![]() |
No nie, ja myślę że ilość płytek wypalonych przez mojego litka liczy się w setkach, do tysiąca mu jeszcze daleko. ;) Wypalałem tylko dla siebie, dla znajomych sporadycznie, tak więc dużo tego nie było. ;)
Do odczytu mam osobny napęd, podobnie jak do nagrywania CD-R. :) |
Ilość załączników: 1
moj litek :D - zbliza sie juz jego kres ;(. Wypalil nie wiecej jak 4k nie mniej niz 3,5k dvd. Nie zapisuje juz na niczym 8x tylko 4x. A wynik jak w zalaczniku. Verba 16x oczywisice :D
|
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
tylko do muzeum nie trafi... działający :> a wracając do tematu to poprzedni bios 812 nie rozpoznawał Verbatimów 16x i pozwalał je palić 2,4x :| wtedy zmiana na 832 miała sens. |
A co takiego złego jest w tym "zabytkowym" 812S? Nigdy nie paliłem i nie palę hurtowo tysięcy płyt, od początku służył mi do własnego użytku i jak widać całkiem przyzwoicie pali, zwłaszcza na plusach. :) Może w końcu kupię jakiegoś Plextora lub coś takiego, ale zwyczajnie mam teraz ważniejsze wydatki, kusi mnie ten DVD-RAM ale pewnie wydam kasę dopiero gdy spadną nieco ceny płytek DL - proste. :)
|
wypaliłem ponad 80 szt Verbatimów+R x16 z v x8 od MCC004
udało mi się "zepsuć" 1 szt. ogólnie płytki bardzo polecam - najwyższa JAKOść |
Cytat:
zamiast kupić nową spawarkę i dorobić skośnookich :uklon: to nie :> tylko męczyć zabytkowego, wspaniałego litka 812S :fiu: takie cuda techniki powinno się przechowywać w specjalnych warunkach, aby potomni wiedzieli jakie palniki były :taktak: co z tego, że dzisiaj mamy super wodociągi jak i tak zachwycamy się rzymskimi akweduktami :spoko: podpadłem już wszystkim moim OT? :rotfl: |
Ogólnie rzecz biorąc na dziś dzień palenie DL na czymkolwiek nie ma większego sensu, bo nie kalkuluje się zwyczajnie. :P
No chyba, że ktoś chce sobie poeksperymentować, albo musi zrobić kopię filmu z płyty DVD9, a nie ma ochoty na dzielenie czy rekompresję, wtedy jeszcze rozumiem. ;) Może jak płyty stanieją, to kupię nowy palnik, na razie jednak na to się nie zapowiada... |
Cytat:
|
Cytat:
BTW sprawdziłem jednego Verbatima MCC 003 sprzed ponad roku, screena nie zrobiłem. ;) Wykres PIF jak marzenie, ale PIE pod koniec skacze do jakichś 80-100... Jednak nie stwierdzę czy to wina czasu, myślę że to efekt nagrywania na starym firmware, oraz tego że płytka to taka tania w kopercie, może nawet Pearl White (były MCC 003?)... Zwłaszcza, że nie przechowywana w idealnych warunkach wynik PIF zachwyca. ;) Maximum 2-3. |
Ilość załączników: 1
Wyniki mamy podobne :P
Doradzają mi abym przeobił na 832s. Tylko czy warto ryzykować? |
Ilość załączników: 1
I jeszcze jeden test - nagrany przed chwilą Verbatim DVD+R 16x (nagrywany 4x), wersja BOX, MCC 004. Chyba nie jest źle? ;)
|
Ilość załączników: 2
Wiem, że nie ten temat, ale skoro o tym pisałem, to w celach orientacyjnych wrzucę też wyniki dla TDK. :)
Tak samo - u góry po nagraniu, na dole dzisiaj. Wydaje mi się, że wyniki dobre. :) Co wy o tym myślicie, różnica jest normalna/mieści się w granicy błędu czy powinny mocno stać w miejsu przez cały czas? |
Ilość załączników: 2
Dobrze, wrzucam te wykresy :)
Pierwszy zaraz po nagraniu, drugi to dzisiejszy test. |
Cytat:
|
Hmm... pod wpływem twojej wypowiedi wyjąłem płytkę nagraną na początku lutego i sprawdziłem jaki da wykres. Co prawda to TDK, ale Verbatima też sprawdzę. :)
Co prawda błędów zarówno PIE jak i PIF wykryto MINIMALNIE więcej, ale sądzę, że to mieści się w granicy błedu (w końcu dwa badania tej samej płytki zaraz po nagraniu również nie dadza identycznego wyniku) za to maksymalna wartość jest MNIEJSZA. Co do wykresu PIF to bardzo podobny - część idiełek skoczyła z 1 do 2, ale za to inne spadły lub poznikały całkowicie... Jak mówiłem to mieści ię w granicy błedu. Oki, zobacze jak Verbatim. :) UPDATE: W przypadku Verbatima nagranego pod koniec stycznia sprawa wygląda bardzo podobnie - co prawda ogólnie ilość błędów NIEZNACZNIE wzrosła, nie zwiększyły się za to ich wartości maksymalne, gdzieniegdzie niektóre błędy poznikały lub się zmniejszyły - wszystko raczej mieści się w granicy błędu. :) |
