Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nośniki optyczne (https://forum.cdrinfo.pl/f28/)
-   -   VERBATIM DVD+R x16 (https://forum.cdrinfo.pl/f28/verbatim-dvd-r-x16-57886/)

Atlantis 18.03.2006 22:00

No nie, ja myślę że ilość płytek wypalonych przez mojego litka liczy się w setkach, do tysiąca mu jeszcze daleko. ;) Wypalałem tylko dla siebie, dla znajomych sporadycznie, tak więc dużo tego nie było. ;)
Do odczytu mam osobny napęd, podobnie jak do nagrywania CD-R. :)

polakT 18.03.2006 12:04

Ilość załączników: 1
moj litek :D - zbliza sie juz jego kres ;(. Wypalil nie wiecej jak 4k nie mniej niz 3,5k dvd. Nie zapisuje juz na niczym 8x tylko 4x. A wynik jak w zalaczniku. Verba 16x oczywisice :D

Atlantis 18.03.2006 08:31

Cytat:

Napisany przez ed hunter
nic złego.
tylko do muzeum nie trafi...
działający :>

No nie, może zdążę go wcześniej wymienić, wszystko zależy od tego czy nie będę miał ważniejszych wydatków. ;) Zresztą jak mówiłem służy do archiwizacji tego co ściągnę z Internetu, ewentualnie przyniosę od znajomego, mam mały dysk i często muszę na nim sprzątać. :) Nigdy nie nagrywałem i nie nagrywam płytek dla znajomych z czym tylko popadnie, a tym bardziej nie robię za dystrybutora. :) Tak więc aż tak mocno wykorzystywany nie jest i nigdy nie był. ;)


Cytat:

a wracając do tematu to poprzedni bios 812 nie rozpoznawał Verbatimów 16x i pozwalał je palić 2,4x :|

wtedy zmiana na 832 miała sens.
Heh... ja po części ze swojej ignorancji odnośnie upgradeowania biosa, po części z dziwnego strachu przed tą czynnością bardzo długo używałem biosa fabrycznie wgranego do tej nagrywarki. ;) Dlatego podejrzewam, że z powodu braku odpowiedniej strategii zapisu płyty nagrywały się ze sporą "górą" pod koniec, o czym wspominałem kilka postów wcześniej. Płyta nagrana rok temu, wtedy niestety nie robiłem jeszcze testów i nie wiem jak to wyglądało na początku, ale stawiam, że to nie czas jest winien bo reszta wykresu niemal perfekcyjna. ;) Verbatim jednak dobre płytki robi. ;)

ed hunter 17.03.2006 23:26

Cytat:

Napisany przez Atlantis
A co takiego złego jest w tym "zabytkowym" 812S? Nigdy nie paliłem i nie palę hurtowo tysięcy płyt, od początku służył mi do własnego użytku i jak widać całkiem przyzwoicie pali, zwłaszcza na plusach. :) Może w końcu kupię jakiegoś Plextora lub coś takiego, ale zwyczajnie mam teraz ważniejsze wydatki, kusi mnie ten DVD-RAM ale pewnie wydam kasę dopiero gdy spadną nieco ceny płytek DL - proste. :)

nic złego.
tylko do muzeum nie trafi...
działający :>

a wracając do tematu to poprzedni bios 812 nie rozpoznawał Verbatimów 16x i pozwalał je palić 2,4x :|

wtedy zmiana na 832 miała sens.

Atlantis 17.03.2006 23:21

A co takiego złego jest w tym "zabytkowym" 812S? Nigdy nie paliłem i nie palę hurtowo tysięcy płyt, od początku służył mi do własnego użytku i jak widać całkiem przyzwoicie pali, zwłaszcza na plusach. :) Może w końcu kupię jakiegoś Plextora lub coś takiego, ale zwyczajnie mam teraz ważniejsze wydatki, kusi mnie ten DVD-RAM ale pewnie wydam kasę dopiero gdy spadną nieco ceny płytek DL - proste. :)

szymekk27 17.03.2006 22:41

wypaliłem ponad 80 szt Verbatimów+R x16 z v x8 od MCC004

udało mi się "zepsuć" 1 szt.

ogólnie płytki bardzo polecam - najwyższa JAKOść

ed hunter 17.03.2006 21:27

Cytat:

Napisany przez Atlantis
Ogólnie rzecz biorąc na dziś dzień palenie DL na czymkolwiek nie ma większego sensu, bo nie kalkuluje się zwyczajnie. :P
No chyba, że ktoś chce sobie poeksperymentować, albo musi zrobić kopię filmu z płyty DVD9, a nie ma ochoty na dzielenie czy rekompresję, wtedy jeszcze rozumiem. ;) Może jak płyty stanieją, to kupię nowy palnik, na razie jednak na to się nie zapowiada...

egoistyczne podejście :>
zamiast kupić nową spawarkę i dorobić skośnookich :uklon: to nie :>
tylko męczyć zabytkowego, wspaniałego litka 812S :fiu:
takie cuda techniki powinno się przechowywać w specjalnych warunkach, aby potomni wiedzieli jakie palniki były :taktak:
co z tego, że dzisiaj mamy super wodociągi jak i tak zachwycamy się rzymskimi akweduktami :spoko:

podpadłem już wszystkim moim OT? :rotfl:

