![]() |
Nie wiem ile razy bylo to juz powtarzane, ale widac zbyt malo ...
Litek w nero testuje przy ECC 8/1 benq natomiast przy ECC 8/8 - inne ustawienia, inne kryteria, inne oceny. Tak czy inaczej uzyskanie w nero wyniku ponad 97 na litku jest NIEMOZLIWE. |
Ilość załączników: 2
Cytat:
Nawet przy PIF maksimum 2 trudno osiągnąć wynik 95, a ten łatwo z kolei uzyskać na Benku z wyższym PIF - szkoda że nie gromadziłem testów Litka w Nero - napewno bym to teraz ładnie uwidocznił. Poniżej coś na potwierdzenie, choć to akurat nie jest najlepszy przykład. ;) |
Ilość załączników: 2
To i ja podam coś dla porównania. Płytka TDK DVR+R DL RICOHJPN D00 palona na Lite-ON 812@832 CG5G w maju tego roku. Scan z litka zaraz po wypaleniu. Scan z BenQ 1640 BSJB dziś. Co o tym sądzicie? Płytka czyta się w stacjonarnym DVD, w jednym miejscu zauważyłem drobne pauzy w obrazie chyba tam gdzie sa granice warstw.
Pozdro, |
Cytat:
|
Panowie, już od dłuższego czasu mnie to dręczy ale jakoś nie pytałem, teraz przy okazji testu Kolegi qczu przy relatywnie wysokich wartosciach błędów i dużej ich ilości płyta otrzymuje ocenę 95 czym to jest spowodowane czy niskim jtterem czy może czymś innym ? Zauważyłem że jeśli na moim liteonie błędy PIf przekraczają wartość max 4 to płyta otrzymuje już niską ocenę np 85 pomimo tego, że w sumie jest tych błędów np 700 jak to można rozumieć ? czy jest to wina tego, że litek nie zwraca jittera ?
To na razie tyle (może to juz było wyjaśnione to sory za zamieszanie) pozdrawiam ps. i drugi przykład http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...postcount=3916 tu to już masa błędów a ocena.... 96 :wow: |
Cytat:
:piwo: |
No wiec wiemy ze test nero nie byl przypadkowy ... problem roznic z pozostalymi testami pozostal ...
|
Ilość załączników: 4
Cytat:
Zamieszczam cztery testy - tak jak chciałeś płytka pomiędzy każdym z nich dochodziła do temperatury pokojowej minimum 15min. ;) |
Cytat:
Cytat:
|
Ja się nawet dopatrzyłem pewnego podobieństwa do testów w Nero na Benku jeśli chodzi o błędy PIF (z PI podobieństw zero), tylko skąd te szpile na początku wykresu jeśli chodzi o Benka - a może mój Benek jest jakiś trefny ???
@pawelblu - chcesz żebym zrobił po dwa testy tej samej Platinum na Ricohu z prędkościami x4 i x8 naprzemiennie - zapewne żeby sprawdzić powtarzalność testów na Benku - czy dobrze zrozumiałem? ??? |
Ilość załączników: 1
Siema !!!
