![]() |
Cytat:
Każdy błąd PO to możliwość wystąpienia błędu odczytu. Płytka bardzo źle nagrana, jak najszybciej powtórzyć nagranie na dobrej płytce. :taktak: Jest mi obojętne kto na jakim napędzie i płytkach nagrywa. :spoko: To moje przemyślenia i następne doświadczenie. Osobiście wolę w testach 95-99 na Pioneer'ze niż 95-99 na BenQ. Dotyczy to oceny zapisu a nie jakości napędu. Następna płytka specjalnie testowana dla Kolegów @VIZZARD i pawelblu. Dobra i tania eProformance. Tania tak do dobrej jej daleko.... :fiu: eProformance +Rx8 palony 4x na BenQ 1620. :) |
Witam!
Moj pierwszy post na tym forum, aczkolwiek tematy sledze od miesiaca, kiedy stwierdzilem ze skonczyla sie era CD i najwyzszy czas kupic nagrywarke DVD :) Przedwczoraj do mojego niezawodnego Lite-on'a 24102B (wypalil ok 800CD) dolaczyl Benq DW1650 i jak narazie jestem zadowolony. Ciekawi mnie to porownanie testow jakosci na roznych nagrywarkach, nie wiem czy rozumiem o co chodzi, wiec czekam na konkluzje. Czy to wina programu czy odczytujacego napedu? Sam z ciekawosci postanowilem porownac oba programy na plycie ktora mi sie paskudnie nagrala... TDK DVD+R 1-8x palona 8x na DW1650 Qscan byl rownie pskudny, powinienem od razu przyjrzec sie plycie, ale nie przejalem sie tym i ja wypalilem. Płytka... Odruchowo zawsze zerkam na plyte przed wypaleniem i nie zauwazylem czegos takiego!? Czy to mozliwe ze to "cos" zrobilo sie przy wypalaniu? Płytka jest odczytywana bez zadnych problemow, a wyniki w obu programach sa zbiezne oprocz POF=936 w DVDinfo i "Bledy PO=0" w NeroSpeed. To nie jest przypadkiem ten sam parametr? |
Cytat:
'Po co pytać jaki napęd? Pioneer to najlepszy napęd. I do tego król DVDInfo PRO, On Ci zawsze prawdę powie...' |
Puentując temat i nie czyniąc go nudnym i niezrozumiałym :|
Można podsumować go tymi oto słowami: Nowa zabawka slawka(j) :> || |
Zrobiona kopia płytki jw.
Verbatim -Rx8 palony 6x na Pioneer 110@A10XL bios 1.39 QScan Qsuite 2.1 prędkość 4x http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28935&stc=1 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28936&stc=1 Ocena 99.75/100 na Pioneer'ze to najwyższa jakość . :spoko: :) |
TDK +Rx8 palony 4x na BenQ 1640 bios BSLB
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28930&stc=1 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28931&stc=1 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28932&stc=1 Płytka po nagraniu sprawdzona na BenQ 1640 i odłożona jako sprawna z oceną 94/100. Dobrze, że mogę teraz sprawdzić inaczej. Jest różnica. Jakość 68/100 i błędy ponad normę. Brak błędów PO. Płytkę można w całości skopiować. :spoko: :) |
A jak wyglądają wyniki testów BenQ na DVDInfoPro. Jest podobna rozbiezność w porównaniu z Pioneerem co na CD-DVD Speed?
|
Sony AccuCORE -Rx8 palony 8x na Pioneer 110@A10XL bios 1.37
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28908&stc=1 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28909&stc=1 Ponownie test na BenQ nie wykazał max błędu PI. Pioneer wykazał PI=106. Zbieżna ocena jakości 95/100. :spoko: Należy pamiętać, że dobrze nagrane płytki powinny przy ECC=8/8 nie przekraczać max błędów PI/PIF 280/32. Norma ECMA 267 dla DVD-ROM, 337-DVD +R/RW i 338-DVD -R/RW dopuszcza max błędy PI=1664 a dla PIF= 208. W tym zakresie powinna działać korekcja każdego napędu a testowana płytka odczytana poprawnie. Wszystkie testowane płytki wypalone są poprawnie a oceny 95-99/100 świadczą o bardzo wysokiej jakości. :spoko: :) |
TDK +Rx16 palony 6x na Pioneer 110@A10XL bios 1.37
Test na BenQ 1640 bios BSOB http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28899&stc=1 BenQ 1640@164B bios BEGB http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28900&stc=1 Pioneer 110@A10XL bios 1.37 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28901&stc=1 Wyniki testu na BenQ z biosem BSOB i BEGB zbieżne. Zupełnie inne na Pioneer 110. Zachowana jak zawsze symetria między błędami PI/PIF. :spoko: Tej zależności brak w testach na BenQ. TDK +Rx8 palony 6x Pioneer 110@A10XL bios 1.37 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28902&stc=1 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28903&stc=1 To porównanie pokazuje jeszcze większe różnice. Testowane płytki nagrane plikiem filmowym. Sprawdzone na DVD-Player Panasonic S49. :spoko: :) |
Cytat:
|
U mnie wychodzą różne testy w nero tej samej płyty na Benq 1620 i 1640.
Na tym drugim o dziwo zawsze lepsze. W tej chwili jestem poza domem, ale jak wrócę, to zrobię test 1640 w nero i dvd info pro, chyba, że ktoś z kolegów zrobi taki wcześniej. Przy porównaniu na 1620 wychodzi w zasadzie jednakowo, przykład tutaj: http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...postcount=1525 No może poza jitterem, chociaż wartość średnia i maksymalna są właściwie jednakowe. |
Cytat:
|
Cytat:
Już byliśmy lekko zaniepokojeni tąż nieobecnością :hmm: Teraz jednak możemy spać spokojnie :spie: Mamy pewność, że przynajmniej w tej dziedzinie głos MODa jest głosem egzystującego na ziemi ludu :piknik: :mruga: |
Nie bylo mnie jakis czas, a tu widze juz nadeszla juz era V Rzeczpospolitej w dziedzinie napedow ...
|
Dla porównania Verbatim +Rx16 palony 16x Pioneer 110@A10XL bios 1.37
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28881&stc=1 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28883&stc=1 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28882&stc=1 Bardzo wysoka jakość 99/100. :spoko: Brak wysokich błędów PIF w teście na BenQ. :) |
| Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:25. |
Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.