![]() |
@Reetou on już spać nie może, bo w końcu jak można kupić Apple skoro są lepsze sprzęty :)
|
Apple strzeliło nowy rekord, ponad 4 mln sprzedanych słuchawek w pierwszym dniu przedsprzedaży... Pewnie Andy nie będzie mógł w nocy zasnąć :hahaha:
I coś na ten temat || |
Cytat:
Gdyby A8 miało cztery rdzenie to co byś powiedział :) ? Fakt nie ma, bo po co, ale jestem 100% przekonany że mogłoby mieć. Powierzchnia nowego procesora to tylko 89mm2, stare Apple A5X miało 165. Cytat:
Są zbyt prądożerne dlatego dodaje się te drugie rdzenie. Rdzenie Apple ich nie potrzebują. 8 jajek jaka to powierzchnia procesora? Jaki pobór mocy? Cytat:
Apple nie popisało się faktycznie inwencją - po prostu wsadzili to co PowerVR ma teraz najmocniejszego. Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Wysoka cena i przeplacanie nie definiuje produktu premium z automatu.
Fajfon nigdy nie byl i nie bedzie takim produktem bo kupic go moze kazdy. |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
No ale oczywiście Apple zawsze wszystko wymyśla a inni kopiują. |
Cytat:
Kupując lapa wydałem więcej niż przeciętny Kowalski. Tylko czy to od razu ma określać, że nabyłem produkt Premium? Cytat:
Kupując młotek za powiedzmy 200zł kupujesz młotek budżetowy. jest on gorszy pod każdym względem od takiego młotka HILTI za 7k. Przekładnie wykonane z lepszej jakości stali, wirnik wykonany tak, że można by go powiesić zamiast Picassa ;p Młotek HILTI pracuje non stop (oczywiście trzeba dbać). Młotek za 200zł musi mieć przerwy bo padnie. Oczywiście nie zawsze idzie to w parze. |
Zacznie byc, jesli Android zacznie wreszcie dzialac ;-). Bo jesli - wierzac Tobie - sprzet jest porownywalnie wydajny, to skoro iOS dziala na nim plynnie a Android ma lagi, to problemem jest kiepska optymalizacja systemu dla sprzetu. Wszedzie.
Kupie "normalnego" iPhone 6 - Plus jest za duzy, zdecydowanie. Mam od 3 miesiecy w testach probke phabletu 6 cali z firmy i zdecydowanie to nie dla mnie. Pomijajac fakt ze Apple jako jedyne zamiast wlozyc ten sam system do urzadzenia z wiekszym ekranem pomyslalo co zrobic z interfejsem by dalo sie go uzywac jedna reka... Reszta ma to gdzies, a uzywanie telefonu dwiema rekami to zlo wcielone. Od tego mam tablet. |
Cytat:
Dla czego miało być czymś innym, niż zwykłą nazwą definiującą określoną grupę. Co z tego, że dany produkt jest gorszy, pomimo swojej ceny, grunt by jego użytkownik był zadowolony. k***a |
Ilość załączników: 1
Cytat:
Wiesz kiedy mnie obchodzi kiedy ktoś wydaje? Kiedy się tym chwali i próbuje pokazać jakim to jest lepszym człowiekiem. Wtedy takiego kogoś sprowadzam ładnie do parteru i pokazuje mu jakim jest próżnym i malutkim człowiekiem. Cytat:
Cytat:
Cytat:
Wiele osób na forum na sprzęt od Apple i jakoś czepiam się tylko nielicznych. Jak myślisz dlaczego? :) Odpowiem. Nie lubię hipokryzji i próżności. Nie lubię kiedy ktoś definiuje się przez to jak drogie ma gadżety. Nie ważne czy to będzie Apple, Samsung czy HTC czy co innego. Czy kiedykolwiek wywyższałem się nad innymi bo mam taki a to taki sprzęt? Pisałem, że czyni mnie to lepszym człowiekiem? NIE. Nigdy nie zapomnę kiedy yahol napisał jak to fajnie się czuł kiedy wyciągną bodaj na szkoleniu swojego Macbooka. Ponoć wszyscy dookoła mu zazdrościli, że czuł się nie wiadomo kim. Zobacz sobie Reetou co pisali fanatycy Apple jeszcze dwa lata temu. Przecież 3.5" to ideał. A dzisiaj? A dzisiaj iP 5.5" bije rekordy sprzedaży (już nie wnikam, że Apple idealnie manipuluje popytem i podażą). Jeszcze rok temu kpili z NFC. Teraz? Teraz wychwalany jest Apple Pay. Nawet blogi technologiczne osiągają wysoki poziom hipokryzji: Załącznik 67341 http://applefobia.blogspot.com/2014/...-iphona-6.html I na koniec. Jeżeli iPhone to produkt premium, to każdy flagowiec z Androidem, WP, BB czy innym ustrojstwem to też produkt premium. |
