Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.03.2003, 11:12   #1
Electron
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Electron
 
Data rejestracji: 11.12.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 121
Electron zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wink Jak "dogodzić" swojej nagrywarce - psychoterapia grupowa

Ponieważ się ostatnio trochę nudzę (a wtedy zwykle bywam grożny ), wpadłem na pomysł, aby stworzyć w/w topic.
Pomysł jest prosty: każdy, kto schrzanił swoją nagrywarkę poprzez "umiejętną" próbę wgrania niewłaściwego BIOSu lub inne "staranne" zabiegi może podzielić się swoim doświadczeniem z resztą forumowiczów - może odstraszy to tych, którzy nie wiedzą jak to zrobić, ale "muszą" . Może też będzie to zbiór rad jak w prosty sposób ukatrupić to ohydne zwierzę. Może też podpowie innym czego nie należy robić przy upgradzie BIOSu...
No i zawsze to zdrowo pośmiać się z kogoś (jaki to on głupi, a ja mądry), a jeszcze zdrowiej pośmiać się z samego siebie!

Na dobry początek dam coś od siebie:
Niestety, mimo usilnych prób z mojej strony, nie udało mi się jeszcze załatwić mojej nagrywarki, ale to pewno tylko kwestia czasu ... Natomiast udało mi się (jakieś 3 lata temu) uziemić moją płytę główną - starego, ale jarego Asusa P55t2p4.
Był to już chyba trzeci upgrade tej płyty - wszystko robiłem zgodnie z instrukcją i jak pan B. przykazał... Trafiła się tylko jedna głupia pomyłka - BIOS był zzipowany w pliku typu *.bin - po pierwszym rozpakowaniu nie zauważyłem, że Windows Commander jeszcze raz go rozpakował - otóż po fakcie przekonałem się że był on jeszcze raz spakowany i w takiej postaci powinien był trafić do kości pamięci (wtedy oszczędzano na pamięciach typu flash, bo były dość drogie - większość BIOS'u była więc spakowana i tylko w potrzebie użycia była automatycznie rozpakowywana).
No oczywiście, po wpakowaniu takiego BIOSu do pamięci flash otrzymałem głuchy komputer - jak na złość nawet część BIOSu odpowiedzialna za reanimację żle wgranego BIOSu (tzw. BootBlock) była nadpisana...
W końcu musiałem "posłużyć się" fachowcem z zewnętrznym programatorem pamięci. Kosztowało mnie to trochę nerwów i gotówki.
Ale płyta chodzi do dzisiaj, była potem kilka razy flaszowana, dorobiłem do niej zewnętrzny stabilizator napięcia dla procka (była jednonapieciowa, a mi się ubzdurało, że wstawię tam procek dwunapięciowy, który rzeczywiście w końcu wstawiłem i czuje się on tam niezgorzej)... Tak więc przygoda skończyła się w miarę szczęśliwie - no i zyskałem to bezcenne doświadczenie!
Ech, jak przypomnę sobie te czasy, łza się w oku kręci...

To tyle z mojej strony...
Kto następny? Proszę wchodzić po kolei, nie będzie bolało...
Nie ma się czego wstydzić - powiadają, że tylko ten nigdy nic nie zepsuł, kto nic nie robi...
__________________
Czuj, czuj ... czuuuwaj, itp. itd...

Electron
Electron jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.03.2003, 15:12   #2
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 14.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Kilka lat temu "przyłapałem" pewną starszą wiekiem osobę, jak próbowała przegrać sobie audio cd, używając do tego celu HP Desk Jet 690C. Na szczęscie był to dopiero etap oględzin sprzętu i szukania miejsca, gdzie włożyć płytkę
pali jest offline  
Stary 07.03.2003, 20:00   #3
M.T.C.
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 28.02.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 143
M.T.C. zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
W moim mieszkaniu napięcie jest bardzo niestabilne i kiedyś podczas już 6 zmiany biosu w nagrywarce korki w końcu wyskoczyły. Oczywiście bios się nie wgrał cały i nagrywarka padła. Od tamtego czasu leży w pudle z odpadkami, bo nawet w serwisie nic nie poradzili.
M.T.C. jest offline  
Stary 07.03.2003, 20:16   #4
Harry-Torun
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 16.01.2003
Posty: 107
Harry-Torun zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
M.T.C. napisa***322;(a)
W moim mieszkaniu napięcie jest bardzo niestabilne i kiedyś podczas już 6 zmiany biosu w nagrywarce korki w końcu wyskoczyły. Oczywiście bios się nie wgrał cały i nagrywarka padła. Od tamtego czasu leży w pudle z odpadkami, bo nawet w serwisie nic nie poradzili.
Chętnie bym ją obejrzał... Lubię wyzwania... O ile model będzie mnie interesował... Poza tym zwolnisz sobie troszkę miejsca .

Pozdrawiam
Harry-Torun jest offline  
Stary 08.03.2003, 12:19   #5
Proxymity
Bywalec
 
Data rejestracji: 13.01.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 38
Proxymity w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam.

