Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 04.03.2005, 10:54   #1
Alinoe
thorgal to ciota
 
Avatar użytkownika Alinoe
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: Truso
Posty: 861
Alinoe zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
cyfrówka - na co zwracać uwagę?

witam

właśnie udało mi się zgromadzić środki i mam zamiar kupić aparat cyfrówkę do około 1200zł - niestety ponieważ kompletnie się na tym nieznam prosze o pomoc - na jakie elementy mam zwracać szczególną uwagę?? może jakaś www z informacjami na ten temat?!

pozdrawiam, marcin
Alinoe jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.03.2005, 11:03   #2
DreamCrusher
Guru
 
Data rejestracji: 04.01.2003
Posty: 1,896
DreamCrusher zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
http://www.frazpc.pl/artykuly/145/Ku...Aparat/Cyfrowy
__________________

DreamCrusher jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2005, 11:53   #3
mr_spock
Merry F****** Christmas
 
Avatar użytkownika mr_spock
 
Data rejestracji: 22.10.2002
Posty: 3,591
mr_spock zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
dobra optyka, najlepiej z napisem Carl Zeiss na obiektywie
__________________
mr_spock jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2005, 12:07   #4
Proton
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Proton
 
Data rejestracji: 18.06.2002
Lokalizacja: Houston
Posty: 585
Proton zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Alinoe
witam

właśnie udało mi się zgromadzić środki i mam zamiar kupić aparat cyfrówkę do około 1200zł - niestety ponieważ kompletnie się na tym nieznam prosze o pomoc - na jakie elementy mam zwracać szczególną uwagę?? może jakaś www z informacjami na ten temat?!

pozdrawiam, marcin

Na pewno nie należy zwracać uwagi przede wszystkim na matrycę. A niestety jej rozdzielczość jest podawana największymi cyframi celem omamienia potencjalnego Klienta.
Przede wszystkim sam musisz określić, jakie zdjęcia będziesz wykonywał. Jeśli masz zamiar robić fotki krajobrazów, z przybliżeniami, to fajnie byłoby mieć zoom optyczny x10. Taki aparat jest nieporęczny ze względu na swój długi obiektyw i trudniej go spakować, niż zwykłą "małpkę". Jeśli natomiast aparat bedzie głównie wykorzystywany u cioci na imieninach, to w zupełności wystarczy zoom optyczny x3. Taki aparat ma zwykle zwartą budowę i łatwo go wrzucić do plecaka, czy kieszeni.
Jeśli chodzi o matrycę, to jeśli nie masz zamiaru robić odbitek na papierze formatu plakatu, to kupno matrycy powyżej 3 MegaPikseli jest pozbawione sensu. No chyba, żeby zapłacić za coś, co do niczego nie jest Tobie potrzebne... Według mnie matryca 3MP jest optymalna dla zwykłego użytkownika, który oczekuje odbitek o standardowych rozmiarach, które są możliwe do wykonania w fotolabie.
Rzecz chyba najbardziej istotna... a mianowicie optyka aparatu. Tutaj niekwestionowanym i niedoścignionym wzorcem jest Canon. Nie wiem, czy robią swoją, czy kupują od kogoś, ale mają dobrą. Inni znani Producenci też nie mają powodów do wstydu. Należy jednak sugerować się przy zakupie aparatu renomą Producenta. Ja osobiście polecam Canon'a, ale złego słowa też nie można powiedzieć o Nikon'ie, Olympus'ie.
Jednak pamiętać trzeba też, że optyka sama nie działa i musi być wspomagana dobrą elektroniką. Osobiście oglądałem zdjęcia z różnych, aparatów cyfrowych... te aparaty mało znanych firm należy omijać szerokim łukiem. Różnica w jakości zdjęć tych markowych jest niewielka.
Zorientuj się też, ile ustawień oferuje interesujący Ciebie model aparatu oraz czy ma możliwość ustawień ręcznych. Rzadko sie korzysta z nich, ale niekiedy elektronika głupieje i jest pomocna funkcja ręcznych nastaw.
Nie chcę namawiać do kupna konkretnego modelu, choć nie ukrywam, że sam posiadam Canon'a A75. Niedawno zresztą go kupowałem i też miałem podobne dylematy co Ty. Po przeczytaniu wielu wątków, porównań różnych aparatów mój wybór padł właśnie na Canon'a A75 i jestem bardzo zadowolony. Jedynym minusem, o którym wiedziałęm zresztą, to to, że nagrywanie filmików jest ograniczone czasowo. Głupie rozwiązanie, ale cóż poradzić...
Dodatkowo, zanim zdecydujesz się na jakiś aparat, zorientuj się, ile kosztuje do niego karta pamięci. To też rzutuje na cenę finalną całego zestawu. Zwróć uwagę również, ile baterii/akumulatorów potrzebuje aparat. Aparat na 4 paluszki może jest cięższy, ale za to w trakcie wykonywania zdjęć ręka nie "drży" oraz na pewno jest w stanie wykonać o wiele więcej zdjęć na akumulatorach.
Życzę właściwego wyboru aparatu dla Ciebie i satysfakcji z zakupu