Atlantis 17.03.2006 21:17

Ogólnie rzecz biorąc na dziś dzień palenie DL na czymkolwiek nie ma większego sensu, bo nie kalkuluje się zwyczajnie. :P
No chyba, że ktoś chce sobie poeksperymentować, albo musi zrobić kopię filmu z płyty DVD9, a nie ma ochoty na dzielenie czy rekompresję, wtedy jeszcze rozumiem. ;) Może jak płyty stanieją, to kupię nowy palnik, na razie jednak na to się nie zapowiada...

ed hunter 17.03.2006 19:48

Cytat:

Napisany przez lukusk
Wyniki mamy podobne :P

Doradzają mi abym przeobił na 832s. Tylko czy warto ryzykować?

ryzyko małe, sprawdzić można, ale mój egzemplarz na biosach od 832 palił fatalnie. teraz, gdy jest nowy bios do 812 przerabianie chyba nie ma sensu (przecież nikt nie będzie na tym sprzęcie DL palił :>)

Atlantis 17.03.2006 18:23

Cytat:

Napisany przez lukusk
Wyniki mamy podobne :P

Doradzają mi abym przeobił na 832s. Tylko czy warto ryzykować?

Wynik jest nawet oki, mam tą samą nagrywarkę z tym samym biosem - możesz porównać sobie z moimi wynikami trochę wcześniej. ;)

BTW sprawdziłem jednego Verbatima MCC 003 sprzed ponad roku, screena nie zrobiłem. ;) Wykres PIF jak marzenie, ale PIE pod koniec skacze do jakichś 80-100... Jednak nie stwierdzę czy to wina czasu, myślę że to efekt nagrywania na starym firmware, oraz tego że płytka to taka tania w kopercie, może nawet Pearl White (były MCC 003?)... Zwłaszcza, że nie przechowywana w idealnych warunkach wynik PIF zachwyca. ;) Maximum 2-3.

lukusk 17.03.2006 16:51

Ilość załączników: 1
Wyniki mamy podobne :P

Doradzają mi abym przeobił na 832s. Tylko czy warto ryzykować?

Atlantis 16.03.2006 17:06

Ilość załączników: 1
I jeszcze jeden test - nagrany przed chwilą Verbatim DVD+R 16x (nagrywany 4x), wersja BOX, MCC 004. Chyba nie jest źle? ;)

Atlantis 16.03.2006 14:52

Ilość załączników: 2
Wiem, że nie ten temat, ale skoro o tym pisałem, to w celach orientacyjnych wrzucę też wyniki dla TDK. :)
Tak samo - u góry po nagraniu, na dole dzisiaj.

Wydaje mi się, że wyniki dobre. :) Co wy o tym myślicie, różnica jest normalna/mieści się w granicy błędu czy powinny mocno stać w miejsu przez cały czas?

Atlantis 16.03.2006 14:41

Ilość załączników: 2
Dobrze, wrzucam te wykresy :)
Pierwszy zaraz po nagraniu, drugi to dzisiejszy test.

ed hunter 16.03.2006 13:53

Cytat:

Napisany przez Atlantis
Hmm... pod wpływem twojej wypowiedi wyjąłem płytkę nagraną na początku lutego i sprawdziłem jaki da wykres. Co prawda to TDK, ale Verbatima też sprawdzę. :)
Co prawda błędów zarówno PIE jak i PIF wykryto MINIMALNIE więcej, ale sądzę, że to mieści się w granicy błedu (w końcu dwa badania tej samej płytki zaraz po nagraniu również nie dadza identycznego wyniku) za to maksymalna wartość jest MNIEJSZA. Co do wykresu PIF to bardzo podobny - część idiełek skoczyła z 1 do 2, ale za to inne spadły lub poznikały całkowicie... Jak mówiłem to mieści ię w granicy błedu.
Oki, zobacze jak Verbatim. :)

UPDATE: W przypadku Verbatima nagranego pod koniec stycznia sprawa wygląda bardzo podobnie - co prawda ogólnie ilość błędów NIEZNACZNIE wzrosła, nie zwiększyły się za to ich wartości maksymalne, gdzieniegdzie niektóre błędy poznikały lub się zmniejszyły - wszystko raczej mieści się w granicy błędu. :)

ale gdzie te wykresy???

Atlantis 16.03.2006 13:21

Hmm... pod wpływem twojej wypowiedi wyjąłem płytkę nagraną na początku lutego i sprawdziłem jaki da wykres. Co prawda to TDK, ale Verbatima też sprawdzę. :)
Co prawda błędów zarówno PIE jak i PIF wykryto MINIMALNIE więcej, ale sądzę, że to mieści się w granicy błedu (w końcu dwa badania tej samej płytki zaraz po nagraniu również nie dadza identycznego wyniku) za to maksymalna wartość jest MNIEJSZA. Co do wykresu PIF to bardzo podobny - część idiełek skoczyła z 1 do 2, ale za to inne spadły lub poznikały całkowicie... Jak mówiłem to mieści ię w granicy błedu.
Oki, zobacze jak Verbatim. :)

UPDATE: W przypadku Verbatima nagranego pod koniec stycznia sprawa wygląda bardzo podobnie - co prawda ogólnie ilość błędów NIEZNACZNIE wzrosła, nie zwiększyły się za to ich wartości maksymalne, gdzieniegdzie niektóre błędy poznikały lub się zmniejszyły - wszystko raczej mieści się w granicy błędu. :)

ViP3R 16.03.2006 12:05

Cytat:

Napisany przez ratat
Moi zdaniem MCC już dogoniło TY w jakości. Oczywiście można się z tym nie zgodzić:) Miałem trochę "odpadów" zarówno od MCC (Esperanza) i od TY (Titanum, Esperanza) i lepiej w wykresikach wypadały te od MCC.