Wczoraj udalo mi sie kupic Benqa Box za 190zl w Apollo. || Pewnie to byla jakas "jednorazowa promocja" bo juz dzisiaj byla po 210. ;) Oto pierwsza nagrana plytka na BSJB. Sony 8x nagrana predkoscia 8x. |
Hm - najszybszy wniosek jest taki:
na 3 testach poza Nero Benq wskazanie na najbardziej watpliwy punkt plyty jest w okolicach 3/4 plyty (troche dalej nawet). Chociaz nawet ten punkt jest malo grozny (opierajac sie na kryteriach) W testach Nero Benq wychodzi cos zupelnie innego. Newralgiczne miejsca sa umieszczone gdzie indziej i moim zdaniem wygladaja na bardziej niebezpieczne niz to co stwierdzono poprzednio. EDIT: Poprosze jeszcze o serie scanow Nero na benq: Moze na przemian 4x , 8x , 4x i 8x - ciekawe co wyjdzie, mam pewne podejrzenia. Po kazdym tescie prosze wyjac plyte z napedu i odczekac ok. 15 min zeby nikt nie zarzucil roznic w testach spowodowanych czynnikiem termicznym. |
Ilość załączników: 4
Nie ma się o co kłócić - zobaczcie sami test tej Platinum, której test na benku zamieściłem wcześniej - teraz oczywiście W KProbe - prędkość x4 tak samo jak w przypadku Benka, ECC nie przestawiałem ale zaraz zrobię też test z ECC8/8 ;)
Nigdy bym nie uwierzył że to ta sama płyta :wow: Wrzucam jeszcze test z Benka żeby nie było wątpliwości, Dołączam również test na Litku ale w Nero oraz obiecany test w KProbe przy ECC8/8 Nic z tego nie rozumiem, oczekuję wyjaśnień ;) |
Cytat:
Jezeli na cdrinfo.com i na forum.cdfreaks.com uda Ci sie przekonac redakcje i renomowanych uczestnikow swiatowej sceny bedacych czesto autorami softu do tych ustawien to pewnie bedziemy je stosowac. Poki co kroluja takie: ECC 8/8 speed 8x Benq i ECC 8/1 speed 4x LiteOn. |
Cytat:
Jaki problem przestawić ECC i prędkość. Niskie prędkości i sprawdzanie 1/8 bloku to zawsze mniejsze błędy. Dla Benka można też 4x. :spoko: :) |
Cytat:
|
Cytat:
ECC 8/8 i prędkości 8x. A dodatkowo Litek --> Nero, BenQ --> Nero. :) |
Cytat:
Przerabialem to juz osobiscie :) A to jest fakt o ktorym wspominalem juz BARDZO DAWNO i nikt nie byl zainteresowany podejciem RZECZOWEJ dyskusji. Ja z przyjemnoscia obejrze sobie testy kproba z litka w zestawieniu z nero z benq. Do pelni szczescia brakuje tylko plextools, ale moze na podstawie tych dwoch juz cos wyjdzie. |
Ilość załączników: 1
Cytat:
|
No cóż - widzę że nie tylko u mnie to tak nieciekawie wygląda :O
Zaraz wrzucę test tego Platinum tym razem w KProbe - to co prawda temat o Benku ale porównanie się przyda myślę ;) |
Ilość załączników: 1
To ja dorzucę test mojej pierwszej płytki DVD nagranej na Litku 832S jesienią ubiegłego roku - TDK+R (TDK 001) x4 :) Niby PIE i PIF nie wysokie a aż 55 POF (( A płytka nie była uszkodzona (box) i trzymana bezpiecznie w kopercie w pudełeczku ;)
|
Wszystko OK tylko nie mogę zrozumieć dlaczego testy tych samych płytek w KProbe na Litku są całkiem ok! ???
Przecież Benek ma ponoć super korekcję to dlaczego podczas odczytu nagle wykazuje tak duże błędy podczas gdy Litek sobie najwyraźniej z nimi radzi.(zakładając, że one w ogóle występują). :O Nie jest to raczej przekłamanie związane z softem ponieważ testy robione na Litku zarówno w KProbe jak i w Nero nie odbiegały od siebie wynikami (kiedyś porównywałem) - jedynie wyniki w DVDInfopro były odmienne. :nie: :smutny: Ps. Powyżej dołączyłem jeszcze test Platinum na Ricohu - też niezła kicha :wow: |
Cytat:
|
Cytat:
Nie ma co się dziwić. Ja to też przerobiłem i powrotu nie zalecam. Taka jakość i wszystko. Dobry nośnik przy małych błędach TE/FE jest dobry dla stałego OPC (LiteOn). Przy nośnikach z dużymi błędami stałe OPC nie ma zastosowania. I dlatego takie wyniki. Ja swoje płytki wszystkie przegrałem na BenQ. Są rzeczy o których nigdy nie pisałem. To prawdziwy horror. To dopiero byłaby zadyma. :) |
Ilość załączników: 1
Ok, to i ja dorzucę test Verbatima DVD-R (MCC01RG20) x4 nagrywanego x4 na Lite-ON SOHW 812S@832S ponad rok temu (kwiecień 2004). Scanning dziś z nowego BenQ 1640 BSJB. Temperatura podczas testu wokół napędu (jest na górze obdowy) z czujnika Aerogate II 40.5 st. C
Pozdro, |
Ilość załączników: 4
Sławekj - na Twoją prośbę zamieszczam testy paru różnych nośników wypalonych na Litku 1653 a testowanych Benkiem w Nero - bardzo dziwne te wyniki :wow: - płytki nadają się do kosza (oprócz MCC003 - jak wynika z testów) a czytają się bezproblemowo w stacjonarce i testy na Litku w KProbe są całkiem odmienne.
