Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nośniki optyczne (https://forum.cdrinfo.pl/f28/)
-   -   VERBATIM DVD+R x16 (https://forum.cdrinfo.pl/f28/verbatim-dvd-r-x16-57886/)

slawekj 20.02.2007 21:39

Cytat:

Napisany przez - Deckard - (Post 742012)
co "???" bo nie rozumiem :nie:

Brak obrazka.

:)

- Deckard - 20.02.2007 21:16

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez marcus777 (Post 742000)
???

co "???" bo nie rozumiem :nie:
Cytat:

Napisany przez slawekj (Post 742021)
Brak obrazka.

:)

ja tam obrazek widzę O_o wrzucałem metodą "spinacz"

ale wrzucę też tradycyjną :

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1172005354

marcus777 20.02.2007 21:02

Cytat:

Napisany przez - Deckard - (Post 741973)
Verbatim DVD+R X16@12

Załącznik 37493


???

- Deckard - 20.02.2007 20:11

Ilość załączników: 1
Verbatim DVD+R X16@12

Załącznik 37493

zene_k 17.02.2007 15:59

Mensir wypal ją x8, może będzie lepiej:spoko:

Slawekj, ja mam cake Kagaku i one są MCC004

rork 17.02.2007 15:54

@slawekj

Wiedzia***322;em, ***380;e ten test wstawisz, on niczego nie dowodzi, :D

http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...&postcount=271

bardzo zbli***380;one wykresy do testu, kt***243;ry wstawi***322; mensir67pl, wr***281;cz takie same, i kto ma racje ? ;)

slawekj 17.02.2007 14:50

Cytat:

Napisany przez rork (Post 740877)
To czekamy na pierszy test "jakości" ;)

:czytaj:
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...postcount=1357

Cytat:

Napisany przez mensir67pl (Post 740834)
Dzis nabylem cake 25 szt(szara - popielata podstawka) tylko po tym mozna rozroznic

dotatkowo napis:

Made in Japan A Mitsubishi Kagaku Media Company.

:)

mensir67pl 17.02.2007 14:23

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez rork (Post 740877)
To czekamy na pierszy test "jakości" ;)

:nie: z ciekawie palona 4 x :>

Załącznik 37406

rork 17.02.2007 14:00

To czekamy na pierszy test "jako***347;ci" ;)

mensir67pl 17.02.2007 12:52

Dzis nabylem cake 25 szt(szara - popielata podstawka) tylko po tym mozna rozroznic

Disc = [DVD+R:YUDEN000-T03-000]

SpeedFreaK 14.02.2007 22:48

Ilość załączników: 1
MCC004 palony 16x na DW1655

W sumie nieźle, ale koncówka mogłaby być lepsza...

Załącznik 37352

Atlantis 14.02.2007 13:03

Bez przesady. :) Na forach jednak kr***243;luje opinia, ***380;e na Pioneerze si***281; nie da testowa***263;. :P
Poza tym WSZYSTKIE inne nap***281;dy pokazuj***261; mniej wi***281;cej to samo - u mnie np. LiteOn, ale r***243;wnie***380; NEC. Poza tym - je***347;li twoja teoria jest s***322;uszna, to ***380;aden nap***281;d poza Pioneerami i Plextorami nie potrafi dobrze nagrywa***263; - nawet te o dob rej cy bardzo dobrej renomie jak NEC 4571A czy niekt***243;re modele LG. :) Wybacz, ale ja pozostaje przy Litku i KProbe. :)
W ko***324;cu od pocz***261;tku istnienia cdrinfo ludzie na tym testuj***261;. :) Podwa***380;asz sens istnienia tego serwisu? ;P

BTW to GDZIE u mnie Pioneer sieje b***322;edami? :) Jeden peek PIE, ale warto***347;***263; krytyczna nie przekroczona, PIF idealnie je***347;li ju***380; ufa***263; Pioneerowi. ;)

BTW dorzucam jeszcze skan zrobiony NECiem, ta sama p***322;yta co nieco wy***380;ej testowana LiteOnem i potem Pioneerem. Wynik praktycznie taki sam, je***347;li nie liczy***263; drobnych r***243;***380;nic - b***322;edy w tych samych miejscach, na podobnym poziomie, w podobnej ilo***347;ci. Gdyby chodzi***322;o o jeden nap***281;d, ale dwa r***243;***380;ne, pokazuj***261; to samo. Z wyrzucaniem dobrze nagranych p***322;yt to drobna paranoja - znam ludzi, kt***243;rzy nagrywaj***261;, nie testuj***261; i wi***281;kszo***347;***263; rzeczy im si***281; czyta po latach. Fakt - test mo***380;e si***281; pryda***263; aby oceni***263; czy partia p***322;yt dobra lub nagrywarka si***281; do czego***347; nadaje. Jednak sugerowanie, ***380;e z ca***322;ego sprz***281;tu jaki si***281; przewin***261;***322; przez moje r***281;ce tylko Pioneer si***281; do czego***347; nadaje, to <semnatyczne> nadu***380;ycie. :P Kto***347; chce naprawd***281; wiarygodnego sprz***281;tu do testowania? Niech kupi DaTARIUSa. ;) Nagrywarki pozwalaj***261; na pogl***261;dow***261; ocen***281; sytuacji i nie mam zamiaru wpada***263; w paranoj***281;. :P

http://img142.imageshack.us/img142/6...0214febrk8.png

marcus777 14.02.2007 01:46

Cytat:

Napisany przez slawekj (Post 739031)
I takich wykres***243;w oczekuje. :taktak:

ja te***380;, ja te***380; :ja_chce:

slawekj 13.02.2007 19:29

Cytat:

Napisany przez Atlantis (Post 737302)
Zresztą... Zrobiłem test na pioneerze - normie, ale pod koniec trochę wysoko, zwłaszcza ten peek... Zresztą ja dalej trzymam się zdania, że ten napęd chociaż świetnie nagrywa to w testach jest bezużyteczny z CD-DVD Speed. Wyniki nieadekwatne do tego, o pokazują inne napędy, wykres prędkości testu też coś nie ten tego, i nawet nie sugeruj, że przypomina Plextora bo niskie PIF. :P Plextor produkuje ich zwykle ze dwa razy więcej niż LiteOn, ten robi kilka razy mniej. :P

Kolego mniejsza ilość błędów bo mniejsza ilość próbek do testowania.
O tym pisałem wielokrotnie. :czytaj:

Testowana płytka pomimo dobrego testu na LiteOni'e nie przeszła testu na Pioneerze.