Co do wykresow to w kilku artykulach czytalem juz ze testowanie zaraz po nagraniu nie ma wiekszego sensu.. Czasem badziewne plytki wypadaja lepiej niz jakies "firmowe". Problem zaczyna sie dopiero po kilku miesiacach. Liczba bledow drastycznie wzrasta i w tej kwestii podobno TY jeszcze wygrywa.

ratat 15.03.2006 22:26

Cytat:

Napisany przez ViP3R
Skoro nie ma to lepiej poszukac Pasteli x8 czy szukac zwyklych verbatim x16 ? Nie udalo mi sie znalesc Made in Japan. Sa wogole takie?

UPDATE
Chyba jedna sa juz Verbatim pastel x16 tylko nie wiem czy od TY
http://www.capslock.pl/produkty/dvd+...lim_5szt./8891

Ha, pierwszy raz je widzę, bardzo możliwe, że to TY, ale głowy nie dam.

Osobiście polecam Verbatimy +R 16x, nie ma z nimi najmniejszych problemów. Nośnik MCC04, a cena przystępna - u mnie w mieście 1,50-1,60PLN za sztukę, w większych opakowaniach (całe cake'i) po ok. 1,45PLN.

Moi zdaniem MCC już dogoniło TY w jakości. Oczywiście można się z tym nie zgodzić:) Miałem trochę "odpadów" zarówno od MCC (Esperanza) i od TY (Titanum, Esperanza) i lepiej w wykresikach wypadały te od MCC.

ViP3R 15.03.2006 21:24

Cytat:

Napisany przez ratat
Bo takich płytek, przynamniej wg Videohelp.com, NIE MA. Od TY Verbatim miał tylko Pastele, ale tych nie ma 16x...

Skoro nie ma to lepiej poszukac Pasteli x8 czy szukac zwyklych verbatim x16 ? Nie udalo mi sie znalesc Made in Japan. Sa wogole takie?

UPDATE
Chyba jedna sa juz Verbatim pastel x16 tylko nie wiem czy od TY
http://www.capslock.pl/produkty/dvd+...lim_5szt./8891

ratat 15.03.2006 19:12

Cytat:

Napisany przez Matievoo
Mam pytanko nagrał ktoś esperanzy DVD+R żeby była "ocena jakości"-powyżej 96 % ?
I jeszcze jedno pytanko nagrywa komuś,nagrywarka Benq esperaznzy żeby się ani
razu nie zepsuła czy coś w stym stylu, przy nagrywaniu oczywiście ?

Raz miałem 96%, ale dwie płytki mi uwaliło - nagranie zakończone sukcesem, ale końcówka nagrania nie do odczytu (zawsze zostawiam wolne ostatnie 100MB, ale widocznie te płytki były felerne...). Było nie było Espery to odpady, ale ogólnie nagrywają się ładnie.

Cytat:

Napisany przez ViP3R
Witam.
Czy mozna dostac w Lodzi czy okolicach Verbatim +R x16 od Taiyo Yuden ? W jednym sklepie powiedzieli ze wogole nie ma takich plyt :P Zna ktos jakies namiary ??

Bo takich płytek, przynamniej wg Videohelp.com, NIE MA. Od TY Verbatim miał tylko Pastele, ale tych nie ma 16x...

ViP3R 15.03.2006 15:53

Witam.
Czy mozna dostac w Lodzi czy okolicach Verbatim +R x16 od Taiyo Yuden ? W jednym sklepie powiedzieli ze wogole nie ma takich plyt :P Zna ktos jakies namiary ??

Fleku 13.03.2006 19:51

VERBATIM DVD+R palony 8x
http://www.piekary.net/~elite/cdrinf...0palony-8x.jpg

punisher 13.03.2006 01:48

Cytat:

Napisany przez xel
Palona 12x plytka z kupionego dzis cake 50szt. Indie Indiami ale powiedzialbym ze tym razem to szczeka mi jednak opadla :D

Wykresik marzenie. Na jakim palniku wypalałeś??

joujoujou 12.03.2006 16:16

Mnie tak nagrywa benq, obie esperanzy nagrał dobrze. :szczerb:

Matievoo 12.03.2006 15:55

Mam pytanko nagrał ktoś esperanzy DVD+R żeby była "ocena jakości"-powyżej 96 % ?
I jeszcze jedno pytanko nagrywa komuś,nagrywarka Benq esperaznzy żeby się ani
razu nie zepsuła czy coś w stym stylu, przy nagrywaniu oczywiście ?

ryba120 12.03.2006 00:27

Cytat:

Napisany przez adamxx68
Verbatim x16,palona4x...Niewiem,ale wykres mi się niepodoba :nie: Czy te nagrywarki NECa są tak słabe,czy mojej kończy się żywot... :sciana:

Raczej taka partia nośników.
A u mnie Verbatim DVD+R x16 wygląda tak:
Bios Liggy's 3.06

http://img92.imageshack.us/img92/336...ro661141il.jpg

Yarozelsky 11.03.2006 22:34

Cytat:

Napisany przez adamxx68
Verbatim x16,palona4x...Niewiem,ale wykres mi się niepodoba :nie: Czy te nagrywarki NECa są tak słabe,czy mojej kończy się żywot... :sciana:

