Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 01.12.2002, 14:27   #1
Proximity
Bywalec
 
Data rejestracji: 17.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 46
Proximity w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Update biosa Ricoh przez bios Aopen

Witam

Czy ktoś robił upgrade biosa nagrywarki Ricoh (jakiejkolwiek) wykorzystując bios do nagrywarki Aopen? Wiadomo, że nagrywarki Aopen są wersją OEM nagrywarek Ricoh, ale czy biosy pasują. Ja osobiście chciałbym zrobić upgrade biosa Ricoh MP7240A (x24x10x40) bios:2.02 do biosa 2.08 nagrywarki Aopen też x24.

Pozdrawiam
Proximity jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 01.12.2002, 14:29   #2
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Update biosa Ricoh przez bios Aopen

Cytat:
Proximity napisa***322;(a)
Witam

Czy ktoś robił upgrade biosa nagrywarki Ricoh (jakiejkolwiek) wykorzystując bios do nagrywarki Aopen? Wiadomo, że nagrywarki Aopen są wersją OEM nagrywarek Ricoh, ale czy biosy pasują. Ja osobiście chciałbym zrobić upgrade biosa Ricoh MP7240A (x24x10x40) bios:2.02 do biosa 2.08 nagrywarki Aopen też x24.

Pozdrawiam
Witam !

Wim czego chcesz uniknąć / MSE / niestety tego nie unikniesz bo AOpeny tesh ten problem mają - spróbuj może z biosem SAMSUNGA przecież to tesh RICOH ...

Pozdrawiam !
Laser jest offline  
Stary 01.12.2002, 19:24   #3
Proximity
Bywalec
 
Data rejestracji: 17.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 46
Proximity w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
MSE

Jak zauważyłem MSE u mnie występuje już naprawdę w różnych przypadkach. Dosłownie wczoraj nagrywam film na Verbatim 700 x24 (Pastel) i wyskoczyło MSE na samym poczatku i nawet powtorki nie pomogły. Dziś postanowilem ni nie właczac zaraz po uruchomieniu systemu WinXP PRO tylko odrazu uruchomic NERO 55917 i co ! -> na tym samym verbatimku poszło !!! Nagrywał ok. 5:39 (co okazało się, że była to prędkośc x20 pomimo że napisał x24 na koncu nagrywania). Mam pewna teorię: wydaje mi się, że MSE występuje kiedy jest mało ramu (ja mam tylko 128 DDR - dla WinXP PRO to bardzo mało), przynajmniej jest wtedy większe prawdopodobiestwo wystapienia jego. Podobne przypadkimiałem z CDR Titanum 700 x32 - raz nie chciały pójśc a potem poszły.
Z tego co pisałeś nadal zdarzaja sie u ciebie MSE - w jakich przypadkach?
Co do samsungów to jesteś pewny że to też Ricohy w wersji OEM?
Słyszałeś, że komuś udały się takie zmiany firmwaru z innych napędów?
Czy można przy takiej zmianie biosa zepsuc nagrywarkę i nie powrócic do oryginalnego biosu?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam
Proximity jest offline  
Stary 01.12.2002, 19:36   #4
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: MSE

Cytat:
Proximity napisa***322;(a)
...Z tego co pisałeś nadal zdarzaja sie u ciebie MSE - w jakich przypadkach?


U mnie występuje jak płyty sa złej jakości / normalka / ale jeśki chodzi o sytuację to różnie ale czasami powtarzam czasami pomaga restart systemu.

Miałem ostatnio płytę DYSANA nie chciala się za nic nagrać zostawiłem ją / sformatowłem twardziela / zainstalowałem system sam czysty bo musiałem sprawdzic czy net chodzi ale mniejsza o to i wypaliłem sobie film na tym DYSANIE - pozszedł bez zająknięcia !!


Cytat:
Co do samsungów to jesteś pewny że to też Ricohy w wersji OEM?


Niektóre tak zobacz test ostatniego RICOHA http://www.cdrinfo.pl/cdr/hard/samsung_sw240/2.php3

Z tego co wiem 12 SAMSUNGA to tesh RICOHY

Trzeba znaleść na stronie RICOHA takie coś jak OEM manufacturer czy coś i sie dowiemy / nie musi tego być ale czaasami jest na stronach /

Cytat:
Słyszałeś, że komuś udały się takie zmiany firmwaru z innych napędów?


