Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   BenQ 1640 / BenQ EW164B (https://forum.cdrinfo.pl/f15/benq-1640-benq-ew164b-54486/)

kowanski 14.09.2005 21:19

Ilość załączników: 2
Płytka MediaStore DVD+R 4x w białej kopercie po 0,89 zł
PALONA x8 na BENQ 1640 BSJB strategia zapisu zmieniona na VDSPMSAB 002 001
Bardzo ładny wynik :)

Sidious 14.09.2005 21:03

Cytat:

Napisany przez pawelblu
Wlasnie ja tez sie dzisiaj dowiadywalem w MM na Ostrobramskiej, bo akurat jechalem na pilke na Goclaw. No i sprawa jest prosta. Gazetki obowiazuja jedynie w MIESCIE w ktorym sa wydawane. Kazde miasto wydaje swoje niezaleznie. Co wiecej w MM na Ostrobramskiej wogole Benq 1640 nie prowadza :)

Też dowiadywałem się telefonicznie na Ostrobramskiej, czyli dyskryminacja W-wy:( szkoda, kolega mensir67pl dał znać powyżej, że gazetka jest na woj. Podkarpackie.

pawelblu 14.09.2005 20:54

Wlasnie ja tez sie dzisiaj dowiadywalem w MM na Ostrobramskiej, bo akurat jechalem na pilke na Goclaw. No i sprawa jest prosta. Gazetki obowiazuja jedynie w MIESCIE w ktorym sa wydawane. Kazde miasto wydaje swoje niezaleznie. Co wiecej w MM na Ostrobramskiej wogole Benq 1640 nie prowadza :)

Sidious 14.09.2005 20:31

Cytat:

Napisany przez dimson
Z tego co się sam dowiadywałem to w wawie w żadnym MM takiej oferty niet :nie:

dokładnie:(, jednakowoż oferty z reguły ukazują się w czwartkowej bądź piątkowej prasie, więc nadzieja pozostaje ...

kowanski 14.09.2005 20:20

Cytat:

Napisany przez memorando
px716 wypalił 1000 płyt idzie na serwis czas życia 2 miesiące

Ciekawe ilo przeżyje BENQ :)
Jaką prędkością paliłeś i jakie płytki na tym plexie ??

memorando 14.09.2005 20:16

px716 wypalił 1000 płyt idzie na serwis czas życia 2 miesiące

uuk81 14.09.2005 20:04

Cytat:

Napisany przez aRm
No ale czy mi się wydaje czy ty masz wyłączony Supported Disc? :/

Dokładnie tak, ustawienia domyślne nie zmieniane od początku :)

EX-Skarbek 14.09.2005 19:42

@aRm
To zależy...
Najlepiej zrobić ISO i emulować, ale jeżeli jest kilka płyt i nazwy plików na każdej z nich się ze sobą nie pokrywają, to można wszystko wrzucić razem i też będzie działało...
Ale może też tak się zdarzyć, że program szuka płyty o odpowiedniej nazwie, wtedy tylko ISO.

Oktawian89 14.09.2005 19:42

@Arm ja go widze...
@EX-Skarbek thx :D teraz juz wiem :D ze tylko box tak wypasiscie wyglada :D

dimson 14.09.2005 19:42

Cytat:

Napisany przez Sidious
Czy koledze udało się znaleźć jakieś info dotyczące pojawienia się tej oferty w W-wie?

Z tego co się sam dowiadywałem to w wawie w żadnym MM takiej oferty niet :nie:

aRm 14.09.2005 19:37

Tak, patrze to mój post chyba zaginoł :( może ktoś odpowiedzieć co robicie w takich przypadkach ??

EX-Skarbek 14.09.2005 19:36

Już chyba nie raz było zdjęcie wersji OEM, np. tutaj:
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...1&postcount=72

slawekj 14.09.2005 19:25

Cytat:

Napisany przez Oktawian_15
mam jeszcze jedno pytanie czy rozni sie wersja box od oem panelem ?
czy eszystkie 1640 maja taki panel ?

:czytaj:
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...&postcount=340

:)

Oktawian89 14.09.2005 19:19

Ilość załączników: 1
WIELKIE THX @Sławek :)i @Kowanski :mruga: :piwo:
teraz zistało mi tylko czekać na nagrywarke
mam jeszcze jedno pytanie czy rozni sie wersja box od oem panelem ?
czy eszystkie 1640 maja taki panel ?
POZDRAWIAM :);p

Sidious 14.09.2005 18:52

Cytat:

Napisany przez mensir67pl
PODKARPACIE - najblizszy MM Rzeszow :)


POZdrawiam


dzieki za nfo

pzdr

aRm 14.09.2005 18:50

Cytat:

Napisany przez uuk81
U mnie się to nie sprawdza :)
Żeby nie być gołosłownym scan z Qsuite.
PS. Od chwili zainstalowania Qsuite 2.0 z SB (biosy BSKB i BSLB) nagrywałem na
następujących nośnikach: MBIPG101 R04, TTG02, MCC 004, RITEKG04, MCC 003,
MCC 03RG20, OPTODISC OP1, CMC MAG E01, CMC MAG F01 :)

No ale czy mi się wydaje czy ty masz wyłączony Supported Disc? :/

mensir67pl 14.09.2005 18:43

Cytat:

Napisany przez Sidious
Z jakiego miasta jest ta oferta MM?



PODKARPACIE - najblizszy MM Rzeszow :)


POZdrawiam

uuk81 14.09.2005 18:35

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez slawekj
Przy biosie BSLB każdy nośnik -/+R nagrywany a nie zapisany w bazie biosu jest dopisany do bazy SolidBurn.:)

U mnie się to nie sprawdza :)
Żeby nie być gołosłownym scan z Qsuite.
PS. Od chwili zainstalowania Qsuite 2.0 z SB (biosy BSKB i BSLB) nagrywałem na
następujących nośnikach: MBIPG101 R04, TTG02, MCC 004, RITEKG04, MCC 003,
MCC 03RG20, OPTODISC OP1, CMC MAG E01, CMC MAG F01 :)

Sidious 14.09.2005 18:27

Cytat:

Napisany przez mensir67pl
Dla przyszlych FANOW Benq ;) w sieci sklepow || Nie Dla Idiotow

Z jakiego miasta jest ta oferta MM?


