![]() |
Cytat:
alcohol - z opcja ignoruj bedy..... |
Cytat:
|
Ilość załączników: 1
Titanum DVD+R 8x, nagrywane Nero 8X. Geant, 10szt, 11,coś tam zł. :P
|
Cytat:
Czym kasowales (program) ? |
nie bede zakladac nowego tematu, a ze palnik namieszal i jest to 1640 to napisze tu:P uprzedzam ze uzylem opcji szukaj.
nagralem dvd-rw i teraz za cholere nie moge jej skasowa***263;. o ile sie nie myle to book type zmienil sie na dvd-rom. jednak nie moge powrocic z nim do dvd-rw albo niepotrafie! dvdinfo pro wykrywa mi ze niby jest dvd-rw,a w windzie ikona napedu z plytka jako dvd-rom. argh! |
TEŻ :piwo:
|
BEGB :D
:klnie: Dlaczego nie można pisać dużymi literami?! Dopiero po siódmej edycji i jakimś kombinowaniu wchodzi... :pytanie: |
Bslb
|
jestem nie na czasie z tym tematem i pytanko, przy ktorym biosie zostac ?
|
Cytat:
A nie chciałbym lać wody byle do 7k :> Ale dzięki za wsparcie na parcie || :mruga: A co do nowego biosu - to popieram :czytaj: |
IMAO Nie warto.
@Vizzard myslalem ze przeskoczy***322;e***347; juz 7k, a widze, ***380;e "opadasz" :P |
Powiedzcie lepiej czy warto wgrac ten najnowszy bios??
|
Cytat:
Bo był stary! Poza tym trza było dobrze wpiąć! A nie gadać o złotych stykach :nie: Cytat:
Bo nie wiem i nie mogę się zdecydować :idea: W tych wypowiedziach każde słowo jest starannie ważone :taktak: I zaprawdę powiadam ci - każde jest na wagę złota :tak!: Więc złote styki to pikuś :D Cytat:
I pomogło prawidłowe wpiecie zwykłego molexa :czytaj: Który koło złota nawet nie leżał :nie: :czar: |
Tak stary dobry Chiefteca 420W, jak pi***281;knie mi zjara***322; ganiazdo zasilania p***322;yty g***322;***243;wnej. Ale nie r***243;bmy OT. VIZZARD jak nie masz nic sensownego do powiedzenia to mo***380;e nic nie m***243;w. No fakt z ortografi***261; jestem troch***281; na bakier. Czy w tym temacie mia***322; ju***380; kto***347; podobny problem, bo szukaj***261;c nie znlaz***322;em?
|
Cytat:
Oh Shit! :klnie: Jutro lecę do sklepu po złoto! :taktak: Ktoś chce Chiefteca 420W ? :pytanie: Ale od razu zaznaczam że styki ma zwykłe, więc zbyt wiele nie ma co się spodziewać :nie: :smutny: || |
Porz***261;dn***261; to mo***380;e widzia***322;,a"po***380;***261;dn***261;" to napewno nie.Sorry za OT.
|
Oj VIZZARD widze ***380;e nigdy nie widzia***322;e***347; po***380;***261;dnej zasi***322;ki do kompa. Co jeszcze ciekawego powiesz?
|
Co jest z moim Benq? :/
Juz 5 plyt nie wypalilem. 3 rozne rodzaje nisnikow i ciagle to samo. Na BSLB jak i na BSPB. Wgralem ASPI 1.8 i dalej to samo :/ Jakies pomysly co z tym zrobic? Po wgraniu nowego biosu takie problemy mam. Wgralem spowrotem BSLB i ndal nie nagrywa mi plyt. Raz udalo mi sie jakies RW nagrac. |
Cytat:
Chyba, że był robiony u złotnika albo kupowany w Emiratach Arabskich - tam lubią takie rzeczy || Cytat:
Tuningowane BenQ Turbo czyli TurBenQ? :mruga: :czar: |
No w***322;a***347;nie te***380; przed chwil***261; o tym pomy***347;la***322;em. Teraz poczekam na odpowied***378; od Pomocy Technicznej BenQ. Pozdro
|
Cytat:
|
Tak wiem o tym ***380;e wtyczka molex ma dwa napi***281;cia. Zmienia***322;em wtyczke i nic to nie da***322;o pozatym styki s***261; z***322;ocone wi***281;c kwestia zailania jest w***261;tpliwa. Je***347;li nawet to zasialnie to jak wyt***322;umaczy***263; to przyspieszone wysuwanie?
