Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 01.02.2005, 09:38   #1591
pablo-21
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.01.2004
Posty: 9
pablo-21 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
jaki program do zmiany biosu NEC 3520 hellp!!

Czy jest jakis program do zmiany biosu bo mam plik nec3520_125 bin ale co dalej? prosze o pomoc

Ostatnio zmieniany przez pablo-21 : 01.02.2005 o godz. 10:04
pablo-21 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 01.02.2005, 10:42   #1592
bruner
Bywalec
 
Avatar użytkownika bruner
 
Data rejestracji: 14.10.2004
Posty: 29
bruner w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zrzuć film decrypterem na dysk jako obraz płyty , zamontuj obraz w Daemonie i wtedy odpal PowerDVD i zobaczysz czy się przycina.
bruner jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.02.2005, 12:16   #1593
Vosh
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Vosh
 
Data rejestracji: 05.03.2004
Posty: 23
Vosh w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
http://binflash.cdfreaks.com/
Vosh jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.02.2005, 14:08   #1594
pablo-21
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.01.2004
Posty: 9
pablo-21 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
dzieki ogromniaste poszlo bez problemow Jeszcze raz wielkie dzieki!!!
pablo-21 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.02.2005, 16:19   #1595
mallow
Koordynator
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika mallow
 
Data rejestracji: 03.03.2003
Lokalizacja: Elblążak w Toruniu ;)
Posty: 2,789
mallow zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Yetixxl
poczytać o nieudanym wgraniu biosu i nie zawsz się da radę wrucić do pierwotnego biosu
ale kolega pisal ze co bedzie jezeli stanie mu sie cos po pol roku... a naggrywarki nie padaja ze wzgledu biosu... najwyzej tak jak napisales, jezeli bios sie zle wgra... ale jezeli wszystko bedzie sie robilo w stanie najwyzszej ostroznosci to raczej nie ma obaw...

Cytat:
Napisany przez Krosan
Czy gdybym tak zrobił i nagrywara by nie chciała działać to po przywróceniu pierwotnego firmware'u wszystko by było ok i nie było by różnicy dla serwisu?

Jezeli panowie w serwisie beda na tyle inteligentni zeby sprawdzic firmware to nawet wtedy nie powinno byc problemow... bo przeciez data wgrania biosu sie nie zapisuje

Cytat:
Napisany przez Krosan
I czy będzie możliwość ew. wgrania biosu od 3530?

wszystko czas pokaze... miejmy nadzieje ze ejzeli '30 sie okaze lepszy to tak

Cytat:
Napisany przez VANTWG
Nie będę się więcej wymondrzał

masz racje, nie wymondrzaj sie ale wymądrzac sie mozna

Cytat:
Napisany przez VANTWG
powiem tylko że ja wybrałem LG 4163.......

a pisalem ze kazdy bedzie chwalil co swoje

@VANTWG nie wiem czy uwaznie przeczytales moja wypowiedz. Z niej nie wynika ze LG jest do d**y tylko ze nikt nie chwali tutaj tych nagrywarek bo niewiele ludzi je ma... i niewiele sie o nich pisze... wiec wczesniej przemysl dokladnie czyjes wypowiedzi i pozniej sie wypowaiadaj.... Wybrales LG no i jak Ci sie sprawuje? Moze opowiedz nam o niej wiecej co bysmy trochu o niej wiedzieli?

To tyle z mojej strony
pozdro

PS a konfrontacja neca 3520 i benq 1620 jest chyba najaktualniejszym zestwieniem i dosc trudnym... ja jednak wierze w mozliwosci nowego chipa w necu ktore mam nadzieje nadejda jak najszybciej z jak najwieksza moca


__________________
mallow jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.02.2005, 16:22   #1596
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez mallow
Ja mam 2 lata.... a odnosze do sklepu gdzie kupilem w razie czego tfu tfu tfu
pozdro
Aha, a juz myslalem, ze jednak jest Door-to-door na koszt producenta przez dwa latka. Szkoda
__________________
epol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.02.2005, 17:09   #1597
Yetixxl
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Yetixxl
 
