Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 22.01.2004, 08:07   #1
barszczyk
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.01.2004
Posty: 5
barszczyk w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Thumbs down Plextor PX-708A Bubel jakich mało:-((

Mam nieszczescie posiadac ten model plextora. Był kupiony z mysla o tym ze ma to byc nagrywarka dvd ktora bedzie pewna i uniwersalna. na dwa egzemplaze ktore kupiliśmy jeden nie czytał zwykłych płytek CDR, nawet tych dostarczonych przez producenta. po miesiacu juz mialem nowy egzemplaz:-. Zaczołem proby z nagrywaniem.
Płyty Princo 4x bez problemu, DVD-RW TDK bez problemu. kupiłem 4 płytki Princo x2 takie bez napisów, niestety naped nie raczy ich rozpoznac i nie tylko nie pozwala zapisac ale niemal zawiesza system (XP) , dokonalem aktualizacji biosa nagrywarki na najnowszy 1.04
nic to nie dało , ale za to poczytałem sobie jakie bledy mialy poprzednie biosy!!! włosy dęba stają po prostu. I to byloby wszystko , gdyby nie fakt ze ostatnio kupilem sobie naprobe 2 tanie plytki MSonic DVD-R (kolega nagrywa takie i nie ma problemów) moja nagrywarka i owszem nagrywa, tyle ze jak taki dvd wrzuce na moją Toshibę 1712 (jest cos lepszego z odtwarzaczy DVD?) to niestety płytki te sa z błędami, nagrałem tak 2 sztuki, dodam ze na dwóch różnych egzemplażach Plextora, na obu są błędy, nagrywarka oczywiscie czyta poprawnie, Toshiba czyta poprawnie wszelkie plyty jakie udalo mi sie znaleźć oprocz tychże wlasnie:- i prosze mi nie mówic ze marudzę, nagrywarka plextora kosztuje 2 x wiecej niz kazda inna i oferuje za to .... no wlasne co?? to po prostu drogi bubel
barszczyk jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.01.2004, 08:58   #2
dj_anion
Bywalec
 
Avatar użytkownika dj_anion
 
Data rejestracji: 03.12.2002
Lokalizacja: Łańcut
Posty: 63
dj_anion w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Hmmm ... niektórzy mawiają "nie wszystko złoto, co się świeci". Ale nie o tym mowa. Wyczytałem gdzieś na forum, że płytki typu Princo, Esperanza itp. i tak po kilku miesiącach od nagrania wykazują tendencję w utrudnianiu dostępu do danych - np. odtwarzacze stacjonarne przestają je czytać, DVD-romy w kompach też mają problemy itp.
Od znajomego ostatnio przywiozłem około 30 wykonanych kopii do zgrania na dysk (głównie na Princo i Esperanzach). Nagrywał je jakieś pół roku temu i mówi, że teraz ma problem z ich odczytaniem na Toshibie 1712. Ja mam model 1612 i z tych jego płyt przeczytało mi zaledwie 2 sztuki.
Może warto spróbować nagrać coś np. na nośnikach TDK lub Verbatim?

Pozdrawiam.
__________________
Pioneer DVR-A06 & Toshiba SD-M1612
dj_anion jest offline  
Stary 22.01.2004, 09:56   #3
Martin_TP
Kitty loves Agit! =^_^=
 
Avatar użytkownika Martin_TP
 
Data rejestracji: 25.11.2002
Posty: 991
Martin_TP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Princo i Esperanza, Mediasonic... no to duzo to tlumaczy. Te plyty to syf jakich malo. Bylo tu pare topikow o plytach, nawet jeden jest przyklejony na gorze, i wniosek byl wlasciwie jednoznaczny ze plyty tego pokroju sa nic nie warte. Po czasie traca dane, albo odrazu zle sie nagrywaja, a plytki marki TDK, Verbatim z tego samego okresu czasu dzialaja nadal i bez problemow. A co do biosow.. to sobie popatrz jakie bledy mialy LiteOny.. tam dopiero wlosy deba staja. A co do Plexa, to jedna jego wada to taka, ze jest bardzo wybredny i nie lubi zapisywac na bylejakich plytach. Zas na tych dobrych zapisuje rewelacyjnie.
__________________
=^.^= Pioneer DVR-A06, Plextor 4824TA, Toshiba SD-M1612
Sometimes in the dark, When I close my eyes, I dream of you...
If I could fly across this night, Faster than the speed of light... i would be with you
Martin_TP jest offline  
Stary 22.01.2004, 10:29   #4
alstor_serwis
Bywalec
 
