Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Rozrywka > Fotografia

Fotografia Forum poświęcone wszelakim zagadnienom związanym z fotografią, obróbką zdjęć itd.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 12.02.2006, 10:39   #181
tom-as
Zamyślony
 
Avatar użytkownika tom-as
 
Data rejestracji: 21.01.2006
Lokalizacja: Oberschlesien
Posty: 681
tom-as niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez frog
Najtaniej widzialem go po 1799. Ktos widzial taniej ? Jakis tani sklep netowy czy cos na slasku ?
zobacz tutaj http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/13315

A tak ogólnie to ja mam taką strategię, że najpierw muszę się zdecydować na coś, a dopiero potem będę kombinował gdzie taniej.
__________________
Doing nothing is very hard to do ... you never know when you're finished.
- Leslie Nielsen
tom-as jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 12.02.2006, 10:46   #182
frog
Żabol
 
Avatar użytkownika frog
 
Data rejestracji: 27.04.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2,168
frog niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
oo jest sklep nawet na tej samej ulicy co ja juz tam kupywalem aparat kiedys ale zapomnialem o nim hehe dzieki. FOTOBASIA.PL i cena 1749 ;> Chyba to bedzie tam A propo Canona S2. bo w jednych miejscach pisza ze obsluguje tylko SD a w innych ze MMC tez ? Nie wiecie jak to napewno jest? W sumie te standarty najczesciej razem wystepuja,no ale....
__________________

HARDSTYLE IS MY STYLE !!!
frog jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.02.2006, 11:12   #183
tom-as
Zamyślony
 
Avatar użytkownika tom-as
 
Data rejestracji: 21.01.2006
Lokalizacja: Oberschlesien
Posty: 681
tom-as niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez frog
A propo Canona S2. bo w jednych miejscach pisza ze obsluguje tylko SD a w innych ze MMC tez ? Nie wiecie jak to napewno jest? W sumie te standarty najczesciej razem wystepuja,no ale....
Moge się mylić, ale moim zdaniem jak obsługuje SD to i MCC będzie działać. SD ma coś podobnego do dyskietki, czyli przełącznik, który zabezpiecza karte przed skasowaniem/zapisem[??]. A tak poza tym to jakichś większych różnic chyba nie ma.
__________________
Doing nothing is very hard to do ... you never know when you're finished.
- Leslie Nielsen
tom-as jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.02.2006, 11:58   #184
devil-80
Forumator
 
Avatar użytkownika devil-80
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Chodzież
Posty: 805
devil-80 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
mmc jest w zestawie,więc napewno ją obsługuje
devil-80 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.02.2006, 13:40   #185
frog
Żabol
 
Avatar użytkownika frog
 
Data rejestracji: 27.04.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2,168
frog niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
devil z tego co czy tam to wlasnie SDka daja do zestawu...A chcialbym miec MMC bo tak jak mowie do TEL by mi pasowala za razem.. A do tela SD nie wchodzi napewno...
__________________

HARDSTYLE IS MY STYLE !!!
frog jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.02.2006, 13:52   #186
devil-80
Forumator
 
Avatar użytkownika devil-80
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Chodzież
Posty: 805
devil-80 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
no fakt różnie piszą,gdzie niegdzie jest w zestawie mmc,a w innych miejscach mmcspytaj na cyberfoto.pl tam go napewno ktoś ma i da ci rzetelną odpowiedź,ale zdaje mi sie,że mmc też wchodzą.
devil-80 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2006, 12:23   #187
tom-as
Zamyślony
 
Avatar użytkownika tom-as
 
Data rejestracji: 21.01.2006
Lokalizacja: Oberschlesien
Posty: 681
tom-as niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Przypomnienie: http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...&postcount=178

Aktualizacja danych:
Z powyższego grona odpada KonicaMinolta A200 ze względu na akumulatorek.

Mimo tego dalej pozostaje problem.
Fuji S9500, Canon S2 IS i Fuji s5600

Za Canonem przemawia stabilizacja obrazu (której to Fuji nie posiada). Fuji s9500 zachęca matrycą (9MPx), a s5600 (parametrami porównywalny z S2 IS) ma "nieruchomy obiektyw" (który eliminuje dostanie się kurzu do środka obiektywu, co było/jest zmorą niektórych posiadaczy Fuji s7000). Chyba właśnie wizja problemów z kurzem najbardziej hamuje mnie przed kupnem s9500.

Jakieś propozycje Pomożecie
__________________
Doing nothing is very hard to do ... you never know when you're finished.
- Leslie Nielsen
tom-as jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2006, 12:40   #188
devil-80
Forumator
 
Avatar użytkownika devil-80
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Chodzież
Posty: 805
devil-80 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
hmmm chyba s5600 to nie ta ligaweź fuji s9500 albo canona s2, a nie myślałeś nad kupnem panasonica fz30?
devil-80 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2006, 13:05   #189
tom-as
Zamyślony
 
