Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 21.09.2003, 10:56   #166
qwerty01
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 02.10.2002
Lokalizacja: Białystok
Posty: 179
qwerty01 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Są także modele: GCE-8523B / 8524B, ale tylko 8524B i 8525B zapisuje rw 32x ( http://www.lge.pl/products/multimedi...l/GCE-8525.pdf ). Wymiary są takie same, lecz 852 3/4/5 B nie mają wyjścia słuchawkowego i regulacji na przednim panelu.

Ostatnio zmieniany przez qwerty01 : 21.09.2003 o godz. 11:00
qwerty01 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 21.09.2003, 11:40   #167
VANTWG
-=MIXED CLAN=-
 
Avatar użytkownika VANTWG
 
Data rejestracji: 19.09.2003
Lokalizacja: Deep Space 9
Posty: 1,143
VANTWG jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>VANTWG jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
pantest napisa***322;(a)
czekam na Twoj test
Moglbys zamiescic screen z NeroInfoTools i z clonecd (dane subkanalowe)

Jeszcze jedno pytanie -czy naped GCE-8525B ma te same wymiary co GCE-8520B (dlugosc

pozdr
oto screeny z clona, nero infotool i nero6

wymiary takie same jak lg 8520b
VANTWG jest offline  
Stary 21.09.2003, 11:46   #168
VANTWG
-=MIXED CLAN=-
 
Avatar użytkownika VANTWG
 
Data rejestracji: 19.09.2003
Lokalizacja: Deep Space 9
Posty: 1,143
VANTWG jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>VANTWG jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
qrde załącznik nie poszedł
Dołączone pliki
File Type: zip nagrywarka lg 8525b.zip (114.9 KB, 117 oglądane)
VANTWG jest offline  
Stary 21.09.2003, 11:50   #169
VANTWG
-=MIXED CLAN=-
 
Avatar użytkownika VANTWG
 
Data rejestracji: 19.09.2003
Lokalizacja: Deep Space 9
Posty: 1,143
VANTWG jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>VANTWG jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
qwerty01 napisa***322;(a)
To weś wypuść firmware z 52/32/52 i ktoś napewno sprubuje wgrać do naszej ukochanej 8520B
proobowałem mtkflashem zgrać bios z 8525b ale zatrzymuje sie na pozycji
Read...........00%
i stoi
proobowałem kilku wersji mtkflasha i nic (

może jakaś podpowiedź??
VANTWG jest offline  
Stary 21.09.2003, 12:25   #170
pantest
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 11.11.2001
Posty: 159
pantest zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
OK -dzieki za info!!
W tygodniu sobie ja kupie

pozdr
pantest jest offline  
Stary 23.09.2003, 08:55   #171
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Talking pytanie nowego w tej kwestii

Nie mam potrzeby podkręcania mojej LG 48X24X48X do 52X... tylko chciałbym wgrać właśnie nowy bios do tego modelu nawet nie wiem jaki to on ma numerek i gdzie można go znaleźć.

1. Czy tą operację mogę wykonać również tym MtkWinFlashem
2. Jak coś się zwali to jak przywrócić stary bios, gdzie on wogóle jest czy może przedtem "wyciąga" go się jakoś z nagrywarki.

To na razie chyba tyle. Musze się wreszcie zapoznać z tym cholerstwem
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline  
Stary 23.09.2003, 11:25   #172
Zetor
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 20.12.2002
Lokalizacja: niedaleko Krotoszyna
Posty: 132
Zetor w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Biosy do modelu 8481B znajdziesz tu. Pamiętaj operacja update'u biosu jest przeprowadzana w środowiku Windows więc wcześniej wyłacz progarmy działające w tle np. antywirusowy czy harmonogram zadań. Gdyby nagrywarka ci padła to wejdź na tą stronę i postępuj wg. wskazówek od słow należy pobrać ...
Zetor jest offline  
Stary 25.09.2003, 08:58   #173
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Question

Cytat:
Zetor napisa***322;(a)
...
No już mam ściągnięty 1.05 i czym go załadować? Właśnie tym MtkWinFlashem? Nie ma gdzieś żadej instrukcji czy coś? Czy dam sobie rade?
Podałeś mi stronke ad. powrócenia do starego biosu i ustawień, ale dotyczącą innego modelu!
Mam obecnie bios 1.0 nigdzie tego biosu nie ma. Ponawiam pytanie-czy nie wyciąga się wcześniej biosu czy jakoś tak?

Zaraza zaraz! Czyżby na stronie LGE Polska byłby ten sam bios 1.05? Bo chyba jest plik ma taką samą nazwe. Czytałem instrukcje to tam nie ma mowy o jakimś MtkWinFlash! Klikasz na pliczek i jaaazda.
Nie czaje tego to o co tu wreszcie chodzi.

I jeszcze ważna rzecz! Czy to prawda, że nagrywarka musi być sama na taśmie i jako Secondary Master? Czyli co odłączyć cd rom od taśmy?

Dzięki.

