Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 30.06.2003, 16:32   #31
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
No wiesz, jednak cene ustala sam producent (no i cholera importer jesli chodzi o kupowanie w Polsce), a gdzies czytalem, ze ma ona oscylowac w okolicy 400$. Zobaczymy, jak to bedzie, ale chociaz sam mam powazne co do tego watpliwosci, mam nadzieje, ze nie bedzie jednak duzo wyzsza
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.07.2003, 19:17   #32
pepperman
Guru
 
Data rejestracji: 10.08.2002
Posty: 1,642
pepperman zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
andrzejj9 napisa***322;(a)
Jak pewnie niektorzy wiedza, lubie sobie od czasu do czasu porobic kilka zdjec i ogolnie interesuje sie fotografia. Od zawsze jednak bylem zdecydowanym przeciwnikiem cyfrowke. Dla mnie mozliwosc zrobienia stu zdjec i wybrania z nich jednego zabija sens fotografowania (dlatego np. "fotografow", ktorzy robia 30 rolek filmu jednej modelce i z tego wybieraja moze piec zdjec (jak dobrze pojdzie ), a potem sa oglaszani wspanialymi artystami, nie szanuje w ogole). Jednak kiedy zobaczylem, co nowego pod koniec lipca szykuje Pentax, musialem troche zmienic swoje poglady. Co prawda dalej nie jestem zwolennikiem tego typu aparatow, jednak niewykluczone, ze sam sobie taki sprawie, co jeszcze niedawno nawet nie wchodzilo w gre . No ale nic. Planowalem juz od dluzszego czasu kupno lustrzanki (rowniez Pentaxa - dokladnie MZ6), a tez aparat laczy w sobie mozliwosci cyfrowki i wlasnie lustrzanki. Mysle, ze teraz bedzie to najlepszy wybor. Oczywiscie wszystko zalezy jeszcze od ceny, wyglada jednak na to, ze ta nie przekroczy 400 dolarow, a wiec w Polsce moze zatrzyma sie ponizej 2000zl. Co prawda to tez duzo, ale mysle, ze ten aparat moze byc tego wart. Ponizej kilka zdjec:
chyba jednak mialem racje. co prawda to plotka, ale bardzo prawdopodobna, a szkoda http://www.dpreview.com/news/0303/03...istdinhand.asp
na to wyglada, ze jednak dcs - f717 sony ma najkorzystniejesza cene w stosunku do mozliwosci w tym przedziale (oczywiscie nie w Polsce).
pepperman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.07.2003, 19:22   #33
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Widze, ze ktos powrocil do tematu. Juz wiem, ze cena, ktora podalem powyzej jest zupelnie nieprawidlowa. Rzeczywista wynosic bedzie okolo 1900$, a to juz niestety duuuuzo wiecej (i duuuzo za duzo )
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.07.2003, 20:21   #34
pepperman
Guru
 
Data rejestracji: 10.08.2002
Posty: 1,642
pepperman zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
andrzejj9 napisa***322;(a)
Widze, ze ktos powrocil do tematu. Juz wiem, ze cena, ktora podalem powyzej jest zupelnie nieprawidlowa. Rzeczywista wynosic bedzie okolo 1900$, a to juz niestety duuuuzo wiecej (i duuuzo za duzo )
tez jestem zawiedziony, bo malo jest dobrych lustrzanek cyfrowych za przystepna cene (raczej bardzo malo), a to juz nie te peinadze - zreszta za taka kase wolalbym cos innego.