P.S.
Zwróć uwagę na to, czy interesujący Ciebie model ma funkcję wykonywania zdjęć makro, czyli z bardzo bliskiej opdległości. Większość dostępnych na rynku modeli ma tę funkcję, ale chcarakteryzują się różną minimalną odległością od obiektu fotografowanego. Dobry aparat powinien mieć zdefiniowaną tę odległość na poziomie 5cm.

Ostatnio zmieniany przez Proton : 04.03.2005 o godz. 12:12
Proton jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2005, 14:34   #5
Stef
Guru
 
Data rejestracji: 26.04.2002
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Posty: 1,557
Stef zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
optyka, optyka , optyka......
matryca ma male... dosc male znaczenie, bo....
do zastosowan amatorskich starczy TYLKO 2 Mpix. jest to rozdzielczosc ,w ktorej mozesz spokojnie robic odbitki 20x15(wbrew temu co pokazuja niektore tabelki).
teraz toczy sie wojna pixelowa-kto ma wicej Mpix, ten ma lepszy aparat.a to jest nieprawda, bo za zdjecie odpowiezioalna jest optyka a nie matryca.
PS> zdjecie ktore ma duzo Mpix zajmuje duzo pamieci,a po co ci zdjecie 5Mpix, jak je potem ogladasz na monitorze 1024X768 (0,8 Mpix)
Stef jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2005, 14:54   #6
Ziele
.: AT90S2313 :.
 
Avatar użytkownika Ziele
 
Data rejestracji: 09.09.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,724
Ziele zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Oczywiście optyka jest najważniejsza. Szerokim łukiem trzeba omijać nie markowe aparaty oraz Kodaki i HP (kodak robi dobre tylko rzutniki a hp drukarki i nic poza tym). Ja bym polecał Nikona. W łapkach miałem wiele modeli i najfajniejszy to Nikon 4300. Teraz jest bardzo tani bo na allegro można juz za 700zł kupić i posiada wiele opcji (również ręcznych) które już nowsze modele w tej klacie cenowej nie posiadają. Dziwne posunięcie ze strony Nikona no ale cóż. Matryca 4Mpix zoom optyczny 3x i rewelacyjne macro z 4cm.

http://www.dpreview.com/reviews/spec...kon_cp4300.asp

a tu porównianie z A75
http://www.dpreview.com/reviews/comp...p4300&show=all

Widać że parametry bardzo podobne.
__________________
LiteOn LTR-40125S & SOHW-1633S 8 )

Jak zrobić szybko sałatke z buraków? Wrzucić granata do BMW
Ziele jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2005, 15:08   #7
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Na pewno nie patrz na ilosc Mpix, bo po co amatorowi (wychodze z tego zalozenia) 5 czy wiecej Mpix oraz nie daj sie oszukac duzym zoomom cyforwym. Zoom musi byc optyczny.

Ja polecam aparaty firmy Canon ze wzgledu na dobra optyke i PELNY tryb reczny.

Sam posiadam Canona A60, a rodzinka ma A75. Sam teraz jakbym mial brac to wzialbym nastepce A75, czyli A510 (chyba dobrze pamietam symbol?)