No chyba to co jest na cdrinfo jest tez na LGE.pl i tam instrukcja to pikuś.
lge.pl/bios 1.05 do GCE-8481B

Załączam jeszcze w txt instrukcje ściągnięta z lge.pl
Dołączone pliki
File Type: txt instrukcja_win.txt (3.2 KB, 202 oglądane)
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline  
Stary 25.09.2003, 12:37   #174
Zetor
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 20.12.2002
Lokalizacja: niedaleko Krotoszyna
Posty: 132
Zetor w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
[QUOTE]CIAPEK napisa***322;(a)
[B]No już mam ściągnięty 1.05 i czym go załadować? Właśnie tym MtkWinFlashem? Nie ma gdzieś żadej instrukcji czy coś? Czy dam sobie rade? (procedura aktualizacji powinna rozpocząć się automatycznie po rozpakowaniu wczęsniej pobranego pliku i uruchomeniu go. Zalecane jest wyłączenie programów działąjacych w tle np. antywirus, ew. każdy inny któy mógłby zakłocić proces aktualizacji.)

Podałeś mi stronke ad. powrócenia do starego biosu i ustawień, ale dotyczącą innego modelu! (strona niedotyczy innego modelu 8480b/8481b/8520b są identyczne, różnią się tylko biosem. Na stronie opisana jest procedura zmiany lg 8480b na 8481b i tam czytasz pierwszą część artykułu od słów Należy pobrać ... (ale to tylko nawypadek gdyby ci nagrywarka padła, bo znajdujacy się tam program, który uaktualnia bios w nagrywarce nie sprawdza czy nagrywarka jest w systemie i gdy padnie to można bios do niej spokojnie załadować, znając jedynie port, taśmę do której jest podłączona.))

Mam obecnie bios 1.0 nigdzie tego biosu nie ma. Ponawiam pytanie-czy nie wyciąga się wcześniej biosu czy jakoś tak? (Bios w wersji 1.0 jest pierwszą wersją oprogramowania, które steruje pracą nagrywarki, i nigdy nie jest udostępniany, no chyba, że komuś uda się go wyciągnąc za pomocą np. mtk, w miarę upływu czasu pojawiają się nowsze biosy, które usuwają błędy dotrzeżone przez użytkowników ew. dodawają wsparcie dla nowych nośników i one są udostępniane, aby każdy użytkowników, który dysponuje starszą wersją mógł dokonać zmiany jeśli ona jest wymagana np. poprawi komfort pracy.

Zaraza zaraz! Czyżby na stronie LGE Polska byłby ten sam bios 1.05? Bo chyba jest plik ma taką samą nazwe. Czytałem instrukcje to tam nie ma mowy o jakimś MtkWinFlash! Klikasz na pliczek i jaaazda.
Nie czaje tego to o co tu wreszcie chodzi. (nagrywarka powinna być podłączona np. na secondary master lub slave, ale w każdym innym przypadku aktualizacja powinna być możliwa, ponieważ sam program wykrywa gdzie nagrywarka jest podłączona i dokunuje aktualizacji, a jak nie to trzeba inaczej podłączyć)

A tak wogóle swoją drogą nie zadawaj więcej takich pytań, bo temat był wałkowany wiele razy, ale w sposób jaki ty do niego podeszłeś ... nie wymaga dodatkowego komentarza ...
Zetor jest offline  
Stary 25.09.2003, 13:38   #175
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Zetor napisa***322; A tak wogóle swoją drogą nie zadawaj więcej takich pytań, bo temat był wałkowany wiele razy, ale w sposób jaki ty do niego podeszłeś ... nie wymaga dodatkowego komentarza ...
Tak! Zgadłeś. Jestem głupszy niż inni, jestem *****em

A może to to, że wole się upewnić o wszystko przed tym jak będę zadawał pytania na forum jak uratować moją LG bo np. płyty nagrane przez nią po flashowaniu są w opłakanym stanie?

A może to to, że czytanie 12 stron tekstu, który w większości jest o wszystkim i o niczym nie przyniesi mi nic i lepiej zapytać?

A może to to, że ten temat dotyczy przerabiania modelu 48X na 52X? Szukałem podobnego tematu, który poruszyłem i wiele nie znalazłem.

Cytat:
Zetor napisa***322; Zaraza zaraz! Czyżby na stronie LGE Polska byłby ten sam bios 1.05? Bo chyba jest plik ma taką samą nazwe. Czytałem instrukcje to tam nie ma mowy o jakimś MtkWinFlash! Klikasz na pliczek i jaaazda.
Nie czaje tego to o co tu wreszcie chodzi. (nagrywarka powinna być podłączona np. na secondary master lub slave, ale w każdym innym przypadku aktualizacja powinna być możliwa, ponieważ sam program wykrywa gdzie nagrywarka jest podłączona i dokunuje aktualizacji, a jak nie to trzeba inaczej podłączyć)
Chodzi Ci o program jako ten cały plik z biosem czy MtkWinFlash? Bo mało zrozumiale to napisałeś.

Czyli nie musze odpinać cd-romu?

Jak mi padnie to będziemy potem nad tym myśleć.

