Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   BenQ 1640 / BenQ EW164B (https://forum.cdrinfo.pl/f15/benq-1640-benq-ew164b-54486/)

seku 28.11.2015 21:45

jest mały problem Benq się otwiera a nie chce się zamykać sam trzeba mu pomagać

co proponujecie na początek ?

czary2mary 22.11.2015 09:00

Również zapis jest OK..:spoko: Zdobyłem ostatnio kilka klonów tego modelu Phlipsa ale nie mam czasu kiedy sprawdzić -muszą czekać ;)

seku 21.11.2015 16:37

Ilość załączników: 2
Verbatim DVD+R MCC 004 Made in Tajwan c.100

8x@BENQ 1640 BSRB
OverSpeed = Off
WOPC = ON
SolidBurn Supported Disc = Off
Un-Known Disc = On
ImgBurn 2.5.8.0
OPC: On
Załącznik 73679Załącznik 73680

Leman39 21.11.2015 11:48

Być może będzie to dziewicze palenie tego sprzętu :)
Czekamy :)

czary2mary 21.11.2015 11:17

Cytat:

Napisany przez seku (Post 1342594)
małe wykopalisko

Ale stałem się posiadaczem po wielu latach Benq 1640 wyjęta z modernizowanego servera firmy z art. budowlanymi.

stan w jakim ja dostałem kiepski po rozebraniu w środku sam kurz i pył...
przeszła kpl. czyszczenie smarowanie itp.

front panel Biege ale już na maksa zżółknięty
produkcja April 2005 fw. BSLB w QSiute nie ma żadnego wypalonego nośnika w bazie zapisanych


@czary2mary co powiesz ? będzie coś z tego

Jeszcze chwila a te BenQ wskakiwać będą do naszego muzeum ;)Bardzo ciężko już znaleźć sprawnego w dobrym stanie -dopada je śmierć technologiczna ...Wydaje mi się że stan dużo lepszy jak wygląd ;)
Odczyt jest bardzo zdrowy:spoko: , ale jak było kupę syfu w środku to musiał być jakoś używany -do odczytu ? niemożliwe żeby przez otwory wentylacyjne tak się zasyfił chyba że pomieszczenie firmy było bardzo wilgotne i zakurzone .
Te plastiki BenQ miały tendencje do zmiany barwy ale nie wszystkie ...musiało
być kilku dostawców...
Czas żebyś zaktualizował firmware i zapis przetestował ;):spoko:

seku 20.11.2015 21:08

Ilość załączników: 6
małe wykopalisko

Ale stałem się posiadaczem po wielu latach Benq 1640 wyjęta z modernizowanego servera firmy z art. budowlanymi.

stan w jakim ja dostałem kiepski po rozebraniu w środku sam kurz i pył...
przeszła kpl. czyszczenie smarowanie itp.

front panel Biege ale już na maksa zżółknięty
produkcja April 2005 fw. BSLB w QSiute nie ma żadnego wypalonego nośnika w bazie zapisanych
Załącznik 73671Załącznik 73672

scany odczytu
Załącznik 73673Załącznik 73674

4x@_NEC DVD_RW ND-4551A 1-09
Verbatim DVD+R DL MKM003 Made in UAE
OPC: On
ImgBurn 2.5.8.0
Załącznik 73675
8x@_NEC DVD_RW ND-4551A 1-09
Verbatim DVD+R Made in Tajwan c.100
OPC: On
ImgBurn 2.5.8.0
Załącznik 73676

@czary2mary co powiesz ? będzie coś z tego

czary2mary 27.09.2014 15:07

Cytat:

Napisany przez melag (Post 1293810)
Już wiem o co chodzi! :D
PxScan przekłamuje ID płyty. Poniżej skan płytki z powyższego postu:

dobre ;) nigdy bym nie wpadł na to;)

melag 27.09.2014 11:47

Ilość załączników: 1
Już wiem o co chodzi! :D
PxScan przekłamuje ID płyty. Poniżej skan płytki z powyższego postu:

Extreme CD-R 52x
Burn 24x
Załącznik 67471

melag 27.09.2014 10:10

Ilość załączników: 2
Płytka została zutylizowana :ysz:
Pozostały mi dwie, wydawałoby się takie same, natomiast wykazują już inne ID.
To są jakieś przedruki (odpad produkcyjny :D), jak to jest zazwyczaj w przypadku wszelkich płyt Extreme.
Płytki pakowane po 1szt w koperty:
Załącznik 67469

Załącznik 67470

czary2mary 27.09.2014 08:58

Jaki to producent tego Extreme CD-R ?(79m57s73f)
Nigdy się z takim kodem nie spotkałem.

