Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   BenQ 1640 / BenQ EW164B (https://forum.cdrinfo.pl/f15/benq-1640-benq-ew164b-54486/)

mensir67pl 20.05.2006 20:08

Cytat:

Napisany przez Diabolique
nero 7, alcohol, dvdinfo pro. w kazdym wyskakuje jaki error, a book type niby dvd-rw :/ help!


alcohol - z opcja ignoruj bedy.....

Diabolique 20.05.2006 17:37

Cytat:

Napisany przez mensir67pl
Czym kasowales (program) ?

nero 7, alcohol, dvdinfo pro. w kazdym wyskakuje jaki error, a book type niby dvd-rw :/ help!

esem 20.05.2006 12:25

Ilość załączników: 1
Titanum DVD+R 8x, nagrywane Nero 8X. Geant, 10szt, 11,coś tam zł. :P

mensir67pl 20.05.2006 10:25

Cytat:

Napisany przez Diabolique
nie bede zakladac nowego tematu, a ze palnik namieszal i jest to 1640 to napisze tu:P uprzedzam ze uzylem opcji szukaj.

nagralem dvd-rw i teraz za cholere nie moge jej skasować. o ile sie nie myle to book type zmienil sie na dvd-rom. jednak nie moge powrocic z nim do dvd-rw albo niepotrafie! dvdinfo pro wykrywa mi ze niby jest dvd-rw,a w windzie ikona napedu z plytka jako dvd-rom. argh!


Czym kasowales (program) ?

Diabolique 19.05.2006 19:34

nie bede zakladac nowego tematu, a ze palnik namieszal i jest to 1640 to napisze tu:P uprzedzam ze uzylem opcji szukaj.

nagralem dvd-rw i teraz za cholere nie moge jej skasowa***263;. o ile sie nie myle to book type zmienil sie na dvd-rom. jednak nie moge powrocic z nim do dvd-rw albo niepotrafie! dvdinfo pro wykrywa mi ze niby jest dvd-rw,a w windzie ikona napedu z plytka jako dvd-rom. argh!

Zetoxa 19.05.2006 14:50

TEŻ :piwo:

VIZZARD 19.05.2006 14:36

BEGB :D

:klnie:

Dlaczego nie można pisać dużymi literami?!

Dopiero po siódmej edycji i jakimś kombinowaniu wchodzi...


:pytanie:

Zetoxa 19.05.2006 14:22

Bslb

aL1En 19.05.2006 13:45

jestem nie na czasie z tym tematem i pytanko, przy ktorym biosie zostac ?

VIZZARD 18.05.2006 20:32

Cytat:

Napisany przez Diabolique
@Vizzard myslalem ze przeskoczyłeś juz 7k, a widze, że "opadasz" :P

Bardzo się staram, ale trudno jest non-stop trzymać poziom :fiu:

A nie chciałbym lać wody byle do 7k :>

Ale dzięki za wsparcie na parcie ||


:mruga:


A co do nowego biosu - to popieram :czytaj:

Diabolique 18.05.2006 15:39

IMAO Nie warto.

@Vizzard myslalem ze przeskoczy***322;e***347; juz 7k, a widze, ***380;e "opadasz" :P

marewel 18.05.2006 12:38

Powiedzcie lepiej czy warto wgrac ten najnowszy bios??

VIZZARD 17.05.2006 00:14

Cytat:

Napisany przez kwaśniewski
Tak stary dobry Chiefteca 420W, jak pięknie mi zjarał ganiazdo zasilania płyty głównej

No widzisz!

Bo był stary! Poza tym trza było dobrze wpiąć!

A nie gadać o złotych stykach :nie:



Cytat:

Napisany przez kwaśniewski
VIZZARD jak nie masz nic sensownego do powiedzenia to może nic nie mów.

Ty mnie pouczasz czy nauczasz? :O

Bo nie wiem i nie mogę się zdecydować :idea:

W tych wypowiedziach każde słowo jest starannie ważone :taktak:

I zaprawdę powiadam ci - każde jest na wagę złota :tak!:

Więc złote styki to pikuś :D



Cytat:

Napisany przez kwaśniewski
Czy w tym temacie miał już ktoś podobny problem, bo szukając nie znlazłem?

Tak. Miał. :taktak:

I pomogło prawidłowe wpiecie zwykłego molexa :czytaj:

Który koło złota nawet nie leżał :nie:


:czar:

kwaśniewski 16.05.2006 23:49

Tak stary dobry Chiefteca 420W, jak pi***281;knie mi zjara***322; ganiazdo zasilania p***322;yty g***322;***243;wnej. Ale nie r***243;bmy OT. VIZZARD jak nie masz nic sensownego do powiedzenia to mo***380;e nic nie m***243;w. No fakt z ortografi***261; jestem troch***281; na bakier. Czy w tym temacie mia***322; ju***380; kto***347; podobny problem, bo szukaj***261;c nie znlaz***322;em?