Niedługo tylko klikne w ten plik ściągnięty i tyle...

dopisane wieczorkiem / a co z DMA ma być włączone czy wył podczas wgrywania biosu?
A i instrukcja pobrana z www.lge.pl mówi, żeby odłączyć inne napędy z taśmy. Nagrywarka musi być samotna na kanale
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!

Ostatnio zmieniany przez CIAPEK : 25.09.2003 o godz. 20:22
CIAPEK jest offline  
Stary 28.09.2003, 11:37   #176
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cool po sprawie

Zetor chyba zwątpił w pomocy dla mnie, nie dziwie się, nie wytzrymał presji z Ciapkiem. Pozdówmy go jednak!

A dziękuję seredcznie puch 'owi, który pomagał mi na priv i pomógł/wyjaśnił bardzo wiele.

I tak zapisałem sobie stary bios na wszelki wypadek i *.hex i *. bin nawet z cd-romu ściągnąłem tak przy okazji

A z poziomu windowsa kliknąłem na ściągnięty wczesniej ze strony LGE bios 1.05 i normalnie bez odłączania cd-romu operacja się zaczęła.

Skończyła się ekranem takim jak tu zamieściłem i powiedzcie mi teraz czy wszystko dobrze się skończyło? Kliknąłem oczywiście "Close"
W instrukcji LG było napisane, że pojawi się inny komunikat o wgranym odbrze biosie. LG mówi tak:
"Gdy aktualizacja jest kompletna i zakończy się powodzeniem na ekranie pojawi się napis:
FIRMWARE UPDATE SUCCESSFUL. Należy przeładować system."

Dzięki wszystkim jeszcze raz Kiedyś musiał być ten pierwszy raz
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-bios-lg-small.jpg  
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline  
Stary 03.10.2003, 06:13   #177
shymool
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.10.2003
Posty: 4
shymool w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam LG GCE-8481B z ATMEL'em BIOS v.1.0, przy próbie zmiany biosu np. na 1.04 lub 1.05 programem Windowsowym FLASH07 podaje komunikat"CD-ROM drive model doesn't match!!". Działając mtkflash, komunikaty wyświetla poprawne ale po operacji nie wykazuje żadnych zmian. Udaje się jedynie zmienić BIOS wpisując: je6 je6ne203.hex ale jak po tym uruchamiam zmianę na 8520b to wraca do 8481b v.1.00, Jestem w tym świeży więc proszę o pomoc.
shymool jest offline  
Stary 03.10.2003, 08:19   #178
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ja też zresztą jak widać byłem zielony (jak widać wyżej/nie mówie też, że jestem specem ).
Przeczytaj sobie te moje posty.
Co wogóle chciałeś zrobić? Przerobić na 52X czy wgrać najnowszy bios 1.05?
Podkręcania nie ma sensu wg. mnie bo nie daje nic poza prędkością 52X gdzie podkręcenie z 48X nie daje prawie nic oprócz paru sekund szybkości w nagranej "na pałe", że tak powiem płyte bo dobrze nagrana płyta to płyta nagrana wolno...na pewno nie 48X lub 52X lub 40X ja max nagrywam 24X/32X.
Więc polecam zajrzenie na www.lge.pl w sterownikach odnalezienie modelu palarki ściągnięcie najnowszego firmware, przeczytanie instrukcji i powodzenia.

Cała filozofia opiera się jedynia na podwójnum kliknięciu na ikonę pliczku z biosem i czekanie przy wyłączonym monitorze antywirusowym, harmonogramie zadań oraz wyłączenie aplikacji działających w tle-oczywiście te które można i tylko się da!

Pozdro!
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline  
Stary 03.10.2003, 08:41   #179
Zetor
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 20.12.2002
Lokalizacja: niedaleko Krotoszyna
Posty: 132
Zetor w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
shymool napisa***322;(a)
Mam LG GCE-8481B z ATMEL'em BIOS v.1.0, przy próbie zmiany biosu np. na 1.04 lub 1.05 programem Windowsowym FLASH07 podaje komunikat"CD-ROM drive model doesn't match!!". Działając mtkflash, komunikaty wyświetla poprawne ale po operacji nie wykazuje żadnych zmian. Udaje się jedynie zmienić BIOS wpisując: je6 je6ne203.hex ale jak po tym uruchamiam zmianę na 8520b to wraca do 8481b v.1.00, Jestem w tym świeży więc proszę o pomoc.
Wejdź na tą stronę i postępuj zgodnie z tym co napisałem.
Jak nie uda się za pierwszym razem to próbujemy jeszcze raz. A gdyby coś poszło nie tak to wracamy do artykułu o przeróbce LG GCE-8480B na LG GCE-8481B i postępujemy tak jak tam napisano.
Zetor jest offline  
Stary 04.10.2003, 23:09   #180
shymool
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.10.2003
Posty: 4
shymool w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
nagrywarka

Chyba niewłaściwie zrozumieliście mój problem. Chcę zaktualizować wersję biosu w mojej nagrywarce 8481b (ver.1.00), na przykład na 1.04. Wszelkie próby wykorzystania programów flashujących pod Windows kończą się komunikatem "CD-ROM drive model doesn't match!!", czyli nic nie mogę zrobić. I to jest mój problem. O co chodzi.
shymool jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.