Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 27.01.2006, 23:36   #1
FatAlbert
Wujek Cięta Riposta ;D
 
Avatar użytkownika FatAlbert
 
Data rejestracji: 22.11.2005
Lokalizacja: Rypin
Posty: 2,719
FatAlbert jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>FatAlbert jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Listwa sie palnęła LOL

listwa mi sie spaliła lol komp chodzi cały i zdrowy jak widać , ale mam do was pytanie o chodzi z kontrolą antyprzepieńciową to jest coś jak będzie za wysoke czy za niskie napięcie bo jeśli o to chodzi to umnie co chwile by sie wyłanczał a i czy mozęcie mi poleiceć cichego UPS w rozśadnej cenie wiem że był temat ale mi chodzi o cichego

EDIT
wiecie mozę czemu serer niechce mie wpuścić ??

http://beatrycze.com/osiol/osiol.html
__________________
Poznać wielu z was to byłby zaszczyt.

Ostatnio zmieniany przez FatAlbert : 27.01.2006 o godz. 23:38
FatAlbert jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 28.01.2006, 00:28   #2
Ziele
.: AT90S2313 :.
 
Avatar użytkownika Ziele
 
Data rejestracji: 09.09.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,724
Ziele zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Listwa chroni jedynie przed małymi przepięciami. Więc jeśli masz często przepięcia w sieci to lepiej zainwestuj w ups... najwyżej on sie spali a nie komp.
UPSy nie mają wiatraków więc są ciche... przynajmniej te które ja widziałem
__________________
LiteOn LTR-40125S & SOHW-1633S 8 )

Jak zrobić szybko sałatke z buraków? Wrzucić granata do BMW
Ziele jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2006, 07:53   #3
**mondeo**
*Dziadziuś*
 
Avatar użytkownika **mondeo**
 
Data rejestracji: 27.10.2005
Lokalizacja: podlasie
Posty: 641
**mondeo** zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez FatAlbert

EDIT
wiecie mozę czemu serer niechce mie wpuścić ??

http://beatrycze.com/osiol/osiol.html
może wymaga rejestracji
albo chwilowo nieczynny
wysli maila z zapytaniem
__________________
Stajesz się odpowiedzialny za to,co oswoiłeś....
**mondeo** jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2006, 08:24   #4
FatAlbert
Wujek Cięta Riposta ;D
 
Avatar użytkownika FatAlbert
 
Data rejestracji: 22.11.2005
Lokalizacja: Rypin
Posty: 2,719
FatAlbert jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>FatAlbert jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
dzia za podpowiedzi
__________________
Poznać wielu z was to byłby zaszczyt.
FatAlbert jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2006, 09:09   #5
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
listwa na moje to też jest częściowo kit. Chyba, że jak ludzie mówili mieszkasz na wsi gdzie z prądem bywa licho.

Mieszkam na dużym osiedlu, od 6 lat moje komputery podpięte są do gniazdka bez uziemnnienia przez jakis najtańszy przedłużacz. Prądu zabraknie średnio 3 razy w roku, jak nie mniej i trafi to czasem na moment kiedy działa komputer i co? i nic się nie dzieje.
pozdrawiam podobnych elektryków
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2006, 10:20   #6
polakT
inżynier systemowy
 
Avatar użytkownika polakT
 
Data rejestracji: 07.07.2004
Lokalizacja: Białystok
Posty: 2,209
polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
hmmmm... w meidzyczasie jak przebywam w domu, a mieszkam na wsi, musze powiedziec ze bez UPS to smierc na kółkach. Napiecie spada kilka dziesiat razy dziennie, co sie objawia GŁOŚNYM przełaczaniem sie UPS'a (stukot jakby ktos lekko stukal do drzwi - idze sie przyzwyczaic), listwy zasilajace to kit. Sasiad to mial, mial tez codegena dopiero po 3 plycie przekonalem go do zakupu UPS'a - i bylo git, ale modernizacja zmusila go do wymiany zasialaza i tera 0 problemow. Listwy uzywa sie chybaj tylko po to by miec przedłużacz - tylko po co wydawac 30-40pln jak mozna 4-8 ??