|
Cytat:
Chyba wiesz, że na molexie są dwa napięcia? :czytaj: Uwierz, jeżeli chcesz to zmienić Albo zastanawiaj się dalej :hmm: Możesz ewentualnie wpiąć innego molexa miast tego i zobaczymy co się stanie :> |
A to przepraszam, nie zauważyłem tej opcji. Widze że wiele ludzi ogląda "Taniec z Gwiazdami";) Wracając do tematu to nie kwestia zasilania bo jak czasami to wysuwanie się "zawiesi" z płytka w sierodku to diodka się świeci, więc zasilanie odpada no i to przyspieszone wysuwanie
|
Ilość załączników: 1
Cytat:
Ależ Pan się myli Panie Prezydencie Jest taka opcja wyszukiwania w dyskusji :taktak: A w stosunku do przerywanego wysuwania tacki i pukania :banan3: To sprawa jest bardzo prosta :taktak: Wystarczy dobrze z tyłu napędu zasadzić molexa, albo nim jeszcze trochę poruszać Może styki nie kontaktują? :> BTW Proszę pozdrowić Olę :tancerka: Na pewno bardzo spłakana po wczorajszej przegranej :buu: :czar: |
Witam. Ja mam pytanko z innej beczki. By***263; mo***380;e by***322;o to na forum ale nie chce mi si***281; wertowa***263; 242 stron, a wyszukiwarka nie szuka tylko w temacie o BenQ 1640 wi***281;c pytam. Czy kto***347; mia***322; problemy z wysuwaniem tacki, a konkretnie brak reakcji na przycisk wysuwania. Mam tak od czasu do czasu, jak pukne w plastik od tacki to si***281; wysuwa ale jak by z wi***281;ksz***261; pr***281;dko***347;cia i szybciej wsuwa. Z g***243;ry dzi***281;ki za pomoc
|
Cytat:
Jednak samo to się nie wcięło :fiu: Ale miło mi, że zauważyłeś Są jeszcze jednak na świecie prawdziwi fani :jezyk: :piwo: |
Cytat:
|
Cytat:
Z kilku tematów wcięło Twoje posty :taktak: Jak będzie 7k to daj screena (mogę nie upolować) ceramikę trzeba czymś udekorować ;) |
Verbatim Cake 50 DVD+R 16x (Komputronik.pl)
Made in India Mitsubishi Chemical Company http://img313.imageshack.us/img313/4...5may200618.png Palone 8x |
Cytat:
Może im się Domestos rozlał? :idea: No sam już nie wiem :nie: :czar: |
Cytat:
|
Ilość załączników: 3
A oto wyniki "analiz" płyt Platinet -R-8x palonych 4x i 8x
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1147557424 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1147557424 Ciekawe ze prędkość wyższa prędkość nagrywania dla tego nośnika dała wyższą jakość oraz dla porównania Palona na Pionku-110 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1147557424 |
Ilość załączników: 1
X extreme DVD-R x8, nagrywane nero x8, 0,80zł/szt.
|
|
... drogo jak cholera, w Apollo po 175 zł.
|
Cytat:
Już kupiłem bilet na pociąg... :> :D |
Cytat:
Jakby nie chcieli dostarczyc :hmm:do kupujesz jeszcze lodowke czy cos wiekszego przy okazji i juz masz:taktak: |
Cytat:
:fiu: |
Ciekawostka przyrodnicza dla fanów 1640 z okolic Śląska. Dzisiaj odwiedziłem Media Markt w Chorzowie po kilkutygodniowej przerwie i ze zdziwieniem zauważyłem że BenQ 1640 jeszcze są do kupienia. Wersja BOX za 199 PLN.
|
Ilość załączników: 1
titanum 8x palony 8x bios BSLB
stary zapas wynik taki se, test transferu ok, moze byc :P |
|
tu masz inny, link do biosa...http://dvd-rw.hoppy.tk/modules/mydow...?cid=16&lid=21
|
Cytat:
Masz inny ??? Preferowane języki: angielski, niemiecki... |
|
A jak można przejść na BEGB ???
