Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Nośniki optyczne

Nośniki optyczne Testy nośników CD/DVD/Blu-ray/HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 05.05.2005, 23:02   #3646
zene_k
Zarejestrowany dla jaj
 
Avatar użytkownika zene_k
 
Data rejestracji: 25.11.2004
Lokalizacja: 53°25' N,14°35' E
Posty: 3,826
zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
ten Plextor to jest dokładnie to samo co Verbatim Pastel - Taiyo Yuden

http://www.videohelp.com/dvdmedia.ph...YUDEN000T01%20
Ależ to nie może być jakiś tam pastel, przecież to plextor
__________________
Pozdrawiam Marek
zene_k jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.05.2005, 23:24   #3647
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez zene_k
Ależ to nie może być jakiś tam pastel, przecież to plextor
gorsza sprawa, że to może być nawet Samsung, Lite-On i o zgrozo jakiś That's
ale za nazwę się płaci i to słono.

sprawdzałem w niemieckich sklepach i wychodzą po 8 złotych. (licząc ***8364; 4.2)

ale jak wiadomo Polacy, naród bogaty to mamy drożej - musimy być lepsi od Niemców co nie?
ed hunter jest offline  
Stary 05.05.2005, 23:52   #3648
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
ten Plextor to jest dokładnie to samo co Verbatim Pastel - Taiyo Yuden

http://www.videohelp.com/dvdmedia.ph...YUDEN000T01%20
Nie bym byl w 100% pewien czy to 'dokladnie to samo' tym bardziej ze nikt tego nie testowal (chyba). Nie jest wykluczone ze sa to rzeczywiscie nosniki robione z jakas warstwa ochronna, bo jak wiemy plextor i TY ze soba scisle wspolpracuja. Takze, akurat w tym konkretnym przypadku jestem w stanie uwierzyc ze to nie to samo co inne zamawiane w TY nosniki (rowniez jezeli chodzi o mieszanke komponentow).

Tak czy inaczej ich nie kupie bo sa nieprzyzwoicie drogie ...
pawelblu jest offline  
Stary 06.05.2005, 19:13   #3649
kiewas
Matrix has him
 
Avatar użytkownika kiewas
 
Data rejestracji: 29.10.2003
Lokalizacja: Legnica
Posty: 822
kiewas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
ten Plextor to jest dokładnie to samo co Verbatim Pastel - Taiyo Yuden

http://www.videohelp.com/dvdmedia.ph...YUDEN000T01%20
Ja nie wiem kto się urwał z choinki - Plex, czy Komputronik
Lepiej kupić pastele, i tak są the best
__________________
Zapraszam na MÓJ fotoblog
kiewas jest offline  
Stary 07.05.2005, 00:06   #3650
zene_k
Zarejestrowany dla jaj
 
Avatar użytkownika zene_k
 
Data rejestracji: 25.11.2004
Lokalizacja: 53°25' N,14°35' E
Posty: 3,826
zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez kiewas
Ja nie wiem kto się urwał z choinki - Plex, czy Komputronik
Lepiej kupić pastele, i tak są the best
Popieram, popieram, tylko dlaczego ty tak złowrogo na nas patrzysz ze swojego avatarka, normalnie się boję
Masz jakiś granat w chlebaku, czy jak?
__________________
Pozdrawiam Marek

Ostatnio zmieniany przez zene_k : 07.05.2005 o godz. 00:09
zene_k jest offline  
Stary 07.05.2005, 20:24   #3651
fiskomp
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 21.02.2002
Posty: 130
fiskomp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tesco i płyty Hawk, ale dziwna sprawa ??

Witam.

Pzrepraszam, że tak od razu z pytaniem, ale naprawdę ciężko przeszukać tych prawie 180 stron topic'u, ale do sedna.

Dzisiaj byłem w Tesco i w promocji po złotówie były płyty DVD+-R sygnowane przez Hawk'a. Wiem że to szajs, ale wziąłem dwie sztuki plusów, coby sie przekonać czy faktycznie takie cienkie bolki, właśnie wsadziłem je w naped i zapodałem informację ktoż to robi te płytki.
A tu mi pokazuje, że to

VERBATIM - MCC03

No kurcze to ja sie pytam czy to czary, czy faktycznie płyty robione przez Verbatima i do tego Mitschubishi (czy jak się tam to pisze).
Pełna nazwa płytki to:
DVD+R Hawk 1-8X
Do tego informacja HIGH U.V.PROTECTION-HARD-COAT PROTECTIVE SURFACE
Nadruk w kolorze złotym, spód jak verbatim ciemno
Z tego to mi raczej widzi się, że to coś ala Metal-Azo.