Cytat:
|
Cytat:
Osobiście polecam Verbatimy +R 16x, nie ma z nimi najmniejszych problemów. Nośnik MCC04, a cena przystępna - u mnie w mieście 1,50-1,60PLN za sztukę, w większych opakowaniach (całe cake'i) po ok. 1,45PLN. Moi zdaniem MCC już dogoniło TY w jakości. Oczywiście można się z tym nie zgodzić:) Miałem trochę "odpadów" zarówno od MCC (Esperanza) i od TY (Titanum, Esperanza) i lepiej w wykresikach wypadały te od MCC. |
Cytat:
UPDATE Chyba jedna sa juz Verbatim pastel x16 tylko nie wiem czy od TY http://www.capslock.pl/produkty/dvd+...lim_5szt./8891 |
Cytat:
Cytat:
|
Witam.
Czy mozna dostac w Lodzi czy okolicach Verbatim +R x16 od Taiyo Yuden ? W jednym sklepie powiedzieli ze wogole nie ma takich plyt :P Zna ktos jakies namiary ?? |
VERBATIM DVD+R palony 8x
http://www.piekary.net/~elite/cdrinf...0palony-8x.jpg |
Cytat:
|
Mnie tak nagrywa benq, obie esperanzy nagrał dobrze. :szczerb:
|
Mam pytanko nagrał ktoś esperanzy DVD+R żeby była "ocena jakości"-powyżej 96 % ?
I jeszcze jedno pytanko nagrywa komuś,nagrywarka Benq esperaznzy żeby się ani razu nie zepsuła czy coś w stym stylu, przy nagrywaniu oczywiście ? |
Cytat:
A u mnie Verbatim DVD+R x16 wygląda tak: Bios Liggy's 3.06 http://img92.imageshack.us/img92/336...ro661141il.jpg |
Cytat:
|
Palona 12x plytka z kupionego dzis cake 50szt. Indie Indiami ale powiedzialbym ze tym razem to szczeka mi jednak opadla :D
http://img457.imageshack.us/img457/4...1march2006.png |
Ilość załączników: 1
Verbatim x16,palona4x...Niewiem,ale wykres mi się niepodoba :nie: Czy te nagrywarki NECa są tak słabe,czy mojej kończy się żywot... :sciana:
|
Cytat:
|
Cytat:
Wracając do pytania: Sądzicie, że nagrywanie z 8x poprawi wyniki? Jak to z tym bywa? Czy teoria, że powinno się nagrywać z połową deklarowanej przez producenta jest słuszna również p rzypadku nośników 16x? ;) |
Cytat:
Moj od czasu gdy zostal 832ka nagrywa do dzis co prawda u kumpla ale zawsze... |
Cytat:
ja z tej przerobki bylem zadowolony, dopoki moj naped nagrywal, ale ... teraz na szczescie jeszcze dobrze odtwarza :> |
Cytat:
Jest nowszy niz US0S i jeszcze zyskasz mozliwosc wypalania dwuwarstwowych +r dl :) |
@Atlanits
wynik :spoko: |
Ilość załączników: 1
Kupiłem ostatnio dwa cake'i tych Verbatimów DVD+R 16x (MMC 004) ponieważ po szalonym biegu pomiędzy krakowskimi sklepami komputerowymi nigdzie nie udało mi się dorwać +R 8x (MCC 003) na których paliłem do tej pory. ;)
Oto wynik pierwszej nagranej płytki. :) Nagrywarka LiteOn 812S z najnowszym biosem, prędkość nagrywania 4x. Sądzicie, że uzyskam lepszy wynik (i trwałość nośnika) paląc 8x? Szybciej na tym litku już się niestety nie da. :P |
Cytat:
|
Cytat:
Do kosza. :spoko: :) |
Co z tym fantem robić ?:
Verbatime MCC04 X16, cake 50szt. - Made in Indie - DW1650 MCC004 - palony na x4 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...chmentid=29916 - GSA4167 MCC04 - palony na x4 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...chmentid=29917 Skąd takie duże wartości PIE a zarazem małe PIF. Palić dalej i sie nie przejmować czy jednak wymienić całą partię Na MCC04 z tajwanu bylo OKI więc raczej wykluczam błedy systemowe czy sprzętowe. Płytki są czytane bez problemów (test odczytu gładki) jednak boję sie o ich żywotność :sciana: Mogę Was o jakąś podpowiedź :help: |
Witam, nie wiem jakie płytki DVD+R wybrać, żeby mi nie wyparowały czy coś, szamoczę się, skacze po forum, czytam posty i nie wiem na jakie się zdecydować. Czy moglibyście mi podać namiary gdzie w internecie można kupić dobre płytki, czy może na allegro są też...? Bo czytałem, że płytki z kija (Cake) są do kitu itp. herezje. Chcem kupić pakiecik 50 szt. i się już więcej nie denerwować!