Data rejestracji: 14.07.2003
Posty: 43
alstor_serwis zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam Pana ,
Niestety muszę dołączyć się do głosów moich poprzedników.
Problem z zapisem i rozpoznawaniem nośników DVD-R nie leżą po stronie Plextora ale wynikają głownie z jakości nośników które Pan używa !!!!!!!!!!!
Oto link do zalecanych przez Plextora nośników : http://www.plextor.be/English/technical/recmedia.asp
A co do wersji firmware myślę ,że Plextor nie jest rekordzistą w ilości ich zmian
Pozdrawiam
Tomek
alstor_serwis jest offline  
Stary 22.01.2004, 12:46   #5
and2ree
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.12.2003
Posty: 14
and2ree w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja juz dawno wyroslem z kupowania "najlepszego" i markowego sprzetu. Skoro nie widac roznicy to po co przeplacac Wole kupic sprzet tanszy (teoretycznie gorszy) ale za to czesiej, niz raz kupic drogo. Np. kiedys kupilem nagrywarke za 1800 zl. W tym czasie mozna bylo kupic inne za 1000. Pomyslalem sobie kupie "dobry" sprzet bedzie na dluzej. Poczytalem w sieci recezje i pobieglem do sklepu. Okazalo sie ze kupilem najwiekszego gniota z dobrymi recenzjami Teraz lezy na szafie i sie kurzy.
A co do plextorow. Mam jeszcze taki naped CD-RW 40/12/40. To bydle owszem pali, ale co ktoras plyta jest zla. Tzn. po weryfikacji znajduje sie kilka plikow, w ktorych rozni sie np. 1 bajt. Binaria z taka modyfikacja staja sie bezuzyteczne wiec plyte trzeba palic jeszcze raz. No i zawsze musze marnowac czas na weryfikacje. Nie pomaga zmiana firmware na nowszy, wymiana kotrolera IDE i sterownikow do niego, nie pomagaja markowe plyty ani nawet nagrywanie innym programem. Po prostu nagrywarka robi to sama z siebie. Nigdy juz wiecej nie kupie plextora.
A teraz o liteon'ach. Bledy w firmwarze? Na oficjalnej stronie komentarze przy nowych wersjach to tylko.... "match more media" Bledow brak Szczerze mowiac nigdy nie dotknely mnie te bledy opisywane na roznych forach. A nie powiem zebym uzywal dobrych nosnikow. Mam 3 wypalarki liteon'a i jestem niesamowicie zadowlony. W tej cenie nie znajdziecie nic lepszego. I jeszcze te "nieudokumentowane" wlasciwosci...

Pozdrawiam, And...
and2ree jest offline  
Stary 22.01.2004, 13:09   #6
alstor_serwis
Bywalec
 
Data rejestracji: 14.07.2003
Posty: 43
alstor_serwis zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A co do plextorow. Mam jeszcze taki naped CD-RW 40/12/40. To bydle owszem pali, ale co ktoras plyta jest zla. Tzn. po weryfikacji znajduje sie kilka plikow, w ktorych rozni sie np. 1 bajt. Binaria z taka modyfikacja staja sie bezuzyteczne wiec plyte trzeba palic jeszcze raz. No i zawsze musze marnowac czas na weryfikacje. Nie pomaga zmiana firmware na nowszy, wymiana kotrolera IDE i sterownikow do niego, nie pomagaja markowe plyty ani nawet nagrywanie innym programem. Po prostu nagrywarka robi to sama z siebie. Nigdy juz wiecej nie kupie plextora.
QUOTE]
To dlaczego nie oddasz Plextora do serwisu tylko kładziesz go na szafę ?
Objaw o którym piszesz to albo zabrudzony albo uszkodzony układ optyczny .
Radzimy sobie z takim problemami Te napędy miały dwa lata gwarancji !!!
więc spokojnie możemy go u nas naprawić !!!
Pozdrawiam
Tomek
alstor_serwis jest offline  
Stary 22.01.2004, 13:12   #7
Martin_TP
Kitty loves Agit! =^_^=
 
Avatar użytkownika Martin_TP
 
Data rejestracji: 25.11.2002
Posty: 991
Martin_TP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Bo Liteon sie nie chwali co za glupoty porobil, ostatnio byla niezla wtopa ze wogle plyty dvd-rw czy jakis tam (juz nie pamietam ktore dokladie) sie zupelnie nie nagrywaly - ot nowa wlasciwosc nowego firmware.. ale jakos o tym zapomnieli napisac na swojej stronie, ciekawe czemu? To samo tyczy sie zlego nagrywania plytd dvd-R.. dopiero ktorys firmware z rzedu naprawil to i plyty te nagrywaja sie prawidlowo i daja sie odczytywac (o tym tez bylo sporo na forach). I dla scislosci mowie o liteonach dvd+/-rw bo te napedy sa takie sobie, zas wyplarki cd-rw tej frimy sa bardzo dobre. No i widac miales szczescie ze trafiles na prawidlowo dziajacy egzemplarz.
__________________
=^.^= Pioneer DVR-A06, Plextor 4824TA, Toshiba SD-M1612
Sometimes in the dark, When I close my eyes, I dream of you...
If I could fly across this night, Faster than the speed of light... i would be with you
Martin_TP jest offline  
Stary 22.01.2004, 14:47   #8
barszczyk
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.01.2004
Posty: 5
barszczyk w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Widze że wsadziłem kij w mrowisko:-)

po pierwsz enie uzywam esperanzy, po drugie MSonic to moze i gó...no ale ma to do siebie ze jest tani i na TDKu wypala sie pięknie i na mojej toshibie 1712 czyta sie bez błędów czego nie mozna powiedizeć o takiej samej płytce wypalonej plextorem.
to chyba swiadczy o jakosci zapisu nieprawdaż?
dodam ze na plextorze szybkosc wypalania jest znamionowa dla tej plytki a na TDKu zdaje sie ze szybciej.