Sorry za lamerstwo, leniwy się robię na starość... |
Ilość załączników: 1
I prawdziwa perełka ||
ThinkXtra DVD-R x8 burn x8 be1640BEGB |
Ilość załączników: 1
Stary dobry BEGB i nowe dobre Titanumy - tym razem od MMC :mruga:
Titanum DVD+R x8 burn x8 be1640BEGB |
Ilość załączników: 1
Do kompletu jeszcze wrzucę wykresik verba minusa (te co wyżej)
ale palonego x12 |
plusy x16 MCC 004, cały czas tak samo się palą, kupuję tylko z jednego źródła,
ale te minusy mnie zaskoczyły niekorzystnie :( |
Gdyby nie ta ko***324;c***243;wka by***322;oby nienajgorzej. Ale i tak ostatnio Verby sie popsu***322;y.
|
Ilość załączników: 4
No ładne jaja :\
Ostatnio palę wyłącznie na Verbach + x16 (MCC 004) z prędkością x4 I tak to zwykle wygląda , rewelacji nie ma ale jest OK. http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1147030897 Ale właśnie kupiłem przez pomyłkę Verby x 16 minusy (MCC 3RG20) fatalnie to wygląda :wow: Palone x4 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1147030897 Palone x8 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1147030897 Palone x16 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1147030897 |
187
|
Ilość załączników: 1
A tak przy okazji
Powrót do starego dobrego BEGB I słodka chwila z Nero CD-DVD Speed :mruga: Sony DVD+R x8 burn x8 be1640BEGB |
Cytat:
7k już na horyzoncie Ja zapier****m a wy mnie/się gońcie! :> :czar: |
Vizzard prosze zmobilizuj si***281; jeszcze tylko 189
|
Cytat:
BTW Firmware nowe było ( patrz posty powyżej ) :> Ale już się zmyło :taktak: || |
Cytat:
Czas przejść na wyższy poziom palenia, 2-warstwowy :D Verb DL to już tylko 3 paczki fajek :taktak: |
Cytat:
PS Prosze odpowiedz szybciej zamontujesz sobie nowy FW:) |
Cytat:
Postawić można TU :czytaj: :mruga: |
Cytat:
Ale z Biedronki wypalają się zupełnie podobnie :taktak: Przynajmniej u mnie :> :mruga: |
Vizzard skad masz te Titanum czy to te z Biedronki?