Można ją śmiało uznać za źle wypaloną.
To nie pierwszy taki przypadek u Kolegi.

A jak dobrze wypalone płytki wyglądają:

:czytaj:

http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...&postcount=856
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...&postcount=863
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...38&postcount=7
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...3&postcount=19

I takich wykresów oczekuje. :taktak:

Taki jest właśnie Pioneer.
Dobrze wypalona płytka.... wykres błędów bez zarzutu. :spoko:
Źle wypalona.... Pioneer sieje błędami. Tak jest u Kolegi.

Można oczywiście pocieszać się lepszymi testami na innych napędach.
Ja tak nagrane płytki po weryfikacji na Pioneerze wyrzucam do kosza.

:)

zene_k 13.02.2007 14:00

Cytat:

Napisany przez marcus777 (Post 738801)
do kubła na śmieci:buu:

Tak, już zaraz do kubła:>

A piwo na czym będzie stawiał?:haha:

marcus777 13.02.2007 11:22

Cytat:

Napisany przez muszyna (Post 738762)
Czy jest dobra i będzie działać bezproblemowo?


do kubła na śmieci:buu:

muszyna 13.02.2007 03:49

Witam.
Ja wypalałem 6x na SOSW-833S VRS1, z 2 razy bufor spadł.
Płytka wygląda tak:

http://img442.imageshack.us/img442/2492/verbatimoc6.jpg

Czy jest dobra i będzie działać bezproblemowo? To ważne, bo mam tam ciekawy koncercik mojej ulubionej kapeli i nie wiem czy nagrać nową płytkę.
Dzięki.

Atlantis 09.02.2007 14:19

Nawet zapu***347;ci***322;em na pioneerze, ale nie zapisa***322;em wyniku. Wszystkie warto***347;ci w normie, ale Pioneer do testowania si***281; nie nadaje. :P
Kiedy wywala, ***380;e jest tylko 30 albo 50 b***322;***281;d***243;w PIF na ca***322;a p***322;yt***281;...

Co do Pasteli, to ju***380; nie s***261; te same Pasetele co kiedy***347;. Tayo Yuden si***281; popsu***322;o pono***263;, a o do tego nie jest TY tylko zwyk***322;y MCC 004. :)

Zreszt***261;... Zrobi***322;em test na pioneerze - normie, ale pod koniec troch***281; wysoko, zw***322;aszcza ten peek... Zreszt***261; ja dalej trzymam si***281; zdania, ***380;e ten nap***281;d chocia***380; ***347;wietnie nagrywa to w testach jest bezu***380;yteczny z CD-DVD Speed. Wyniki nieadekwatne do tego, o pokazuj***261; inne nap***281;dy, wykres pr***281;dko***347;ci testu te***380; co***347; nie ten tego, i nawet nie sugeruj, ***380;e przypomina Plextora bo niskie PIF. :P Plextor produkuje ich zwykle ze dwa razy wi***281;cej ni***380; LiteOn, ten robi kilka razy mniej. :P
IMO test z Pioneera nie ma ***380;adnej u***380;ytecznej warto***347;ci... Jako posiadacz Plextora mo***380;esz oczywi***347;cie kwestionowa***263; wiarygodno***347;***263; LiteOna, ale nie pr***243;buj mi wciska***263;, ***380;e Pioneer maj***261;cy problemy z testowaniem = Plextor. :)

http://img248.imageshack.us/img248/8321/pioneerxs8.png

slawekj 09.02.2007 11:28

Cytat:

Napisany przez Atlantis (Post 737201)
Varbatim Pastel MCC 004 palony na H12N z prędkością 12x, test na LiteOn 812S z prędkością 4x.

Prośba o zrobienie testu tej samej płytki na Pioneerze. :uklon:

:)

rork 09.02.2007 11:23

Jak na pastela to wynik s***322;aby :) ale akceptowalny.

ps. od jakiego miejsca pr***281;dko***347;***263; wskoczy***322;a na x12 ?

Atlantis 09.02.2007 11:15

Varbatim Pastel MCC 004 palony na H12N z pr***281;dko***347;ci***261; 12x, test na LiteOn 812S z pr***281;dko***347;ci***261; 4x.
Hmm... Na dole troch***281; g***281;sto, ale chyba nie jest tragicznie. Ilo***347;***263; b***322;***281;d***243;w oko***322;o 500, ale nie s***261; skupione w jednym miejscu, wi***281;c na dole wygl***261;da to dosy***263; czerwono. P***322;yta chyba wypalona poprawnie? W ko***324;cu warto***347;ci maksymalne akceptowalne, chyba mo***380;na zaufa***263;? ;)

http://img149.imageshack.us/img149/8...s02e112ml1.png

marcus777 04.02.2007 23:14

Cytat:

Napisany przez kowanski (Post 735762)
Zrób test na Benq :)


mam Benq'a 1655 , coś mi się wydaje,że ten napęd niemiłosiernie zaniża testy! zaniża nawet testy nośników nagrywanych na Pionku 111, czuje że go opcham i kupie Litka

Atlantis 04.02.2007 22:45

Jedna z pierwszych wypalonych na nowej LG H12N. Nie jest ***378;le, palona z 12x, test na Litku z 4x. Pr***243;bowa***322;em r***243;wnie***380; na 8x, ale wtedy jako***347;***263; jest o wiele gorsza (pojawia si***281; nagle kilkaset b***322;***281;d***243;w w jednym miejscu i tak sobie lec***261;, a***380; przekrocz***261; tysi***261;c, jednak trzymaj***261;c si***281; niekiej warto***347;ci - oko***322;o 6). Tutaj te***380; wida***263; pewne zag***281;szcenie w jednym miejscu, poza nim pi***281;knie. :)

