![]() |
||
Nagrywarki |
Pliki |
Dyski twarde |
Recenzje |
Księgarnia |
Biosy |
Artykuły |
Nagrywanie od A do Z |
Słownik |
FAQ
|
||
|
|||||||
| Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych Tematy poświęcone modyfikacjom biosów i nagrywarek |
![]() |
|
|
Opcje związane z dyskusją | Tryby wyświetlania |
|
|
#31 | |
|
Zarejestrowany
Data rejestracji: 02.11.2014
Posty: 1
![]() |
Cytat:
Ktoś coś? |
|
|
|
|
| #ads | |
|
CDRinfo.pl
Reklamowiec
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
|
|
|
|
|
|
#32 |
|
Zarejestrowany
Data rejestracji: 02.02.2026
Posty: 4
![]() |
LG BH16NS48 fw. 1.01
Cześć,
Nie chcę zaczynać nowego wątku, a proszę o pomoc Ostatnio w ręce wpadł mi Buffalo BRXL-16U3 z 2014 roku w wersji box. Stan magazynowy, aż pachnie nowością, ale co z tego, trochę potestowałem zapis na Blu-Ray i sprzęt ma problemy z obsługą BD-RE 50 GB i 100GB. Wewnątrz siedzi LG BH16NS48 fw. 1.01. Podczas zapisu przechodzi na 2 warstwę, i niby kończy się sukcesem (ImgBurn), ale przy odczycie w miejscu przejścia na layer1 nie daje rady. Tak zapisaną płytę, w tym miejscu inne sprzęty też nie czytają. Pomyślałem, że zaktualizuję firmware, nawet jeżeli wiele nie poprawi to na pewno nie zaszkodzi, a zaktualizuje strategie zapisu. Nie chodzi mi o firmware do UHD, gdyż w tym LG jest platforma MT1939, chodzi mi o nowsze firmware producenta, i stąd prośba o pomoc, - czy to firmware: flash_HL-DT-ST_BD-RE_BH16NS40_1.03-A0,bin - mogę wgrać za pomocą DosFlasha ??, Czy nie uszkodzi się sprzęt ? Czy to jest właściwa droga?, co jeszcze mogę wycisnąć z tej nagrywarki ? Sprzęt wygląda jakby wyjechał dopiero z fabryki, ale swoje lata już ma |
|
|
|
|
|
#33 | |
|
Zamaskowany
![]() Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,714
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Cytat:
|
|
|
|
|
|
|
#34 |
|
Zarejestrowany
Data rejestracji: 02.02.2026
Posty: 4
![]() |
Dziękuję za odpowiedź. Przeczytałem powyższe, czyli rozumiem, że do mojego Buffalo (LG BH16NS48 fw. 1.01) będę potrzebował:
- odblokowany flasher LG (chyba, że sdftool flasher może być) - soft od VinPower firmware 1.D3 - czy to ten plik? - flash_HL-DT-ST_BD-RE_WH16NS48_1.D3.bin Niestety stare linki wygasły, czy możesz mi wskazać gdzie można zdobyć ww.? Jeszcze pytanie - ten Buffalo jest napędem zewnętrznym (w obudowie), jak uważasz wszystko pójdzie gładko tak jak jest, czy muszę wyciągnąć środek i podpiąć do swojego kontrolera ? Ostatnio zmieniany przez SzaryKot : 13.06.2026 o godz. 22:47 |
|
|
|
|
|
#35 |
|
Zamaskowany
![]() Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,714
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
|
|
|
|
|
|
#36 | |
|
Zarejestrowany
Data rejestracji: 02.02.2026
Posty: 4
![]() |
Cytat:
?
|
|
|
|
|
|
|
#37 | |
|
Zamaskowany
![]() Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,714
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Cytat:
Zobacz czy SDFtool obsługuje starszy chipset ? Czy wykona kopie oprogramowania https://forum.makemkv.com/forum/viewtopic.php?t=22896 Jak nie to tylko zabawa ze zmodyfikowanym DosFlasn V2.0 - kopia oprogramowania i wgranie firmware i być może korekta danych kalibracyjnych |
|
|
|
|
|
|
#38 | |
|
Zarejestrowany
Data rejestracji: 02.02.2026
Posty: 4
![]() |
Cytat:
DosFlasn V2.0 może być ostatecznym rozwiązaniem, ale najtrudniejsze zadanie dla mnie to ..... znaleźć komputer kompatybilny z DosFlasn V2.0. Moje trzy stare laptopy okazały się za nowe
|
|
|
|
|
![]() |
| Tagi |
| asus, bh16ns40, bh16ns55, bw-16d1ht, crossflash, dosflash, downgrade, eeprom, firmware, hitachi, hlds, lg |
|
|
Podobne dyskusje
|
||||
| Dyskusja | Autor | Forum | Odpow. | Ostatni Post |
| DVRTool v1.0 - firmware flashing utility for Pioneer DVR/BDR drives | blackened2687 | Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych | 1006 | 20.05.2024 21:43 |
| [PS2] ColemPS2 v2.0, emulator ColecoVision | Jolek | Homebrew | 2 | 20.09.2016 21:36 |
| Jak dokrecic support w rowerze?? | michalsza | Off topic | 5 | 14.06.2005 20:03 |
| Flash Utility for LiteOn-made Drives i biblioteka biosów w wersji BIN | SoBal | Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych | 0 | 28.09.2003 22:37 |
| sd v2.0 i GCE-8160B | Teom | Napędy optyczne CD | 1 | 22.12.2001 23:54 |