest na tyle dobry, ze odczytuje plyte nie bedac sam niczym obciazony" bym sie zastanawial,aczkoliwk moze byc w tym troche racji.
W moim przypadku jest odwrotnie DVD ( botowanie tak - system nie ) , CD sprawie chodzi. nagrywarka byla w serwisie 3 razy , juz nie mam sily jej znowu wysylac, chetnie bym wzial mlotek i uderzrl raz a porzadnie ( moze wtedy zadziala ). Poczekam jeszcze na opinie innych uzytkownikow.Moze ktos cos wycudowal i smiga.
kotlin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.03.2009, 13:31   #160
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
weź młotek
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.03.2009, 13:43   #161
zene_k
Zarejestrowany dla jaj
 
Avatar użytkownika zene_k
 
Data rejestracji: 25.11.2004
Lokalizacja: 53°25' N,14°35' E
Posty: 3,826
zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Weź młotek

P.S. To już masz dwie opinie
__________________
Pozdrawiam Marek
zene_k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.03.2009, 14:06   #162
kotlin
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.03.2009
Posty: 7
kotlin w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
W sumie uwiezrzcie mi mam w glowie bardziej sadystyczne metody niz mlotek , a przy okazji moze odwiedze tych ludzi ktorzy mi ja sprzedali buahahah (tu mialo zabrzmiec groza)..Hehe a moze zmienimy temat kto co by chetnie zrobil swojej najukochanszej nagrywareczce , pewnie kazdemu sie to przyda... .
A tak na powaznie ludziska ktos ma jakas jescze teorie na to :x??
kotlin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.03.2009, 14:13   #163
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Teorii jest sporo, ale przy cenach obecnych nagrywarek nie ma sensu tracić czasu, a co za tym idzie pieniędzy. Na wszelki wypadek sprawdź ją na 3-cim kompie (z innym kablem). Jeżeli fachowo byłą czyszczona i objawy są takie same (czyli nie czyta innych płyt DVD a nie jednej), to pora udać się na zakupy.
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.03.2009, 14:28   #164
kotlin
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.03.2009
Posty: 7
kotlin w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Sprawdze tak jak mowiles. Tylko male wtacenie : mowie tutaj o botowaniu oczywicie.
Posiadam 3 plytki roznych firm z windowsem na DVD "Verbatim, TDK , Platinum " kazda mi botuje bez problemowo a w winie to nawet nie chce pisknac ;/.
Ale mimo wszysko sprawdze a jak to nie pomoze to poprosze o pomoc dach wierzowca badz mlotek )
kotlin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.06.2009, 15:43   #165
greeg79
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.06.2009
Posty: 2
greeg79 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam...jeżeli ktoś jeszcze potrzebuje pomocy w związku z głównym temetem (Nowy bios do Optiarc AD7173A bądz nawet AD7170A) to...mi pomogło...forum oraz...zainstalowanie nowego firmware ale TYLKO w trybie awaryjnym (WinXP-"F8")...i wszystko wróciło do normy...mi nagrywarka, z dnia na dzień przestała czytać zapisane przez siebie, głównie płyty DVD-R. Na dzień dzisiejszy jest to oprogramowanie pochodzące ze strony producenta: http://www.sony-optiarc.us/en/suppor...ad-series.html
...także znajdźcie tam swój model, wypakujcie, uruchomcie komp. przy F8, załadujcie sterownik...i jeszcze wasza nagrywara trochę polata
..i tak dziw, że mój Optiarc hulał do dzisiaj na oprogramowaniu 1.2!!!!, kiedy dostępne było 1.5!!!!!!!!!......także nie jest to taka zła nagrywara
greeg79 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Optiarc Sony AD-5200\7200\7203 A\S VIZZARD Napędy optyczne DVD 183 24.03.2017 20:41
[Mini Test] Sony Optiarc AD-5240S firmware 1.03 czary2mary Napędy optyczne DVD 0 18.04.2015 14:34
Sony Optiarc BD-5740H - warto, nie warto...? tila11 Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD 8 14.12.2011 09:11
SONY Optiarc AD-7543A slim POMOC popek9 Napędy optyczne DVD 8 13.12.2007 01:04
Nowa Spóła :D joint venture Sony NEC Optiarc mensir67pl Napędy optyczne DVD 9 04.09.2006 19:02


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.