![]() |
Ilość załączników: 2
Płytka MediaStore DVD+R 4x w białej kopercie po 0,89 zł
PALONA x8 na BENQ 1640 BSJB strategia zapisu zmieniona na VDSPMSAB 002 001 Bardzo ładny wynik :) |
Cytat:
|
Wlasnie ja tez sie dzisiaj dowiadywalem w MM na Ostrobramskiej, bo akurat jechalem na pilke na Goclaw. No i sprawa jest prosta. Gazetki obowiazuja jedynie w MIESCIE w ktorym sa wydawane. Kazde miasto wydaje swoje niezaleznie. Co wiecej w MM na Ostrobramskiej wogole Benq 1640 nie prowadza :)
|
Cytat:
|
Cytat:
Jaką prędkością paliłeś i jakie płytki na tym plexie ?? |
px716 wypalił 1000 płyt idzie na serwis czas życia 2 miesiące
|
Cytat:
|
@aRm
To zależy... Najlepiej zrobić ISO i emulować, ale jeżeli jest kilka płyt i nazwy plików na każdej z nich się ze sobą nie pokrywają, to można wszystko wrzucić razem i też będzie działało... Ale może też tak się zdarzyć, że program szuka płyty o odpowiedniej nazwie, wtedy tylko ISO. |
@Arm ja go widze...
@EX-Skarbek thx :D teraz juz wiem :D ze tylko box tak wypasiscie wyglada :D |
Cytat:
|
Tak, patrze to mój post chyba zaginoł :( może ktoś odpowiedzieć co robicie w takich przypadkach ??
|
Już chyba nie raz było zdjęcie wersji OEM, np. tutaj:
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...1&postcount=72 |
Cytat:
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...&postcount=340 :) |
Ilość załączników: 1
WIELKIE THX @Sławek :)i @Kowanski :mruga: :piwo:
teraz zistało mi tylko czekać na nagrywarke mam jeszcze jedno pytanie czy rozni sie wersja box od oem panelem ? czy eszystkie 1640 maja taki panel ? POZDRAWIAM :);p |
Cytat:
dzieki za nfo pzdr |
Cytat:
|
Cytat:
PODKARPACIE - najblizszy MM Rzeszow :) POZdrawiam |
Ilość załączników: 1
Cytat:
Żeby nie być gołosłownym scan z Qsuite. PS. Od chwili zainstalowania Qsuite 2.0 z SB (biosy BSKB i BSLB) nagrywałem na następujących nośnikach: MBIPG101 R04, TTG02, MCC 004, RITEKG04, MCC 003, MCC 03RG20, OPTODISC OP1, CMC MAG E01, CMC MAG F01 :) |
Cytat:
Cytat:
|
Mam pytanie z cyklu "CD to DVD". Chciałem przegrać swoje płyty CD na DVD tak aby zajmowały mniej miejsca, i teraz mam takie pytanie odnoście płyt z autostartami itp. przykładowo gra na 5 CD? Jak to powinienem zrobić? Czy zrobić najpierw 5 obrazów w Alcoholu? Następnie nagrać te 5 obrazów na DVD i emulować sobie potem virtualem Alcohola? Czy może są na to jakieś inne sposoby? ???
|
Cytat:
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...postcount=1010 :) |
Cytat:
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...&postcount=569 Ten nośniki jest w bazie biosu :) |
Witam liteona przyjeli bez problemow, teraz czekam az przysla najnowszy model liteona i dopiero wtedy daza mi BENQ1640 :D , mam kilka pytań:
@Sławek widze ze benq nie jest Ci obcy ;p o co chodzi w solid burrn ? czy plytki od riteka R03(002) poprawnie sie na niej nagrywaja ?:> narazie to tyle... pozdrawiam :) |
Ilość załączników: 3
Dzisiaj dołączyłem do szczęśliwych posiadaczy Benka 1640. Wgrałem bios BSLB.