Cytat:

Napisany przez pawelblu
Wow. Jezeli to 166 za Boxa to niedlugo bede szczesliwym posiadaczem :)

Czy koledze udało się znaleźć jakieś info dotyczące pojawienia się tej oferty w W-wie?

aRm 14.09.2005 18:26

Mam pytanie z cyklu "CD to DVD". Chciałem przegrać swoje płyty CD na DVD tak aby zajmowały mniej miejsca, i teraz mam takie pytanie odnoście płyt z autostartami itp. przykładowo gra na 5 CD? Jak to powinienem zrobić? Czy zrobić najpierw 5 obrazów w Alcoholu? Następnie nagrać te 5 obrazów na DVD i emulować sobie potem virtualem Alcohola? Czy może są na to jakieś inne sposoby? ???

slawekj 14.09.2005 18:25

Cytat:

Napisany przez Oktawian_15
@Sławek widze ze benq nie jest Ci obcy ;p
o co chodzi w solid burrn ?

:czytaj:
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...postcount=1010

:)

kowanski 14.09.2005 18:01

Cytat:

Napisany przez Oktawian_15
Witam liteona przyjeli bez problemow, teraz czekam az przysla najnowszy model liteona i dopiero wtedy daza mi BENQ1640 :D , mam kilka pytań:
@Sławek widze ze benq nie jest Ci obcy ;p
o co chodzi w solid burrn ?
czy plytki od riteka R03(002) poprawnie sie na niej nagrywaja ?:>
narazie to tyle...
pozdrawiam :)

Tak wykrywają się poprawnie, a nawet jedną taką nagrałem i opublikowałem wykres
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...&postcount=569
Ten nośniki jest w bazie biosu :)

Oktawian89 14.09.2005 16:37

Witam liteona przyjeli bez problemow, teraz czekam az przysla najnowszy model liteona i dopiero wtedy daza mi BENQ1640 :D , mam kilka pytań:
@Sławek widze ze benq nie jest Ci obcy ;p
o co chodzi w solid burrn ?
czy plytki od riteka R03(002) poprawnie sie na niej nagrywaja ?:>
narazie to tyle...
pozdrawiam :)

bigbluee 14.09.2005 15:18

Ilość załączników: 3
Dzisiaj dołączyłem do szczęśliwych posiadaczy Benka 1640. Wgrałem bios BSLB.
Kupiłem płytki, Verbatimy z kija na których nic nie było napisane oprócz marki :)
Odpalilem Qscan a potem Nero i nagrałem płytke z filmami. Wszytskie ustawienia default. Qscan 4x. Zapis w nero też 4x. Oto wyniki pierwszej wypalonej płytki.

Okazało się że jest to Verbatim MCC 002 (000)
Qscan:
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25617&stc=1

wykresik:
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25616&stc=1

Jakieś wnioski odnośnie tej płytki i sposobu nagrywania. Jest to moja 1st płyta więc słucham krytyki i dobrych rad :P

Płyta z tego co widze została dodana do bazy solidburn, chociaż, suported disc mialem wyłączony :) Dlatego zastanawia mnie czy po zrobieniu Qscan nośnik potem automatycznie nie został nagrany z SB. Teraz nagram z włączonym solidburnem przy opcji suported.

Oto wynik:
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25619&stc=1

Zawsze jakies dziwne rzeczy dzieją sie na koncu :)

mensir67pl 14.09.2005 14:20

Cytat:

Napisany przez slawekj
Usuwane są jedynie automatycznie nośniki mało używane (nagrywane).
Pozostałe często nagrywane pozostają na stałe w bazie.

:)

? tak automatycznie ale po przekroczeniu 6 wpisow usuwany jest pierwszy
w kolejnosci (czyli z pozycji numer 1- gdy przybywa nowy nosnik usuwa pozycje numer-2 i tak w kolko)

szkoda ze wlasnie ni ma wyboru ktory ma pozostac

slawekj 14.09.2005 13:43

Cytat:

Napisany przez Conti
Sławek - czy masz w tle działający QSuite podczas nagrywania ??

QSuite nie działa w tle.
Przy biosie BSLB każdy nośnik -/+R nagrywany a nie zapisany w bazie biosu jest dopisany do bazy SolidBurn.

Obecnie mam w bazie SolidBurn zapisane nośniki j.w.
Usuwane są jedynie automatycznie nośniki mało używane (nagrywane).
Pozostałe często nagrywane pozostają na stałe w bazie.

:)

Conti 14.09.2005 11:23

Cytat:

Napisany przez uuk81
Dokładnie, już o tym pisałem. Od początku mam ustawienia domyślne (SB dla
nośników nie znanych), a wpisy w bazie SB są zupełnie przypadkowe.

A może po prostu trzeba mieć w tle uruchomiony QSuite podczas nagrywania aby płyta została dodana do bazy solid burn ?? Nigdy podczas nagrywania nie miałem uruchomionego QSuite i może dlatego baza płyt jest czysta ??

Sławek - czy masz w tle działający QSuite podczas nagrywania ??

