Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   BenQ 1640 / BenQ EW164B (https://forum.cdrinfo.pl/f15/benq-1640-benq-ew164b-54486/)

Aszej 20.07.2005 12:13

Sirius wysyłał w poniedziałek przesyłki jak ktoś czekał to będzie lada dzień albo już jest :)

xpx 20.07.2005 12:12

Dziś właśnie dostałem paczkę z Ben DW1640 od siriusa. Półtora tygodnia czekałem

xux84 20.07.2005 07:22

Cytat:

Napisany przez uuk81
Czy to znaczy, że obsługa testów przez napęd zależy tylko od biosu, a każdy napęd technicznie się do tego nadaje? Bo minusem mojego LG jest właście brak testów ;) Mogliby tak dodać obsługę testów, oj mogliby. Bo napęd cichy i porządnie zrobiony.
A co do Benq 1640 to od jutra szukam go w stolicy za rozsądną cenę. Jak już będę miał to porównam :)
slawekj - dzięki za testy :piwo: , akurat te TDK od MBI czekają u mnie na wypalenie || Chyba nie kupowałeś swojego Benq w Artlandzie ?, bo tam serwis jest OK (nawet bardzo), ale za BOX chcą 255 zł :'(

Jesli wolisz, w Siriusie box za 211, odbieram dzis na Żoliborzu

uuk81 19.07.2005 23:19

Cytat:

Napisany przez slawekj
Bios Plextora 740 nie umożliwia testów. :nie:

Czy to znaczy, że obsługa testów przez napęd zależy tylko od biosu, a każdy napęd technicznie się do tego nadaje? Bo minusem mojego LG jest właście brak testów ;) Mogliby tak dodać obsługę testów, oj mogliby. Bo napęd cichy i porządnie zrobiony.
A co do Benq 1640 to od jutra szukam go w stolicy za rozsądną cenę. Jak już będę miał to porównam :)
slawekj - dzięki za testy :piwo: , akurat te TDK od MBI czekają u mnie na wypalenie || Chyba nie kupowałeś swojego Benq w Artlandzie ?, bo tam serwis jest OK (nawet bardzo), ale za BOX chcą 255 zł :'(

MZiol 19.07.2005 22:53

Cytat:

Napisany przez slawekj

Powrót do BenQ 1640 bios BSHB

TDK +Rx8 palony 4x na BenQ 1640 bios BSHB Nero 6.6.0.15A

:wow:

heee no i jeszcze lepszy wynik

zmień tak pare razy to błedy wyjdą na 0 ;)

slawekj 19.07.2005 21:36

Ilość załączników: 2
Cytat:

Napisany przez Payti
Aha powiedzcie czy bios Plextora tak samo jak BenQ umożliwia testy ?

Bios Plextora 740 nie umożliwia testów. :nie:

Powrót do BenQ 1640 bios BSHB

TDK +Rx8 palony 4x na BenQ 1640 bios BSHB Nero 6.6.0.15A

QScan prędkość 4x

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22917&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22918&stc=1

:)

Payti 19.07.2005 19:57

No ja powiem tak BenQ1640@Plextor740 rezultaty bardzo dobre! Czyżby bios Plextora jeszcze bardziej był precyzyjniejszy w wyborze strategii i parametrów zapisu? Na to chyba wygląda. Właśnie ma ktoś fotki wersji BOX i OEM, bo chyba ktoś wspominał, że się różnią wyglądem.

Osobiście strasznie nie podpadła mi do gustu w tej obudowie (czy to białej czy czarnej):

http://www.cdrinfo.com/Sections/Arti...ages/front.jpg

Natomiast by były dostępne jeszcze w innej to biorę. Jak nie to biorę Plextora PX-740A :) Aha powiedzcie czy bios Plextora tak samo jak BenQ umożliwia testy ?

Pozdrówka,

MZiol 19.07.2005 19:13

slawekj

właśnie na tym nośniku mi zależało, mój litek 1633@1653 jakoś nezbyt lubił te płytki

a jak z innymi nośnikami (verbatim made in India ?)

slawekj 19.07.2005 17:43

Ilość załączników: 2
TDK +Rx8 palony 4x na BenQ1640@Plextor740 bios 1.01 Nero 6.6.0.15A testowany BenQ 1620

QScan prędkość 4x

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22881&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22882&stc=1

Pierwszy pewny nośnik TDK +Rx8 na MBIPG101 RO4. :spoko:
Bardzo dobrze wypala się prędkością 4 i 8x.

