Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   BenQ 1640 / BenQ EW164B (https://forum.cdrinfo.pl/f15/benq-1640-benq-ew164b-54486/)

kowanski 28.08.2006 18:57

Cytat:

Napisany przez mensir67pl
...... biedronki :D kiedy w sprzedazy

TITANUM DL X2.4 8,5 GB

http://www.allegro.pl/item122632117_...ty_krakow.html

Szkoda żenie podają kto jest producentem tego cuda :)
We Wrocku w Delfinie są po 7 zł/szt

gallus 27.08.2006 12:54

Cytat:

Napisany przez VIZZARD
Dobre jak nic! :taktak:


||

U mnie nawet Verbatimy pal***261; si***281; na 97 i ni***380;ej, wi***281;c ju***380; sam nie wiem co pali***263;... :| mo***380;e Titaniumy oka***380;***261; si***281; lepsze :D
PS Swoje Verby kupowa***322;em z tego "sklepu" i chyba zn***243;w u nich kupi***281; poniewa***380; pude***322;ka na 10 CD/DVD maj***261; w najni***380;szej cenie...
PS Mo***380;e znacie jakie***347; inne sklepy/sprzedaj***261;cych na allegro posiadaj***261;cych takie pude***322;ka i Verbatimy w miar***281; niskich cenach - bo ja jako***347; nie mog***281; znale***378;***263;?

raffal 27.08.2006 12:37

Kupuje p***322;ytki w tej Cd manii z Krakowa . Dobra firma ( jak to mo***380;na nazwa***263; firm***261;)

http://www.cdmania.pl/

VIZZARD 27.08.2006 12:09

Cytat:

Napisany przez gallus
A dobre to będzie? :D


Dobre jak nic! :taktak:


||

gallus 27.08.2006 11:22

Cytat:

Napisany przez mensir67pl
28 sierpnia - biedronka znosi nowa dostawe ;)

A dobre to będzie? :D

mensir67pl 27.08.2006 09:53

...... biedronki :D kiedy w sprzedazy

TITANUM DL X2.4 8,5 GB

http://www.allegro.pl/item122632117_...ty_krakow.html

mensir67pl 26.08.2006 07:53

Ilość załączników: 1
28 sierpnia - biedronka znosi nowa dostawe ;)

Mich@ł 25.08.2006 10:56

Verbatim x16, palony x8..
Made in India.
Kupiony na Allegro.
Wypalony plik tekstowy nero :D
http://img241.imageshack.us/img241/3...rd01hm4.th.jpg

ed hunter 23.08.2006 10:50

to ja jeszcze dodam świeży wypał Plextor DVD+R 16x palony 16x na tym co widać. doszedł równo do 16x na samym końcu.

slawekj 22.08.2006 22:25

Cytat:

Napisany przez joujoujou
Pro***347;ba o skan x8. :czytaj:

P***322;ytka wypalona by***322;a plikiem testowym Nero, ju***380; jej nie ma :fiu:

:)

joujoujou 22.08.2006 21:18

Cytat:

Napisany przez slawekj
Plextor +Rx16 palony 16x :spoko:

:)

Pro***347;ba o skan x8. :czytaj:

Nasuwa si***281; wniosek, ***380;e dla YUDEN000 T03 PIF powy***380;ej 2k to norma... :hmm:

slawekj 22.08.2006 20:25

Plextor +Rx16 palony 16x :spoko:

:)

ed hunter 22.08.2006 20:22

Cytat:

Napisany przez joujoujou
Mam m.in. od Plextora - myślisz, że to też podróby? :P

Muszę eda poprosić o testy, bo też te plextory ma. :idea:

to daje na razie jeden, bo nie wiem gdzie je pozapisywałem.

palone na tym co widać 16x a do ilu się rozpędziło to nie wiem, bo palone DeepBurnerem...(ale wyło strasznie, więc szybko było :) )

http://img388.imageshack.us/img388/9...0061306qg7.png

i palenie 8x

http://img180.imageshack.us/img180/3...0061338tj6.png

i znowu 8x

http://img245.imageshack.us/img245/6...0061434bj3.png

- Deckard - 22.08.2006 19:46

Cytat:

Napisany przez mensir67pl
mi to wyglada na podróbe :idea:

pala sie jak Titanum ( na tym MID-e)

a u mnie tak sie pala "activejet" + też na tym MID-e :taktak:

joujoujou 22.08.2006 19:33

Mam m.in. od Plextora - my***347;lisz, ***380;e to te***380; podr***243;by? :P

Musz***281; eda poprosi***263; o testy, bo te***380; te plextory ma. :idea:

mensir67pl 22.08.2006 19:15

Cytat:

Napisany przez joujoujou
Mam yudeny z kilku różnych źródeł, i muszę przyznać, że jestem rozczarowany... :|

mi to wyglada na podróbe :idea:

pala sie jak Titanum ( na tym MID-e)

joujoujou 22.08.2006 19:09

Mam yudeny z kilku r***243;***380;nych ***378;r***243;de***322;, i musz***281; przyzna***263;, ***380;e jestem rozczarowany... :|

andy 22.08.2006 18:57

Mo***380;e trafi***322;a Ci si***281; ****ana seria...

nie.z.po 22.08.2006 17:46

Cytat:

Napisany przez @ndy

Wracając do skanów to płytki są nagrane tragicznie :] Gdzie kupowałeś ?



W Poznaniu, zakup tradycyjną metodą czyli sklep na Wildzie.

andy 22.08.2006 17:40

Cytat:

Co trzeba zrobi***263; aby zosta***263; zbanowanym na tym forum?
Z***322;ama***263; powa***380;nie regulamin forum...Albo podpa***347;***263; Rychowi :P :D

Cytat:

Ale chcia***322;bym odzyska***263; stare i dowiedzie***263; si***281; czym zawini***322;em.
Napisz do Admina PW/PM.


Wracaj***261;c do skan***243;w to p***322;ytki s***261; nagrane tragicznie :] Gdzie kupowa***322;e***347; ?

nie.z.po 22.08.2006 17:32

Ilość załączników: 4
Kupiłem ostatnio kolejną partię verbatimów DVD+R.
Jaka była moja radość jak zobaczyłem napis "Made in Japan".
No ale na tym się skonczyło.
Nie wiem co sie dzieje z tym producentem, ale tak źle jeszcze zadne płyty mi się nie wypalały.
Totalna porażka.


http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1156260376
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1156260376
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1156260376
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1156260376


Druga sprawa trochę nie na temat, ale proszę o wyrozumiałość.
Co trzeba zrobić aby zostać zbanowanym na tym forum?
Po długiej nieobecności wchodzę ostatnio na forum, loguje się, przechodzę do tej sekcji i co widzę:

"Albo nie jesteś zalogowany(a) albo nie masz uprawnień by obejrzeć żądaną stronę. Może tak być z kilku powodów:
Jeżeli właśnie sie zarejestrowałeś(aś) musisz poczekać aż otrzymasz emaila z kodem aktywacyjnym. Do tego czasu nie możesz korzystać ze wszystkich funkcji forum.
Nie masz prawa do oglądania tej strony - być może próbujesz zaglądnąć do działu do którego nie masz praw dostępu lub próbujesz wyedytować czyjąś wiadomość
Istnieje też możliwość, że Twoje konto zostało zablokowane przez moderatora forum"

O co chodzi?

Teraz oczywiście korzystam z nowego konta.
Ale chciałbym odzyskać stare i dowiedzieć się czym zawiniłem.

Maciej 22.08.2006 12:54

Cytat:

Napisany przez popo601
Mam pytanko czy warto się przesiąść z BSLB na najnowszy bios BSRB ?? za info wielkie dzięki

hmmm...ja mam BSRB i nie jest taki zły.

popo601 22.08.2006 11:14

Mam pytanko czy warto si***281; przesi***261;***347;***263; z BSLB na najnowszy bios BSRB ?? za info wielkie dzi***281;ki

963852 21.08.2006 10:58

zaraz po 7.00 jeszcze byly :(

icemac 21.08.2006 07:53

Cytat:

Napisany przez 963852
NIe wiem czy bylo, ale mozna kuppic 1640 za 140zł http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=19729

popatrz na stany magazynowe - wszędzie jest "brak"

patrzyłem o 7:55

963852 21.08.2006 07:34

NIe wiem czy bylo, ale mozna kuppic 1640 za 140zł http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=19729

gallus 20.08.2006 22:13

Qscany od 2,4x - 16x
Tylko 16x by***322;o not supported ;)
http://img163.imageshack.us/img163/8...scan24xso9.png

http://img478.imageshack.us/img478/5...qscan4xan4.png

http://img130.imageshack.us/img130/1...qscan8xxx1.png

http://img254.imageshack.us/img254/8...scan12xll1.png

http://img56.imageshack.us/img56/413...scan16xli8.png

I Co na to powiecie? :D

Z jak***261; pr***281;dko***347;ci***261; pali***263; kolejn***261; p***322;ytk***281;, mo***380;e jakie***347; inne ustawienia? :D

andy 20.08.2006 20:00

@gallus na tym biosie na kt***243;rym b***281;dziesz je wypala***322; ;)

gallus 20.08.2006 19:57

Cytat:

Napisany przez @ndy
@gallus te Verby to totalna pora***380;ka...