Z tym wpisem w biosie to jest dziwne, mam pare płyt 4x zarówno +R jak i -R (Verby, TDK i Vakoss). Nie ma ich w bazie biosu a wszystkie od razu po wsadzeniu do napędu są rozpoznawane jako 4x. Jesli napęd by ich nie rozpoznał to proponowalby 2,4x albo przy starcie przetestowałby płytke. Jak nagrywałem Verba 4x -R to od razu ją rozpoznał jako 4x, od razu wystartował nagrywanie (chyba bez testu, bo niczym start się nie różnił od innych) no i nie pojawił się żaden wpis w solid burn.....
Dziwne - z jednej strony zachowanie jakby płyta była w bazie a z drugiej strony edytor biosu nie pokazuje.

digidy 14.09.2005 10:52

Ilość załączników: 4
Witam wszystkich.
Mam pytanie ad. SB. Czy warta wlaczac SB dla nosnikow zawartych w biosie (tzn. Suppotred disc)? Czytalem kiedys chyba ze zawsze warto, ale sam juz nie wiem... Wydaje mi sie ze ogolna regula brzmi: " Jesli plyta ktora chcesz nagrac jest w biosie i jestes pewien ze jest z dobrej partii, tzn. ze jest wysokiej jakosci(mam na mysli sytuacje kiedy kupujemy dobra plyte np TDK czy Verbatim i ma ona na 100% takie wlasciwosci jakie miec powinna) to wylacz SB. Jesli natomiast nie jestes tego pewien to wlacz SB i pozwol wybrac nagrywarce optymalna metode zapisu..". Zgadzacie sie z tym? Czy jednak zawsze jest lepiej miec wlaczony SB?
Zamieszczam jeszcze screeny TDK-R palonej z SB i bez SB - testowana z predkoscia 4 i 8 w cdspeed 4.01. Prosze o jakies oceny...
P.S. Dodam jeszcze, ze obydwie plyty - cd1 i cd2 (widniejace w nazwie screenow) sa takie same, tzn tej samej marki i kupione w jednym czasie, ale nie identycznych danych... Tzn na obydwoch sa filmy, ale nie te same - nie wypalalem 2 razy tych samych danych na potrzeby testu. Mam nadzieje, ze nie wynikaja z tego jakies duze ronice...

slawekj 14.09.2005 10:46

Ilość załączników: 3
Następna udana zamiana:

BenQ 1640@Philips 1648P1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25602&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25603&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25604&stc=1

Napęd działa poprawnie.
Teraz testy i porównania. :piwo:

:)

uuk81 14.09.2005 09:56

Cytat:

Napisany przez Conti
Wypalałem dvd-r 4x no i nie znalazł się on w bazie solid burn.

Dokładnie, już o tym pisałem. Od początku mam ustawienia domyślne (SB dla
nośników nie znanych), a wpisy w bazie SB są zupełnie przypadkowe. Nośniki
których nie ma w biosie (choćby ostatnio RITEKG04, który się bardzo ładnie wypalił)
nie zostają dodane, a nośniki które są w biosie (np. MCC 003 i MCC 004)
zostają dodane do bazy SB. U mnie nie ma żadnej reguły :)

PS. Jak zapodałem "utwórz dysk z danymi" w nero cdspeed, po wskazaniu
obrazu iso płyty dvd z danymi, nastąpił całkowity zwis kompa,
przy straszliwych stukotach z nagrywarki :\

PS. scany mogę wrzucać tylko wieczorkiem, jak wrócę do domu ;)

slawekj 14.09.2005 08:21

Cytat:

Napisany przez Conti
To mnie zastanawia, niby nie ma ich w bazie biosu, ale coś mi się widzi, że muszą być.
Solid burn mam ustawiony domyślnie. Czyli jeśli nie znajdzie w bazie biosu nośnika to powinien go przetestować i automatycznie dodać do bazy solid burn. A nic takiego nie ma miejsca. Wypalałem dvd-r 4x no i nie znalazł się on w bazie solid burn. Baza ta jest u mnie czysta, zawiera 0 pozycji.

???

MediaCodeSpeedEdit V1.0.6.4
http://ala42.cdfreaks.com/MCSE/MediaCodeSpeedEdit.zip
Można sprawdzić wszystkie nośniki. :spoko:

:)

Oktawian89 14.09.2005 07:17

Dzisaj oddje na serwis 1213 liteona :D i jak sie z nimi dogadam to biore benq1640 ! :)

mensir67pl 14.09.2005 06:27

Ilość załączników: 1
Moze ktos juz mial z tym nosnikiem do czynienie na jakim? i skad to cudenko ?

Conti 14.09.2005 00:10

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez slawekj
Nośników -/+R x4 nie ma w biosie BSLB.
Wypalane są SolidBurn.
:)

To mnie zastanawia, niby nie ma ich w bazie biosu, ale coś mi się widzi, że muszą być.
Solid burn mam ustawiony domyślnie. Czyli jeśli nie znajdzie w bazie biosu nośnika to powinien go przetestować i automatycznie dodać do bazy solid burn. A nic takiego nie ma miejsca. Wypalałem dvd-r 4x no i nie znalazł się on w bazie solid burn. Baza ta jest u mnie czysta, zawiera 0 pozycji.
A może potrzeba przeprowadzić jakąś specjalną procedurę np. :piwo: z solid burn, aby wprowadzać te nośniki do bazy danych ??

P.S.
Verb DVD+RW 4x palony 4x. Akurat z tymi płytami LiteOn 1693 radzi sobie odrobine lepiej :niepow: W ogóle mam takie wrażenie, że z markowymi plusami to radzą sobie jak najbardziej porównywalnie. :niepow:

GRZDYLEK 14.09.2005 00:08

Ilość załączników: 3
Kolejna Mediastore -4 wypalona plikiem testowym Nero. Po QScanie wydaje się , że będzie jeszcze gorsza , a tu proszę bardzo. :O

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25597&stc=1
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25598&stc=1
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25599&stc=1

slawekj 13.09.2005 23:31

Cytat:

Napisany przez pawelblu
TYG01 nie ma w BIOSie ?? No bez przesady ...

Nośników -/+R x4 nie ma w biosie BSLB.
Wypalane są SolidBurn.