Tak gdzies na forum gosć sie chwalił ze przerobił właśnie 12 SAMSUNGA na 12 RICOHA i działa bez problemu

Cytat:
Czy można przy takiej zmianie biosa zepsuc nagrywarkę i nie powrócic do oryginalnego biosu?


Ryzyko awari jest zawsze / zmiejszy się jeśli upewnimy sie jakie bebechy ma nagrywarka metodą odkrywkową /

Co do powrotu do starego BIOSU to różne cuda loodzie wyprawiają więc pewniw by sie dało ale pewny nie jestem.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Cytat:
Pozdrawiam
Pozdrawiam !
Laser jest offline  
Stary 02.12.2002, 01:46   #5
djsaint
Bywalec
 
Avatar użytkownika djsaint
 
Data rejestracji: 22.01.2002
Posty: 75
djsaint zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja mialem Samsunga sw-206 (6x4x24x) i wrzucilem bios od Ricoha mp7060. Chodzil elegancko, ale przy jednym jak i drugim biosie mse sie pojawial
__________________
Powered by beer!
LTR48246S , GSA-4163 i inny stuff
djsaint jest offline  
Stary 02.12.2002, 12:43   #6
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam !

Wniosek - "mój przyjaciel młotek dobry na wszystko" !
Laser jest offline  
Stary 03.12.2002, 16:44   #7
Proximity
Bywalec
 
Data rejestracji: 17.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 46
Proximity w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Test płytek

Witam

Jakie płytki chodzą u ciebie bez problemu, a jakie czasami chodzą a czasami nie (tzn. mają swoje fochy) i które nie chcą za Chiny wypalać się? Mówisz, że płytki słabej jakości dają MSE. A które nagrywają się, ale z mniejszą prędkością niż deklarowana? Ciekawe jak można wytłumaczyć to, że u mnie TDK Metalic x40 i TDK X-Speed x48 idą tylko z prędkością x12 !!! Przecież TDK to dobra firma i te płytki pakowane są w grubych pudełkach, a nie jak te tanie w kopertach itp. Próbowałeś je u siebie? Proponuję zrobić (przez nas użytkowników Ricohów) listę płytek, w której będzie podana informacja co i jak się nagrywa (wg firmy , predkości nagrywania itp.)

Ricoh MP7240A user
Proximity jest offline  
Stary 03.12.2002, 17:19   #8
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Test płytek

Cytat:
Proximity napisa***322;(a)
Witam

Jakie płytki chodzą u ciebie bez problemu, a jakie czasami chodzą a czasami nie (tzn. mają swoje fochy) i które nie chcą za Chiny wypalać się? Mówisz, że płytki słabej jakości dają MSE. A które nagrywają się, ale z mniejszą prędkością niż deklarowana? Ciekawe jak można wytłumaczyć to, że u mnie TDK Metalic x40 i TDK X-Speed x48 idą tylko z prędkością x12 !!! Przecież TDK to dobra firma i te płytki pakowane są w grubych pudełkach, a nie jak te tanie w kopertach itp. Próbowałeś je u siebie? Proponuję zrobić (przez nas użytkowników Ricohów) listę płytek, w której będzie podana informacja co i jak się nagrywa (wg firmy , predkości nagrywania itp.)

Ricoh MP7240A user

Witam !

Płytki które ZAWSZE idą bez zająknięcia to wszystkie VERBATIMY, miałem z 10 Siemensów tesh poszły i tak na 100 to wszystkie płytki od RITECA z innymi bywa różnie.

TDK D-viev nie mam problemu ale czasmi nagrywaz z max 12x a deklarują wiecej

Kochany DYSAN wszystkie dyaany od riteca idą jak po maśle z innymi mam woje -

PLATINUM ,ACOSS , ESPERANZA be problemów ale małe ilosci miałem wiec dokładnie Ci nie powiem natomaist HITA nie moge nagrać za zadne skarby nie da się i tyle !
Laser jest offline  
Stary 03.12.2002, 23:10   #9
Proximity
Bywalec
 
Data rejestracji: 17.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 46
Proximity w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A jak TDK Metalic x40 i TDK X-Speed x48 - testowałeś je? A jak z Verbatimami Pastel?

Pozdrawiam
Proximity jest offline  
Stary 04.12.2002, 07:54   #10
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Proximity napisa***322;(a)
A jak TDK Metalic x40 i TDK X-Speed x48 - testowałeś je? A jak z Verbatimami Pastel?

