Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 22.08.2004, 18:30   #1
raulo
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika raulo
 
Data rejestracji: 28.12.2003
Lokalizacja: Wielkopolska
Posty: 99
raulo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Orginalne DVD + napisy

Witam
Proszę o odpowiedź na nurtujące mnie pytanie, mianowicie :
Czy jest możliwość dodania polskich napisów do orginalnego DVD ale wraz z zachowaniem jego orginalnego menu ?

--
Pozdrawiam
Raulo
raulo jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.08.2004, 08:18   #2
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
odpowiedz jest na gorze przerabianie Divx do DVD+polskie napisy i wszystko (no moze nie wszystko ) mozesz sobie zrobic tylko wymaga to czasu i checi i samozaparcia
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.08.2004, 09:53   #3
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
O tym, że ten temat powraca co pewien czas jak bumerang to już nawet nie wspomnę (w zeszłym tygodniu był przynajmniej raz)
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.08.2004, 10:40   #4
raulo
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika raulo
 
Data rejestracji: 28.12.2003
Lokalizacja: Wielkopolska
Posty: 99
raulo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Chodzi o to, że jak robię wszystko według opisu "Cobraverde" to nie mam orginalnego menu jakie było orginalnie na płycie.

--
Pozdrawiam
Raulo
raulo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.08.2004, 11:05   #5
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
bo menu musisz takze zrzucic na hdd i dodac do kompilacji i ustawic aby z niego startowala plyta
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.08.2004, 12:38   #6
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@raulo:
zerknij na stronę z mojego sig'a
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.08.2004, 14:37   #7
raulo
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika raulo
 
Data rejestracji: 28.12.2003
Lokalizacja: Wielkopolska
Posty: 99
raulo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Oczywiście zerknąłem na Twój poradnik ale co do przygotowania napisów PL to chyba nie ma tam nic napisane.
Przepraszam ja dopiero się uczę robić coś takiego i ten poradnik rozumiem tak, że wklejamy te napisy co wcześniej wyciągnąłem z filmu i zapisałem jako "son" a o pl napisach nic nie ma.

Przepraszam za moje lamerstwo w tym temacie ale pewnie trochę czasu upłynie zanim opanuje ten temat
W tej chwili jestem na etapie "Napisy i DVD Maestro" wczytałem plik VSUB_P1A1.sub i zapisałem go w innym katalogu jako "son"

--
Raulo
raulo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.08.2004, 14:59   #8
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Fakt faktem nie ma w tym tekście ani słowa o tym jak przygotować napisy (szczerze mówiąc mniej więcej od 4 miesięcy zabieram się do porawienia tego tutoriala .....)
Ja to robię tak: napisy ściągam www.napisy.info; konwertuję do SSA przy pomocy SubEdit Player'a (nota bene w ostatniej wersji w końcu zniknął uciążliwy bug, który powodował znikanie podziałów linii w wygenerowanym SSA) . Plik SSA wczytuję do MaestroSBT i generuję pliki SON i bitmapy.
W przypadku DVDMaestro uzyskanie takiej samej palety dla wszystkich napisow (tych oryginalnych i tych dokladanych) moze byc nieco klopotliwe. Podejrzyj jak wyglada dowolna bitmapa z oryginalnych napisów i w MaestroSBT spróbuj ustawić kolorki identycznie (szukaj czegoś o Color Keys w interface'e -- nie pamiętam w ktorym miejscu to jest; nie mam tu MaestroSBT).
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.08.2004, 23:45   #9
raulo
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika raulo
 
Data rejestracji: 28.12.2003
Lokalizacja: Wielkopolska
Posty: 99
raulo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Bardzo serdecznie dziękuję za dotychczasową pomoc z Twojej strony.
Mam niestety jeszcze jeden problem, mianowicie doszedłem już do końca Twojego poradnika i mam gotowe orginalne DVD z polskimi napisami ale jest jedno ale :
otóż w DVD Maestro zrobiłem ręcznie chaptery jak mi pasowało i teraz na płycie jak wejdę w wybór scen to chapterów mam 31 a na płycie orginalnej było 21, wszystkie po 21-wszym nie działają i nadodatek od 1 do 21 chapteru nie zgadza się film z obrazkiem jaki przedstawia chapter, wszystko jest pomylone.
Mógłbyś mi podpowiedzieć w którym miejscu zrobiłem coś źle ?

--
Proszę o podpowiedź i pozdrawiam
Raulo
raulo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2004, 10:27   #10
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Żle ustawiłeś chaptery Oryginalne chaptery (tzn ich lokalizację) można wyciągnąć np przy pomocy ChapterXtractor'a. Zapisujesz je jako .chp i potem wczytujesz do DVD Maestro (zerknij pod koniec tej strony. W ten sposób rozłożenie chapterów będzie (niemal) idealne jak na oryginalnej płycie. (niemal bo raz czy dwa DVD Maestro uparło się przesunąć chapter na GOP'a obok - ale w najgorszym przypadku będziesz miał przesunięcie o niecała sekundę)
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2004, 10:40   #11
raulo
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika raulo
 
Data rejestracji: 28.12.2003
Lokalizacja: Wielkopolska
Posty: 99
raulo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Otworzyłem VTS_01_0.IFO w ChapterXtractor zmieniłem format na SVCD ale jak klikam na Save Preset format obok to nic się nie dzieje Jak to zapisać ?

--
Raulo
raulo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2004, 10:49   #12
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Format na SVCD? Format zapisu powinien być .chp - DVD Maestro
Save Preset to zapisanie ustawień. O ile pamiętam to powinna być tam gdzieś ikonka dyskietki
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2004, 11:14   #13
raulo
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika raulo
 
Data rejestracji: 28.12.2003
Lokalizacja: Wielkopolska
Posty: 99
raulo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Już dobrze miałem jakąś dziwną wersję tego programu teraz zassałem właściwą i jest ok
Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam

--
Raulo
raulo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2004, 22:01   #14
maxxam
Bywalec
 
Data rejestracji: 08.06.2004
Posty: 77
maxxam w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ja szczerze mowiac jeszcze nie czaje bazy

bo jak laczymy menu z owa reszta filmu skoro w dvd maestro wrzucamy zdemuxowany film bez menu i dodajemy napisy
maxxam jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2004, 22:53   #15
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Za łączenie odpowiedzalny jest IFO Update (ew. Batch IFO Update). W pewnym uproszczeniu kopiuje on część informacji z wygenerowanych przez program do authoringu plików do tych oryginalnych.
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.