:)

GRZDYLEK 13.09.2005 23:09

Ilość załączników: 2
Żeby nie było tak różowo , to na dobranoc coć z niższej półki. Mediastore -4 koperta za 89 gr. Trafił mi się jakiś dziwny nośnik. Gdyby nie okolice drugiego GB , to byłoby nieźle , jakieś 97 pkt. i równomierny jitter. Ale co z tego jak nie jest ??? . QScan jeszcze na 1620 - nie zdążyłem już na niej wypalić :'( .
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25593&stc=1
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25594&stc=1
Może zaraz zmęczę jeszcze jedną , jakąś mniej porysowaną ;) (wiadomo jak wyglądają płytki z hipermarketu sprzedawane w kopertach :podbite: :sciana: :klnie: )

pawelblu 13.09.2005 22:39

Cytat:

Napisany przez slawekj

TYG01 nie ma w BIOSie ?? No bez przesady ...
Cytat:

Napisany przez digidy
Dla mnie roznica miedzy moja poprzednia wersja cdspeed a 4.01 jest zasadnicza: stara wersja nie wskazywala mi zadnych PIF -zawsze mialem 0, a 4.01 wskazuje mi je i to niemale ilosci!!!

Widac ten BIOS nie byl w poprawny sposob obslugiwany, o czym pisalem wczesniej.

digidy 13.09.2005 22:39

do wszechwiedzacego moderatora;-):
 
Cytat:

Napisany przez pawelblu
Nowy Nero CDSpeed obsluguje wiecej napedow (czasami nawet wymiana BIOSu moze spowodowac brak kompatybilnosci) i ma troche zmieniony inferface uzytkownika. Poza tym roznic brak.

Dla mnie roznica miedzy moja poprzednia wersja cdspeed a 4.01 jest zasadnicza: stara wersja nie wskazywala mi zadnych PIF -zawsze mialem 0, a 4.01 wskazuje mi je i to niemale ilosci!!!

slawekj 13.09.2005 21:51

Ilość załączników: 2
Cytat:

Napisany przez GRZDYLEK
I było czego się bać , oczywiście nośnik to nie RITEKG04 , ale ............
Płytka palona x4 w Nero , ustawienia Qsuite nadal domyślne (mimo wyjaśnień @slawekj :piwo: )

:spoko:

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25589&stc=1 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25590&stc=1

Maxell został nagrany SolidBurn. :piwo:

:)

mensir67pl 13.09.2005 21:27

Cytat:

Napisany przez GRZDYLEK
I było czego się bać , oczywiście nośnik to nie RITEKG04 , ale ............

Są dwa wyjścia : Masz rację albo i nie :piwo:

No wlasnie to loteria z jakiej FABRYKI :smutny: ten Maxell czystej rasy Japoniec ;)

GRZDYLEK 13.09.2005 21:23

Ilość załączników: 2
Cytat:

Napisany przez GRZDYLEK
Maxell -4 też kupiłem i aż się boję otwierać. :wow:

I było czego się bać , oczywiście nośnik to nie RITEKG04 , ale ............
Cytat:

Napisany przez mensir67pl
I oto Maxell DVD-R (-minusom mowimy STOP || )

Są dwa wyjścia : Masz rację albo i nie :piwo:

Płytka palona x4 w Nero , ustawienia Qsuite nadal domyślne (mimo wyjaśnień @slawekj :piwo: )
A oto wyniki : :wow: :wow: :wow: :wow: :wow:


http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25583&stc=1
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25584&stc=1

:fala: :fala: :fala:

kowanski 13.09.2005 21:20

Cytat:

Napisany przez Oktawian_15
witam,
mam pytanko czy ten benq mozna dostać pod sata ? bo cos nie widziałem ?:>

Nie ma pod SATA

Oktawian89 13.09.2005 20:56

witam,
mam pytanko czy ten benq mozna dostać pod sata ? bo cos nie widziałem ?:>

slawekj 13.09.2005 20:47

Cytat:

Napisany przez elCooL
Czyli SolidBurn wlaczamy rowniez dla Supported Disc ? Myslalem, ze nie ma takiej potrzeby ? Co to daje w takim razie ?

Płytka jest nagrywana z optymalną jakością strategią dobraną przez napęd a nie stałą zapisaną w biosie.

:czytaj:
http://www.benq.pl/news/index.cfm?id=1083&year=2005

:)

elCooL 13.09.2005 19:58

Czyli SolidBurn wlaczamy rowniez dla Supported Disc ? Myslalem, ze nie ma takiej potrzeby ? Co to daje w takim razie ?

slawekj 13.09.2005 16:31

Ilość załączników: 3
Nagrywanie SolidBurn QSuite 2.0
W zakładce Solid Burn zaznaczamy:

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25567&stc=1

naciskamy "Set":

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25570&stc=1

Temporal Setting - ustawienia tymczasowe, po restarcie systemu przywracane poprzednie,

System Setting - ustawienia na stałe mimo restartu systemu.

Po naciśnięciu w zależności od potrzeby zatwierdzamy "Tak"

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25569&stc=1

I nagrywamy...

:)

doubleube 13.09.2005 15:46

Cytat:

Napisany przez doubleube
takze jestem posiadaczem omawianej nagrywarki
Teraz mam jedno pytanie.
Czy moze ktos opisac jak sie poslugiwac tym qsuite?
O co tam chodzi?
Zaluzmy mam plytke Datex -R i co?
Jakie sa proceduru przy zapisywaniu?
Na dzien dzisiejszy wkladam plyte i wypalam, ale czy mozna troche polepszyc wyniki?
Prosze o konkretne rady

BARDZO PROSZE O ODPOWIEDZ

pawelblu 13.09.2005 14:56

Wow. Jezeli to 166 za Boxa to niedlugo bede szczesliwym posiadaczem :)

kowanski 13.09.2005 13:59

Cytat:

Napisany przez mensir67pl
Dla przyszlych FANOW Benq ;) w sieci sklepow || Nie Dla Idiotow

Zaraz lece kupić ;)

mensir67pl 13.09.2005 13:23

Ilość załączników: 1
Dla przyszlych FANOW Benq ;) w sieci sklepow || Nie Dla Idiotow

pawelblu 13.09.2005 09:23

Nowy Nero CDSpeed obsluguje wiecej napedow (czasami nawet wymiana BIOSu moze spowodowac brak kompatybilnosci) i ma troche zmieniony inferface uzytkownika. Poza tym roznic brak.