Czyli nagrywarka ca***322;kiem, ca***322;kiem. Swoj***261; drog***261; jaka jest dla niej optymalna pr***281;dko***347;***263;? Mo***380;liwe r***243;wnie***380;, ***380;e te nagromadzenie PIF***243;w to kwestia no***347;nik***243;w - w ko***324;cu z Verbatimami r***243;***380;nie teraz bywa...

http://img513.imageshack.us/img513/7...rstnalgoz8.png

kowanski 04.02.2007 20:39

Cytat:

Napisany przez marcus777 (Post 731550)

Zrób test na Benq :)

marcus777 24.01.2007 12:39

Verbatim+Rx16 @ burn x18

http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...&postcount=211

rork 23.01.2007 19:39

@icemac :D:D angielski humor ? Poza tym nie wzywaj Boga (Plextora) na daremno :P

@Atlantis Jak na ECC 8/8 to wypa***322; pierwsza klasa :spoko:

icemac 23.01.2007 18:22

Cytat:

Napisany przez Atlantis (Post 731205)
Palone NECiem z prędkością 8x. W jednym miejscu pewne zagęszczenie błędów, ale chyb w pełni akceptowalna? :) Co o tym myślicie? ;)

nie, no kicha na maxa :wow:
słaby wypał jakich malo
mnóstwo błędów
nie mieszczą się w żadnych plextorowych normach
zerknij na natężenie błędów w górnej i dolnej granicy nośnika :taktak:

plyta do kosza lub jako podstawka pod browar ||

Atlantis 23.01.2007 18:18

http://img101.imageshack.us/img101/1...so3dvd15py.png

Palone NECiem z prędkością 8x. W jednym miejscu pewne zagęszczenie błędów, ale chyb w pełni akceptowalna? :) Co o tym myślicie? ;)

rork 13.01.2007 10:18

Cytat:

Napisany przez icemac
a verby to chyba troch***281; si***281; spsu***322;y :)

Trafi***322;em na te popsute, da sie jako***347;/***263; znie***347;***263; ich jako***347;***263; :P

zene_k 12.01.2007 15:58

Cytat:

Napisany przez icemac (Post 727441)
a verby to chyba trochę się spsuły :)

Fakt, ale to są ciągle bardzo dobre nośniki, jeżeli nie najlepsze:spoko:

icemac 12.01.2007 15:40

Cytat:

Napisany przez zene_k (Post 727437)
P.S. wreszcie:spoko:

czepiasz się to po ziomalsku - wypadałoby kupić

:taktak:

a verby to chyba trochę się spsuły :)

zene_k 12.01.2007 15:36

Cytat:

Napisany przez Matievoo (Post 727425)
Kurcze, a ja jeszcze nie miałem okazji nagrywać moją nagrywarka Benq płyt Verbatim dvd:/
Chyba sobie musze kupić wreście:D

:wow: a łyżka na to: niemożliwe:D

P.S. wreszcie:spoko:

mensir67pl 12.01.2007 14:52

Cytat:

Napisany przez Matievoo (Post 727425)
Kurcze, a ja jeszcze nie miałem okazji nagrywać moją nagrywarka Benq płyt Verbatim dvd:/
Chyba sobie musze kupić wreście:D

no wypadało by ;)

Matievoo 12.01.2007 14:48

Kurcze, a ja jeszcze nie miałem okazji nagrywać moją nagrywarka Benq płyt Verbatim dvd:/
Chyba sobie musze kupić wreście:D

tom-as 12.01.2007 14:34

Cytat:

Napisany przez zene_k (Post 727410)
To jeszcze wrzuć test na Benq, porównamy:spoko:

OK :) test na BenQ

http://img213.imageshack.us/img213/2487/testkn9.png

zene_k 12.01.2007 13:52

To jeszcze wrzuć test na Benq, porównamy:spoko:

tom-as 12.01.2007 12:52

palona: na BenQ 1650 BCDC @ 8x
test: Lite-On 1633S BS0Y @ 4x

http://img142.imageshack.us/img142/7935/0051nu6.png

rork 10.01.2007 18:57

Ilość załączników: 1
palony x16 - początek 6.6x koniec 13.7x

Załącznik 36553

dalej nie najlepiej, ale też nie tragicznie ;) :P

rork 06.01.2007 14:48

Cytat:

A czego spodziewa się Kolega nagrywając OPC LiteOn'a.
To jest zdanie wyrwane z kontekstu, w którym napisałem, że chodzi o nowo zakupione płyty, inne zawsze paliły się świetnie.:taktak:

Co to jest ? http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...&postcount=474

palone było na LiteOn'ie ? Czy może jest to tylko malutkie odstępstwo od reguły?


ps. ten test też jest w normie :)

slawekj 06.01.2007 13:21

Ilość załączników: 4
Cytat:

Napisany przez rork (Post 725227)
Jitter nie najlepszy i PIF te***380;- inne kt***243;re nagra***322;em mia***322;y nawet skoki PIF do 4 :

A czego spodziewa si***281; Kolega nagrywaj***261;c OPC LiteOn'a.

Wypalam Verbatima +Rx16 na Pionierze 111@A11XL i zawsze podobnie. :spoko:

B***322;***281;dy POE

Załącznik 36453

TA i Jitter

Załącznik 36454

Załącznik 36455

Załącznik 36456

Brak pozosta***322;ych test***243;w bo zawsze w normie.

Jak wida***263; po b***322;***281;dach POE bardzo dobrej jako***347;ci no***347;nik a wypalone pity i landy wzorcowe.

