![]() |
jest mały problem Benq się otwiera a nie chce się zamykać sam trzeba mu pomagać
co proponujecie na początek ? |
Również zapis jest OK..:spoko: Zdobyłem ostatnio kilka klonów tego modelu Phlipsa ale nie mam czasu kiedy sprawdzić -muszą czekać ;)
|
Ilość załączników: 2
Verbatim DVD+R MCC 004 Made in Tajwan c.100
8x@BENQ 1640 BSRB OverSpeed = Off WOPC = ON SolidBurn Supported Disc = Off Un-Known Disc = On ImgBurn 2.5.8.0 OPC: On Załącznik 73679Załącznik 73680 |
Być może będzie to dziewicze palenie tego sprzętu :)
Czekamy :) |
Cytat:
Odczyt jest bardzo zdrowy:spoko: , ale jak było kupę syfu w środku to musiał być jakoś używany -do odczytu ? niemożliwe żeby przez otwory wentylacyjne tak się zasyfił chyba że pomieszczenie firmy było bardzo wilgotne i zakurzone . Te plastiki BenQ miały tendencje do zmiany barwy ale nie wszystkie ...musiało być kilku dostawców... Czas żebyś zaktualizował firmware i zapis przetestował ;):spoko: |
Ilość załączników: 6
małe wykopalisko
Ale stałem się posiadaczem po wielu latach Benq 1640 wyjęta z modernizowanego servera firmy z art. budowlanymi. stan w jakim ja dostałem kiepski po rozebraniu w środku sam kurz i pył... przeszła kpl. czyszczenie smarowanie itp. front panel Biege ale już na maksa zżółknięty produkcja April 2005 fw. BSLB w QSiute nie ma żadnego wypalonego nośnika w bazie zapisanych Załącznik 73671Załącznik 73672 scany odczytu Załącznik 73673Załącznik 73674 4x@_NEC DVD_RW ND-4551A 1-09 Verbatim DVD+R DL MKM003 Made in UAE OPC: On ImgBurn 2.5.8.0 Załącznik 73675 8x@_NEC DVD_RW ND-4551A 1-09 Verbatim DVD+R Made in Tajwan c.100 OPC: On ImgBurn 2.5.8.0 Załącznik 73676 @czary2mary co powiesz ? będzie coś z tego |
Cytat:
|
Ilość załączników: 1
Już wiem o co chodzi! :D
PxScan przekłamuje ID płyty. Poniżej skan płytki z powyższego postu: Extreme CD-R 52x Burn 24x Załącznik 67471 |
Ilość załączników: 2
Płytka została zutylizowana :ysz:
Pozostały mi dwie, wydawałoby się takie same, natomiast wykazują już inne ID. To są jakieś przedruki (odpad produkcyjny :D), jak to jest zazwyczaj w przypadku wszelkich płyt Extreme. Płytki pakowane po 1szt w koperty: Załącznik 67469 Załącznik 67470 |
Jaki to producent tego Extreme CD-R ?(79m57s73f)
Nigdy się z takim kodem nie spotkałem. |
Ilość załączników: 1
|
Ilość załączników: 2
Verbatim DVD+R DL 8x
Burn 8x SB=ON Załącznik 67459 Załącznik 67460 TA Warstwa 1: V.Good/V.Good/Good Warstwa 2: Good/Good/N.Good |
Ilość załączników: 5
Emtec DVD-R 16x
Burn 8x SB=ON Załącznik 67454 Załącznik 67455 Załącznik 67456 Załącznik 67457 Załącznik 67458 |
Ilość załączników: 5
Memorex DVD+R 16x
Burn 8x SB=ON Załącznik 67430 Załącznik 67431 Załącznik 67432 Załącznik 67433 Załącznik 67434 |
Ilość załączników: 6
Kupiłem kolejnego Philipsa 1648, poprzedni przy przeszczepie optyki z DW1650 zszedł na stole ;) Nie będę tego opisywał, po prostu dałem "ciała", nawiasem mówiąc DW1650 po powrocie optyki czuje się dobrze :)
Obecny egzemplarz jest z września 2005, kupiony za "śrubki" jako uszkodzony - "nie wysuwa się tacka". Przypuszczałem, że chodzi o pasek napędowy tacki (tzw. gumkę) lub w najgorszym wypadku o silniczek. Tak czy siak, dawcę przecież miałem! Suma summarum skończyło się na standardowej wymianie paska :D Dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja, czyszczenie, smarowanie, crossflash! :szczerb: Baza SolidBurn przed crossflashem: Załącznik 67423 Memorex DVD+R 16x Burn 8x SB=OFF Załącznik 67424 Załącznik 67425 Załącznik 67426 Załącznik 67427 Załącznik 67428 |
