Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 13.12.2005, 20:53   #46
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,901
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez zuk4u
ok ale jaki % z tych pieniedzy pochadzacych od 'rodzicow czy innych zrodel' ludzie przeznacza na zakup filmu (zakladajac ze nie sa to duze pieniadze), ktory moga miec za calkowicie free z sieci+napisy z serwisow jak napisy.info? pozatym jak sam zauwazyles "niższe ceny = większy popyt", a obecne ceny z pewnoscia niskie nie sa
"Tylko niech oni wykonają pierwszy krok."
A poniewaz ani oni ani 'my' (spojrz na nastawienie do calej akcji osob korzystajacych z serwisow 'napisowych') nie wykonamy pierwszgo kroku to bedzie tak jak jest.
gutek film chocby stanal na glowie to i tak nie wyeliminuje napisow, bo:
a) zmieni sie sposob ich dystrybucji (p2p)
b)zostana przeniesione na inne serwery gdzie nasze prawo nie obowiazuje
(jak np thepiratebay)
ponadto nie jest pewne ze jakby nagle wszystkie serwisy napisowe zniknely to by sprzedaz filmow drastycznie wzrosla, a z tym
"Dzieje się tak nie dlatego, że żadnego z dystrybutorów nie interesuje wydanie kolekcji filmów np. Orsona Wellesa czy Aleksandra Sokurowa, a to dlatego że nikomu się to nie opłaca. Przecież każdy zainteresowany już te filmy ma w swojej kolekcji - i to z napisami polskimi. Ściągnięte z sieci. ITD..."
to jak z obietnicami przedwyborczymi... i tak by bylo jak jest
Poczekaj poczekaj.. bo tutaj już chyba zaczynasz mnie przekonywać, że akcja zamknięcia stron z napisami nie ma sensu, a do tego.. przekonywać mnie nie musisz Tzn. może doszukałbym się tu pewnych możliwości zwiększenia sprzedaży, ale na pewno nie w jakimkolwiek wyraźnie zauważalnym zakresie i generalnie nie jestem przychylnie nastawiony do takiego pomysłu. Chociaż nie można również nie zauważać, że serwisom takim jak napisy.org raczej żaden zaszczytny cel nie przysługuje i generalnie można je uznać za jakiś tam sposób jeśli nawet nie propagowania piractwa, to przynajmniej.. "ułatwiania korzystania z niego". Niemniej jednak próby zamykania tych serwisów uważam za strzał zdecydowanie w niewłaściwym kierunku.


Co do jednego w każdym razie zgadzamy się na pewno - ceny powinny być niższe. Generalnie patrząc na różne dziedziny w Polsce czasami dochodzę do wniosku, że to nie ceny są za wysokie, ale zarobki za niskie (co wbrew pozorom nie jest tym samym). Jednak w przypadku płyt ceny po prostu są za wysokie.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.12.2005, 20:59   #47
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,589
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Nie mogę się jednak zgodzić z tym, że dystrybutorzy mogli by tak od ręki obniżyć cenę dwu lub trzykrotnie i dalej (przy takiej samej sprzedaży) mieliby z tego zyski.
Nie rozumiemy się

Mnie nie interesuje, czy mogliby, czy nie. To jest ich prywatna sprawa. To oni zdecydowali się na taki, a nie inny biznes. Mało mnie obchodzi, czy za rok pan Duszyński będzie jeździł mercedesem, czy daewoo.

Niech tylko nie wykonują dziwnych ruchów, niech nie płaczą publicznie jakie to piractwo jest i jak im się przez to źle wiedzie. Niech się przerzucą na produkcję płyt chodnikowych - podejrzewam, że piractwo jest w tym sektorze znikome.

A na 100% zamknięcie serwisów z napisami nic w sytuacji dystrybutorów nie zmieni.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.12.2005, 21:09   #48
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,901
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou
Nie rozumiemy się

Mnie nie interesuje, czy mogliby, czy nie. To jest ich prywatna sprawa. To oni zdecydowali się na taki, a nie inny biznes. Mało mnie obchodzi, czy za rok pan Duszyński będzie jeździł mercedesem, czy daewoo.

Niech tylko nie wykonują dziwnych ruchów, niech nie płaczą publicznie jakie to piractwo jest i jak im się przez to źle wiedzie. Niech się przerzucą na produkcję płyt chodnikowych - podejrzewam, że piractwo jest w tym sektorze znikome.

A na 100% zamknięcie serwisów z napisami nic w sytuacji dystrybutorów nie zmieni.
Widzisz, nie chcę tu negować twojego punktu widzenia, bo sam święty nie jestem (czytaj, że oprócz oryginałów znajdzie się i u mnie trochę piratów), ale dystrybutorzy mogliby powiedzieć to samo - nie obchodzi nas, że was na to nie stać. Nie możecie sobie pozwolić na oryginalny film, nie kupujcie go wcale. To nie jest rzecz niezbędna do życia i odłóżcie ją do momentu, kiedy będziecie sobie mogli na to pozwolić.

