Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Narzędzia (https://forum.cdrinfo.pl/f61/)
-   -   Czy testy jakości Nero CD-DVD na BenQ są prawdziwe ? (https://forum.cdrinfo.pl/f61/czy-testy-jakosci-nero-cd-dvd-benq-sa-prawdziwe-61391/)

slawekj 27.01.2006 13:57

Cytat:

Napisany przez dfg79
Płytka jest odczytywana bez zadnych problemow, a wyniki w obu programach sa zbiezne oprocz POF=936 w DVDinfo i "Bledy PO=0" w NeroSpeed.
To nie jest przypadkiem ten sam parametr?

Błędy POF=PO powinny mieć zawsze wartość 0.
Każdy błąd PO to możliwość wystąpienia błędu odczytu.
Płytka bardzo źle nagrana, jak najszybciej powtórzyć nagranie na dobrej płytce. :taktak:

Jest mi obojętne kto na jakim napędzie i płytkach nagrywa. :spoko:
To moje przemyślenia i następne doświadczenie.
Osobiście wolę w testach 95-99 na Pioneer'ze niż 95-99 na BenQ. Dotyczy to oceny zapisu a nie jakości napędu.

Następna płytka specjalnie testowana dla Kolegów @VIZZARD i pawelblu.
Dobra i tania eProformance.
Tania tak do dobrej jej daleko.... :fiu:

eProformance +Rx8 palony 4x na BenQ 1620.

:)

dfg79 27.01.2006 13:53

Witam!
Moj pierwszy post na tym forum, aczkolwiek tematy sledze od miesiaca, kiedy stwierdzilem ze skonczyla sie era CD i najwyzszy czas kupic nagrywarke DVD :)
Przedwczoraj do mojego niezawodnego Lite-on'a 24102B (wypalil ok 800CD) dolaczyl Benq DW1650 i jak narazie jestem zadowolony.

Ciekawi mnie to porownanie testow jakosci na roznych nagrywarkach, nie wiem czy rozumiem o co chodzi, wiec czekam na konkluzje.
Czy to wina programu czy odczytujacego napedu?

Sam z ciekawosci postanowilem porownac oba programy na plycie ktora mi sie paskudnie nagrala...

TDK DVD+R 1-8x palona 8x na DW1650
Qscan byl rownie pskudny, powinienem od razu przyjrzec sie plycie, ale nie przejalem sie tym i ja wypalilem.

Płytka...

Odruchowo zawsze zerkam na plyte przed wypaleniem i nie zauwazylem czegos takiego!? Czy to mozliwe ze to "cos" zrobilo sie przy wypalaniu?


Płytka jest odczytywana bez zadnych problemow, a wyniki w obu programach sa zbiezne oprocz POF=936 w DVDinfo i "Bledy PO=0" w NeroSpeed.
To nie jest przypadkiem ten sam parametr?

pawelblu 27.01.2006 13:26

Cytat:

Napisany przez VIZZARD
Puentując temat i nie czyniąc go nudnym i niezrozumiałym :|

Można podsumować go tymi oto słowami:

Nowa zabawka slawka(j) :>


||

A ja bym podsumowal tak (parafrazujac znany wierszyk || ):

'Po co pytać jaki napęd? Pioneer to najlepszy napęd.
I do tego król DVDInfo PRO, On Ci zawsze prawdę powie...'

VIZZARD 27.01.2006 12:01

Puentując temat i nie czyniąc go nudnym i niezrozumiałym :|

Można podsumować go tymi oto słowami:

Nowa zabawka slawka(j) :>


||

slawekj 27.01.2006 11:25

Zrobiona kopia płytki jw.

Verbatim -Rx8 palony 6x na Pioneer 110@A10XL bios 1.39

QScan Qsuite 2.1 prędkość 4x

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28935&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28936&stc=1

Ocena 99.75/100 na Pioneer'ze to najwyższa jakość . :spoko:

:)

slawekj 27.01.2006 01:26

TDK +Rx8 palony 4x na BenQ 1640 bios BSLB

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28930&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28931&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28932&stc=1

Płytka po nagraniu sprawdzona na BenQ 1640 i odłożona jako sprawna z oceną 94/100.