Gdy b***281;dziesz znowu nagrywa***322; zr***243;b QScan tych no***347;nik***243;w.

Ale Qscana mam zrobi***263; na biosie BSRB czy na BSLB?
PS Szukam w***322;asnie czego***347; do nagrania i najlepsze jest to, ze prawie 80GB mam zawalone ale nagra***263; nie ma co bo nic nie zajmuje ponad 4GB ;)

andy 20.08.2006 19:45

@gallus te Verby to totalna pora***380;ka...

Gdy b***281;dziesz znowu nagrywa***322; zr***243;b QScan tych no***347;nik***243;w.

Mich@ł 20.08.2006 19:44

Kurcze strasznie wysoki Jitter i du***380;o b***322;***281;d***243;w PIE..
Ko***322;o ***347;rody/czwartku podrzuc***281; par***281; test***243;w na biosie begb..

gallus 20.08.2006 19:33

Ilość załączników: 4
Zrobi***322;em ma***322;y test i wynika z niego, ***380;e moje Verbatimy DVD+R 16x pal***261; si***281; lepiej na biosie BSRB (Tutaj palone i testowane na BSRB) a poni***380;ej palone na na BSLB

Verbatim DVD+R 16x palony 8x na BSLB test na BSLB
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1156095255

Verbatim DVD+R 16x palony 8x na BSLB test na BSRB
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1156095255


Verbatim DVD+R 16x palony 12x na BSLB test na BSLB
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1156095255

Verbatim DVD+R 16x palony 12x na BSLB test na BSRB
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1156095255

Mich@ł 20.08.2006 17:58

Znacznie lepiej mo***380;e nie, ale lepiej :)
Co wi***281;cej, podczas testu pr***281;dko***347;ci***261; 1x mia***322;em znacznie bardziej obci***261;***380;ony komputer ;)

melag 20.08.2006 15:50

Cytat:

Napisany przez slawekj
Prośba do Kolegi o test na BenQ prędkością 1x i 8x tej samej płytki.

:)

Kolega @Mich@ł chyba Cię opacznie zrozumiał ;)

IMHO test z prędkością 1x "wyszedł" znacznie lepiej.

8 )

Mich@ł 19.08.2006 20:22

Cytat:

Napisany przez slawekj
Pro***347;ba do Kolegi o test na BenQ pr***281;dko***347;ci***261; 1x i 8x tej samej p***322;ytki.

:)

In progress..
P***322;yta nagrana jaki***347; miesi***261;c temu.
W tle uruchomiony FF z appletem JAVA, the bat, winamp..

P***322;yta Extreme x16, burn x12..
@slawekj zwracam honor.. Skan x1 s***322;abszy od x8.

x1
http://img242.imageshack.us/img242/9...rd01gr9.th.jpg

x8
http://img511.imageshack.us/img511/1...0122lj5.th.jpg

slawekj 19.08.2006 20:18

Cytat:

Napisany przez Mich@ł
Ale przy takiej prędkości odczytu wykresy są lepsze ;)

Prośba do Kolegi o test na BenQ prędkością 1x i 8x tej samej płytki.

:)

Mich@ł 19.08.2006 20:15

Ale przy takiej pr***281;dko***347;ci odczytu wykresy s***261; lepsze ;)

slawekj 19.08.2006 20:09

Cytat:

Napisany przez Mich@ł
Ale jak ja mówię napędowi: "Skanujemy x8", to ma skanować 8, a nie 3x :>

Napęd może skanować 1-16x.
Ale CD-DVD Speed nie wszystko jeszcze może.

