Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Film i Muzyka (https://forum.cdrinfo.pl/f26/)
-   -   Jakiej muzyki słuchacie?? (https://forum.cdrinfo.pl/f26/jakiej-muzyki-sluchacie-27768/)

mallow 20.11.2003 15:35

a ja mam standardowy zestawik:
HipHop
Techno

jak mi wpadnie w ucho jakis rock to ok :)

KarolluZ 20.11.2003 17:47

Cytat:

Napisany przez CIAPEK
to ja Ci powiem bracie, że tak jak większość zajaranych "dzieci" popłynąłeś z wirem hip hopowej mody. Hip hopu nie słucha się z racji mody...to nie tędy droga, trzeba go rozumieć i tak byles twardy...4 lata :D hmmm, albo po prostu tak póżno coś Ci przeskoczyło ;). Przynajmniej kiedyś tak było, że to była muzyka nielicznych i wiedzących o co chodzi, teraz tak jak mowisz staje się to modą i coraz więcej robi się pseudo hip hopowców...tak to już jest.

Ale ogólnie bez obrazy, ale tak to napisałeś, że musiałem coś napisać [...]

tak BTW to no więcej słuchałem HipHopu niż te 4 lata... tylko że po tych 4 zmieniłem zdanie... Teraz HipHopowców jest jak grzybów po deszczu... każdy tylko wymienia to co usłyszy na vivie, czyli komerche... a przecież podziemie i nielegale są niekiedy lepsze od tego co na vivie. Ponadto każdy nawija w HipHopie o tym samym, czyli o panienkach, osiedlowych akcjach, melanżu, braku kasy... itepe itede... jednak słuchając jednego typu muzyki to człowiek się dołuje [tak bynajmniej było w moim przypadku]. Dlatego, żeby się pobujać to czasami można posłuchać HipHopu, ale ogólnie to wolę coś z gatunku New Metal oraz Gothic Rock.

a ogólnie CIAPEK dobrze, że to skomentowałeś i ja nie mam o nic do nikogo żalu, bo to jest dyskusja :) Więc dyskutujmy :)

eloise 20.11.2003 18:20

mnie podobają się wybiórczo utwory z każdego gatunku muzyki

jak mi coś "wpadnie" w ucho to słucham tego niezależnie od tego jaki to gatunek muzyczny

CIAPEK 20.11.2003 19:24

Cytat:

Napisany przez KarolluZ
(...)Ponadto każdy nawija w HipHopie o tym samym, czyli o panienkach, osiedlowych akcjach, melanżu, braku kasy... itepe itede... jednak słuchając jednego typu muzyki to człowiek się dołuje [tak bynajmniej było w moim przypadku](...) Więc dyskutujmy :)

oj ty chyba juz dlugo nie sluchasz tego hip hopu...czasy sie zmienily i hip hop polski rozbił się na wiele takich podtypów, jest tyle gatunków, tak różnorodność liryki oraz tekstów :) To może też wina tego ze wszystko staje sie komercyjne...hip hop tez powoli, ale wszyscy do konca na pewno tacy nie beda.
Dla przykladu...DJ600V, TEDE, HAKA.... całkiem radosne kawałki o niezłych bitach :), zreszta zawsze była też ta druga strona hip hopu, kiedyś mniej widoczna, teraz więcej :).
A prawda też jest taka, że chłopaki rymują o tym tak jak jest i wiele ludzi z nimi się interpretuje bo wiele akcji to duży kawałek z ich życia.
Nie m tekstów o tym, że "się zakochałem w Marzence" albo, że "Baśka miała fajny biust" :) ;) 8)

brzuszki 20.11.2003 19:39

Same nieznane mi nazwy...
i pomysleć,ze włąsnie słucham Grzegorza Tomczaka :cool:

yarosh 20.11.2003 20:52

bardzo cenie sobie thrashmetal (seplutura, soulfly), ostatno zas bardzo duzo slucham D'n'B, a nie pogardze i Bethovenem

47 20.11.2003 21:59

w sumie to prawie wszystko, ale nie przepadam za HH i techo, no chyba ze jade samochodem. A najczesciej Rock'a :peace:
pozdro

KarolluZ 21.11.2003 11:44

Cytat:

Napisany przez CIAPEK
oj ty chyba juz dlugo nie sluchasz tego hip hopu...czasy sie zmienily i hip hop polski rozbił się na wiele takich podtypów, jest tyle gatunków, tak różnorodność liryki oraz tekstów :) To może też wina tego ze wszystko staje sie komercyjne...hip hop tez powoli, ale wszyscy do konca na pewno tacy nie beda.
Dla przykladu...DJ600V, TEDE, HAKA.... całkiem radosne kawałki o niezłych bitach :), zreszta zawsze była też ta druga strona hip hopu, kiedyś mniej widoczna, teraz więcej :).
A prawda też jest taka, że chłopaki rymują o tym tak jak jest i wiele ludzi z nimi się interpretuje bo wiele akcji to duży kawałek z ich życia.
Nie m tekstów o tym, że "się zakochałem w Marzence" albo, że "Baśka miała fajny biust" :) ;) 8)

CIAPEK... coś czuje, że na temat HipHopu to możemy gadać, a gadać... nie musisz mi mówić, że czasy się zmieniają - ja to wiem. Co prawda każdy ewoluje i gustuje w czymś innym przez co gatunki muzyczne i upodobania się zmieniają. Jednak wracając do HipHopu to on też ewoluował. Nie chcę się wypowiadać czy na dobre czy na złe, bo to może być odrębna dyskusja. Jednak odnośnie liryki to podoba mi się Pezet, Mezo... Chodzi mi tutaj o słowotok, jak i niekiedy metaforyke. Po prostu teksty według mnie są głębokie. Co do Freestyle'i to wiadomo, że O.S.T.R. jest świetny. Ostatnio jednak bardzo mało słychać o PIHu jak i JedenSiedem. To jest po prostu skład jeden z najlepszych.