Niewiem co o tym sądzić ale coś mi się wydaje że albo Benek albo Nero coś kłamią :nie: |
Tak już jestem po updejcie biosa na BSJB, wszystko OK. Właśnie update Nero zaraz będę też robił i do dzieła z wypalaniem i testami :)
Pozdro, |
Cytat:
Jest nowa wersja Nero CD-DVD Speed. :) |
Ilość załączników: 1
Cytat:
Ok, zamieszałem z taśmami i przepiąłem BenQ na master z kontrolera na płycie głównej (Epox 8RDA+). Teraz jest ok, test transferu wzorowy. Zabieram się za zmianę biosika. |
Cytat:
Dysk lub dyski oddzielnie. :) |
A więc dane są takie testowałem na dwóch płytkach tłoczonej i wypalanym Verbatimie i max transfer jaki osiągnąłem przez kontroler to x10 (średnio x9.29). Od wartości 6.54 szło ładnie do góry bez zacięć i jak doszło do x10 to tak się utrzymywało do końca. 'Także wygląda, że przez kontroler większej prędkości się nie da uzyskać. Test 'Transfer z kontrolera' pokazał 13762 kB/sec (13 MB/sec). Także chyba faktycznie niezbyt dobry pomysł z tym PCI. Chciaż kiedyś maiłem tam DVD-ROM 4KUS (OEM Liteona) i flashowałem go właśnie biosem Liteona i nie było problemów. Ale dla wydajności to i tak chyba pokombinuję z taśmami by BenQ podpiąć na kontroler z płyty głównej.
Co myślisz Sławek? Pozdr, |
Cytat:
Przed flash'owaniem prośba o zrobienie w Nero testu transferu i podanie wartości. :) |
No i ja dziś też dołączyłem do grona posiadaczy BenQ 1640. Mam wersję OEM (ze względu na wygląd bardziej mi się podoba) i stary bios BSGB. Powiedzcie, ze względu na konieczność musiałem napęd wpiąć poprzez kontroler PCI SIL680 ATA133. Flasher z BSJB poprwanie wykrywa napęd i wszystko poprawnie działa (czytanie płytek). Czy Waszym zdaniem mogę bezpiecznie przez kontroler PCI-ATA133 dokonać flashowania? I jak będzie lepiej prosto z EXE'ca czy przez WinDWFlash i obraz .cvt ?
Pozdro, |
Ilość załączników: 4
Cytat:
:) Ps. Swoją drogą zastanawiam się czy Tobie czasem bardziej nie podoba się Benek w wersji oem? ;) Postanowiłem płytki nagrane na Benku (wykresy testów na Benku parę postów wcześniej) przetestować KProbe oczywiście przy użyciu Litka i oto wyniki Błędy przy testach z prędkością x8 występowały również podczas palenia na Litku - niewiem dlaczego ale bynajmniej to chyba jakiś skutek uboczny softu - oczywiście płytki odtwarzają się bezproblemowo. Czekam na Wasze opinie :) |
pośpiech ;)
a na poważnie to byłem ciekawy jak z grzaniem się tego nowego BenQa pomiędzy dwoma innymi napędami... no i już wiem, że bez mocnej wentylacji obudowy się nie obejdzie. ;) |
hehehe - i potencjometry wymazane (ten na najnizszym litku wyszedl brzydko).
|
Ej cos jest nie tak z tymi zdjęciami?? Dlaczego na obrakzu 2posty wyżej jest napis BenQ a na tym powyżej już nie ma ee lol
|
Cytat:
ale ogrzewanie elektryczne jest drogie ;) i jeszcze w środku 1640??? |
No cóż - 4x Arctic Cooling 80x80mm w obudowie , Zalman na procku , 2 wentle Chifteca, 1 x wentyl chipsetu, 1 x wentyl grafy - grafika i procek overclocking - w stresie i dużej temperaturze otoczenia ok.50 stopni procka i i ok.35 w budzie. Byłoby napewno mniej gdybym nie musiał katować procka wysokim napięciem ok.1,8V - strasznie toporny na tuning jest!
