Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.07.2004, 15:04   #916
Szczota
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 10.08.2002
Lokalizacja: Poland
Posty: 251
Szczota zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Jedrek
witam...
Czy u Kol. Kowanskiego dziala juz poprawnie autobitsetting z firmwaru HSOP z www.neostrada......... z plytami DVD+R (bo podobno z +RW dzialalo). U mnie w dalszym ciagu to nie dziala, a jak ostatnio z Kol. rozmawialem to wyszlo na to ze tez nie chce u Kol. to dzialac ? Wiec jaka jest prawda - dziala to czy nie dziala ?
U kogo jeszcze nie chce dzialac HS0P z autobitsettingiem z www.neostrady przerobiony przez Kol. Kowanskiego ? W ogole sytuacja wyglada tak ze z v.4 patchera nie dziala poprawnie zaden program do zmiany bitsettingu. W wersji 3 patchera dziala przynajmniejk w Nero opcja zmiany typu ksiegi. Wiec chyba problem lezy bardziej po stronie samej metdy przaerobki (v.4). Kol. Kowanski dostal kiedys moje pliki eepromu z nagrywarki 401@411@811 i .... i odzewu juz nie bylo.
Pozdrawiam
Metoda v. 4 jest bardzo dobra i wszystko dziala tak jak powinno lacznie z booktype. Powiedz mi jakiego chcesz miec biosa to przerobie ci go na auto-bitsetting
Szczota jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.07.2004, 17:13   #917
dk75
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika dk75
 
Data rejestracji: 10.05.2003
Posty: 346
dk75 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A ja dodam że mam HS0P+booktype od kowanskiego ze strony i nie dalej jak 3 dni temu nagrywałem płytki bez żadnych dodatkowych programów, tylko NERO i są widoczne jako DVD-ROM
__________________
I'm going down...

Hardware:
nagrywarka DVD - ASUS DRW-1608P3S@Pioneer DVR-111L 8.29
Software:
AviSynth, VobSub, SSA, CCE, DVD-Lab Pro, PGC Edit, ImgToolClassic, DVDDecrypter, Nero 6
dk75 jest offline  
Stary 08.07.2004, 07:04   #918
Jedrek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 12.03.2003
Lokalizacja: podkarpacie (Rzeszów)
Posty: 190
Jedrek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tak....mozliwe - a która wersje Nero posiadasz i czy ustawiales tam jakies opcje np. dot. wlasnie booktype'a ??
__________________
Andrzej vel. Jedrek
Jedrek jest offline  
Stary 08.07.2004, 09:10   #919
Szczota
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 10.08.2002
Lokalizacja: Poland
Posty: 251
Szczota zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Jedrek
Tak....mozliwe - a która wersje Nero posiadasz i czy ustawiales tam jakies opcje np. dot. wlasnie booktype'a ??
Nero nie ma znaczenia jak i wersja. Poprostu nagrywarka sama ustawia bitsetting. Chyba ze moja wersja 5.5.10.56 jakas taka inna byla
Szczota jest offline  
Stary 08.07.2004, 16:07   #920
dk75
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika dk75
 
Data rejestracji: 10.05.2003
Posty: 346
dk75 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nero 6.0.0.23 i nie ma w nim nic czym by można było ustawić booktype. Na poprzednich firmwareach, w tym HS0P bez BookType na tym samym Nero mam płytki "DVD+R", albo jesli używałem programiku "BookType" lub "kProbe2" to tylko wtedy mam "DVD-ROM". Ale po przejściu na "HS0P+booktype" wszystkie "+" mam "DVD-ROM" niezależnie czym nagrywam, a programu "BookType" i "kProbe2" przy nagrywaniu już nie włączam.
__________________
I'm going down...

Hardware:
nagrywarka DVD - ASUS DRW-1608P3S@Pioneer DVR-111L 8.29
Software:
AviSynth, VobSub, SSA, CCE, DVD-Lab Pro, PGC Edit, ImgToolClassic, DVDDecrypter, Nero 6
dk75 jest offline  
Stary 09.07.2004, 13:35   #921
Sephiroth
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.07.2004
Posty: 1
Sephiroth w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
811s

Witam!
Mam pewien problem ze zmianą biosu HSOK na HSOP lub HSOQ w 811s. Po wgraniu nowego biosu nagrywara dziwnie się zachowuje. Dioda w nagrywarce cały czas miga na pomarańczowo, a to chyba nie oznacza nic dobrego prawda. Po zmianie spowrotem na HSOK wszystko wraca do normy. Jak mam sobie z tym poradzić?? Pierwszy raz za coś takiego się zabieram i może ja coś źle robie??
Sephiroth jest offline  
Stary 09.07.2004, 14:15   #922
namor
Guru
 
Avatar użytkownika namor
 
Data rejestracji: 11.08.2003
Lokalizacja: 74-400
Posty: 1,188
namor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
prawdopodobnie to nie jest orginalna 811tylko przerobiona 411 lub 401 na 811 i stąd to mruganie diody musisz wgrywać biaos z patchowany

zajżyj na tą stronke to dowiesz się więcej http://www.liteon.neostrada.pl/download.html
__________________
namor jest offline  
Stary 09.07.2004, 16:21   #923
kili
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.01.2004
Posty: 7
kili w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jaki Bios

Witam nie wiem czy moje pytanie bedzie sensowne ale mam 811S i zmienilem bios na HSOQ i przeskakuja mi plytki w stacjonarnym odtwarzaczu
jaki bios jest najlepszy do nagrywania tylko filmow DVD
kili jest offline  
Stary 09.07.2004, 18:07   #924
dk75
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika dk75
 
Data rejestracji: 10.05.2003
Posty: 346
dk75 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
"HS0P+booktype", nagrywaj do ISO, potem defragmentacja i dopiero nagrywanie
__________________
I'm going down...

