![]() |
Ilość załączników: 2
moja verba... tylko ta koncowka skiela ona ??? no palona na 832S :D
http://forum.cdrinfo.pl/attachments/...g?d=1148934827 mała zmiana biosu na jakis nowszy i nagrywanie jakby stabilniejsze wiec chyba nie jest zle :D http://forum.cdrinfo.pl/attachments/...g?d=1148936955 |
Cytat:
Płyty czasem tak się nagrywają... |
Ilość załączników: 1
Verbatim DVDR+R x16 burn x8 BCHB
gdyby nie te okolice 1,5 GB ;) było by dobrze a tak kupa, skąd te gó*** się wzięło:'( |
I jeszcze jedna płytka ze wspomnianego cake'a.
Tym razem wplanana na Pionku DVR-111D. Jak widać tutaj sporo zależy od pojedyńczej sztuki, to loteria... Raz płyta nagra się z trochę ponad 100 błędami, innym razem będzie miała 600, a kiedy indziej tysiąc. Na początku zgrupowanie błedów o wartości 9, potem już bardzo ładnie. Wszystko w normie. http://img154.imageshack.us/img154/8628/test8jc.png |
Ja jednak spotyka***322;em si***281; czasem z takimi przypadkami... Dla mnie "z***322;e" Verby, to takie, gdzie pod koniec drastycznie wzrastaj***261; maksymalne warto***347;ci PIE, a wykres PIF w tym miejscu robi si***281; bardzo g***281;sty... To bardzo charakterystyczne, ju***380; raz trafi***322;em na taki cake i z tego co wiem innym te***380; to si***281; czasem zdarza. ;)
|
Cytat:
|
Zrobiłem ponownie test płyty, którą nagrałem kilka miesięcy temu.
Tutaj macie wyniki testu zrobionego zaraz po nagraniu: http://img508.imageshack.us/img508/3...s0s04march.png A tutaj test zrobiony przed chwilą: http://img503.imageshack.us/img503/4523/test32ee.png Jak widać róznice są niewielkie, możnaby nawet powiedzieć, że mieszczą się w granicy błedu - w końcu dwa skanowania pod rząd też nie dadzą identycznych wyników... Minimalnie większe błedy PIE, trochę więcej błędów PIF, za to wartość maksymalna tym razem odczytana jako niższa, więc ocenia jakości się poprawiła. :P Niestety wtedy nie testowałem jeszcze w KProbe pod 8/8 i nie dysponuje dokłądniejszymi wynikami, ale podobny test przeprowadzę za kilka miesięcy. :) Wygląda na to, że Verbatimy to dobre płyty. :) Chociaż ja z nimi i tak obchodzę się jak z przysłowiowym jajkiem. :) |
Nie... Tylko ja widzę, że wśród płytek z tego samego cake'a jedna nagra się z ilością 80 błedów, a inna będzie miała 1000. :) Dlatego dziwi mnie traktowanie tego jako wyznacznika jakości płyty, IMHO tutaj wiele zależy od przypadku. A wyznacznikiem jakości płyty są w znacznie większym stopniu wartości maksymalne, bo to one (powyżej pewnej wartości) decydują o tym, czy dane będą, czy też nie będą prawidłowo odczytane. Oczywiście jeśli błedy sypią się w tysiacach i wykres PIF przypomina pod względem "ciągłości" PIE to też nie jest dobry objaw...
Chodzi mi o to, że so czy tysiąc błedów, różnica w kożystaniu z takiej płytki nie będzie widoczna, o ile błedy mają niskie wartości. :) |
Cytat:
|
Kolejny wypalony Verbatim z tego cake'a, tym razem o wiele lepiej. Wypalony na DVR-111D na 8x. Wręcz piękna warość maksymalna PIF. :)
Dziwi mnie tylko jedna rzecz - płyta zawiera sporo drobnych plików i podczas nagrywania co chwilę skakał bufor nagrywarki, właczał się system ochrony zapisu, co troche wydłużyło proces nagrywania (dysk nie wyrabiał...). Weryfikacja też przebiegała dosyć długo, niekiedy prędkosć spadała do 1x, ale możliwym powodem jest to, że wtedy pracowałem na komputerze... Co o tym myślicie? Zapuszczę jeszcze test prędkości odczytu w CD-DVD Speed, zobaczę czy wyjdzie równy wykres prędkości. http://img84.imageshack.us/img84/1634/downloads5at.png UPDATE Zrobiłem test transferu w Nero CD-DVD Speed i oto wynik. Niemal idealna krzywa, bez ząbków, żadnych skoków prędkości itp. Można chyba uznać, że tamte podczas weryfikacji były wynikiem moich działań na kompie. ;) http://img100.imageshack.us/img100/5914/transfer2hg.png Czyli jednak mogę uznać, że płytka jest :spoko: ? ;) |
A na podstawie czego stwierdzasz, ***380;e te by***322;y dobre, a te z***322;e? Tylko na podstawie ilo***347;ci b***322;***281;d***243;w? To chyba dosy***263; kiepski wyznacznik...