Pozdrawiam. :help: |
Cytat:
|
Cytat:
:czytaj: http://club.cdfreaks.com/showthread.php?t=162151 :spoko: |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Linia prędkości powinna być gładka. :taktak: http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...0&postcount=10 :) |
Ilość załączników: 1
Verbatim16x palony 8x :)
|
Cytat:
to ta druga :klnie: http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=29867&stc=1 no więc, sprawdziłem DMA i ASPI, wypiąłem taśmę - z mobo i z nagrywarki i wpiąłem rzecz jasna :D, reset biosu mobo przy okazji :D, odpiąłem DVD-ROM Samsunga (!), wgrałem inny-nowszy bios do NECa, nagrałem 16x i poszło bez problemu - max 13,6x, działa dużo lepiej, ale szpila jest pod koniec :( http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=29868&stc=1 ważne, że nagrywarka przestała zwalniać i robić koszmarki (tylko jeszcze ta szpila...) |
Cytat:
|
a ja właśnie nagrałem 4x nagrywam drugą i z 6x zjechało na 4x :O :cojest: ((
|
Napęd: LITE-ON DVDRW SOHW-1213 bios TS0J
Nosnik: Verbatim DVD+R x16 cake x10 (nagrany dysk za pomoca nero) DVD+R palony x4 http://img138.imageshack.us/img138/6...ts0j03marc.jpg pytanie: co jest nie tak z moja nagrywarka? |
Cytat:
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=58432 |
Ilość załączników: 1
Witam!
Ja tez mam taka plytke (z mala roznica bo Dvd-R) wypalona zaledwie x6 a nadaje sie tylko na podstawke pod piwo :piwo: |
co tu pisać - dobra, palona 6x
|
Ilość załączników: 1
Verbatim DVD+R 16x (MCC004) ze szpuli palony w DVD Decrypter @16x na BENQ DW-1655 BCDB
http://img6.picsplace.to/img6/14/dq_...MCC04_r16x.PNG |
lukasss małe nieporozumienie robimy test z prędkością x4 :) a palimy jak nam pasuje :mruga:
|
Jeszcze raz przestestowalem naped, palac wedle sugestii x4
Przypominam, czym i na czym: Napęd: LITE-ON DVDRW SHM-165P6S bios MS0K Nosnik: Verbatim DVD+R x16 cake x10 MCC 004 (utworzony dysk testowy Nero) DVD+R palony x4 http://img126.imageshack.us/img126/1432/47wy1.jpg Ogolnie wychodzi na to ze roznica niewielka w porownaniu z x16. Z regoly pale na nich x12 i wynik sa troche lepsze niz w przypadkupalonej x16 ;) Wiec jesli nie widac wiekszej roznicy, to po co czekac i palic x4 :piwo: |
Verbatim DVD+Rx16 Printable
Palona x4 NEC3520 bios Liggy's 3.06 http://img160.imageshack.us/img160/5...tnec3520a1.jpg Palona x4 BENQ1640 bios BSLB testowana na NEC-u http://img111.imageshack.us/img111/8...iosbslb6fq.jpg |
lukasss na litku testujemy x4 :) ale i tak wyniki świetne tylko dlaczego palony x16 wypada lepiej od x8 hehe ciekawe
|
Napęd: LITE-ON DVDRW SHM-165P6S bios MS0K
Nosnik: Verbatim DVD+R x16 cake x10 MCC 004 (utworzony dysk testowy Nero) DVD+R palony x16 http://img60.imageshack.us/img60/5813/165nm.jpg DVD+R palony x8 http://img60.imageshack.us/img60/530/84ze.jpg Jakosc praktycznie identyczna na wszystkich plytkach, z regoly pale x12 i jak se przetestuje, to bardzo porownywalne wyniki dla kazdej plytki sa |
Bródka wyniczek ekstra, ustaw testowanie na x4 (na takiej standardowo testuje się na liteonach) i będzie lepszy :). Jak byś nagrał jeszcze x8 i zrobił test to było by miło (nowy model nagrywarki - czym więcej testów tym lepiej dla kupujących :) jest się do czego odnieść)
|
Ilość załączników: 1
Verbatim DVD+R palony x8 na benqDW1650. Wedlug mnie powinno być lepiej, a nie jest. Dlaczego?? Słaby nośnik, czy też mój benek robi więcej błedów niż u Was?