Kupiłem płytki, Verbatimy z kija na których nic nie było napisane oprócz marki :) Odpalilem Qscan a potem Nero i nagrałem płytke z filmami. Wszytskie ustawienia default. Qscan 4x. Zapis w nero też 4x. Oto wyniki pierwszej wypalonej płytki. Okazało się że jest to Verbatim MCC 002 (000) Qscan: http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25617&stc=1 wykresik: http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25616&stc=1 Jakieś wnioski odnośnie tej płytki i sposobu nagrywania. Jest to moja 1st płyta więc słucham krytyki i dobrych rad :P Płyta z tego co widze została dodana do bazy solidburn, chociaż, suported disc mialem wyłączony :) Dlatego zastanawia mnie czy po zrobieniu Qscan nośnik potem automatycznie nie został nagrany z SB. Teraz nagram z włączonym solidburnem przy opcji suported. Oto wynik: http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25619&stc=1 Zawsze jakies dziwne rzeczy dzieją sie na koncu :) |
Cytat:
w kolejnosci (czyli z pozycji numer 1- gdy przybywa nowy nosnik usuwa pozycje numer-2 i tak w kolko) szkoda ze wlasnie ni ma wyboru ktory ma pozostac |
Cytat:
Przy biosie BSLB każdy nośnik -/+R nagrywany a nie zapisany w bazie biosu jest dopisany do bazy SolidBurn. Obecnie mam w bazie SolidBurn zapisane nośniki j.w. Usuwane są jedynie automatycznie nośniki mało używane (nagrywane). Pozostałe często nagrywane pozostają na stałe w bazie. :) |
Cytat:
Sławek - czy masz w tle działający QSuite podczas nagrywania ?? Z tym wpisem w biosie to jest dziwne, mam pare płyt 4x zarówno +R jak i -R (Verby, TDK i Vakoss). Nie ma ich w bazie biosu a wszystkie od razu po wsadzeniu do napędu są rozpoznawane jako 4x. Jesli napęd by ich nie rozpoznał to proponowalby 2,4x albo przy starcie przetestowałby płytke. Jak nagrywałem Verba 4x -R to od razu ją rozpoznał jako 4x, od razu wystartował nagrywanie (chyba bez testu, bo niczym start się nie różnił od innych) no i nie pojawił się żaden wpis w solid burn..... Dziwne - z jednej strony zachowanie jakby płyta była w bazie a z drugiej strony edytor biosu nie pokazuje. |
Ilość załączników: 4
Witam wszystkich.
Mam pytanie ad. SB. Czy warta wlaczac SB dla nosnikow zawartych w biosie (tzn. Suppotred disc)? Czytalem kiedys chyba ze zawsze warto, ale sam juz nie wiem... Wydaje mi sie ze ogolna regula brzmi: " Jesli plyta ktora chcesz nagrac jest w biosie i jestes pewien ze jest z dobrej partii, tzn. ze jest wysokiej jakosci(mam na mysli sytuacje kiedy kupujemy dobra plyte np TDK czy Verbatim i ma ona na 100% takie wlasciwosci jakie miec powinna) to wylacz SB. Jesli natomiast nie jestes tego pewien to wlacz SB i pozwol wybrac nagrywarce optymalna metode zapisu..". Zgadzacie sie z tym? Czy jednak zawsze jest lepiej miec wlaczony SB? Zamieszczam jeszcze screeny TDK-R palonej z SB i bez SB - testowana z predkoscia 4 i 8 w cdspeed 4.01. Prosze o jakies oceny... P.S. Dodam jeszcze, ze obydwie plyty - cd1 i cd2 (widniejace w nazwie screenow) sa takie same, tzn tej samej marki i kupione w jednym czasie, ale nie identycznych danych... Tzn na obydwoch sa filmy, ale nie te same - nie wypalalem 2 razy tych samych danych na potrzeby testu. Mam nadzieje, ze nie wynikaja z tego jakies duze ronice... |
Ilość załączników: 3
Następna udana zamiana:
BenQ 1640@Philips 1648P1 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25602&stc=1 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25603&stc=1 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25604&stc=1 Napęd działa poprawnie. Teraz testy i porównania. :piwo: :) |