Pozdrawiam
A ja wam napisze ze MP7240A wypala losowo wszystkie wczesniej wymienione plyty... nie wiem od czego to zalezy... Verbatimy te z wyzszej p. wypalaja sie u mnie na 8x max, mimo ze sa na 40x ! Nie pisze juz o tych plytach z kopertach, strasznie mnie to denerwuje! raz chodza raz nie... nagrywarke Ricoha MP7240A mam w pracy, w domu liteona i ten nic nie marudzi... ludzie zbierzmy sie do kupy i problem z MSE rozwiazmy... duzo ma ten problem, moze to nei wina plyty a program do nagrywania? a moze jeszcze inny problem? Co wy na to?
Ormianin jest offline  
Stary 04.12.2002, 08:18   #11
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Re: MSE

Cytat:
Proximity napisa***322;(a)
[...] Mam pewna teorię: wydaje mi się, że MSE występuje kiedy jest mało ramu (ja mam tylko 128 DDR - dla WinXP PRO to bardzo mało), przynajmniej jest wtedy większe prawdopodobiestwo wystapienia jego.

Pozdrawiam
To bzdura! Ja mam 768 DDR i problem wystepuje... moim zdaniem to jest wtedy jak sie nagrywarka zagrzeje... a co ?, glupie? jak wlacze i jest zimna to nagrywa wszystko jak leci ! Moze by ja jakos chlodzic ?

pozdrawiam
Ormianin jest offline  
Stary 04.12.2002, 13:53   #12
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam !

Ręce opadają jush dwa latam meczymy się z tym a Ricoh nadal wygrywa zaraz poszukam wszystkie posty w których produkcja była na temat MSE / było tego troche / rozwazaliśmy jush wszystko sprzęt / konfiguracje mamy najrózniejsze więc odpada / programy do nagrywania - testowałem różne wersje nero i Clone'a i problem jest wiec zostaje system operacyjny - nie wiem jak u Was ale na 98 problem jest ale wątpię zeby system był winny - wniosek bąąd lezy w konstrukcji samego napedu a szzegółowiej to podejrzewam ze BIOSU Ricoh pisze jeden podstawowy Bios i nie daje upgradów - mozliwe ze tu lezy problem ale z drugiej stony napedy oparte na bebechach tfu Ricoha problem ten tesh maja wiec coś jest nie tak z budową samego urządzenia <??> przecież SAMSUNG AOpen MSE mają / gdyz niektóre to RICOHY /

Co tu duzo gada RICOH jest mocny w Xerokopiarkach i trochę w Lustrzankach ale nie w produkcji nagrywarek ...

Na razie to wszystko nic wiecej do głowy mi nie przycodzi ...

Co Wy o tym sądzicie /

RESPECT
Laser jest offline  
Stary 04.12.2002, 19:49   #14
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Laser napisa***322;(a)
Witam !

[...] Aha system widac tesh nie gra roli bo z XP i 98 jest to samo
Posty przeczytalem juz wczesniej, szukalem na forum i znalazlem, cieszac sie glupio ze problem nie tylko mnie dotyczy... ale to nie tedy droga...
... mam winde 2000 i to samo, w mojej firmie sa dwie takie nagrywarki i tak samo sie zachowuja,.. dziwne ale tanie BTC doskonale radza sobie z kazda plyta przy Ricoh'ie

... napisalem nawet do firmy Ricoh pare zdan... czy odpowiedza?
Ta nagrywarka wyglada na solidny sprzet, gdyby nie te MSE !

pozdrawiam
Ormianin jest offline  
Stary 04.12.2002, 20:19   #15
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Ormianin napisa***322;(a)


Posty przeczytalem juz wczesniej, szukalem na forum i znalazlem, cieszac sie glupio ze problem nie tylko mnie dotyczy... ale to nie tedy droga...
... mam winde 2000 i to samo, w mojej firmie sa dwie takie nagrywarki i tak samo sie zachowuja,.. dziwne ale tanie BTC doskonale radza sobie z kazda plyta przy Ricoh'ie

... napisalem nawet do firmy Ricoh pare zdan... czy odpowiedza?
Ta nagrywarka wyglada na solidny sprzet, gdyby nie te MSE !

pozdrawiam
Witam !

Odpowiedi to samo co mi i Proximity use better CD's and wszystko co jest w FAQ na stronie RICOHA

Nagrywarka jest spox tylko mse denerwuje.
Laser jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.