Data rejestracji: 15.01.2004
Lokalizacja: Poznań
Posty: 326
Yetixxl zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez mallow
ale kolega pisal ze co bedzie jezeli stanie mu sie cos po pol roku... a naggrywarki nie padaja ze wzgledu biosu... najwyzej tak jak napisales, jezeli bios sie zle wgra... ale jezeli wszystko bedzie sie robilo w stanie najwyzszej ostroznosci to raczej nie ma obaw...
Być może jestem marudny,ale gdy nagrywarka padnie z innych przyczyn w okresie gwarancyjnym i panom w serwisie będzie się chciało sprawdzić jaki ma bios i okaże się że jest "nieorginalny"?Nie mam tu zastrzeżeń do NEC-a nagrywarki(mam nagrywarkę NEC-a cd-rw i jest ona nie do zajechania) tylko do firmy bo skoro jest możliwość bittsetingu na modyfikowanych biosach to dziwię się żę jeszcze takiego biosu nie ma "orginalnego".
Yetixxl jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.02.2005, 17:31   #1598
VANTWG
-=MIXED CLAN=-
 
Avatar użytkownika VANTWG
 
Data rejestracji: 19.09.2003
Lokalizacja: Deep Space 9
Posty: 1,143
VANTWG jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>VANTWG jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
@mallow
po pierwsze
Cytat:
Napisany przez mallow
@VANTWG nie wiem czy uwaznie przeczytales moja wypowiedz. Z niej nie wynika ze LG jest do d**y
czytałem twoją wypowiedź uważnie i to ty nie zrozumiałeś co ja napisałem....pokaż mi w mojej wypowiedzi jak twierdze że to TY piszesz że LG jest do dupy.....
Druga sprawa:
Cytat:
Napisany przez mallow
...nikt nie chwali tutaj tych nagrywarek bo niewiele ludzi je ma... i niewiele sie o nich pisze...
Z tego co czytam to większość userów LG na tym forum jest zadowolona z tego sprzętu....
Cytat:
Napisany przez mallow
a pisalem ze kazdy bedzie chwalil co swoje
nic nie chwale tylko napisałem co ja wybrałem...prędzej już z twojej wypowiedzi wynika że każdy chwali swoje
Cytat:
Napisany przez mallow
W skrocie bierz NEC'a
Co do jakości zapisu to obecnie najlepsze są LG/BenQ i niestety nic na to nie poradzisz......
__________________
1.DVD RW HP DH16ABLH @ Plextor PXL890SA ..........
2.DVD RW HP DH-16ACSH @ Plextor PX891SA ..........

I kilka szt. poza budą.
VANTWG jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.02.2005, 17:42   #1599
BRAT VERB
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika BRAT VERB
 
Data rejestracji: 01.02.2005
Posty: 4
BRAT VERB w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
nec 3500 dostęp do nośnika po 30 sek?

Witam.
Sprawa jest tego typu, że od niedawna mam nową nagrywarkę dvd - nec 3500ag. Wszystko fajnie działa, ładnie i bezproblemowo pali, ALE.... Właśnie ale jest takie: wkładasz płytę dvd r /plus minus, wszytko jedno, tdk, verbatim wszytko jedno / i czekasz ok. 30 sek. na to, żeby autoodtwarzanie wyświetliło zawartość płyty /nagranej zresztą na tym napędzie/ W przypadku płyt cd, czas skraca się do ok 25 sek - to dłużej niż na starej, 4 letniej nagrywarce cd! Skandal!
W momencie włożenia płyty do napędu i otwarcia "mojego komputera" celem obejrzenia zawartości, blokuje się całe okno, jest puste, dopiero po ok 30 sek. pojawia się wszystko i można działać.
Płyty dvd nagrywam z "przepisowymi" prędkościami, raczej firmowe, w logach nie ma raportu o błędach, wypalam nero 6.6.0.6. frmware 2.18. Nec to OEM, nowy, faktura, gwarancja, te sprawy. Widows jest up to date z str. microsoftu, nie mieszam na kompie zabardzo, służy do pracy z filmami i grafiką. Na pokładzie athlon 2.0, 1 gb ramu, matrox i sblive.
Przepinałem nagrywarkę tak żeby nie była z innymi dyskami na jednym kablu, ale to nic nie dało, zmieniałem płyty na z plusów na minusy, też nic. Chciałem instalować nowy firmware, ale producent na swojej str. ma tą wersję 2.18.
Czy to jest typowe zachowanie dla tego napędu?
Pozdrawiam
BRAT VERB jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.02.2005, 17:48   #1600
loki7777
Guru
 