Ma***322;e sprostowanie - b***322;***281;dy s***261; niskie, maksymalna warto***347;***263; 6 na ECC 8/8 to bardzo ma***322;o. Bardzo cz***281;sto standardem jest 8, albo i wi***281;cej... Podej***380;ewam, ***380;e gdyby zrobi***263; test na 8/1 (np. Litek w CD-DVD Speed) to ***380;aden s***322;upek nie wybi***322;bny si***281; ponad 2... Ja te***380; nagra***322;em du***380;o Verbatim***243;w i musz***281; przyzna***263;, ***380;e te***380; widz***281; t***281; r***243;***380;nic***281;. Kiedy***347; mia***322;em MCC 003 z oko***322;o 80 b***322;edami, chyba m***243;wi***322;em ju***380; o tym. A teraz to r***243;***380;nie z tym bywa, raz b***281;dzie 100, innym razem 300, a jeszcze innym 1000. Jednak nie przyk***322;***261;da***322;bym tego bezpo***347;rednio na jako***347;***263; p***322;yty, bo AFAIK tutaj kluczow***261; rol***281; odgrywaj***261; jednak warto***347;ci maksymalne i to na ich podstawie np. CD-DVD Speed generuje ocen***281; DiscQuality... W ka***380;dym razie jest mo***380;liwe, ***380;e jako***347;***263; Verbatim***243;w minimalnie spad***322;a. Z drugiej strony jednak winna mo***380;e by***263; chocia***380;by male***324;ka drobina kurzu na p***322;ycie czy niewielka ryska. Przecie***380; p***322;yty nie s***261; przechowywane w pr***243;***380;ni... |
Cytat:
|
Ilość załączników: 4
Verb +R 16x palony 16x
1. Palenie na Plextror PX-760A AS Off PIE http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1148801897 PIF http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1148801897 2. Palenie na Pioneer DVR-111@111L PIE http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1148801897 PIF http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1148801897 Ogólnie całkiem nieźle.....;) |
Oczywiście, że jest róznica, ale bez przesady, nie można aż tak panikować, bo to już zahacza o paranoje... To troche tak, jakby uważać, że płyta z PIE powyżej 10 nadaje się do wyrzucenia, a ponoć tacy też są... :P
Jakiś czas temu nagrała mi się płytka z ilością PIF powyżej tysiąca, na tym forum otrzymałem informację, że to nic takeigo, bo liczy się przede wszystkim wartość maksymalna. Uważam, że problemów można się dopatrywać dopiero wtedy, gdy błedami zasypana jest cała płyta, tak jak wspomniany CMC i wykres PIF jest niemal tak ciągły, jak PIE... Oczywiście, że wiele zależy od płyty, ale moim zdaniem to jest już benchmarkowa różnica. :) Kiedyś na jednym MCC 003 udało mi się wypalić płytę z jakimiś 80 błedami PIF przy niskich wartościach, na starym, dobrym litku 812S. Czasem MCC 004 nagra się z 100 błędami, czasem będzie ich 300, czasem około tysiaca. Znajomy ma BenQ 1650 i nagrywa na Esperanzach, widziałem jak wygladają jego wykresy i jest jeszcze gorzej - od około 1500 do kilku tysięcy, z wyraźnymi "zgróbieniami" na wykresie. Chociaż wszystko i tak mieści się w standardzie. Nie wiem skąd ta panika, fakt, błędów mogłoby być mniej, ale czy dałoby to coś więcej niż ładny wykresik? ;) Przecież wartość 6 na 8/8 to bardzo mało i do granicznej wartości 32 jeszcze bardzo daleko. :) |
Wed***322;ug mnie b***322;***281;d***243;w PIF jest za du***380;o. Przyk***322;adem s***261; testy zrobione przez Ricki. To jest dla mnie wyznacznik jako***347;ci p***322;yt verbatim. Oczywi***347;cie nie kwestionuj***281;, ***380;e nagrane przez Ciebie p***322;yty s***261; z***322;ej jako***347;ci. Przyznasz jednak, ***380;e jest spora r***243;***380;nica mi***281;dzy nagranym przez Ciebie verbem, a Ricki'ego. Niestety odzisiaj ci***281;***380;ko znale***378;***263; takie dobre verby. Skoro jednak na p***322;ytkach vakoss nagrywam poni***380;ej 500 b***322;***281;d***243;w PIF, to chyba co***347; niedobrego dzieje si***281; z verbami :(