melag 26.09.2014 21:07

Ilość załączników: 1
Extreme CD-R 52x
Burn 48x
Załącznik 67464

melag 26.09.2014 19:10

Ilość załączników: 2
Verbatim DVD+R DL 8x
Burn 8x SB=ON
Załącznik 67459

Załącznik 67460

TA
Warstwa 1: V.Good/V.Good/Good
Warstwa 2: Good/Good/N.Good

melag 26.09.2014 08:46

Ilość załączników: 5
Emtec DVD-R 16x
Burn 8x SB=ON
Załącznik 67454

Załącznik 67455

Załącznik 67456

Załącznik 67457

Załącznik 67458

melag 24.09.2014 17:03

Ilość załączników: 5
Memorex DVD+R 16x
Burn 8x SB=ON
Załącznik 67430

Załącznik 67431

Załącznik 67432

Załącznik 67433

Załącznik 67434

melag 24.09.2014 15:41

Ilość załączników: 6
Kupiłem kolejnego Philipsa 1648, poprzedni przy przeszczepie optyki z DW1650 zszedł na stole ;) Nie będę tego opisywał, po prostu dałem "ciała", nawiasem mówiąc DW1650 po powrocie optyki czuje się dobrze :)
Obecny egzemplarz jest z września 2005, kupiony za "śrubki" jako uszkodzony - "nie wysuwa się tacka".
Przypuszczałem, że chodzi o pasek napędowy tacki (tzw. gumkę) lub w najgorszym wypadku o silniczek. Tak czy siak, dawcę przecież miałem!
Suma summarum skończyło się na standardowej wymianie paska :D

Dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja, czyszczenie, smarowanie, crossflash! :szczerb:

Baza SolidBurn przed crossflashem:
Załącznik 67423

Memorex DVD+R 16x
Burn 8x SB=OFF
Załącznik 67424

Załącznik 67425

Załącznik 67426

Załącznik 67427

Załącznik 67428

czary2mary 27.08.2014 10:15

Cytat:

Napisany przez melag (Post 1291150)
Dokładnie, napęd kupiony w Szymkomp k***a
Dzisiaj powtórzyłem testy:

Wygląda, że wszystko ok.
Nawet gdyby ostatecznie okazało się, że to "padaczka", to i tak, dla samej obudowy warto było kupić! :D
Mam już na celowniku gościa z POZ, od którego mogę odkupić DW1620 za 10zł. Będzie więc ewentualny dawca.


@Rcobex kiedyś mnie pytał o tego co kupiłeś -ale odradziłem mu ze względu na sprzedawcę.
Możliwe że długo leżał nieużywany i smar na prowadnicach lasera poprzysychał albo już ze starości się zużył .
Dobrze jest dokładnie je wyczyścić i ponownie nasmarować nawet choćby olejem maszynowym .
Tu masz następnego dawce BenQ DW1650 w wersji Philipsa do kompletu;)
http://olx.pl/oferta/nagrywarka-dvd-...tml#e88493bedc

melag 27.08.2014 09:05

Ilość załączników: 2
Cytat:

Napisany przez czary2mary (Post 1291147)
Jak kupiłeś od tego gościa to na 99,9% złom;)
http://allegro.pl/my_page.php?uid=25561057
Gość kiedyś miał dużo napędów w ofercie ale znany był z trupiarni i kto nie kupił to ledwo żywe szroty dostawał . A odesłanie na własny koszt sprawi że
dopłacisz do interesu.
Po odczycie wygląda na OPU do wymiany- laser jest taki sam w BenQ DW 1620\1625\1640\1650\1655.-konstrukcja i model Philipsa -działają po przeszczepie bezproblemowo -cena za jaką najtaniej można na dziś znaleźć to 10$\szt przy zakupie 10szt .
Sam mam z 4 Benki do przeszczepu ale zupełnie niestety na dzień dzisiejszy nieopłacalne.:ysz:
Chyba że kiedyś uda się wyrwać gdzieś taniej OPU........;)

Dokładnie, napęd kupiony w Szymkomp k***a
Dzisiaj powtórzyłem testy:
Załącznik 67198

Załącznik 67199

Wygląda, że wszystko ok.
Nawet gdyby ostatecznie okazało się, że to "padaczka", to i tak, dla samej obudowy warto było kupić! :D
Mam już na celowniku gościa z POZ, od którego mogę odkupić DW1620 za 10zł. Będzie więc ewentualny dawca.

czary2mary 27.08.2014 08:47

Cytat:

Napisany przez melag (Post 1291126)
Verbatim DVD+R 16x
Burn 8x
Cosik BenQ ma problemy z odczytem, pozostałe napędy wykazują bardzo dobrą jakość wypalenia.