Jak najszybciej zmieni***263; nap***281;d. :taktak:

:)

rork 06.01.2007 10:42

Ilość załączników: 1
Kupi***322;em w sieci cak'e 50szt tych p***322;yt made in india, i mog***281; powiedzie***263;, ***380;e s***261; "s***322;abe".
Poza tym maj***261; wady czy te***380; uszkodzenia fizyczne w postaci "kropek" i ma***322;ych "kresek" na kraw***281;dzi p***322;yty, "kreski" pojawiaj***261; si***281; te***380; miejscami w losowych punktach na p***322;ycie. Kreski mog***261; by***263; wynikiem transportu, ale kropki to ju***380; nie wiem sk***261;d si***281; bior***261;, nagrywanie tych p***322;yt na "full" jest nie zalecane :D.

Verbatim schodzi na psy ?

palony x8

Załącznik 36452

Jitter nie najlepszy i PIF te***380;- inne kt***243;re nagra***322;em mia***322;y nawet skoki PIF do 4 :( - z***322;y zakup.

macmark 05.01.2007 17:05

Teraz to ju***380; zupe***322;nie nie wiem co my***347;le***263;... Poni***380;ej skan r***243;wnie***380; Verbatima MMC004 palonego x4, tyle ***380;e pochodz***261;cego z moich starszych zapas***243;w... Czy***380;by producent wprowadzi***322; jaki***347; zmiany, maj***261;ce wp***322;yw na jako***347;***263; nagrywania przy ma***322;ych pr***281;dko***347;ciach? Na pr***243;b***281; nagra***322;em p***322;ytk***281; z nowszej partii x8 i od 10-20% do ko***324;ca (Z-CLV) wykresy PI i PIF wygl***261;da***322;y bardzo ***322;adnie... Co o tym my***347;licie?

http://www.mm.pl/~macmark/results_2.png

http://www.mm.pl/~macmark/results_3.png

latet 04.01.2007 12:38

Cytat:

Napisany przez macmark (Post 724368)
Płytka palona x4 na LiteOnie 812S@832S. Zależy mi przede wszystkim na jakości nagrań - czytałem, że w tym wypadku największe znaczenie mają błędy PIF. Jeżeli patrzeć na nie, to wynik wydaje się być do zaakceptowania (max < 4). Niestety gorzej wygląda sprawa z błędami PI (max > 280 na początkowym obszarze).

Wprawdzie PIF-max masz 2, ale średni PIF aż 0,09. Do tego ten b, duzy PIE. Ja bym takiemy wypałowi specjalnie nie ufał, ale też nie ma co popadać w histerie. Widziałem nieporównywalnie gorsze wyniki płytek, które jednak kopiowały się jak po maśle i bezbłędnie.

latet

macmark 03.01.2007 23:05

Nie jestem ekspertem wi***281;c prosi***322;bym, ***380;eby kto***347; bardziej do***347;wiadczony wypowiedzia***322; si***281; na temat poni***380;szego skanu...

http://www.mm.pl/~macmark/results_1.png

P***322;ytka palona x4 na LiteOnie 812S@832S. Zale***380;y mi przede wszystkim na jako***347;ci nagra***324; - czyta***322;em, ***380;e w tym wypadku najwi***281;ksze znaczenie maj***261; b***322;***281;dy PIF. Je***380;eli patrze***263; na nie, to wynik wydaje si***281; by***263; do zaakceptowania (max < 4). Niestety gorzej wygl***261;da sprawa z b***322;***281;dami PI (max > 280 na pocz***261;tkowym obszarze). Czekam na wasze opinie, czy p***322;yt***281; (i jej podobne) mog***281; spokojnie do***322;***261;czy***263; do archiwum, czy mo***380;e pora zmienia***263; palnik (nie s***261;dz***281;, ***380;eby istnia***322; lepszy firmware do tego modelu)? Zak***322;adam, ***380;e same p***322;yty s***261; OK (made in Taiwan)...

DoReMi123 03.01.2007 15:49

A ja mam taki problem...
M***243;j daaawny temat http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=54741

Jeszcze gdzie***347; w szafce mam te p***322;yty (niby felerne). Ostatnio znowu spr***243;bowa***322;em je wypali***263; na Pionku 107 i b***322;***281;dy by***322;y takie same.

A, ***380;e od paru dni mam Pionka 111 wi***281;c spr***243;bowa***322;em je wypali***263;. I okaza***322;o si***281;, ***380;e p***322;ytka bardzo dobrze wypalona. (nie zamieszczam screen'a, ale p***322;ytka naprawd***281; ***322;adnie wysz***322;a)
Wiem, ***380;e testy na Pioneer'ze guzik daj***261;, ale sk***261;d taka poprawa?
Mam jeszcze okolo 20 tych p***322;yt, czy mog***281; je bez obaw wypala***263;? Czy mo***380;e jednak sobie odpu***347;ci***263;?

Pozdrawiam.

zene_k 28.12.2006 19:14

Ilość załączników: 1
Miło trafić na oryginała:)

Załącznik 36284

michall91 27.12.2006 12:19

Ilość załączników: 3
Palilem na pionku 111D

8x
Załącznik 36246

Wczesniej jak ja sprawdzalem to byla ok. Czy lekkie ryski na krawedzi moga byc przyczyna tej zerowej jakości?

12x
Załącznik 36247


Teraz palona na zmodowanym na 111L

16x
Załącznik 36248

Czy ta poprawa jest spowodowana zmiana biosu, czy zmiana predkosci nagrywania?

joujoujou 23.12.2006 00:57

Ja swoje Yudeny kupi***322;em w Luksemburgu - marka: Plextor, tym bardziej powinny by***263; lepsze ni***380; s***261;... :(

rork 23.12.2006 00:08

MCC ***347;liczne, Yuden brzydal :D oby mi si***281; nie trafi***322; :)

Ten TUDEN co trafia na nasz rynek to pewnie jaki***347; "drugi sort", wi***281;c jako***347;***263; adekwatna.

ps.Zam***243;wi***322;em 50 w necie, zobaczymy co przyjdzie :D, promocja byla za 58z***322; to pomy***347;la***322;em, ***380;e warto.

joujoujou 22.12.2006 23:33

Cytat:

Napisany przez adax (Post 719000)
P***322;ytka palona x8 na Pionku 111L.

