Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 23.03.2013, 19:21   #1
Ricki
Guru
 
Avatar użytkownika Ricki
 
Data rejestracji: 14.06.2002
Lokalizacja: Rawicz
Posty: 1,270
Ricki zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Bramka Voip Linksys PAP2T i tryb Half Duplex

Od niedawna stałem się posiadaczem bramki Voip Linksys PAP2T z której jestem bardzo zadowolony. Praktycznie raz skonfigurowana działa wybornie cały czas. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że wymiana plików między dwoma komputerami w sieci LAN odbywa się bardzo wolno jakieś 1 Mbps, podczas gdy internet na obydwu działa z normalną prędkością do 10 Mbit. Niedawno wyczytałem, ze Linksys działa w trybie half duplex 10 Mbit i to zapewne spowalnia sieć, chociaż do końca nie jestem tego pewny z uwagi na to, że wymiana plików z telefonu po wi fi działa normalnie jak zawsze w okolicach 6-8 MB/s czyli prawie maks dla Lan 100 Mbit. Mam w związku z tym pytanie jak ewentualnie oddzielić bramkę od reszt sieci? Czy jedynym rozwiązaniem jest zakup kolejnego rutera i podpięcie się nim do wi fi? Może jest jakiś inny sposób?
Ricki jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.03.2013, 21:03   #2
siwymariusz
Guru
 
Avatar użytkownika siwymariusz
 
Data rejestracji: 15.06.2002
Lokalizacja: na południu kraju
Posty: 1,486
siwymariusz wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>siwymariusz wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>siwymariusz wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>siwymariusz wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>siwymariusz wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>siwymariusz wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Miałem podobny problem i kupiłem drugi router i bramkę podpiąłem do routera . Mam 20 Mbit a Linksys nie puszczał więcej jak 8 Mbit
siwymariusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.03.2013, 21:17   #3
Ricki
Guru
 
Avatar użytkownika Ricki
 
Data rejestracji: 14.06.2002
Lokalizacja: Rawicz
Posty: 1,270
Ricki zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Odp: Bramka Voip Linksys PAP2T i tryb Half Duplex

Możesz napisać co i jak podłączyłeś i ustawiłeś?
Ricki jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.03.2013, 21:44   #4
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,589
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Mam tego Linksysa podpiętego do routera i wszystko działa bez spowolnień. Nie rozumiem w jaki sposób papt miałby zwalniać transmisję w sieci, po jego odpięciu transfer jest normalny? Do czego go podpinasz?
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.03.2013, 21:48   #5
Ricki
Guru
 
Avatar użytkownika Ricki
 
Data rejestracji: 14.06.2002
Lokalizacja: Rawicz
Posty: 1,270
Ricki zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Odp: Bramka Voip Linksys PAP2T i tryb Half Duplex

Podpięty jest do routera tp link 941nd z DD-WRT działającym jako switch.
Ricki jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.03.2013, 00:41   #6
dumpmuzgu
Banned
 
Data rejestracji: 20.01.2013
Posty: 94
dumpmuzgu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Możesz mieć za dużo kolizji.

- jak mówi Reetou odłącz bramkę i co wtedy?
- wyłącz wymuszanie full-duplex na pozostałych kartach (auto daj)
- switch? routuj na osobną sieć tę bramkę (wiem, ze to inna warstwa OSI, ale może pomóc)

Ten PAPT ma układ Realteka albo Marvella. To nie są dobre układy.
Jak pojawiają się takie problemy to widać czemu karty Intela kosztują nawet kilkaset dolarów, no ale nie ma co dywagować
dumpmuzgu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.03.2013, 08:44   #7
Ricki
Guru
 
Avatar użytkownika Ricki
 
Data rejestracji: 14.06.2002
Lokalizacja: Rawicz
Posty: 1,270
Ricki zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Odp: Bramka Voip Linksys PAP2T i tryb Half Duplex

Chyba już wiem co jest nie tak. Wszystkie karty w sieci działają w trybie auto i na 100% działają w trybie 100Mbit, jedynie PAP2T ma port LAN 10Mbit half duplex. Postanowiłem w DD-WRT włączyć WAN jako piąty port switcha i tam podłączyć bramkę, teraz sieć działa jak zawsze, czyli wymiana plików w sieci lokalnej dochodzi do 9-10MB/s. Najbardziej dziwi mnie, że wcześniej gdy sieć lokalna działają w tempie ok. 2 Mbit/s Internet na wszystkich urządzeniach wyciągał 10Mbit czyli 1,2MB/s? Muszę teraz sprawdzić, jak będzie się zachowywał pierwszy ruter w sieci, ovislink z tomato, bo za jakiś czas tam trafi bramka, jeśli będą podobne cyrki, to może lepiej kupić nową bramkę już Cisco? Ta ponoć ma już LAN 100Mbit. Może jednak kupić kolejny ruter i puścić go w sieci przez wifi, a do niego tylko bramkę voip?