Co do HDD - 1x SATA, 1xATA przez adapter Serillel ATA>SATA, który był na wyposażeniu Abita NF7-S (bardzo fajna i przydatna rzecz) Ogólnie nie ma źle. W zimie zakręcam grzejnik w pokoju! ;) |
Cytat:
jas się to grzeje? |
Ilość załączników: 1
Wybaczcie ale nie mogłem się opanować żeby się nie pochwalić poniższą baterią (choć to nie Plexy ...) ;)
Na Benku jeszcze folia a Pioneer trochę brudny ... cóż ma już 4 latka :) |
@GrzesiekP
A w czasie testu pod nero nie włączasz przypadkiem oprogramowania typu Qsuite? |
Ilość załączników: 4
Verbatim i TDK palone x8
|
Witam wszystkich Forumowiczów. Kupiłem BenQ 1640 żeby oglądać błędy i mam za swoje.
Proszę o pomoc, co to może być za błąd ? Kilka razy juz mi się trafił i to na różnych nośnikach. Film z poniższego wykresu odtwarza się normalnie do końca. http://img83.imageshack.us/img83/459...9august200.jpg |
Cytat:
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.p...257#post485257 PS. Na gieldzie ponownie pojawilo sie troche Verbow 8x, ale nie wiadomo czy bedzie tego wiecej i czy beda jeszcze te z Tajwanu, czy juz tylko Indie. |
Cytat:
|
Sławek wysłałem do Ciebie wiadomość na priva i czekam na odpowiedź ;)
ps. sorry za tego pościka |
Cytat:
Przy tych błędach FE płytka dobrze wypalona. :) |
Ilość załączników: 2
Odebrałem dzisiaj Benka - więc pierwsze testy
Miałem stare Espery z indeksem x4 - to jedna z nich palona x4 Test x8 - niewiem czy aby mądrze ??? |
No powiem że Verbatim by się takiego wyniku nie powstydził. Dziś kupię kilka tych Vakosów i zrobię testy na moim 1620.
|
Ilość załączników: 2
Płyta Vakoss DVD+R 8x palona x4 na Benq 1640
dla porównania palona x8 http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...&postcount=346 |
Cytat:
Ja nie testuję czegoś tylko dla testu ale próbuje to jeszcze interpretować, a nie zawsze niestety można. Zastanawiam sie np. dlaczego wynik testu Qscanem memorexa w przypadku prędkości 2,4x jest gorszy niż dla 8x. A ciekawi mnie fakt jak wytłumaczyć że większa szybkość zapisu w przypadku memorexa dała faktycznie znacząco lepsze rezultaty, bo nie jest to na pewno regułą. |
@ melag 100% racji np. liteon to spełnia (no jitterra nie oddaje ;) )
|
@slawekj jeżeli jest tak jak napisałeś to jaki jest sens robić w ogóle testy ? Czy to znaczy, że jak mam kupić powiedzmy 30 płyt vebatim to każdą muszę sprawdzić (wszystko co nagrywam skanuję ale nie w całości ,no chyba że mam jakieś wątpliwości w trakcie krótkiego skanu) zero zaufania ? Coś nie tak moim zdaniem.