|
Ilość załączników: 1
Ostatnio nabyłem 3 szt Platinium DL x2.4 , neron dawał możliwość wypału tylko x2.4,
no i wszystki 3 szt szlag trafił po około 40-70% pierwszej warstwy. Oglądając nośnik widoczne były nieregularne plamy których jakby ich laser nie dotknął :P Potem kupiłem Verbatimki DL x2.4 , neron dał możliwość wypału x2.4, x4 i x8 , jako że płytki są x2.4 Certified, to ustawiłem nerona na 2.4 i huzia, a tu mina, "błąd nośnika" :D No to ustawiłem na x4 i wypał się udał :spoko: Wykres chyba taki sobie, ale płyta poprawnie działą w stacjonarnym i w kompie. Muszę z biosami poeksperymentować, chyba że już ktoś się bawi, to dajcie linka bo ostatnio leń straszliwy ze mnie i szukać mi się nie chce :P |
Ilość załączników: 1
A tu wypał dzisiejszy - żeby nie było, że to przypadek
Kolejna płytka z cake'a Titanum DVD+R x8 burn x8 be1640BEGB |
Ilość załączników: 2
Titanum DVD+R x8 burn x8 be1640BSPB
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1146853004 I dla porównania Titanum DVD+R x8 burn x8 be1640BEGB http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1146853075 Wolę BEGB :przybij5: |
czyli wcale nie tak najgorzej:)
|
Ilość załączników: 1
Esperanza x8 palona x8
|
Cytat:
Muszę kiedyś przecież zjeść, wysrać się i zapłacić rachunek za internet, no nie? || Więc nie poganiaj mnie bo tracę oddech... :\ :czar: |
Vizzard nie próbuj, to nie jest zabawa dla nowicjuszy, aby wgrać poprawnie firmware należy napisać co najmniej 7000 postów na cdrinfo :>
|
To może se wgram? :idea:
A jak to się robiło? :> :niepow: |
Ilość załączników: 1
Cytat:
|
Cytat:
Jeszcze szybciej || ? |
A na tym BSPB skanowanie w QScanie też idzie tak szybko jak w biosach wyższych od BSLB
Czy tak samo wolno jak w BSLB? :pytanie: |
Ilość załączników: 2
Cytat:
Żeby niebyło wypaliłem płytkę DVD:> Płytka BenQ x8 palona x8 wynik całkiem ładny, więc dam jeszcze sznsę temu biosikowi. ps. Wie ktoś czy można coś zrobić z tym odczytem płytek podczas skanowania jakości? Chodzi oczywiście o to że napęd co chwila się zatrzymuje i wraca do nominalnej prędkośi - przez takie coś często jitter ma jakieś odpały - o to skoczy do góry o 2%, a to spadnie do zera. Wiem że nie wszystkim tak testuje - niektórzy mają tylko uskok na początku (tak jak to było za czasów 1620), a potem już elgancko idzie http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1146748123 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1146748123 |
... ale my tu testujemy raczej płyty DVD, a nie CD.
|
Ilość załączników: 2
eee no to już przegięcie:\
Płytka CD TDK palona x16 na nowym biosie http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1146663487 pomyślałem że może to wina płytki bo TDK to ostatni loteria i wypaliłem następną TDK z tego samego cake na Pioneer 110 (także palona x16) http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1146663487 Nawet już więcej nie testuje i wracam do BSLB |
Aż się nie chce testować... :blee:
Póki co BEGB... :taktak: :mruga: |
Ilość załączników: 2
No i pierwsze porównanie:
Płyka BenQ x16 palona x8 na: BSLB http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1146577136 BSPB http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1146577136 Jak widać nowy bios nie popisał się:nie: Praktycznie pod każdym względem gorzej od BSLB (przynajmniej dla tego nośnika). No i rzecz która mnie najbardziej wkurza - testy na biosach wyższych niż BSLB odbywają się jakby napęd miał parkinsona, co chwile zwalnia i wraca do nominalnej prędkości |
Oj to jestem w tyle.
Ci***261;gle BSLB .... |
Cytat:
|
Jest nowe firmware do 1640 oznaczone BSPB, które można ściągnąć STĄD
|
Ilość załączników: 4
Płytka Esperanza +R x8 palona x8
Qscan x8 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1146174222 Palenie x8 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1146174222 Dla porównania taką samą płytkę wypaliłem na Pioneer 110 Qscan x8 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1146174222 Palenie x8 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1146174222 Jak na taki shit obie nagrywarki poradziły sobie całkiem całkiem, z przewagą dla Pioneera |
Cytat:
|
Cytat:
|
A ja miałem ostatnio ciekawą sytuacje. Kupiłem 3 sztuki w kopertach ThinkXtra, DVD-R x8 w carefour. Włączyłem Qsuit żeby sprawdzić z jaką prędkością bezpiecznie da się je nagrać. Dałem x8 test zwiecha , dałem x4 test zwiecha, dałem x2,4 wyskoczyło coś tam ale nawet nie czytałem. Zamkłem więc qsuite i wypalam w nero x8. Jakie było moje żdziwienie że komp nagle zaczoł strasznie mulić, winamp strasznie cioł mp3-ke. Płyta nagrywała się 25 minut. Zrestartowałem więc kompa myśląc że to może jakiś przejściowy problem i robie testa nagranej wcześniej płytki. Wyszło jakieś 96%, robie więc test transferu i tu zonk. Płytka idzie maksymalnie x4, ale nie panikuje bo mysle że to wina płytki zarzucam tdk które wcześniej zgrywałem na dysk w 6 minut. Ta płytka też osiaga maksymalny transfer x4. No to już jest jakiś problem sobie mysle.