I niestety - takiemu rozumowaniu trudno zarzucić jakiś błąd..

Tyle tylko, że prawo, które dodatkowo stałoby tutaj po ich stronie w Polsce praktycznie nie istnieje odbierając im tym samym bardzo ważny argument. I chyba tylko dlatego muszą się jednak z nami (kupującymi liczyć). Sam nie wiem, czy to dobrze czy źle. Bo może jednak większa sprzedaż (która gdyby nie piractwo niewątpliwie miałaby miejsce) obniżyłaby te ceny do jakiegoś akceptowalnego poziomu..
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.12.2005, 21:14   #49
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
no więc coś ze strony Gutek FILM co bym bardzo chętnie kupił, ale nie za siedem stów - litości

- Pakiet 11 filmów Kurosawy, 699zł
1. Siedmiu samurajów (1954) Seven Samurai
2. Dodes'ka-den (1970)
3. Straż przyboczna (1961) Yojimbo
4. Piętno śmierci (1952) Ikiru
5. Ukryta forteca (1958) The Hidden Fortress
6. Rudobrody (1965) Red Beard
7. Tron we krwi (1957) The Throne of blood
8. Sanjuro - samuraj znikąd (1962) Sanjuro
9. Niebo i piekło (1963) High and Low
10. Pijany anioł (1948) Drunken Angel
11. Zbłąkany pies (1949) Stray Dog
filmy z polskim lektorem

a można sprzedawać tanio, zarąbiście tanio - w cenie wypożyczenia!!!

http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/413523

ale to SPInka a nie Gutek

Ostatnio zmieniany przez ed hunter : 13.12.2005 o godz. 21:26
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.12.2005, 21:17   #50
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,589
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
ale dystrybutorzy mogliby powiedzieć to samo - nie obchodzi nas, że was na to nie stać. Nie możecie sobie pozwolić na oryginalny film, nie kupujcie go wcale.
W tym sęk Bo jeżeli nikt im nie kupi towaru, to już mogą zwijać interes. Więc powinno ich to interesować. Poza tym (już o tym wspominałem) - to oni wykonali pierwszy ruch stawiając wysokie ceny. Czas zrobić następny krok...
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.12.2005, 21:35   #51
pepperman
Guru
 
Data rejestracji: 10.08.2002
Posty: 1,642
pepperman zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
smieszna ta dyskusja. grupka ludzi pokazuje sobie napisy, a za chwile dowiemy sie, ze dystrybuuja filmy. dobre. nawet smieszne . i tak chodzi o pieniadze. o wiecej pieniedzy, o znowu wiecej i tak dalej http://news.bbc.co.uk/1/hi/entertainment/4508158.stm i zyli dlugo, i szczesliwie. cos na otarcie lez http://www.internetstandard.pl/news/86245.html.
pepperman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.12.2005, 23:19   #52
grzeniu
XV1100
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 34,574
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Nie chcialem sie tu rozpisywac, bo temat stary jak swiat internetu.
Powiem tylko ze calkowita racje ma tu Reetou - firma GutekFilm (i im podobne) moze zmienic profil dzialalnosci jesli tutaj nie osiaga sukcesow finansowych. Jesli ktos zabiera sie za biznes bez wlasciwego rozpoznania rynku, jego mozliwosci i potrzeb to sam ponosi ryzyko swoich dzialan. Kazdy interes wymaga zainwestowania srodkow finansowych i pozniejszych odpowiednich dzialan zeby razem to wszystko przynioslo sukces. To takie prawdy, zdawalo by sie oczywiste, ale nie w tej branzy.

Nas jako konsumentow to nie obchodzi ile zainwestowali i skad mieli na to forse, nas interesuje na ile wyceniaja swoj produkt. Tu sie wszyscy zgadzamy, ze wyceniaja o duzo za drogo, obojetnie jak by tego nie uzasadniali i na jakie prawdy moralne sie nie powolywali.

Ktos juz wyzej napisal (moze tez Reetou) ze probuje sie koszty funkcjonowania firmy, jak sie domyslam wysokie, pokrywac sprzedaza nakladow rzedu kilkuset sztuk plyt. W opinii p. Duszynskiego z GutekFilm za istniejacy stan rzeczy odpowiedzialni sa piraci, teraz przy okazji strony internetowe z napisami . No to ja sie pytam dla kogo te naklady sa kierowane, przeciez nie dla przecietnego konsumenta, no to czemu sie dziwia?

