Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Inne (https://forum.cdrinfo.pl/f36/)
-   -   XBOX 360 vs PS3 (https://forum.cdrinfo.pl/f36/xbox-360-vs-ps3-68300/)

demek 12.12.2008 18:12

w mojej konsoli moge sobie resetowac obraz...
sto razy i tak nie zresetuje :)

Berion 12.12.2008 18:18

???

---

I fajnie, że jesteś Demek. Pomógłbyś mi z PS3 FAQ i "PS3 VS X360", który mam zamiar przygotować? Konkretnie to z tematem dźwięku i filmów BD/HD - zwyczajnie się na tym nie znam i nie mam porządnego sprzętu.

demek 12.12.2008 18:29

moje gg masz wiec mozesz pisac :)

M@X 12.12.2008 22:45

Cytat:

będziesz mógł w oglądać filmy na BD jeśli to Ciebie interesuje (całkiem możliwe, że za kilka lat będą dodawane do gazet jak teraz DVD ;])
Jest to praktycznie pewne ;-)

Cytat:

Wiesz, nikt Ci nie powie: kupuj X360 labo kupuj PS3
Taaaaak :>? X-D

Cytat:

mimo iż przyzwyczaiłem się do wibracji w padzie to jednak 500zł nie dopłacę tylko po to aby mieć DS3
A zmusza ktos? Ja sprzedalem dwa SixAxiS'y i za te kase kupilem jednego Duala. Na drugiego wlozylem kase.

Cytat:

Gry cache'ją obecnie max 20GB (i to chyba nawet tylko MGS4 - btw: skandal jakiś)
Bzdur Ci ktos naopowiadal, MGS4 zajmuje 4,7 GB na starcie + ewentualne patche do MGO, dodatkowe piosenki do iPoda, Podcasty i kamuflaze.

Cytat:

No dobra specem od PS3 nie jestem, ale słyszałem różne historie ze zanim się w coś pogra to trzeba 5GB zainstalować itp.
Na ogol jest to faktycznie irytujace. Ale gdy MGS 4 sie instaluje i widac odpalajacego fajke Snake'a (niezla sugestia notabene - mamy akurat tyle czasu by wypalic papierosa) to az przyjemnie patrzec. Do tego dochodzi fakt, ze na gre fani czekali 4 lata, ogladali wszystkie trailery i zabijali sie o preordery na edycje kolekcjonerska. I gdy konczy sie instalacja a Davi Hayter znajomym glosem mowi "Can't you waitin', huh?" to az sie cieplo na serciu robi ;-)...

Cytat:

Ściągać duperele z PSS w tle można tylko grając w fanty z dysku i oczywiście w samym XMB. Podczas gry z nośnika optycznego status zmienia się na pending i nic nie pobiera. Zastanawiam się czy to burak by Sony (fw 2.53) czy "tak musi być". Nie rozumiem: jaka to jest różnica czy gram z HDD czy z BD?
Zadna. To zalezy od gry. Sa gry ktore powstrzymuja download odtwarzane z dysku, sa tez gry na BD ktore w Download nie ingeruja. Zwiazku z typem nosnika nie ma to zadnego.

Cytat:

Druga sprawa: na Europejskim PSS "psy dupami szczekają".
Taaak :->? Sciagnij Kup Tekken : Dark Resurrection Online, Super Rub'A'Dub, Super Stardust HD a przede wszystkim PAIN ( ^_^ ) to wtedy pogadamy :-D!

Cytat:

Szkoda, że w instrukcji nie napisano jak resetować ustawienia obrazu przy starcie bootloadera (włączyć i trzymać 5s power).
Jest napisane. Wiem, bo sam tego szukalem. Fakt ze jako male wtracenie, ale JEST. Ale to niewazne bo i tak powinienes przed podlaczeniem sprzetu cala instrukje PRZECZYTAC :-D!

Berion 12.12.2008 23:58

Cytat:

Napisany przez M@X (Post 986274)
Bzdur Ci ktos naopowiadal, MGS4 zajmuje 4,7 GB na starcie + ewentualne patche do MGO, dodatkowe piosenki do iPoda, Podcasty i kamuflaze. [...]