:)

Mich@ł 19.08.2006 20:04

W sumie te PIF jest ma***322;o, wi***281;c OK..
Ale jak ja m***243;wi***281; nap***281;dowi: "Skanujemy x8", to ma skanowa***263; 8, a nie 3x :>

slawekj 19.08.2006 19:50

Cytat:

Napisany przez Mich@ł
@slawekj czemu Pioneer nie rozkręcił płyty bardziej, tylko skanował prędkością 2,63x?
Dużo błędów PIE jak na Verby...

Dokładnie skanuje i liczy błędy. Dlatego tak wolno. :spoko:
Dużo błędów PIE ale za to jaka jakość tych błędów. Mała ilość błędów PIF czyli napęd nie musiał uzywać korekcji.

:)

Mich@ł 19.08.2006 19:27

@slawekj czemu Pioneer nie rozkr***281;ci***322; p***322;yty bardziej, tylko skanowa***322; pr***281;dko***347;ci***261; 2,63x?
Du***380;o b***322;***281;d***243;w PIE jak na Verby...
Cytat:

Napisany przez @ndy
No chyba, ***380;e te no***347;niki zaczynaj***261; podupada***263;...

Nawet mi nie m***243;w, bo wczoraj 100 zam***243;wi***322;em :|

andy 19.08.2006 19:25

Cytat:

Napisany przez gallus
Czy***380;by ocena wy***380;sza od 97 nie by***322;a osi***261;galna dla mojego palnika...

Wi***281;kszo***347;***263; os***243;b na forum bardziej zwraca uwag***281; na ocen***281; ni***380; na poziom i rozmieszczenie b***322;***281;d***243;w PIE/PIF oraz Jitter'a na no***347;niku.

@slawekj jak na Verba to bardzo ***347;redni wypa***322;. No chyba, ***380;e te no***347;niki zaczynaj***261; podupada***263;...

Mich@ł 19.08.2006 19:20

Oj bywa***322;y lepiej nagrane Verby tym palnikiem..
Jitter troch***281; wysoki

slawekj 19.08.2006 19:20

Cytat:

Napisany przez gallus
Tak robie te testy i robię i chyba nigdy nie uda mi się osiągnąc oceny 99 ...(

Wystarczy wypalać i testować na Pionerze 111. :spoko:
Ocena 99 to norma.

:)

andy 19.08.2006 17:46

Jak na Verbatimy to bardzo ***378;le.

gallus 19.08.2006 17:23

Ilość załączników: 4
Tak robie te testy i robię i chyba nigdy nie uda mi się osiągnąc oceny 99 lub chociaż 98, maximum dla mojego benka to 97, a już sporo płytek przetestowałem różnych prodycentów
Teraz palę na Verbach z allegro i ciągle 97 lub mniej....

Testy z małą ilością danych i prawie odrazu po rozpoczęciu testu ustala się ocena i już do końca taka pozostaje
PS Wszystko na FW BSRB
Verbatim DVD+R 16x palony 4x
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1156000678

Verbatim DVD+R 16x palony 8x
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1156000697

A tu już więcej danych ;)
Verbatim DVD+R 16x palony 8x
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1156000678

Verbatim DVD+R 16x palony 12x
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1156000697

Czyżby ocena wyższa od 97 nie była osiągalna dla mojego palnika...:(

VIZZARD 17.08.2006 10:20

Cytat:

Napisany przez slawekj
???
Warto :czytaj:

http://forum.cdrinfo.pl/614234-post3448.html
http://forum.cdrinfo.pl/614243-post3449.html

Prawda czy kłamstwo oparte na obłudzie konstruktorów z Plextora ?

:)

A nie mowiłem?

Dobrze, że jest z nami Plextor :spoko:

Tak byśmy dalej żyli sobie w Matrixie :matrix:

A tak skutecznie nas powyciągali z tych kokonków takich... :tak!:

I teraz możemy smakować pełni życia :jupi:

( Tylko ten pręt taki w szyję muszą wsadzać... :na_ucho: ) :fiu:


:czar:

slawekj 17.08.2006 09:56

Cytat:

Napisany przez VIZZARD
Właśnie!
Pewnie jakiś beznadziejny wypał
Oparty tylko na kłamstwie i obłudzie konstruktorów z BenQ :taktak:

???
Warto :czytaj:

http://forum.cdrinfo.pl/614234-post3448.html
http://forum.cdrinfo.pl/614243-post3449.html

Prawda czy kłamstwo oparte na obłudzie konstruktorów z Plextora ?