Powracajac do glownego watku. UPS ORVALDI 600 nie buczy, nie syczy, jednak dosc glosno sie przelacza w tryb pracy bateryjnej i spowrotem, jezeli napiecie dosc czesto sobie skacze to zaczyna byc denerwujace.
polakT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2006, 10:33   #7
FatAlbert
Wujek Cięta Riposta ;D
 
Avatar użytkownika FatAlbert
 
Data rejestracji: 22.11.2005
Lokalizacja: Rypin
Posty: 2,719
FatAlbert jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>FatAlbert jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
a przy ilu taki UPS przełancza sie w tryb bateryjny tzn. przy jak niskim napęciu sie zaczyna stukać na chwilke ??
__________________
Poznać wielu z was to byłby zaszczyt.
FatAlbert jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2006, 10:37   #8
polakT
inżynier systemowy
 
Avatar użytkownika polakT
 
Data rejestracji: 07.07.2004
Lokalizacja: Białystok
Posty: 2,209
polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
azebym ja to weidzia, na stronie walneli cos takiego
http://www.orvaldi.pl/index.php/pl/p...oduct_view/1/7
w dopuszczalnych wahaniach napiecia
polakT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2006, 10:48   #9
FatAlbert
Wujek Cięta Riposta ;D
 
Avatar użytkownika FatAlbert
 
Data rejestracji: 22.11.2005
Lokalizacja: Rypin
Posty: 2,719
FatAlbert jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>FatAlbert jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Poziom hałasu do 35 dB z odległości 1 metra
ale przy ile sie włączą to niewyczytałem
__________________
Poznać wielu z was to byłby zaszczyt.
FatAlbert jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2006, 10:55   #10
polakT
inżynier systemowy
 
Avatar użytkownika polakT
 
Data rejestracji: 07.07.2004
Lokalizacja: Białystok
Posty: 2,209
polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
+15%/-25% czyli ok 265V na 173V - to jest w stanie ustabilizowac, jednak wiadomo ze jak dochodzi do granicy moze byc slychac ciche burczenie trafo (czy cokolwiek innego ale ten sam dzwiek).
polakT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2006, 11:11   #11
FatAlbert
Wujek Cięta Riposta ;D
 
Avatar użytkownika FatAlbert
 
Data rejestracji: 22.11.2005
Lokalizacja: Rypin
Posty: 2,719
FatAlbert jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>FatAlbert jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
http://www.orvaldi.pl/index.php/pl/p...oduct_view/1/6 obliczyło mi że ten będzie najodpowiedniejszy tylko ceny nie widze

EDIt
229 PLN
__________________
Poznać wielu z was to byłby zaszczyt.

Ostatnio zmieniany przez FatAlbert : 28.01.2006 o godz. 11:14
FatAlbert jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2006, 12:12   #12
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez thomascamel
Listwy uzywa sie chybaj tylko po to by miec przedłużacz - tylko po co wydawac 30-40pln jak mozna 4-8 ??
Jak sama nazwa wskazuje, listwa zabezpiecza tylko przeciw przepięciom w sieci energetycznej. Po co ją mieć? Dla świętego spokoju, bo przepięcia mogą się zdarzyć - a wtedy latwiej wymienić bezpiecznik w listwie za 2 zł niż komputer.

Może taka historyjka - w Łomiankach jest mnóstwo warsztacików z różnymi obrabiarkami, wtryskarkami itp, itd. Tamtejsza sieć energetyczna nie była dostosowana do takiego obciążenia i wywalała się ca. 2 razy dziennie
W momencie załączenie sieci po awarii powstawał stan nieustalony i duże przepięcia. Efekt u znajomego - uszkodzony TV, lodówka, a elektrolity z zasilacza komputera musiał zeskrobywać ze ściany. Po testach okazało się, że jedyną sprawną rzeczą w kompie został FDD.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2006, 12:29   #13
polakT
inżynier systemowy
 
Avatar użytkownika polakT
 
Data rejestracji: 07.07.2004
Lokalizacja: Białystok
Posty: 2,209
polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou
Jak sama nazwa wskazuje, listwa zabezpiecza tylko przeciw przepięciom w sieci energetycznej. Po co ją mieć? Dla świętego spokoju, bo przepięcia mogą się zdarzyć - a wtedy latwiej wymienić bezpiecznik w listwie za 2 zł niż komputer.

