Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 14.01.2004, 01:06   #1
mesztica
User nad userami :)
 
Avatar użytkownika mesztica
 
Data rejestracji: 09.01.2004
Lokalizacja: Łagów Lubuski
Posty: 119
mesztica zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
DiF4U, ReAuthorist, Scenarist NT - ktos tego uzywa?

Do niedawna do backupu DVD uzywalem Shrinka, przy krotszych filmach (ok. 2h) i kompresji >70% moge powiedziec, ze program nie jest zly...
ALe dluzsze filmy (Wladca Piercieni, Braveheart, Star Wars...) mialy po rekompresji widoczna pixeloze Znajomy mi pokazal swietny program DVD2DVD-R... z encoderem CCE ) jakosc nawet 3,5h filmu jest nadal znakomita... tylko ,ze...
No i tu jest problem... "filmu" a co z dodatkami? W jaki sposob nagrac na DVD-R prawie 4h dodatkow do Star Wars?? No i co zrobic, zeby nasz plyta zachowala wszystkie menu?
Znalazlem na www.doom9.org tutorial do zrobienia dokladnie tego co mym chcial...
DoItFastForYou + ReAuthorist + Scenarist...
Sprobowalem Braveheart (ok 3h)...
Krok po kroku postepowalem zgodnie ze wskazowkami na stronce...
Pierwsza operacja (DiF4U) zajela 20 minut i 9 GB na dysku
Ale juz przy ReAuthorist zdziwilo mnie, ze po kliknieciu na "Author It!" w ulamku sekundy sie wszystko zrobilo... w opisie bylo napisane, ze to potrwa "chwilke". Dla mnie chwilka to jest co najmniej kilka sekund...
Posiadam Athlona 1700+@3000+ ale nie sadze, zeby autor tutoriala robil to na duzo gorszym sprzecie...To samo bylo ze Scenarist, sekunda i widzialem okienko "Finished!"... a opis mowil, ze to potrwa dluzsza chwile i program nawet przestanie reagowac...
Dalej niestety nie moglem nic zrobic, bo Scenarist informowal mnie o bledzie (Layout Failed):

Info Creating DVD Files
Error This scenario contains both NTSC and PAL. This is DVD specificaton violation. Resolution "PAL" VTS "VTS_02". Reference resolution "NTSC".
Error The track<VTS_01_PGC_01> has place holder.
Error The track<VTS_02_PGC_01> has place holder.
Error The track<VTS_02_PGC_02> has place holder.
Error PreCheck From DB failed
Error DVD files could not be created

No i teraz mam pytanie... czy ktos kiedys uzywal tych programow i wie o co chodzi?
A moze istnieje inny sposob rekompresji filmu z uzyciem CCE i z mozliwoscia zachowania menu i dodatkow?
Bede wdzieczny za wszelka pomoc...

PS. Plakalem jak wycinalem menu z Gladiatora ;(
__________________
XP-M2500+@2710Mhz & Hynix512DualDDR460 & 120GB+160GBSATA & Plextor712A & DVDLiteON & BenqEW162i
mesztica jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.01.2004, 17:22   #2
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
używałem Scenarista i dlatego, że jest taki skomplikowany po pewnym czasie przesiadłem się na DVDMaestro. pełny backup jest dosyć skomplikowany bo część rzeczy chcesz wyciąć, część zostawić i jeszcze chciałbyś żeby menu zostało oryginalne nie ma tak dobrze... najpiwerw trzeba dobrze opnować authoring: zrobienie DVD typu flim, dodatki i menu nie jest takie trudne jak się załepie o co chodzi w strukturze płyty i nawigacji. a "update" oryginalnego menu można zrobić za pomocą MenuEdit itd. więc czeka cię sporo roboty...
dlatego właśnie kupuję oryginalne płyty

p.s. ten pierwszy błąd sugeruje, że masz zmiksowany materiał PAL i NTSC w swoim projekcie, więc nie jest dziwne, że program się wykłada.
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.01.2004, 17:29   #3
mesztica
User nad userami :)
 