Jezeli chodzi o 2 'szpile' na jednym z wykresow. To nie sa zadne szpile. To zwykly wynik - nic specjalnego. Mowienie o kresce siegajacej 10 PIE - szpila, to duza przesada.

W PIF gdyby byly conajmniej 2 razy wyzsze to moze bylby sens to odnotowac (nawet niekoniecznie sie tym przejmowac). Tak jak jest wyzej, nie widze powodow do paniki ...

Jitter rowniez jest bardzo ladny. Max rzedu 9.3 to dobry wynik. Nie wiem skad wziela sie glupota, ze jak srednia bedzie sie roznila od max o ponad 2% to jest zle. Jezeli Max bedzie rzedu 9% a srednia rzedu 5% to jest bardzo dobrze. Rowniez jezeli srednia jest rzedu 8%.

Jitter oznacza rozsynchronizowanie dlugosci pit/land. Dla napedu czytajacego nie ma znaczenia czy na calej dlugosc rozsynchronizowanie jest o tej samej wartosci. Dla niego liczy sie, czy we wszystkich momentach bedzie w stanie wlasciwie odczytac wartosc (tzn czy wartosc Max jest akceptowalna). Rownomierny Jitter moze byc tylko informacja dla nas, mowiaca o tym ze nagrywarka nawet dorze nagrala plyte, tylko synchronizacja zostala nieznacznie zaburzona, jednak konskwentnie o podobna wartosc na calej dlugosci. Dla napedu czytajacego liczy sie tylko moment. Czyli zeby nie mial watpliowsci w stosunku do konkretnego/kazdego pitu/landu, a o tym mowi wartosc Max.

doubleube 13.09.2005 08:06

takze jestem posiadaczem omawianej nagrywarki
Teraz mam jedno pytanie.
Czy moze ktos opisac jak sie poslugiwac tym qsuite?
O co tam chodzi?
Zaluzmy mam plytke Datex -R i co?
Jakie sa proceduru przy zapisywaniu?
Na dzien dzisiejszy wkladam plyte i wypalam, ale czy mozna troche polepszyc wyniki?
Prosze o konkretne rady

Piterniel 13.09.2005 07:43

Cytat:

Napisany przez memorando
za***ista.........verry verry good quality burner:)

Dzięki za odpowiedz ;p. Poczytam sobie jeszcze testy innych palarek i może niedługo też zaczne dodawać testy płytek :D

Myszaqu2 13.09.2005 07:23

Cytat:

Napisany przez digidy
P.S. Byc moze nagrywales te TDK na maximum predkosci, ja nie nagrywam nigdy szybciej niz 4x... Co to za roznica czy poczekasz 5 minut dluzej, ale masz pewna jakosc nagrania...
Screeny zalacze jak tylko je znajde:P.


W tym zonk, że nagrywałem na wszystkich możliwych szybkościach- im wolniej tym gorzej(!) ... Wczoraj jeszcze przepaliłem Sony Dvd-r - rezultat bez rewelacji ale spoko

http://panoramalaska.ntx.pl/mieszko/sony8x_dvd-r.PNG

Po pracy idę poszukać jeszcze innych płytek ... Mam nadzieję ze tylko ta seria TDK (bodajże z G w nazwie serii) jest wyjatkowo niestrawna.... Póki co popatrzę jak daje radę z innymi nośnikami ... Za to jestem zdziwiony korekcją błędów - robi wrażenie ... Pozdrawiam :piwo:

memorando 13.09.2005 03:39

Cytat:

Napisany przez Piterniel
Czytam sobie ten topic i chyba zdecyduje się na tą nagrywake. Wydaje się dobrym rozwiązaniem, co sądzicie ?:)

za***ista.........verry verry good quality burner:)

Piterniel 13.09.2005 00:54

Czytam sobie ten topic i chyba zdecyduje się na tą nagrywake. Wydaje się dobrym rozwiązaniem, co sądzicie ?:)

digidy 13.09.2005 00:31

Cytat:

Napisany przez aRm
Ktoś chciał więcej testów TDK, TDK DVD+R 1-8x 4.7 GB Palony x4 Płyta zawierająca dane, dane skupione w Nero i zapisane jako obraz ISO. Obraz następnie wypalony również Nero. Dziwią mnie tylko te 2 szpile jedna na początku druga na końcu (zaznaczone). Może to przez mój słaby dysk? Strasznie muli, ma 5200 rpm :'(

Tymi szpilkami tak bardzo bym sie nie przejmowal - PIE masz bardzo, bardzo niskie. PIF troszke gorzej - duzy max, ale to tylko w jednym miejscu taki duzy. Bardziej przejmujacy jest Jitter, chodzi mi o jego wahanie - 2%. Niestety nie jestem wybitnym znawca tematu wiec nie wiem skad te "szpile".
Ale mysle ze niebawem slawekj cos nam sensownego napisze :P.

aRm 13.09.2005 00:24

Ilość załączników: 1
Ktoś chciał więcej testów TDK, TDK DVD+R 1-8x 4.7 GB Palony x4 Płyta zawierająca dane, dane skupione w Nero i zapisane jako obraz ISO. Obraz następnie wypalony również Nero. Dziwią mnie tylko te 2 szpile jedna na początku druga na końcu (zaznaczone). Może to przez mój słaby dysk? Strasznie muli, ma 5200 rpm :'(

mensir67pl 13.09.2005 00:21

Cytat:

Napisany przez digidy
Sorki, juz instaluje nowsza bo formacie jestem i zapomnialem znowu aktualizowac... Zbagatelizowalem troche te sprawe bo nie wiem jakie to ma znaczenie... Rozni sie to czyms? Czyzby ten nowszy badal inna liczbe sektorow w bloku??
Ale gafe walnalem, umiescilem screeny z TDK +R, sorki za pomylke. Niebawem wypale -R to umieszcze bo tych starych nie moge znalezc...