Co się okazało nagrywarka sama przestawiła się w tryb PIO , więc szybka zmiana , restart kompa i wszystko chodzi dobrze. Więc jakby komuś nagle nagrywarka zaczeła wolno palić i przegrywać to może mieć podobną sytuacje do mojej. Wtedy nie panikować tylko sprawdzić w jakim trybie działa nagrywarka. Pozatym troche dziwna sytuacja że Qsuite przestawił tryb. I tu moje pytanie do doświadczonych użytkowników , co mogło spowodować cos takiego. Drugie pytanie mam takie do wszystkich --- Palił ktoś te nowe extrimy x8 lub x16 . Stare extrimy x4 były cudowne i strasznie tanie a tych nowych niestety nie spotkałem pakowanych w kopertach lub po 10 sztuk , są tylko pakowane po 25 sztuk za 30 zł a to juz może nie być dobry interes jak płytki będą słabe. Tak że jak ktos palił nowe extrimy x8 lub x16 to niech wrzuci test z nero paru płytek |
Cytat:
Bo tak też są pakowane... :D :mruga: |
Ilość załączników: 1
ThinkXtra, DVD-R x8, nagrywane Nero x4, carefour 10szt. 8,99zł. Dno!
|
Cytat:
Proponuje instalkę najnowszej wersji -> 4.51.1 :czytaj: I na Benku prędkość testowania ustawiamy x8 :taktak: :D |
Ilość załączników: 1
Niedawno wypaliłem płytkę Emteca DVD+R 8x (slim kupiony w Empiku), po czym przetestowałem - wykres niżej.
W sumie wynik chyba nie najgorszy, ale jaki może być powód tego, że prędkość w teście utrzymuje się poniżej 2x, mimo że ustawiłem prędkość testową 4x? Przy kopiowaniu filmu z płyty na HDD prędkość jest normalna. ??? |
TDK z CMC to straszny fajans. Nie udało mi sie ich nagrac dobrze na kilku nagrywarkach. TDK z Tayo Yuden (TY) nagrywaja sie bardzo dobrze.
|
Ilość załączników: 1
J.w. x16, tragicznie!
|
Ilość załączników: 1
J.w., nagrywane x8 NERO, jeszcze gorzej...
|
Ilość załączników: 1
TDK DVD+R x16, nagrywane Nero x12. Carefour, 10szt. 13.90zł. Wygląda na to, że nie warto...
|
W***322;a***347;nie @gallus
Daj p***243;***322;... :> :mruga: |
@gallus
fajna p***322;yta ta Omega |
Ilość załączników: 2
Platinet DVD-R 8x palony 8x
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1145126894 Platinet DVD-R 8x palony 2,4x http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1145126894 |
Ilość załączników: 1
Omega FREESTYLE DVD+R 8x palona 8x
http://www.arcomp.com.pl/images/kata..._FS_x8_kij.JPG |
Ilość załączników: 2
Tragedia...
Platinet DVD+R 8x palony 8x http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1145041189 Platinet DVD+R 8x palony 4x http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1145041189 |
Wez drugi taki sam naped zeby wykryl i przed samym flashowaniem podmien na zywca napedy (tasme przepnij). Metoda dla twardzieli ale czasem sie sprawdza.
|
zrypana zmiana biosu
W czasie zmiany biosu na benq1640, przez swoja niezdarnosc wylaczylem noga wlacznik na listwie i naped nie dziala. z podlaczonym benq nie daje sie nawet uruchomic komputera, po podpieciu pozniej naped nie jest widoczny. Da sie go jakos uratowac?
|
| Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:25. |
Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.