Avatar użytkownika mesztica
 
Data rejestracji: 09.01.2004
Lokalizacja: Łagów Lubuski
Posty: 119
mesztica zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Po pierwsze dzieki za odpowiedz... )
W takim razie jak sie pozbyc tego bledu?
W instrukcji na doom9 nie bylo o tym nic wspomniane (albo moj angielski wymaga doszlifowania)
Poza tym moze znasz jakis tutorial do authoringu DVD... ?
Albo instrukcje krok po kroku do Maestro... jeszcze co prawda nie widziale tego programu, ale z tego co mowisz jest on duzo latwiejszy niz Scenarist...
Czyli cos tam ruszylo chociaz nadal stoje w miejscu...
Pozdrawiam
mesztica jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.01.2004, 19:18   #4
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
nie mam pojęcia - kup poprostu te płyty i problem z głowy
a instrukcja do DVDMaestro jest na Doom9
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.01.2004, 23:20   #5
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez mesztica
Dalej niestety nie moglem nic zrobic, bo Scenarist informowal mnie o bledzie (Layout Failed):

Info Creating DVD Files
Error This scenario contains both NTSC and PAL. This is DVD specificaton violation. Resolution "PAL" VTS "VTS_02". Reference resolution "NTSC".
Error The track<VTS_01_PGC_01> has place holder.
Error The track<VTS_02_PGC_01> has place holder.
Error The track<VTS_02_PGC_02> has place holder.
Error PreCheck From DB failed
Error DVD files could not be created
Trudno mi zgadnąć, w którym miejscu popełniłeś błąd ale podejrzewam, że nie nacisnąłeś przycisku Encode przed naciśnięciem Author It. Reauthorist w wygenerowanym skrypcie .scp użył nazw plików, które utworzyłby CCE podczas rekompresji. Skoro tych plików nie było to Scenarist nie miał co analizować i w zamian wrzucił 'place holder' (po polsku: 'trzymacz miejsca' ) czyli puste miejsce w które trzeba wrzucić ścieżkę video.
To oznacza, że potrzebował będziesz jeszcze ok 4G wolnego miejsca (żeby było gdzie przechować efekt pracy CCE), potem w trakcie multipleksowania w scenarist'e co najmniej następne 9GB (jak wczytasz do scenarista bez żadnych błędów to ewentualnie możesz skasować strumień video uzyskany z oryginału)
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.05.2006, 19:51   #6
dragon1974
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.05.2006
Posty: 16
dragon1974 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam w***322;a***347;nie podobny problem z Reauthorist. Do filmu na 2 DVD dok***322;ada***322;em polski tekst. Pierwsza p***322;yta zawieraj***261;ca VTS01 i 02 "posz***322;a" bez problemu i skrypt do Scenarista by***322; gotowy. Schody zacz***281;***322;y si***281; przy drugiej p***322;ycie. To DVD zawiera VTS01 do 03, przy czy VTS02 zawiera 2 PCG.
Pierwsza operacja czyli DiF4U posz***322;a bez problem***243;w. Po wskazaniu katalogu w Reauthorist owszem odpowiednio rozpozna***322; sk***322;ad p***322;yty (a wi***281;c ***347;cie***380;ki audio, subtitle) ale....wskazuje, ***380;e ka***380;de PGC filmu ma 10 sekund. Oto fragment wpisu w pliku Reauthorist.scp
Drop Type=Non-drop frame
Data Start Time=00:00:00;00
Data End Time=00:00:09;24
File=D:\video\Nowy\VTS01\VTS__01_P01.I-BFF.4~3_1.M2V
To jest akurat pierwszy rozdzia***322; a plik .m2v ma ponad 3,3 GB.
W zwi***261;zku z tym mam pytanie, czy kto***347; spotka***322; si***281; z podobnym problemem. A mo***380;e jest jaki***347; inny spos***243;b uzyskania gotowego skryptu do Scenarista.
Pozdrawiam
dragon1974 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.05.2006, 20:20   #7
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Inna metoda to Big3 new wykorzystuj***261;ca Scenaid do wygenerowania skryptu dla Scenarista.

Ale najpierw zerknij, czy nie pomo***380;e roz***322;o***380;enie materia***322;u w DIF4U z zaznaczon***261; opcj***261; Demux by VobID.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.05.2006, 20:26   #8
dragon1974
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.05.2006
Posty: 16
dragon1974 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Uda***322;o si***281; po prostu zabra***322;em si***281; do authoringu "od ko***324;ca". Najpierw przerobi***322;em menu p***322;yty do nowych napis***243;w, potem obraz potraktowa***322;em DIF4U i dlatego Reauthorist wariowa***322;, cho***263; obraz ten bez problemu szed***322; w Pover DVD. Natomiast z p***322;yty z oryginalnym menu posz***322;o bez problemu.
dragon1974 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.