Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   Co tam siedzi PS3 na dysku ;] (https://forum.cdrinfo.pl/f106/co-tam-siedzi-ps3-dysku-87830/)

Berion 31.01.2011 12:44

Co tam siedzi PS3 na dysku ;]
 
No właśnie, w jakiś ekstremalnie niewygodny sposób. Wszystkie rzeczy wpisuje do jakiś baz danych i z nich odczytuje informacje.

Jeśli przekopiujemy nieistniejący w bazie (bazach?) save czy trophy, obraz karty itp., jeśli go usuniemy fizycznie to nie wywrze to żadnego wrażenia na XMB, który dalej będzie wyświetlał ten element w menu. Zdębiałem jak skopiowaliśmy ze Szczurem obraz karty PSX (są 1:1) zastępując pustą istniejącą, nową, oczywiście z różną zawartością. I co? Pusta. Czyli save'y/wielkości też są indeksowane? k***a


Skoro wczytują fanty z baz to czemu do k* nędzy nie dzieje się to błyskawicznie tylko muszę czekać na załadowanie ikon itp. po kilka nieraz sekund? Co za absurd.

I gdzie jest/gdzie one są? Jak edytować? Dowiem się. Ta konsola ma w sobie jeszcze dużo tajemnic i na swój sposób jest to ekscytujące. :P

Po co ten post? Może kogoś zainteresuje i/lub rozwieje jego wątpliwości.

M@X 31.01.2011 12:55

Co kogo obchodzi jak danymi zarzadz czy jak je indeksuje konsola? Uzytkownika interesuje to co widac w XMB, bo z tego korzysta i to na co dzien uzytkuje...

EDIT : A tak zwane "bazy danych" to pewnie biblioteki, ktore to sa najwygodniejsza i najbardziej estetyczna forma organizacji danych w mojej opinii (nigdy nie wroce do katalogowania "po plikach", bo to smierdzi jeszcze DOSem...).

szczuru 31.01.2011 13:54

Ja nadal tematu nie odpuściłem - tyle, że najpierw muszę najpierw znaleźć jakiś tytuł z PSX'a ;)

Berion 31.01.2011 14:15

To, że Ciebie to nie interesuje to nie znaczy, że nie interesuje innych. To jest dział konsole i dział traktujący o sprawach głównie scenowych. Nie chodzi o to czy są wygodne czy nie, tylko że są i że XMB wczytuje je z dziwnym opóźnieniem (a jeśli lubisz nie wiedzieć gdzie masz swoje dane bo to "śmierdzi dosem" to Twoja sprawa).

Temat założyłem po to, aby samemu zarządzać tymi bazami BEZ udziału w tym XMB, a tym bardziej bez infrastruktury sieciowej Sony.

- - -

Biblioteki w pojęciu informatycznym oznaczają coś zupełnie innego. Nie wprowadzaj tutaj end-userowego zamętu. :P

szczuru 31.01.2011 14:18

Zakupiłem właśnie CTR-a także Berion możemy dalej kombinować ;) (tym razem z podmianą istniejącego już save'a)

Berion 31.01.2011 14:30

Już istniejący powinien się dać bo ma ten sam rozmiar i będzie na początku tablicy.

- - -

Garść informacji co gdzie jest, czyli czego kopię warto wykonać:

Plik ze wszystkimi ustawieniami XMB, włącznie z danymi dostępowymi (loginy, hasła, maile) do kont, identyfikatorami kont, numerami kont, modelem dysku, jeggo fw, s/n itd.
dev_flash2/etc/xRegistry.sys (i jego przed ostatnią zmianą w ./etc/backup)

Plik z danymi aktywacyjnymi kont (czyli to co kupiliśmy w PSS):
dev_hdd0/home/<id użytkownika>/exdata/act.dat
+ dla każdej gry: <pss-owy id np. gry>*.rif

save'y (również te z Copy Prohibited):
dev_hdd0/home/<id użytkownika>/savedata/<id gry>/

wirtualne karty:
dev_hdd0/savedata/vmc/<nazwa karty>.vm1 (lub vm2 jeśli to karta PS2)

gry (włącznie z patchami i dlc, zarówno te na PS3 jak i PSX):
dev_hdd0/game/<id gry>/

gry na PS3 od kuchni (te z PSS, nie z PS3BD-ROM):
<id gry>/ICON0.PNG (ikonka gry wyświetlana w XMB)
<id gry>/ICON0.PAM (animowana ikonka gry wyświetlana w XMB)
<id gry>/PIC*.PNG (tło pod ikonkę gry wyświetlane w XMB)
<id gry>/PS3LOGO.DAT (boot logo PS3 [?])
<id gry>/SND0.AT3 (tło muzyczne pod ikonkę gry wyświetlane w XMB)
<id gry>/PARAM.SFO (wiadomo)
<id gry>/TROPDIR/TROPHY.TRP (plik instalacyjny trofeów)
<id gry>/USRDIR/EBOOT.BIN (loader)
<id gry>/USRDIR/* (pliki/foldery gry)