Co prawda rymować można o różnych rzeczach, sprawach. Jednak bardzo mnie wkurza to, że sporo jest małolatów zajaranych na masse HipHopem. Chodzi o to, że jak powiesz, że słuchasz czego innego [inaczej mówiąc: wyłamiesz się] to niektórzy mogą wytykać Ciebie palcami. Jednak wszystko jest dobre w odpowiednich dawkach.

mqy 21.11.2003 12:26

!!!witam!!!

No ja slucham raczej ostrzejszej muzyki, ale nie lubie sluchac bardzo znanej muzyki....[wole cos mniej znanego....]....lista tesz by byla dluga.......
Glownie $lipKnoT, Metallica, PanterA, R.A.T.M., Sepultura, Slayer, Black Sabbath, Deep Purple, Stone Sour, troche Marilyna Mansona, BioHazardu[ale to jest cos spokojniejszego], nie znam sie na cichszych zespolach, tz. mniej znanych, bo mieszkam w malutkim miescie i do tego prawie wszyscy sluchaja, albo... niczego albo HH...........a tego nie lubie.......

SLAYER 21.11.2003 12:59

Tylko klasyczny heavy metal typu : Judas Priest, Iron Maiden, Metallica, Megadeth, Sepultura, Testament, Slayer, Gamma Ray, Helloween. Innych nie slucham .
A jak slysze prymitywy typu hiphop,dans,tehno itp, to mi ostro cisnienie skacze w gore i mam ohote cos rozpie....

andrzejj9 21.11.2003 23:13

Widze, ze tu wiekszosc osob slucha raczej "ciezszej" muzyki, typu metal, rock, techno itp (ciezsza to moje prywatne okreslenie, tak po prostu ja ja odczuwam). Moje gusta sa raczej mniej spotykane, bo lubie po prostu roznego rodzaju pop, zwlaszcza ten spokojniejszy, oraz dance i disco (od lat 80 przez wlasciwie wszystkie okresy do dzisiaj). Do tego bardzo lubie spokojniejsza muzyke, typu: Enya, Enigma, Gregorian, Era, Sarah Brightman (ktorej ostatnia album to najlepsza plyta, jaka w zyciu sluchalem), slucham tez czesto muzyki relaksacyjnej (roznej instrumentalnej). Metalu nie lubie na pewno, rocka raczej tez nie, chociaz kiedy bylem w stanach, to stacja radiowa: Soft Rock byla moja ulubiona, a na techno musze miec szczegolny nastroj, ale raczej nie przepadam za tym gatunkiem (wszystkie odmiany, czy tez inne gatunki typu Trance, House itp to juz dla mnie zupelnie obca sprawa). Tak wiec lubie Pop, New Age (ze to tak ogolnie ujme, chociaz to chyba troche za szerokie pojecie) i muzyke relaksacyjna :)

Calme 22.05.2005 18:22

W kregu moich ulubionych wykonawcow zostaja:
Orbital
Paul Oakenfold
Jean Michel Jarre
Klaus Badelt
The Crystal Method
Mike Oldfield
Kitaro
Paul Van Dyk
Tangerine Dream
Moby
Moloko

Kosheen
Andreas Vollenweider


natomiast mój dokładny profil muzyczny znajdziecie na
audioscrobbler

polakT 22.05.2005 18:38

Słucham:

DŻeM
Hunter

The gathering
In Flames
Lacuna Coil
theatre of tragedy
Judas Priest
Nirvana
Tiamat

ostatnio
System of a down
Slipknot
Scorpions(koncert)
Iron Maiden

MQs 22.05.2005 19:03

Głównie elektronika. Ulubione: Underworld,Chemical Brothers,Groove Armada,Fluke
Inne: Radiohead, Nirvana, White Zombie, Metallica
Z Polskich: Dżem,Maleńczuk (sentymentalnie w zasadzie), Respect dla Blendersów za koncertówki.

Pojedyncze kawałki z wielu, wielu, innych kapel

joujoujou 22.05.2005 19:14

@Calme, dwuletni topic odgrzać, hehe.

Ale dobrze:

http://img236.echo.cx/img236/5443/pa...ercross2kx.gifJudas Priesthttp://img236.echo.cx/img236/5443/pa...ercross2kx.gif
Halford (solo)
Pink Floyd
Moby
Celtic Frost
Napalm Death
Sepultura
Bjork
Alan Parsons (solo i z zespołem)
Skunk Anansie
Yello
Dire Straits
Marillion

Kolejność w zasadzie dowolna z wyjątkiem pozycji pierwszej. :taktak: http://img236.echo.cx/img236/5443/pa...ercross2kx.gif


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.