O.K. nie wytrzymałem i podłączyłem bramkę pod ovislinka. Siec działa idealnie, niestety mam użyte tam cztery porty LAN plus WAN do modemu ADSL. Wpadłem na pomysł, aby użyć innego rutera ADSL jako switch'a, i rozdzielić jeden port na dwa za jego pomocą. Już wiem, że muszę w nim ostawić adres spoza puli DHCP Ovislinka i powinien ruszyć. Teraz skocze do marketu po kabel LAN i wypróbuje ten config i spróbuję zmieścić do wszystko w skrzynce RTV/SAT/Net w piwnicy, mam nadzieję że wejdzie ta cała wieżyczka, bo ścisk tam niemiłosierny mimo, że jest dość duża jak na domek jednorodzinny 520x400x140mm.

Ostatnio zmieniany przez Ricki : 24.03.2013 o godz. 10:42
Ricki jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.03.2013, 16:36   #8
Ricki
Guru
 
Avatar użytkownika Ricki
 
Data rejestracji: 14.06.2002
Lokalizacja: Rawicz
Posty: 1,270
Ricki zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Odp: Bramka Voip Linksys PAP2T i tryb Half Duplex

Problem rozwiązany. Ruter ADSL działa jako switch i rozdziela jedno z wyjść LAN Ovislinka dla tunera sat i bramki voip. Obecnie dla każdego urządzenia sieć lokalna działa na maksimum swoich możliwości i dobija do 10MB/s. W szafce na media praktycznie brak już miejsca na kolejne urządzenia ;-). Dzięki za pomoc.
Ricki jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.03.2013, 21:08   #9
dumpmuzgu
Banned
 
Data rejestracji: 20.01.2013
Posty: 94
dumpmuzgu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ten port WAN to pewnie eth0 a reszta portów LAN to eth1. No i muliła ta popierdółka.

Szafkę masz, domek, aha
Ja bym na twoim miejscu wywalił cały ten sprzęt i np. RouterBoard MikroTik + ew. switch zarządzalny TP-Link Tenda lub lepszy.

Firma interprojekt.pl ma dużo tego, ceny dobre i doradzą, jeśli zechcesz. To już nie kosztuje majątku.

Warto, wydajność nieporównywalna.
Ja się tym nie zajmuję i w ogóle nie znam się, ale paru kolegom w domach zrobiłem instalację na semi-profesjonalnym sprzęcie i działa znakomicie, zero problemów. Nie powiem, że chwalą, bo nie znają się - po prostu działa i nikt nie marudzi

Ostatnio zmieniany przez dumpmuzgu : 24.03.2013 o godz. 21:11
dumpmuzgu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.03.2013, 06:07   #10
Ricki
Guru
 
Avatar użytkownika Ricki
 
Data rejestracji: 14.06.2002
Lokalizacja: Rawicz
Posty: 1,270
Ricki zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dzięki za chęci, akurat do czasu instalacji bramki cała siec działała jak dla mnie wyśmienicie. Głównym celem było zbliżenie się do dawnych 10 MB/s, aby nie czekać wieki aż przegram film na dysk w tunerze itp. Aktualnie po roszadach tym co mam jestem zadowolony.

Bramka Voip Linksys PAP2T i tryb Half Duplex-przechwytywanie.jpg

Bramka Voip Linksys PAP2T i tryb Half Duplex-przechwytywanie2.jpg

Bramka Voip Linksys PAP2T i tryb Half Duplex-przechwytywanie3.jpg

Tunery sat mają ustawiony stały IP spoza puli DHCP, więc ich nie widać, no i komputery w sieci też śpią

Ostatnio zmieniany przez Ricki : 25.03.2013 o godz. 06:15
Ricki jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Nagrywarka pioneer 212 SATA i tryb PIO fibeer Napędy optyczne CD 3 26.10.2007 01:49
samsung s-128m tryb pio =NIEBIESKI= Napędy optyczne DVD 22 20.04.2007 00:47
Tryb PIO i DMA circos Napędy optyczne DVD 6 30.07.2006 07:12
LiteOn SOHW-1633S UDMA tryb 4 t0m Napędy optyczne CD 4 30.03.2005 10:47
Tryb 1 vs tryb 2 (ISO)??????? elfka Napędy optyczne CD 2 25.01.2002 13:43


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.