Cytat:
nośników nie znanych), a wpisy w bazie SB są zupełnie przypadkowe. Nośniki których nie ma w biosie (choćby ostatnio RITEKG04, który się bardzo ładnie wypalił) nie zostają dodane, a nośniki które są w biosie (np. MCC 003 i MCC 004) zostają dodane do bazy SB. U mnie nie ma żadnej reguły :) PS. Jak zapodałem "utwórz dysk z danymi" w nero cdspeed, po wskazaniu obrazu iso płyty dvd z danymi, nastąpił całkowity zwis kompa, przy straszliwych stukotach z nagrywarki :\ PS. scany mogę wrzucać tylko wieczorkiem, jak wrócę do domu ;) |
Cytat:
MediaCodeSpeedEdit V1.0.6.4 http://ala42.cdfreaks.com/MCSE/MediaCodeSpeedEdit.zip Można sprawdzić wszystkie nośniki. :spoko: :) |
Dzisaj oddje na serwis 1213 liteona :D i jak sie z nimi dogadam to biore benq1640 ! :)
|
Ilość załączników: 1
Moze ktos juz mial z tym nosnikiem do czynienie na jakim? i skad to cudenko ?
|
Ilość załączników: 1
Cytat:
Solid burn mam ustawiony domyślnie. Czyli jeśli nie znajdzie w bazie biosu nośnika to powinien go przetestować i automatycznie dodać do bazy solid burn. A nic takiego nie ma miejsca. Wypalałem dvd-r 4x no i nie znalazł się on w bazie solid burn. Baza ta jest u mnie czysta, zawiera 0 pozycji. A może potrzeba przeprowadzić jakąś specjalną procedurę np. :piwo: z solid burn, aby wprowadzać te nośniki do bazy danych ?? P.S. Verb DVD+RW 4x palony 4x. Akurat z tymi płytami LiteOn 1693 radzi sobie odrobine lepiej :niepow: W ogóle mam takie wrażenie, że z markowymi plusami to radzą sobie jak najbardziej porównywalnie. :niepow: |
Ilość załączników: 3
Kolejna Mediastore -4 wypalona plikiem testowym Nero. Po QScanie wydaje się , że będzie jeszcze gorsza , a tu proszę bardzo. :O
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25597&stc=1 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25598&stc=1 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25599&stc=1 |
Cytat:
Wypalane są SolidBurn. :) |
Ilość załączników: 2
Żeby nie było tak różowo , to na dobranoc coć z niższej półki. Mediastore -4 koperta za 89 gr. Trafił mi się jakiś dziwny nośnik. Gdyby nie okolice drugiego GB , to byłoby nieźle , jakieś 97 pkt. i równomierny jitter. Ale co z tego jak nie jest ??? . QScan jeszcze na 1620 - nie zdążyłem już na niej wypalić :'( .
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25593&stc=1 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25594&stc=1 Może zaraz zmęczę jeszcze jedną , jakąś mniej porysowaną ;) (wiadomo jak wyglądają płytki z hipermarketu sprzedawane w kopertach :podbite: :sciana: :klnie: ) |
Cytat:
Cytat:
|
do wszechwiedzacego moderatora;-):
Cytat:
|
Ilość załączników: 2
Cytat:
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25589&stc=1 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25590&stc=1 Maxell został nagrany SolidBurn. :piwo: :) |
Cytat:
|
Ilość załączników: 2
Cytat:
Cytat:
Płytka palona x4 w Nero , ustawienia Qsuite nadal domyślne (mimo wyjaśnień @slawekj :piwo: ) A oto wyniki : :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25583&stc=1 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25584&stc=1 :fala: :fala: :fala: |
Cytat:
|
witam,
mam pytanko czy ten benq mozna dostać pod sata ? bo cos nie widziałem ?:> |
Cytat:
:czytaj: http://www.benq.pl/news/index.cfm?id=1083&year=2005 :) |
Czyli SolidBurn wlaczamy rowniez dla Supported Disc ? Myslalem, ze nie ma takiej potrzeby ? Co to daje w takim razie ?