PS. kupowales kiedys z opcja miedzynarodowej gwarancji? ja nigdy nie korzystalem z takiej opcji (troche to kosztuje) i jestem ciekawy jak jestes z jej uznawaniem u nas (wiem, ze uprzedzaja, iz nie w kazdym europejskim kraju jest akceptowana).
pepperman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.07.2003, 21:26   #35
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 22.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
pepperman napisa***322;(a)

kupowales kiedys z opcja miedzynarodowej gwarancji? ja nigdy nie korzystalem z takiej opcji (troche to kosztuje) i jestem ciekawy jak jestes z jej uznawaniem u nas (wiem, ze uprzedzaja, iz nie w kazdym europejskim kraju jest akceptowana).
Kilka lat temu pytałem w firmowym serwisie Nikona w Warszawie czy honorują gwarancję międzynarodową Nikona. Odpowiedzieli, że tylko w przypadku cudzoziemca, który taki aparat wwiózł legalnie do Polski i zamierza wywieźć, lub gdy przedstawi im się dowód odprawy celnej. W ten sposób firma chroni się przed "szarym importem".

Dokładnie tę samą politykę stosuje większość firm w USA - honorują wyłącznie gwarancję amerykańską, a gwarancja międzynarodowa dołączana jest tylko na wypadek awarii w czasie podróży zagranicznej, itd. Rynek amerykański, choć tani, zalany jest jeszcze tańszymi aparatami sprowadzanymi z Dalekiego Wschodu (Singapur, HK, itd.) z pominięciem oficjalnych importerów. Walka z tym szarym importem to także jeden z powodów dla których znakomita większość aparatów fotograficznych w USA ma inną nazwę niż ich odpowiedniki w reszcie świata.
__________________
pozdrowienia
puch
puch jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.07.2003, 22:05   #36
krzpac
RTS Widzew Łódź
 
Avatar użytkownika krzpac
 
Data rejestracji: 07.07.2000
Lokalizacja: Alex City
Posty: 687
krzpac niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
wczoraj w łodzkiej Hypernowej widziałem aparat - 4Mpix oraz 3x optyczny zoom za 1199 zł... nie pamietam marki...

----

czy ktoś z Was posiada adresy amerykanskich stron sklepów internetowych gdzie mozna posprawdzać jakie są aparaty i w jakiej cenie ?
__________________
krzpac jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.07.2003, 23:09   #37
pepperman
Guru
 
Data rejestracji: 10.08.2002
Posty: 1,642
pepperman zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
krzpac napisa***322;(a)
wczoraj w łodzkiej Hypernowej widziałem aparat - 4Mpix oraz 3x optyczny zoom za 1199 zł... nie pamietam marki...

----

czy ktoś z Was posiada adresy amerykanskich stron sklepów internetowych gdzie mozna posprawdzać jakie są aparaty i w jakiej cenie ?
rozdzielczosc ccd to jedno, a jakosc optyki to drugie.

szukaj przez www.bizrate.com i www.epinions.com
pepperman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.07.2003, 13:29   #38
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
pepperman napisał(a):

PS. kupowales kiedys z opcja miedzynarodowej gwarancji? ja nigdy nie korzystalem z takiej opcji (troche to kosztuje) i jestem ciekawy jak jestes z jej uznawaniem u nas (wiem, ze uprzedzaja, iz nie w kazdym europejskim kraju jest akceptowana).

Kiedy trzy lata temu w stanach kupowalem aparat forograficzny, to za niewielka oplata (okolo 15 dolarow, przy cenie aparatu prawie 300) moglem otrzymac dodatkowe 7 lat gwarancji miedzynarodowej. Skorzystalem naturalnie z tej oferty, ale na szczescie nie musialem sie jeszcze przekonywac, czy moglbym cos z nia zrobic w Polsce. Najlepiej zadzwon do dystrybutora danej firmy w Polsce i zapytaj sie, jak to jest. Mysle, ze gdyby sie uprzec to nie byloby problemu z wyegzekwowaniem takiej gwarancji, ale lepiej najpierw sie dowiedziec, jaki jest oficnalny stosunek dystrybutorow do tego.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.07.2003, 13:38   #39
pepperman
Guru
 