Je***380;eli chodzi o TDK, to poczytaj sobie w***261;tek o tych p***322;ytach. CMC to po prostu s***322;abe p***322;yty i nie oczekuj od nich zbyt wiele. Dobre TDK to kiedy***347; by***322;y np. od MBI. |
Tak ***322;adny wynik uda***322;o mi si***281; uzyska***263; tylko raz, to znaczy minimalnie gorszy, ale ilo***347;c b***322;ed***243;w PIF z ca***322;a pewno***347;ci***261; by***322;a ni***380;sza ni***380; 100 i nie wybija***322;y si***281; bardzi. :P To by***322; Verbatim DVD+R 8x palony na moim litku. :) Od tamtego czasu nie uda***322;o mi si***281; tak wypali***263;. :) Widopcznie bardzo du***380;o zale***380;y od samej p***322;ytki, pojedynczej sztuki...
|
Bardzo ładnie, tylko więcej takich:spoko:
|
Ilość załączników: 2
Oto moj test Verbatima na Benq 1655. Palony na biosie BCDB + SB=On. Nagrywane DVD Decrypterem 12x. Płyty Made In Taiwan
|
dobrze jest , p***322;yta napewno chodzi bez problemu, nie popadajmy w paranoje:)
|
A wi***281;c co s***261;dzicie? Powinienem si***281; przejmowa***263; t***261; ilo***347;ci***261; 997 b***322;ed***243;w PIF??? Wykres wyglada ca***322;kiem przyzwoicie, warto***347;***263; maksymalna 6 to przecie***380; niewiele...
|
Dużo??? Całość to tylko 997 błedów (ciekawa liczba wyszła :P)... Przeglądam sobie testy różnych napędów na cdrlabie i widzę, że nawet tym dobrym napędom zdarzy się nagrać z kilkoma tysiącami błedów... Mój pioneer DVR-111 też czasem daje takie wyniki w testach. Dużo moim zdaniem to kilka tysięcy, kiedy błędy występują na całem płycie. Odsyłam do wątku o TKD DVD+R 8x, gdzie wczoraj zamieściłem skan płyty wyprodukowanej przez CMC Magnetics - ujuż druga nagrała się zwyczajnie makabrycznie... Tymczasem tutaj maksymalna wartość wynosi tylko 6... Sądzę, że Litek nieznacznie tylko ustępuje jakością nagrywania Pioneerowi, ale niestety ma tę wadę, że jest baaardzo wybredny jeśli chodzi o nośniki, no i na 8x też nie odważyłbnym się na nim palić. :P LiteOn kiedyś robił naprawdę porządne nagrywarki. :)
Zresztą jak mówisz to zaczyna być standardem, ale jak kiedyś mówiliśmy decydujace znaczenie ma wysokośc słupków, a nie ich ilość. :) Poza tym nie jest tak źle z tym cake - nie ma bardz charakterystycznego elementu - drastycznie wzrastających wartości PIE pod koniec oraz gęstniejących błedów PIF. Chyba nikt nie sugeruje, że płytka nadaje się do kosza??? :P |
Według mnie dużo błędów PIF, tylko, że zaczyna to być standardem w verbach...
|
Zacząłem nowy cake, pierwsza wypalona na Litku 812S z prędkością 4x, aby zobaczyć i przypomnieć sobie jak mój stary sprzęt sobie radzi. :)
Test w KProbe na tym samym napędzie w 8/8. Jakość naprawdę ok. Co myślicie? :) http://img100.imageshack.us/img100/5...blit8127yy.png |
Ilość załączników: 1
Jakoś tracę zaufanie do Verbatima ,choć płytki dobre ale ostatnio strasznie kapryśne są:P
|
Ilość załączników: 1
benq 1640 bslb palony 8x
tam gdzie kupuje te plyty maja chyba je wszystkie porysowane szczegolnie na koncach plyt :sciana: ...chyba turlaja je po ziemi :P test transferu OK :spoko: :banan2: |
Po Twoim podpisie mo***380;na wnioskowa***263;, ***380;e masz nagrywark***281; LG. W takim razie zapomnij o testowaniu nagranych p***322;yt. Nagrywarki tej firmy nie maj***261; takiej mo***380;liwo***347;ci.