|
Ilość załączników: 3
Nagrywanie SolidBurn QSuite 2.0
W zakładce Solid Burn zaznaczamy: http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25567&stc=1 naciskamy "Set": http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25570&stc=1 Temporal Setting - ustawienia tymczasowe, po restarcie systemu przywracane poprzednie, System Setting - ustawienia na stałe mimo restartu systemu. Po naciśnięciu w zależności od potrzeby zatwierdzamy "Tak" http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25569&stc=1 I nagrywamy... :) |
Cytat:
|
Wow. Jezeli to 166 za Boxa to niedlugo bede szczesliwym posiadaczem :)
|
Cytat:
|
Ilość załączników: 1
Dla przyszlych FANOW Benq ;) w sieci sklepow || Nie Dla Idiotow
|
Nowy Nero CDSpeed obsluguje wiecej napedow (czasami nawet wymiana BIOSu moze spowodowac brak kompatybilnosci) i ma troche zmieniony inferface uzytkownika. Poza tym roznic brak.
Jezeli chodzi o 2 'szpile' na jednym z wykresow. To nie sa zadne szpile. To zwykly wynik - nic specjalnego. Mowienie o kresce siegajacej 10 PIE - szpila, to duza przesada. W PIF gdyby byly conajmniej 2 razy wyzsze to moze bylby sens to odnotowac (nawet niekoniecznie sie tym przejmowac). Tak jak jest wyzej, nie widze powodow do paniki ... Jitter rowniez jest bardzo ladny. Max rzedu 9.3 to dobry wynik. Nie wiem skad wziela sie glupota, ze jak srednia bedzie sie roznila od max o ponad 2% to jest zle. Jezeli Max bedzie rzedu 9% a srednia rzedu 5% to jest bardzo dobrze. Rowniez jezeli srednia jest rzedu 8%. Jitter oznacza rozsynchronizowanie dlugosci pit/land. Dla napedu czytajacego nie ma znaczenia czy na calej dlugosc rozsynchronizowanie jest o tej samej wartosci. Dla niego liczy sie, czy we wszystkich momentach bedzie w stanie wlasciwie odczytac wartosc (tzn czy wartosc Max jest akceptowalna). Rownomierny Jitter moze byc tylko informacja dla nas, mowiaca o tym ze nagrywarka nawet dorze nagrala plyte, tylko synchronizacja zostala nieznacznie zaburzona, jednak konskwentnie o podobna wartosc na calej dlugosci. Dla napedu czytajacego liczy sie tylko moment. Czyli zeby nie mial watpliowsci w stosunku do konkretnego/kazdego pitu/landu, a o tym mowi wartosc Max. |
takze jestem posiadaczem omawianej nagrywarki
Teraz mam jedno pytanie. Czy moze ktos opisac jak sie poslugiwac tym qsuite? O co tam chodzi? Zaluzmy mam plytke Datex -R i co? Jakie sa proceduru przy zapisywaniu? Na dzien dzisiejszy wkladam plyte i wypalam, ale czy mozna troche polepszyc wyniki? Prosze o konkretne rady |
Cytat:
|
Cytat:
W tym zonk, że nagrywałem na wszystkich możliwych szybkościach- im wolniej tym gorzej(!) ... Wczoraj jeszcze przepaliłem Sony Dvd-r - rezultat bez rewelacji ale spoko http://panoramalaska.ntx.pl/mieszko/sony8x_dvd-r.PNG Po pracy idę poszukać jeszcze innych płytek ... Mam nadzieję ze tylko ta seria TDK (bodajże z G w nazwie serii) jest wyjatkowo niestrawna.... Póki co popatrzę jak daje radę z innymi nośnikami ... Za to jestem zdziwiony korekcją błędów - robi wrażenie ... Pozdrawiam :piwo: |
Cytat:
|
Czytam sobie ten topic i chyba zdecyduje się na tą nagrywake. Wydaje się dobrym rozwiązaniem, co sądzicie ?:)
|
Cytat:
Ale mysle ze niebawem slawekj cos nam sensownego napisze :P. |
Ilość załączników: 1
Ktoś chciał więcej testów TDK, TDK DVD+R 1-8x 4.7 GB Palony x4 Płyta zawierająca dane, dane skupione w Nero i zapisane jako obraz ISO. Obraz następnie wypalony również Nero. Dziwią mnie tylko te 2 szpile jedna na początku druga na końcu (zaznaczone). Może to przez mój słaby dysk? Strasznie muli, ma 5200 rpm :'(
|
Cytat:
|
Sorki, juz instaluje nowsza bo formacie jestem i zapomnialem znowu aktualizowac... Zbagatelizowalem troche te sprawe bo nie wiem jakie to ma znaczenie... Rozni sie to czyms? Czyzby ten nowszy badal inna liczbe sektorow w bloku??