Spróbuj nieoficjalnego firmwary Dee's 2.U4 :taktak: powinno byc lepiej.

xel 11.03.2006 22:23

Palona 12x plytka z kupionego dzis cake 50szt. Indie Indiami ale powiedzialbym ze tym razem to szczeka mi jednak opadla :D

http://img457.imageshack.us/img457/4...1march2006.png

adamxx68 08.03.2006 03:41

Ilość załączników: 1
Verbatim x16,palona4x...Niewiem,ale wykres mi się niepodoba :nie: Czy te nagrywarki NECa są tak słabe,czy mojej kończy się żywot... :sciana:

xux84 07.03.2006 17:15

Cytat:

Napisany przez Atlantis
Heh... prawdę mówiąc mam mieszane uczucia co do wszelkich praktyk overclockerskich itp., nigdy sobie niczego w kompie nie podkręcałem. :) A co do DL, to i tak są na dziś dzień za drogie, a jeśli troche stanieją to pewnie pomyślę o jakimś nowym napędzie, a póki co miejmy nadieję, że ten litek jeszcze będzie mi dobrze służył. ;)
Wracając do pytania: Sądzicie, że nagrywanie z 8x poprawi wyniki? Jak to z tym bywa? Czy teoria, że powinno się nagrywać z połową deklarowanej przez producenta jest słuszna również p rzypadku nośników 16x? ;)

W przypadku 812 na pewno nie poprawi. Co najwyzej pogorszy

Atlantis 07.03.2006 17:02

Cytat:

Napisany przez xux84
Wgraj ten bios: http://codeguys.rpc1.org/firmwares/d...patched-cf.rar
Jest nowszy niz US0S i jeszcze zyskasz mozliwosc wypalania dwuwarstwowych +r dl :)

Heh... prawdę mówiąc mam mieszane uczucia co do wszelkich praktyk overclockerskich itp., nigdy sobie niczego w kompie nie podkręcałem. :) A co do DL, to i tak są na dziś dzień za drogie, a jeśli troche stanieją to pewnie pomyślę o jakimś nowym napędzie, a póki co miejmy nadieję, że ten litek jeszcze będzie mi dobrze służył. ;)
Wracając do pytania: Sądzicie, że nagrywanie z 8x poprawi wyniki? Jak to z tym bywa? Czy teoria, że powinno się nagrywać z połową deklarowanej przez producenta jest słuszna również p rzypadku nośników 16x? ;)

xux84 07.03.2006 16:43

Cytat:

Napisany przez icemac
ale wtedy go przerobi na 832 :)

ja z tej przerobki bylem zadowolony, dopoki moj naped nagrywal, ale ... teraz na szczescie jeszcze dobrze odtwarza :>

Myslisz ze obrazil sie na ciebie za 832 i przestal nagrywac...? :>

Moj od czasu gdy zostal 832ka nagrywa do dzis co prawda u kumpla ale zawsze...

icemac 07.03.2006 16:39

Cytat:

Napisany przez xux84
Wgraj ten bios: http://codeguys.rpc1.org/firmwares/d...patched-cf.rar
Jest nowszy niz US0S i jeszcze zyskasz mozliwosc wypalania dwuwarstwowych +r dl :)

ale wtedy go przerobi na 832 :)

ja z tej przerobki bylem zadowolony, dopoki moj naped nagrywal, ale ... teraz na szczescie jeszcze dobrze odtwarza :>

xux84 07.03.2006 16:33

Cytat:

Napisany przez Atlantis
Kupiłem ostatnio dwa cake'i tych Verbatimów DVD+R 16x (MMC 004) ponieważ po szalonym biegu pomiędzy krakowskimi sklepami komputerowymi nigdzie nie udało mi się dorwać +R 8x (MCC 003) na których paliłem do tej pory. ;)
Oto wynik pierwszej nagranej płytki. :) Nagrywarka LiteOn 812S z najnowszym biosem, prędkość nagrywania 4x. Sądzicie, że uzyskam lepszy wynik (i trwałość nośnika) paląc 8x? Szybciej na tym litku już się niestety nie da. :P

Wgraj ten bios: http://codeguys.rpc1.org/firmwares/d...patched-cf.rar
Jest nowszy niz US0S i jeszcze zyskasz mozliwosc wypalania dwuwarstwowych +r dl :)

icemac 07.03.2006 16:24

@Atlanits

wynik :spoko:

Atlantis 07.03.2006 15:54

Ilość załączników: 1
Kupiłem ostatnio dwa cake'i tych Verbatimów DVD+R 16x (MMC 004) ponieważ po szalonym biegu pomiędzy krakowskimi sklepami komputerowymi nigdzie nie udało mi się dorwać +R 8x (MCC 003) na których paliłem do tej pory. ;)
Oto wynik pierwszej nagranej płytki. :) Nagrywarka LiteOn 812S z najnowszym biosem, prędkość nagrywania 4x. Sądzicie, że uzyskam lepszy wynik (i trwałość nośnika) paląc 8x? Szybciej na tym litku już się niestety nie da. :P

ed hunter 06.03.2006 21:25

Cytat:

Napisany przez slawekj
Nie ma co się zastanawiać.
Do kosza. :spoko:

:)

najlepiej nie wyjmując z nagrywarki ^_^ :haha: :rotfl: :>

slawekj 06.03.2006 21:20

Cytat:

Napisany przez jackosz
Co z tym fantem robić ?:
:help:

Nie ma co się zastanawiać.
Do kosza. :spoko:

:)

jackosz 06.03.2006 20:08

Co z tym fantem robić ?:

Verbatime MCC04 X16, cake 50szt. - Made in Indie

- DW1650 MCC004 - palony na x4
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...chmentid=29916

- GSA4167 MCC04 - palony na x4
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...chmentid=29917


Skąd takie duże wartości PIE a zarazem małe PIF.
Palić dalej i sie nie przejmować czy jednak wymienić całą partię
Na MCC04 z tajwanu bylo OKI więc raczej wykluczam błedy systemowe czy sprzętowe.
Płytki są czytane bez problemów (test odczytu gładki) jednak boję sie o ich żywotność :sciana:

Mogę Was o jakąś podpowiedź :help:

^martino^ 06.03.2006 19:27

Witam, nie wiem jakie płytki DVD+R wybrać, żeby mi nie wyparowały czy coś, szamoczę się, skacze po forum, czytam posty i nie wiem na jakie się zdecydować. Czy moglibyście mi podać namiary gdzie w internecie można kupić dobre płytki, czy może na allegro są też...? Bo czytałem, że płytki z kija (Cake) są do kitu itp. herezje. Chcem kupić pakiecik 50 szt. i się już więcej nie denerwować!
Pozdrawiam. :help:

xux84 04.03.2006 19:54

Cytat:

Napisany przez slawekj
A ja myślałem, że jak ma trudności z odczytem. ???

:czytaj:
http://club.cdfreaks.com/showthread.php?t=162151

:spoko:

przy tescie transferu tak wlasnie jest, ale przy scanie jakosci zawsze w regularnych odstepach na moment zwalnia i znowu rusza. W najnowszych biosach 1640 tez sie tak zachowuje

slawekj 04.03.2006 15:11

Cytat:

Napisany przez xux84
??? o czym Ty mowisz? 1650 zawsze przy scanie co jakis czas zwalnia...

A ja myślałem, że jak ma trudności z odczytem. ???

:czytaj:
http://club.cdfreaks.com/showthread.php?t=162151

:spoko:

xux84 04.03.2006 13:36

Cytat:

Napisany przez slawekj
Dlaczego napęd tak męczy się przy odczycie.
Linia prędkości powinna być gładka. :taktak:
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...0&postcount=10

:)

??? o czym Ty mowisz? 1650 zawsze przy scanie co jakis czas zwalnia...

ryba120 04.03.2006 12:36

Cytat:

Napisany przez slawekj
Dlaczego napęd tak męczy się przy odczycie.
Linia prędkości powinna być gładka. :taktak:

:)

Najprawdopodobniej w trakcie testów klikał na klawiaturze, a to np. u mnie właśnie tak się objawia.

slawekj 04.03.2006 12:35

Cytat:

Napisany przez xux84
Verbatim16x palony 8x :)

Dlaczego napęd tak męczy się przy odczycie.
Linia prędkości powinna być gładka. :taktak:
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...0&postcount=10

:)

xux84 04.03.2006 12:27

Ilość załączników: 1
Verbatim16x palony 8x :)

ed hunter 03.03.2006 20:36

Cytat:

Napisany przez Yarozelsky
wypal te verbatimy X16 przynajmniej jeden na próbe ,u mnie całkiem nieżle sie nagrywaja X16,

niestety mój komp przestał wyrabiać na zakrętach przy takich szybkościach.

to ta druga :klnie:

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=29867&stc=1

no więc, sprawdziłem DMA i ASPI, wypiąłem taśmę - z mobo i z nagrywarki i wpiąłem rzecz jasna :D, reset biosu mobo przy okazji :D, odpiąłem DVD-ROM Samsunga (!), wgrałem inny-nowszy bios do NECa, nagrałem 16x i poszło bez problemu - max 13,6x, działa dużo lepiej, ale szpila jest pod koniec :(

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=29868&stc=1

ważne, że nagrywarka przestała zwalniać i robić koszmarki (tylko jeszcze ta szpila...)

Yarozelsky 03.03.2006 20:31

Cytat:

Napisany przez ed hunter
a ja właśnie nagrałem 4x nagrywam drugą i z 6x zjechało na 4x :O :cojest: ((

wypal te verbatimy X16 przynajmniej jeden na próbe ,u mnie całkiem nieżle sie nagrywaja X16,

ed hunter 03.03.2006 20:23

a ja właśnie nagrałem 4x nagrywam drugą i z 6x zjechało na 4x :O :cojest: ((

Dawid 03.03.2006 20:19

Napęd: LITE-ON DVDRW SOHW-1213 bios TS0J
Nosnik: Verbatim DVD+R x16 cake x10 (nagrany dysk za pomoca nero)
DVD+R palony x4

http://img138.imageshack.us/img138/6...ts0j03marc.jpg

pytanie: co jest nie tak z moja nagrywarka?

ed hunter 02.03.2006 18:22

Cytat:

Napisany przez Isien
Witam!

Ja tez mam taka plytke (z mala roznica bo Dvd-R) wypalona zaledwie x6 a nadaje sie tylko na podstawke pod piwo :piwo:

jest też specjalny temat dla minusów

http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=58432

Isien 02.03.2006 16:15

Ilość załączników: 1
Witam!

