Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych

Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych Tematy poświęcone modyfikacjom biosów i nagrywarek



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 28.02.2022, 20:14   #31
wolus666
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 02.11.2014
Posty: 1
wolus666 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez dokkymc Podgląd Wiadomości
No i klapa, BH16NS40 NS50 jest owszem wspierany, ale stary BH16NS40 jest w grupie:
unsupported - old firmware type 2
The firmware uses an old memory layout. Currently these are not supported, but support may be added at any time.

Tak więc jest nadzieja

Dzięki za pomoc.
Mam dokładnie to samo. BH16NS40 svc.NS40 Zaktualizowałem do 1.05 przy uzycia flashera ze strony LG (w readme jest napisane że jeśli napęd jest NS40 to nie zaktualizuje a 1.05 jest tylko do svc NS50) ale readme dopiero przeczytałem jak przestał czytać płyty....

Ktoś coś?
wolus666 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.06.2026, 21:34   #32
SzaryKot
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 02.02.2026
Posty: 4
SzaryKot w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
LG BH16NS48 fw. 1.01

Cześć,
Nie chcę zaczynać nowego wątku, a proszę o pomoc Ostatnio w ręce wpadł mi Buffalo BRXL-16U3 z 2014 roku w wersji box. Stan magazynowy, aż pachnie nowością, ale co z tego, trochę potestowałem zapis na Blu-Ray i sprzęt ma problemy z obsługą BD-RE 50 GB i 100GB. Wewnątrz siedzi LG BH16NS48 fw. 1.01. Podczas zapisu przechodzi na 2 warstwę, i niby kończy się sukcesem (ImgBurn), ale przy odczycie w miejscu przejścia na layer1 nie daje rady. Tak zapisaną płytę, w tym miejscu inne sprzęty też nie czytają.
Pomyślałem, że zaktualizuję firmware, nawet jeżeli wiele nie poprawi to na pewno nie zaszkodzi, a zaktualizuje strategie zapisu. Nie chodzi mi o firmware do UHD, gdyż w tym LG jest platforma MT1939, chodzi mi o nowsze firmware producenta, i stąd prośba o pomoc, - czy to firmware: flash_HL-DT-ST_BD-RE_BH16NS40_1.03-A0,bin - mogę wgrać za pomocą DosFlasha ??, Czy nie uszkodzi się sprzęt ? Czy to jest właściwa droga?, co jeszcze mogę wycisnąć z tej nagrywarki ? Sprzęt wygląda jakby wyjechał dopiero z fabryki, ale swoje lata już ma
SzaryKot jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.06.2026, 11:24   #33
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,714
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez SzaryKot Podgląd Wiadomości
Cześć,
Nie chcę zaczynać nowego wątku, a proszę o pomoc Ostatnio w ręce wpadł mi Buffalo BRXL-16U3 z 2014 roku w wersji box. Stan magazynowy, aż pachnie nowością, ale co z tego, trochę potestowałem zapis na Blu-Ray i sprzęt ma problemy z obsługą BD-RE 50 GB i 100GB. Wewnątrz siedzi LG BH16NS48 fw. 1.01. Podczas zapisu przechodzi na 2 warstwę, i niby kończy się sukcesem (ImgBurn), ale przy odczycie w miejscu przejścia na layer1 nie daje rady. Tak zapisaną płytę, w tym miejscu inne sprzęty też nie czytają.
Pomyślałem, że zaktualizuję firmware, nawet jeżeli wiele nie poprawi to na pewno nie zaszkodzi, a zaktualizuje strategie zapisu. Nie chodzi mi o firmware do UHD, gdyż w tym LG jest platforma MT1939, chodzi mi o nowsze firmware producenta, i stąd prośba o pomoc, - czy to firmware: flash_HL-DT-ST_BD-RE_BH16NS40_1.03-A0,bin - mogę wgrać za pomocą DosFlasha ??, Czy nie uszkodzi się sprzęt ? Czy to jest właściwa droga?, co jeszcze mogę wycisnąć z tej nagrywarki ? Sprzęt wygląda jakby wyjechał dopiero z fabryki, ale swoje lata już ma
Do tego modelu najlepszy soft i najlepsze strategie zapisu od VinPower firmware 1.D3 Crossflash BluRay LG\ ASUS-Asus BW-\12B1ST "a"\14D1XT\BW16D1HT-LG BH14NS40 \ BH16NS40
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.06.2026, 22:00   #34
SzaryKot
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 02.02.2026
Posty: 4
SzaryKot w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dziękuję za odpowiedź. Przeczytałem powyższe, czyli rozumiem, że do mojego Buffalo (LG BH16NS48 fw. 1.01) będę potrzebował:
- odblokowany flasher LG (chyba, że sdftool flasher może być)
- soft od VinPower firmware 1.D3 - czy to ten plik? - flash_HL-DT-ST_BD-RE_WH16NS48_1.D3.bin
Niestety stare linki wygasły, czy możesz mi wskazać gdzie można zdobyć ww.?
Jeszcze pytanie - ten Buffalo jest napędem zewnętrznym (w obudowie), jak uważasz wszystko pójdzie gładko tak jak jest, czy muszę wyciągnąć środek i podpiąć do swojego kontrolera ?