gry na PSX od kuchni (te z PSS, nie z PSXCD-ROM):
<id gry>/*.* (j.w)
<id gry>/USRDIR/CONFIG (parametry dla ps1emu)
<id gry>/USRDIR/ISO.BIN.EDAT (?)
<id gry>/USRDIR/SAVEDATA/ICON0.PNG (ikonka dla XMB w PSP)
<id gry>/USRDIR/SAVEDATA/PARAM.SFO (wiadomo)
<id gry>/USRDIR/SAVEDATA/SCEVM0 i SCEVM1 (obrazy kart pamięci dla PSP)
<id gry>/USRDIR/CONTENT/EBOOT.PBP (archiwum z obrazem lub obrazami gier, ikonkami dla PSP itd.)
<id gry>/USRDIR/CONTENT/DOCUMENT.DAT (instrukcja gry; w EU niebieskie tło z klawiszologią... w US skany oryg. instrukcji)

arcade 01.02.2011 18:38

Berion mam pytanko!.

Czy da się konsolę kompletnie wy czyścić tzn. zapomniałem swoich kodów do PSN a poza tym chciałbym je na nowo założyć.
Czy to raczej nie możliwe bo część znajduje się np. we flash-u.
Lub np. kupiona z komisu i była JB. Czy da się stworzyć nowe loginy do PSN.

Berion 01.02.2011 19:05

Wszystkie dane dostępowe do PSN, tak jak w którymś poście napisałem, są w xRegistry.sys (w plain tekście, więc nawet notatnik starczy ;P).

Można usuwać konta tylko te na które aktualnie jesteśmy zalogowani i tutaj mówimy o kontach na konsoli, a nie kontach PSN. Wciskasz trójkąt na ludziku i dajesz usuń. Konsola wywala wtedy blok z xRegistry.sys (ale jest też backup!) i cały dev_hdd0/home/<nr. użytkownika>. Możliwe, że konta można usuwać z poziomu www (ale wątpię, chyba w licencji jest zastrzeżone, że nie usuwają).

Pytanie tylko czy gdzieś jeszcze nie ma danych odnośnie kont (jakiś zakamuflowanych pushlist, ich kopii, ch*j wie czego ;]). Na stan mojej aktualnej i dosyć niewielkiej wiedzy, nie.

Nowy login do PSN = nowe konto użytkownika na konsoli (choć teoretycznie można pomieszać w xRegistry.sys).

arcade 01.02.2011 19:26

O zwykłe konta mi właśnie nie chodzi chodzi mi o kompletne wyzerowanie wszystkiego a zwłaszcza kont PSN.
Czy z PC wejdę na konto PSN jeśli wyciągnę swoje dane do kont z tego pliku czy tylko z PS3 można się tam zalogować?

Pytam bo utworzyłem konta na PSN jak kupiłem jakieś 1.5 roku temu i nigdy nie wchodziłem na PSN a teraz nie mogę z PS3 wejść na nie więc potrzebuje zrobić czystkę.
Kiedyś gdzieś czytałem ze konto główne można tylko raz założyć więc nie wiem jak to jest teraz.

szczuru 01.02.2011 20:29

Dane w koncie PSN można w razie czego zmienić przez www.

Berion 01.02.2011 20:39

Cytat:

Napisany przez arcade (Post 1142846)
Kiedyś gdzieś czytałem ze konto główne można tylko raz założyć więc nie wiem jak to jest teraz.

Bzdury wyczytałeś. Na konsoli można utworzyć (podobno) do 16 kont użytkowników, a więc i tyle samo kont na PSN. Fajnie bo teoretycznie 99999999 (00000000 pewnie jest dla roota).

Mając dostęp do dev_flashy, można mieszać tymi danymi. Prawdopodobnie bo jeśli identyfikator konta użytkownika konsoli jest przypisany do konta PSN (w sensie jest sprawdzany) to wtedy niemożna. No i po zmianie account id, nie będzie się zgadzał z numerem użytkownika i save'y przestaną być Twoje.

Rois 07.02.2011 20:23

A ja mam takie pytanie: Jak przenieść z komputera film który ma 4gb? wiadomo pamięć przenośna odpada, po FTP próbowałem ale w xmb nie widać filmu

M@X 07.02.2011 20:44

PS3 Media Server :spoko:

szczuru 07.02.2011 21:01

Rebuild Database ;)

Rois 07.02.2011 21:25

Cytat:

Napisany przez M@X (Post 1144048)
PS3 Media Server :spoko:

A jak to cholerstwo skonfigurować żeby działało także i FTP? Wszędzie na necie pisze że wszystko musi być ustawione na default ale coś mi nie chodzi... Ps3 podbięta pod PC ten zaś pod router.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.