Ja tez mam taka plytke (z mala roznica bo Dvd-R) wypalona zaledwie x6 a nadaje sie tylko na podstawke pod piwo :piwo:

ed hunter 27.02.2006 17:17

co tu pisać - dobra, palona 6x

turzol 27.02.2006 03:34

Ilość załączników: 1
Verbatim DVD+R 16x (MCC004) ze szpuli palony w DVD Decrypter @16x na BENQ DW-1655 BCDB

http://img6.picsplace.to/img6/14/dq_...MCC04_r16x.PNG

rork 25.02.2006 17:40

lukasss małe nieporozumienie robimy test z prędkością x4 :) a palimy jak nam pasuje :mruga:

lukasss 25.02.2006 16:44

Jeszcze raz przestestowalem naped, palac wedle sugestii x4

Przypominam, czym i na czym:

Napęd: LITE-ON DVDRW SHM-165P6S bios MS0K
Nosnik: Verbatim DVD+R x16 cake x10 MCC 004 (utworzony dysk testowy Nero)

DVD+R palony x4

http://img126.imageshack.us/img126/1432/47wy1.jpg


Ogolnie wychodzi na to ze roznica niewielka w porownaniu z x16. Z regoly pale na nich x12 i wynik sa troche lepsze niz w przypadkupalonej x16 ;)

Wiec jesli nie widac wiekszej roznicy, to po co czekac i palic x4 :piwo:

ryba120 25.02.2006 13:06

Verbatim DVD+Rx16 Printable

Palona x4 NEC3520 bios Liggy's 3.06
http://img160.imageshack.us/img160/5...tnec3520a1.jpg

Palona x4 BENQ1640 bios BSLB testowana na NEC-u
http://img111.imageshack.us/img111/8...iosbslb6fq.jpg

rork 25.02.2006 11:42

lukasss na litku testujemy x4 :) ale i tak wyniki świetne tylko dlaczego palony x16 wypada lepiej od x8 hehe ciekawe

lukasss 25.02.2006 11:21

Napęd: LITE-ON DVDRW SHM-165P6S bios MS0K
Nosnik: Verbatim DVD+R x16 cake x10 MCC 004 (utworzony dysk testowy Nero)

DVD+R palony x16

http://img60.imageshack.us/img60/5813/165nm.jpg


DVD+R palony x8

http://img60.imageshack.us/img60/530/84ze.jpg


Jakosc praktycznie identyczna na wszystkich plytkach, z regoly pale x12 i jak se przetestuje, to bardzo porownywalne wyniki dla kazdej plytki sa

rork 07.02.2006 22:23

Bródka wyniczek ekstra, ustaw testowanie na x4 (na takiej standardowo testuje się na liteonach) i będzie lepszy :). Jak byś nagrał jeszcze x8 i zrobił test to było by miło (nowy model nagrywarki - czym więcej testów tym lepiej dla kupujących :) jest się do czego odnieść)

punisher 07.02.2006 09:59

Ilość załączników: 1
Verbatim DVD+R palony x8 na benqDW1650. Wedlug mnie powinno być lepiej, a nie jest. Dlaczego?? Słaby nośnik, czy też mój benek robi więcej błedów niż u Was?

Bródka 07.02.2006 02:20

Ilość załączników: 1
A tu u mnie palona 16x
Co o tym sądzicie

Popielaty 06.02.2006 18:41

Cytat:

Napisany przez mmjot
U mnie to wygląda tak. (Benq Dw 1655)
Oczywiście palona z prędkością dedykowaną czyli x16
Kupiona w Makro 18,90/ cake 10 szt.

NO NO jakość 99% dla mnie wzorowo !

mmjot 06.02.2006 14:49

Ilość załączników: 2
U mnie to wygląda tak. (Benq Dw 1655)
Oczywiście palona z prędkością dedykowaną czyli x16
Kupiona w Makro 18,90/ cake 10 szt.

tom-as 03.02.2006 00:59

Ilość załączników: 1
Kupiłem, wypaliłem, przetestowłem... jakiś czas temu ;) a teraz wynik
Płyta palona x8 na Lite-On SOHW-1633S BS0Y

Nie jest źle. Powiem więcej, jest dobrze (jak dla mnie) 8 )

latet 13.01.2006 01:22

Jak dla mnie, to te Verbatimy DVD+R x16 MCC-04 to jedne z najlepszych nośników, jakie miałem okazję palić. Nawet na badziewnym lg-4167b palą się wyśmienicie.

Oto wyniki palenia tych płytek z prędkością 8x na 3 różnych palnikach (płytki z taj samej paczki, palone i testowane w ciągu 2 dni pod rząd):


LG-4163b A104:
http://www.xyz.avx.pl/screenshots/T-09.png


LG-4167b DL12:
http://www.xyz.avx.pl/screenshots/T-25.png


Lite-On SHW 1635S YS0J - tu niestety nieco gorzej:
http://www.xyz.avx.pl/screenshots/T-10.png


Mam też testy palenia ich 16x i 4x, ale zasadniczo wygląda to bardzo podobnie.

latet

slawekj 07.01.2006 23:43

Verbatim +Rx16 palony 8x Nec 4550A bios 1.07 Nero 6.6.0.18
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...&postcount=185

:)

SpeedFreaK 01.01.2006 21:48

Dlaczego do kosza??