Ostatnio zmieniany przez SzaryKot : 13.06.2026 o godz. 22:47
SzaryKot jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.06.2026, 08:53   #35
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,714
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
https://www.szybkiplik.pl/t6qyjF8FvK

Na pewno bezpieczniej pod kontroler SATA .
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.06.2026, 21:01   #36
SzaryKot
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 02.02.2026
Posty: 4
SzaryKot w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
https://www.szybkiplik.pl/t6qyjF8FvK

Na pewno bezpieczniej pod kontroler SATA .
Dzięki za link!!. Niestety pojawił mi się problem, Flasher uruchamia się, pokazuje się pasek postępu po czym stoi na "0". Nie posuwa się nic, zawiesza się flasher. Coś blokuje tego Buffalo, albo dostęp do niego. Flasher go widzi.. Próbowałem na 2 laptopach i na 2 systemach win7 i win10 i nic. Co robić?
SzaryKot jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.06.2026, 15:04   #37
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,714
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez SzaryKot Podgląd Wiadomości
Dzięki za link!!. Niestety pojawił mi się problem, Flasher uruchamia się, pokazuje się pasek postępu po czym stoi na "0". Nie posuwa się nic, zawiesza się flasher. Coś blokuje tego Buffalo, albo dostęp do niego. Flasher go widzi.. Próbowałem na 2 laptopach i na 2 systemach win7 i win10 i nic. Co robić?
Nie testowaliśmy tego na Buffalo - możliwe że kodowanie pamięci lub dostęp do pamięci jest inny .

Zobacz czy SDFtool obsługuje starszy chipset ? Czy wykona kopie oprogramowania
https://forum.makemkv.com/forum/viewtopic.php?t=22896

Jak nie to tylko zabawa ze zmodyfikowanym DosFlasn V2.0 - kopia oprogramowania i wgranie firmware i być może korekta danych kalibracyjnych
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary wczoraj, 18:55   #38
SzaryKot
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 02.02.2026
Posty: 4
SzaryKot w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
Nie testowaliśmy tego na Buffalo - możliwe że kodowanie pamięci lub dostęp do pamięci jest inny .

Zobacz czy SDFtool obsługuje starszy chipset ? Czy wykona kopie oprogramowania
https://forum.makemkv.com/forum/viewtopic.php?t=22896

Jak nie to tylko zabawa ze zmodyfikowanym DosFlasn V2.0 - kopia oprogramowania i wgranie firmware i być może korekta danych kalibracyjnych
Niestety SDFTool jest zablokowany na MT1959.
DosFlasn V2.0 może być ostatecznym rozwiązaniem, ale najtrudniejsze zadanie dla mnie to ..... znaleźć komputer kompatybilny z DosFlasn V2.0. Moje trzy stare laptopy okazały się za nowe
SzaryKot jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
asus, bh16ns40, bh16ns55, bw-16d1ht, crossflash, dosflash, downgrade, eeprom, firmware, hitachi, hlds, lg


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
DVRTool v1.0 - firmware flashing utility for Pioneer DVR/BDR drives blackened2687 Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych 1006 20.05.2024 21:43
[PS2] ColemPS2 v2.0, emulator ColecoVision Jolek Homebrew 2 20.09.2016 21:36
Jak dokrecic support w rowerze?? michalsza Off topic 5 14.06.2005 20:03
Flash Utility for LiteOn-made Drives i biblioteka biosów w wersji BIN SoBal Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych 0 28.09.2003 22:37
sd v2.0 i GCE-8160B Teom Napędy optyczne CD 1 22.12.2001 23:54


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:58.


Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.