Załącznik 36149


Dla por***243;wnania Verbatim ''Made In Japan'' palony x8 na Pionku 111L.

Załącznik 36150

Bardzo ***322;adne wypa***322;y, MCC g***243;r***261;. :spoko:
Poprawcie mnie je***347;li jestem w b***322;***281;dzie, ale chyba dobre czasy Yudena nale***380;y uzna***263; za przesz***322;o***347;***263;... :hmm:

adax 22.12.2006 22:52

Ilość załączników: 2
Płytka palona x8 na Pionku 111L.

Załącznik 36149


Dla porównania Verbatim ''Made In Japan'' palony x8 na Pionku 111L.

Załącznik 36150

bladerunner 21.12.2006 01:27

Cytat:

Napisany przez rork (Post 718178)
Hmm... raczej tak ale dla pewno***347;ci nagraj jeszcze raz, ja te***380; mia***322;em kilka razy taki numer, ***380;e DVD+-R widzia***322;o mi jako DVD-ROM, to z tego co pami***281;tam, nagrywa***322;em jeszcze raz dla ***347;wi***281;tego spokoju. :D

pozdro

Odznaczylem w alcoholu ta opcje z atpi i plyte, ktora widzial jako rom, teraz widzi jako dvd+r :haha:
Zglupialem.

rork 21.12.2006 01:25

Hmm... raczej tak ale dla pewno***347;ci nagraj jeszcze raz, ja te***380; mia***322;em kilka razy taki numer, ***380;e DVD+-R widzia***322;o mi jako DVD-ROM, to z tego co pami***281;tam, nagrywa***322;em jeszcze raz dla ***347;wi***281;tego spokoju. :D

pozdro

ps. kolejne pytania jutro po 15, spac i***347;***263; pora :D

bladerunner 21.12.2006 01:18

Cytat:

Napisany przez rork (Post 718174)
Masz może zainstalowanego alcohola, bo jak tak to tam gdzies jest taka opcja "ukryj ATIP" czy coś takiego trzeba ją chyba odznaczyć, powinno pomóc.

edit:
nero nie wazne ważne cd speed i rozpoznanie nośnika :)

Przed chwila wlozylem z tej samej partii nastepny dvd i juz widzi DVD+R
Alcohola mam zainstalowanego i nie zmienialem teraz tej opcji.
Czy tamta, ktora jest widziana inaczej, bedzie uzyteczna ?

pozdr,

rork 21.12.2006 01:14

Masz może zainstalowanego alcohola, bo jak tak to tam gdzies jest taka opcja "ukryj ATIP" czy coś takiego trzeba ją chyba odznaczyć, powinno pomóc.

edit:
nero nie wazne ważne cd speed i rozpoznanie nośnika :)

bladerunner 21.12.2006 01:12

Cytat:

Napisany przez rork (Post 718169)
P***322;yta jest do zaakceptowania, ale dziwne jest to, ***380;e widzi j***261; jako DVD-ROM, mo***380;e w***322;u***380; j***261; jeszcze raz do nagrywarki i zobacz jak j***261; rozpozna, bo tak nie powinno by***263;.

Probwalem przed chwila kilka razy i to samo, nawet wlozylem do innego napedu dvd i jest to samo.
Nero 7590

http://images1.fotosik.pl/310/0cf9070c83557ebc.jpg

rork 21.12.2006 01:05

P***322;yta jest do zaakceptowania, ale dziwne jest to, ***380;e widzi j***261; jako DVD-ROM, mo***380;e w***322;u***380; j***261; jeszcze raz do nagrywarki i zobacz jak j***261; rozpozna, bo tak nie powinno by***263;.

bladerunner 21.12.2006 00:57

Nagrywarka Pionier DVR109
Predkosc nagrywania x4

http://images2.fotosik.pl/301/1aa0e01cb5583174.jpg

Powiedzcie co jest nie tak, bo inne testy wypadaja o niebo lepiej ??
Nagrywarka nagralem max 300 plyt.
Nie moge ustawic testu x4, tylko x8 i maximum
Czy ta plyta nie nadaje sie i bedzie bezuzyteczna ?

Pozdrawiam.

Atlantis 17.12.2006 22:16

Kolejny Pasetl MCC004, palony NECiem 6x. Warto***347;ci w porz***261;dku, wykres troche g***281;sty, ale najwyra***378;niej taka p***322;yta. Czasem trafi***261; sie w jednej zgrzewce takie, kt***243;re pal***261; si***281; z PIF ~100, czasem takie jak tutaj, zreszt***261; ponad 500 to jeszcze nie tak ***378;le, a max to 7, wi***281;c chyba ok? ;)

http://img339.imageshack.us/img339/3...exandryyt7.png

michall91 16.12.2006 16:57

Ilość załączników: 2
A warto zmieniac bios na nowszy, czy to niewiele pomoze?

12x
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1166284771

8x
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1166284771

rork 16.12.2006 14:24

Nagra***263; co***347; na p***322;yt***281; i zrobi***263; test, nast***281;pnie wstawi***263; tu obrazek. :)

michall91 16.12.2006 14:11

Wiec mam problem, kupilem DVD+r Verbatimy i chcialem sprawdzic czy to oryginaly
Znalazlem na necie ze podrobki prawdopodobnie beda mialy oznaczenia YUDEN000T03 czyli takie jak niestyty kupilem.

