![]() |
||
Nagrywarki |
Pliki |
Dyski twarde |
Recenzje |
Księgarnia |
Biosy |
Artykuły |
Nagrywanie od A do Z |
Słownik |
FAQ
|
||
|
|||||||
| Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM |
![]() |
|
|
Opcje związane z dyskusją | Tryby wyświetlania |
|
|
#1831 |
|
Nowy na forum
Data rejestracji: 22.10.2005
Posty: 13
![]() |
Nie żartuj się. Czy wszystki pali plusy i minusy TDK, Verbatim, Platinium. Hawk itp. W specyfikacji pisze, że tak ale jak jest w praktyce to nie wiem.
|
|
|
|
| #ads | |
|
CDRinfo.pl
Reklamowiec
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
|
|
|
|
|
|
#1832 |
|
MiniDisc
Zlotowicz
![]() Data rejestracji: 01.02.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 5,804
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Problem z dopisywaniem supportowanych nośników do bazy SB rozwiązany.
Pomógł następujący zabieg : Flash na bios BSJB i ponowny na BSLB. 8 ) EDIT : TDK+R 8x@4x : Nośnik jest supportowany w biosie na prędkości 8x i 4x, nie został dodany do SB :Ostatnio zmieniany przez melag : 23.10.2005 o godz. 21:31 |
|
|
|
|
|
#1833 | |
|
Guru
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
![]() ![]() |
Cytat:
Odpowiedż... z optymalną jakością SolidBurn. ![]() To nie oznacza zawsze niskie błędy PI/PIF. ![]() Opisane wszystko w temacie. ![]()
|
|
|
|
|
|
|
#1834 |
|
Bywalec
Data rejestracji: 07.10.2005
Posty: 40
![]() |
Witam wszystkich doświadczonych, palaczy. 8 )
Wiem wiem, będę się powtarzał, ale mam pytanko w sprawie ASPI. Otóż odczytałem w Moim XP jakie mam sterowniki. Wnioski są dziwne. Są cztery wymagane pliki i Nero ASPI. W związku z tym, mam wątpliwości czy wymienić je na pakiet ADAPTEC? Czy NERO będzie poprawnie współpracował z napędami po wy instalowaniu jego sterowników autorskich i czy w ogóle to robić. A pytanie stawiam z powodu nie satysfakcjonujących wyników pomiaru jakości wypalania. Sterowniki jakie mam wgrać to aspi_471a2.exe, znalazłem je na naszej stronie. Co możecie doradzić?
__________________
NF7-SL, AMD Barton2600+/2800+, 1GB RAM, GeForce 6600 Gainward, BENQ1640, LG GCE8320B, Seagate ST3160023A. |
|
|
|
|
|
#1835 |
|
Nowy na forum
Data rejestracji: 22.10.2005
Posty: 13
![]() |
To może zapytam inaczej. Jakich płyt(marek) nagrywarka nie obsługuje lub ma z nimi problemy? Ja mam LG 4167B i ona np. nie widzi wogóle Esperanza DvD+R, a jak nagrywam na TDK DVD-R lub Esperanza DVD-R to gdzieś przy 8% wyskakuje błąd "Błędny adres bloku"
|
|
|
|
|
|
#1836 |
|
Guru
Data rejestracji: 25.02.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1,495
![]() ![]() |
BENQ pali raczej wszystko
__________________
YAMAHA CRW-F1, Benq DW1640, PBDV1660B@BENQ DW1650, PLEXTOR PREMIUM, PLEXTOR PX-755A, HP BH30L@LG BH10LS38, iHBS 112 Rev2, Pioneer 112, 215 i wiele innych
|
|
|
|
|
|
#1837 | ||
|
Guru
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
![]() ![]() |
Cytat:
Nero będzie poprawnie współpracować. ASPI Nero pozostawić. Ostatnia stabilna 6.6.0.16. Cytat:
![]()
Ostatnio zmieniany przez slawekj : 24.10.2005 o godz. 09:52 |
||
|
|
|
|
|
#1838 |
|
Wymiatacz
Data rejestracji: 14.12.2003
Posty: 661
![]() |
Czy wszyskie Benq 1640 jak kopiują na dysk DVDr strasznie głośno wyją, czy to mój jest uszkodzony
|
|
|
|
|
|
#1839 | |
|
Guru
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
![]() ![]() |
Cytat:
![]() Jest głośniejszy przy odczycie 16x. To normalne przy tych obrotach. ![]()
|
|
|
|
|
|
|
#1840 | |
|
Wymiatacz
Data rejestracji: 14.12.2003
Posty: 661
![]() |
Cytat:
szybki to jest ładuje płytę w około 4:30. |
|
|
|
|
|
|
#1841 | |
|
Guru
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
![]() ![]() |
Cytat:
![]() Przy źle wyważonej to rozumiem. Przy dobrych spokojnie i bez nadmiernego hałasu.