Oczywistym jest ze to oni musza zrobic wreszcie krok we wlasciwym kierunku i zejsc z ksiezyca na ziemie. Da sie sprzedawac filmy, muzyke czy gierki za rozsadna cene, byc moze kilkunastu zl (nie bede tu sie spieral) co udowodnily nieliczne tytuly np Painkiller, ale to nie moga byc okazjonalne ochlapy tylko zamierzona i konsekwentna polityka marketingowa, zmierzajaca w tym kierunku.
Oni natomiast wydaja sie przekonani do swoich racji i robia cos wrecz przeciwnego. Do plyt pakuja najrozniejsze zabezpieczenia, ktore dodatkowo podnosza cene. Mozna by tak dalej wymieniac, ale po co?

Szukaja kozlow ofiarnych swoich niepowodzen rynkowych, teraz padlo na napisy.......pytanie gdzie beda szukac przyczyn jak tych kozlow zabraknie, albo znajda sie poza ich zasiegiem?

Stara prawda rynkowa jest taka, ze wszedzie tam gdzie ceny na jakis produkt sa obstrakcyjne szybko rozwija sie szara strefa. Nie ma naprawde skutecznej walki z tym zjawiskiem poza sensowna polityka cenowa. No ale u nas preferuje sie walke z wiatrakami.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.12.2005, 23:26   #53
pops
Zdezorientowany
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika pops
 
Data rejestracji: 08.05.2005
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3,698
pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
ale regulamin na napisy.org to mnie rozbroil kompletnie

Cytat:
...
II. Postanowienia ogólne.
1. SERWIS przeznaczony jest dla osób głucho-niemych
...
nie mam nic do takich osob, ale interesuje mnie ile % uzytkownikow spelnia ten pkt regulaminu.
pops jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2005, 01:16   #54
Burak_PL
..
 
Avatar użytkownika Burak_PL
 
Data rejestracji: 14.07.2004
Lokalizacja: Wodzisław Śl./Kraków
Posty: 2,970
Burak_PL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez mp666
ale regulamin na napisy.org to mnie rozbroil kompletnie



nie mam nic do takich osob, ale interesuje mnie ile % uzytkownikow spelnia ten pkt regulaminu.
0 ?
__________________
..
Burak_PL jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2005, 02:27   #55
Morris
Coauctor delicti
 
Avatar użytkownika Morris
 
Data rejestracji: 23.12.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 872
Morris zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A tak wracając do głównego wątku...
Cytat:
Napisany przez anuleńka, napisy.org 10.12.2005, 22:33

A P E L

Uzytkowniku, forumowiczu !!!

Zanim:
Zaczniesz apelować, by nie zamykać serwisu-zwróć uwagę, że od wczoraj juz jest informacja, że serwis nie bedzie zamknięty,
Zanim:
Zaczniesz nawoływać do bojkotu GutekFilm, do spamowania ich poczty, bombardowania strony milionami wejsc, wyzywać - zwróc uwagę, że przyjaciel serwisu i moderator napisów od jakichś 15 stron usiłują wytłumaczyć, że GutekFilm nie ma nic z aferą wspolnego ( choc zawsze można wysnuc teorię, że są podkupieni )
Zanim:
wysupłasz ostatnie pieniądze na koszta sądowe - zwróc uwagę, że admin i tenże sam moderator napisów od dłuższego czasu tłumaczą, że żadna zbiorka nie jest potrzebna.
Zanim:
w ogole uruchomisz pozycję "odpowiedz" - zwróc uwagę, że ta afera juz przebrzmiała.

A tak na serio, czytam ten watek od wczoraj i stwierdzam, że jest on doskonałą ilustracją naszej ( kurcze, no nie będę się alienować ) potrzeby afer. Ta stała się kulą sniegową, nikt juz nie słucha ludzi, ktorzy tworzą serwis proszacych o uspokojenie sie, opamietanie, tłumaczących, ze jak na razie problem zostal zazegnany, że niepotrzebnie nakręcana jest nienawisc wręcz do dystrybutora, te uwagi są kompletnie ignorowne, mimo duzej wytrwałości osob zwiazanych z serwisem, by jednak ludzi wyciszyc.
Cała sprawa zyje juz wlasnym zyciem, niezaleznie, czy to, co dało jej poczatek jeszcze istnieje, czy nie.

A jakby co, tak se napisalam, bo przeciez wiem, ze jak ktos kolejny wejdzie, to nawet nie pofatuguje się, by ze dwie strony wstecz przeczytac.
Serwis naprawdę już działa, jakby ktoś nie zauważył...
Tylko w napisy.info wciąż brakuje kogoś z jajami (albo chociaż głową na karku).
__________________
Ignorantia legis excusant neminem!

Ostatnio zmieniany przez Morris : 14.12.2005 o godz. 02:32
Morris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2005, 10:44   #56
Air
.:Obey Your Master:.
 