Jak kupiłeś od tego gościa to na 99,9% złom;)
http://allegro.pl/my_page.php?uid=25561057
Gość kiedyś miał dużo napędów w ofercie ale znany był z trupiarni i kto nie kupił to ledwo żywe szroty dostawał . A odesłanie na własny koszt sprawi że
dopłacisz do interesu.
Po odczycie wygląda na OPU do wymiany- laser jest taki sam w BenQ DW 1620\1625\1640\1650\1655.-konstrukcja i model Philipsa -działają po przeszczepie bezproblemowo -cena za jaką najtaniej można na dziś znaleźć to 10$\szt przy zakupie 10szt .
Sam mam z 4 Benki do przeszczepu ale zupełnie niestety na dzień dzisiejszy nieopłacalne.:ysz:
Chyba że kiedyś uda się wyrwać gdzieś taniej OPU........;)

melag 26.08.2014 21:40

Ilość załączników: 3
Verbatim DVD+R 16x
Burn 8x
Cosik BenQ ma problemy z odczytem, pozostałe napędy wykazują bardzo dobrą jakość wypalenia.
Załącznik 67194

Załącznik 67195

Załącznik 67196

melag 26.08.2014 20:26

Cytat:

Napisany przez rcobex (Post 1291117)
No skoro na minusach śmigasz to nie oczekiwał bym dobrych wyników. :)

Powiem tak, jak na DVD-R jestem i tak zadowolony, zwłaszcza patrząc przez pryzmat parametru jitter oraz wieku napędu.
Teraz smaży się "plusik".
:)

rcobex 26.08.2014 20:16

No skoro na minusach śmigasz to nie oczekiwał bym dobrych wyników. :)

melag 26.08.2014 19:49

Ilość załączników: 3
Przegląd, czyszczenie, crossflash:
Załącznik 67191

Qsuite dla BenQ, posiada o trzy zakładki więcej niż dla Philipsa:
Załącznik 67192

TDK DVD-R 16x
Burn 8x (wybrana), faktyczny zapis 4x (nierozpoznany nośnik, Solid Burn).
Załącznik 67193

TA good/good/good

Nie ma co się sugerować "końcówką", ewidentnie uszkodzenie nośnika. Generalnie "staruszek" nagrywa, jeszcze go potestuję.

melag 26.08.2014 19:43

Ilość załączników: 6
Napęd wygląda na "niezmęczony", zresztą potwierdzają to wpisy w bazie Solid Burn, wszystkie nośniki tam zapisane mają indeks prędkości 8x.
Załącznik 67183

TDK DVD-R 16x@ Philips 1648P1
Burn 8x (wybrana), faktyczny zapis 4x (nierozpoznany nośnik, Solid Burn).
Załącznik 67186
Załącznik 67187
Załącznik 67188
Załącznik 67189
Załącznik 67190

melag 26.08.2014 19:19

Ilość załączników: 4
Właśnie nabyłem Philipsa 1648P1 :D
Cena 10zł + 15zł kw = 25zł

Napęd nie rozkręcany, oryginalna plomba na obudowie :)
Nie miałem jeszcze w kolekcji BenQ`a z tym philipsowskim panelem.
Załącznik 67179
Załącznik 67182
Załącznik 67180
Załącznik 67181

suhotnik 29.06.2014 15:51

Kiedyś robiłem, ale teraz zbytnio czasu nie mam na to...

melag 29.06.2014 14:58

Cytat:

Napisany przez suhotnik (Post 1286655)
W sumie mam już PIONEER BD-RW BDR-208D
i PIONEER DVD-RW DVR-215.

Spokojnie wystarczy, chyba, że chcesz robić testy...
:)

revolver0 29.06.2014 12:52

Adapter pci/usb na pata zawsze do czegoś innego się może przydać, a napęd sata tylko jest do jednego:( BenQ 1640 jest dość marudny jeśli chodzi o adapter, nie zawsze działa jak należy:((

suhotnik 29.06.2014 12:47

No właśnie nie wiem, czy gra jest warta świeczki...

revolver0 29.06.2014 12:46

Zawsze możesz spróbować jakiś adapter na pci/usb.

suhotnik 29.06.2014 12:23

Witajcie.
Muszę odłączyć moje 1640 :( Kupiłem płytę tylko z SATA :/

W związku z tym, co możecie polecić jako jego następcę ?
W sumie mam już PIONEER BD-RW BDR-208D
i PIONEER DVD-RW DVR-215.