ps. mi narazie nic nie opada, a tłumaczyć mi nie trzeba mam swoje zdanie na ten temat i raczej "kumam czaczę" więc spoko :) |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
:czytaj: Forum. Nie chce mi się ponownie szukać wykresów i robić porównania. Nic nie jest pewne bo każdy nośnik i ten najlepszy jest zawsze z innymi błędami. Mogę się zgodzić jedynie z powtarzalnością wyników a nie z regułą, że np. Verbatim na prawie 100% zapewnia nam wysoką jakość. Tak nie jest. Przykładem jest obecnie Verbatim -/+Rx16. :) |
Cytat:
Przed : Qscan TE/FE (zgadzam się że Qscan podaje jakość orientacyjnie) Po : Disc quality PIE/PIF/JITTER/POF Cytat:
Brak konsekwencji. |
Cytat:
pozdro |
Cytat:
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...&postcount=268 Wykres bardzo dobrej płytki i wynik: właściwie dobrana prędkość do jakości http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...&postcount=271 Wykres bardzo złej płytki i wynik: źle dobrana prędkość do jakości http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...&postcount=254 :) |
Czy można prosić o kilka słów komentarza dla mniej "kumatych"?
Wstawiacie wykresy i mniej wtajemniczeni mogą sobie poogladać pięknie poszarpane linie. Plizz - o prarę słów komentarza do wykresów! |
Ilość załączników: 2
Zrobiłem test płytki PLATINUM DVD+R DL
Pierwszy test na 1620 B7P9 Drugi na 1640 BSJB |
Ilość załączników: 2
A tu tak jak obiecałem test memorexa 8x palonego 8x....
i proszę w porwnaniu do poprzedniej płytki nagranej 2,4x (wszystkie z jednego opakowania ta nagrana 8x jest nieporównywalnie lepsza. Qscan autentycznie lepiej wypadł dla prędkości 8x. Ciekawe |
Ilość załączników: 2
Płyta HAWK DVD+R 4x niebieski przedruk za 0,89 zł w kopercie palona x4 na BENQ 1640
Niestety na początku płytki rysa :( |
Cytat:
Dlatego właśnie tak polubił napędy tej marki - niewiem z czym to zjeść i jak fachowo wytłumaczyć ale czasem dobry wynik w teście wcale nie idzie w parze z kompatybilnością podczas odczytu szcególnie w stacjonarkach. Sam posiadam kilka markowych płytek, których jakość oceniona na podstawie testu jest niepodważalna, jednak podzczas odtwarzania w stacjonarce jest kilka przycięć. :smutny: Ja również zamówiłem Benka - jutro odbiór - i też jestem ciekaw co ten napęd sobą zaprezentuje. Nie ukrywam, że lubię zabawę w testy i stąd poniekąd mój wybór. Pionka polecam wszystkim, którzy testy mają daleko w ... a nagrywają niekoniecznie dla siebie. ;) :piwo: |
Cytat:
|
Cytat:
|
Ilość załączników: 2
Esperanza DVD-R 4x palona na BENQ 1640
Moim zdaniem BENQ 1640 potrafi dobrze wypalić nawet tanie nośniki :) |
Ilość załączników: 2
Qsuite i niestety kawałek Esperanzy DVD-R 4x palona na BENQ 1640
|
Cytat:
i powiem szczerze, że chyba troszeczke sie zawiodłem. |
Cytat:
Co do testow, to jak juz przyjdzie mi do glowy robic jakis test, to robie go zwykle w postaci: TE/FE Qscan Benq TE/FE Plextools Plextor palenie Nero Benq Kprobe LiteOn Pelny test Plextools Plextor I potem przeprowadzajac analize wszystkich wykresow, zwykle nasuwa sie jednoznaczny wniosek - TE/FE Qscan Benq odbiega od wszystkiego (nie tylko na jednej nagrywarce, ale na wszystkich na ktorych pale). TE/FE Plextools zwykle tez, chociaz czesciej 'trafia' lepiej ale co ciekawe wyniki TE/FE Qscana i TE/FE Plexa bardzo rzadko sa podobne (jezeli chodzi o ksztalt i newralgiczne miejsca). bratpit - stawialbym wlasnie na rysy - to dosc charakterystyczny dla rys wyglad wykresu. |
Cytat:
Oczywiście można kupić obojętnie jaką nagrywarkę i nagrywać na Verbatimie z prędkością 4x - 8x i wszystko będzie "cacy", ale czy tak naprawdę o to chodzi ? Wydaje mi się że lepiej być świadomym tego jaką zastosować prędkość do danego nośnika na określonej nagrywarce. :idea: |
Ilość załączników: 1
Jak myślicie chyba całkiem nieźle wyszedł ten test ?