Cytat:
@Rcobex kiedyś mnie pytał o tego co kupiłeś -ale odradziłem mu ze względu na sprzedawcę. Możliwe że długo leżał nieużywany i smar na prowadnicach lasera poprzysychał albo już ze starości się zużył . Dobrze jest dokładnie je wyczyścić i ponownie nasmarować nawet choćby olejem maszynowym . Tu masz następnego dawce BenQ DW1650 w wersji Philipsa do kompletu;) http://olx.pl/oferta/nagrywarka-dvd-...tml#e88493bedc |
Ilość załączników: 2
Cytat:
Dzisiaj powtórzyłem testy: Załącznik 67198 Załącznik 67199 Wygląda, że wszystko ok. Nawet gdyby ostatecznie okazało się, że to "padaczka", to i tak, dla samej obudowy warto było kupić! :D Mam już na celowniku gościa z POZ, od którego mogę odkupić DW1620 za 10zł. Będzie więc ewentualny dawca. |
Cytat:
http://allegro.pl/my_page.php?uid=25561057 Gość kiedyś miał dużo napędów w ofercie ale znany był z trupiarni i kto nie kupił to ledwo żywe szroty dostawał . A odesłanie na własny koszt sprawi że dopłacisz do interesu. Po odczycie wygląda na OPU do wymiany- laser jest taki sam w BenQ DW 1620\1625\1640\1650\1655.-konstrukcja i model Philipsa -działają po przeszczepie bezproblemowo -cena za jaką najtaniej można na dziś znaleźć to 10$\szt przy zakupie 10szt . Sam mam z 4 Benki do przeszczepu ale zupełnie niestety na dzień dzisiejszy nieopłacalne.:ysz: Chyba że kiedyś uda się wyrwać gdzieś taniej OPU........;) |
Ilość załączników: 3
Verbatim DVD+R 16x
Burn 8x Cosik BenQ ma problemy z odczytem, pozostałe napędy wykazują bardzo dobrą jakość wypalenia. Załącznik 67194 Załącznik 67195 Załącznik 67196 |
Cytat:
Teraz smaży się "plusik". :) |
No skoro na minusach śmigasz to nie oczekiwał bym dobrych wyników. :)
|
Ilość załączników: 3
Przegląd, czyszczenie, crossflash:
Załącznik 67191 Qsuite dla BenQ, posiada o trzy zakładki więcej niż dla Philipsa: Załącznik 67192 TDK DVD-R 16x Burn 8x (wybrana), faktyczny zapis 4x (nierozpoznany nośnik, Solid Burn). Załącznik 67193 TA good/good/good Nie ma co się sugerować "końcówką", ewidentnie uszkodzenie nośnika. Generalnie "staruszek" nagrywa, jeszcze go potestuję. |
Ilość załączników: 6
Napęd wygląda na "niezmęczony", zresztą potwierdzają to wpisy w bazie Solid Burn, wszystkie nośniki tam zapisane mają indeks prędkości 8x.
Załącznik 67183 TDK DVD-R 16x@ Philips 1648P1 Burn 8x (wybrana), faktyczny zapis 4x (nierozpoznany nośnik, Solid Burn). Załącznik 67186 Załącznik 67187 Załącznik 67188 Załącznik 67189 Załącznik 67190 |
Ilość załączników: 4
Właśnie nabyłem Philipsa 1648P1 :D
Cena 10zł + 15zł kw = 25zł Napęd nie rozkręcany, oryginalna plomba na obudowie :) Nie miałem jeszcze w kolekcji BenQ`a z tym philipsowskim panelem. Załącznik 67179 Załącznik 67182 Załącznik 67180 Załącznik 67181 |
Kiedyś robiłem, ale teraz zbytnio czasu nie mam na to...
|
Cytat:
:) |
Adapter pci/usb na pata zawsze do czegoś innego się może przydać, a napęd sata tylko jest do jednego:( BenQ 1640 jest dość marudny jeśli chodzi o adapter, nie zawsze działa jak należy:((
|
No właśnie nie wiem, czy gra jest warta świeczki...
|
Zawsze możesz spróbować jakiś adapter na pci/usb.
|
Witajcie.