Czy ktos sie z takimi pytkami spotkał ?

Jeżeli byłby to OEM Verbatima sygnowany przez Hawk'a, to Verbatim po złotówie, to byłby hit.

pomoże ktoś w ocenie ??

pozdrawiam,

Ps. Mam nagrywarę NEC'a 3500A, wiec test PI i PII odpada.
fiskomp jest offline  
Stary 07.05.2005, 21:40   #3652
MZiol
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika MZiol
 
Data rejestracji: 18.11.2004
Posty: 219
MZiol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
fiskomp - też dla testów kupiłem 1 taką płytkę.

Faktycznie ID płyty wskazuje że to Verbatim.

Ale moim zdaniem to fake i już więcej nie kupie.

Niby kolor nośnika jest podobny ale jak sie lepij przyjrzeć widać że to nie to.

pozdr. MZiol
__________________
BenQ DW1640
MZiol jest offline  
Stary 07.05.2005, 21:45   #3653
fiskomp
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 21.02.2002
Posty: 130
fiskomp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez MZiol
fiskomp - też dla testów kupiłem 1 taką płytkę.

Faktycznie ID płyty wskazuje że to Verbatim.

Ale moim zdaniem to fake i już więcej nie kupie.

Niby kolor nośnika jest podobny ale jak sie lepij przyjrzeć widać że to nie to.

pozdr. MZiol
Hm, to mnie zmartwiłeś, ale nagrałem testowo płytkę z prędkością 8x, wszystko przebiegło ok, potem przetestowałem Nero'wym ScanDiskiem i zarówno w nagrywarce, jak i Toshibie SD-M1712 wszystko na zielono. Tak sie zastanawiam, czy łatwo jest podmienić ID płyty ? Czy jest to robione na etapie produkcji, bo chyba nie sądzę, żeby Hawk ryzykował ciężkie odszkodowania za taki manewr.
pozdrawiam,
fiskomp jest offline  
Stary 07.05.2005, 22:27   #3654
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez MZiol
Niby kolor nośnika jest podobny ale jak sie lepij przyjrzeć widać że to nie to.
po kolorze to kiedyś pan policjant poznawał ze wsadu do balonika ile musi zarządać.

Cytat:
Napisany przez fiskomp
A tu mi pokazuje, że to VERBATIM - MCC03
jaki to cudowny program pokazał. że to Verbatim ^_^

a z tym MCC003 to jak ktoś wyżej pisał - FAKE bo nie wierze w prawdziwość

poproszę bardzo o jakiś test.
ed hunter jest offline  
Stary 07.05.2005, 22:35   #3655
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Tu przykładowy Hawk

Nie pamiętam tylko czy z Tesco czy z Carrefour

I to nie MCC003 ale TY T02
Dołączone obrazki
File Type: png Kopia HawkTYx4+RB7U9(x4).png (109.0 KB, 196 oglądane)
__________________
VIZZARD jest offline  
Stary 07.05.2005, 22:38   #3656
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
hymmm..... jak widać różnie to bywa....
ed hunter jest offline  
Stary 07.05.2005, 22:57   #3657
fiskomp
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 21.02.2002
Posty: 130
fiskomp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Kuźwa Panowie, to co nawet się zapytać nie można ??

ed hunter - nie MCC03, tylko MCC003 mój błąd-takie samo oznaczenie mają kupowane przeze mnie Verbatimy DVD+R 8x, dlatego się zdziwiłem, że tak samo zgłasza sie Hawk. Co do producenta, to sprawdzałem Nero CD-DVD Speed, przecież to standardowy i pospolicie używany soft do podglądnięcia płytek.

VIZZARD - "I to nie MCC003 ale TY T02 " poważnie czy sobie jaja robisz, myślisz, że człowiek ma w pamięci wszystkie oznaczenia, strategie zapisu i producentów płytek ? Dlatego też spokojnie sie człowiek chciał zapytać, a tu wielki wymiatacz skasował go z piętki.

