![]() |
||
Nagrywarki |
Pliki |
Dyski twarde |
Recenzje |
Księgarnia |
Biosy |
Artykuły |
Nagrywanie od A do Z |
Słownik |
FAQ
|
||
|
|||||||
| Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM |
![]() |
|
|
Opcje związane z dyskusją | Tryby wyświetlania |
|
|
#1846 | |
|
Wymiatacz
Data rejestracji: 14.12.2003
Posty: 661
![]() |
Cytat:
|
|
|
|
|
| #ads | |
|
CDRinfo.pl
Reklamowiec
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
|
|
|
|
|
|
#1847 |
|
Nowy na forum
Data rejestracji: 24.10.2005
Posty: 1
![]() |
Moja BENQ1640 (w zewntętrznej kieszeni USB) dziwnie się zachowuje. To że czasami traci połączenie z laptopem smilies/mad2.gif zrzucam na barki zewn. kieszeni USB, ale że po wypaleniu płytki DVD-R jest OK smilies/bigsmile.gif (czyta ją) a na następny dzień już nie smilies/mad2.gif (wykrywa pusty nośnik) to mnie dziwi. Stało się tak na HAWK-u x4 i Esperanca x4 ("zmatowiały" czy co). Co więcej te płytki czyta noname-owy czytnik DVD (zestaw komp. z NTT). A na przykład mój 1640 bez problemu czyta zapisaną przez siebie DWD-RW (Omega) i inne DVD-Ry nagrane na Lite-On (większość) nie mówiąc już o DVD-ROM i CDR i CDRW (bez zarzutu czyta swoje i "obce"). Może ktoś miał coś podobnego i może mi coś doradzić, bo nie chcę od razu biec do serwisu z reklamacją? Sprawdzę jeszcze na DVD-R SONY x8 i dam znać czy to samo.
Bios BSLB |
|
|
|
|
|
#1848 |
|
Wymiatacz
Data rejestracji: 15.12.2003
Lokalizacja: Nowogard
Posty: 574
![]() |
Właśnie kupiłem sobie DVD-RW Verbatim x4. Jest on na MCC 01RW4X. Jak wypale to wrzuce wynik. Płytka ta jest w biosie, a co najlepsze albo ja jestem ślepy, albo czegoś nie rozumiem, ale według MCSE płytke tą można wypalać x6 (oczywiście wybraź max moge x4) dołączam zrzut z MCSE
__________________
![]() Kocham wszystkie!!! BenQ 1640 + LG GSA 4163B + Pioneer 215L + Lite-On LH-20A1H + Optiarc AD-7261S + Lite-On iHAP122 + LG H20L(zaginiona w piwnicy )
|
|
|
|
|
|
#1849 |
|
Wymiatacz
Data rejestracji: 17.12.2002
Posty: 600
![]() |
TDK DVD-R 4x, palony 4x
__________________
Mozilla Firefox + The Bat! IniemamocnI ![]() Benq sobie radzi . Pionek
|
|
|
|
|
|
#1850 | |
|
Bywalec
Data rejestracji: 07.10.2005
Posty: 40
![]() |
Cytat:
wymienił i .Ale przeprowadź próbę, podłącz napęd do taśmy i zasilania poza obudową, położony obok zobacz, co będzie. Niektóre napędy w za luźnych szynach obudowy ulegają odkształceniu przy dociągnięciu śrubek i jest problem. Będziesz musiał dać podkładki dystansowe.