To widze Electron ze ty masz cos wspolnego z elektronika (procki na dwa napiecia, stabilizator). Fajnie, ja tam kiedys probowalem cos lutowac ale slabo to szlo
Proxymity jest offline  
Stary 08.03.2003, 15:57   #6
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Smile dogadzam swojej palarce w następujący sposób

Dogadzam palarce dając dużo jedzonka w postaci plytek cdr do wypalenie średnio 30 na tydzień cdaudio i jest szczęsliwa nie buntuje się i jest grzeczna
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline  
Stary 08.03.2003, 16:25   #7
CrazyLucas
Forumator
 
Avatar użytkownika CrazyLucas
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Lokalizacja: Gdansk
Posty: 996
CrazyLucas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
czego ja ze swoja nie robilem zeby ja zmusic do poprawnej pracy - czyszczenie lasera, biosy, przelutowanie sporej ilosci punktow lutowniczych na plycie elektroniki, w koncu podkrecenie lasera (nie mylic z Laserem ;-) - i chyba to ostatnie w koncu pomoglo

acha - widzial ktos zarobaczona nagrywarke? ;-) ja niestety tak...
CrazyLucas jest offline  
Stary 08.03.2003, 16:56   #8
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
M.T.C. napisa***322;(a)
W moim mieszkaniu napięcie jest bardzo niestabilne i kiedyś podczas już 6 zmiany biosu w nagrywarce korki w końcu wyskoczyły. Oczywiście bios się nie wgrał cały i nagrywarka padła. Od tamtego czasu leży w pudle z odpadkami, bo nawet w serwisie nic nie poradzili.
W twoim wypadku kupiłbym już dawno UPSa...
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline  
Stary 11.03.2003, 00:23   #9
Electron
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Electron
 
Data rejestracji: 11.12.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 121
Electron zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Proxymity napisa***322;(a)
Witam.

To widze Electron ze ty masz cos wspolnego z elektronika (procki na dwa napiecia, stabilizator). Fajnie, ja tam kiedys probowalem cos lutowac ale slabo to szlo
Głupio to może zabrzmi, ale to nie tylko mój zawód ale i hobby ...
Tak, że w robocie płacą mi za to że się bawię. ^_^
__________________
Czuj, czuj ... czuuuwaj, itp. itd...

Electron
Electron jest offline  
Stary 11.03.2003, 00:30   #10
Electron
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Electron
 
Data rejestracji: 11.12.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 121
Electron zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
pali napisa***322;(a)
Kilka lat temu "przyłapałem" pewną starszą wiekiem osobę, jak próbowała przegrać sobie audio cd, używając do tego celu HP Desk Jet 690C. Na szczęscie był to dopiero etap oględzin sprzętu i szukania miejsca, gdzie włożyć płytkę
Nie wiem dlaczego ale same ciśną się na myśl te kawały o blondynkach... Oczywiście nie ubliżając tej starszej osobie.
BTW. mam taką drukarkę pod biurkiem, trzeba będzie spróbować - okazuje się, że ma ona nie do końca poznane możliwości
__________________
Czuj, czuj ... czuuuwaj, itp. itd...

Electron
Electron jest offline  
Stary 11.03.2003, 00:35   #11
Electron
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Electron
 
Data rejestracji: 11.12.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 121
Electron zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
CrazyLucas napisa***322;(a)
acha - widzial ktos zarobaczona nagrywarke? ;-) ja niestety tak...
Choroba, a ja myślałem, że to spotyka tylko nasze doczesne szczątki, gdy przechodzimy na tę lepszą stronę.
Nagrywarki są jak ludzie...
__________________
Czuj, czuj ... czuuuwaj, itp. itd...

Electron
Electron jest offline  
Stary 11.03.2003, 01:01   #12
CrazyLucas
Forumator
 
Avatar użytkownika CrazyLucas
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Lokalizacja: Gdansk
Posty: 996
CrazyLucas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a najleprze ze to moja - przywiozlem ja do qzyna, patrze - nie dziala, rozkrecam a tam troche zdechlych much w mechanizmie...

po "odpluskwieniu" dziala do tej pory
CrazyLucas jest offline  
Stary 11.03.2003, 05:36   #13
Adier
Bywalec
 
Data rejestracji: 04.12.2002
Posty: 34
Adier w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Pewnego razu rozkręciłem, przeczyściłem i skręciłem z powrotem CD-ROM.
Po czym odpaliłem kompa, a tacka wysunęła się i schowała. No to ja jemu restart, żeby zobaczyć to jeszcze raz i nic się nie dzieje, wszystko OK. Następnego dnia dopalam kompa, a tu tacka wyjeżdża, po czym się chowa. Pomyślałem sobie, że tak się dzieje w momencie, gdy dostaje napięcie. Niestety podłączałem przewody zasilające i odłączałem i wszystko było OK. Doszedłem do wniosku, że podczas rozkręcania, jak mu zdjąłem te metalowe ubranko, to go przewiało i biedaczysko zachorowało na jakąś dziwną chorobę.
Adier jest offline  
Stary 11.03.2003, 08:10   #14
Electron
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Electron
 
Data rejestracji: 11.12.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 121
Electron zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Maciej napisa***322;(a)
W twoim wypadku kupiłbym już dawno UPSa...
Ja mam w robocie 2 centralne UPSy - jeden na 5h a drugi na 9h przy typowym obciążeniu sieci
Ale powiadam wam to nie jest to - nie ma to jak "lekka" niepewność, że coś się jednak nie powiedzie. Czasem potrzebny jest zastrzyk adrenaliny ...
__________________
Czuj, czuj ... czuuuwaj, itp. itd...

Electron
Electron jest offline  
Stary 11.03.2003, 08:22   #15
Electron
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Electron
 
Data rejestracji: 11.12.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 121
Electron zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
CrazyLucas napisa***322;(a)
po "odpluskwieniu" dziala do tej pory
Czyli rutynowa dezynfekcja,dezynsekcja i deratyzacja naszemu zwierzątku nie zaszkodzi, a często może pomóc ...
Trzeba to jednak robić z pewną dozą (że się tak wyrażę) znastwa i uważać, żeby go nie przewiać (patrz raport Adiera)
__________________
Czuj, czuj ... czuuuwaj, itp. itd...

Electron
Electron jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.