Muszę odłączyć moje 1640 :( Kupiłem płytę tylko z SATA :/ W związku z tym, co możecie polecić jako jego następcę ? W sumie mam już PIONEER BD-RW BDR-208D i PIONEER DVD-RW DVR-215. |
Cytat:
http://allegro.pl/nagrywarka-dvd-benq-i4250342116.html A Tu NOWE Lite-on iHAS 124-19 A http://allegro.pl/nagrywarka-liteon-...248528219.html |
Jak Banq, to tylko czarny. Nie przykręcę przecie białasa do eleganckiej budy z czarnymi napędami w sąsiedztwie. :)
|
Ilość załączników: 1
Cytat:
http://allegro.pl/dvd-rw-benq-solid-...231930239.html Można przerobić Lite-on iHBS112 na BenQ:D:haha:;);)Próbuj;);););););) BQFlesher widzi go jako rodzeństwo benkowe tylko firmware trzeba napisać żeby powstał pierwszy napęd BluRay firmy BenQ:haha:;) Załącznik 66004 |
Cytat:
|
Cytat:
Za cztery dyszki, jest do wzięcia Benek 1650: http://allegro.pl/nagrywarka-benq-dw...239770065.html |
Ilość załączników: 3
|
Cytat:
|
Dzięki czary2mary za radę i link.
Rozebrałem i wyczyściłem. Pierścień wydaje się ok. Potem podłączyłem nagrywarkę poza PC. Wydaje mi się że ten dźwięk dobiega z górnej obudowy napędu. (górny talerz stabilizujący płytę) Szkoda że wyrzuciłem moja starą pierwszą 1640. Pewnie jakbym przełożył obudowę byłoby ok. :( |
Rozbierz wyczyść i sprawdź zwłaszcza pierścień napędowy płyt.
http://forum.cdrinfo.pl/f45/rozmonto...ycznego-63481/ :) |
Kupiłem sobie na aukcji internetowej za 1.25 PLN (+ wysyłka 9 PLN) BenQ DW1640 Wyprodukowana w Malezji w maju 2005. Wgrany najnowszy bios BSRB.
Jednak nagrywarka jest chyba uszkodzona (może w czasie przesyłki). Nagrywa i odczytuje płyty ale często przy rozpędzaniu wydaje okropne odgłosy charczenia i buczenia. Nie wiem jak to nawet nazwać. Nigdy czegoś takiego nie słyszałem. Podejrzewam że to coś ze stabilizacją płyty podczas rozpędzania ale nie znam się na tym... Co to może być? ??? |
Ilość załączników: 3
Zdobyczny Philips DVDR1648P1 zmieniony całkowicie na Benq DW1640-wymieniona obudowa na oryginalną ,tacka i maskownica przednia zmieniona na oryginał no i crossflash do Benq|| i Filip nie do poznania;)
Załącznik 63358 Załącznik 63359 Załącznik 63360 |
JVC DVD-R TYG03
Benq DW1640 SolidBurn: Off Nero12 x8 http://forum.cdrinfo.pl/f28/jvc-dvd-...4/#post1259845 * |
A odczytać też się da? :>
|
Własnie od czytać się da, jestem w stanie wykonać kopie płyty, ale testu nie przechodzi ;(
|
Szkoda Benka katować takimi płytami;)
Test nie do końca bo odczytać się płyty nie da;) |
Ilość załączników: 3
Tutaj kolejny test wynalazku z Reala. zakupiony w kajsie po 10 szt.
Płyty DVD+R marki Real. Załącznik 63161 Załącznik 63163 Załącznik 63162 Testy nie zakończone, ale same wyniki graficzne wyglądają wg mnie dość dobrze. Płyta nagrana jako DVD-Video odtwarzana w odtwarzaczu bez problemów. |
Ilość załączników: 3
Witam,
czytam wasze wypowiedzi i postanowiłem dołożyć coś od siebie - bez skojarzeń proszę ;). Oto nagrana i testowana płyta DVD-R marki "Auchan". Nagrana x4. Producent Sony. Załącznik 63123 Załącznik 63124 Załącznik 63125 |
Cytat:
|
Kopia jest na dwóch dyskach. :>
|
Cytat:
:matrix: |
Ilość załączników: 1
|
Te Sony są całkiem-całkiem, szkoda, że posiadają uszkodzenia fizyczne (fabrycznie?).
Jitter - b.ładny. |
Ilość załączników: 6
Sony D21, x12:
Załącznik 60012 Załącznik 60013 Załącznik 60014 Sony D21, x8: Załącznik 60015 Załącznik 60016 Załącznik 60017 |
Fajno, no to czekam :piwo:
|
Ten jitter na fake'u też mnie zaskoczył. :hmm:
W tygodniu popalę troszkę soniaków a jak czasu starczy, to zrobię porównawczy test 1640 vs 1620 vs pionek 111. |
Ostatni :spoko:, pozostałe również ok.