:)

VIZZARD 17.08.2006 09:22

Cytat:

Napisany przez Conti
eeeeeeeeee
płyta do deeeeee :'(
sprawdź na plextorzeeeeeee
lub na pioneerzeeeee :czytaj:
prosto do koszaaaaaa :taktak:
:D

Właśnie!

Pewnie jakiś beznadziejny wypał

Oparty tylko na kłamstwie i obłudzie konstruktorów z BenQ :taktak:

A na stacjonarce się nie zacina? :hmm:


^_^

Maciej 17.08.2006 07:57

MCC 003 ...nic dziwnego.

PS. Chocia***380; wcze***347;niej ju***380; nie tak kolorowo ;)

Conti 17.08.2006 07:55

eeeeeeeeee
płyta do deeeeee :'(
sprawdź na plextorzeeeeeee
lub na pioneerzeeeee :czytaj:
prosto do koszaaaaaa :taktak:
:D

P.S.
Odrobina humoru i ironii z rana nie zaszkodzi :haha:

rege_1979 17.08.2006 04:24

Verbatim DVD+R x8 palony x8 BenQ 1640 BSLB
http://regersek.w.interia.pl/benq1.png

Mich@ł 11.08.2006 17:39

Ehh.. Próbowałem każdą prędkością cokolwiek z tych X-DISCów wycisnąć..
Mimo ustawionej prędkości x16 i x12 płyta nagrywała się x8..
A tutaj wypalanie prędkością x2.4.. Przestroga dla tych, którzy myślą, że wolniej=lepiej :D
http://images2.fotosik.pl/123/78a480069bae3960m.jpg

czechoj 10.08.2006 21:24

albo kwas i poliw***281;glan zmatowieje :>

Mich@ł 10.08.2006 20:43

Cytat:

Napisany przez joujoujou
Zostaw, nie wyciskaj, bo soki pójdą... :haha:

:mruga:

To byłoby nawet dobre :D
Dodatkowa warstwa ochronna :>

joujoujou 10.08.2006 20:32

Cytat:

Napisany przez Mich@ł
Już na pewno nic więcej z tych płyt nie wycisnę :P
[...]

Zostaw, nie wyciskaj, bo soki pójdą... :haha:

:mruga:

Mich@ł 10.08.2006 08:37

Ju***380; na pewno nic wi***281;cej z tych p***322;yt nie wycisn***281; :P
http://images3.fotosik.pl/122/ac21e25dd50a9b56m.jpg

Mich@ł 09.08.2006 13:49

Kolejny X-DISC.. :\
http://images3.fotosik.pl/121/c6b902ff012cce74m.jpg
Fatalnie :P

Mich@ł 03.08.2006 18:11

Cytat:

Napisany przez - Deckard -
poszukaj innych np. blupop , polecam "prostore" z saturna

Tak :)
Tylko, że ja jestem bardzo ograniczony tym, co znajdę w sklepie ;)
A takich płyt jeszcze nie spotkałem :P Czytam forum, więc troszkę się orientuję, które są dobre, a których unikać..
Do tej pory z dostępnością Extremów nie było problemu, teraz zniknęły :P
Będę testował inne :) Może odkryję jakąś perełkę :D

- Deckard - 03.08.2006 17:39

Cytat:

Napisany przez Mich@ł
P.S. Nie mogę nigdzie teraz Extremów znaleźć :(

poszukaj innych np. blupop , polecam "prostore" z saturna

Mich@ł 03.08.2006 17:11

XDISC DVD+R x8
Nagrywana x4
12z***322; cake 10szt. w Geant
http://img518.imageshack.us/img518/4...rd01ux0.th.jpg

S***322;abo :\

P.S. Nie mog***281; nigdzie teraz Extrem***243;w znale***378;***263; :(

esem 31.07.2006 20:43

Ilość załączników: 1
TESCO DVD-R 8x nagrywane Nero 8X. Cake 25szt. za ok.23,-zł ;)

slawekj 28.07.2006 16:15

***379;adnej gwarancji nie tracimy, mo***380;emy starszy oryginalny wgra***263; na nowszy z pliku exe bez u***380;ywania WinDWFlash.

Procedura wskazana i bardzo prosta bez ryzyka pod warunkiem, ***380;e mamy UPS.
Bez jest ryzyko w przypadku spadku lub braku napi***281;cia.