:)

czechoj 19.07.2005 17:20

Serwis jest w Zabrzu! Jeżeli uznają naprawę jako gwarancyjna nie płacisz nic a wysyłasz zawsze na koszt odbiorcy.

Dudek89 19.07.2005 17:07

A jak tam jest z gwarancją jak się coś zrypie to na własny koszt wszystko ??

czechoj 19.07.2005 16:42

Cytat:

Napisany przez Dudek89
To TERAZ takie pytanie gdzie ją mozna dostać na 100%... jakies sklepy internetowe... bo sklep w którym miałem kupić nie dość że zwklekał tydzień czasu :/ To jak mu znalazłem tą nagrywarke na AB to sobie nagle przypomnail ze nie sprowadzają rzeczy z AB :/ tylko Pronox a tam nie ma :/ więc postanowiłem kupić w jakimś sklepie...

Ja kupiłem www.on-line.poznan.pl czekałem dokładnie 20 godzin
Co prawda na stanie nie mają ale ściagnęli na indywidualne zyczenie

Dudek89 19.07.2005 16:32

To TERAZ takie pytanie gdzie ją mozna dostać na 100%... jakies sklepy internetowe... bo sklep w którym miałem kupić nie dość że zwklekał tydzień czasu :/ To jak mu znalazłem tą nagrywarke na AB to sobie nagle przypomnail ze nie sprowadzają rzeczy z AB :/ tylko Pronox a tam nie ma :/ więc postanowiłem kupić w jakimś sklepie...

czechoj 19.07.2005 15:46

Juz mam BenQ`a ale bulk jest nieco inny z zewnąrz niż BOX no i nie ma nazwy firmy. Bios BSGB. Produkcja Malezja.
Podesle zdjatka.

slawekj 19.07.2005 12:47

Ilość załączników: 2
Następny z tej samej dostawy TDK +Rx8

QScan prędkość 8x

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22878&stc=1

TDK +Rx8 palony 8x na BenQ1640@Plextor740 bios 1.01 Nero 6.6.0.15A testowany BenQ 1620

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22879&stc=1

:)

Dudek89 19.07.2005 12:24

CZyli w AB jest juz ona dost.?? bo sklep miejscowym cos chyba kręci :/ jak mi dzisiaj powiedzą ze tam nie ma to chyba zrezygnuje bo oni mi chyba LG chcą wcisnąc :/

xux84 19.07.2005 12:21

Cytat:

Napisany przez Dudek89
Tez chcaiłbym zapytac jaka jest różnica między OEM a BOX. I czy jak wgram biosa od Plextora to bedzie to lepsza nagrywarka czy nie??

W przypadku 1640 pewnie zadna. Przy 1620 box nazywal sie 1620pro i mial inne biosy niz oem. Z tego co pamietam biosy oem nie dawaly mozliwosci wypalania DL 4x

Dudek89 19.07.2005 12:12

Tez chcaiłbym zapytac jaka jest różnica między OEM a BOX. I czy jak wgram biosa od Plextora to bedzie to lepsza nagrywarka czy nie??

xux84 19.07.2005 11:44

Cytat:

Napisany przez Qwertix
Maja z tym ze cena wzrosla w porownaniu z tym co mi wczoraj mowil, wersja BOX 221pln.
Mam pytanie czy Bulk i Retail maja identyczne panele przednie? Bo jesli tak to za samo pudelko i srubki nie bardzo jest sens doplacac 20pln ((

W Siriusie zamowilem za 211. Wolalem pudelko bo potem w razie czego latwiej to sprzedac, wyslac gdzies. Roznica to rzeczywiscie jakies 20zl

czechoj 19.07.2005 11:33

Cytat:

Napisany przez loki7777
W komputroniku 219 (BOX) tylko chyba nie ma jeszcze ich na stanie

W komputroniku BenQ tylko na zamówienie

Qwertix 19.07.2005 11:30

Cytat:

Napisany przez xux84
Czyli jednak mieli te 4 sztuki? :) ja jade jutro :)

Maja z tym ze cena wzrosla w porownaniu z tym co mi wczoraj mowil, wersja BOX 221pln.
Mam pytanie czy Bulk i Retail maja identyczne panele przednie? Bo jesli tak to za samo pudelko i srubki nie bardzo jest sens doplacac 20pln ((

loki7777 19.07.2005 11:16

W komputroniku 219 (BOX) tylko chyba nie ma jeszcze ich na stanie

xux84 19.07.2005 10:47

Cytat:

Napisany przez Qwertix
Wlasnie tez sie wstrzymalem, ale juz dluzej czekac nie moge, ryzyk fizyk :) Jade po 1640, mam nadzieje ze bedzie to dobry wybor (mam na mysli lepszy niz 1620 ) :)

Czyli jednak mieli te 4 sztuki? :) ja jade jutro :)

Qwertix 19.07.2005 10:36

Cytat:

Napisany przez ed hunter
wygląda to bardzo interesująco.

na razie się cieszę, ze wstrzymałem zakup 1620 :D

zobaczymy jak dalsze 'pranie' wyjdzie

znając kolegów zaciekłość w testowaniu

za kilka dni można podejmować decyzję ;)

Wlasnie tez sie wstrzymalem, ale juz dluzej czekac nie moge, ryzyk fizyk :) Jade po 1640, mam nadzieje ze bedzie to dobry wybor (mam na mysli lepszy niz 1620 ) :)

ed hunter 19.07.2005 10:18

wygląda to bardzo interesująco.

na razie się cieszę, ze wstrzymałem zakup 1620 :D

zobaczymy jak dalsze 'pranie' wyjdzie

znając kolegów zaciekłość w testowaniu

za kilka dni można podejmować decyzję ;)

Qwertix 19.07.2005 08:39

Cytat:

Napisany przez slawekj
Udana zamiana. :spoko:

BenQ1640@Plextor740

:)

Rozumiem ze powrot do BenQ jest mozliwy??

madmax2 19.07.2005 00:26

Cytat:

Napisany przez MZiol
nie 500zł tylko ok 330zł


Wiem, Wiem. Spojrzałem na cennik, ale jak ktoś kto się nie zna usłyszy Plextor to łyknie też 500 zeta 8 )
W każdym bądź razie w najbliższym czaie ktoś z rodziny ma kupić sobie DVD RW. Chyba polecę Benq.
Pozdr.

MZiol 18.07.2005 23:46

no i PI zniknęły :O PIF też :bicz:

więc dla MBI opłaca sie chyba zamienić

a jak palą sie Verby

pozdr :piwo:

zene_k 18.07.2005 23:45

Cytat:

Napisany przez slawekj
TDK +Rx8 palony 8x na BenQ1640@Plextor740 bios 1.01 Nero 6.6.0.15A testowany BenQ 1620

QScan prędkość 8x

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22863&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22864&stc=1

:)

Bardzo ładnie wypalona płytka, ale na QScanie widać, że ta plytka jest bardzo dobra jakościowo i myślę, że Benq 1620 i Plextor 716A wypaliłyby tę płytkę podobnie.

Jeżeli kolega ma kasę i ochotę, to prosimy o testy jakiś innych płytek. Osobiście będę wdzięczny, bo to zawsze daje pełniejszy obraz. :piwo: :piwo: :piwo:

Edit: Znając ciebie, to myślę, że nawet nie trzeba o to prosić. :spoko:

slawekj 18.07.2005 23:33

Ilość załączników: 3
TDK +Rx8 palony 8x na BenQ1640@Plextor740 bios 1.01 Nero 6.6.0.15A testowany BenQ 1620

QScan prędkość 8x

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22863&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22864&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22867&stc=1

:)

MZiol 18.07.2005 23:33

nie 500zł tylko ok 330zł

madmax2 18.07.2005 23:26

Będziesz miał Plextora i jak się ktoś nie będzie znał wciśniesz mu kit i zaszpanujesz, że masz palnika za 500 zeta.
:)

MZiol 18.07.2005 23:19

no właśnie co daje nam ta 'zamiana'

Me 262 18.07.2005 23:19

Cytat:

BenQ1640@Plextor740
A co daje taka zmiana poza zmiana wyswietlanego napisu?

Payti 18.07.2005 23:18

No właśnie tylko czy ten bios od PX-740 jest lepszy, czy też od BenQ 1640. Generalnie czym biosy się róznią skoro hardware ten sam ?

Pozdro,

Popielaty 18.07.2005 23:11

Skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać :)

slawekj 18.07.2005 22:53

Ilość załączników: 2
Udana zamiana. :spoko:

BenQ1640@Plextor740

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22860&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22861&stc=1

:)

mensir67pl 18.07.2005 22:12

Ilość załączników: 1
ceny poziom 0 ;)

MZiol 18.07.2005 22:06

potwierdzam

podobno nareszcie mają je dostępne w AB

zamówienie już poszło :-)

jackosz 18.07.2005 21:48

Cytat:

Napisany przez Qwertix
gdzie kupiles?

kupiłem w małym sklepie w zamościu (lubelskie), ale każdy sklep który ma coś wspólnego z AB S.A. ma podgląd na ich stany magazynowe i zamawia online a z tego co zauważyłem mają tego sporo na stanie od BenQ F1 do F3. Wystarczy dla wszystkich. Z podpisem się pośpieszyłem bo napęd dopiero będę miał na jutro, ale dzisiaj wyjechał z AB.