VIZZARD 16.05.2006 22:17

Cytat:

Napisany przez kwaśniewski
Oj VIZZARD widze że nigdy nie widziałeś pożądnej zasiłki do kompa. Co jeszcze ciekawego powiesz?

Pożądnej bo ma złocone styki? :O

Oh Shit! :klnie:

Jutro lecę do sklepu po złoto! :taktak:

Ktoś chce Chiefteca 420W ? :pytanie:

Ale od razu zaznaczam że styki ma zwykłe, więc zbyt wiele nie ma co się spodziewać :nie: :smutny:


||

andreg 16.05.2006 21:51

Porz***261;dn***261; to mo***380;e widzia***322;,a"po***380;***261;dn***261;" to napewno nie.Sorry za OT.

kwaśniewski 16.05.2006 21:45

Oj VIZZARD widze ***380;e nigdy nie widzia***322;e***347; po***380;***261;dnej zasi***322;ki do kompa. Co jeszcze ciekawego powiesz?

Qbi@k 16.05.2006 21:41

Co jest z moim Benq? :/
Juz 5 plyt nie wypalilem. 3 rozne rodzaje nisnikow i ciagle to samo. Na BSLB jak i na BSPB.
Wgralem ASPI 1.8 i dalej to samo :/ Jakies pomysly co z tym zrobic?
Po wgraniu nowego biosu takie problemy mam. Wgralem spowrotem BSLB i ndal nie nagrywa mi plyt.
Raz udalo mi sie jakies RW nagrac.

VIZZARD 16.05.2006 20:35

Cytat:

Napisany przez kwaśniewski
Tak wiem o tym że wtyczka molex ma dwa napięcia. Zmieniałem wtyczke i nic to nie dało pozatym styki są złocone więc kwestia zailania jest wątpliwa.

Bardzo ciekawe jest to co piszesz, ale osobiście nie widziałem molexa ze złoconymi stykami :O

Chyba, że był robiony u złotnika albo kupowany w Emiratach Arabskich - tam lubią takie rzeczy ||


Cytat:

Napisany przez kwaśniewski
Jeśli nawet to zasialnie to jak wytłumaczyć to przyspieszone wysuwanie?

Może masz po prostu model sportowy :idea:

Tuningowane BenQ Turbo czyli TurBenQ? :mruga:


:czar:

kwaśniewski 16.05.2006 20:10

No w***322;a***347;nie te***380; przed chwil***261; o tym pomy***347;la***322;em. Teraz poczekam na odpowied***378; od Pomocy Technicznej BenQ. Pozdro

icemac 16.05.2006 18:08

Cytat:

Napisany przez kwaśniewski
Jeśli nawet to zasialnie to jak wytłumaczyć to przyspieszone wysuwanie?

uszkodzenie kontrolera silnika ???

kwaśniewski 16.05.2006 17:52

Tak wiem o tym ***380;e wtyczka molex ma dwa napi***281;cia. Zmienia***322;em wtyczke i nic to nie da***322;o pozatym styki s***261; z***322;ocone wi***281;c kwestia zailania jest w***261;tpliwa. Je***347;li nawet to zasialnie to jak wyt***322;umaczy***263; to przyspieszone wysuwanie?

VIZZARD 16.05.2006 10:16

Cytat:

Napisany przez kwaśniewski
A to przepraszam, nie zauważyłem tej opcji. Widze że wiele ludzi ogląda "Taniec z Gwiazdami";) Wracając do tematu to nie kwestia zasilania bo jak czasami to wysuwanie się "zawiesi" z płytka w sierodku to diodka się świeci, więc zasilanie odpada no i to przyspieszone wysuwanie

To że diodka się świaci i to że tacka przyspiesza wcale nie wyklucza tego co ci napisałem :nie:

Chyba wiesz, że na molexie są dwa napięcia? :czytaj:

Uwierz, jeżeli chcesz to zmienić

Albo zastanawiaj się dalej :hmm:

Możesz ewentualnie wpiąć innego molexa miast tego i zobaczymy co się stanie :>

kwaśniewski 16.05.2006 00:06

A to przepraszam, nie zauważyłem tej opcji. Widze że wiele ludzi ogląda "Taniec z Gwiazdami";) Wracając do tematu to nie kwestia zasilania bo jak czasami to wysuwanie się "zawiesi" z płytka w sierodku to diodka się świeci, więc zasilanie odpada no i to przyspieszone wysuwanie