zapodaj nowe CDspeed i testu razy 8x - ;)

digidy 13.09.2005 00:11

Sorki, juz instaluje nowsza bo formacie jestem i zapomnialem znowu aktualizowac... Zbagatelizowalem troche te sprawe bo nie wiem jakie to ma znaczenie... Rozni sie to czyms? Czyzby ten nowszy badal inna liczbe sektorow w bloku??
Ale gafe walnalem, umiescilem screeny z TDK +R, sorki za pomylke. Niebawem wypale -R to umieszcze bo tych starych nie moge znalezc...

mensir67pl 12.09.2005 23:50

@digidy


nie dalej jak wczoraj @slawkj prosil i pisal jakiej wersji cdspeed uzywac :|

digidy 12.09.2005 23:39

Ilość załączników: 2
Dobra nie chce mi sie juz szukac, wypalilem po prostu kolejna bo mialem juz kolejna kolekcje do zairchiwizowania;-).
Jakosc nagrania wg mnie bardzo dobra, roznica miedzy max a average Jitter byla bardzo ladna - prawie do koca plytki wynosila 1%, ale jak to zwykle na koncu wzrosla do 1,3%. Nie wiem dlaczego ale caly czas widze lepsza jakosc nagran na plytach -R niz na +R albo moze tylko mi sie wydaje... Wg mnie jakosc nagrania jest bardzo, bardzo dobra, moze nawet lepsza niz na Verbatim Pastel (slawekj nie denerwuj sie:P). Pytanie do slawkaj co o tym mysli;-).
Jescze jedno spostrzezenie byc moze bladne: jesli chodzi o TE i FE to zauwazylem ze +R maja przewaznie wieksze bledy ale sa za to bardziej rownomierne. Natomiast -R bledow tych maja srednio duzo mniej, ale za to maja ich bardzo duzo na poczatku i na koncu plyty - wiecej niz +R. Zjawiska te zauwazylem na razie na 100% na TDK, ktore wypalilem i byc moze to tylko przypadek.

GRZDYLEK 12.09.2005 23:04

Ilość załączników: 2
Cytat:

Napisany przez slawekj
-Rx4
Infiniti, Maxell, Memorex, Ritek, Traxdata.

:)

Chciałem zrobić dobry uczynek i zainwestowałem w Media Markt 1,99 w Memorex -4 . Okazuje się być na zupełnie innym nośniku. Cóż , " każdy dobry uczynek musi spotkać zasłużona kara ". ;) Płytka palona x4. To była jedyna dostępna prędkość. Jeszcze nie wiem dlaczego , ale się pewnie dowiem. Qsuite - nadal ustawienia domyślne. Na razie nie jestem przekonany , czy dobrze zrobiłem zamieniając wczoraj :serdusz: 1620 :serdusz: na ??? 1640 ??? .
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25554&stc=1
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25555&stc=1
Myślę , że nie ma dramatu.
Maxell -4 też kupiłem i aż się boję otwierać. :wow:

digidy 12.09.2005 22:47

do Myszaqu2:
 
Witam.
Wypalilem kilka plyt TDK zarowno + jaki i - i wszystko bylo ok. Na codzien tez uzywam Verbatim - obecnie korzystam z Verbatim +R o symbolu 43498 - mozesz sprawdzic na stronie. Ale juz sa w mojej hurtowni bardzo mocno polecane przez slawkaj Verbatim Pastel pakowane po 5sztuk w slimach - symbol 43249. Wzialem 43498 bo mozna je kupic w caku - po 10 i 25 sztuk i wychodza bardzo tanio... a ja nie za bardzo potrzebuje tyle pudelek i nie lubie szczegolnie za nie placic;-). Oczywiscie moje 43498 tez sa juz "Advanced Azo+".
Zalaczam screeny z TDK + i - R.
Jesli chodzi o jakosc nagranych przez Ciebie plyt to slawekj kilka moze kilkanascie stron wstecz dal pewne wskazowki jesli chodzi o jakosc nagrania uwzgledniajac ilosc bledow PI i rozsynchronizowanie Jitter.
Pozdrawiam.
P.S. Byc moze nagrywales te TDK na maximum predkosci, ja nie nagrywam nigdy szybciej niz 4x... Co to za roznica czy poczekasz 5 minut dluzej, ale masz pewna jakosc nagrania...
Screeny zalacze jak tylko je znajde:P.

Myszaqu2 12.09.2005 22:03

Witam. Od 3 dni bawię się benkiem i mam takiego zonka. Otóż płytki Verbatim zarówno dvdr plus jak i minus palą się satysfakcjonująco:

http://panoramalaska.ntx.pl/mieszko/verb8x_dvd+r.PNG

http://panoramalaska.ntx.pl/mieszko/verb16x_dvd-r.PNG

natomiast TDK 8x DVDR minus sieją taką ilością błedów w teście, że aż nie będę wrzucał screena :) .... Mój pech polega na tym, że zacząłem wypalanie od TDK i dopiero przy sprawdzaniu którejś z kolei zauważylem że napęd zwalnia parę razy przy odczycie - jak się okazało wszystkie są upośledzone, chociaż większość kopiuje się dobrze - spokojnie dochodzi transfer ponad 20MB/sek ... (przy takiej ilości błędów? :? )

Pytanie brzmi - czy ten typ tak może mieć? Bo jeśli raczej nie (co wynika z testów tutaj umieszczonych) to będę próbował wypalarę odesłać w ramach gwarancji do sprawdzenia ....

