Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Hardware (https://forum.cdrinfo.pl/f105/)
-   -   Problem PS3 RSOD (https://forum.cdrinfo.pl/f105/problem-ps3-rsod-90266/)

furiou 30.12.2011 18:21

Problem PS3 RSOD
 
Witam

Jest jakaś możliwość zeby naprawić rsod?Odrazu mowie ze nie moge wejsc do recovery menu..reszta nawet jak nie było rsodu to nie moglem...Próbowałem przez psp z homebrawem PS3Jig ale tez nic ... wyskakuje tam coś niby done a na ekranie rsod nic się nie dzieje.Mial ktoś podobny przypadek?

PS. Nie wiem czy dobry dział jak nie to proszę o przeniesienie.

Berion 30.12.2011 18:39

PS3Jig dla PSP podobno nie działa na nowszych CFW niż M33/GEN. Po za tym jeśli miałeś fw 3.56 lub wyższy w PS3 to do SM (Service Mode) można wejść, ale nie ma już czym wyjść (także działa do 3.55 włącznie, nie licząc 3.56 JFW-DH MA).

RSOD może mieć wiele przyczyn. Najczęstszymi są badblocki na NAND/NOR i/lub uwalony syscon. Może to być też uszkodzenie mechaniczne (obkruszone luty, pęknięcie ścieżki itd.).

furiou 30.12.2011 18:50

Mam 3.55 ps3 a w psp 6.35.RSOD z mojej winy bawiłem się we flashu... a dokladnie w dev_blind(?) czy jakoś tak.

Berion 30.12.2011 19:05

Czyli PS3Jig na nim nie zadziała (jak już pisałem, tak słyszałem/czytałem).

A co konkretnie robiłeś i na którym banku?

furiou 30.12.2011 19:13

Do /dev_blind/vsh/module i tu wgrałem 3 pliki vsh jeden się podmienił. Po restarcie wyskoczył RSOD.

Berion 30.12.2011 19:22

Aha, pewnie patchowane pod ReACT? No to chyba coś nie wyszło (błędne adresy lub zła wersja). W takim razie SM powinien pomóc.

Możliwe też, że klient FTP rozwalił system plików i wtedy do SM nie wejdziesz, musi być sprawny coreos.

furiou 30.12.2011 20:06

Tak pod ReACT.SM? chodzi o service mode? nie znam się za bardzo... a ten coreos to mi w ogolę nic nie mówi..

Berion 30.12.2011 23:02

Tak. Nie czytasz uważnie - w drugim poście napisałem: "(...) to do SM (Service Mode) można (...)"

Coreos to część fw, niezbędny do uruchomienia konsoli w Service Mode (m.in).


Niepotrzebnie ryzykowałeś, skoro są taski do MFW. Tak samo Rebug 3.55.2 upd6 ma nawet to lepiej rozwiązane.

furiou 30.12.2011 23:25

Dobra kumpel mi przyniesie dziś psp z 5.00 m33 to się sprawdzi;) A jak juz tam wejde do tego SM to co dokładnie mam zrobić?Bo tak ogólnie to savów nie chce stracić a nie wiem czy czasem się nie usuwały jak soft się zmieniało..Kiedyś chciałem wgrać rebuga ale przez to ze nie mogę wejść do recovery menu to nie miałem jak.;/ Ehh te ps3 ledwo chodzi ;p no można powiedzieć ze już nie ^^

Berion 31.12.2011 00:46

Wydaje mi się, że stracisz wszystko bo przy wgrywaniu jakiegokolwiek fw w SM, formatowany jest HDD. SM nigdy nie używałem bo swojego programatora nie chce mi kontroler wykryć, a PSP już nikt nie ma z tak antycznym CFW.

Zmiana fw w normalnym trybie jak i w QA nic nie kasuje z dysku twardego.


Do recovery pewnie nie umiesz wejść. Już to chyba przerabialiśmy. Myślałem że do tej pory sobie poradziłeś. :D

szczuru 31.12.2011 01:50

Trochę głupio zapytam ale piszesz, że próbowałeś wejść do recovery menu przez PSPJig? PSPJig słuzy do wejścia do Service Menu, którego głównie używa się do downgrade-u. Spróbuj wejść do Recovery Menu. Przytrzymaj przycisk zasilania -> konsola się uruchomi (cały czas trzymaj ten przycisk) -> konsola się wyłączy. Puść przycisk i znów go przytrzymaj aż usłyszysz 2 szybkie bipnięcia. Jeśli jednak to nie pomoże to fakt musisz użyć service mode ale czy przy zwalonym vsh odpali? Daj znać jak coś ;)

furiou 31.12.2011 11:09

Hmm pomyslalem ze jak napisze ze przez PS3Jig to domyslicie sie ze o sm mi chodziło ;p troche zle to napisałem;) Do recovery nie mogę wejść nie wiem czemu już to pisałem na tym forum. Po prostu jak włączam PS3 to chodzi jak przy fan tescie... I tak mam cały czas co włączę ;) Tylko 2 razy mi się udało wejść do recovery menu jak się normalnie włączyła.. nie wiem od czego to zależy. Za pare h dorwe psp to napisze co i jak;p hmm a tak w ogolę działa te PS3jig testowal to ktoś?No chyba ze nie chce działać tez przez to ze się tak dziwnie ps3 włącza..

Berion 31.12.2011 11:30

No właśnie przy samym uwalonym vsh, Recovery powinno normalnie działać. Ale skoro się uparł, że mu nie działa to niech kombinuje z SM. To jego dane. ;P

furiou 31.12.2011 11:50

Nie uparłem sie ;) One naprawdę nie działa. Nawet jeśli to bym musiał liczyć na farta kiedy się włączy "normalnie" a to może zajac mi wieki.




EDIT: Hmm niestety jest tak samo jak na 6.35 , na psp pisze ze wysyła i te inne pierdołki ze done a na ps3 nic włącza się i wyskakuje rsod albo coś zle robię albo na serio przez ten vsh.Chyba zdechną na dobre ;( Jeszcze został ten recovery menu... ale wejście tam tu graniczy z cudem..Poza tym nie mam joya który ma guzik PS wiec lipa.No chyba, ze da się go jakoś zemulowac przez androida lub psp ;) jest taka możliwość?

arcade 31.12.2011 15:04

Cytat:

Napisany przez furiou (Post 1195147)
Dobra kumpel mi przyniesie dziś psp z 5.00 m33 to się sprawdzi;) A jak juz tam wejde do tego SM to co dokładnie mam zrobić?Bo tak ogólnie to savów nie chce stracić a nie wiem czy czasem się nie usuwały jak soft się zmieniało..Kiedyś chciałem wgrać rebuga ale przez to ze nie mogę wejść do recovery menu to nie miałem jak.;/ Ehh te ps3 ledwo chodzi ;p no można powiedzieć ze już nie ^^

Jesli naruszyłeś system plików to obojętnie co byś nie wybrał i tak ps3 sformatuje dysk .
Naj prościej to ,wyciągnij dysk podepnij pod PC sformatuj na jakikolwiek system plików ,włóż spowrotem konsola sama poprośi o nowe firmware.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.