Dobrze, że mogę teraz sprawdzić inaczej.
Jest różnica. Jakość 68/100 i błędy ponad normę. Brak błędów PO. Płytkę można w całości skopiować. :spoko:

:)

andi000 26.01.2006 16:58

A jak wyglądają wyniki testów BenQ na DVDInfoPro. Jest podobna rozbiezność w porównaniu z Pioneerem co na CD-DVD Speed?

slawekj 26.01.2006 16:04

Sony AccuCORE -Rx8 palony 8x na Pioneer 110@A10XL bios 1.37

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28908&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28909&stc=1

Ponownie test na BenQ nie wykazał max błędu PI.
Pioneer wykazał PI=106.

Zbieżna ocena jakości 95/100. :spoko:

Należy pamiętać, że dobrze nagrane płytki powinny przy ECC=8/8 nie przekraczać max błędów PI/PIF 280/32.
Norma ECMA 267 dla DVD-ROM, 337-DVD +R/RW i 338-DVD -R/RW dopuszcza max błędy PI=1664 a dla PIF= 208.
W tym zakresie powinna działać korekcja każdego napędu a testowana płytka odczytana poprawnie.

Wszystkie testowane płytki wypalone są poprawnie a oceny 95-99/100 świadczą o bardzo wysokiej jakości. :spoko:

:)

slawekj 26.01.2006 12:37

TDK +Rx16 palony 6x na Pioneer 110@A10XL bios 1.37

Test na BenQ 1640 bios BSOB

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28899&stc=1

BenQ 1640@164B bios BEGB

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28900&stc=1

Pioneer 110@A10XL bios 1.37

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28901&stc=1

Wyniki testu na BenQ z biosem BSOB i BEGB zbieżne.
Zupełnie inne na Pioneer 110.
Zachowana jak zawsze symetria między błędami PI/PIF. :spoko:
Tej zależności brak w testach na BenQ.

TDK +Rx8 palony 6x Pioneer 110@A10XL bios 1.37

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28902&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28903&stc=1

To porównanie pokazuje jeszcze większe różnice.

Testowane płytki nagrane plikiem filmowym.
Sprawdzone na DVD-Player Panasonic S49. :spoko:

:)

andi000 26.01.2006 11:01

Cytat:

Napisany przez joujoujou
Mam pewne podejrzenia, nie wiem, może są bez sensu, więc na razie nie będę o nich pisał, ale prosiłbym o podobne porównanie, tylko z benkiem na biosie od DW1640. :>

Nie mogłem się powstrzymać żeby nie prosić o to samo. Powinno się najpierw porównać wyniki testów tej samej płytki na biosach BEGB i np. BSOB.

zene_k 25.01.2006 21:39

U mnie wychodzą różne testy w nero tej samej płyty na Benq 1620 i 1640.
Na tym drugim o dziwo zawsze lepsze. W tej chwili jestem poza domem, ale jak wrócę, to zrobię test 1640 w nero i dvd info pro, chyba, że ktoś z kolegów zrobi taki wcześniej.
Przy porównaniu na 1620 wychodzi w zasadzie jednakowo, przykład tutaj: http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...postcount=1525
No może poza jitterem, chociaż wartość średnia i maksymalna są właściwie jednakowe.

joujoujou 25.01.2006 20:27

Cytat:

Napisany przez slawekj
[...] Pierwsze porównanie pokazuje różnice w jakości wypalonych płytek testowanych na Pioneer'ze i BenQ. [...]

Mam pewne podejrzenia, nie wiem, może są bez sensu, więc na razie nie będę o nich pisał, ale prosiłbym o podobne porównanie, tylko z benkiem na biosie od DW1640. :>

VIZZARD 25.01.2006 19:25

Cytat:

Napisany przez pawelblu
Nie bylo mnie jakis czas, a tu widze juz nadeszla juz era V Rzeczpospolitej w dziedzinie napedow ...

No właśnie!

Już byliśmy lekko zaniepokojeni tąż nieobecnością :hmm:

Teraz jednak możemy spać spokojnie :spie:

Mamy pewność, że przynajmniej w tej dziedzinie głos MODa jest głosem egzystującego na ziemi ludu :piknik:


:mruga:

pawelblu 25.01.2006 01:56

Nie bylo mnie jakis czas, a tu widze juz nadeszla juz era V Rzeczpospolitej w dziedzinie napedow ...

slawekj 25.01.2006 01:46

Dla porównania Verbatim +Rx16 palony 16x Pioneer 110@A10XL bios 1.37

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28881&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28883&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28882&stc=1

Bardzo wysoka jakość 99/100. :spoko:
Brak wysokich błędów PIF w teście na BenQ.

:)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:25.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.