Powtarzam, jeżeli to FAKE to może byście oświecili jak to niby firmy robią takie manewry, bo z dawien dawna wiadomo, że co niektóre robią "przedruki", a ta mi na tani przedruk nie wygląda, szkoda, że nie mam Litka, bo przejechałbym K-Probe i wtedy by sie zobaczyło.

pozdrawiam,

To info ze Speed'a - Hawk


Ostatnio zmieniany przez fiskomp : 07.05.2005 o godz. 23:07
fiskomp jest offline  
Stary 07.05.2005, 23:06   #3658
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
ten wieczór coraz bardziej mnie zadziwia (sobota to jeszcze wieczór nawet w niedziele nad ranem )
Dołączone obrazki
File Type: png MCC003.PNG (19.6 KB, 192 oglądane)
ed hunter jest offline  
Stary 07.05.2005, 23:10   #3659
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez fiskomp
Kuźwa Panowie, to co nawet się zapytać nie można ??

ed hunter - nie MCC03, tylko MCC003 mój błąd-takie samo oznaczenie mają kupowane przeze mnie Verbatimy Metal-Azo DVD+R 8x, dlatego się zdziwiłem, że tak samo zgłasza sie Hawk. Co do producenta, to sprawdzałem Nero CD-DVD Speed, przecież to standardowy i pospolicie używany soft do podglądnięcia płytek.

VIZZARD - "I to nie MCC003 ale TY T02 " poważnie czy sobie jaja robisz, myślisz, że człowiek ma w pamięci wszystkie oznaczenia, strategie zapisu i producentów płytek ? Dlatego też spokojnie sie człowiek chciał zapytać, a tu wielki wymiatacz skasował go z piętki.

Powtarzam, jeżeli to FAKE to może byście oświecili jak to niby firmy robią takie manewry, bo z dawien dawna wiadomo, że co niektóre robią "przedruki", a ta mi na tani przedruk nie wygląda, szkoda, że nie mam Litka, bo przejechałbym K-Probe i wtedy by sie zobaczyło.

pozdrawiam,
Nie ma się co obruszać - bo to nie fake

Ostatnio dość głośno jest o podróbach wszelkich rodzajów płyt, np. TU

Deskryptor MCC003 jest ostatnio na przykład w Esperanzie DVD+R, CopyMe DVD+R x4, Hawk DVD+R x4, Mediastore DVD+R x4 i Bóg jeszcze wie gdzie ...

Więc albo są to odpady i przedruki

Albo zmieniono ADIP płyty celowo wprowadzając w błąd :\


A TY to Taiyo Yuden - chyba najlepsza tłocznia na świecie tuż przed MBI

Znana z takich nośników jak VerbatimPastel czy Maxell


Więc jak ci się dobrze palą - to bierz

Decyzja należy do ciebie


__________________
VIZZARD jest offline  
Stary 07.05.2005, 23:15   #3660
ManATMoon
Bywalec
 
Data rejestracji: 18.04.2005
Posty: 58
ManATMoon w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Powtarzam, jeżeli to FAKE to może byście oświecili jak to niby firmy robią takie manewry, bo z dawien dawna wiadomo, że co niektóre robią "przedruki", a ta mi na tani przedruk nie wygląda, szkoda, że nie mam Litka, bo przejechałbym K-Probe i wtedy by sie zobaczyło.

To jest Mitsubishi, czy ktoś wierzy, czy nie.
Sam używam od ponad pół roku Hawki x1-4 Professional (biały nadruk) kupowane w Auchan. Palę je na LitOn'ie 451 i LG 4163B - na tym ostatnim z prędkością x12 . Wykresików wam nie przedstawię, bo litek pracuje na kompie pod Linux'em.
Wyciągnełem płytki z archiwum nagrane gdzieś w listopadzie - nadal czytają się bez najmniejszego problemu

Nie mówię, że są takie same jak Verbatimy, może to jakieś partie od Mitsubishi z trochę słabszymi parametrami jakościowymi?
ManATMoon jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
DVD Decrypter jak nagrć DVD ROM max66 DVD-Video 6 01.01.2005 18:14
problem z tmpg fati DVD-Video 1 11.12.2004 21:24
VCD na DVD można tak??? gados82 DVD-Video 2 11.05.2004 16:05
Chce kupić DVD playera - prosze pomóżcie mi wybrać RNT-Robo Napędy optyczne DVD 12 07.05.2004 14:17
Jak skopiowac dvd nagrana DVD X Copy XPress zorba DVD-Video 10 29.07.2003 15:02


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.