przy prędkości 48 identyczny wykres i liczba błędów |
@czechoj ja tylko pisze, że jeżeli już dobierać to można do każdego napędu nie tylko Benq ;)
|
Ilość załączników: 3
Verbatim +Rx16 printable lekko porysowana
Qscan x16 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=24467&stc=1 Qscan x12 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=24468&stc=1 Plyta wypalona x12 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=24470&stc=1 Na poczatku ladnie, potem niestety gorzej... Mozliwe, ze to przez rysy, chociaz pewnosci nie ma. |
Cytat:
|
jeszcze nie mam 100% pewnosci, ale sadze, ze dla uzytkownika takiego jak ja powyzej opisywana nagrywarka bedzie zadowalajaca (przepalam tylko uzytkowo filmy-glownie, muze i pare instalek)
chcialem tylko zapytac czy ewentualny zakup na allegro to pomysl jak kazdy czy tez glupi (jesli ktos ma doswiadczenia z zakupami takiego sprzetu internetowo niech sie wypowie) chcialbym jeszcze zapytac o ceny Benq 1640 na allegro wyglada to mniej wiecej tak wersja OEM 190 zl a wersja Box 215 zl duzo czy malo pozdrowienia |
Po co dobierać? ...skoro sam piszesz że dobra płyta da murowany efekt, a zła to kaszana, więc co tu wybierać skoro zgodnie wszyscy twierdzą ze extra są tylko Verb +TDK, a reszta to beee. Analizując dalej, jak dobrać skoro każda partia nośników posiada inne niepowtarzalne właściwości spowodowane jakoścą użytych materiałów, chemikaliów etc. Kogo stać (czas i pieniądz) na wykonywanie testów nośników przed rozpoczęciem nagrywania i jeszcze jedno jaka masz pewność że tak "dobrany" nośnik do napędu okaże sie tym właściwym za 2, 5 czy 10 lat. Oczywiście nie neguję podejmowanych prób opanowania i poznania najkorzystniejszej strategii zapisu ale to co napisali koledzy wcześniej, jeśli cos spełnia odpowiednie normy i zapewnia właściwe wykorzystanie czy jest gorsze.
|
Dlaczego zaraz nie zależy, zależy jak najbardziej tylko chodzi też o to, że na każdym sprawnym fizycznie napędzie można uzyskac zbliżone efekty na płytach dobrej klasy i tak samo złe na odpadach ;) i każdy może sobie dobrać nośnik do swojego napedu niezależnie czy to będzie benq, liteon, plextor,piooner a nawet i samsung ||
pozdro |
Ilość załączników: 1
No... wiele ciekawych rzeczy tu mozna przeczytać, ale nalezy pamietać że prócz właściwości mechaniczno-fizycznych nosnika (które de fakto sprawdzane sa przez programy testujące) ogromny (albo też i zdecydowany wpływ) na "jakość" nośnika->nagrania ma jego chemia, czyli "układ tych wszystkich cząsteczek, odpowiednio układających sie pod wpływem temperatury lasera. Tak naprawdę tego nie jesteśmy w stanie sprawdzić, ni też zweryfikować. "Świadom" tego wszystkiego staram sie manipulowac jedynym parametrem, którym "swiat wypalarek" i ich producentów oferuje użytkownikom mianowicie prędkością nagrywania. No właśnie.....i dochodzę do jednego wniosku że tak naprawdę mamy niewielki wpływ na jakość nagrania, to sami producenci nośników określaja za jakie pieniądze możemy mieć określoną jakość. Chcesz mieć "pewność" - zapłać!
Ponizej test Memorexa +R 8x palony 2,4x. Następna bedzie płytka z tej samej partii palona x8. Ciekawe jaka bedzę różnica?! |
Stwierdzam z przykrością, że na Forum tak naprawdę nikomu nie zależy na wyjaśnianiu dlaczego..... są takie a nie inne wyniki.
