![]() |
Cytat:
We Wrocku w Delfinie są po 7 zł/szt |
Cytat:
PS Swoje Verby kupowa***322;em z tego "sklepu" i chyba zn***243;w u nich kupi***281; poniewa***380; pude***322;ka na 10 CD/DVD maj***261; w najni***380;szej cenie... PS Mo***380;e znacie jakie***347; inne sklepy/sprzedaj***261;cych na allegro posiadaj***261;cych takie pude***322;ka i Verbatimy w miar***281; niskich cenach - bo ja jako***347; nie mog***281; znale***378;***263;? |
Kupuje p***322;ytki w tej Cd manii z Krakowa . Dobra firma ( jak to mo***380;na nazwa***263; firm***261;)
http://www.cdmania.pl/ |
Cytat:
Dobre jak nic! :taktak: || |
Cytat:
|
...... biedronki :D kiedy w sprzedazy
TITANUM DL X2.4 8,5 GB http://www.allegro.pl/item122632117_...ty_krakow.html |
Ilość załączników: 1
28 sierpnia - biedronka znosi nowa dostawe ;)
|
Verbatim x16, palony x8..
Made in India. Kupiony na Allegro. Wypalony plik tekstowy nero :D http://img241.imageshack.us/img241/3...rd01hm4.th.jpg |
to ja jeszcze dodam świeży wypał Plextor DVD+R 16x palony 16x na tym co widać. doszedł równo do 16x na samym końcu.
|
Cytat:
:) |
Cytat:
Nasuwa si***281; wniosek, ***380;e dla YUDEN000 T03 PIF powy***380;ej 2k to norma... :hmm: |
Plextor +Rx16 palony 16x :spoko:
:) |
Cytat:
palone na tym co widać 16x a do ilu się rozpędziło to nie wiem, bo palone DeepBurnerem...(ale wyło strasznie, więc szybko było :) ) http://img388.imageshack.us/img388/9...0061306qg7.png i palenie 8x http://img180.imageshack.us/img180/3...0061338tj6.png i znowu 8x http://img245.imageshack.us/img245/6...0061434bj3.png |
Cytat:
|
Mam m.in. od Plextora - my***347;lisz, ***380;e to te***380; podr***243;by? :P
Musz***281; eda poprosi***263; o testy, bo te***380; te plextory ma. :idea: |
Cytat:
pala sie jak Titanum ( na tym MID-e) |
Mam yudeny z kilku r***243;***380;nych ***378;r***243;de***322;, i musz***281; przyzna***263;, ***380;e jestem rozczarowany... :|
|
Mo***380;e trafi***322;a Ci si***281; ****ana seria...
|
Cytat:
W Poznaniu, zakup tradycyjną metodą czyli sklep na Wildzie. |
Cytat:
Cytat:
Wracaj***261;c do skan***243;w to p***322;ytki s***261; nagrane tragicznie :] Gdzie kupowa***322;e***347; ? |
Ilość załączników: 4
Kupiłem ostatnio kolejną partię verbatimów DVD+R.