Hardware:
nagrywarka DVD - ASUS DRW-1608P3S@Pioneer DVR-111L 8.29
Software:
AviSynth, VobSub, SSA, CCE, DVD-Lab Pro, PGC Edit, ImgToolClassic, DVDDecrypter, Nero 6
dk75 jest offline  
Stary 09.07.2004, 19:06   #925
kili
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.01.2004
Posty: 7
kili w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
bios

kurde nic nie zrozumialem ;/ co to jest ten booktype ?
kili jest offline  
Stary 09.07.2004, 19:28   #926
dk75
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika dk75
 
Data rejestracji: 10.05.2003
Posty: 346
dk75 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Booktype:
Jeśli nie wiesz to wszystkie nośniki optyczne są podzielone na księgi (eng. book). Dotychczas trzeba było pamiętać kolorowe księgi dla CD (whitebook, orangebook i tym podobne ;PPPp) ale teraz doszły DVD.
Firmware "HS0P+booktype" to jest specjalna wersja firmware'u "HS0"P w którym jest automatycznie ustawione aby nagrywarka podczas nagrywania danych na nośnik zapisywalny DVD "+" zapisywała na nim odpowiednie znaczniki dzieki którym płytka będzie rozpoznawana jako "DVD-ROM" (czyli tłoczona) a nie "DVD+R"/"DVD+RW".
Działa to tylko dla płytek formatu "+", w "-" nie można jak narazie tego ustawić - format tego nie przewiduje?

ISO:
Program którym tworzysz DVD/kopiujesz powinien mieć możliwość nagrywania do pliku - obrazu ISO (ISO Image). Jest plik zawierający całą płytkę bit po bicie, nie tylko pliki ale i wszystkie dane systemu plików.

Defragmentacja:
Podczas używania dysku twardego zdaża się systuacja że plik ma długość powiedzmy "**********" (10) a wolnego miejsca jest co prawda 12 ale jest pofragmentowane, czyli nie w całości, jednym ciągu tylko takie przerwy - "**_****____**__****_***__*****". Wtedy zapisyany w takim miejscu plik będzie przemieszany z innym. Systemowi to nie przeszkadza w bezbłędnym odczycie jednak bardzo zwalnia gdyż głowica musi przeskakiać z miejsca na miejsce tracąc przy tym cały obrót albo i więcej talerza dysku.
Aby to "naprawić" stosuje się defragmentatory, programy które z powrotem układają pliki tak aby każdy był w jednej całości nie rozdzielony innym plikiem.
Można do tego stosować systemowy defragmentator (prawy klawisz myszy na dysku i właściwości/narzędzia) jednak jest to najgorszy dostepny defragmentator (okrojona wersja jednego z lepszych na rynku ;PPPp) gdyż pozostawia po sobie szatkownicę wolnego miejsca - pliki są scalane ale nie porządkuje wolnego miejsca tak aby znajdowało się na końcu dysku w jednym dużym bloku po plikach, tylko jest przeplatane małymi porcjami pomiędzy plikami a więc nowe pliki będą zapisywane poszatkowane.


Teraz wszystko jasne?
__________________
I'm going down...

Hardware:
nagrywarka DVD - ASUS DRW-1608P3S@Pioneer DVR-111L 8.29
Software:
AviSynth, VobSub, SSA, CCE, DVD-Lab Pro, PGC Edit, ImgToolClassic, DVDDecrypter, Nero 6
dk75 jest offline  
Stary 09.07.2004, 20:55   #927
kili
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.01.2004
Posty: 7
kili w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzieki :)

Kurde dzieki za super odpowiedz
mam pytanie jeszcze skad sciagne tego specjalnego software do tej 811S macie moze jakis link ?
kili jest offline  
Stary 09.07.2004, 21:14   #928
dk75
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika dk75
 
Data rejestracji: 10.05.2003
Posty: 346
dk75 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Stronka kowanskiego - http://www.liteon401s.prv.pl/
__________________
I'm going down...

Hardware:
nagrywarka DVD - ASUS DRW-1608P3S@Pioneer DVR-111L 8.29
Software:
AviSynth, VobSub, SSA, CCE, DVD-Lab Pro, PGC Edit, ImgToolClassic, DVDDecrypter, Nero 6
dk75 jest offline  
Stary 09.07.2004, 21:41   #929
kili
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.01.2004
Posty: 7
kili w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
HS0P-bs_auto.exe - (523 KB) - bios do 811S + Bitsetting AUTO

czeli to ? tak
i juz nic wiecej nie ustawiac ?

Bo najwieksze problemy sa pod koniec plytki

wrzucic test z kprobe2 ??
kili jest offline  
Stary 10.07.2004, 09:24   #930
dk75
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika dk75
 
Data rejestracji: 10.05.2003
Posty: 346
dk75 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A o tym to nie pisałeś.
Jak jak miałem problemy z zacinaniem to na całej płtce bez rozruznienia na początek i koniec.
To może być walnięta nagrywarka - ktoś tu o tym pisał zdaje się w październiku 2003.
__________________
I'm going down...

Hardware:
nagrywarka DVD - ASUS DRW-1608P3S@Pioneer DVR-111L 8.29
Software:
AviSynth, VobSub, SSA, CCE, DVD-Lab Pro, PGC Edit, ImgToolClassic, DVDDecrypter, Nero 6
dk75 jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:09.


Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.