A i z tego co pisali uzytkownicy aparatow HP - to masz je omijac z daleka. Sa one awaryjne, a HP niech zostanie przy produckji drukarek
__________________
epol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2005, 15:15   #8
mr_spock
Merry F****** Christmas
 
Avatar użytkownika mr_spock
 
Data rejestracji: 22.10.2002
Posty: 3,591
mr_spock zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
to nie aparat robi zdjecie, tylko obiektyw (nie liczac fotografi otworkowej)
widzialem doskonale zdjecia robione starymi cyfrowkami (1mpix) z firmowa optyka
__________________
mr_spock jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2005, 15:20   #9
prometeusz
Guru
 
Avatar użytkownika prometeusz
 
Data rejestracji: 07.01.2003
Posty: 8,319
prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
jek najbardziej sie zgadzam z przedmówcami optyka...
Lecz koledzy chyba się troche zapędzacie.
Alinoe powiedział że chce przeznaczyć 1200!
Więc wybitnej optyki za to nie kupi.
Radził bym wybrać się do sklepu i zrobić kilka zdjęć na swojej karcie z różnych aparatów i lampy.
W domu na spokojnie sprawdzi co mu się podoba bardziej.
Ja swego czasu byłem napalony na c8080 i jego rewelacyjny obiektyw.
I co okazało się że po zdjęciach zrobionych w sklepie na 100 może z jedno wyszło naprawde dobrze . w porównaniu z A2 wypadł bardzo marnie.
Inna sprawa że klory były bez zarzutu, lecz to zawsze można balansować.
Wybrałem A2 i nie żałuje

prometeusz
__________________



prometeusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2005, 15:21   #10
prometeusz
Guru
 
Avatar użytkownika prometeusz
 
Data rejestracji: 07.01.2003
Posty: 8,319
prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
miało być "i bez lampy"
__________________



prometeusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2005, 17:19   #11
Metallicat
www.met.of.pl
 
Data rejestracji: 24.02.2005
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 134
Metallicat zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dwa miechy temu miałem mnóstwo podobnych pytań bo tez kupowałem cyfrę w takiej cenie...
Nie będę pisał na co zwracać uwagę a na co nie, bo zajęłoby to mnóstwo czasu, ale powiem co kupiłem
A kupiłem Sony DSC-W1 - jestem bardzo zadowolony z tego aparaciku, naprawdę - jak dla mnie same zalety przy konkurencji w tej samej cenie...
Ewentualnie możesz się teraz zastanowić nad W12 który jest czarny i ma w komplecie futerał i 4 bateryjki a nie 2. Jest też już następca W1 - W5, ale zmiany sa kosmetyczne...
Metallicat jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2005, 17:36   #12
wolfen3
Madafaker
 
Avatar użytkownika wolfen3
 
Data rejestracji: 08.08.2004
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Posty: 498
wolfen3 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Bier soniaka p93 albo p120
__________________
<---nie ważne co wam mówią, ale pamiętajcie, cukru nigdy za dużo--->
wolfen3 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2005, 17:50   #13
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
http://www.fotohobby.net.pl/index.ph...id=71&Itemid=1
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2005, 19:36   #14
Stef
Guru
 
Data rejestracji: 26.04.2002
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Posty: 1,557
Stef zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
za 1200 kupisz spokojnie przyzwoity aparat, tylko zalezy do zcego on ma byc. pstrykadlo za 1200, to masz teraz dobry aparat.a pewnie i tak wiekszosc czasu bedziesz jechal na automacie.
ja mam olympusa c-350 i jestem bardzo, bardzo zadowolony.a teraz kupisz takie cos (tzn 360,czyli rozni sie od 350 tylko tym ze nagrywa filmiki z dzwiekiem i moze je nagrywac ponad 15 sekund) za ok 1000 zł
Stef jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2005, 21:03   #15
Metallicat
www.met.of.pl
 
Data rejestracji: 24.02.2005
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 134
Metallicat zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez wolfen3
Bier soniaka p93 albo p120
Heh, model który polecałem jest:

a) nowszy
b) ma optyke Carl Zeiss
c) wyświetlacz 2,5``
d) ładniejszy

hehe, ogólnie jest lepszy, cena porównywalna - wiem bo się sporo o tym naczytałem swego czasu
Metallicat jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.