GRZDYLEK 12.09.2005 22:03

Ilość załączników: 2
Witam , na początek coś na prędce , płytki palone bez wcześniejszego testowania Qscanem . Pierwsza palona BenQ 1640 - bios jak widać , ustawienia Qsuite domyślne - nie miałem jeszcze czasu się doczytać w temacie Solidburn itp . Druga palona Pioneerem 110 . Obie TDK-8 , palone x8 . :piwo:
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25552&stc=1
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25553&stc=1

aRm 12.09.2005 20:40

Ilość załączników: 1
Memorex CD-RW, 700 MB 8-12x palony w starszym LiteOnie na około 10x. Odczyt oczywiście w BenQ :)

uuk81 12.09.2005 20:08

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez mensir67pl
I oto Maxell DVD-R (-minusom mowimy STOP || )
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...&postcount=939
palony 4X - ocena 95

Ten Maxell to nie RITEKG04 (x4) tylko MXL RG03 (x8) by Hitachi Maxell, LTD ||
PS. No cóż, mój Benek niektóre minusy lubi :)

mensir67pl 12.09.2005 20:03

Cytat:

Napisany przez slawekj
Dziwny Jitter. Wygląda na różne prędkości wypalania. Powinna być stała 4x. :taktak:
Może należy zrobić całkowite kasowanie i jeszcze raz nagrać.

:)

I napewno bedzie dobrze a dlaczego - plyta rozpakowan nagrana w stacjonarnym DVD jakies 2 GB i dalej pod Nero (nadpisano bez calkowitego kasowania) a te dziwny Jitter na moje oko to wlasnie roznica miedzy stacjonarka.Calkowite kasowanie powinno na 99% pomoc.

POZdrawiam

slawekj 12.09.2005 19:19

Cytat:

Napisany przez mensir67pl
Nalezalo :nie: bez zmian

Dziwny Jitter. Wygląda na różne prędkości wypalania. Powinna być stała 4x. :taktak:
Może należy zrobić całkowite kasowanie i jeszcze raz nagrać.

:)

mensir67pl 12.09.2005 19:04

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez slawekj
Należy spróbować test z prędkością 4x. :idea:

:)


Nalezalo :nie: bez zmian

slawekj 12.09.2005 16:36

Cytat:

Napisany przez mensir67pl
Znam ten numer z wyjmowaniem ;) nic to nie daje w tym konkretnym przypadku plytka nagrywana NERO

Należy spróbować test z prędkością 4x. :idea:

:)

mensir67pl 12.09.2005 16:15

Cytat:

Napisany przez Crasher
A czym ja nagrywales ? Ja tak mialem ostatnio jak nagrywalem Decrypterem. O dziwo pomoglo jak wyjalem plyte z napedu i wsadzilem ponownie. Test przeszedl bez problemu. Hmm.. Historia z 1620 :D

Pozdrawiam

Znam ten numer z wyjmowaniem ;) nic to nie daje w tym konkretnym przypadku plytka nagrywana NERO

Crasher 12.09.2005 15:53

A czym ja nagrywales ? Ja tak mialem ostatnio jak nagrywalem Decrypterem. O dziwo pomoglo jak wyjalem plyte z napedu i wsadzilem ponownie. Test przeszedl bez problemu. Hmm.. Historia z 1620 :D

Pozdrawiam

mensir67pl 12.09.2005 15:26

Ilość załączników: 1
4 razy podchodzilem do tej plyty TDK i 4 razy ZONK :| plyta ma sie dobrze w stacjonarnych

pawelblu 12.09.2005 13:04

Cytat:

Napisany przez slawekj
Prośba o zwrócenie uwagi na zbieżność błędów TE z błędami PI.

:)

No zwrocilem uwage i nie widze przelozenia (tym bardziej ze oba wykresy sa raczej plaskie).

Bardzo dobrze brak przelozenia widac kilka stron wczesniej: http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...&postcount=865

I jeszcze to:
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...&postcount=802

mensir67pl 12.09.2005 12:40

Ilość załączników: 1
I oto Maxell DVD-R (-minusom mowimy STOP || )
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...&postcount=939
palony 4X - ocena 95

slawekj 12.09.2005 11:27

Ilość załączników: 2
Sony AccuCORE -Rx8 palony 4x SolidBurn Nero 6.6.0.16

QScan QSuite 2.0 prędkość 4x

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25534&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25535&stc=1

Prośba o zwrócenie uwagi na zbieżność błędów TE z błędami PI.

:)

kowanski 12.09.2005 09:36

Ilość załączników: 2
A teraz konkurs co to za płyta :)
Producentem nośnika jest Mitsui, a pod jaką marką była sprzedawana ??
Cena rok temu jakieś 6 zł

kowanski 12.09.2005 09:20

Ilość załączników: 3
TDK DVD+R 1-4x palony x2,4 :(

EX-Skarbek 11.09.2005 23:20

Verbatim DVD+R 8x (MCC 003) palony 8x, Nero 6.6.0.16, SB wyłączony.
Na dodatek dysk nie wyrabiał i stale był "buffer underrun"... ;)

http://members.lycos.co.uk/exskarbek...atim%20!!!.png

Nic dodać, nic ująć... Verbatim to klasa sama w sobie :serdusz:

Laukas 11.09.2005 23:18

Cytat:

Napisany przez slawekj
A jakie błędy TE/FE ?

:)

Moja pomyłka, nie zrobiłem na początku testu TE/FE, następnym razem będę pamiętał:) Pozdrawiam

slawekj 11.09.2005 23:12

Cytat:

Napisany przez Laukas
Verbatim Pastel DVD +R x8, palony z prędkością x4

A jakie błędy TE/FE ?

:)

Laukas 11.09.2005 21:42

Ilość załączników: 1
Verbatim Pastel DVD +R x8, palony z prędkością x4, Nero 6.3.1.26

Payti 11.09.2005 13:13

Ilość załączników: 1
A tak wygląda palona x4 + SB na 1640 (BSLB) ESPERANZA DVD+RW x4 INFODISC A10. Płyta była palona w sumie ok. 10 razy różnymi palnikami i w międzyczasie ze dwa razy ją w pełni kasowałem. W Qsuite nie dało się zeskanować TE/FE na niej.

Pozdr,

pretorian111 11.09.2005 00:39

Zainstalowalem Nero 6.6.0.16 i jest BSLB ... :)

pretorian111 11.09.2005 00:06

Witam...