Wszystkie błedy mieszczą sie w normach, więc nie widze problemu. PI Error troche wysoki, ale do dopuszczalnego poziomu 280 jeszcze sporo brakuje.

pawelblu 31.12.2005 18:07

Nie za bardzo lapie co to ma dowodzic, bo moim skromnym zdaniem nie dowodzi nic ...

slawekj 31.12.2005 17:26

Ceny płytek 16x są podobne do płytek 4-8x.
Verbatim już nie produkuje 8x, te które są jeszcze w sprzedaży to stara produkcja i coraz mniej w sprzedaży.

Praktyczny przyklad:
Następny Verbatim +Rx16 z tej samej dostawy.

QScan QSuite 2.1 bios BEGB prędkość 16x

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28322&stc=1

Wypalony 16x na Nec 4550A bios 1.07 plikiem testowym Nero.

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28323&stc=1

Wystarczy teraz porównać:
Płytka wypalona optymalną prędkością:
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...postcount=2756

Czy jest różnica ?
I mimo oceny 96/100 płytka wypalona 16x nadaje się do kosza.

:)

pawelblu 31.12.2005 17:18

Cytat:

Napisany przez Orion66
To po co wam płyty x16 ?
Nie możecie kupować x8 i palić x4 ?

A tak poza tym to mam wrażenie że chyba lekko przesadzacie z tymi błędami. To chyba wręcz jakaś obsesja i pogoń za niewadomo czym.
Czy naprawdę kolego robi Ci różnice jak masz PIF 4 a nie 5 ?

My to wiemy, ale...
Cytat:

Napisany przez slawekj
Mnie nie trzeba tłumaczyć jak należy wypalać określony nośnik.

No i co zrobisz ...

Poza tym
Cytat:

Napisany przez slawekj
Dla zabawy można każdą prędkością, dla czytnika liczą się najmniejsze błędy PI/PIF i Jitter.

I mimo to ze nikt jeszcze nie udowodnil jakiegokolwiek przelozenia TE/FE na jakikolwiek z tych 3 wynikow, lub ich kombinacje, to nadal sie nimi straszy malych wypalaczy.
Wiec jak chcesz miec slawkoj-dobrze wypalona plyte, to nagrywaj plyty 16x z predkoscia 4x, a jak po prostu dobrze, to wypalaj tak zeby PIE PIF i jitter bylo w miare dobre, a przede wszystkim zeby dzialala na napedach na ktorych bedzie uzywana, bo zywotnosci tez w zaden sposob nie zmierzysz.
TEFE w nowym 2006 roku polecam traktowac jedynie jako ciekawostke.

Orion66 31.12.2005 17:01

To po co wam płyty x16 ?
Nie możecie kupować x8 i palić x4 ?

A tak poza tym to mam wrażenie że chyba lekko przesadzacie z tymi błędami. To chyba wręcz jakaś obsesja i pogoń za niewadomo czym.
Czy naprawdę kolego robi Ci różnice jak masz PIF 4 a nie 5 ?

slawekj 31.12.2005 16:52

Ja też nie rozumiem ??? jak można nie rozumieć wypalania płytki 16x prędkością 4x.
Optymalna prędkość wypalania to taka przy której występują najmniejsze błędy TE/FE.
Dla testowanego Verbatima cake 10szt. z napisem 16x błędy TE/FE pozwalają na prędkość wypalania 4x.
To co producent pisze to jedno, a drugie to w środku. A w środku to max 4x.
Mnie nie trzeba tłumaczyć jak należy wypalać określony nośnik.
Dla zabawy można każdą prędkością, dla czytnika liczą się najmniejsze błędy PI/PIF i Jitter.
Rzecz w tym, żeby wypalić płytkę z jak najmniejszymi błędami.
Więcej testów i wiedzy a wszystko będzie jasne.
:czytaj: i jeszcze raz :czytaj:

:)

SpeedFreaK 31.12.2005 15:40

Tego też nie pojmuje, ale palenie 8-12x w zupełności rozumiem. Nie występuja wtedy przerwy w transmisji danych i opróżnienie bufora (zdarza się to czasami przy nagrywaniu w locie 16x nawet na dobrych komputerach).

Orion66 30.12.2005 22:57

LOL!

Po co wam płyty x16 jak ich nie palicie x16 ?
W ogole tego nie kapuje. Czemu doplacac i kupowac x16 i palic x4 ?

icemac 29.12.2005 20:06

Cytat:

Napisany przez Orion66
nagrywałeś x16 ??

zedytowalem posta palona x4

Orion66 29.12.2005 19:57

nagrywałeś x16 ??

icemac 29.12.2005 19:26

Ilość załączników: 1
skan dvd+r verbatim 16x na napedzie jakim widac (dogorywa) plytka wypalona na lg-4163B firmware 1.02 (chyba tak, lub bez kropek)
--edit--
palona 4x bo myslalem ze to trefna partia plytek - a i tak mi sie nie spieszy kilka minut dluzej - poczekam :taktak:

icemac 29.12.2005 10:22

Cytat:

Napisany przez kozuch13
ja tez kupiłem kiedys tekie płyty ale sie nie nagrały bo mam troche zepsutą nagrywarke i nagrywami tylko 4X pomuzcie

co znaczy troche popsuta ?
jaki model ?
moze bios trzeba zaktualizowac ?

kozuch13 28.12.2005 21:08

ja tez kupiłem kiedys tekie płyty ale sie nie nagrały bo mam troche zepsutą nagrywarke i nagrywami tylko 4X pomuzcie

icemac 28.12.2005 13:08

u mnie 3 sztuki zaliczyly smietnik :tak!: - zanim zorientowalem sie sie ze palnik zakonczyl zywot

ed hunter 28.12.2005 13:02

Cytat:

Napisany przez mlody02
za 17,99 zl w tarnowie carefour - uwaga kupilem trójpak plyt DVD+R wielokrotnego nagrywania Verbatim.

no i jak nagrały się ponownie te DVD+R? :D

loki7777 28.12.2005 13:01

Ale z drugiej strony co za sens palic x16@x4?