Mnóstwo przypadkowo nagranych płytek, bez żadnej analizy i cały czas tak samo. Temat podjął Kolega @melag, który stara się w podobny sposób testować i analizować wyniki na wykresach. Przykład jeden z wielu testów Kolegi płytka Maxell. http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...1&postcount=55 http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...6&postcount=56 I wnioski: http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...0&postcount=57 http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...9&postcount=58 I dzięki takim przemyślanym testom rozwiązuje się kolejne pytania dlaczego.... A w tym wszystkim chodzi zawsze o jedno. :spoko: Znaleźć taki napęd i kilka nośników, żeby seryjnie nagrywać z optymalną jakością. :taktak: :) |
Cytat:
|
Panowie, w tym temacie chodziło (jeszcze do niedawna ;) ) o wykazanie, że warto kupic benq 1640, a nie jakiegoś "szrota" liteona 16xx ;), a dochodzimy pomału do wniosku, że nie "palnik" jest ważny ale przedewszystkim płyta na której wypalamy i takie wnioski powinny chyba z naszych rozważań wypływać :)
ps. jak dorwę jakąś płytę na tayo to wypale x4 i raczej napewno będzie wykres bardzo zbliżony do benkowego ;) pozdrawiam |
Cytat:
Bo moim zdaniem na przyklad ma. Oczywiscie nie ma przelozenia 1:1 z samochodow, ale ogolnie o to samo chodzi. Przeciez nie wszyscy musza kupowac BMW ?? |
Cytat:
Bo można tak jak testy samochodów i wychodzi, że to i tamto jest lepsze od BMW czy Audi lub Mercedesa. Jeżeli otrzymujemy taką samą jakość za mniejsze pieniądze to pełna zgoda. Przy płytkach nie ma to zastosowania. :nie: :) |
Cytat:
Gdy kupowałem Esperanzy na nośnikach Verbatima płytka mnie kosztowała 1,05 a orginalny Verbatim kosztował ok 2,85 .... Pionek (108) chciał mi przepalać płytki na 12x ale ja pale na x8 Ale, tak jak napisąłem wcześniej kupiłem Benq i zobacze co ta spawarka może zdziałać :fiu: |
Cytat:
Ja właśnie "frezuje" juz 10ta płytkie od 1,5h w tym czasie z przyjemnością bym sobie pograł .... a tak jeszcze przedemną ok 15 (czyli jakies 2-3h nagrywania). Gdybym mógł szybciej nagrywać, to bym to robił ;> ale zakupione nośniki pozwalająna tylko na 8x. W pracy mam "służbowe" Verbatimy x16 i tylko dzięki temu nie spędzam całego dnia na 'frezowaniu" ... W pracy idzie 100 płytek w miesiącu (średnio) na backupy ... Zazwyczaj po pół roku płytki idą do niszczarki ... Aż serce boli ... |
Cytat:
Ale oszczędzając tracimy na jakości. :taktak: Więc albo nagrywamy jak popadnie i korekcja załatwi resztę albo... można inaczej. Ale to już inny świat tak jak w życiu. Ja stawiam na jakość. :spoko: :) |
Cytat:
Cytat:
Zgadzam się ze Sławkiem ze nie ma odpowiednich nośników do nagrywania z prędkością 16x ! Zagadzam się z @pawelblu że "nasze" kryteria oceny jakości płyt są wygórowane. Osobiście cenię sobie wkład kolegi @Slawekj na rzecz tego forum.("masa" testów i rzeczowych postów) :piwo: |
IMHO dane z płyty mają się dać skopiować na dysk.
Paprochy, rysy i inne zabrudzenia w trakcie użytkowania płyty mają wpływ na odczyt. Sławek, oczywiści emasz rację - ale jeśli rocznie mam zaoszczędzić 1000 zł to wolę kupic tańsze płyty. Ostatnio kupiłem pół roku temu Esperanzy na nośnikach Verbatima (z 300 sztuk DVD+R x8). Wszystkie się czytają bardzo dobrze w każdym napędzie. Nigdy do tej pory nie robilem testów na korekcje. Dla mnie wyznacznikiem jakości był (i jest) test ScanDisc z nero .... Ale jestem laikiem, który "spawa" od 98' .... BTW, ale Benq zamówiłem i zobaczymy jak nagrywa w porównaniu z Pionkiem 108 |
Cytat:
Prośba o wskazanie norm czytania jako normy jakości płytki. Normą jakości są błędy PI/PIF i Jitter. Zawsze pisałem i dalej tak pozostanie. Nie ma dobrej jakości na tanich nośnikach a najniższe błędy otrzymuje się dobierając szybkość wypalania do jakości nośnika. :) |
Troche zbaczamy z kursu ale ....
