Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 09.10.2004, 14:20   #1
pasterzu
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.10.2004
Posty: 3
pasterzu w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy nie działa nagrywara LG GCE-8240B

Mam problem (i to duży) z nagrywarą LG GCE-8240B (x24 x10 x40). No więc ze dwa lata ona już ma i od dłuższego czasu nie dość że pali ciągle płyty to już nawet czytać ich nie chce. Z wypalaniem był kłopot tego typu że po prostu w pewnym momencie najpierw wydobywał się z niej dziwny pisk (jakby świnie zarzynali czy coś) po czym następował jakiś komunikat o błędzie i płytka nadawała się jedynie jako podstawka pod piwo. Co ciekawe, metodą prób i błędów ustaliłem iż przy nagrywaniu prędkośćia x8 ani razu mi nie spaliła, a nagrałem już wiele, ale jesli tylko ustawie na x10 to już spowrotem je pali. Ostatnio mam też problem z odczytem po prostu wogóle nie czyta tylko piszczy (tak jak przy nagrywaniu). Np. dziś chciałem zrobić obraz płyty dopiero co nagranej i dopiero za trzecim razem poszło... mam pytanie w związku z tym - poczytałem sobie o tym czyszczeniu no i jestem zdesperowany do tego stopnia że chyba ją wyczyszcze (nigdy tego nie robiłem) tyle że nie wiem czym - mam różne rodzaje spirytusów: lotniczy, zwykły(do picia) ... mam też GIN lubelski i płyn do mycia szyb. Czym najlepiej to zrobić ?
pasterzu jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 09.10.2004, 14:35   #2
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Spirytu uzyj wewnetrznie - tzn. doustnie.
Nagrywarke czysc - laser- woda destylowana i miekka szmatka nie dajaca klaczkow!!!
Przedmuchac sprezonym powietrzem, mechanizmy i oslonke lasera.
Pozniej delikatnie umyc - WODA, wysuszyc nadmuchem powietrza, zlozyc i sprawdzic.
Jezeli laser nie jest wypalony - powinno pomoc.
Mozna ewentualnie, podkrecic potencjometr lasera (jest na cokole - zaplastikowany - powinien byc, nie wszystkie modele go teraz maja) delikatnie 1/8 - 1/4 to za duzo - obrotu.
yahol jest offline  
Stary 11.10.2004, 10:23   #3
pasterzu
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.10.2004
Posty: 3
pasterzu w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
hmmm- zaraz rozkręce i ciągle się wacham czy spiryt nie będzie lepszy ... ale nic spróbuje najpierw z wodą a jak to nie pomoże to spirytem się pobawię :-]
pasterzu jest offline  
Stary 11.10.2004, 11:05   #4
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Nie bedzie!
Oslonki i same soczewki sa robione z plastiku!!!
Wyobraz sobie dzialanie spirytusu na plastik?!
Zmetnienie murowane.
yahol jest offline  
Stary 11.10.2004, 11:57   #5
pasterzu
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.10.2004
Posty: 3
pasterzu w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
czyściłem spirytusem plastik już wiele razy no i jakoś nie zauważyłem żeby coś nisczył (raz tylko - zmywacz do paznokci) ale płytki porysowane czy coś zawsze ładowałem spirytem i elegancko było - już przeciściłem nagryware - wodą - no i działać działa i chyba nawet lepiej niż działała - wcale nie było widać aby soczewka była jakoś zabrudzona - dokładnie ją tam przeciściłem tą pałęczką do uczy (czystą) i wcale zabrudzona nie była, nie mniej jednak wydaje mi się iż czyta płytki teraz lepiej niż wcześniej
pasterzu jest offline  
Stary 30.01.2005, 11:11   #6
marecki25
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika marecki25
 
Data rejestracji: 30.01.2005
Posty: 3
marecki25 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
a może jak odłączyłes napęd a potem spowrotem podłączyłes i teraz działa może jednak to był problem z podłączeniem nagrywarki a nie brudnym oczkiem lasera
marecki25 jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.