Jaka była moja radość jak zobaczyłem napis "Made in Japan". No ale na tym się skonczyło. Nie wiem co sie dzieje z tym producentem, ale tak źle jeszcze zadne płyty mi się nie wypalały. Totalna porażka. http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1156260376 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1156260376 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1156260376 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1156260376 Druga sprawa trochę nie na temat, ale proszę o wyrozumiałość. Co trzeba zrobić aby zostać zbanowanym na tym forum? Po długiej nieobecności wchodzę ostatnio na forum, loguje się, przechodzę do tej sekcji i co widzę: "Albo nie jesteś zalogowany(a) albo nie masz uprawnień by obejrzeć żądaną stronę. Może tak być z kilku powodów: Jeżeli właśnie sie zarejestrowałeś(aś) musisz poczekać aż otrzymasz emaila z kodem aktywacyjnym. Do tego czasu nie możesz korzystać ze wszystkich funkcji forum. Nie masz prawa do oglądania tej strony - być może próbujesz zaglądnąć do działu do którego nie masz praw dostępu lub próbujesz wyedytować czyjąś wiadomość Istnieje też możliwość, że Twoje konto zostało zablokowane przez moderatora forum" O co chodzi? Teraz oczywiście korzystam z nowego konta. Ale chciałbym odzyskać stare i dowiedzieć się czym zawiniłem. |
Cytat:
|
Mam pytanko czy warto si***281; przesi***261;***347;***263; z BSLB na najnowszy bios BSRB ?? za info wielkie dzi***281;ki
|
zaraz po 7.00 jeszcze byly :(
|
Cytat:
patrzyłem o 7:55 |
NIe wiem czy bylo, ale mozna kuppic 1640 za 140zł http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=19729
|
Qscany od 2,4x - 16x
Tylko 16x by***322;o not supported ;) http://img163.imageshack.us/img163/8...scan24xso9.png http://img478.imageshack.us/img478/5...qscan4xan4.png http://img130.imageshack.us/img130/1...qscan8xxx1.png http://img254.imageshack.us/img254/8...scan12xll1.png http://img56.imageshack.us/img56/413...scan16xli8.png I Co na to powiecie? :D Z jak***261; pr***281;dko***347;ci***261; pali***263; kolejn***261; p***322;ytk***281;, mo***380;e jakie***347; inne ustawienia? :D |
@gallus na tym biosie na kt***243;rym b***281;dziesz je wypala***322; ;)
|
Cytat:
PS Szukam w***322;asnie czego***347; do nagrania i najlepsze jest to, ze prawie 80GB mam zawalone ale nagra***263; nie ma co bo nic nie zajmuje ponad 4GB ;) |
@gallus te Verby to totalna pora***380;ka...
Gdy b***281;dziesz znowu nagrywa***322; zr***243;b QScan tych no***347;nik***243;w. |
Kurcze strasznie wysoki Jitter i du***380;o b***322;***281;d***243;w PIE..
Ko***322;o ***347;rody/czwartku podrzuc***281; par***281; test***243;w na biosie begb.. |
Ilość załączników: 4
Zrobi***322;em ma***322;y test i wynika z niego, ***380;e moje Verbatimy DVD+R 16x pal***261; si***281; lepiej na biosie BSRB (Tutaj palone i testowane na BSRB) a poni***380;ej palone na na BSLB
Verbatim DVD+R 16x palony 8x na BSLB test na BSLB http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1156095255 Verbatim DVD+R 16x palony 8x na BSLB test na BSRB http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1156095255 Verbatim DVD+R 16x palony 12x na BSLB test na BSLB http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1156095255 Verbatim DVD+R 16x palony 12x na BSLB test na BSRB http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1156095255 |
Znacznie lepiej mo***380;e nie, ale lepiej :)
Co wi***281;cej, podczas testu pr***281;dko***347;ci***261; 1x mia***322;em znacznie bardziej obci***261;***380;ony komputer ;) |
Cytat:
IMHO test z prędkością 1x "wyszedł" znacznie lepiej. 8 ) |
Cytat:
P***322;yta nagrana jaki***347; miesi***261;c temu. W tle uruchomiony FF z appletem JAVA, the bat, winamp.. P***322;yta Extreme x16, burn x12.. @slawekj zwracam honor.. Skan x1 s***322;abszy od x8. x1 http://img242.imageshack.us/img242/9...rd01gr9.th.jpg x8 http://img511.imageshack.us/img511/1...0122lj5.th.jpg |
Cytat:
:) |
Ale przy takiej pr***281;dko***347;ci odczytu wykresy s***261; lepsze ;)
|
Cytat:
Ale CD-DVD Speed nie wszystko jeszcze może. :) |
W sumie te PIF jest ma***322;o, wi***281;c OK..
Ale jak ja m***243;wi***281; nap***281;dowi: "Skanujemy x8", to ma skanowa***263; 8, a nie 3x :> |
Cytat:
Dużo błędów PIE ale za to jaka jakość tych błędów. Mała ilość błędów PIF czyli napęd nie musiał uzywać korekcji. :) |
@slawekj czemu Pioneer nie rozkr***281;ci***322; p***322;yty bardziej, tylko skanowa***322; pr***281;dko***347;ci***261; 2,63x?
Du***380;o b***322;***281;d***243;w PIE jak na Verby... Cytat:
|
Cytat:
@slawekj jak na Verba to bardzo ***347;redni wypa***322;. No chyba, ***380;e te no***347;niki zaczynaj***261; podupada***263;... |
Oj bywa***322;y lepiej nagrane Verby tym palnikiem..