Spróbowałem właśnie nagrać płytkę DVD+RW Dysan x2,4
okazuje sie ze sa błędy przy weryfikacji.
To co Dysan też jest be?
po prostu sttrach cokolwiek kupować do tego plextora, no chyba ze to mają być tylko verbatimy i tdk. tylko ta cena.
mam jeszcze dwie plytki dvd-r Dysana i cos mi sie zdaje ze bedzie to samo, przeciez to paranoja.
barszczyk jest offline  
Stary 22.01.2004, 14:52   #9
Martin_TP
Kitty loves Agit! =^_^=
 
Avatar użytkownika Martin_TP
 
Data rejestracji: 25.11.2002
Posty: 991
Martin_TP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Akurat w przypadku DVD plyty Dysana sa takie same... bo sa od CMC heh... Ale tak czy innaczje Plex powinien byc bardziej tolerancyjny... i faktycznie to jest irytujace.
__________________
=^.^= Pioneer DVR-A06, Plextor 4824TA, Toshiba SD-M1612
Sometimes in the dark, When I close my eyes, I dream of you...
If I could fly across this night, Faster than the speed of light... i would be with you
Martin_TP jest offline  
Stary 22.01.2004, 15:31   #10
alstor_serwis
Bywalec
 
Data rejestracji: 14.07.2003
Posty: 43
alstor_serwis zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Płytki DVD+RW produkowane przez CMC znajdują się na liście kompatybilnych
nośników obsługiwanych przez Plextora .
Więc jeżeli są problemy przy weryfikacji tych płytek po zapisie to może być
problem z Twoim egzemplarzem .Ale pisałeś wcześniej ,że sprawdzałeś to na dwóch napędach i dzieje się tak samo ................ muszę to sprawdzić bo coś tu się nie zgadza
Mam jeszcze jedno pytanie z jakiej fabryki pochodzi partia twoich nośników MSonic ?
alstor_serwis jest offline  
Stary 22.01.2004, 19:06   #11
and2ree
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.12.2003
Posty: 14
and2ree w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ale sie narobilo. powiem tak. kazda wypalara bedzie dobrze nagrywac plytki za 8-12 zl/szt. (tdk, verbatim, itp.) ale juz nie kazda nagra princo, esperanze, msonic i temu podobne wiec takie tam odsylanie do listy komatybilnych nosnikow jest po prostu smieszne. rozumiem ze wypalanie takich nosnikow ma krotkie nogi i nie jest bezpieczne dla danych, ale dobrze jest miec wybor.

a co do moich wypalarek dvd liteon. mam 2 napedy 401@411 kupowane w odstepie 2 miesiecy. na obudowie mialy rozne daty montazu wiec nie pochodzily z jednej partii. oba sprawuja sie znakomicie. dodatkowo 2 takie napedy przeszly przez moje rece. uzywaja je teraz moi koledzy i jeszcze zaden z nich nie zglaszal problemow.

a plextor 40/12/40. fakt. kupilem go w alstorze i moze powinienem go odeslac do serwisu bo od wyjecia z pudelka zle dzialal. w sumie uzywalem go bardziej do ripowania cd niz do wypalania wiec nie zadalem sobie trudu wysylania tego napedu do serwisu. trzeba przyznac... plextory do ripowania sa bardzo dobre. choc nalepszy byl PX-32TSi. szkoda ze mi juz nie dziala....

i jeszcze ciekawostka sony dru-500a ma mniej problemow z wypalaniem plyt jak sie uzyje firmware od liteon'a LDW-400. szkoda ze liteon juz nie rozwija tego biosu.
and2ree jest offline  
Stary 23.01.2004, 22:06   #12
Plemnik
Forumator
 
Avatar użytkownika Plemnik
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 787
Plemnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hmm.. wszyscy tu klna na tanie plyty. Ja owszem unikam DVD esper, datexow i mediastore ale pale na Msonicach, Phenixach (te wydaja sie niezle choc baaaardzo tanie), Axe i X-diskach. Na drogich nosnikach pale tylko naprawde wazne dane. Moze to za krotki okres na testy ale po miesiacu wszystkie nagrane przeze mnie plytki zachowuja sie tak samo jak po wypaleniu a porobilem dokladne testy (ta sama predkosc odczytu, brak bledow - wlasnie to mnie zastanawia, testuje DVDInfoPro: zero nawet bialych kwadracikow, wszystko zielone... az tak dobrze??)
__________________
Rozmowa dwóch ślepych koni: Stary, startujesz jutro w Wielkiej Pardubickiej? Nie widze żadnych przeszkód...
GG 773442
Plemnik jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.