Ten "fake" ma najniższy jitter! :D |
Ilość załączników: 9
Cytat:
Cytat:
Testy x8 już się robią, stay tuned. :mruga: ================================ Fake MCC: Załącznik 59958 Załącznik 59959 Załącznik 59960 Yuden: Załącznik 59961 Załącznik 59962 Załącznik 59963 MCC004: Załącznik 59964 Załącznik 59965 Załącznik 59966 |
Ten ostatni wypał - lux.
Zastanawiają mnie duże spadki bufora. |
Ilość załączników: 3
|
Ilość załączników: 3
Tym razem "prawdziwe" MCC 004. Świeżutki cake, 50 sztuk indyjskich verbatimów dostarczony wczoraj przez sympatycznego Pana Listonosza.
Qscan x16: Załącznik 59952 Zapis x16: Załącznik 59953 Test jakości: Załącznik 59954 |
Te "szpile" przy wybraniu prędkości 16x, to znany problem. Błąd chipsetu.
Na BenQ 1640 i jego oem-ach unikamy jak ognia prędkości 16x dla DVD+R :D Za myce.com (dawniej cdfreaks) z recenzji DW1640: Cytat:
|
Ilość załączników: 6
Ten sam zestaw nośników co wyżej, tym razem x12:
Fake MCC: Załącznik 59912 Załącznik 59913 Załącznik 59914 I Yuden od verbatima: Załącznik 59915 Załącznik 59916 Załącznik 59917 |
Ilość załączników: 6
Mówisz i masz. :D
MCC niestety fake MID (jakiś noname z miejscowego supermarketu), ale w tygodniu poszukam verbatimów w sklepie. Qscan x16: Załącznik 59906 Zapis (jak widać rzeczywista prędkość nawet nie zbliżyła się do x16): Załącznik 59907 Test jakości: Załącznik 59908 Wniosków nie będzie, bo i w sumie po co. :mruga: ========================= Japoński Verbatim, cake 50. Qscan x16: Załącznik 59909 Zapis: Załącznik 59910 Test jakości: Załącznik 59911 Kolejne testy jeszcze dzisiaj. |
@Jou - zapodaj jakiś scanik. Fajnie, jakby się udało na MCC.
:) |
Nie było aż tak źle. Pierwsza przejściówka, której spróbowałem od razu po przyniesieniu napędu do domu nie zadziałała, ale tego się spodziewałem po chińskim badziewiu za 3 euro z wysyłką. :haha:
W szafie kurzyła się obudowa 5.25" wraz z wmontowanym w nią pionkiem 111D@111L. Po otwarciu obudowy oczom mym ukazał się m.in. chipset Prolific PL-3507, który według informacji internetowych z Benkami współpracuje. No i rzeczywiście współpracuje aż miło. :spoko: Mój zdobyczny philips został przeflashowany na EW164B (BEGB). :jupi: A pionkowi dziadowska chińska przejściówka nie przeszkadza - działa i na niej. :D |
wybredny bardzo, próbowałem parę przejściówek i żadna nie zadziałała...
|
Benek jest wybredny na przejściówki...
Ciekaw jestem jak będzie palił :) |
3 lata bez 2 dni - czas na odkopanie. :D
Powodem jest to że dziś, drogą nabycia poprzez wyciągnięcie ze śmietnika* stałem się właścicielem napędu Philips DVD8701, znanego szerzej właśnie jako DW1640. :taktak: Zanim jednak zamieszczę pierwsze skany, to muszę znaleźć jakąś działającą z napędem przejściówkę na USB, no i oczywiście przeflashować philipsa na benka. :] * - mamy w fabryce pojemnik na elektronikę "do recyclingu" -ostatnio znalazły się w niej dwa zupełnie nieużywane blaszaki (w środku ani grama kurzu, na zewnątrz naklejki z napisem "SPARE"). Grzech było nie wziąć. :zawstydz: |
Ilość załączników: 3
I jeszcze TA dla płytki wypalonej na BenQ
TA1 Załącznik 52547 TA2 Załącznik 52548 TA3 Załącznik 52549 |
Ilość załączników: 2
Verbatim DVD+R x16 burn x8 1640 BEGB
Załącznik 52545 Verbatim DVD+R x16 burn x8 116D@L A16J 1.09 Załącznik 52546 Referencyjny skanujący wszystkie od kilku lat nagrane płytki Benq mimo upływu czasu daje radę :taktak: :mruga: |
Ilość załączników: 2
Witam,
zrobilem testy na predkosci 8x, sorki za moje bledy :PP patrzac na te wyniki 93 dla tadka i 95 dla verby to chyba niezle mi wypalilo :D Pzdr |
Cytat:
|
Witam ponownie,
mozecie ocenic te przepalone plytki moim benqiem o ktorym pisalem kilka postow wczesniej ? TUTAJ chce ocenic jego stan uzytecznosci :PP ewentualnie jak jeszcze moge przetestowac benqusia :PP? Pozdrawiam |
nio - i plytki
Verbatim :spoko: TDK :nie: |
DVD (w przeciwieństwie do CD) nie testuje się na max. :nieee:
:czytaj: --> masz sporo lektury. ;p |
BENQ DW1640-jak najlepiej go sprawdzic, jaki bios najlepszy ??