VIZZARD 15.05.2006 22:16

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez kwaśniewski
Witam. Ja mam pytanko z innej beczki. Być może było to na forum ale nie chce mi się wertować 242 stron, a wyszukiwarka nie szuka tylko w temacie o BenQ 1640 więc pytam. Czy ktoś miał problemy z wysuwaniem tacki, a konkretnie brak reakcji na przycisk wysuwania. Mam tak od czasu do czasu, jak pukne w plastik od tacki to się wysuwa ale jak by z większą prędkościa i szybciej wsuwa. Z góry dzięki za pomoc


Ależ Pan się myli Panie Prezydencie

Jest taka opcja wyszukiwania w dyskusji :taktak:


A w stosunku do przerywanego wysuwania tacki i pukania :banan3:

To sprawa jest bardzo prosta :taktak:

Wystarczy dobrze z tyłu napędu zasadzić molexa, albo nim jeszcze trochę poruszać

Może styki nie kontaktują? :>



BTW Proszę pozdrowić Olę :tancerka:

Na pewno bardzo spłakana po wczorajszej przegranej :buu:


:czar:

kwaśniewski 15.05.2006 21:53

Witam. Ja mam pytanko z innej beczki. By***263; mo***380;e by***322;o to na forum ale nie chce mi si***281; wertowa***263; 242 stron, a wyszukiwarka nie szuka tylko w temacie o BenQ 1640 wi***281;c pytam. Czy kto***347; mia***322; problemy z wysuwaniem tacki, a konkretnie brak reakcji na przycisk wysuwania. Mam tak od czasu do czasu, jak pukne w plastik od tacki to si***281; wysuwa ale jak by z wi***281;ksz***261; pr***281;dko***347;cia i szybciej wsuwa. Z g***243;ry dzi***281;ki za pomoc

VIZZARD 15.05.2006 21:31

Cytat:

Napisany przez Czołgista
Co fakt , to fakt .
Z kilku tematów wcięło Twoje posty :taktak:

Jak będzie 7k to daj screena (mogę nie upolować)
ceramikę trzeba czymś udekorować ;)

Skoro mówisz, że wcięło - to tylko potwierdzę: WCIĘŁO :tak!:

Jednak samo to się nie wcięło :fiu:


Ale miło mi, że zauważyłeś

Są jeszcze jednak na świecie prawdziwi fani :jezyk:


:piwo:

VIZZARD 15.05.2006 21:23

Cytat:

Napisany przez Qbi@k
Verbatim Cake 50 DVD+R 16x (Komputronik.pl)
Made in India
Mitsubishi Chemical Company



Palone 8x

No to się nazywa Verbatim :tak!:

Czołgista 15.05.2006 21:23

Cytat:

Napisany przez VIZZARD
A bo mnie moderatory kasują ciągle... :wsciekly:

Co fakt , to fakt .
Z kilku tematów wcięło Twoje posty :taktak:

Jak będzie 7k to daj screena (mogę nie upolować)
ceramikę trzeba czymś udekorować ;)

Qbi@k 15.05.2006 19:03

Verbatim Cake 50 DVD+R 16x (Komputronik.pl)
Made in India
Mitsubishi Chemical Company

http://img313.imageshack.us/img313/4...5may200618.png

Palone 8x

VIZZARD 14.05.2006 00:12

Cytat:

Napisany przez czechoj
Vizzard a Ty nadal poniżej 7k(V) :>

A bo mnie moderatory kasują ciągle... :wsciekly:

Może im się Domestos rozlał? :idea:

No sam już nie wiem :nie:


:czar:

czechoj 14.05.2006 00:04

Cytat:

Napisany przez VIZZARD
A nie wiesz czy MM prowadzi sprzedaż wysyłkową? :>


:fiu:

Vizzard a Ty nadal poniżej 7k(V) :>

czechoj 14.05.2006 00:00

Ilość załączników: 3
A oto wyniki "analiz" płyt Platinet -R-8x palonych 4x i 8x
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1147557424
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1147557424
Ciekawe ze prędkość wyższa prędkość nagrywania dla tego nośnika dała wyższą jakość
oraz dla porównania Palona na Pionku-110
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1147557424

esem 13.05.2006 17:45

Ilość załączników: 1
X extreme DVD-R x8, nagrywane nero x8, 0,80zł/szt.

Noodles 12.05.2006 20:50

Chodzi ci o www.apollo.pl ?

Tam nie ma 1640.

Zetoxa 12.05.2006 19:17

... drogo jak cholera, w Apollo po 175 zł.