|
Ilość załączników: 1
A tu u mnie palona 16x
Co o tym sądzicie |
Cytat:
|
Ilość załączników: 2
U mnie to wygląda tak. (Benq Dw 1655)
Oczywiście palona z prędkością dedykowaną czyli x16 Kupiona w Makro 18,90/ cake 10 szt. |
Ilość załączników: 1
Kupiłem, wypaliłem, przetestowłem... jakiś czas temu ;) a teraz wynik
Płyta palona x8 na Lite-On SOHW-1633S BS0Y Nie jest źle. Powiem więcej, jest dobrze (jak dla mnie) 8 ) |
Jak dla mnie, to te Verbatimy DVD+R x16 MCC-04 to jedne z najlepszych nośników, jakie miałem okazję palić. Nawet na badziewnym lg-4167b palą się wyśmienicie.
Oto wyniki palenia tych płytek z prędkością 8x na 3 różnych palnikach (płytki z taj samej paczki, palone i testowane w ciągu 2 dni pod rząd): LG-4163b A104: http://www.xyz.avx.pl/screenshots/T-09.png LG-4167b DL12: http://www.xyz.avx.pl/screenshots/T-25.png Lite-On SHW 1635S YS0J - tu niestety nieco gorzej: http://www.xyz.avx.pl/screenshots/T-10.png Mam też testy palenia ich 16x i 4x, ale zasadniczo wygląda to bardzo podobnie. latet |
Verbatim +Rx16 palony 8x Nec 4550A bios 1.07 Nero 6.6.0.18
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...&postcount=185 :) |
Dlaczego do kosza??
Wszystkie błedy mieszczą sie w normach, więc nie widze problemu. PI Error troche wysoki, ale do dopuszczalnego poziomu 280 jeszcze sporo brakuje. |
Nie za bardzo lapie co to ma dowodzic, bo moim skromnym zdaniem nie dowodzi nic ...
|
Ceny płytek 16x są podobne do płytek 4-8x.
Verbatim już nie produkuje 8x, te które są jeszcze w sprzedaży to stara produkcja i coraz mniej w sprzedaży. Praktyczny przyklad: Następny Verbatim +Rx16 z tej samej dostawy. QScan QSuite 2.1 bios BEGB prędkość 16x http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28322&stc=1 Wypalony 16x na Nec 4550A bios 1.07 plikiem testowym Nero. http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28323&stc=1 Wystarczy teraz porównać: Płytka wypalona optymalną prędkością: http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...postcount=2756 Czy jest różnica ? I mimo oceny 96/100 płytka wypalona 16x nadaje się do kosza. :) |
Cytat:
Cytat:
Poza tym Cytat:
Wiec jak chcesz miec slawkoj-dobrze wypalona plyte, to nagrywaj plyty 16x z predkoscia 4x, a jak po prostu dobrze, to wypalaj tak zeby PIE PIF i jitter bylo w miare dobre, a przede wszystkim zeby dzialala na napedach na ktorych bedzie uzywana, bo zywotnosci tez w zaden sposob nie zmierzysz. TEFE w nowym 2006 roku polecam traktowac jedynie jako ciekawostke. |
To po co wam płyty x16 ?
Nie możecie kupować x8 i palić x4 ? A tak poza tym to mam wrażenie że chyba lekko przesadzacie z tymi błędami. To chyba wręcz jakaś obsesja i pogoń za niewadomo czym. Czy naprawdę kolego robi Ci różnice jak masz PIF 4 a nie 5 ? |
Ja też nie rozumiem ??? jak można nie rozumieć wypalania płytki 16x prędkością 4x.