czary2mary 18.05.2014 05:53

Cytat:

Napisany przez rcobex (Post 1283509)
Jak Banq, to tylko czarny. Nie przykręcę przecie białasa do eleganckiej budy z czarnymi napędami w sąsiedztwie. :)

Tu masz makumbę;)DW1655 z Lightscribe :)

http://allegro.pl/nagrywarka-dvd-benq-i4250342116.html

A Tu NOWE Lite-on iHAS 124-19 A

http://allegro.pl/nagrywarka-liteon-...248528219.html

rcobex 17.05.2014 21:23

Jak Banq, to tylko czarny. Nie przykręcę przecie białasa do eleganckiej budy z czarnymi napędami w sąsiedztwie. :)

czary2mary 16.05.2014 09:33

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez rcobex (Post 1283404)
A wiem, z przesyłką 55zł chcą. Moim zdaniem trochę drogo. Widziałem już tańsze.

Był nie dawno za 20zł podobno w ekstra stanie i to blisko Ciebie :>ale szybko poszedł-ale to nie ja kupiłem mam duży zapas 1650;)

http://allegro.pl/dvd-rw-benq-solid-...231930239.html

Można przerobić Lite-on iHBS112 na BenQ:D:haha:;);)Próbuj;);););););)
BQFlesher widzi go jako rodzeństwo benkowe tylko firmware trzeba napisać żeby powstał pierwszy napęd BluRay firmy BenQ:haha:;)

Załącznik 66004

rcobex 16.05.2014 06:59

Cytat:

Napisany przez melag (Post 1283384)
:spoko:

Za cztery dyszki, jest do wzięcia Benek 1650:
http://allegro.pl/nagrywarka-benq-dw...239770065.html

A wiem, z przesyłką 55zł chcą. Moim zdaniem trochę drogo. Widziałem już tańsze.

melag 15.05.2014 19:54

Cytat:

Napisany przez czary2mary (Post 1283381)
Kolejny zapasowy BenQ z odzysku:D

:spoko:

Za cztery dyszki, jest do wzięcia Benek 1650:
http://allegro.pl/nagrywarka-benq-dw...239770065.html

czary2mary 15.05.2014 18:06

Ilość załączników: 3
Kolejny zapasowy BenQ z odzysku:D

Załącznik 65989

Załącznik 65990

Załącznik 65991

czary2mary 27.03.2014 17:42

Cytat:

Napisany przez budyn77 (Post 1278868)
Dzięki czary2mary za radę i link.

Rozebrałem i wyczyściłem. Pierścień wydaje się ok. Potem podłączyłem nagrywarkę poza PC. Wydaje mi się że ten dźwięk dobiega z górnej obudowy napędu. (górny talerz stabilizujący płytę) Szkoda że wyrzuciłem moja starą pierwszą 1640. Pewnie jakbym przełożył obudowę byłoby ok. :(

Czasami udaje się troszkę wyciszyć górny talerz bardzo lekko przesmarowując bardzo rzadkim olejem maszynowym .:)

budyn77 27.03.2014 17:05

Dzięki czary2mary za radę i link.

Rozebrałem i wyczyściłem. Pierścień wydaje się ok. Potem podłączyłem nagrywarkę poza PC. Wydaje mi się że ten dźwięk dobiega z górnej obudowy napędu. (górny talerz stabilizujący płytę) Szkoda że wyrzuciłem moja starą pierwszą 1640. Pewnie jakbym przełożył obudowę byłoby ok. :(

czary2mary 27.03.2014 10:45

Rozbierz wyczyść i sprawdź zwłaszcza pierścień napędowy płyt.

http://forum.cdrinfo.pl/f45/rozmonto...ycznego-63481/


:)

budyn77 26.03.2014 20:55

Kupiłem sobie na aukcji internetowej za 1.25 PLN (+ wysyłka 9 PLN) BenQ DW1640 Wyprodukowana w Malezji w maju 2005. Wgrany najnowszy bios BSRB.
Jednak nagrywarka jest chyba uszkodzona (może w czasie przesyłki).
Nagrywa i odczytuje płyty ale często przy rozpędzaniu wydaje okropne odgłosy charczenia i buczenia. Nie wiem jak to nawet nazwać. Nigdy czegoś takiego nie słyszałem. Podejrzewam że to coś ze stabilizacją płyty podczas rozpędzania ale nie znam się na tym... Co to może być? ???