VIZZARD 12.05.2006 15:34

Cytat:

Napisany przez prometeusz
jak zamowisz i zaplacisz na miejscu to wieczorem Ci dowioza do domu:P w jakiejs tam odleglosci od sklepu:haha: gratis,.
Jakby nie chcieli dostarczyc :hmm:do kupujesz jeszcze lodowke czy cos wiekszego przy okazji i juz masz:taktak:

Łeee, to spoko :spoko:

Już kupiłem bilet na pociąg... :>


:D

prometeusz 12.05.2006 15:11

Cytat:

Napisany przez VIZZARD
A nie wiesz czy MM prowadzi sprzedaż wysyłkową? :>


:fiu:

jak zamowisz i zaplacisz na miejscu to wieczorem Ci dowioza do domu:P w jakiejs tam odleglosci od sklepu:haha: gratis,.
Jakby nie chcieli dostarczyc :hmm:do kupujesz jeszcze lodowke czy cos wiekszego przy okazji i juz masz:taktak:

VIZZARD 12.05.2006 15:05

Cytat:

Napisany przez Noodles
Ciekawostka przyrodnicza dla fanów 1640 z okolic Śląska. Dzisiaj odwiedziłem Media Markt w Chorzowie po kilkutygodniowej przerwie i ze zdziwieniem zauważyłem że BenQ 1640 jeszcze są do kupienia. Wersja BOX za 199 PLN.

A nie wiesz czy MM prowadzi sprzedaż wysyłkową? :>


:fiu:

Noodles 12.05.2006 14:39

Ciekawostka przyrodnicza dla fanów 1640 z okolic Śląska. Dzisiaj odwiedziłem Media Markt w Chorzowie po kilkutygodniowej przerwie i ze zdziwieniem zauważyłem że BenQ 1640 jeszcze są do kupienia. Wersja BOX za 199 PLN.

julek! 11.05.2006 18:00

Ilość załączników: 1
titanum 8x palony 8x bios BSLB
stary zapas
wynik taki se, test transferu ok, moze byc :P

gallus 10.05.2006 21:35

Stronka podana przez Macieja dzia***322;a tylko pod IE ;)
BEGB
WinDWFlash

Maciej 10.05.2006 21:25

tu masz inny, link do biosa...http://dvd-rw.hoppy.tk/modules/mydow...?cid=16&lid=21

esem 10.05.2006 21:10

Cytat:

Napisany przez Maciej
esem ...
WinDWFlash + firmware BEGB (CVT) .
http://dvd-rw.hoppy.tk/dvd-rw/1640/

Dzięki, ale ten link jest jakiś "chory"
Masz inny ??? Preferowane języki: angielski, niemiecki...

Maciej 10.05.2006 20:46

esem ...
WinDWFlash + firmware BEGB (CVT) .
http://dvd-rw.hoppy.tk/dvd-rw/1640/

esem 10.05.2006 20:17

A jak można przejść na BEGB ???
Sorry za lamerstwo, leniwy się robię na starość...

VIZZARD 09.05.2006 13:30

Ilość załączników: 1
I prawdziwa perełka ||

ThinkXtra DVD-R x8 burn x8 be1640BEGB

VIZZARD 09.05.2006 12:04

Ilość załączników: 1
Stary dobry BEGB i nowe dobre Titanumy - tym razem od MMC :mruga:


Titanum DVD+R x8 burn x8 be1640BEGB

Czołgista 08.05.2006 16:12

Ilość załączników: 1
Do kompletu jeszcze wrzucę wykresik verba minusa (te co wyżej)
ale palonego x12

Czołgista 07.05.2006 22:03

plusy x16 MCC 004, cały czas tak samo się palą, kupuję tylko z jednego źródła,
ale te minusy mnie zaskoczyły niekorzystnie :(

czechoj 07.05.2006 21:56

Gdyby nie ta ko***324;c***243;wka by***322;oby nienajgorzej. Ale i tak ostatnio Verby sie popsu***322;y.

Czołgista 07.05.2006 21:48

Ilość załączników: 4
No ładne jaja :\

Ostatnio palę wyłącznie na Verbach + x16 (MCC 004) z prędkością x4
I tak to zwykle wygląda , rewelacji nie ma ale jest OK.

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1147030897

Ale właśnie kupiłem przez pomyłkę Verby x 16 minusy (MCC 3RG20)
fatalnie to wygląda :wow:

Palone x4

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1147030897


Palone x8

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1147030897


Palone x16

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1147030897

czechoj 05.05.2006 23:28

187

VIZZARD 05.05.2006 23:21

Ilość załączników: 1
A tak przy okazji

Powrót do starego dobrego BEGB

I słodka chwila z Nero CD-DVD Speed :mruga:


Sony DVD+R x8 burn x8 be1640BEGB

VIZZARD 05.05.2006 23:18

Cytat:

Napisany przez czechoj
Vizzard prosze zmobilizuj się jeszcze tylko 189

Jestem dobry! Jestem dobry! :worek_tre

7k już na horyzoncie

Ja zapier****m a wy mnie/się gońcie! :>



:czar:

czechoj 05.05.2006 23:12

Vizzard prosze zmobilizuj si***281; jeszcze tylko 189

VIZZARD 05.05.2006 22:53

Cytat:

Napisany przez czechoj
te z Biedronki sa też na podkładzie Yuden?
PS Prosze odpowiedz szybciej zamontujesz sobie nowy FW:)

U mnie są na YUDEN ale na forum pisali że są też MCC

BTW

Firmware nowe było ( patrz posty powyżej ) :>

Ale już się zmyło :taktak:


||

Czołgista 05.05.2006 22:46

Cytat:

Napisany przez VIZZARD
Stawiam na BSLB albo BEGB :taktak:

No to zrobim próby :taktak:

Czas przejść na wyższy poziom palenia, 2-warstwowy :D

Verb DL to już tylko 3 paczki fajek :taktak:

czechoj 05.05.2006 22:45

Cytat:

Napisany przez VIZZARD
Te akurat są z Geanta

Ale z Biedronki wypalają się zupełnie podobnie :taktak:

Przynajmniej u mnie :>


:mruga:

te z Biedronki sa też na podkładzie Yuden?
PS Prosze odpowiedz szybciej zamontujesz sobie nowy FW:)

VIZZARD 05.05.2006 22:36

Cytat:

Napisany przez Czołgista
Muszę z biosami poeksperymentować, chyba że już ktoś się bawi, to dajcie linka
bo ostatnio leń straszliwy ze mnie i szukać mi się nie chce :P

Stawiam na BSLB albo BEGB :taktak:

Postawić można TU :czytaj:


:mruga:

VIZZARD 05.05.2006 22:34

Cytat:

Napisany przez czechoj
Vizzard skad masz te Titanum czy to te z Biedronki?

Te akurat są z Geanta

Ale z Biedronki wypalają się zupełnie podobnie :taktak:

Przynajmniej u mnie :>


:mruga:

czechoj 05.05.2006 22:26

Vizzard skad masz te Titanum czy to te z Biedronki?

Czołgista 05.05.2006 22:20

Ilość załączników: 1
Ostatnio nabyłem 3 szt Platinium DL x2.4 , neron dawał możliwość wypału tylko x2.4,
no i wszystki 3 szt szlag trafił po około 40-70% pierwszej warstwy.
Oglądając nośnik widoczne były nieregularne plamy których jakby ich laser nie dotknął :P
Potem kupiłem Verbatimki DL x2.4 , neron dał możliwość wypału x2.4, x4 i x8 ,
jako że płytki są x2.4 Certified, to ustawiłem nerona na 2.4 i huzia,
a tu mina, "błąd nośnika" :D
No to ustawiłem na x4 i wypał się udał :spoko:
Wykres chyba taki sobie, ale płyta poprawnie działą w stacjonarnym i w kompie.
Muszę z biosami poeksperymentować, chyba że już ktoś się bawi, to dajcie linka
bo ostatnio leń straszliwy ze mnie i szukać mi się nie chce :P

VIZZARD 05.05.2006 21:32

Ilość załączników: 1
A tu wypał dzisiejszy - żeby nie było, że to przypadek

Kolejna płytka z cake'a

Titanum DVD+R x8 burn x8 be1640BEGB

VIZZARD 05.05.2006 20:10

Ilość załączników: 2
Titanum DVD+R x8 burn x8 be1640BSPB
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1146853004


I dla porównania

Titanum DVD+R x8 burn x8 be1640BEGB
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1146853075


Wolę BEGB :przybij5:

czechoj 05.05.2006 19:17

czyli wcale nie tak najgorzej:)

Raus 05.05.2006 15:59

Ilość załączników: 1
Esperanza x8 palona x8

VIZZARD 04.05.2006 22:57

Cytat:

Napisany przez czechoj
Vizzard nie próbuj, to nie jest zabawa dla nowicjuszy, aby wgrać poprawnie firmware należy napisać co najmniej 7000 postów na cdrinfo :>

No przecież się staram! :pompki:

Muszę kiedyś przecież zjeść, wysrać się i zapłacić rachunek za internet, no nie? ||

Więc nie poganiaj mnie bo tracę oddech... :\


:czar:

czechoj 04.05.2006 22:48

Vizzard nie próbuj, to nie jest zabawa dla nowicjuszy, aby wgrać poprawnie firmware należy napisać co najmniej 7000 postów na cdrinfo :>

VIZZARD 04.05.2006 20:27

To może se wgram? :idea:

A jak to się robiło? :>


:niepow:

Raus 04.05.2006 19:03

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez VIZZARD
A na tym PSPB skanowanie w QScanie też idzie tak szybko jak w biosach wyższych od BSLB

Czy tak samo wolno jak w BSLB? :pytanie:

Jest dobrze:spoko:

mensir67pl 04.05.2006 19:02

Cytat:

Napisany przez VIZZARD
A na tym PSPB skanowanie w QScanie też idzie tak szybko jak w biosach wyższych od BSLB

:taktak:


Jeszcze szybciej || ?