__________________
NF7-SL, AMD Barton2600+/2800+, 1GB RAM, GeForce 6600 Gainward, BENQ1640, LG GCE8320B, Seagate ST3160023A. |
|
|
|
|
|
|
#1851 | |
|
Wymiatacz
Data rejestracji: 14.12.2003
Posty: 661
![]() |
Cytat:
|
|
|
|
|
|
|
#1852 | |
|
Guru
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
![]() ![]() |
Cytat:
![]()
|
|
|
|
|
|
|
#1853 |
|
Wymiatacz
Data rejestracji: 14.12.2003
Posty: 661
![]() |
Overspeed
słabo znam angielski i nie wiem jak uruchomić żeby działał overspeed, klikam na enable daje set i są dwie opcje Temporal setting lub System setting jak na nie klikne otwiera się kieszeń napędu i zamyka
|
|
|
|
|
|
#1854 | |
|
Wymiatacz
Data rejestracji: 14.12.2003
Posty: 661
![]() |
Cytat:
|
|
|
|
|
|
|
#1855 | |
|
Guru
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
![]() ![]() |
Cytat:
![]() http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...postcount=1008
|
|
|
|
|
|
|
#1856 |
|
Wymiatacz
Data rejestracji: 15.12.2003
Lokalizacja: Nowogard
Posty: 574
![]() |
Verbatim-RW x4 palony x4. W tle był włączony azureus i troche zamulał (buffer spadał co jakiś czas prawie do zera)
__________________
![]() Kocham wszystkie!!! BenQ 1640 + LG GSA 4163B + Pioneer 215L + Lite-On LH-20A1H + Optiarc AD-7261S + Lite-On iHAP122 + LG H20L(zaginiona w piwnicy )
|
|
|
|
|
|
#1857 |
|
Nowy na forum
Data rejestracji: 04.10.2005
Posty: 9
![]() |
Kupiłem wreszcie benqa
![]() Verbatim DVD+R x8, palony na x4, testowany też x4. Załączony jest wykres z nero 6.6.0.12. Jest dobry czy niezbyt? ![]() W SolidBurn był zostawiony na def., czyli dla supported disc wyłączony, a dla un-known włączony. Z tego wynika, że prawdopodobnie był wyłączony, choć mogę się mylić ![]() btw przed chwilą wypaliłem tego verbatima z prędkością x8, ale scan disk pokazuje jeden czerwony kwadracik na starcie, reszta zielona. Test plików pokazuje jeden błąd, prawdopodobnie związane to jest z tym czerwonym kwadracikiem ![]() Test jakości nero na samym końcu wywalił błąd jakiś, niestety już zapomniałem jak brzmiał :/ Jest się czym martwić czy zdarza się?
Ostatnio zmieniany przez yukol : 24.10.2005 o godz. 19:40 |
|
|
|
|
|
#1858 | |
|
Guru
Data rejestracji: 14.10.2005
Lokalizacja: Cymeria
Posty: 1,956
![]() ![]() |
Cytat:
Po prawo pisze ci jaka jakosc Im blizej 100 tym plytka blizsza doskonalosci najwazniejsze sa podobno bledy PIF. Im mniejsze ich max wartosc tym lepiej. Jedna rada Jak chcesz zapisac swoje wykresy to na gorze masz taka mala dyskietke Bedzie to lepiej wygladac 8 )
|
|
|
|
|
|
|
#1859 |
|
Stały bywalec ;)
Data rejestracji: 22.02.2002
Lokalizacja: Opole
Posty: 84
![]() |
HP DVD+r 8x 10pack (1,20 zł. za szt.)
P.S. Jak wstawić obraz, żeby był widoczny na stronie, bez klikania w link. Ostatnio zmieniany przez marey : 24.10.2005 o godz. 19:48 |
|
|
|
|
|
#1860 |
|
Nowy na forum
Data rejestracji: 04.10.2005
Posty: 9
![]() |
Hmm, już drugą płytkę mam z czerwonym kwadracikiem na samym początku w scan disc w nero. Wydaje mi się to już podejrzane..
Do tego na płycie jest plik który jest nieczytelny i którego nie da się skopiować. :/ Akurat te płyty były nagrywane alcoholem 120% (obraz mdf). Ale to raczej nie wina programu, bo pierwsza płyta, którą nim nagrałem była ok, druga (te same dane z tym, że nagrane x8) już nie, trzecia też nie (inne dane, x4).. O co może chodzić? I druga dziwna sprawa - nie mogę włączyć Qscan, mam szare pola, nieaktywne... screen poniżej. |
|
|
|
![]() |
|
|
Podobne dyskusje
|
||||
| Dyskusja | Autor | Forum | Odpow. | Ostatni Post |
| [Muzeum] BENQ DVD DD EW164B 2006r. | seku | Napędy optyczne DVD | 16 | 23.05.2019 02:51 |
| BenQ DW 1640 Refurbished \wymiana OPU Philipsa | czary2mary | Napędy optyczne DVD | 2 | 28.01.2018 23:02 |
| BenQ DW 1640 nie nagrywa plyt - popsuty czy nie ??? | twinxx | Napędy optyczne DVD | 16 | 26.03.2006 02:12 |
| Przeróbka BenQ 1640 na EW164B | Zetoxa | Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych | 1 | 22.01.2006 18:55 |
| BENQ DW 1640 (SławekJ pomóż mi !!!) | dragan19 | Napędy optyczne DVD | 14 | 01.08.2005 19:44 |