Jitter troch***281; wysoki |
Cytat:
Ocena 99 to norma. :) |
Jak na Verbatimy to bardzo ***378;le.
|
Ilość załączników: 4
Tak robie te testy i robię i chyba nigdy nie uda mi się osiągnąc oceny 99 lub chociaż 98, maximum dla mojego benka to 97, a już sporo płytek przetestowałem różnych prodycentów
Teraz palę na Verbach z allegro i ciągle 97 lub mniej.... Testy z małą ilością danych i prawie odrazu po rozpoczęciu testu ustala się ocena i już do końca taka pozostaje PS Wszystko na FW BSRB Verbatim DVD+R 16x palony 4x http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1156000678 Verbatim DVD+R 16x palony 8x http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1156000697 A tu już więcej danych ;) Verbatim DVD+R 16x palony 8x http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1156000678 Verbatim DVD+R 16x palony 12x http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1156000697 Czyżby ocena wyższa od 97 nie była osiągalna dla mojego palnika...:( |
Cytat:
Dobrze, że jest z nami Plextor :spoko: Tak byśmy dalej żyli sobie w Matrixie :matrix: A tak skutecznie nas powyciągali z tych kokonków takich... :tak!: I teraz możemy smakować pełni życia :jupi: ( Tylko ten pręt taki w szyję muszą wsadzać... :na_ucho: ) :fiu: :czar: |
Cytat:
Warto :czytaj: http://forum.cdrinfo.pl/614234-post3448.html http://forum.cdrinfo.pl/614243-post3449.html Prawda czy kłamstwo oparte na obłudzie konstruktorów z Plextora ? :) |
Cytat:
Pewnie jakiś beznadziejny wypał Oparty tylko na kłamstwie i obłudzie konstruktorów z BenQ :taktak: A na stacjonarce się nie zacina? :hmm: ^_^ |
MCC 003 ...nic dziwnego.
PS. Chocia***380; wcze***347;niej ju***380; nie tak kolorowo ;) |
eeeeeeeeee
płyta do deeeeee :'( sprawdź na plextorzeeeeeee lub na pioneerzeeeee :czytaj: prosto do koszaaaaaa :taktak: :D P.S. Odrobina humoru i ironii z rana nie zaszkodzi :haha: |
Verbatim DVD+R x8 palony x8 BenQ 1640 BSLB
http://regersek.w.interia.pl/benq1.png |
Ehh.. Próbowałem każdą prędkością cokolwiek z tych X-DISCów wycisnąć..
Mimo ustawionej prędkości x16 i x12 płyta nagrywała się x8.. A tutaj wypalanie prędkością x2.4.. Przestroga dla tych, którzy myślą, że wolniej=lepiej :D http://images2.fotosik.pl/123/78a480069bae3960m.jpg |
albo kwas i poliw***281;glan zmatowieje :>
|
Cytat:
Dodatkowa warstwa ochronna :> |
Cytat:
:mruga: |
Ju***380; na pewno nic wi***281;cej z tych p***322;yt nie wycisn***281; :P
http://images3.fotosik.pl/122/ac21e25dd50a9b56m.jpg |
|
Cytat:
Tylko, że ja jestem bardzo ograniczony tym, co znajdę w sklepie ;) A takich płyt jeszcze nie spotkałem :P Czytam forum, więc troszkę się orientuję, które są dobre, a których unikać.. Do tej pory z dostępnością Extremów nie było problemu, teraz zniknęły :P Będę testował inne :) Może odkryję jakąś perełkę :D |
Cytat:
|
XDISC DVD+R x8
Nagrywana x4 12z***322; cake 10szt. w Geant http://img518.imageshack.us/img518/4...rd01ux0.th.jpg S***322;abo :\ P.S. Nie mog***281; nigdzie teraz Extrem***243;w znale***378;***263; :( |
Ilość załączników: 1
TESCO DVD-R 8x nagrywane Nero 8X. Cake 25szt. za ok.23,-zł ;)
|
***379;adnej gwarancji nie tracimy, mo***380;emy starszy oryginalny wgra***263; na nowszy z pliku exe bez u***380;ywania WinDWFlash.