Przy sprawdzaniu nie rozpoznaje producenta, ale sprawdzilem tez plytke z MCC i rozpoznaje Verbatima

Czy trafilem na podrobki, czy czasem tak jest?
Sa jakies sposoby zeby sprawdzic czy to oryginal?
Jesli mam zrobic jakies testy to piszcie jakie, bo ja sie nie znam na tym

rork 15.12.2006 20:31

Ilość załączników: 1
palenie x6

Załącznik 36016

ogólnie mozna stwierdzic, że partia płyt która mam, ma "skazy" w tych samych miejscach (są małe różnice), w których występują skupiska błędów PIF i ta taż nie jest wyjątkiem, bo pomiędzy 0,5 a 1,0 GB powstaje prawie połowa błędów z całej płyty ~130. Jak więc widać narywarka daje z siebie wszystko ale sama siebie nie przeskoczy (fizycznych wad nośnika jednak nie skoryguje :D)

rork 14.12.2006 18:19

Ilość załączników: 2
palona x8

Załącznik 35979

w dalszym ciagu dobrze :)

palona x12

Załącznik 35987

:)

rork 14.12.2006 12:14

Ilość załączników: 1
Wszystko off plenie x8

Załącznik 35978

jak widać znacznie lepiej ale też troche gorzej od rekordowej (jak dla mnie) poprzedniczki :D

melag 14.12.2006 11:33

Cytat:

Napisany przez rork (Post 715915)
Nie wiem czy to wpływ tych funkcji czy właściwość konkretnej sztuki ale nie jest najlepiej, większość błędów (~950) powstała do miejsca (mniejwiecej 45%) w którym napęd osiągnoł stałą prędkość x8, widocznie potrzeba większej ilości prób aby OHT osiągał zadowalające rezultaty, moim zdaniem strategia zapisana w biosie nagrywarki jest wystarczająca. :)

ps. samonauczyłem się edytować posty :D (zaawansowane i można wszystko :) )

Wydaje mi się że bardziej tutaj "miesza" FHT :hmm:

W domu sprawdzę jak to będzie wyglądać

rork 14.12.2006 10:35

Ilość załączników: 1
Nie ma sprawy zaraz cos nagram :)

No i jest OHT i FHT ON palona x8

Załącznik 35977

Nie wiem czy to wp***322;yw tych funkcji czy w***322;a***347;ciwo***347;***263; konkretnej sztuki ale nie jest najlepiej, wi***281;kszo***347;***263; b***322;***281;d***243;w (~950) powsta***322;a do miejsca (mniejwiecej 45%) w kt***243;rym nap***281;d osi***261;gno***322; sta***322;***261; pr***281;dko***347;***263; x8, widocznie potrzeba wi***281;kszej ilo***347;ci pr***243;b aby OHT osi***261;ga***322; zadowalaj***261;ce rezultaty, moim zdaniem strategia zapisana w biosie nagrywarki jest wystarczaj***261;ca. :)

ps. samonauczy***322;em si***281; edytowa***263; posty :D (zaawansowane i mo***380;na wszystko :) )

melag 14.12.2006 10:27

Cytat:

Napisany przez rork (Post 715907)
Może Cię rozczaruję ale wszystko off :D


Mógłbyś zrobić test z ustawieniami tych dwóch funkcji na ON.

rork 14.12.2006 10:08

Mo***380;e Ci***281; rozczaruj***281; ale wszystko off :D

melag 14.12.2006 09:54

@rork

Jakie ustawienia SB :
FHT=ON?
OHT=ON ?

rork 13.12.2006 13:16

Ilość załączników: 1
palony x8

Załącznik 35965

:spoko: :wow: :wow: :spoko: :fiu: :w00t:

kto by sie spodziewa***322;, to s***261; te same p***322;yty kt***243;re pali***322;em na HL03 kopertowane w sklepie :)

ps. perwszy "pik" PIF zawiera***322; 35 b***322;ed***243;w, rteszta w pozosta***322;ych "pikach" :)

Atlantis 10.12.2006 10:13

A oto wypalony przed chwil***261; Pastel, nie od Tayo Yuden, a MCC004.
Nagrywany na NECu z pr***281;dko***347;ci***261; 8x, testowany na LiteOnie podpi***281;tym przez USB. Co by nie m***243;wi***263; - jako***347;***263; pi***281;kna. :) Szczeg***243;***322;nie nale***380;y zwr***243;ci***263; uwag***281; na niskie PIE. PIF te***380; w porz***261;dku, mi***322;o widzie***263; t***261; ilo***347;***263; b***322;***281;d***243;w w okolicach 100, a nie dziesi***281;***263; razy wi***281;cej. ;) Maksymalna warto***347;***263; 7 jak najbardziej akceptowalna, a na ***347;redni***261; i sam wykres a***380; mi***322;o popatrze***263; po d***322;ugiej serii r***243;***380;nych dziwnych wynik***243;w...
Jutro p***281;dz***281; do sklepu po wi***281;cej. :P
http://img132.imageshack.us/img132/3...americayh3.png

slawekj 29.11.2006 13:04

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez primo555 (Post 710302)
Co sadzicie o tych testach ktore przeprowadzilem ? dobrze nagrana plyta ?

Płytka wypalona dobrze... błędy w normie.

Ale można lepiej. :taktak:

Verbatim +Rx16 palony na Pioneer 111@A11XL

Załącznik 35595

Równomierne Beta i niski Jitter. :spoko:

:)

primo555 29.11.2006 12:07

Verbatim Advanced AZO + DVD+R 16x Made in India , 50 Pack
Palenie x8, Plextor 760A


Plyta przed nagraniem:

http://img180.imageshack.us/img180/5692/161tw9.jpg


Plytka po nagraniu:

http://img208.imageshack.us/img208/7572/2jv7.jpg


http://img205.imageshack.us/img205/6104/4zi3.jpg


TA wewnetrzene

http://img96.imageshack.us/img96/6238/5jk0.jpg

TA srodkowe

http://img205.imageshack.us/img205/4232/6qv4.jpg

TA zewnetrzne

http://img208.imageshack.us/img208/3700/7rn7.jpg



Chcialem jeszcze zrobic test jakosci dysku w Nero , jednak gyd plytka jest wlozona do Plextora, nie mam mozliwosci klikniecia START , natomiast gdy wloze plyte do odtwarzacza Toshiba DVD-ROM SD-M1712 dostaje informacje ze naped nie obsluguje tej funkcji. Jest na to jakas rada ? to ze Toshiba nie obsluguje to jeszcze zrozumie , al dlaczego w Plextorze nie moge zrobic tego testu ?