Goldman 28.12.2005 12:55

Slawekj piękny wykresik :) Jak dla mnie ideał :piwo: Szkoda że u mnie te verby nie chcą się palić :|

Orion66 23.12.2005 18:00

Ilość załączników: 1
Zobaczcie jak sie palą moje Verby x16 - SZAJS!
(palone x8 i x12 mają bardzo dobre wykresy)

slawekj 20.12.2005 22:49

Verbatim +Rx16 palony 4x BenQ 1640@164B SolidBurn bios BEGB Nero 6.6.0.18

http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...postcount=2756

:)

Goldman 19.12.2005 20:16

A w makro 15,70zł za 10sztuk cake :jem: Szkoda tylko że mój BenQ nie trawił tych płytek :|

icemac 19.12.2005 16:08

Cytat:

Napisany przez mlody02
za 17,99 zl w tarnowie carefour - uwaga kupilem trójpak plyt DVD+R wielokrotnego nagrywania Verbatim.

to drogo :wow:

we wrocku po 16.90 za cake 10 sztuk

mlody02 19.12.2005 15:41

za 17,99 zl w tarnowie carefour - uwaga kupilem trójpak plyt DVD+R wielokrotnego nagrywania Verbatim.

FatAlbert 18.12.2005 13:40

kumpel kupuje 2 lub 3 cake;i po 10 płyt verbatin 8x i pali na litQ 1653s jak dotąd zepsuł możę "pięc" płyt naprawde to świadczy o tym jaką renome i jakość posiada VERBAtim

icemac 18.12.2005 13:26

ja kupilem wczoraj w "kerfie" jutro zamieszcze skan, bo na razie pale na plextorach :spoko:

Goldman 18.12.2005 12:46

Mam problemy z tymi płytkami (MCC 004) tzn miałem bo już je odsprzedałem :cool: 3 plytki w alcoholu i w nero stanęły w różnych miejscach i oczywiście komunikat "zapis sie nie powiódł" :| Te same dane nagrywałem na RW i wszystko ok. Co mogłobyć nie tak?

mensir67pl 27.11.2005 16:19

Cytat:

Napisany przez MZiol
w Vobisie niestety i po 2zł za szt

Verb +R x16

skusiło mnie to że na cake-u było 'A MITSUBISHI KAGAKU MEDIA COMPANY"

myślałem że może trafią mi sie made in TY jak komuś tu z forum

no ale niestey

Pokaz fotki wypalonych :)

MZiol 27.11.2005 16:04

Cytat:

Napisany przez legion
a gdzie kupiles te plyty i po ile jezeli tak strasznie jest zle z nimi :)

w Vobisie niestety i po 2zł za szt

Verb +R x16

skusiło mnie to że na cake-u było 'A MITSUBISHI KAGAKU MEDIA COMPANY"

myślałem że może trafią mi sie made in TY jak komuś tu z forum

no ale niestey

legion 26.11.2005 23:17

Cytat:

Napisany przez MZiol
jak?

normalnie

nie poto wydawałem kase żeby nagrywać na czymś takim

a gdzie kupiles te plyty i po ile jezeli tak strasznie jest zle z nimi :)

rork 26.11.2005 21:38

Jak dobrze, że na litku QSuite nie działa bo jeszcze bym sie mógł załamać ;) a tak na serio to po ile były te verby w cake 25szt ? może po tym można je poznać w sklepie ? mój jest z cake 10 i jakoś dobrze sie wypalił :)

MZiol 26.11.2005 19:29

Cytat:

Napisany przez pawelblu
Nie jestem w stanie sobie wyobrazic jak wykres Qscana moze spowodowac czyjes zalamanie, ale moja wyobraznia niestety jest dosc plytka, wiec moze to normalne ... ||

jak?

normalnie

nie poto wydawałem kase żeby nagrywać na czymś takim

pawelblu 26.11.2005 19:22

Cytat:

Napisany przez MZiol
no i jestem załamany

Nie jestem w stanie sobie wyobrazic jak wykres Qscana moze spowodowac czyjes zalamanie, ale moja wyobraznia niestety jest dosc plytka, wiec moze to normalne ... ||

slawekj 26.11.2005 18:37

Cytat:

Napisany przez MZiol
właśnie kupiłem sobie cake25 Verbatim-ów +R x16
no i jestem załamany

Ta sama dostawa.... ??? jak w loterii... na pocieszenie :piwo:
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...postcount=4156

wypalony 8x na BenQ 1640 bios BSJB

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...chmentid=23218

:)

MZiol 26.11.2005 18:20

Ilość załączników: 1
właśnie kupiłem sobie cake25 Verbatim-ów +R x16

no i jestem załamany

powiedzcie co może być przyczyną tak słabej jakości
(przynajmniej na początku płyty, dalej jest już chyba nieźle)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:49.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.