Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 12.06.2009, 17:50   #166
kajus
Bywalec
 
Data rejestracji: 05.12.2007
Posty: 29
kajus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam
Przez przypadek zaglądnąłem dzisiaj do mojego starego tematu i z rozrzewnieniem go przeczytałem - w palnikach u mnie bez zmian od tego czasu- używam Pionera DVR- 112 praktycznie do wszystkiego a AD7173A (jako nie pewny siedzi w kompie ,jako atrapa.
Oddałem go wtedy na reklamację i po powrocie było bez zmian ,mimo ,że serwis twierdził ,że jest całkowicie sprawny. Dałem sobie luzik i jest przez te lata ,jak jest.

Zainteresował mnie post greeg79 o nowym firmware 1,5 do mojego Optiarca - na stronie sony nie znalezłem ,na stronie Neca nie znalazłem ,na forum ostatni jaki jest to 1,3 ,ten który mam od tamtych czasów.
Więc czy kolega greeg79 coś pokręcił ,czy ja nie umiem szukać?
Jeżeli faktycznie gdzieś jest Bios w wersji 1,5 ,to po starej znajomości poproszę o wskazanie linka - chętnie sflaschuję mojego NECa - może coś się poprawi.

Więc jeszcze raz proszę o wskazanie gdzie jest ten firmvare.

Ps z DVR-112 jestem bardzo zadowolony - to był bardzo dobry wybór.
Dzięki Wam oczywiście.

Dzięki i pozdrawiam
kajus jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 12.06.2009, 18:00   #167
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,446
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Wybierz coś sobie:

http://liggydee.cdfreaks.com/page/en/Optiarc-AD-7170A/



Tylko uważaj co wgrywasz.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.06.2009, 00:45   #168
kajus
Bywalec
 
Data rejestracji: 05.12.2007
Posty: 29
kajus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
dzięki;
z tego co tam po (omacku) wyczytałem to ostatnia wersja to 1.04 ,anie 1.05 jak podwał kolega greeg79. Zresztą ,to na 100% nie jestem pewien co przeczytałem ,no i plik jakiś nie exe .tylko Bin .Nie wiem jak to wgrać a eksperymentów nie bedę robił.
To chyba nie jest fabryczny bios?
Zresztą ,czy to coś pomoże? Ciekawe?
Pozdrawiam.
kajus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.06.2009, 01:23   #169
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,446
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Tam też są linki prowadzące do "howto".

http://liggydee.cdfreaks.com/page/en...sh/binflashgui



A czy pomoże?

Pewnie nie, ale co masz do stracenia?
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.06.2009, 13:25   #170
greeg79
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.06.2009
Posty: 2
greeg79 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cześć...moja nagrywarka to dokładnie model AD-7170A ALE!!!...firmware dostępny na stronie: http://www.sony-optiarc.us/en/suppor...ad-series.html ver.1.05 (AD-7170A P-ATA) bez problemu zaktualizuje pozytywnie wasze nagrywarki model 7173A!! Sprawdzał to mój koleś z jednego z serwisów komputerowych ...obydiwe różnią w zasadzie tylko tym, że model 73A ma LabelFlash, czyli wypala obrazki...pozdrawiam!!
greeg79 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.10.2009, 17:34   #171
ViP3R
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.11.2003
Lokalizacja: Łódź/Niekłań
Posty: 17
ViP3R w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
NEC Optiarc AD-5170A - problem z odczytem

Witam.
Kolega ma nagrywarke jak w temacie. Problem pojawił się dość niedawno i dotyczy odczytu płyt. Na razie chodzi o 2 w miare nowe płyty zakupione razem z czasopismami. Są to oryginalne tłoczone płyty (jedna z filmem, druga z aplikacjami)
Na moim napędzie Pioneer DVD-RW DVR-216 można odczytać płyty bez problemu.
Wersja firmware w Optiarc'u to 1.11 a więc dość stara. Pomyślałem więc, że jest on za stary i nie posiada baz najnowszych nośników - proszę mnie wyprowadzić z błędu jeśli się mylę.
Problem w tym, że nie mam pojęcia czym różni się wersja Nec Optiarc od Sony Optiarc a tym samym czy są do nich różne wersje firmware.

Znalazłem (chyba) oficjalną wersję do Sony: http://www.sony-optiarc.eu/supportse...s/ad5170a.html


1. Proszę więc o informację czy bios z linka powyżej jest odpowiedni?
2. Jeżeli bios będzie pasował to czy należy jakoś "specjalnie" podłączyć nagrywarkę? Przykładowo czy musi być na kanale primary i ustawiona na master czy to nie ma więszego znaczenia? Pod wyżej wymienionym linkiem nie ma nic na ten temat. Należy tylko ustawić napęd w trybie PIO.
ViP3R jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.10.2009, 18:15   #172
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez ViP3R Podgląd Wiadomości
Pomyślałem więc, że jest on za stary i nie posiada baz najnowszych nośników - proszę mnie wyprowadzić z błędu jeśli się mylę.
Wyprowadzam. W nowszym FW mogą się pojawić strategie zapisu dla nowszych płyt nagrywalnych. W przypadku płyt tłoczonych najprawdopodobniej nic się nie zmieni - czasami zdarza się jakaś zmiana ogólnie zmieniająca/poprawiająca sposób działania napędu, ale...