Teraz to i ja wiem. :P

Cytat:

[...] Na ogol jest to faktycznie irytujace. [...]
Powiem Ci, że opinie w sieci na ten temat są mocno przesadzone. Podobnie jak panika z brakiem AA. Sam się tego obawiałem, ale MOCNA przesada. Te loadingi też mi nie przeszkadzają jakoś szczególnie (choć nie da się ukryć, że wolałbym nie oglądać napisów loading/installing).

Cytat:

[...] Sa gry ktore powstrzymuja download odtwarzane z dysku, sa tez gry na BD ktore w Download nie ingeruja. Zwiazku z typem nosnika nie ma to zadnego. [...]
O, o tym nawet nie pomyślałem.

Cytat:

[...] Taaak :->? Sciagnij Kup Tekken : Dark Resurrection Online, Super Rub'A'Dub, Super Stardust HD a przede wszystkim PAIN ( ^_^ ) to wtedy pogadamy :-D! [...]
Poza tekken-em to poo for casuals. :P
//IMO ;]

Cytat:

[...] Jest napisane. Wiem, bo sam tego szukalem. Fakt ze jako male wtracenie, ale JEST. Ale to niewazne bo i tak powinienes przed podlaczeniem sprzetu cala instrukje PRZECZYTAC :-D!
Aż sprawdzę drugi raz. Specjalnie zajrzałem kiedy podeszło mi ciśnienie. :P


@Demek
Racja.

sobrus 11.06.2009 21:45

http://gry.onet.pl/1987640,,Playstat...wiadomosc.html

No cóż ameryki nie odkryli :D już pobieżne przejrzenie specyfikacji konsol o tym mówi.

Berion 11.06.2009 23:05

Nie powiem żebym im nie przyznał racji (liczba ramek w Orange Box na PS3 to skandal :/), nie mniej jednak ciekaw jestem ile MS płaci za takie teksty (joke).

Jakoś Naughty Dog, Capcom, Konami, EA itd. nie narzekają zbytnio, a gry im nawet, nawet się udają. Ciekawe... ;)) Mogli by uczciwie napisać, że nie potrafią sobie z tym poradzić. :D

sobrus 12.06.2009 06:52

Być moze. Valve od zawsze robiła tytuły dla PC. Nie zna za dobrze innych architektur.
Weźmy capcoma - na co on nie robił. Od C64 poprzez konsole wszystkich generacji i automaty aż po PC i Amige.

To pewnie zależy od tytułu. RSX niczym się nie wyróżnia. Problem z cell. Dopóki używamy głównego rdzenia PS3 jest pewnie tak samo łatwy jak PC. Wiele gier (jakieś proste mordobicia czy strzelanki) pewnie pomyka na jednym rdzeniu. 3Ghz to sporo, a i tak obraz generuje RSX.
Ale jak trzeba ruszyć Unreala3 czy Source, silniki przystosowane dla Core2 i 3 rdzeniowego (i 6 wątkowego... ) x360 to zaczynają sie schody.
Albo taki Oblivion (i co za tym idzie zapewne Fallout3). Uzywa openmp. Na PC może używać dowolnej liczby rdzeni (ile znajdzie, można sobie w ini wpisać). Na X360 może używać trzech. Na PS3 jednego. To i tak cud że te porty powstają na 33% mocy i wyglądają podobnie. Pomijając że RSX jest nieco słabsze niż układ z xboxa.

Pomijam perełki exclusive jak MGS4. Tam silnik od razu był przygotowany pod PS3 i nie wiem czy w ogóle byłby możliwy łatwy port na inne platformy (sam port na pewno, tylko czy nie trzebaby napisać silnika od nowa). A w drugą stronę - nie opłaca się pisać silników w dwóch wersjach. Na PS3 (1 rdzeń + wiele DSP) i resztę świata (wiele rdzeni).

gemini4all 11.01.2010 18:18

Mam X360 i odpukać wszystko działa jak należy :)

tred102 09.01.2013 19:18

Chcę kupić konsole, ale mam dylemat, bo jeśli kupię xbox to dokupię kamerke i mogę w to gry, gdzie się ruszasz (nie wiem jak to się nazywa xd), ale jeśli ps3 to mam przede wszystkim taniej i chyab w xbox'sie coś tam jest że trzeba płacić.


pali 09.01.2013 22:43

To się nazywa Kinect.

fishek 25.01.2019 14:00

Wolałem gry na x360


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.