|
|
|
|
|
|
|
#1842 |
|
Bywalec
Data rejestracji: 07.10.2005
Posty: 40
![]() |
Dzięki za podpowiedź.
Po uzbieraniu materiału wypale płytkę z serii Verbatim +Rx8 i pokażę skan, to powiesz mi może co nie tak robię? Czy norton Antivirus 2004 wyłączyć w czasie nagrywania? Gdzieś tak wyczytałem. Pozostałe rezydenty wyłączam.
__________________
NF7-SL, AMD Barton2600+/2800+, 1GB RAM, GeForce 6600 Gainward, BENQ1640, LG GCE8320B, Seagate ST3160023A. |
|
|
|
|
|
#1843 | |
|
Bywalec
Data rejestracji: 07.10.2005
Posty: 40
![]() |
Cytat:
Pierwsze najbardziej prawdopodobne to źle wyważona płytka, zdarza się to i w najlepszych produktach. Druga to uszkodzony silniczek w napędzie. Ale to rzadkość. Natomiast głośniejszy szum faktycznie wzrasta znacząco przy wypalaniu / nagrywaniu z większymi prędkościami.
__________________
NF7-SL, AMD Barton2600+/2800+, 1GB RAM, GeForce 6600 Gainward, BENQ1640, LG GCE8320B, Seagate ST3160023A. |
|
|
|
|
|
|
#1844 | |
|
Guru
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
![]() ![]() |
Cytat:
U mnie w tle działa dużo.... programów, Norton Antivirus również. Ważne, żeby nie włączył skanowania automatycznie. (ustawienia).
|
|
|
|
|
|
|
#1845 | |
|
Bywalec
Data rejestracji: 07.10.2005
Posty: 40
![]() |
Cytat:
A sporo płytek marnej jakości powoduje "cuda wianki" ActiwJet nie jest widziany po nagraniu, a słowa jakość nie należy używać. Niektóre DVD RW +/- też nie chodzą itd. itp. Będę się powtarzał, ale mam prośbę do zaawansowanych Forowiczów, może faktycznie zróbmy ranking jakościowo cenowy tych najmniej upierdliwych nośników?
__________________
NF7-SL, AMD Barton2600+/2800+, 1GB RAM, GeForce 6600 Gainward, BENQ1640, LG GCE8320B, Seagate ST3160023A. Ostatnio zmieniany przez Takaszi : 24.10.2005 o godz. 10:16 Powód: propozycja |
|
|
|
|
![]() |
|
|
Podobne dyskusje
|
||||
| Dyskusja | Autor | Forum | Odpow. | Ostatni Post |
| [Muzeum] BENQ DVD DD EW164B 2006r. | seku | Napędy optyczne DVD | 16 | 23.05.2019 02:51 |
| BenQ DW 1640 Refurbished \wymiana OPU Philipsa | czary2mary | Napędy optyczne DVD | 2 | 28.01.2018 23:02 |
| BenQ DW 1640 nie nagrywa plyt - popsuty czy nie ??? | twinxx | Napędy optyczne DVD | 16 | 26.03.2006 02:12 |
| Przeróbka BenQ 1640 na EW164B | Zetoxa | Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych | 1 | 22.01.2006 18:55 |
| BENQ DW 1640 (SławekJ pomóż mi !!!) | dragan19 | Napędy optyczne DVD | 14 | 01.08.2005 19:44 |