Co sadzicie o tych testach ktore przeprowadzilem ? dobrze nagrana plyta ?

rork 26.11.2006 18:37

palona x12

http://img478.imageshack.us/img478/9...erbatimyy9.png

:)

Atlantis 26.11.2006 12:22

Cytat:

Napisany przez madmax2 (Post 700805)
Inna sprawa, że NEC-i nie bardzo nadają się do skanowania płyt. Wyniki nie są wiarygodne.
@Agusia prawdź płyty na innym napędzie.

To samo mówią użytkownicy Plextorów o BenQ i LiteOnach. :P
Natomiast ktoś przyzwyczajony do Litka i KProbe lub CD-DVD Speed będzie podejrzliwie patrzył na wyniki z PlexTools. ;)

rork 26.11.2006 10:54

http://img170.imageshack.us/img170/7...erbatimqd5.png

palony i testowany na tym samym, palenie x6

i jak ?

ta sama p***322;tya test na staruszku wyj***281;tym z szafy :)

http://img132.imageshack.us/img132/9...stverbpnq9.png

bardzo podobne wyniki (miejsca wyst***281;powania b***322;***281;d***243;w sie pokrywaj***261;) ale ciut mniej wykazanych b***322;***281;d***243;w :)

madmax2 04.11.2006 23:29

Inna sprawa, ***380;e NEC-i nie bardzo nadaj***261; si***281; do skanowania p***322;yt. Wyniki nie s***261; wiarygodne.
@Agusia prawd***378; p***322;yty na innym nap***281;dzie.

[ Jools ] 04.11.2006 19:37

Cytat:

Napisany przez Agusia
PS
Micha***322;, co zrobi***322;e***347;, ***380;e w Nero cd speed masz jeszcze dodatkow***261; zak***322;adk***281; "advanced disc quality"?

Dana opcja skanowania nie jest dost***281;pna dla nap***281;d***243;w NEC, jedynie BENQ afaik

joujoujou 04.11.2006 19:37

Faktycznie kiepsko, yuden co***347; ostatnio si***281; opu***347;ci***322;... :(
Cytat:

Napisany przez Agusia (Post 700726)
[...]
PS
Micha***322;, co zrobi***322;e***347;, ***380;e w Nero cd speed masz jeszcze dodatkow***261; zak***322;adk***281; "advanced disc quality"?

Odpowiem za niego.

Nie tyle zrobi***322;, co ma BenQ, przy testach na nim ta zak***322;adka si***281; uaktywnia. :taktak:

Agusia 04.11.2006 18:38

Ilość załączników: 2
Kupi***322;am ostatnio Verbatimy, cieszy***322;am si***281;, ***380;e trafi***322;am na "made in Japan"
a tu ***380;adna rewelacja:
palone 4x

Załącznik 34935

palone 12x (tragedia :sciana: )

Załącznik 34936

Albo trafiam kiepskie no***347;niki, albo moja nagrywarka jest do d.... ((
U mnie max mo***380;na wypala***263; 8x, przy wi***281;kszych pr***281;dko***347;ciach fura b***322;***281;d***243;w

PS
Micha***322;, co zrobi***322;e***347;, ***380;e w Nero cd speed masz jeszcze dodatkow***261; zak***322;adk***281; "advanced disc quality"?

Mich@ł 04.11.2006 10:44

Spali***322;em kolejnego Verba x12 :)

http://images3.fotosik.pl/231/ff6af2904ab988a1med.png
http://images1.fotosik.pl/240/43b0ebab7e189dc0med.png

:D

joujoujou 29.10.2006 18:37

Cytat:

Napisany przez slawekj (Post 698271)
Ta gruba zielona nieładna linia prędkości odczytu.

:)

W***322;a***347;nie zauwa***380;y***322;em, ***380;e albo linia jest malowniczo krzywa, albo taka gruuuuuba. :hmm:

slawekj 29.10.2006 13:10

Cytat:

Napisany przez rork (Post 698254)
Nie rozumiem, o co Koledze chodzi :spoko:

Ta gruba zielona nieładna linia prędkości odczytu.

:)

rork 29.10.2006 12:27

Cytat:

Napisany przez slawekj (Post 698017)
Ale za to jaka prędkość odczytu. :spoko:

:)

Nie rozumiem, o co Koledze chodzi :spoko:
:)

slawekj 28.10.2006 22:16

Cytat:

Napisany przez rork (Post 697969)
ps. coś miJittera nie pokazuje ?

Ale za to jaka prędkość odczytu. :spoko:

:)

rork 28.10.2006 21:00

Cytat:

Napisany przez rork (Post 697856)
wypalona na laptopowej nagrywarce PhilipsSDVD8441 firmware PX43 (jakby kto***347; mia***322; linka do np. PX47 to by***322; bym wdzi***281;czny :) )

palona x6

http://img117.imageshack.us/img117/9...sms0px6ed0.png

mimo ca***322;kiem innego palnika wynik bardzo zbli***380;ony do liteona (p***322;yta z nowego zakupu o kt***243;rym m***243;wi***322;em wy***380;ej)

cytat, ***380;eby ***322;atwiej by***322;o por***243;wna***263; :)

palona x6 na tym czym testowana
http://img105.imageshack.us/img105/9...ber2006wc7.png

Jak wida***263; bardzo podobne wyniki palenia

ps. co***347; miJittera nie pokazuje ?

madmax2 28.10.2006 19:42

Ilość załączników: 1
Verbatim
DVD+R x 16,
burn
x 16 na
LiteOn
SHW 1635S - bios YSOZ.