Ilość załączników: 2
Witam,
zakupilem ostatnio nagrywarke Benq model DW1640 i mam takie pytanko do was jak ja najlepiej sprawdzic zeby bylo wiadomo czy jest w pelni sprawna ?? na poczatku mialem w niej bios BSHB jednak byl lekki problem z nim poniewaz po nagraniu plyty nie mogl odczytac plyty powyzej 62% tylko caly czas walil na czerwono w scan disc w Disc Speed oraz nie mogl zrobic testu jakosci dysku bo wyskakiwal blad SCSI. Nosniki nagrane w innych nagrywarkach przechodzily test bezproblemu.. Wrzucilem teraz biosa BSRB tylko nie wiem czy jest najlepszy.. w kazdym razie juz nie wystepuja te bledy ktore napisalem powyzej. Zalezy mi glownie na wypalaniu plyt DVD+R DL oraz DVD+R 4,7GB z naciskiem na DL ktory bios do tego bedzie najlepszy ?? ponizej zrzuty nagranych plytek wlasnie Benq DW1640, plytki DVD+R verbatim oraz TDK Pozdrawiam |
Zdecydowanie najnowszy BSRB:
http://benq.pl/support/downloads/dri...2fbsrb%252ezip |
IMO - nowszy. :taktak:
|
Mam pytanie. Do nagrywania DVD+R DL zostawic bios BSLB czy moze przeskoczyc na jakis nowszy?
|
Cytat:
|
Już Ci się znudziła czy ma jakiś feler ???
|
Jeżeli ktoś chętny na tą palarkę do zapraszam do działu Kupie/Sprzedam
|
Cytat:
|
A pe***322;ne kasowanie RW przeprowadzone? :pytanie:
Czasem pomaga. :taktak: |
Ilość załączników: 3
A tak francuski import nagrywa CDRW Verbatim nagrywane 10x
najpierw poszedł test na DW1640 wyszło kiepsko więc sprawdziłem na Litku no i to jest to a dla weryfikacji jeszcze na DW1655 uuuuu.... liczyłem na lepszy wynik |
Cytat:
|
bravo Vizzu***347; :spoko:
|
Cytat:
Zresztą wykorzystywana w testach do dziś i niezastąpiona :czytaj: :tak!: |
Ale jest r***243;wnie przestarza***322;a... tak dla por***243;wnania.
|
Cytat:
Szkoda zachodu :czytaj: :czar: |
Widz***281;, ***380;e do ***322;ask wraca wygrzebywanie starych w***261;tk***243;w i nagrywarek :D Na drugi "strza***322;" to bym prosi***322; Toshib***281; 5372 :].
|
Cytat:
:czar: |
Fuji DVD-R nagrywane 8x
http://rmje.ovh.org/CDR_1.jpg Platinium DVD+R nagrywane 8x http://rmje.ovh.org/CDR_2.jpg TDK DVD+R nagrywane 8x http://rmje.ovh.org/CDR_3.jpg Verbatm DVD+R nagrywane 8x http://rmje.ovh.org/CDR_4.jpg jeszcze dorzuce jakies cd |
Cytat:
***379;e chyba kupi***281; sobie dwa! :tak!: :fala: A co do test***243;w to normalnie - jakie***347; CDRy, DVD+R i DVD-R :taktak: :czytaj: |
Cytat:
|
jakiegos winyla nam wysma***380; :P
|
Cytat:
przecie***380; nie kupowa***322;em tego nap***281;du spodziewaj***261;c si***281; n***243;weczki || nawet jak mia***322;by pozosta***263; jako czytnik to i tak b***281;dzie to super czytnik :D na razie pali "jak ta lala" zrobi***263; jakis te***347;cik, czego ? |
Cytat:
Nie można być omnibusem we wszystkim, nie? :fiu: :czar: |
Bardziej Mateusz ni***380; Micha***322;, ale poza tym wszystko si***281; zgadza. :taktak:
:mruga: |
Cytat:
Pewnie miał problemy z odczytem CD :> || |
| Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:58. |
Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.