Ale gafe walnalem, umiescilem screeny z TDK +R, sorki za pomylke. Niebawem wypale -R to umieszcze bo tych starych nie moge znalezc... |
@digidy
nie dalej jak wczoraj @slawkj prosil i pisal jakiej wersji cdspeed uzywac :| |
Ilość załączników: 2
Dobra nie chce mi sie juz szukac, wypalilem po prostu kolejna bo mialem juz kolejna kolekcje do zairchiwizowania;-).
Jakosc nagrania wg mnie bardzo dobra, roznica miedzy max a average Jitter byla bardzo ladna - prawie do koca plytki wynosila 1%, ale jak to zwykle na koncu wzrosla do 1,3%. Nie wiem dlaczego ale caly czas widze lepsza jakosc nagran na plytach -R niz na +R albo moze tylko mi sie wydaje... Wg mnie jakosc nagrania jest bardzo, bardzo dobra, moze nawet lepsza niz na Verbatim Pastel (slawekj nie denerwuj sie:P). Pytanie do slawkaj co o tym mysli;-). Jescze jedno spostrzezenie byc moze bladne: jesli chodzi o TE i FE to zauwazylem ze +R maja przewaznie wieksze bledy ale sa za to bardziej rownomierne. Natomiast -R bledow tych maja srednio duzo mniej, ale za to maja ich bardzo duzo na poczatku i na koncu plyty - wiecej niz +R. Zjawiska te zauwazylem na razie na 100% na TDK, ktore wypalilem i byc moze to tylko przypadek. |
Ilość załączników: 2
Cytat:
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25554&stc=1 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25555&stc=1 Myślę , że nie ma dramatu. Maxell -4 też kupiłem i aż się boję otwierać. :wow: |
do Myszaqu2:
Witam.