:)

raffal 28.07.2006 14:30

no a w tym radzą że jak chcemy wrócić do starszej wersji biosu to należy użyć BQFlasher ( ale trzeba miec zainstalowane Adaptec ASPI Driver bo inaczej program nie widzi nagrywarki ) lub WinDWFlash.

Dlatego wole spytać i nie wpakować się w jakiś problem. Wiadomo przecież że gdybym coś popsuł to gwarancja tego nie obejmie. A wileu z piszących w tym wątku takie rzeczy robiło wiele razy i bardzo dobrze się w tym orientuje.

mensir67pl 28.07.2006 09:45

Cytat:

Napisany przez raffal
czyli co ściagać z BSLB z cdrinfo w postaci exe i jedziemy. W wątku o 1650 ludzie piszą że z nowszego biosu do starszego nie można wracać.



a co pisza w tym ? :(

slawekj 28.07.2006 09:28

Cytat:

Napisany przez raffal
czyli co ściagać z BSLB z cdrinfo w postaci exe i jedziemy. W wątku o 1650 ludzie piszą że z nowszego biosu do starszego nie można wracać.

???
ściągamy BSRB
http://support.benq.com/front/BenqMa...otId=undefined

i wgrywamy z exe. Restart... :spoko:

Można oryginały wcześniejsze dowolnie wgrywać bez ograniczeń na już zainstalowane.

:)

raffal 28.07.2006 09:06

czyli co ***347;ciaga***263; z BSLB z cdrinfo w postaci exe i jedziemy. W w***261;tku o 1650 ludzie pisz***261; ***380;e z nowszego biosu do starszego nie mo***380;na wraca***263;.

Conti 28.07.2006 07:34

Cytat:

Ostatnio zmieniłem bios w nagrywarce na BSQB ale wydaje mi się że nagrywa troche gorzej. Chciałbym spróbować BSLB ale to starsza wersja i chyba nie można tego zrobić tak jak na nowszy.
Najpierw sprawdź, potem pisz :> .
Mam dziwne wrażenie, że wgrywałem różne biosy i tylko się pytał, czy jestem pewny ....
A może to była inna bajka, dawno tego nie robiłem .... :fiu:

Poza tym możesz wgrać BSRB - też przyzwoity biosik.

raffal 28.07.2006 02:58

Ostatnio zmieniłem bios w nagrywarce na BSQB ale wydaje mi się że nagrywa troche gorzej. Chciałbym spróbować BSLB ale to starsza wersja i chyba nie można tego zrobić tak jak na nowszy.
Ściągłem sobie programik BQFlasher ale w zakładce drive nie mam żadnego napędu. Więc co należy zrobić żeby tam był Benq :)

Dodam tylko że Beneq jest podpięty jako Slave

Raus 22.07.2006 15:34

Ilość załączników: 1
Verbatim palony x8


Dla porównania

BenQ 1655 - http://forum.cdrinfo.pl/665209-post527.html

Pioneer 111L - http://forum.cdrinfo.pl/665213-post502.html

czechoj 14.07.2006 13:12

No własnie mam mały problem z paleniam x4, niestety mój Beneq po rozpoczęciu nagrywania z tą predkościa i tylko przy płytach -R zawsze stwierdza "nieprawidłowy nośnik" nagrywa na oko 1/3 płyty a ja wywalam ścierwo do kosza. Prawdopodobnie ale jeszcze nie do końca sprawdziłem (raz tak zrobiem i było git a więcej nie sprawdzałęm)jesli ustawię na symaulacje z paleniem to płyta nagrywa się ok. Przypuszczam ze to wina jednak samego nerona.

raffal 14.07.2006 01:16

Ja dla p***322;yt Verbatima MCC 03 RG20 najlepsze wykresy mia***322;em jak je pali***322;em x4.

czechoj 12.07.2006 17:17

Ilość załączników: 2
A oto następne dwie sztuki Verba-R 16x palone odpowiednio 12x i 8x.
Co ciekawe specjalnie nie widac różnic w jakości palenia w przedziale 16-8x.
12x
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1152717538
8x
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1152717538

czechoj 11.07.2006 08:28

Cytat:

Napisany przez esem
czyli od pewnego momentu każdy nowy soft gorszy od starszego ???

bez przesady, choć faktycznie drastycznej poprawy nie widać:spoko:

esem 10.07.2006 21:16

czyli od pewnego momentu każdy nowy soft gorszy od starszego ???