czary2mary 02.10.2013 13:53

Ilość załączników: 3
Zdobyczny Philips DVDR1648P1 zmieniony całkowicie na Benq DW1640-wymieniona obudowa na oryginalną ,tacka i maskownica przednia zmieniona na oryginał no i crossflash do Benq|| i Filip nie do poznania;)

Załącznik 63358

Załącznik 63359

Załącznik 63360

czary2mary 07.09.2013 08:33

JVC DVD-R TYG03
Benq DW1640 SolidBurn: Off
Nero12 x8

http://forum.cdrinfo.pl/f28/jvc-dvd-...4/#post1259845



*

ed hunter 06.09.2013 19:33

A odczytać też się da? :>

crowbme 06.09.2013 19:30

Własnie od czytać się da, jestem w stanie wykonać kopie płyty, ale testu nie przechodzi ;(

czary2mary 06.09.2013 14:38

Szkoda Benka katować takimi płytami;)
Test nie do końca bo odczytać się płyty nie da;)

crowbme 06.09.2013 13:02

Ilość załączników: 3
Tutaj kolejny test wynalazku z Reala. zakupiony w kajsie po 10 szt.
Płyty DVD+R marki Real.


Załącznik 63161 Załącznik 63163

Załącznik 63162



Testy nie zakończone, ale same wyniki graficzne wyglądają wg mnie dość dobrze. Płyta nagrana jako DVD-Video odtwarzana w odtwarzaczu bez problemów.

crowbme 31.08.2013 23:23

Ilość załączników: 3
Witam,
czytam wasze wypowiedzi i postanowiłem dołożyć coś od siebie - bez skojarzeń proszę ;).
Oto nagrana i testowana płyta DVD-R marki "Auchan". Nagrana x4. Producent Sony.

Załącznik 63123

Załącznik 63124

Załącznik 63125

melag 05.08.2013 21:20

Cytat:

Napisany przez joujoujou (Post 1257491)
Kopia jest na dwóch dyskach. :>

No i luz :spoko:

joujoujou 05.08.2013 16:40

Kopia jest na dwóch dyskach. :>

melag 05.08.2013 15:13

Cytat:

Napisany przez joujoujou (Post 1257428)
Verbatim DVD-R x16 palony x8:

Tuż przed 0,5GB jest skok parametru jitter oraz spada prędkość, w przyszłości mogą być problemy z odczytem tego sektora. Reszta w normie.
:matrix:

joujoujou 04.08.2013 15:23

Ilość załączników: 1
Verbatim DVD-R x16 palony x8:

Załącznik 62939

melag 05.08.2012 16:28

Te Sony są całkiem-całkiem, szkoda, że posiadają uszkodzenia fizyczne (fabrycznie?).
Jitter - b.ładny.

joujoujou 05.08.2012 10:44

Ilość załączników: 6
Sony D21, x12:

Załącznik 60012

Załącznik 60013

Załącznik 60014

Sony D21, x8:

Załącznik 60015

Załącznik 60016

Załącznik 60017

melag 29.07.2012 20:30

Fajno, no to czekam :piwo:

joujoujou 29.07.2012 14:32

Ten jitter na fake'u też mnie zaskoczył. :hmm:

W tygodniu popalę troszkę soniaków a jak czasu starczy, to zrobię porównawczy test 1640 vs 1620 vs pionek 111.

melag 28.07.2012 22:21

Ostatni :spoko:, pozostałe również ok.
Ten "fake" ma najniższy jitter! :D

joujoujou 28.07.2012 01:03

Ilość załączników: 9
Cytat:

Napisany przez melag (Post 1216850)
Ten ostatni wypał - lux.

Czekaj aż zobaczysz x8. :>
Cytat:

Napisany przez melag (Post 1216850)
Zastanawiają mnie duże spadki bufora.

Mnie też. Może to przez USB? :hmm:

Testy x8 już się robią, stay tuned. :mruga:

================================

Fake MCC:

Załącznik 59958

Załącznik 59959

Załącznik 59960

Yuden:

Załącznik 59961

Załącznik 59962

Załącznik 59963

MCC004:

Załącznik 59964

Załącznik 59965

Załącznik 59966

melag 27.07.2012 23:44

Ten ostatni wypał - lux.
Zastanawiają mnie duże spadki bufora.

joujoujou 27.07.2012 23:23

Ilość załączników: 3
x12 - qscan, zapis, test jakości:

Załącznik 59955

Załącznik 59956

Załącznik 59957

joujoujou 27.07.2012 22:56

Ilość załączników: 3
Tym razem "prawdziwe" MCC 004. Świeżutki cake, 50 sztuk indyjskich verbatimów dostarczony wczoraj przez sympatycznego Pana Listonosza.

