![]() |
Sirius wysyłał w poniedziałek przesyłki jak ktoś czekał to będzie lada dzień albo już jest :)
|
Dziś właśnie dostałem paczkę z Ben DW1640 od siriusa. Półtora tygodnia czekałem
|
Cytat:
|
Cytat:
A co do Benq 1640 to od jutra szukam go w stolicy za rozsądną cenę. Jak już będę miał to porównam :) slawekj - dzięki za testy :piwo: , akurat te TDK od MBI czekają u mnie na wypalenie || Chyba nie kupowałeś swojego Benq w Artlandzie ?, bo tam serwis jest OK (nawet bardzo), ale za BOX chcą 255 zł :'( |
Cytat:
heee no i jeszcze lepszy wynik zmień tak pare razy to błedy wyjdą na 0 ;) |
Ilość załączników: 2
Cytat:
Powrót do BenQ 1640 bios BSHB TDK +Rx8 palony 4x na BenQ 1640 bios BSHB Nero 6.6.0.15A QScan prędkość 4x http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22917&stc=1 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22918&stc=1 :) |
No ja powiem tak BenQ1640@Plextor740 rezultaty bardzo dobre! Czyżby bios Plextora jeszcze bardziej był precyzyjniejszy w wyborze strategii i parametrów zapisu? Na to chyba wygląda. Właśnie ma ktoś fotki wersji BOX i OEM, bo chyba ktoś wspominał, że się różnią wyglądem.
Osobiście strasznie nie podpadła mi do gustu w tej obudowie (czy to białej czy czarnej): http://www.cdrinfo.com/Sections/Arti...ages/front.jpg Natomiast by były dostępne jeszcze w innej to biorę. Jak nie to biorę Plextora PX-740A :) Aha powiedzcie czy bios Plextora tak samo jak BenQ umożliwia testy ? Pozdrówka, |
slawekj
właśnie na tym nośniku mi zależało, mój litek 1633@1653 jakoś nezbyt lubił te płytki a jak z innymi nośnikami (verbatim made in India ?) |
Ilość załączników: 2
TDK +Rx8 palony 4x na BenQ1640@Plextor740 bios 1.01 Nero 6.6.0.15A testowany BenQ 1620
QScan prędkość 4x http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22881&stc=1 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22882&stc=1 Pierwszy pewny nośnik TDK +Rx8 na MBIPG101 RO4. :spoko: Bardzo dobrze wypala się prędkością 4 i 8x. :) |
Serwis jest w Zabrzu! Jeżeli uznają naprawę jako gwarancyjna nie płacisz nic a wysyłasz zawsze na koszt odbiorcy.
|
A jak tam jest z gwarancją jak się coś zrypie to na własny koszt wszystko ??
|
Cytat:
Co prawda na stanie nie mają ale ściagnęli na indywidualne zyczenie |
To TERAZ takie pytanie gdzie ją mozna dostać na 100%... jakies sklepy internetowe... bo sklep w którym miałem kupić nie dość że zwklekał tydzień czasu :/ To jak mu znalazłem tą nagrywarke na AB to sobie nagle przypomnail ze nie sprowadzają rzeczy z AB :/ tylko Pronox a tam nie ma :/ więc postanowiłem kupić w jakimś sklepie...
|
Juz mam BenQ`a ale bulk jest nieco inny z zewnąrz niż BOX no i nie ma nazwy firmy. Bios BSGB. Produkcja Malezja.
Podesle zdjatka. |
Ilość załączników: 2
Następny z tej samej dostawy TDK +Rx8
QScan prędkość 8x http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22878&stc=1 TDK +Rx8 palony 8x na BenQ1640@Plextor740 bios 1.01 Nero 6.6.0.15A testowany BenQ 1620 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22879&stc=1 :) |
CZyli w AB jest juz ona dost.?? bo sklep miejscowym cos chyba kręci :/ jak mi dzisiaj powiedzą ze tam nie ma to chyba zrezygnuje bo oni mi chyba LG chcą wcisnąc :/
|
Cytat:
|
Tez chcaiłbym zapytac jaka jest różnica między OEM a BOX. I czy jak wgram biosa od Plextora to bedzie to lepsza nagrywarka czy nie??