czechoj 08.07.2006 19:35

Ilość załączników: 1
Verbek-R x16, photo printable palony 16x, chyba nieźle

Zetoxa 07.07.2006 14:35

czyli w przypadku sonówek niech żyje BSRB :taktak:

VIZZARD 07.07.2006 14:14

Ilość załączników: 2
Sony DVD+R x8 burn x8 1640BEGB
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1152274597

Sony DVD+R x8 burn x8 1640BSRB
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1152274597

raffal 05.07.2006 19:24

Verbatim palony X8

http://i53.photobucket.com/albums/g5...123/verbx8.jpg

Verbatimy palone x12

http://i53.photobucket.com/albums/g5...3/verbx121.jpg

http://i53.photobucket.com/albums/g5...3/verbx122.jpg

http://i53.photobucket.com/albums/g5...3/verbx123.jpg

czechoj 05.07.2006 16:54

Tw***243;j Beneq postrada***322; zmys***322;y .............. :>

EX-Skarbek 02.07.2006 20:59

Ostatnio postanowiłem poeksperymentować trochę z różnymi płytkami plus i minus i zauważyłem, że mój BenQ chce palić minusy z prędkością 2,4! :wow: Czy to nie dziwne? Mam najnowszy bios. Prędkość ta występuje w każdym programie do nagrywania. Wie ktoś o co chodzi? :ysz:

VIZZARD 02.07.2006 12:11

Ilość załączników: 2
eProformance DVD+R x8 burn x8 1640BEGB
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1151835273


eProformance DVD+R x8 burn x8 1640BSRB
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1151835273

Conti 01.07.2006 12:56

W***322;a***347;nie po te***347;cie korekcji S***322;awka i po recenzji w necie oraz z powodu ceny o jakie***347; 60z***322; ni***380;szej bardziej przychyla***322;em si***281; ku 165 P6s ni***380; 111D.
Ale jak warto, to warto ...

ryba120 01.07.2006 12:40

Witam.
Fajnie, że jeszcze ktoś testuje nowe biosy i wkleja wyniki.
Ja już dawno z tym skończyłem bo stwierdziłem, że to nie ma sensu.
Co z tego że wynik jest dobry w teście natomiast płytka przycina się na odtwarzaczu stacjonarnym. Mówię tu o płytkach wypalonych na Benq 1640 BSLB.
Natomiast płytki wypalone na NEC 3520 Liggy's 3.06 wypadają w testach nieco gorzej, ale śmigają na DVD stacjonarnym bez zająknięcia. Dodam że używam głównie płytek Verbatim DVD+R x16. Nie wiem jak inni, ale ja z Benq1640 BSLB wcale nie jestem zadowolony wręcz rozczarowany. Teraz służy mi głównie do zgrywania na dysk. Wszystko wypalam NEC-iem.

melag 01.07.2006 12:37

Cytat:

Napisany przez Conti
:piwo:

Czyli biorąc pod uwagę przede wszystkim odczyt płyt i korekcje to kierować się na Pionka model 111 XX (a co po 111 ??) .

Z litkiem sprawa prosta - 1 model SHM 165 P6S
Ale zarówno z tymi LG i Pioneerami to już nie tak prosto wygląda.
Różne literki zarówno po H10 jak i po 111.
Pamiętam, że Vizard pisał o różnicach - jeszcze sobie poczytam.

Jeśli chodzi o korekcję to wg testów @slawkaj najlepiej wypada SHM165P6S, ale Pioneer daje największe możliwości zmiany modelu, oczywiście w obrębie 111.

Kupujesz 111D najniższy model i bez problemu przerabiasz na model jaki Ci się podoba :D

Możesz tez kupić Asus-a DRW-1608P3S (oem 111) i też dowolnie "przerabiać".
Dobry opis modyfikacji TUTAJ

Conti 01.07.2006 12:18

:piwo:

Czyli biorąc pod uwagę przede wszystkim odczyt płyt i korekcje to kierować się na Pionka model 111 XX (a co po 111 ??) .

Z litkiem sprawa prosta - 1 model SHM 165 P6S
Ale zarówno z tymi LG i Pioneerami to już nie tak prosto wygląda.
Różne literki zarówno po H10 jak i po 111.
Pamiętam, że Vizard pisał o różnicach - jeszcze sobie poczytam.

melag 01.07.2006 12:07

Cytat:

Napisany przez Conti
Panowie, co byście poradzili jako drugi napęd do duetu z Benqiem 1640 ??
Chodzi mi głównie o odczyt, Benq jednak potrafi marudzić lub wręcz kichać na niektóre płytki.