Qscan x16:

Załącznik 59952

Zapis x16:

Załącznik 59953

Test jakości:

Załącznik 59954

melag 23.07.2012 19:11

Te "szpile" przy wybraniu prędkości 16x, to znany problem. Błąd chipsetu.
Na BenQ 1640 i jego oem-ach unikamy jak ognia prędkości 16x dla DVD+R :D
Za myce.com (dawniej cdfreaks) z recenzji DW1640:
Cytat:

16x DVD+R writing create PIE/PIF spikes near the end of the disc.

joujoujou 22.07.2012 16:47

Ilość załączników: 6
Ten sam zestaw nośników co wyżej, tym razem x12:

Fake MCC:

Załącznik 59912

Załącznik 59913

Załącznik 59914

I Yuden od verbatima:

Załącznik 59915

Załącznik 59916

Załącznik 59917

joujoujou 22.07.2012 14:30

Ilość załączników: 6
Mówisz i masz. :D

MCC niestety fake MID (jakiś noname z miejscowego supermarketu), ale w tygodniu poszukam verbatimów w sklepie.

Qscan x16:

Załącznik 59906

Zapis (jak widać rzeczywista prędkość nawet nie zbliżyła się do x16):

Załącznik 59907

Test jakości:

Załącznik 59908

Wniosków nie będzie, bo i w sumie po co. :mruga:

=========================

Japoński Verbatim, cake 50.

Qscan x16:

Załącznik 59909

Zapis:

Załącznik 59910

Test jakości:

Załącznik 59911

Kolejne testy jeszcze dzisiaj.

melag 21.07.2012 18:58

@Jou - zapodaj jakiś scanik. Fajnie, jakby się udało na MCC.
:)

joujoujou 19.07.2012 14:41

Nie było aż tak źle. Pierwsza przejściówka, której spróbowałem od razu po przyniesieniu napędu do domu nie zadziałała, ale tego się spodziewałem po chińskim badziewiu za 3 euro z wysyłką. :haha:

W szafie kurzyła się obudowa 5.25" wraz z wmontowanym w nią pionkiem 111D@111L. Po otwarciu obudowy oczom mym ukazał się m.in. chipset Prolific PL-3507, który według informacji internetowych z Benkami współpracuje. No i rzeczywiście współpracuje aż miło. :spoko:

Mój zdobyczny philips został przeflashowany na EW164B (BEGB). :jupi:

A pionkowi dziadowska chińska przejściówka nie przeszkadza - działa i na niej. :D

Pierwszy 17.07.2012 23:47

wybredny bardzo, próbowałem parę przejściówek i żadna nie zadziałała...

melag 17.07.2012 20:25

Benek jest wybredny na przejściówki...
Ciekaw jestem jak będzie palił :)

joujoujou 17.07.2012 14:22

3 lata bez 2 dni - czas na odkopanie. :D

Powodem jest to że dziś, drogą nabycia poprzez wyciągnięcie ze śmietnika* stałem się właścicielem napędu Philips DVD8701, znanego szerzej właśnie jako DW1640. :taktak:

Zanim jednak zamieszczę pierwsze skany, to muszę znaleźć jakąś działającą z napędem przejściówkę na USB, no i oczywiście przeflashować philipsa na benka. :]

* - mamy w fabryce pojemnik na elektronikę "do recyclingu" -ostatnio znalazły się w niej dwa zupełnie nieużywane blaszaki (w środku ani grama kurzu, na zewnątrz naklejki z napisem "SPARE"). Grzech było nie wziąć. :zawstydz:

VIZZARD 19.07.2009 20:34

Ilość załączników: 3
I jeszcze TA dla płytki wypalonej na BenQ

TA1
Załącznik 52547


TA2
Załącznik 52548


TA3
Załącznik 52549

VIZZARD 19.07.2009 20:12

Ilość załączników: 2
Verbatim DVD+R x16 burn x8 1640 BEGB
Załącznik 52545


Verbatim DVD+R x16 burn x8 116D@L A16J 1.09
Załącznik 52546


Referencyjny skanujący wszystkie od kilku lat nagrane płytki Benq mimo upływu czasu daje radę :taktak:


:mruga:

DJDAR3K 26.02.2009 01:47

Ilość załączników: 2
Witam,

zrobilem testy na predkosci 8x, sorki za moje bledy :PP
patrzac na te wyniki 93 dla tadka i 95 dla verby to chyba niezle mi wypalilo :D

Pzdr

zene_k 26.02.2009 01:12

Cytat:

Napisany przez DJDAR3K (Post 1007430)
Witam ponownie,

mozecie ocenic te przepalone plytki moim benqiem o ktorym pisalem kilka postow wczesniej ? TUTAJ
chce ocenic jego stan uzytecznosci :PP ewentualnie jak jeszcze moge przetestowac benqusia :PP?