Payti 18.07.2005 20:30

Powiedzcie chłopaki czy Plextor PX-740A na bazie tego BenQ 1640 spisuje się podobnie? Chodzi mi o testy takie jak może BenQ i jakość zapisu, korekcję.
Mam zamiar sprawić sobie właśnie takie cudo.

Pozdrówka,

slawekj 18.07.2005 20:14

Ilość załączników: 2
Zwiększono max prędkość odczytu do 16x.
Test rozpoznawania i ładowania:
BenQ 1640

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22845&stc=1

BenQ 1620

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22846&stc=1

Głośność napędu porównywalna z 1620.

:)

Qwertix 18.07.2005 19:39

Cytat:

Napisany przez jackosz
178 zł brutto w lokalnym sklepie ściągnieta od dystrybutora AB S.A. z minimalną marżą, jutro zaczynam ją katować !!

pzdr
jackosz

gdzie kupiles?

Qwertix 18.07.2005 19:35

po przetestowaniu kilku plytek mogl bys okreslic mniej wiecej jak wedlug Ciebie wypada na tle 1620, napisz tez cos o kulturze pracy, czy jest cichy (to dosc istotne), czy nie zuca plytkami w srodku ;) jak jest z czytaniem plytek.

slawekj 18.07.2005 19:26

Ilość załączników: 3
TDK +Rx8 palony na BenQ 1640 bios BSHB Nero 6.6.0.15A

QScan prędkość 8x

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22839&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22840&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22841&stc=1

Uskok to normalne dla BenQ.
Podczas nagrywania dioda pulsuje na zielono.

:)

jackosz 18.07.2005 19:18

178 zł brutto w lokalnym sklepie ściągnieta od dystrybutora AB S.A. z minimalną marżą, jutro zaczynam ją katować !!

pzdr
jackosz

loki7777 18.07.2005 17:21

Jak z nero to i tak duzo nie tracisz:) Chyba ze biosy sie roznia w obu wersjach i beda jaja jak na poczatku z pro i oem

czechoj 18.07.2005 17:06

ja mam za 191 brutto ale w wersji bulk

Qwertix 18.07.2005 17:03

Cytat:

Napisany przez slawekj
Długo oczekiwany BenQ 1640. :spoko:

W pudełku:
- dwie śrubki
:)

Coz za rozrzutnosc hehe, cale dwie, a ja sie ludzilem ze chociaz czysta plytke dostane (byc moze nawet RW) :fiu:
No nic czekamy na testy

ed hunter 18.07.2005 16:49

Cytat:

Napisany przez slawekj
Netto 160,- plus VAT.

:)

A gdzie za tyle dają? :idea:

loki7777 18.07.2005 16:46

To w sumie nawet niezle:) 195,20;

slawekj 18.07.2005 16:43

Netto 160,- plus VAT.

:)

loki7777 18.07.2005 16:41

Cena?:)

slawekj 18.07.2005 16:36

BenQ 1640 / BenQ EW164B
 
Ilość załączników: 3
Długo oczekiwany BenQ 1640. :spoko:

Na początek postanowiłem uporządkować informacje o nowym modelu BenQ 1640.

Wersja Retail bios BSHB maj 2005.

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22833&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22834&stc=1

W pudełku:
- instrukcja montażu
- płytka z oprogramowaniem
- dwie śrubki
- gwarancja BenQ
- szczegółowa informacja o serwisie w Europie w tym w języku polskim i miejscu serwisowania.

InfoTool Nero:

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22832&stc=1

Zmiany w modelu 1640:
http://www.benq.pl/Products/DVDRewri...fm?product=526

Dane techniczne:
http://www.benq.pl/products/DVDRewri...specifications

Oficjalne biosy:
http://www.benq.pl/ServiceAndSupport...uct=750&type=B
http://support.benq.com/front/BenqMa...otId=undefined

Napęd wykonany solidnie, tacka czarna z uszczelką, zmieniony mechanizm wysuwania.
Panel zabezpieczony przezroczystą folią.

:)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:59.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.