Każdemu z nas zalerzy by nasze płyty były czytane po x czasie. Posiadałem nagrywarkę DVD już 2 lata temu i wszystkie płyty czydaja się ok - choć były to najgorsze (najtańsze) na rynku SKY i Esperanzy 2x. Nagrywałem je na Pionku 105 i wszystkie, po za kilkoma sztukami (porysowane) czytają się we wszystkich napędach - fakt czasami wolniej. Mam też płytki CD nagrywane na pierwszych nagrywarkach CD-R - pamiętacie może kiedy płyta CD kosztowała 150 zł? i była złota? Wszystkie się czytają! Oszczędzałem na nośnikach - bo niekiedy wypalałem 100 płyt miesięcznie (obrazy komputerów, i inne kopie bezpieczeństwa) i nagrywałem na tanich płytkach. Wszystkei się czytają! IMHO, wszystko zalerzy od sposobu przechowywania nośników. Moje składuje w papierowych kopertach w kartonach, w suchym miejscu - ale kilka płytek lerząło na oknie i w szafie gdzie operowało słońce i ... odchodzi lakier ... Co do szybkości zawsze paliłem CD-R "cut niżej niż max" ;> a DVD palę 8x - 8x a 16x na 12/8x - bo mi dysk nie wyrabia! |
Proponuje już mnie nie atakować tylko zrozumieć, że wypalanie nie polega na włożeniu przypadkowej płytki do przypadkowego napędu i nagrywaniu na max.
Ja to wszystko przerobiłem :taktak: i nagrywam tak jak powinno się nagrywać. Nagrywam każdy nośnik z taką prędkością na jaką zasługuje. :spoko: :) |
@slawek sluchaj po co nagrywasz tayo x4 i pokazujesz to na forum po co? nie umiesz na to pytanie odpowiedziec zbywasz mnie nie umiesz kolego dyskusji prowadzic jak mowiel kazde dvdrw tayo x8 na x4 tak nagra :) nagraj cos pozadnie pokaz jak ta nagrywarka jak ty to mowisz jest super naarzie ciagle przy tym jednym i samym brniesz :) ja osbiscie wlasnie wiecej czytam niz pisze na tym forum :)
|
Cytat:
Cytat:
Poza tym TE/FE - dla mnie ZADEN wyznacznik. Zreszta zwykle NIE MA wplywu na koncowy wynik palenia, wiec dlaczego mialbybyc on wyznacznikiem przy doborze nosnika ?? Cytat:
Inni testuja wyzsze predkosci i jakos nie narzekaja na spisek ktory powoduje ze w Polsce nie ma dobrych plyt. Do zalezy od definicji 'dobrych' - ktora jest SUBIEKTYWNA !! Szczegolnie tekst: Cytat:
EDIT: Co do drugiego posta ste3ana to uwazam ze ten link to akurat swietny argument ... |
Cytat:
Ja to cały czas przerabiam. Czy Kolega umie czytać testy ? Ja widzę różnicę przy nagrywaniu 4x i 12x. I nagrywam 4x. Kolega nie widzi różnicy. To dla mnie normalne. :taktak: :) |
|
Cytat:
Inni to znaczy Kto ? Proponuje ochłonąć i emocje zachować na :czytaj: Forum. Ja przeczytałem Kolegi posty. :spoko: :) |
inni nie maja takich problemow jak ty ;) i to co napisales to nie argument tylko subiektywna opinia ;) pokazujesz dobry nosnik robisz marketing dla benq i mowisz ze za***ista nagrywarka takie tayo na x 4 wszytko nagra :)
|
Cytat:
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...&postcount=332 :) |
Ilość załączników: 3
Esperanza DVD-R 9,4 GB (dwustronna) palona x4 na BENQ 1640
|
| Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:25. |
Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.