Kilka faktów:1/ nec'i zawsze nie były najlepsze w czytaniu płyt i 2/ płyty z czasopism nigdy nie były najwyższych lotów. Raz bodajże Chip wypuścił płytki z tak kiepskim nadrukiem, że płyty były mocno niewyważone i w momencie startu wpadały w takie wibracje, że wręcz eksplodowały w napędach niszcząc je doszczętnie. A 1 + 2 mogą powodować kłopoty z czytaniem. Z innymi nie ma problemów? A może brudna optyka i wystarczy przeczyścić?
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2009, 22:30   #173
kantek20
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.10.2009
Posty: 1
kantek20 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Optiarc Ad-7173A

Hmm wgrałem nowego biosa 1.04 i wyskakują błędy przy nagrywaniu płyt.. Co mogę zrobić by to naprawić? Mogę wgrać starszą wersje biosu? POMÓŻCIE!!
kantek20 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.03.2010, 21:55   #174
URSTomi
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika URSTomi
 
Data rejestracji: 17.05.2006
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2
URSTomi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Sony NEC Optiarc DVD-RW ad-7170a scsi nie czyta płyt DVD-R

Tak więc problem dotyczy napędu takiego jak w temacie czyli Sony Optiarc DVD-RW ad-7170a scsi. Obojętnie jakiej płyty DVD-R by się do niego nie włożyło to jej nie widzi (płyty są dobre bo sprawdzałem też na swoim komputerze i laptopie i na obu odpalały bez problemu) i pojawia się komunikat "System Windows nie może czytać z tego typu dysku...", natomiast płytyDVD+R czyta bez problemu.

Screen z Nero Info Tool:



Log z Nero Info Tool:

http://wklej.org/id/291229/

Przy próbie flashowania BIOSu nagrywaki za każdym razem mam po ok 5-10 sek komunikat "Update failed", niezależnie od tego czy robię to z poziomu trybu awaryjnego czy też normalnie z Windowsa, lampka na DVD zaczyna migać i nie przestaje nawet po tym jak kliknie się w "ok" po komunikacie o nieudanej próbie uaktualnienia. Dopiero po restarcie systemu wraca do normy.

ps. soft sciągnałem ze strony http://www.sony-optiarc.us/en/suppor...ad-series.html

Będę wdzięczy za wszelką pomoc.
URSTomi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.11.2010, 13:40   #175
LaPrzemo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.10.2009
Posty: 9
LaPrzemo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Siemak. Ja mam taki problem że nie mogę zaktualizować biosu przez tą instalkę, odpalam i staje mi na dwóch kreskach.Choć przczytałem poradnik flashowania biosu nie wiem jak się z to zabrać..
Ktoś mógł by mi powiedzieć jak przygotować dyskietkę z biosem do instalacji ?

Dodam jeszcze że nagrywarka przestała palić minusy ale wszytko inne ok.
Próbowałem tez falshowac przez
binflash biosem z waszego forum i stawało w połowie.
A literki same mi się pogrubiają

Ostatnio zmieniany przez LaPrzemo : 06.11.2010 o godz. 14:30
LaPrzemo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.11.2010, 10:46   #176
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
http://liggydee.cdfreaks.com/page/en/Optiarc-AD-7170A/

tam powinny być pliki *.exe do flashowania
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.11.2010, 17:20   #177
LaPrzemo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.10.2009
Posty: 9
LaPrzemo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No i tymi biosami też nie nie idzie, do chodzi do połowy i error.
Parę postów wyżej ktoś pisał że zaktualizował bios w trybie awaryjnym.
Jak ja mam to zrobić z dyskietki bo kompletnie nie wiem.
Wrzucam ten pliczek na dyskietkę wkładam,uruchamiam kompa w trybie awaryjny potem
A:setup i gotowe?
LaPrzemo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.03.2018, 20:29   #178
zenonz
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 05.02.2017
Posty: 510
zenonz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Optiarc AD-5170A to pierwsza nagrywarka wyciągnięta przeze mnie ze szrotu w zeszłym roku, na większości wypalonych nośników spisuje się bardzo dobrze, więc od czasu do czasu coś tu wpadnie

Maxell DVD-R Pro Xtreme Protek (MXL RG04)
Optiarc AD-5170A, BT-LIGGY
ImgBurn @6x





zenonz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.06.2018, 10:44   #179
zenonz
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 05.02.2017
Posty: 510
zenonz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Maxell DVD+R 16x, YUDEN000 T03, Inkjet Printable,
Optiarc AD-5170A, BT-LIGGY
Nero CD-DVD Speed @8x

Pierwszy wypalony przeze mnie nośnik jaki na tym napędzie ma strategię Z-CLV. Wynik chyba przyzwoity, widoczny skok jitter w górę przy przejściu z 6x na 8x, ale PI i PE jakby mniejsze przy wyższej przekładni.

Optiarc Sony AD-51707073 A\S-yuden000_t03_plds____dvd-rw_dh-16abs_pd11_23-june-2018_16_46.png

Optiarc Sony AD-51707073 A\S-yuden000_t03_benq____dvd_dd_dw1650_bcic_23-june-2018_17_04.png
zenonz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.07.2018, 22:06   #180
Leman39
Moderator
 
Avatar użytkownika Leman39
 
Data rejestracji: 21.02.2014
Lokalizacja: NS2
Posty: 2,415
Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Wynik bardzo dobry, a te płytki to pewnie zapas sprzed lat?
Leman39 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Optiarc Sony AD-5200\7200\7203 A\S VIZZARD Napędy optyczne DVD 183 24.03.2017 20:41
[Mini Test] Sony Optiarc AD-5240S firmware 1.03 czary2mary Napędy optyczne DVD 0 18.04.2015 14:34
Sony Optiarc BD-5740H - warto, nie warto...? tila11 Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD 8 14.12.2011 09:11
SONY Optiarc AD-7543A slim POMOC popek9 Napędy optyczne DVD 8 13.12.2007 01:04
Nowa Spóła :D joint venture Sony NEC Optiarc mensir67pl Napędy optyczne DVD 9 04.09.2006 19:02


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.