|
Witam! Przy te***347;cie jako***347;ci mam tylko zielony wykres w g***243;rnym oknie :( Czy co***347; trzeba zmieni***263; w standardowych ustawieniach Nero CD-DVD ? I jeszcze jedno, nie mog***281; rozpocz***261;***263; testu p***322;yt DVD. poprostu przycisk start jest nieaktywny.
By***322;bym wdzi***281;czny kolegom za pomoc. Je***347;li juz by***322;o prosz***281; o nie rzucanie zgni***322;ymi pomidorami. ________ LG4163B |
Niekoniecznie skaza nośnika. Nagrasz jeszcze parę płyt i zobaczysz, że ciężko uzyskać porównywalne do siebie testy. W drugiej strony i płyty, które są z tego samego pudełka mogą nagrywać się różnie. Stąd też jak wcześniej pisałem wszystko jest w granicach błędu, tym bardziej, że nagrywarki nie przeprowadzają zbyt dokładnie testów.
|
Niby p***322;yty z tej samej paczki a wyniki znacznie od siebie odbiegaja :(
palona x8 z smartburn http://img84.imageshack.us/img84/342...x8smart1ee.png ponad 180 b***322;***281;d***243;w PIF powsta***322;o na samym pocz***261;tku, w miejscu skolu PIE (prawdopodobnie skaza no***347;nika) |
Znacząco wzrosły też błędy PIE :) Przy okazji nagrania jakiegoś nośnika sprawdź jeszcze raz ilość błędów PIF. Po nagraniu dwóch płyt nie da się jednoznacznie powiedzieć czy użycie "smartburn" polepsza jakośc zapisu.
|
Moim zdaniem r***243;***380;nica w ilo***347;ci PIF jest znacz***261;ca :)
|
Wed***322;ug mnie nie wida***263; r***243;***380;nicy. R***243;***380;nica w ilo***347;ci b***322;***281;d***243;w w granicach b***322;***281;du pomiarowego. Jak dobry no***347;nik to wynalazki WOPC czy AS lub inne niewiele pomog***261;.
|
Nowy bios i nowy test - palona x8
http://img83.imageshack.us/img83/708...alonax80me.png a tu drugi wypalony x8 z u***380;yciem programu smartburn :) (dzia***322;a jak WOPC na Benq'u) http://img136.imageshack.us/img136/2...artburn5ar.png :) |
Tylko czemu żadna z moich 50 kupionych płyt nie jest wyjątkowa?? :( Nie kupię już nigdy verbów, chyba, że jes wcześniej będę mógł przetestować.
|
Ilość załączników: 1
Czasami zdarzają się wyjątki. Palona x8.
|
Płyty są "Made in India" i to chyba wszystko tłumaczy :( Zakup w sieci, sklep Proline :(
|
Moje s***261; made in India (pono***263; mia***322;y si***281; go***380;ej pali***263;) i jak widac pala sie ok
ps. zakup w sieci ? |
Ilość załączników: 1
Niestety dobre verby ciężko kupić. Kupiłem płyty tej marki takiej oto jakości: :(
|
nast***281;pna palona x8 na nowym biosie :)
http://img257.imageshack.us/img257/3...smv8qx80hg.png jako***347;***263;, w por***243;wnaniu do powy***380;szych, znacznie lepsza :) |
Zrobi***322;em ma***322;y eksperyment, moze troch***281; bez sensu, ale nagra***322;em 2 p***322;yty na raz na nagrywarkach podpietych pod jedna ta***347;m***281; :> (bufor nagrywarek opr***243;***380;nia***322; sie na przemian prawie do zera :>), a oto efekty
palona x6 i testowana na 165P6S http://img333.imageshack.us/img333/7...2nagrywark.png palona x6 i testowana na 1693 http://img321.imageshack.us/img321/7...2nagrywark.png jak wida***263; starsza nagrywarka ma oprogramowanie (czy to mo***380;e zas***322;uga mechaniki nap***281;du ? ) bardziej odporne na opr***243;***380;nianie bufora :) |
Ilość załączników: 1
Verbatim DVD+R 16x palony 12x na Benq 1640 BSLB
jitter faluje... :fiu: |
zrobi***322;em test jednej p***322;yty palonej x8