Wypalilem kilka plyt TDK zarowno + jaki i - i wszystko bylo ok. Na codzien tez uzywam Verbatim - obecnie korzystam z Verbatim +R o symbolu 43498 - mozesz sprawdzic na stronie. Ale juz sa w mojej hurtowni bardzo mocno polecane przez slawkaj Verbatim Pastel pakowane po 5sztuk w slimach - symbol 43249. Wzialem 43498 bo mozna je kupic w caku - po 10 i 25 sztuk i wychodza bardzo tanio... a ja nie za bardzo potrzebuje tyle pudelek i nie lubie szczegolnie za nie placic;-). Oczywiscie moje 43498 tez sa juz "Advanced Azo+". Zalaczam screeny z TDK + i - R. Jesli chodzi o jakosc nagranych przez Ciebie plyt to slawekj kilka moze kilkanascie stron wstecz dal pewne wskazowki jesli chodzi o jakosc nagrania uwzgledniajac ilosc bledow PI i rozsynchronizowanie Jitter. Pozdrawiam. P.S. Byc moze nagrywales te TDK na maximum predkosci, ja nie nagrywam nigdy szybciej niz 4x... Co to za roznica czy poczekasz 5 minut dluzej, ale masz pewna jakosc nagrania... Screeny zalacze jak tylko je znajde:P. |
Witam. Od 3 dni bawię się benkiem i mam takiego zonka. Otóż płytki Verbatim zarówno dvdr plus jak i minus palą się satysfakcjonująco:
http://panoramalaska.ntx.pl/mieszko/verb8x_dvd+r.PNG http://panoramalaska.ntx.pl/mieszko/verb16x_dvd-r.PNG natomiast TDK 8x DVDR minus sieją taką ilością błedów w teście, że aż nie będę wrzucał screena :) .... Mój pech polega na tym, że zacząłem wypalanie od TDK i dopiero przy sprawdzaniu którejś z kolei zauważylem że napęd zwalnia parę razy przy odczycie - jak się okazało wszystkie są upośledzone, chociaż większość kopiuje się dobrze - spokojnie dochodzi transfer ponad 20MB/sek ... (przy takiej ilości błędów? :? ) Pytanie brzmi - czy ten typ tak może mieć? Bo jeśli raczej nie (co wynika z testów tutaj umieszczonych) to będę próbował wypalarę odesłać w ramach gwarancji do sprawdzenia .... |
Ilość załączników: 2
Witam , na początek coś na prędce , płytki palone bez wcześniejszego testowania Qscanem . Pierwsza palona BenQ 1640 - bios jak widać , ustawienia Qsuite domyślne - nie miałem jeszcze czasu się doczytać w temacie Solidburn itp . Druga palona Pioneerem 110 . Obie TDK-8 , palone x8 . :piwo:
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25552&stc=1 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25553&stc=1 |
Ilość załączników: 1
Memorex CD-RW, 700 MB 8-12x palony w starszym LiteOnie na około 10x. Odczyt oczywiście w BenQ :)
|
Ilość załączników: 1
Cytat:
PS. No cóż, mój Benek niektóre minusy lubi :) |
Cytat:
POZdrawiam |
Cytat:
Może należy zrobić całkowite kasowanie i jeszcze raz nagrać. :) |
Ilość załączników: 1
Cytat:
Nalezalo :nie: bez zmian |
Cytat:
:) |
Cytat:
|
A czym ja nagrywales ? Ja tak mialem ostatnio jak nagrywalem Decrypterem. O dziwo pomoglo jak wyjalem plyte z napedu i wsadzilem ponownie. Test przeszedl bez problemu. Hmm.. Historia z 1620 :D
Pozdrawiam |
Ilość załączników: 1
4 razy podchodzilem do tej plyty TDK i 4 razy ZONK :| plyta ma sie dobrze w stacjonarnych
|
Cytat:
Bardzo dobrze brak przelozenia widac kilka stron wczesniej: http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...&postcount=865 I jeszcze to: http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...&postcount=802 |
Ilość załączników: 1
I oto Maxell DVD-R (-minusom mowimy STOP || )
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...&postcount=939 palony 4X - ocena 95 |
Ilość załączników: 2
Sony AccuCORE -Rx8 palony 4x SolidBurn Nero 6.6.0.16
QScan QSuite 2.0 prędkość 4x http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25534&stc=1 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25535&stc=1 Prośba o zwrócenie uwagi na zbieżność błędów TE z błędami PI. :) |
Ilość załączników: 2
A teraz konkurs co to za płyta :)
Producentem nośnika jest Mitsui, a pod jaką marką była sprzedawana ?? Cena rok temu jakieś 6 zł |
Ilość załączników: 3
TDK DVD+R 1-4x palony x2,4 :(
|
Verbatim DVD+R 8x (MCC 003) palony 8x, Nero 6.6.0.16, SB wyłączony.