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Mam pytanie czy Bulk i Retail maja identyczne panele przednie? Bo jesli tak to za samo pudelko i srubki nie bardzo jest sens doplacac 20pln (( |
W komputroniku 219 (BOX) tylko chyba nie ma jeszcze ich na stanie
|
Cytat:
|
Cytat:
|
wygląda to bardzo interesująco.
na razie się cieszę, ze wstrzymałem zakup 1620 :D zobaczymy jak dalsze 'pranie' wyjdzie znając kolegów zaciekłość w testowaniu za kilka dni można podejmować decyzję ;) |
Cytat:
|
Cytat:
Wiem, Wiem. Spojrzałem na cennik, ale jak ktoś kto się nie zna usłyszy Plextor to łyknie też 500 zeta 8 ) W każdym bądź razie w najbliższym czaie ktoś z rodziny ma kupić sobie DVD RW. Chyba polecę Benq. Pozdr. |
no i PI zniknęły :O PIF też :bicz:
więc dla MBI opłaca sie chyba zamienić a jak palą sie Verby pozdr :piwo: |
Cytat:
Jeżeli kolega ma kasę i ochotę, to prosimy o testy jakiś innych płytek. Osobiście będę wdzięczny, bo to zawsze daje pełniejszy obraz. :piwo: :piwo: :piwo: Edit: Znając ciebie, to myślę, że nawet nie trzeba o to prosić. :spoko: |
Ilość załączników: 3
TDK +Rx8 palony 8x na BenQ1640@Plextor740 bios 1.01 Nero 6.6.0.15A testowany BenQ 1620
QScan prędkość 8x http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22863&stc=1 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22864&stc=1 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22867&stc=1 :) |
nie 500zł tylko ok 330zł
|
Będziesz miał Plextora i jak się ktoś nie będzie znał wciśniesz mu kit i zaszpanujesz, że masz palnika za 500 zeta.
:) |
no właśnie co daje nam ta 'zamiana'
|
Cytat:
|
No właśnie tylko czy ten bios od PX-740 jest lepszy, czy też od BenQ 1640. Generalnie czym biosy się róznią skoro hardware ten sam ?
Pozdro, |
Skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać :)
|
Ilość załączników: 2
Udana zamiana. :spoko:
BenQ1640@Plextor740 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22860&stc=1 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22861&stc=1 :) |
Ilość załączników: 1
ceny poziom 0 ;)
|
potwierdzam
podobno nareszcie mają je dostępne w AB zamówienie już poszło :-) |
Cytat:
|
Powiedzcie chłopaki czy Plextor PX-740A na bazie tego BenQ 1640 spisuje się podobnie? Chodzi mi o testy takie jak może BenQ i jakość zapisu, korekcję.
Mam zamiar sprawić sobie właśnie takie cudo. Pozdrówka, |
Ilość załączników: 2
Zwiększono max prędkość odczytu do 16x.
Test rozpoznawania i ładowania: BenQ 1640 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22845&stc=1 BenQ 1620 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22846&stc=1 Głośność napędu porównywalna z 1620. :) |
Cytat:
|
po przetestowaniu kilku plytek mogl bys okreslic mniej wiecej jak wedlug Ciebie wypada na tle 1620, napisz tez cos o kulturze pracy, czy jest cichy (to dosc istotne), czy nie zuca plytkami w srodku ;) jak jest z czytaniem plytek.
|
Ilość załączników: 3
TDK +Rx8 palony na BenQ 1640 bios BSHB Nero 6.6.0.15A
QScan prędkość 8x http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22839&stc=1 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22840&stc=1 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22841&stc=1 Uskok to normalne dla BenQ. Podczas nagrywania dioda pulsuje na zielono. :) |
178 zł brutto w lokalnym sklepie ściągnieta od dystrybutora AB S.A. z minimalną marżą, jutro zaczynam ją katować !!
pzdr jackosz |
Jak z nero to i tak duzo nie tracisz:) Chyba ze biosy sie roznia w obu wersjach i beda jaja jak na poczatku z pro i oem
|
ja mam za 191 brutto ale w wersji bulk
|
Cytat:
No nic czekamy na testy |
Cytat:
|
To w sumie nawet niezle:) 195,20;
|
Netto 160,- plus VAT.
:) |
Cena?:)
|
BenQ 1640 / BenQ EW164B
Ilość załączników: 3
Długo oczekiwany BenQ 1640. :spoko:
Na początek postanowiłem uporządkować informacje o nowym modelu BenQ 1640. Wersja Retail bios BSHB maj 2005. http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22833&stc=1 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22834&stc=1 W pudełku: - instrukcja montażu - płytka z oprogramowaniem - dwie śrubki - gwarancja BenQ - szczegółowa informacja o serwisie w Europie w tym w języku polskim i miejscu serwisowania. InfoTool Nero: http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22832&stc=1 Zmiany w modelu 1640: http://www.benq.pl/Products/DVDRewri...fm?product=526 Dane techniczne: http://www.benq.pl/products/DVDRewri...specifications Oficjalne biosy: http://www.benq.pl/ServiceAndSupport...uct=750&type=B http://support.benq.com/front/BenqMa...otId=undefined Napęd wykonany solidnie, tacka czarna z uszczelką, zmieniony mechanizm wysuwania. Panel zabezpieczony przezroczystą folią. :) |
| Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:59. |
Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.