Optymalna prędkość wypalania to taka przy której występują najmniejsze błędy TE/FE. Dla testowanego Verbatima cake 10szt. z napisem 16x błędy TE/FE pozwalają na prędkość wypalania 4x. To co producent pisze to jedno, a drugie to w środku. A w środku to max 4x. Mnie nie trzeba tłumaczyć jak należy wypalać określony nośnik. Dla zabawy można każdą prędkością, dla czytnika liczą się najmniejsze błędy PI/PIF i Jitter. Rzecz w tym, żeby wypalić płytkę z jak najmniejszymi błędami. Więcej testów i wiedzy a wszystko będzie jasne. :czytaj: i jeszcze raz :czytaj: :) |
Tego też nie pojmuje, ale palenie 8-12x w zupełności rozumiem. Nie występuja wtedy przerwy w transmisji danych i opróżnienie bufora (zdarza się to czasami przy nagrywaniu w locie 16x nawet na dobrych komputerach).
|
LOL!
Po co wam płyty x16 jak ich nie palicie x16 ? W ogole tego nie kapuje. Czemu doplacac i kupowac x16 i palic x4 ? |
Cytat:
|
nagrywałeś x16 ??
|
Ilość załączników: 1
skan dvd+r verbatim 16x na napedzie jakim widac (dogorywa) plytka wypalona na lg-4163B firmware 1.02 (chyba tak, lub bez kropek)
--edit-- palona 4x bo myslalem ze to trefna partia plytek - a i tak mi sie nie spieszy kilka minut dluzej - poczekam :taktak: |
Cytat:
jaki model ? moze bios trzeba zaktualizowac ? |
ja tez kupiłem kiedys tekie płyty ale sie nie nagrały bo mam troche zepsutą nagrywarke i nagrywami tylko 4X pomuzcie
|
u mnie 3 sztuki zaliczyly smietnik :tak!: - zanim zorientowalem sie sie ze palnik zakonczyl zywot
|
Cytat:
|
Ale z drugiej strony co za sens palic x16@x4?
|
Slawekj piękny wykresik :) Jak dla mnie ideał :piwo: Szkoda że u mnie te verby nie chcą się palić :|
|
Ilość załączników: 1
Zobaczcie jak sie palą moje Verby x16 - SZAJS!
(palone x8 i x12 mają bardzo dobre wykresy) |
Verbatim +Rx16 palony 4x BenQ 1640@164B SolidBurn bios BEGB Nero 6.6.0.18
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...postcount=2756 :) |
A w makro 15,70zł za 10sztuk cake :jem: Szkoda tylko że mój BenQ nie trawił tych płytek :|
|
Cytat:
we wrocku po 16.90 za cake 10 sztuk |
za 17,99 zl w tarnowie carefour - uwaga kupilem trójpak plyt DVD+R wielokrotnego nagrywania Verbatim.
|
kumpel kupuje 2 lub 3 cake;i po 10 płyt verbatin 8x i pali na litQ 1653s jak dotąd zepsuł możę "pięc" płyt naprawde to świadczy o tym jaką renome i jakość posiada VERBAtim
|
ja kupilem wczoraj w "kerfie" jutro zamieszcze skan, bo na razie pale na plextorach :spoko:
|
Mam problemy z tymi płytkami (MCC 004) tzn miałem bo już je odsprzedałem :cool: 3 plytki w alcoholu i w nero stanęły w różnych miejscach i oczywiście komunikat "zapis sie nie powiódł" :| Te same dane nagrywałem na RW i wszystko ok. Co mogłobyć nie tak?
|
Cytat:
|
Cytat:
Verb +R x16 skusiło mnie to że na cake-u było 'A MITSUBISHI KAGAKU MEDIA COMPANY" myślałem że może trafią mi sie made in TY jak komuś tu z forum no ale niestey |
Cytat:
|
Jak dobrze, że na litku QSuite nie działa bo jeszcze bym sie mógł załamać ;) a tak na serio to po ile były te verby w cake 25szt ? może po tym można je poznać w sklepie ? mój jest z cake 10 i jakoś dobrze sie wypalił :)
|
Cytat:
normalnie nie poto wydawałem kase żeby nagrywać na czymś takim |
Cytat:
|
Cytat:
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...postcount=4156 wypalony 8x na BenQ 1640 bios BSJB http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...chmentid=23218 :) |
Ilość załączników: 1
właśnie kupiłem sobie cake25 Verbatim-ów +R x16
no i jestem załamany powiedzcie co może być przyczyną tak słabej jakości (przynajmniej na początku płyty, dalej jest już chyba nieźle) |
| Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:49. |
Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.