VIZZARD 04.05.2006 18:33

A na tym BSPB skanowanie w QScanie też idzie tak szybko jak w biosach wyższych od BSLB

Czy tak samo wolno jak w BSLB? :pytanie:

Raus 04.05.2006 15:07

Ilość załączników: 2
Cytat:

Napisany przez Zetoxa
... ale my tu testujemy raczej płyty DVD, a nie CD.

No to ja wiem, ale wynik był na tyle kiepski że postanowiłem dać ten wykres na forum, chyba lepiej że ktoś wogóle coś testuje...

Żeby niebyło wypaliłem płytkę DVD:> Płytka BenQ x8 palona x8 wynik całkiem ładny, więc dam jeszcze sznsę temu biosikowi.

ps. Wie ktoś czy można coś zrobić z tym odczytem płytek podczas skanowania jakości? Chodzi oczywiście o to że napęd co chwila się zatrzymuje i wraca do nominalnej prędkośi - przez takie coś często jitter ma jakieś odpały - o to skoczy do góry o 2%, a to spadnie do zera. Wiem że nie wszystkim tak testuje - niektórzy mają tylko uskok na początku (tak jak to było za czasów 1620), a potem już elgancko idzie

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1146748123

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1146748123

Zetoxa 04.05.2006 08:30

... ale my tu testujemy raczej płyty DVD, a nie CD.

Raus 03.05.2006 15:40

Ilość załączników: 2
eee no to już przegięcie:\

Płytka CD TDK palona x16 na nowym biosie

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1146663487

pomyślałem że może to wina płytki bo TDK to ostatni loteria i wypaliłem następną TDK z tego samego cake na Pioneer 110 (także palona x16)

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1146663487

Nawet już więcej nie testuje i wracam do BSLB

VIZZARD 02.05.2006 22:25

Aż się nie chce testować... :blee:

Póki co BEGB... :taktak:


:mruga:

Raus 02.05.2006 15:40

Ilość załączników: 2
No i pierwsze porównanie:

Płyka BenQ x16 palona x8 na:

BSLB
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1146577136


BSPB
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1146577136

Jak widać nowy bios nie popisał się:nie: Praktycznie pod każdym względem gorzej od BSLB (przynajmniej dla tego nośnika). No i rzecz która mnie najbardziej wkurza - testy na biosach wyższych niż BSLB odbywają się jakby napęd miał parkinsona, co chwile zwalnia i wraca do nominalnej prędkości

Conti 02.05.2006 13:42

Oj to jestem w tyle.
Ci***261;gle BSLB ....

mensir67pl 02.05.2006 13:07

Cytat:

Napisany przez punisher
Jest nowe firmware do 1640 oznaczone BSPB, które można ściągnąć STĄD

:spoko:

punisher 02.05.2006 13:01

Jest nowe firmware do 1640 oznaczone BSPB, które można ściągnąć STĄD

Raus 27.04.2006 23:43

Ilość załączników: 4
Płytka Esperanza +R x8 palona x8

Qscan x8
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1146174222

Palenie x8
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1146174222


Dla porównania taką samą płytkę wypaliłem na Pioneer 110

Qscan x8
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1146174222

Palenie x8
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1146174222

Jak na taki shit obie nagrywarki poradziły sobie całkiem całkiem, z przewagą dla Pioneera

Ricki 25.04.2006 20:39

Cytat:

Napisany przez raffal
A ja miałem ostatnio ciekawą sytuacje. Kupiłem 3 sztuki w kopertach ThinkXtra, DVD-R x8 w carefour. Włączyłem Qsuit żeby sprawdzić z jaką prędkością bezpiecznie da się je nagrać. Dałem x8 test zwiecha , dałem x4 test zwiecha, dałem x2,4 wyskoczyło coś tam ale nawet nie czytałem. Zamkłem więc qsuite i wypalam w nero x8. Jakie było moje żdziwienie że komp nagle zaczoł strasznie mulić, winamp strasznie cioł mp3-ke. Płyta nagrywała się 25 minut. Zrestartowałem więc kompa myśląc że to może jakiś przejściowy problem i robie testa nagranej wcześniej płytki. Wyszło jakieś 96%, robie więc test transferu i tu zonk. Płytka idzie maksymalnie x4, ale nie panikuje bo mysle że to wina płytki zarzucam tdk które wcześniej zgrywałem na dysk w 6 minut. Ta płytka też osiaga maksymalny transfer x4. No to już jest jakiś problem sobie mysle.
Co się okazało nagrywarka sama przestawiła się w tryb PIO , więc szybka zmiana , restart kompa i wszystko chodzi dobrze. Więc jakby komuś nagle nagrywarka zaczeła wolno palić i przegrywać to może mieć podobną sytuacje do mojej. Wtedy nie panikować tylko sprawdzić w jakim trybie działa nagrywarka.