Data rejestracji: 10.08.2002
Posty: 1,642
pepperman zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
andrzejj9 napisa***322;(a)
Kiedy trzy lata temu w stanach kupowalem aparat forograficzny, to za niewielka oplata (okolo 15 dolarow, przy cenie aparatu prawie 300) moglem otrzymac dodatkowe 7 lat gwarancji miedzynarodowej. Skorzystalem naturalnie z tej oferty, ale na szczescie nie musialem sie jeszcze przekonywac, czy moglbym cos z nia zrobic w Polsce. Najlepiej zadzwon do dystrybutora danej firmy w Polsce i zapytaj sie, jak to jest. Mysle, ze gdyby sie uprzec to nie byloby problemu z wyegzekwowaniem takiej gwarancji, ale lepiej najpierw sie dowiedziec, jaki jest oficnalny stosunek dystrybutorow do tego.
hechh... oplata za dodatkowa gwarancje jest chyba zwiazana z modelem i producentem, bo ja widzialem 3 letnia gwarancje za ponad 100 dolarow. na szczescie dzisiejszy sprzet jest praktycznie bezawaryjny.
pepperman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.08.2003, 08:36   #40
krzypaw
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 04.02.2003
Lokalizacja: Kielce
Posty: 173
krzypaw zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: [CrashTest!] Tania cyfrówka - (przed)ostatnie starcie!

Cytat:
matteo napisa***322;(a)
Witam ponownie

PROLOG:

Ileż ja już ofert przejrzałem, ile sił witalnych straciłem, ile długopisów zjadłem ...
Zakup aparatu cyfrowego w stosunku jakość/cena wcale nie jest taki łatwy !!!

Większość z nich niestety nie spotkała się z moim uznaniem, ponieważ nie mogę
sobie pozwolić na zakup bubla i nic nie wartego produktu za ciężkie pieniądze !!!

CECHY PRODUKTU:

=> Cena maksimum 900zł
=> Minimum 2 megapiksele ...
=> Wyświetlacz LCD
=> Stonowany wygląd (srebrny, czarny, szary ...)
=> Absolutne minimum ... 8MB pamięci wewnetrznej

NA START!

Wyłoniłem sobie TRZY urządzenia, które mnie do siebie przekonały na tyle, że jestem skłonny do zakupu jednego z nich ... oferty te są dość zróżnicowane ...

NA PLACU BOJU:

PENTAGRAM Photon 33 zoom-3
MINOLTA Dimage E223
HP Photosmart 320

Może napisałbyś na co się w końcy zdecydowałeś bo ja mam teraz podobny dylemat, tylko pomiędzy minoltą dimage 223(900 zł) a HP 620 (750 zł) ceny brutto w sklepach. No i jak ci się sprawuje ten twój nowy aparat.
krzypaw jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.08.2003, 11:18   #41
ZiP
Wyjadacz
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Posty: 1,740
ZiP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Kiedyś również myślałem o zakupie aparatu za 600-900 zł. Niestety parametry tanich cyfrówek były wręcz śmieszne i zacząłem myśleć o czymś nieco droższym (=lepszym), początkowo jakiś Kodak za ok. 1200 zł. Jednak przejrzałem dokładnie wszelkie informacje, testy, czasopisma i doszedłem do wniosku, że naprawdę warto kupić HP PhotoSmart 850. Pewną wadą jest mała pojemność pamięci (16 MB) i bardzo wysokie zużycie prądu (starczy na kilkadziesiąt/kilkaset zdjęć), ale reszta to same zalety - rozdzielczość 4 mpix i zoom optyczny 8x mówią same za siebie. Cóż, cena sklepowa (2200-2500 zł) odbiega znacznie od tej początkowej, którą ustaliłem jako limit, ale aparat jest z pewnością warty swej ceny. Brakuje mi jeszcze kilkaset złotych do niego, jak ktoś chce sponsorować to oferty kierować na mail ^_^
__________________
Jeżeli mój post Ci pomógł - nie zapomnij o reputacji, przynajmniej będę wiedział, że ktoś czyta moje wypociny i nie produkuję się tu na próżno.
ZiP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.08.2003, 12:40   #42
krzypaw
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 04.02.2003
Lokalizacja: Kielce
Posty: 173
krzypaw zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
ZiP napisa***322;(a)
Kiedyś również myślałem o zakupie aparatu za 600-900 zł. Niestety parametry tanich cyfrówek były wręcz śmieszne i zacząłem myśleć o czymś nieco droższym (=lepszym), początkowo jakiś Kodak za ok. 1200 zł. Jednak przejrzałem dokładnie wszelkie informacje, testy, czasopisma i doszedłem do wniosku, że naprawdę warto kupić HP PhotoSmart 850. Pewną wadą jest mała pojemność pamięci (16 MB) i bardzo wysokie zużycie prądu (starczy na kilkadziesiąt/kilkaset zdjęć), ale reszta to same zalety - rozdzielczość 4 mpix i zoom optyczny 8x mówią same za siebie. Cóż, cena sklepowa (2200-2500 zł) odbiega znacznie od tej początkowej, którą ustaliłem jako limit, ale aparat jest z pewnością warty swej ceny. Brakuje mi jeszcze kilkaset złotych do niego, jak ktoś chce sponsorować to oferty kierować na mail ^_^
Jak sam napisałeś kiedyś, teraz można kupić minolte dimage E 223za 900w sklepie lub 750 na allegro lub HP 620 za 750 w sklepie. Oba aparaty mają 2 MPI zoom optyczny 3X. myśle ze dla mnie są wystarczające ich parametry. A kwoty powyżej 1000 w ogóle nie wchodzą w rachubę, szkod mi tyle kasy na aparat chodzby był nie wiem jak dobry.
krzypaw jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.08.2003, 11:52   #43
ob@r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika ob@r
 
