Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 13.12.2004, 20:53   #46
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez misieksc
Witam. Mam problem z ogladanie filmów divx na kompie , tzn przycinają sie co chwile, nie da sie ogladać, mam zainstlaowane ffdshow,divx i nic, wysztkei filmy chodza tylko sie zacinają :((( Moja komp to :K6-400mhz, 128 ramu, riva tnt 16mb, dysk 8,4 gb i jakaś stara płyta głowna :)))) czy to moze ze mam za słabego kompa i dlatego mi tak zwalnia ?? pomożcie co mam zrobic ???
Ponieważ jeszcze rok temu posiadałem taką samą konfigurację sprzętu (nawet słabszą ***8211; grafika S3 Virge 4 MB !, dysk 2,5 GB) to myślę, że mogę się obiektywnie wypowiedzieć w tej kwestii, a więc od początku.

1) Trzeba wyciągnąć 100% ze sprzętu.
a) Sprawdź, czy bios Twojej płyty głównej obsługuje w pełni procesor K6-2 400 - jądro CTX (bo rozumiem, że taki sprzęt posiadasz). Na 90 % tak nie jest !. Oznacza to, że na samym początku tracisz około 5% mocy procka. Aby temu zaradzić, możesz poszukać najnowszego biosu do płyty na stronie producenta (możliwe, że będzie już obsługiwał ten procesor) lub ściągnąć sobie programik ***8222;SetK6***8221; w wersji 3. Za jego pomocą można uaktywnić tryby Write Allokation i Write Combining, dzięki czemu przyspieszysz sprzęt. Oto oryginalny tekst z pliku pomocy :

***8220;SetK6 controls and sets the internal processor registers for
Write Allokation and Write Combining (K6-2/CXT, K6-III only). If
the BIOS does not recognize and does not correctly
intitialize the processor, it runs about 5 % slower than necessary***8221;

(Z ciekawości możesz sobie przeczytać resztę I będziesz wiedział co to w ogóle znaczy :), jeśli tego nie wiesz).

Można go ściągnąć stąd: http://www.cybertechhelp.com/html/do...load.php/id/22

Teraz wystarczy wpisać w pliku autoexec.bat (dla pamięci 128 MB)
C:\***8230;....\setk6d.exe /on 128M /M:LFB
lub C:\***8230;.....\setk6d.exe /on:128M /M0:LFB /M1:LFB2 (sprawdź może będzie działało lepiej).

Po tej operacji odpal sobie jakiś test (np.: SiSoft Sandra) i ciesz się dodatkowymi 5 procentami. Wbrew pozorom jest to sporo.

b) Sprawdź również czy przypadkiem nie da rady podkręcić sprzętu np.: na 450 MHz (jak masz teraz 66x6 to zapewne da radę zrobić 75x6), poczytaj instrukcję od płyty głównej, zapewne będzie trzeba postrzelać zworkami :).

c) Może da radę podkręcić trochę pamięć, w starych kompach działa to jakoś marnie ale sprawa jest warta zachodu. Polecam artykuł: http://www.tomshardware.pl/howto/200...tuning-11.html

d) Przy odtwarzaniu filmów wyłącz wszystko co obciąża procesor, wszelkie antywirusy, firewall-e itp., włącz sobie monitor systemu i sprawdź czy użycie procesora jak nic nie robisz jest w granicach 0 góra 2 %. Uwaga czasem pokazuje się 100% mimo, że w rzeczywistości jest 0 (u mnie taki efekt powodował program InCD). Najlepiej w ogóle gdybyś miał zainstalowany Win98 w wersji Lite, polecam stronkę www.litepc.com

e) Włącz DMA dla CD-Romu i Dysku, z doświadczenia wiem, że odtwarzanie filmu z HD bardziej obciąża procesor, więc lepiej jest jechać z płyty. Jeśli wkurza Cię hałas można uruchomić Nero DriveSpeed-a i ustawić niską prędkość np.: x8. Podłącz CD ***8211;Rom do innego kanału IDE niż dysk.

f) U mnie pomagało również podkręcenie karty graficznej programem PowerStrip oraz przełączenie obrazu w tryb 16bit.



2) Kodeki.

Bądźmy realistami, niestety, jak już wspominali inni koledzy K6-2 (nawet po podkręceniu na 450 MHz) nie pociągnie najnowszych filmów. Napiszę więc co realnie da radę oglądać. Nie trafiłem na filmy *.mpeg, *.asf czy *.wmv (zaznaczam jakiś rok, dwa lata temu), których nie dało by się obejrzeć. Na takiej konfiguracji oglądałem również bezproblemowo filmy DVD.
Na 100% idą filmy w DivX-ie 3.11, jeśli tylko film da się otworzyć tym kodekiem to nie zależnie od rozdzielczości będzie OK (naturalnie w konfiguracji wszystko zjechane na low). Schody zaczynają się przy wersjach 4 i 5, tutaj zależy wszystko od rozdzielczości i ogólnej jakości w jakiej film został zakodowany. Niektóre idą inne nie. Niestety kodeki ffdshow u mnie nie odtwarzały filmów płynnie, choć próbowałem wielu ustawień. Xvid-y oglądałem na mini dystrybucji Linuxa o nazwie MOVIX (wypalasz obraz na CD i uruchamiasz wszystko z płyty). Dystrybucja ta działa wyśmienicie, większość filmów, które miałem w tamtym okresie dało się oglądać !.