Avatar użytkownika tom-as
 
Data rejestracji: 21.01.2006
Lokalizacja: Oberschlesien
Posty: 681
tom-as niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez devil-80
hmmm chyba s5600 to nie ta ligaweź fuji s9500 albo canona s2,
no i właśnie tu mam największy problem s9500 czy S2 IS bo s5600 jest brany tak bardziej rezerwowo.
Cytat:
Napisany przez devil-80
a nie myślałeś nad kupnem panasonica fz30?
Myślałem nad nim. Mimo jego zalet posiada on pewne wady. Dość wysoki poziom szumów nawet przy dość niskich ISO, zasilanie na akumulatorek. No i jeszcze, nie da się ukryć, wymiary
__________________
Doing nothing is very hard to do ... you never know when you're finished.
- Leslie Nielsen
tom-as jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2006, 13:23   #190
devil-80
Forumator
 
Avatar użytkownika devil-80
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Chodzież
Posty: 805
devil-80 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
w sumie to nie wiem co bym wybrał,jednak troszkę czytając ten fuji jest droższy to po 1,po drugie nie ma stabilizacji,po 3 nie jest dla amatora,trzeba już być troszkę zaawansowanym,więc kup sobie tego s2,ma stabilizację i jest prosty w obsłudze,poza tym tańszy,ewentualnie zastanów się nad kupnem a610(nie ma stabilizacji i mały zoom,ale fotki robi niezłe)pozdro

Ostatnio zmieniany przez devil-80 : 13.02.2006 o godz. 13:30
devil-80 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2006, 14:00   #191
frog
Żabol
 
Avatar użytkownika frog
 
Data rejestracji: 27.04.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2,168
frog niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Nie wiecie czy ta stabilizacja obrazu w S2 rzeczywiscie cos pomaga? Bo czytalem komentarze ze niby o dupe rozbic jest i ze w panasonicach jest lepsza. Kurde ta tak mi sie widzi ten Canonik
__________________

HARDSTYLE IS MY STYLE !!!
frog jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2006, 14:13   #192
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez frog
Nie wiecie czy ta stabilizacja obrazu w S2 rzeczywiscie cos pomaga? Bo czytalem komentarze ze niby o dupe rozbic jest i ze w panasonicach jest lepsza. Kurde ta tak mi sie widzi ten Canonik
stabilizacja pomaga i to wyraźnie, w Panasonicu może jest lepsza? nie wiem.
Canon S2 IS to wypasiona zabawka, tylu bajerów nie ma chyba nic w tej cenie, ale Panasonic ma pierścienie na obiektywie.....

sam nie wiem, jak dla mnie to S2 IS jest dobry, wiadomo, że CHCĘ LEPSZY
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2006, 14:22   #193
frog
Żabol
 
Avatar użytkownika frog
 
Data rejestracji: 27.04.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2,168
frog niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
ed no mam cie za znawce tematu wiec jesli mowisz ze pomaga i to wyrazie to ok. bo duzo zdjec bede robil na dyskotekach i jak do tej pory robilem to z lampa to mi takie zamazance wychodzily mam nadzieje ze ten aparacik wlasnie ze stabilizacja obrazu bedzie duzo odpowiedniejszy... A jakies wady Ed tego S2 moze znasz? Podobno jakies szumy straszne wychodza na nim..... I czy obsluguje MMC karty tez? Bo wolalbym miec MMC bo mam takie w TEL... to bym mial do dwoch urzadzen to samo...
__________________

HARDSTYLE IS MY STYLE !!!
frog jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2006, 14:29   #194
tom-as
Zamyślony
 
Avatar użytkownika tom-as
 
Data rejestracji: 21.01.2006
Lokalizacja: Oberschlesien
Posty: 681
tom-as niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Miałem okazję pstryknąć parę fotek za pomocą Fuji s9500 (w sklepie) i chciałbym dać je do oceny czy są poruszone czy nie. Fotki robione z reki, max zoom (10,7x), aparat w trubie auto (ustawił ISO 400). Oceńcie sami.
I tak dla jasności to są 2 fotki połaczone w IrfanView w jedną całość.



Jak na mój pierwszy kontakt z tym aparatem nie jest źle (tak myśle).
Cytat:
Napisany przez ed hunter
ale Panasonic ma pierścienie na obiektywie.....
Fuji s9500 również (a jest to ekstra sprawa) ale nie ma stabilizacji

@ed hunter a jak jest z obudową?? podobno jest podatna na zarysowania (tak wyczytałem)
__________________
Doing nothing is very hard to do ... you never know when you're finished.
- Leslie Nielsen

Ostatnio zmieniany przez tom-as : 13.02.2006 o godz. 14:33
tom-as jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2006, 14:42   #195
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez frog
ed no mam cie za znawce tematu wiec jesli mowisz ze pomaga i to wyrazie to ok. bo duzo zdjec bede robil na dyskotekach i jak do tej pory robilem to z lampa to mi takie zamazance wychodzily mam nadzieje ze ten aparacik wlasnie ze stabilizacja obrazu bedzie duzo odpowiedniejszy... A jakies wady Ed tego S2 moze znasz? Podobno jakies szumy straszne wychodza na nim..... I czy obsluguje MMC karty tez? Bo wolalbym miec MMC bo mam takie w TEL... to bym mial do dwoch urzadzen to samo...
niestety szumy na ISO 200 i 400 są duże.

lampa błyskowa pomimo małych wymiarów daje nezły strzał - 4-5 metrów wszyscy ładnie naświetleni.

MCC chodzą, choć to tylko z instrukcji wiem.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
aparat, filtr


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.