Może taka historyjka - w Łomiankach jest mnóstwo warsztacików z różnymi obrabiarkami, wtryskarkami itp, itd. Tamtejsza sieć energetyczna nie była dostosowana do takiego obciążenia i wywalała się ca. 2 razy dziennie
W momencie załączenie sieci po awarii powstawał stan nieustalony i duże przepięcia. Efekt u znajomego - uszkodzony TV, lodówka, a elektrolity z zasilacza komputera musiał zeskrobywać ze ściany. Po testach okazało się, że jedyną sprawną rzeczą w kompie został FDD.
Moze i racja, tylkoze u mnie jak jade bez UPS to kompuyter potrafi sie uruchamiac po kilka razy dziennie, majac wiec problemy z siecia elektryczna mam UPS. Co mi daje listwa... w tym przypadku nic. JEdnak sie zgodze z tym ze w SZCZEGOLNYCH przypadkach jest przydatna.

Tylko z drugiej strony, czy mam do listwy podlaczyc caly stuff w domu

Mam 12letni TV co burczy jak napiecie spada wszyscy czekaja az sie zepsuje - pretekst do wymiany i juz tak ponad 3 lata, komputer przez UPS i nie narzekam. PRzy wiekszych skokach napiec lepszy bedzie UPS.

Co do jego cichosci, moze by tak zajsc do sklepu i podlaczyc ze 2-3 i wylaczac kolejno bedace pod obciazeniem UPS'y i sprawdzic ktory dziala ciszej.

Jeszcze jedno. Jak UPS dziala bez zasialania z sieci to burczy (pewnie to te 35dB) w czasie normalnej pracy jest cicho

Ostatnio zmieniany przez polakT : 28.01.2006 o godz. 12:31
polakT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.01.2006, 12:48   #14
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
Cytat:
Napisany przez CIAPEK
(...)

Mieszkam na dużym osiedlu, od 6 lat moje komputery podpięte są do gniazdka bez uziemnnienia przez jakis najtańszy przedłużacz. Prądu zabraknie średnio 3 razy w roku, jak nie mniej i trafi to czasem na moment kiedy działa komputer i co? i nic się nie dzieje.
pozdrawiam podobnych elektryków
@CIAPEK - witaj w klubie elektryków - ryzykantów
Mam prawie tak samo - tylko, że od 3 lat - a przedłużacz mam własnej produkcji A przerwy w dostawie napięcia zdarzają się - jak ostatnio zauważam - coraz częściej - jeszcze kilka lat temu bywało to raz, dwa razy do roku - a ostatnio nawet co dwa - trzy miesiące.
Aczkolwiek jakaś listwa by się przydała - z tym, że jak słusznie napisano - dopiero UPS gwaranruje nam większe bezpieczeństwo.
I prawdą jest, że najbardziej przydaje się na wsiach - tam jednak awarie, skoki i przepięcia zdarzają się nieporównywalnie częściej niż w dużych miastach.

Pozdrawiam
ro29
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.01.2006, 12:56   #15
REi
ClassicGOD
 
Avatar użytkownika REi
 
Data rejestracji: 24.02.2004
Lokalizacja: Tychy
Posty: 3,093
REi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez CIAPEK
[...]
Mieszkam na dużym osiedlu, od 6 lat moje komputery podpięte są do gniazdka bez uziemnnienia przez jakis najtańszy przedłużacz. Prądu zabraknie średnio 3 razy w roku, jak nie mniej i trafi to czasem na moment kiedy działa komputer i co? i nic się nie dzieje.
pozdrawiam podobnych elektryków
Ech... bylem taki sam do mometu kiedy to po przepieciu w sieci padly mi 2 nagrywarki i karta grafiki....
__________________

God's Final Message to His Creation: "We apologise for the inconvenience"
REi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.