Na dodatek dysk nie wyrabiał i stale był "buffer underrun"... ;) http://members.lycos.co.uk/exskarbek...atim%20!!!.png Nic dodać, nic ująć... Verbatim to klasa sama w sobie :serdusz: |
Cytat:
|
Cytat:
:) |
Ilość załączników: 1
Verbatim Pastel DVD +R x8, palony z prędkością x4, Nero 6.3.1.26
|
Ilość załączników: 1
A tak wygląda palona x4 + SB na 1640 (BSLB) ESPERANZA DVD+RW x4 INFODISC A10. Płyta była palona w sumie ok. 10 razy różnymi palnikami i w międzyczasie ze dwa razy ją w pełni kasowałem. W Qsuite nie dało się zeskanować TE/FE na niej.
Pozdr, |
Zainstalowalem Nero 6.6.0.16 i jest BSLB ... :)
|
Witam...
Jestem tu nowy i jestem nowym uzytkownikiem BenQ 1640... Wlasnie wgralem sobie najnowszy bios czyli BSLB, ktory sciaglem z oficjalnej strony BenQ... Chodzi o to, ze rozni sie on od Waszych jak sie tak przygladam tym Waszym screenom, a mianowicie ja w Nero widze cos takiego : "BENQ DVD DD DW1640 VBSLB" ... Nie wiem czy ta litera "V" powinna tam byc czy tez... Ktoś wie o co chodzi? Zastanawiam sie czy to nie wina przypadkiem Nero tzn. wersji Nero, ja mam 6.6.0.1, bo QSuite 2.0 pokazuje normalnie... Z góry dzieki za informacje... |
IMO nie powinno tak byc ze plytka z ocena 0 dziala bez zarzutow. Jezeli jednak tak jest, no to coz - test nero ||.
Ew. bledy ktore spowodowaly tak niska ocene mogly sie znajdowac gdzies w miejscu, ktorego akurat nie odtwarzales. |
Cytat:
juz na podstawie takie prostej tabeli mozna wyznaczyc srednia jakosc wypalonego nosnika dla konkretnej predkosci. |
|
Cytat:
Cytat:
Wedlug mojej skromnej wiedzy, płyta z jakością 0 będzie miała po "dłużyszym" okresie czasu problemy. Ewentualnie może to też być błędem skryptu który wylicza tą jakość... |
Cytat:
|
aaa przypomnialo mi sie. Moze by tak zrobic osobna mini stronke z rankingiem wypalonych plyt?? na tej podstawie mozna byloby latwo ustalic jaki plytki sa najlpesza dla naszej ukochanej nagrywarki.
Chyba sami przyznacie ze przegladanie 65 stron forum w celu znalezienia okreslonych testow nosnikow jest meczace... |
Ilość załączników: 1
Oto moja ostatnia plytka, Platinium +R 8x palony na 8x :-)
ogolnie wypala sie jak TDK na moim Benq, a tanszy pewnie jest. a i pytanie do ogolu: jak to jest z tymi testami i ocena jakosci (w nero) ze plytka ktora dostala 0 (slownie: zero) bez najmniejszych problemow dziala nie tylko w benq (bo ten to pewnie nawet plyte chodnikowa by odczytal) ale rowniez w stacjonarnym odtwarzaczu (kino domowe samsung) ?? |
Cytat:
:) |
Ma ktoś jakiś link do QSuite 2.0? Bo link na benq.pl i benq-eu.com nie działają, zupełnie nie wiem czemu. Google też niewiele pokazują...
|
Ilość załączników: 3
Kilka testów mediastore +/-, zaznaczam ze najgorsza płytka miała dziwne smugi w podkładzie.
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25454&stc=1 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25455&stc=1 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25456&stc=1 |
Ilość załączników: 1
Płyta CDR Benq, nośnik to Sony. Nagrana Benq1640, 24x. Szkoda, że mi się już kończą :( . I szkoda, że Benq nie podaje C2 :( .
|
Cytat:
Cytat:
|
| Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:25. |
Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.