Ostatnio wypadłem wogóle z nurtu - praca / nauka / ......

Cenowo, wg. testów i z sentymentu to podoba mi się Lite-On SHM 165 P6S.
Zastanawiam się też nad jakimś LG - nawet nie wiem jakie obecnie są modele - musze jeszcze poczytać.
Pioneer 111 to już chyba droższa impreza, ale jeśli warto .....

Witaj @Conti :piwo:

Gdybym teraz miał kupić dodatkowy napęd bez wahania brałbym Pioneera 111 :taktak:
Duże możliwości podkręcania, labelflash, DVD-RAM, dobra korekcja, b.dobra jakość "palenia".
Z LG na topie są teraz dwa modele H10 i H20, ten drugi z lightscribe.

Conti 01.07.2006 11:32

Panowie, co byście poradzili jako drugi napęd do duetu z Benqiem 1640 ??
Chodzi mi głównie o odczyt, Benq jednak potrafi marudzić lub wręcz kichać na niektóre płytki.

Ostatnio wypadłem wogóle z nurtu - praca / nauka / ......

Cenowo, wg. testów i z sentymentu to podoba mi się Lite-On SHM 165 P6S.
Zastanawiam się też nad jakimś LG - nawet nie wiem jakie obecnie są modele - musze jeszcze poczytać.
Pioneer 111 to już chyba droższa impreza, ale jeśli warto .....

VIZZARD 30.06.2006 23:19

Ilość załączników: 2
Datex DVD+R x4 burn x8 1640BEGB
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1151702569


Datex DVD+R x4 burn x8 1640BSRB
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1151702640

VIZZARD 30.06.2006 21:53

Ilość załączników: 2
Blupop Music DVD+R x8 burn x8 1640BEGB
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1151697344


Blupop Music DVD+R x8 burn x8 1640BSRB
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1151697344



I znowuż na dwoje babka wróżyła...


:D

VIZZARD 30.06.2006 21:28

Cytat:

Napisany przez esem
czyli czekamy na następne testy ???
póki co BIOSu nie zmieniamy... :spoko:

In progress...


:D

esem 30.06.2006 21:20

Cytat:

Napisany przez VIZZARD
W granicach błędu

Biorąc pod uwagę jakość Titanumów można przyjąć, że w tym przypadku są jednakie

:taktak:

czyli czekamy na następne testy ???
póki co BIOSu nie zmieniamy... :spoko:

VIZZARD 30.06.2006 21:12

Cytat:

Napisany przez esem
Czyli BSRB minimalnie gorszy ???

W granicach błędu

Biorąc pod uwagę jakość Titanumów można przyjąć, że w tym przypadku są jednakie

:taktak:

esem 30.06.2006 21:02

Czyli BSRB minimalnie gorszy ???

VIZZARD 30.06.2006 20:57

Ilość załączników: 2
Titanum DVD-R x8 burn x8 1640BEGB
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1151694034


Titanum DVD-R x8 burn x8 1640BSRB
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1151694034

esem 29.06.2006 18:44

Nieciekawie to wygląda ;)
Wnioski ???

gallus 29.06.2006 10:33

Ilość załączników: 2
TDK DVD+R 16x palony 4x @BSRB
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1151570131

TDK DVD+R 16x palona 8x @BSQB
http://forum.cdrinfo.pl/attachments/...g?d=1149864181

TDK DVD+R 16x palona 8x @BSQB test @BSRB, p***322;ytka przele***380;a***322;a troch***281; w tubie...
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1151571100

Czyli p***322;ytka wypada troch***281; lepiej na nowym biosie ;)

Mich@ł 29.06.2006 06:45

Cytat:

Napisany przez mensir67pl

Ten Twój link działa ;)

mensir67pl 29.06.2006 06:39

Cytat:

Napisany przez Mich@ł
Trzeba będzie coś wypalić :fiu:

--edit--

Link na stronę PL działa.. Link do biosu nie stronie PL już nie :D

dziala dziala :P

ftp://62.2.173.100/dvd-rw/firmware/dw1640/bsrb.zip

Mich@ł 29.06.2006 06:31

Trzeba będzie coś wypalić :fiu:

--edit--

Link na stronę PL działa.. Link do biosu nie stronie PL już nie :D


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:59.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.