Ha, co jednak zrobić, gdy chcesz baaaardzo obejrzeć jakiegoś nowego DivX-a na takim sprzęcie a co byś nie robił nie da rady. Ja robiłem tak ***8211; odpalałem TMPGEnc, konwertowałem film do *.mpeg (VideoCD) w najgorszej jakości oby było szybko :) i po jakiś 15-30 ! godzinach filmik był gotowy. Polecam jednak ten sposób tylko w przypadku pełnej desperacji, hi, hi .....

3) Programy

To co mogę polecić to :

Do filmów : BESTplayer v. 1.0, minimalne obciążenie CPU, w opcjach na zakładce wyświetlanie zaznacz opcję ***8222;Zachowaj ciągłość (High Quality)***8221; , nie pozwoli to rwać się filmom (super przydatne) gdy do pełnej płynności brakuje kilku klatek (np.: film idzie nie na 25 ftp a na 23), ilość klatek można sprawdzić wciskając Ctrl+S. Oglądaj zawsze na pełnym ekranie.

Do DVD : PowerDVD w wersji od 1.6 do 2.55. Program ten mimo, że jest mocno stary wspiera w pełni 3Dnow!, nie posiada za to innych mniej lub bardziej przydatnych ***8222;ciężkich***8221; dodatków. Generalnie działa bezproblemowo i superszybko, pełna satysfakcja.


Mam nadzieję, że moje wypociny choć trochę Ci się przydadzą. Taki sprzęt wymaga silnych nerwów, ale nie jest jeszcze zupełnie bezużyteczny.

Pozdrowionka.
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.12.2004, 22:31   #47
misieksc
MaNiAk GiEr
 
Avatar użytkownika misieksc
 
Data rejestracji: 20.10.2003
Posty: 131
misieksc zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wielkie dzięki za tak ogromną wypowiedź, ale postanowiłem ze kupie nowego kopmpa
__________________
Liteon 832-S !!!!
misieksc jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.12.2004, 22:43   #48
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Tak to z pewnością najleprze rozwiązanie, ale jak tak wszystko ładnie chodzi to potem nie wiadomo co przy kompie robić ^_^
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2004, 08:45   #49
comptom
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 23.06.2004
Posty: 178
comptom zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Arepo
Tak to z pewnością najleprze rozwiązanie, ale jak tak wszystko ładnie chodzi to potem nie wiadomo co przy kompie robić ^_^
i dlatego właśnie złożyłem (niby czteroletniemu synkowi ) kompa na duronie750 i voodoo1 - i mam dużo zabawy ze sprzętem.

pozdr.
__________________
Dobre okazje można policzyć na palcu.
comptom jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2004, 09:02   #50
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez Żywiec Lover
Miałem kiedyś taką fajną (jak na owe czasy) płytkę główną firmy ZIDA (ciekawe co się z tą firmą stało). Była ona na nieśmiertelnym chipsecie Intel 440BX. Całość zasilana Celeronem 500 i do tego 64 Mb ramu. Jeśli chodzi o oglądanie filmów na tym sprzęcie to nie było najmniejszego problemu. Nie martwiłem się o procesy działające w tle, wszystko chodziło płynnie. Któregoś fatalnego dnia płytkę tą szlag trafił. Zawiozłem kompa do serwisu a tam mi wstawili implant w postaci płyty ECS z chipsetem VIA 133, ale w jakiejś jeszcze okrojonej wersji chyba. TA PŁYTA TO POPROSTU TRAGEDIA JEST!!! Divxy na tym żadne nie chodzą. Zupełnie. Jak robie benchmarki to prędkość pamięci mam na poziomie pentiuma 166. Przy przewijaniu stron wszystko się zacina i skacze. Próbowałem wielu rzeczy z Linuxem włącznie (w prawdzie filmy działały ale mimo wszystko obraz nie był do kńca płynny i ładny). Nawet pamięć rozszeżyłem do 320Mb i nie wiele to dało.


Morał z tej bajki taki, że jeśli ktoś cię uszczęśliwił takim badziewiem jak mnie to nie pozostaje nic innego jak się pochlastać. Całe szczęście, ze mp3 mi odgrywa...
Wystarczylo wgrac VIA 4 in 1 i powinno byc ok, akurat chipsety na VIA Pro Apollo 133 byly udanymi naprawde chipami
__________________
----------
pozdrawiam
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2004, 11:33   #51
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez comptom
i dlatego właśnie złożyłem (niby czteroletniemu synkowi ) kompa na duronie750 i voodoo1 - i mam dużo zabawy ze sprzętem.

pozdr.
Pamiętam te emocje z voodoo 1, rozdzielczość 640x480, obraz rewelacja, gierki takie jak Quake II, TombRider II czy MotoRacer, aż się łezka w oku kręci. To były czasy, chyba też złożę sobie taki sprzęcik. Jak bym dobrze przeczesał mieszkanie to dało by radę ... idę szukać
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.