Avatar użytkownika loki7777
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Lokalizacja: Sligo;)
Posty: 6,293
loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Jesli masz win xp, to blokowanie sie mojego komputera, zwis, podczas wkladania plytki jest normalny, zwlaszcza jak masz autostart.Wylacz go a czas sie skroc do paru sekund, szkoda bo i to tak dlugo w porownaniu z ME
loki7777 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.02.2005, 17:51   #1601
Krosan
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.01.2005
Posty: 22
Krosan w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Yetixxl
Być może jestem marudny,ale gdy nagrywarka padnie z innych przyczyn w okresie gwarancyjnym i panom w serwisie będzie się chciało sprawdzić jaki ma bios i okaże się że jest "nieorginalny"?Nie mam tu zastrzeżeń do NEC-a nagrywarki(mam nagrywarkę NEC-a cd-rw i jest ona nie do zajechania) tylko do firmy bo skoro jest możliwość bittsetingu na modyfikowanych biosach to dziwię się żę jeszcze takiego biosu nie ma "orginalnego".
No właśnie o taką sytuację mi chodziło: gdy po pewnym czasie nagrywarka się psujez innych powodów, a ma "przy okazji" wgarny nieoficjalny bios.
A prawda jest taka, że żeby z Neca zrobić w miarę uniwersalną nagrywarkę, trzeba wgrać nieoficjalny bios...chociaż sam już nie wiem...
Krosan jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.02.2005, 17:51   #1602
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Czas załadowania/rozpoznawania Nec'a 3500 można sprawdzić W Nero CD-DVD Speed.

Plik-->Opcje-->Testy standardowe -->(zaznaczyć) ładowanie/wysuwanie --> ok.
I zrobić test.

Ostatnio zmieniany przez slawekj : 29.06.2011 o godz. 19:59
slawekj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.02.2005, 17:57   #1603
loki7777
Guru
 
Avatar użytkownika loki7777
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Lokalizacja: Sligo;)
Posty: 6,293
loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez Yetixxl
(Alcohol nie wspiera DVD mam nadzieję że w nowej wersj się to zmieni).
Juz nie bedzie nowej wersji
loki7777 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.02.2005, 18:20   #1604
BRAT VERB
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika BRAT VERB
 
Data rejestracji: 01.02.2005
Posty: 4
BRAT VERB w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki za szybkie odpowiedzi.
Nad autoodtwarzaniem pracuję. Z "moim komputerem" nie miałem zaciachów ani zwisów do tej pory, nie pamiętam też, żeby xp się powiesił - stąd taka zagwostka z tą nagrywarką - zastanawiam się czy ona jest nie ok/raczej jest/ tudzież co jest nie ok.
A takie to są wyniki.
btw - jakie testy można jeszcze zrobić żeby być pewnym, że jest ok?
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
NEC ND3500203040 A-wyniki.jpg  
BRAT VERB jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.02.2005, 19:37   #1605
mallow
Koordynator
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika mallow
 
Data rejestracji: 03.03.2003
Lokalizacja: Elblążak w Toruniu ;)
Posty: 2,789
mallow zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Yetixxl
jest możliwość bittsetingu na modyfikowanych biosach to dziwię się żę jeszcze takiego biosu nie ma "orginalnego".

Firmawre od I-O-DATA jest z grupy firmawer/ow uznawanych za oryginalne I ma bitsetting ustawiony

Cytat:
Napisany przez VANTWG=
Z tego co czytam to większość userów LG na tym forum jest zadowolona z tego sprzętu....
co nie zmienia faktu ze malo o nich na forum, poza pojedynczymi przypadkami

Cytat:
Napisany przez VANTWG
Co do jakości zapisu to obecnie najlepsze są LG/BenQ i niestety nic na to nie poradzisz......

Wszystko co do tej pory nagrywalem/kopiowalem chodzi bez zarzutu i na kompie i na odtwarzaczu... wiec samo mowi za siebie
I Ty niby swojego nie chwalisz

pozdro



__________________
mallow jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
dvd r dl, napęd, nec


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
[Muzeum] NEC ND-3650A 2007r. czary2mary Napędy optyczne DVD 24 04.11.2021 17:37
Pioneer DVR-K06 slim OEM vs. NEC ND-6650A Dual Layer slim OEM s1misza Napędy optyczne DVD 1 21.08.2008 21:14
Bios z NEC 3520A (lub nowszej) do NEC 2510A Matefusz Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych 3 30.03.2005 21:02


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.