Pozdrawiam

Płyty DVD na Benq testuje się x8, a nie na maxa:>. Co napisał @Jou. Zrób testy x8, a potem zobaczymy.

DJDAR3K 25.02.2009 20:25

Witam ponownie,

mozecie ocenic te przepalone plytki moim benqiem o ktorym pisalem kilka postow wczesniej ? TUTAJ
chce ocenic jego stan uzytecznosci :PP ewentualnie jak jeszcze moge przetestowac benqusia :PP?

Pozdrawiam

nimal 24.02.2009 18:08

nio - i plytki
Verbatim :spoko:
TDK :nie:

joujoujou 24.02.2009 16:29

DVD (w przeciwieństwie do CD) nie testuje się na max. :nieee:

:czytaj: --> masz sporo lektury. ;p

DJDAR3K 24.02.2009 15:22

BENQ DW1640-jak najlepiej go sprawdzic, jaki bios najlepszy ??
 
Ilość załączników: 2
Witam,

zakupilem ostatnio nagrywarke Benq model DW1640 i mam takie pytanko do was jak ja najlepiej sprawdzic zeby bylo wiadomo czy jest w pelni sprawna ??
na poczatku mialem w niej bios BSHB jednak byl lekki problem z nim poniewaz po nagraniu plyty nie mogl odczytac plyty powyzej 62% tylko caly czas walil na czerwono w scan disc w Disc Speed oraz nie mogl zrobic testu jakosci dysku bo wyskakiwal blad SCSI. Nosniki nagrane w innych nagrywarkach przechodzily test bezproblemu..
Wrzucilem teraz biosa BSRB tylko nie wiem czy jest najlepszy.. w kazdym razie juz nie wystepuja te bledy ktore napisalem powyzej.
Zalezy mi glownie na wypalaniu plyt DVD+R DL oraz DVD+R 4,7GB z naciskiem na DL ktory bios do tego bedzie najlepszy ??
ponizej zrzuty nagranych plytek wlasnie Benq DW1640, plytki DVD+R verbatim oraz TDK


Pozdrawiam

melag 16.01.2009 23:51

Zdecydowanie najnowszy BSRB:
http://benq.pl/support/downloads/dri...2fbsrb%252ezip

joujoujou 16.01.2009 13:33

IMO - nowszy. :taktak:

Crasher 16.01.2009 10:40

Mam pytanie. Do nagrywania DVD+R DL zostawic bios BSLB czy moze przeskoczyc na jakis nowszy?

Piterniel 11.09.2008 18:53

Cytat:

Napisany przez esem (Post 962972)
Już Ci się znudziła czy ma jakiś feler ???

Sprzedaje stary komputer na części - przesiadłem się na laptopa

esem 11.09.2008 18:07

Już Ci się znudziła czy ma jakiś feler ???

Piterniel 11.09.2008 17:36

Jeżeli ktoś chętny na tą palarkę do zapraszam do działu Kupie/Sprzedam

sirius 27.04.2008 22:41

Cytat:

Napisany przez joujoujou (Post 925131)
A pełne kasowanie RW przeprowadzone? :pytanie:

Czasem pomaga. :taktak:

Tak przeprowadzone.

joujoujou 27.04.2008 22:38

A pe***322;ne kasowanie RW przeprowadzone? :pytanie:

Czasem pomaga. :taktak:

sirius 27.04.2008 21:13

Ilość załączników: 3
A tak francuski import nagrywa CDRW Verbatim nagrywane 10x
najpierw poszedł test na DW1640
wyszło kiepsko
więc sprawdziłem na Litku
no i to jest to
a dla weryfikacji jeszcze na DW1655
uuuuu.... liczyłem na lepszy wynik

VIZZARD 27.04.2008 13:17

Cytat:

Napisany przez czechoj (Post 925002)
bravo Vizzuś :spoko:

:drinking:

czechoj 27.04.2008 13:10

bravo Vizzu***347; :spoko:

VIZZARD 27.04.2008 13:06

Cytat:

Napisany przez QB (Post 924988)
Ale jest równie przestarzała... tak dla porównania.