Cytat:
|
Cytat:
Przykład z FMCG. Idąc do (super/hiper)marketu czy dyskontu podchodzisz pod półkę mięsną i widzisz parówki. Można kupić 1kh parówek za 7zł gdzie zawartość mięsa to 20% jednak można też kupić 0.250kg za 5zł gdzie zawartość mięsa to 93%. Wydajesz więcej - za 1kg zapłacisz 20zł jednak nie jest to wyrzucenie kasy. Dostajesz produkt zdrowszy o większej zawartości mięsa i smaczniejszy. Cytat:
Cytat:
Jak dla mnie Snapdragon 801 dzielnie walczy :D A to nie wszystko na co ich stać. Jeżeli 801 jest w stanie rywalizować z najnowszym dzieckiem Apple, to ciekawe co się stanie jak zmaterializuje się Snapdragon 810! 4+4 (4xA57 +4xA53)!. Oczywiście te 8 jajek nie będzie mogło działać jednocześnie, będą się płynnie przełączały między sobą. Wszystko już w 64 bitach. |
Cytat:
Patrząc ze strony konsumenta (należącego do innej gry odbiorców) ok, masz rację. Ale w myśl nauk o zarządzaniu (zarządzanie przedsiębiorstwem, marketing, marketing relacji itd.) przez produkt premium rozumie się taki produkt, za który ludzie chcą zapłacić więcej i który jest dedykowany dla określonej grupy odbiorców. W żadnej książce nie ma słowa o tym, że produkt premium musi być lepszy, doskonalszy, czy też nie zawodny :P Czy ci się to podoba czy nie, apple robi sprzęt dla określonej grupy odbiorców, którzy są w stanie zapłacić więcej i płacą. Ponadto ich produkt spełniają wszystkie kryteria zapisane w książką definiujące produkt premium. Po prostu tego nie rozumiesz, bo jesteś w innej grupie odbiorców. |
Cytat:
Bo Apple ma 2900 a cztery wykręcone Kraity mają 3000? To faktycznie przepaść :ysz: |
Cytat:
Cytat:
Poczekajmy co pokażą producenci koło pazdziernika-listopada :D Cytat:
Tak z innej beczki. Użytkownicy iPhonów 4S i 5 narzekają na mniejszą wydajność pracy na iOS7 w porównaniu do iOS6. Ciekawy jestem co powiedzą użytkownicy iP5S jak się pojawi iOS8 :D |
Wiesz Andy wszystko zależy od testu. Bądź co bądź nowy układ jest jedynie 100Mhz szybszy co oznacza że mogą istnieć przypadki że będzie szybszy jedynie o właśnie tyle.
Cytat:
Natomiast to o czym nie mówisz wcale to to , że S5 ma 4 rdzenie 2,5Ghz a Apple ma dwa 1,4 czyli naiwnie licząc ok 3,6 raza mniej. Więc teraz chciałbym zobaczyć wyniki poboru prądu przez oba układy. Tym bardziej że A8 bierze ponoć wyraźnie mniej od i tak oszczędnego A7. Test single threaded w którym Snapdragon kuleje jest bardzo ważny, bo przecież nie cały kod jest zrównoleglony (a raczej powiedziałbym że wciaż mało który). Więc w dużej części zastosowań iPhone będzie około dwa razy szybszy od S5.... masakra... Gdybym miał do wyboru A8 albo S801 to wziąłbym telefon z tym pierwszym nawet się nie zastanawiając. Co do GPU to wynika to bezpośrednio ze specyfikacji technicznej układu : 6-rdzeniowy powinien być o 50% szybszy od czterordzeniowego stosowanego do tej pory. Co nie oznacza że w każdym teście. Chociaż na pewno nie udało się firmie podwoić mocy co udawało się do tej pory :taktak: |
| Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:11. |
Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.