Jestem tu nowy i jestem nowym uzytkownikiem BenQ 1640...
Wlasnie wgralem sobie najnowszy bios czyli BSLB, ktory sciaglem z oficjalnej strony BenQ...

Chodzi o to, ze rozni sie on od Waszych jak sie tak przygladam tym Waszym screenom, a mianowicie ja w Nero widze cos takiego :
"BENQ DVD DD DW1640 VBSLB" ...
Nie wiem czy ta litera "V" powinna tam byc czy tez...
Ktoś wie o co chodzi?

Zastanawiam sie czy to nie wina przypadkiem Nero tzn. wersji Nero, ja mam 6.6.0.1, bo QSuite 2.0 pokazuje normalnie...

Z góry dzieki za informacje...

pawelblu 10.09.2005 16:28

IMO nie powinno tak byc ze plytka z ocena 0 dziala bez zarzutow. Jezeli jednak tak jest, no to coz - test nero ||.

Ew. bledy ktore spowodowaly tak niska ocene mogly sie znajdowac gdzies w miejscu, ktorego akurat nie odtwarzales.

tyler 10.09.2005 14:20

Cytat:

Napisany przez aRm
Można stworzyć taką mini strone, znam się troche na hostingu i tworzeniu stron więc mógłbym pomóc... Tylko niestety moja "jeszcze" skromna wiedza na temat spawania DVD może utrudniać mi rozwój zawartości strony :P

no ja mysle ze Slawek mialby decydujace zdanie co tam wrzucic i jak to ustawic. ale moim zdaniem wystaraczy prosta baza danych z klumnami typu:nazwa, media id, predkosc zapisu, ocena jakosci (ta z nero) oraz link do screena z nero.
juz na podstawie takie prostej tabeli mozna wyznaczyc srednia jakosc wypalonego nosnika dla konkretnej predkosci.

Andrexxl 10.09.2005 13:44

ftp://62.101.64.70/dvd-rw/firmware/d...edia_list_.pdf


Lista obsługiwanych nośników DVD przez 1640

aRm 10.09.2005 13:41

Cytat:

Napisany przez tyler
aaa przypomnialo mi sie. Moze by tak zrobic osobna mini stronke z rankingiem wypalonych plyt?? na tej podstawie mozna byloby latwo ustalic jaki plytki sa najlpesza dla naszej ukochanej nagrywarki.Chyba sami przyznacie ze przegladanie 65 stron forum w celu znalezienia okreslonych testow nosnikow jest meczace...

Można stworzyć taką mini strone, znam się troche na hostingu i tworzeniu stron więc mógłbym pomóc... Tylko niestety moja "jeszcze" skromna wiedza na temat spawania DVD może utrudniać mi rozwój zawartości strony :P

Cytat:

Napisany przez tyler
nie tylko w benq (bo ten to pewnie nawet plyte chodnikowa by odczytal)

Spadłem z krzesła, dobre hasło :spoko:
Wedlug mojej skromnej wiedzy, płyta z jakością 0 będzie miała po "dłużyszym" okresie czasu problemy. Ewentualnie może to też być błędem skryptu który wylicza tą jakość...

elCooL 10.09.2005 13:40

Cytat:

Napisany przez slawekj
???
Disc Quality Test w Nero można tylko po nagraniu. :taktak:
A co ma testować :idea:

:)

Kurde bylem pewien, ze na poczatku moglem zrobic ten test na czystym nosniku TDK (bo tylko takie posiadalem po zakupie nagrywarki). Ale skoro mowicie, ze test ten mozna zrobic tylko po nagraniu, to musi byc prawda :)

tyler 10.09.2005 13:25

aaa przypomnialo mi sie. Moze by tak zrobic osobna mini stronke z rankingiem wypalonych plyt?? na tej podstawie mozna byloby latwo ustalic jaki plytki sa najlpesza dla naszej ukochanej nagrywarki.
Chyba sami przyznacie ze przegladanie 65 stron forum w celu znalezienia okreslonych testow nosnikow jest meczace...

tyler 10.09.2005 13:20

Ilość załączników: 1
Oto moja ostatnia plytka, Platinium +R 8x palony na 8x :-)
ogolnie wypala sie jak TDK na moim Benq, a tanszy pewnie jest.

a i pytanie do ogolu: jak to jest z tymi testami i ocena jakosci (w nero) ze plytka ktora dostala 0 (slownie: zero) bez najmniejszych problemow dziala nie tylko w benq (bo ten to pewnie nawet plyte chodnikowa by odczytal) ale rowniez w stacjonarnym odtwarzaczu (kino domowe samsung) ??

slawekj 10.09.2005 12:08

Cytat:

Napisany przez aRm
Ma ktoś jakiś link do QSuite 2.0? Bo link na benq.pl i benq-eu.com nie działają, zupełnie nie wiem czemu. Google też niewiele pokazują...

http://support.benq.com/front/BenqMa...otId=undefined

:)

aRm 10.09.2005 12:05

Ma ktoś jakiś link do QSuite 2.0? Bo link na benq.pl i benq-eu.com nie działają, zupełnie nie wiem czemu. Google też niewiele pokazują...

czechoj 10.09.2005 10:30

Ilość załączników: 3
Kilka testów mediastore +/-, zaznaczam ze najgorsza płytka miała dziwne smugi w podkładzie.
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25454&stc=1
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25455&stc=1
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25456&stc=1

Conti 10.09.2005 09:57

Ilość załączników: 1
Płyta CDR Benq, nośnik to Sony. Nagrana Benq1640, 24x. Szkoda, że mi się już kończą :( . I szkoda, że Benq nie podaje C2 :( .

slawekj 10.09.2005 09:42

Cytat:

Napisany przez Conti
Ale w sumie dobre pytanie: Czy można i jeśli tak to czym można zdjąć z 1640 ograniczenie regionalne ??

http://tdb.rpc1.org/
Cytat:

Napisany przez kowanski
Płyta RiDisc 4x DVD-R palona x4 - RITEKG04
Cena płyty 1,60 zł

:spoko:


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:25.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.