Avatar użytkownika Air
 
Data rejestracji: 18.12.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2,930
Air zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Znalazłem coś ciekawego na forum stopklatki

Cytat:
Ktos powinien panom z Gutek Film powiedziec, ze sąd juz w tej sprawie stanowisko zajął. I to nie byle jaki, bo Najwyzszy: Wątpliwości co do tego, czy dokonanie tłumaczenia warstwy słownej utworu audiowizualnego jest jego opracowaniem i czy wobec tego wymagana jest zgoda twórcy scenariusza na wykonywanie autorskich praw zależnych do takiego utworu, pojawiały się na gruncie nie obowiązującej już ustawy z 10 lipca 1952 r. o prawie autorskim (Dz. U. 1952 r. Nr 34 poz. 234 ze zm.), która kwestii tej nie regulowała wyraźnie, a w szczególności nie zawierała odpowiednika art. 71 ustawy obowiązującej obecnie. Jednak i wówczas już przyjmowano, że łączne zezwolenie producenta i twórców filmu na opracowanie utworu potrzebne było tylko wtedy, gdy chodziło o przekształcenie filmu prowadzące do powstania nowego dzieła. Producent zachowywał natomiast wyłączne prawo udzielania zezwoleń na dokonywanie w filmie takich zmian, które są konieczne do normalnej eksploatacji filmu, a które nie zmieniają w sposób zasadniczy jego istoty. Wskazywano, że producent mógł np. zezwolić na dubbing, na pewną przeróbkę filmu dla celów telewizji, na nieistotne zmiany (np. pewne skróty) podyktowane gustami publiczności itp. Takie uprawnienia producenta wynikały bowiem z przysługującego mu prawa autorskiego do zwykłej eksploatacji filmu (por. uzasadnienie uchwały siedmiu sędziów SN z 19 lutego 1968 r. o mocy zasady prawnej, III CZP 40/67 OSNCP 1969/4 poz. 59). Dubbing ma na celu umożliwienie przyswojenia utworu publiczności nie znającej języka oryginału, a więc zakłada przetłumaczenie wersji słownej. Obecnie obowiązująca ustawa w art. 71 nie pozostawia już wątpliwości odnośnie do tego, że dokonanie tłumaczenia warstwy słownej utworu audiowizualnego nie stanowi jego opracowania jako całości. Taki pogląd przyjmowany też jest powszechnie w doktrynie. Wyrok Sądu Najwyższego - Izba Cywilna z dnia 23 stycznia 2003 r. II CKN 1399/2000 OSP 2004/3 poz. 36 Biuletyn Sądu Najwyższego 2003/7 str. 11 OSNC 2004/4 poz. 62 Cala akcja wyglada na prymitywna akcje reklamowa nędznego dystrybutora.
Kiedyś ściągnąłęm BATMAN TAS na DVD z polskim subem, wersja z Australii. Kto robił tam napisy i został umiesczony w napisach końcowych?? Smiler z napisy.org Wydanie Batmana nigdy nie ukazało się w Polsce.
Air jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.12.2005, 14:31   #57
Predi
Niezarejestrowany
 
Avatar użytkownika Predi
 
Data rejestracji: 16.04.2002
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 2,778
Predi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=1099
Predi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.12.2005, 14:09   #58
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Zachęcam do przeczytania w dzisiejszej Gazecie Wyborczej artykułu Jarosława Lipszyca pt. "O kulturę dostępną". Autor pisze o kilku mitach jakie m.in. głoszą dystrybutorzy filmów, pracujący według przestarzałych modeli biznesowych. Jednym z tych mitów jest to,że gdyby ustała wymiana p2p i ludzie zaczeliby kupować filmy to ceny płyt by spadły. Tymczasem p2p istnieje, ludzie kupują filmy a ceny spadają rzadko i to głównie dzięki hipermarketom i ich polityce promocji a nie dzieki dystrybutorom. Bardzo ciekawy artykuł.

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.12.2005, 14:37   #59
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez Jabba the Hutt
ludzie zaczeliby kupować filmy to ceny płyt by spadły. Tymczasem p2p istnieje, ludzie kupują filmy a ceny spadają rzadko

Z filmami to pół biedy - ale często ścieżka dźwiękowa z filmu na CDDA jest droższa, niż film na DVD. To jest dopiero paranoja.
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.12.2005, 21:54   #60
AleX69
.::MaNNErS:SuCk::.
 
Avatar użytkownika AleX69
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 4,681
AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez Wawelski
Z filmami to pół biedy - ale często ścieżka dźwiękowa z filmu na CDDA jest droższa, niż film na DVD. To jest dopiero paranoja.

taaaa ... PAMIETAJ OKRADASZ ARTYSTE!!
wystarczy posluchac artystow ... chlopaki z KORN w swych nowych teledyskach pokazuja kto kogo okrada ...
__________________
AleX69 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:42.


Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.