Procedura wskazana i bardzo prosta bez ryzyka pod warunkiem, ***380;e mamy UPS. Bez jest ryzyko w przypadku spadku lub braku napi***281;cia. :) |
no a w tym radzą że jak chcemy wrócić do starszej wersji biosu to należy użyć BQFlasher ( ale trzeba miec zainstalowane Adaptec ASPI Driver bo inaczej program nie widzi nagrywarki ) lub WinDWFlash.
Dlatego wole spytać i nie wpakować się w jakiś problem. Wiadomo przecież że gdybym coś popsuł to gwarancja tego nie obejmie. A wileu z piszących w tym wątku takie rzeczy robiło wiele razy i bardzo dobrze się w tym orientuje. |
Cytat:
a co pisza w tym ? :( |
Cytat:
ściągamy BSRB http://support.benq.com/front/BenqMa...otId=undefined i wgrywamy z exe. Restart... :spoko: Można oryginały wcześniejsze dowolnie wgrywać bez ograniczeń na już zainstalowane. :) |
czyli co ***347;ciaga***263; z BSLB z cdrinfo w postaci exe i jedziemy. W w***261;tku o 1650 ludzie pisz***261; ***380;e z nowszego biosu do starszego nie mo***380;na wraca***263;.
|
Cytat:
Mam dziwne wrażenie, że wgrywałem różne biosy i tylko się pytał, czy jestem pewny .... A może to była inna bajka, dawno tego nie robiłem .... :fiu: Poza tym możesz wgrać BSRB - też przyzwoity biosik. |
Ostatnio zmieniłem bios w nagrywarce na BSQB ale wydaje mi się że nagrywa troche gorzej. Chciałbym spróbować BSLB ale to starsza wersja i chyba nie można tego zrobić tak jak na nowszy.
Ściągłem sobie programik BQFlasher ale w zakładce drive nie mam żadnego napędu. Więc co należy zrobić żeby tam był Benq :) Dodam tylko że Beneq jest podpięty jako Slave |
Ilość załączników: 1
Verbatim palony x8
Dla porównania BenQ 1655 - http://forum.cdrinfo.pl/665209-post527.html Pioneer 111L - http://forum.cdrinfo.pl/665213-post502.html |
No własnie mam mały problem z paleniam x4, niestety mój Beneq po rozpoczęciu nagrywania z tą predkościa i tylko przy płytach -R zawsze stwierdza "nieprawidłowy nośnik" nagrywa na oko 1/3 płyty a ja wywalam ścierwo do kosza. Prawdopodobnie ale jeszcze nie do końca sprawdziłem (raz tak zrobiem i było git a więcej nie sprawdzałęm)jesli ustawię na symaulacje z paleniem to płyta nagrywa się ok. Przypuszczam ze to wina jednak samego nerona.
|
Ja dla p***322;yt Verbatima MCC 03 RG20 najlepsze wykresy mia***322;em jak je pali***322;em x4.
|
Ilość załączników: 2
A oto następne dwie sztuki Verba-R 16x palone odpowiednio 12x i 8x.
Co ciekawe specjalnie nie widac różnic w jakości palenia w przedziale 16-8x. 12x http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1152717538 8x http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1152717538 |
Cytat:
|
czyli od pewnego momentu każdy nowy soft gorszy od starszego ???
|
Ilość załączników: 1
Verbek-R x16, photo printable palony 16x, chyba nieźle
|
czyli w przypadku sonówek niech żyje BSRB :taktak:
|
Ilość załączników: 2
Sony DVD+R x8 burn x8 1640BEGB
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1152274597 Sony DVD+R x8 burn x8 1640BSRB http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1152274597 |
|
Tw***243;j Beneq postrada***322; zmys***322;y .............. :>
|
Ostatnio postanowiłem poeksperymentować trochę z różnymi płytkami plus i minus i zauważyłem, że mój BenQ chce palić minusy z prędkością 2,4! :wow: Czy to nie dziwne? Mam najnowszy bios. Prędkość ta występuje w każdym programie do nagrywania. Wie ktoś o co chodzi? :ysz:
|
Ilość załączników: 2
eProformance DVD+R x8 burn x8 1640BEGB
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1151835273 eProformance DVD+R x8 burn x8 1640BSRB http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1151835273 |
W***322;a***347;nie po te***347;cie korekcji S***322;awka i po recenzji w necie oraz z powodu ceny o jakie***347; 60z***322; ni***380;szej bardziej przychyla***322;em si***281; ku 165 P6s ni***380; 111D.