Data rejestracji: 27.01.2003
Lokalizacja: kkw
Posty: 224
ob@r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
w sierpniowym PC WORLD COMPUTER tez wygrał ten pentagram photon 33 zoom jako 1 z 10 zostawil konkurencje z dala wsród tanich cyfrówek...
__________________
none
ob@r jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.08.2003, 15:19   #44
pepperman
Guru
 
Data rejestracji: 10.08.2002
Posty: 1,642
pepperman zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
ZiP napisa***322;(a)
...ale reszta to same zalety - rozdzielczość 4 mpix i zoom optyczny 8x mówią same za siebie. Cóż, cena sklepowa (2200-2500 zł) odbiega znacznie od tej początkowej, którą ustaliłem jako limit, ale aparat jest z pewnością warty swej ceny. Brakuje mi jeszcze kilkaset złotych do niego, jak ktoś chce sponsorować to oferty kierować na mail ^_^
liczba pikseli to nie wszystko. liczy sie jeszcze optyka, a ta w aparatach tej klasy jest raczej kiepska. druga sprawa to ceny w Polsce. nigdy w zyciu nie dalbym za ten aparat tyle pieniedzy.
pepperman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.08.2003, 21:08   #45
ZiP
Wyjadacz
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Posty: 1,740
ZiP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
pepperman napisa***322;(a)
liczba pikseli to nie wszystko. liczy sie jeszcze optyka, a ta w aparatach tej klasy jest raczej kiepska. druga sprawa to ceny w Polsce. nigdy w zyciu nie dalbym za ten aparat tyle pieniedzy.
Jednak liczba pixeli jest tu dosyć ważna, jeśli nie najważniejsza. Nigdy bym np. nie kupił 1 mpix, pomimo że przy oglądaniu na ekranie wygląda to całkiem dobrze. Dla mnie liczy się jak to wszystko wyjdzie na druku. A co do optyki - na pewno są lepsze obiektywy, ale już sama jakość zdjęć z HP 850 wywołuje u mnie okrzyk zachwytu. Ceny - fakt, kosmiczne, HP 850 u nas w detalu za 2200 zł, w USA w przeliczeniu 1800

Myślałem również o aparacie Olympus C-750 Ultra Zoom - http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7405
co sądzicie o tym sprzęcie?
__________________
Jeżeli mój post Ci pomógł - nie zapomnij o reputacji, przynajmniej będę wiedział, że ktoś czyta moje wypociny i nie produkuję się tu na próżno.
ZiP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.