Pozatym troche dziwna sytuacja że Qsuite przestawił tryb. I tu moje pytanie do doświadczonych użytkowników , co mogło spowodować cos takiego.


Drugie pytanie mam takie do wszystkich --- Palił ktoś te nowe extrimy x8 lub x16 . Stare extrimy x4 były cudowne i strasznie tanie a tych nowych niestety nie spotkałem pakowanych w kopertach lub po 10 sztuk , są tylko pakowane po 25 sztuk za 30 zł a to juz może nie być dobry interes jak płytki będą słabe. Tak że jak ktos palił nowe extrimy x8 lub x16 to niech wrzuci test z nero paru płytek

Paliłem nowe Extreme'y 8x +R, ale skanów nie mam pamiętam tylko, że to był CMC :( i kosztowały 9 zł za 10 sztuk w cake'u. Natomiast Extreme'y 4x miałem od MMC lub MBI i obie były super zarówno + jak i -, co najlepsze to w jednej paczce były plusy od MBI a na płycie było oznaczenie -R, no ale za tą cenę można wybaczyć ich pośpiech w przedruku :D

esem 25.04.2006 19:35

Cytat:

Napisany przez raffal
A ja miałem ostatnio ciekawą sytuacje. Kupiłem 3 sztuki w kopertach ThinkXtra, DVD-R x8 w carefour. Włączyłem Qsuit żeby sprawdzić z jaką prędkością bezpiecznie da się je nagrać. Dałem x8 test zwiecha , dałem x4 test zwiecha, dałem x2,4 wyskoczyło coś tam ale nawet nie czytałem. Zamkłem więc qsuite i wypalam w nero x8. Jakie było moje żdziwienie że komp nagle zaczoł strasznie mulić, winamp strasznie cioł mp3-ke. Płyta nagrywała się 25 minut. Zrestartowałem więc kompa myśląc że to może jakiś przejściowy problem i robie testa nagranej wcześniej płytki. Wyszło jakieś 96%, robie więc test transferu i tu zonk. Płytka idzie maksymalnie x4, ale nie panikuje bo mysle że to wina płytki zarzucam tdk które wcześniej zgrywałem na dysk w 6 minut. Ta płytka też osiaga maksymalny transfer x4. No to już jest jakiś problem sobie mysle.
Co się okazało nagrywarka sama przestawiła się w tryb PIO , więc szybka zmiana , restart kompa i wszystko chodzi dobrze. Więc jakby komuś nagle nagrywarka zaczeła wolno palić i przegrywać to może mieć podobną sytuacje do mojej. Wtedy nie panikować tylko sprawdzić w jakim trybie działa nagrywarka.

Pozatym troche dziwna sytuacja że Qsuite przestawił tryb. I tu moje pytanie do doświadczonych użytkowników , co mogło spowodować cos takiego.

To sama winda Ci przestawiła... Normalne, po iluś próbach (10 ??? już nie pamiętam) winda sama przestawia napęd w PIO jak w DMA za słaby transfer...

raffal 25.04.2006 19:27

A ja miałem ostatnio ciekawą sytuacje. Kupiłem 3 sztuki w kopertach ThinkXtra, DVD-R x8 w carefour. Włączyłem Qsuit żeby sprawdzić z jaką prędkością bezpiecznie da się je nagrać. Dałem x8 test zwiecha , dałem x4 test zwiecha, dałem x2,4 wyskoczyło coś tam ale nawet nie czytałem. Zamkłem więc qsuite i wypalam w nero x8. Jakie było moje żdziwienie że komp nagle zaczoł strasznie mulić, winamp strasznie cioł mp3-ke. Płyta nagrywała się 25 minut. Zrestartowałem więc kompa myśląc że to może jakiś przejściowy problem i robie testa nagranej wcześniej płytki. Wyszło jakieś 96%, robie więc test transferu i tu zonk. Płytka idzie maksymalnie x4, ale nie panikuje bo mysle że to wina płytki zarzucam tdk które wcześniej zgrywałem na dysk w 6 minut. Ta płytka też osiaga maksymalny transfer x4. No to już jest jakiś problem sobie mysle.
Co się okazało nagrywarka sama przestawiła się w tryb PIO , więc szybka zmiana , restart kompa i wszystko chodzi dobrze. Więc jakby komuś nagle nagrywarka zaczeła wolno palić i przegrywać to może mieć podobną sytuacje do mojej. Wtedy nie panikować tylko sprawdzić w jakim trybie działa nagrywarka.