Ale jak warto, to warto ... |
Witam.
Fajnie, że jeszcze ktoś testuje nowe biosy i wkleja wyniki. Ja już dawno z tym skończyłem bo stwierdziłem, że to nie ma sensu. Co z tego że wynik jest dobry w teście natomiast płytka przycina się na odtwarzaczu stacjonarnym. Mówię tu o płytkach wypalonych na Benq 1640 BSLB. Natomiast płytki wypalone na NEC 3520 Liggy's 3.06 wypadają w testach nieco gorzej, ale śmigają na DVD stacjonarnym bez zająknięcia. Dodam że używam głównie płytek Verbatim DVD+R x16. Nie wiem jak inni, ale ja z Benq1640 BSLB wcale nie jestem zadowolony wręcz rozczarowany. Teraz służy mi głównie do zgrywania na dysk. Wszystko wypalam NEC-iem. |
Cytat:
Kupujesz 111D najniższy model i bez problemu przerabiasz na model jaki Ci się podoba :D Możesz tez kupić Asus-a DRW-1608P3S (oem 111) i też dowolnie "przerabiać". Dobry opis modyfikacji TUTAJ |
:piwo:
Czyli biorąc pod uwagę przede wszystkim odczyt płyt i korekcje to kierować się na Pionka model 111 XX (a co po 111 ??) . Z litkiem sprawa prosta - 1 model SHM 165 P6S Ale zarówno z tymi LG i Pioneerami to już nie tak prosto wygląda. Różne literki zarówno po H10 jak i po 111. Pamiętam, że Vizard pisał o różnicach - jeszcze sobie poczytam. |
Cytat:
Gdybym teraz miał kupić dodatkowy napęd bez wahania brałbym Pioneera 111 :taktak: Duże możliwości podkręcania, labelflash, DVD-RAM, dobra korekcja, b.dobra jakość "palenia". Z LG na topie są teraz dwa modele H10 i H20, ten drugi z lightscribe. |
Panowie, co byście poradzili jako drugi napęd do duetu z Benqiem 1640 ??
Chodzi mi głównie o odczyt, Benq jednak potrafi marudzić lub wręcz kichać na niektóre płytki. Ostatnio wypadłem wogóle z nurtu - praca / nauka / ...... Cenowo, wg. testów i z sentymentu to podoba mi się Lite-On SHM 165 P6S. Zastanawiam się też nad jakimś LG - nawet nie wiem jakie obecnie są modele - musze jeszcze poczytać. Pioneer 111 to już chyba droższa impreza, ale jeśli warto ..... |
Ilość załączników: 2
Datex DVD+R x4 burn x8 1640BEGB
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1151702569 Datex DVD+R x4 burn x8 1640BSRB http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1151702640 |
Ilość załączników: 2
Blupop Music DVD+R x8 burn x8 1640BEGB
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1151697344 Blupop Music DVD+R x8 burn x8 1640BSRB http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1151697344 I znowuż na dwoje babka wróżyła... :D |
Cytat:
:D |
Cytat:
póki co BIOSu nie zmieniamy... :spoko: |
Cytat:
Biorąc pod uwagę jakość Titanumów można przyjąć, że w tym przypadku są jednakie :taktak: |
Czyli BSRB minimalnie gorszy ???
|
Ilość załączników: 2
Titanum DVD-R x8 burn x8 1640BEGB
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1151694034 Titanum DVD-R x8 burn x8 1640BSRB http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1151694034 |
Nieciekawie to wygląda ;)
Wnioski ??? |
Ilość załączników: 2
TDK DVD+R 16x palony 4x @BSRB
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1151570131 TDK DVD+R 16x palona 8x @BSQB http://forum.cdrinfo.pl/attachments/...g?d=1149864181 TDK DVD+R 16x palona 8x @BSQB test @BSRB, p***322;ytka przele***380;a***322;a troch***281; w tubie... http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1151571100 Czyli p***322;ytka wypada troch***281; lepiej na nowym biosie ;) |
Cytat:
|
Cytat:
ftp://62.2.173.100/dvd-rw/firmware/dw1640/bsrb.zip |
Trzeba będzie coś wypalić :fiu:
--edit-- Link na stronę PL działa.. Link do biosu nie stronie PL już nie :D |
| Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:59. |
Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.