Ale niestety kultowa i nigdy nie odchodząca w niepamięć ||

Zresztą wykorzystywana w testach do dziś i niezastąpiona :czytaj:


:tak!:

QB 27.04.2008 12:29

Ale jest r***243;wnie przestarza***322;a... tak dla por***243;wnania.

VIZZARD 27.04.2008 11:49

Cytat:

Napisany przez QB (Post 924952)
Widzę, że do łask wraca wygrzebywanie starych wątków i nagrywarek :D Na drugi "strzał" to bym prosił Toshibę 5372 :].

Toshiba niestety do pięt nie dorasta Beniowi... :]

Szkoda zachodu :czytaj:


:czar:

QB 27.04.2008 11:11

Widz***281;, ***380;e do ***322;ask wraca wygrzebywanie starych w***261;tk***243;w i nagrywarek :D Na drugi "strza***322;" to bym prosi***322; Toshib***281; 5372 :].

VIZZARD 27.04.2008 10:47

Cytat:

Napisany przez sirius (Post 924749)
Fuji DVD-R nagrywane 8x

Platinium DVD+R nagrywane 8x

TDK DVD+R nagrywane 8x

Verbatm DVD+R nagrywane 8x


jeszcze dorzuce jakies cd

No jak na francuską nagrywarkę to całkiem całkiem... :>


:czar:

sirius 26.04.2008 14:26

Fuji DVD-R nagrywane 8x
http://rmje.ovh.org/CDR_1.jpg
Platinium DVD+R nagrywane 8x
http://rmje.ovh.org/CDR_2.jpg
TDK DVD+R nagrywane 8x
http://rmje.ovh.org/CDR_3.jpg
Verbatm DVD+R nagrywane 8x
http://rmje.ovh.org/CDR_4.jpg

jeszcze dorzuce jakies cd

VIZZARD 24.04.2008 21:37

Cytat:

Napisany przez sirius (Post 924295)
chyba troche zazdro***347;cicie :P
przecie***380; nie kupowa***322;em tego nap***281;du spodziewaj***261;c si***281; n***243;weczki ||
nawet jak mia***322;by pozosta***263; jako czytnik to i tak b***281;dzie to super czytnik :D
na razie pali "jak ta lala"
zrobi***263; jakis te***347;cik, czego ?

Ja to normalnie tak zazdroszcz***281; :ja_chce:

***379;e chyba kupi***281; sobie dwa! :tak!:


:fala:

A co do test***243;w to normalnie - jakie***347; CDRy, DVD+R i DVD-R :taktak:


:czytaj:

esem 24.04.2008 20:31

Cytat:

Napisany przez sirius (Post 924295)
chyba troche zazdrościcie :P
przecież nie kupowałem tego napędu spodziewając się nóweczki ||
nawet jak miałby pozostać jako czytnik to i tak będzie to super czytnik :D
na razie pali "jak ta lala"
zrobić jakis teścik, czego ?

I tak trzymać :spoko:

czechoj 24.04.2008 20:30

jakiegos winyla nam wysma***380; :P

sirius 24.04.2008 20:27

Cytat:

Napisany przez VIZZARD (Post 924199)
No niech b***281;dzie :taktak:

Nie mo***380;na by***263; omnibusem we wszystkim, nie? :fiu:


:czar:

chyba troche zazdro***347;cicie :P
przecie***380; nie kupowa***322;em tego nap***281;du spodziewaj***261;c si***281; n***243;weczki ||
nawet jak mia***322;by pozosta***263; jako czytnik to i tak b***281;dzie to super czytnik :D
na razie pali "jak ta lala"
zrobi***263; jakis te***347;cik, czego ?

VIZZARD 24.04.2008 15:05

Cytat:

Napisany przez joujoujou (Post 924196)
Bardziej Mateusz niż Michał, ale poza tym wszystko się zgadza. :taktak:

:mruga:

No niech będzie :taktak:

Nie można być omnibusem we wszystkim, nie? :fiu:


:czar:

joujoujou 24.04.2008 15:02

Bardziej Mateusz ni***380; Micha***322;, ale poza tym wszystko si***281; zgadza. :taktak:

:mruga:

VIZZARD 24.04.2008 14:54

Cytat:

Napisany przez sirius (Post 923949)
sprzęt dotarł
http://rmje.ovh.org/IMG_2510.jpg
jakaś francuska "prawie nówka" :-)
wrzuciłem bioski BSRB_RPC1.exe - może jakiś inny wrzucić?
wypaliłem jedną TDK DVD+RW i jest ok

Nawet widać kto do serwisu oddał: Michał Janek Marysia :czytaj:

Pewnie miał problemy z odczytem CD :>


||


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:58.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.