Pozatym troche dziwna sytuacja że Qsuite przestawił tryb. I tu moje pytanie do doświadczonych użytkowników , co mogło spowodować cos takiego.


Drugie pytanie mam takie do wszystkich --- Palił ktoś te nowe extrimy x8 lub x16 . Stare extrimy x4 były cudowne i strasznie tanie a tych nowych niestety nie spotkałem pakowanych w kopertach lub po 10 sztuk , są tylko pakowane po 25 sztuk za 30 zł a to juz może nie być dobry interes jak płytki będą słabe. Tak że jak ktos palił nowe extrimy x8 lub x16 to niech wrzuci test z nero paru płytek

VIZZARD 23.04.2006 22:10

Cytat:

Napisany przez esem
ThinkXtra, DVD-R x8, nagrywane Nero x4, carefour 10szt. 8,99zł. Dno!

Dobrze, że nie wziąłeś 100sztuk w cake'u :>

Bo tak też są pakowane... :D


:mruga:

esem 23.04.2006 19:20

Ilość załączników: 1
ThinkXtra, DVD-R x8, nagrywane Nero x4, carefour 10szt. 8,99zł. Dno!

VIZZARD 23.04.2006 13:26

Cytat:

Napisany przez Esperanza
Niedawno wypaliłem płytkę Emteca DVD+R 8x (slim kupiony w Empiku), po czym przetestowałem - wykres niżej.

W sumie wynik chyba nie najgorszy, ale jaki może być powód tego, że prędkość w teście utrzymuje się poniżej 2x, mimo że ustawiłem prędkość testową 4x? Przy kopiowaniu filmu z płyty na HDD prędkość jest normalna. ???

Masz Nero CD-DVD Speed stare jak świat! :O

Proponuje instalkę najnowszej wersji -> 4.51.1 :czytaj:

I na Benku prędkość testowania ustawiamy x8 :taktak:


:D

Esperanza 23.04.2006 13:12

Ilość załączników: 1
Niedawno wypaliłem płytkę Emteca DVD+R 8x (slim kupiony w Empiku), po czym przetestowałem - wykres niżej.

W sumie wynik chyba nie najgorszy, ale jaki może być powód tego, że prędkość w teście utrzymuje się poniżej 2x, mimo że ustawiłem prędkość testową 4x? Przy kopiowaniu filmu z płyty na HDD prędkość jest normalna. ???

Noodles 17.04.2006 20:33

TDK z CMC to straszny fajans. Nie udało mi sie ich nagrac dobrze na kilku nagrywarkach. TDK z Tayo Yuden (TY) nagrywaja sie bardzo dobrze.

esem 17.04.2006 19:31

Ilość załączników: 1
J.w. x16, tragicznie!

esem 17.04.2006 18:25

Ilość załączników: 1
J.w., nagrywane x8 NERO, jeszcze gorzej...

esem 16.04.2006 20:16

Ilość załączników: 1
TDK DVD+R x16, nagrywane Nero x12. Carefour, 10szt. 13.90zł. Wygląda na to, że nie warto...

VIZZARD 15.04.2006 22:27

W***322;a***347;nie @gallus

Daj p***243;***322;... :>


:mruga:

FatAlbert 15.04.2006 21:48

@gallus
fajna p***322;yta ta Omega

gallus 15.04.2006 20:46

Ilość załączników: 2
Platinet DVD-R 8x palony 8x
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1145126894

Platinet DVD-R 8x palony 2,4x
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1145126894

gallus 15.04.2006 13:41

Ilość załączników: 1
Omega FREESTYLE DVD+R 8x palona 8x
http://www.arcomp.com.pl/images/kata..._FS_x8_kij.JPG

gallus 14.04.2006 20:58

Ilość załączników: 2
Tragedia...
Platinet DVD+R 8x palony 8x
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1145041189

Platinet DVD+R 8x palony 4x
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1145041189

marynarz 14.04.2006 12:02

Wez drugi taki sam naped zeby wykryl i przed samym flashowaniem podmien na zywca napedy (tasme przepnij). Metoda dla twardzieli ale czasem sie sprawdza.

kret25 14.04.2006 10:38

zrypana zmiana biosu
 
W czasie zmiany biosu na benq1640, przez swoja niezdarnosc wylaczylem noga wlacznik na listwie i naped nie dziala. z podlaczonym benq nie daje sie nawet uruchomic komputera, po podpieciu pozniej naped nie jest widoczny. Da sie go jakos uratowac?


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:25.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.