Sargon_Ankro 28.10.2006 18:55

Cytat:

Napisany przez rork (Post 696566)
@Sargon_Ankro polecam wgranie nowszego softu do nagrywarki, bo ten co masz jest lekko starawy ;) LiteOn SHM-165P6S MS0P - Bios - CDRinfo.pl

ps. ta płyta z wykresu to był verbatim ?

ok dzieki za linka .. nie omieszkam tego zrobic ;]

i tak , wykres dotyczy verbatima jak w temacie./...

nagrywarka nie jest moja, tylko kumpla i na jego kompie wypalane bylo. aktualnie testuje nagryware i krazki na swoim, bo kumpel wyjechal poimprezowac ;], narazie bez zadnych update'ow biosa wyglada na to ze dwie z trzech plytek zostaly wypalone poprawnie... zaraz zaczne palic trzecia, jak skoncze umieszcze wykresy...

edit : po testach :

http://henryk14.webpark.pl/testy3.JPG

nie wiem co o tym myslec.. najlepiej chyba wyszedl wynik zółty, choć dziwią mnie takie skoki przy odczycie, no i skupisko PIF (miedzy 3.5 a 4.0) dla zielonej i żółtej jest w tym samym miejscu.. czerwona to juz totalna masakra.. :( na dziendobry PIF zyskał max 5 i ocene 84 + srodek.. najlepsze jest to ze w miejscach gdzie sa drobne ryski (nieuwaga przy przenoszeniu), wskazniki PIF nie są tak duże, choc blisko siebie są...

widac, ze na moim sprzecie i przy tej nagrywarce te plyty sprawuja sie różnie na podstawowym biosie... cóz, jak kumpel wróci, powiem mu zeby zrobił up'a i wtedy testowania ciag dalszy... poki co sprawdze czy ta plyta sie przekopiuje...
edit2 : sprawdzilem, przekopiowala sie... :)

tu dla porownania zajechana plyta verb. tez na skutek blednego przenoszenia -- bylem w szoku jak mi nagle bledy podskoczyly...
[img]http://henryk14.webpark.pl/po_*****_plyta.JPG[/img]

rork 28.10.2006 16:46

wypalona na laptopowej nagrywarce PhilipsSDVD8441 firmware PX43 (jakby kto***347; mia***322; linka do np. PX47 to by***322; bym wdzi***281;czny :) )

palona x6

http://img117.imageshack.us/img117/9...sms0px6ed0.png

mimo ca***322;kiem innego palnika wynik bardzo zbli***380;ony do liteona (p***322;yta z nowego zakupu o kt***243;rym m***243;wi***322;em wy***380;ej)

Druss 28.10.2006 14:53

Ilość załączników: 1
Plytka wypalona z predkoscia x16 na Benq 1650.

rork 26.10.2006 19:32

Kupi***322;em verby w ca***322;kiem innym miejscu inaczej pakowane po do***347;***263; d***322;ugim czasie (wi***281;c teoretycznie powinna to by***263; ca***322;kiem inna dostawa z indii), a szpila jest tylko przesunieta w dok***322;adnie 0,5Gb i jest jakby "szersza" - ***322;agodniej narasta ale wy***380;ej 30 PIF - PIE ilo***347;***263; i rozk***322;ad podobne ~550. Hmm... ciekawe

SpeedFreaK 25.10.2006 21:07

Ilość załączników: 5
Made in India... poprawnie i tylko tyle... palony na BenQ DW1655 BCIB @4x


1. PIE

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1161803141

2. PIF
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1161803141

3. TA

inner
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1161803141

middle
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1161803141

outer
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1161803141

Płytka wypalona poprawnie, ale nic więcej. Spodziewałem sie lepszych wyników po Verbatimie MCC004

rork 25.10.2006 18:50

Dawno nic nie wstawia***322;em :) pora na przerwanie postu

Palona x6

http://img116.imageshack.us/img116/4...6xpalx6or2.png

Skok PIE taki sam w ca***322;ej paczce (10szt), poza tym wyszed***322; w miar***281; przyzwoicie chyba :)

rork 23.10.2006 22:01

@Sargon_Ankro polecam wgranie nowszego softu do nagrywarki, bo ten co masz jest lekko starawy ;) http://www.cdrinfo.pl/bios/6195132529

ps. ta p***322;yta z wykresu to by***322; verbatim ?

Mich@ł 23.10.2006 19:13

Cytat:

Napisany przez Mich@ł
Skopiowałem (wszystkie się skopiowały ok oprócz tego jednego, który już wcześniej protestował z szyldem błędu crc)..
Nagrałem (na płycie XDISC, szkoda mi Verbatimów trochę, zwłaszcze, że podejrzewam, że nie jest to ich wina).
Skan..
http://images2.fotosik.pl/205/7962259adb8304c9med.png

Teraz na Verbatimie :)
Czyli jednak z obrazu nie chciało się dobrze wypalić :P
http://images4.fotosik.pl/179/8f4a25e22536930cmed.png

Mich@ł 21.10.2006 09:25

Wykres nie jest pi***281;kny.. Zdecydowanie mog***322;o by***263; lepiej. Ale p***322;yta prze***380;yje :)

Sargon_Ankro 21.10.2006 00:59

ktos mi moze powiedziec czy tak wypalona plytka maszansena przezycie?
http://img133.imageshack.us/img133/7...testkx0.th.jpg

jak dla mnie , wyglada calkiem niezle, ale troche bledy chyba za wysoki, no i jeszcze te dwa wzgorki na prawo od srodka i na koniec ...

palona x6, sprzet jak wyzej...

Mich@ł 16.10.2006 13:59

Skopiowa***322;em (wszystkie si***281; skopiowa***322;y ok opr***243;cz tego jednego, kt***243;ry ju***380; wcze***347;niej protestowa***322; z szyldem b***322;***281;du crc)..
Nagra***322;em (na p***322;ycie XDISC, szkoda mi Verbatim***243;w troch***281;, zw***322;aszcze, ***380;e podejrzewam, ***380;e nie jest to ich wina).
Skan..
http://images2.fotosik.pl/205/7962259adb8304c9med.png

andy 16.10.2006 12:45

@Mich@***322; a spr***243;buj dal testu skopiowa***263; pliki z p***322;ytek metod***261; kopiuj & wklej i nagra***263; je jeszcze. Stawiam ***380;e b***322;***281;dy PO sie nie pojawi***261; :)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:23.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.