ECC 8/1 http://img155.imageshack.us/img155/7...1x802050cq.png ECC 8/8 http://img155.imageshack.us/img155/9...8x802051up.png no i na ko***324;cu CD speed http://img155.imageshack.us/img155/5...dx802053te.png przyda***322;a by si***281; w cd speed mo***380;liwo***347;***263; regulacji ECC |
Ilość załączników: 1
Verb +R 16x palony 18x. Plex PX-760A
|
Cytat:
Czyż nie tak? Właśnie na tym forum ktoś mnie o tym poinformował i to mnie skłoniło do zainteresowania się tym programem. :) A czym robić testy na Pionku z prędkocią większą niż trochę ponad 2x? |
Cytat:
|
Ilość załączników: 2
A tutaj jeszcze jeden test... Ta sama płyta palona na Pionku testowana na Litku, raz za pomocą kprobe (8/8) a zaraz potem w CD-DVD Speed (8/1), jak widać wyniki bardzo zbliżone. :)
Niestety nie wiem jak i czym zrobić test na Pionku, w CD-DVD Speed mogę wybrać tylko prędkość 8x i maksimum, a i tak cokolwiek wybiorę leci trochę powyżej 2x... Jakieś sugestie? Może trzeba poczekać na nową wersję CD-DVD Speed? |
Na kprobe zrobi***322;em test w***322;a***347;nie po to, ***380;eby m***243;c ustawi***263; sobie na litku test w 8/8. :) W gruncie rzeczy wtedy chyba jest dok***322;***261;dniej skoro mamy ca***322;***261; przestrze***324; mi***281;czt 0 a 32 ni***380; kiedy maksimum to 4. :)
A na Pionku zrobi***281; test... Je***347;li kto***347; powie mi jakim programem... W Nero CD-DVD Speed nie mog***281; ustawi***263; pr***281;dko***347;ci, tzn. i tak leci przy oko***322;o 2x... Kprobe jest tylko do litk***243;w... Zreszt***261; nie wiem czy jest jaki***347; sens por***243;wnywa***263;, to normalne, ***380;e ka***380;da nagrywarka poda inaczej, byle tylko nie by***322;y to tak kolosalne r***243;***380;nice, jak w NECach, kt***243;re lubi***261; pokazywa***263; ogromne waarto***347;ci PIE wzi***281;te raczej z kosmosu, bo na pewno nie z p***322;ytku. :P Wracaj***261;c do tematu: Co s***261;dzicie o wynikach? ;) |
To wcale nie jest dziwne tylko wynika z innego sposobu "pr***243;bkowania" ECC p***322;yty litek robi 8/1, a wszystkie (nie jestem pewny ;)) inne 8/8 co przek***322;ada si***281; na to, ***380;e przy skanowaniu przy ECC 8/1 standard dopuszcza 280PIE/4PIF b***322;***281;d***243;w i jak by PIF osi***261;gne***322;o powy***380;ej 4 to p***322;yta dosta***322;a by ocen***281; 0 :), co do kprobe to nie robie nim test***243;w dla zachowania jak najwiekszego obiektywizmu (chocia***380; wyniki sa prawie identyczne jak na cd speed) i cdspeed jet bardziej przej***380;ysty :)
|
Nagrywarka, nagrywarce nierówna. Nie ma nagrywarki, która jest obiektywna w 100%. Gratuluję, że macie nagrywarki które tak bezbłędnie pokazują błedy. Dlaczego nie robisz testów na kprobe tylko na nerocdspeed?? Twoje testy na nero nie pokazują więcej błędów PIF niż... 2. Według mnie trochę to dziwne. Ja niestety nie mam liteona żeby go porównać z benq i necem. Moje dwie nagrywarki różnie pokazują.
|
Wyniki chyba dobre ale czy aby nie trzeba na pioneer'ze testowac x8 ? prosz***281; jeszcze o test tych p***322;yt na samym pionku dla por***243;wnania obiektywizmu nagrywarek :)
|
Ilość załączników: 1
A tutaj wcześniejsza, przy okazji pierwsza nagrana tym Pioneerem płyta. :)
Test tak samo w kprobe ECC 8/8 |
Ilość załączników: 1
Jedna z pierwszych płyt palonych na nowym Pioneerze DVR-111D i pierwsza jaką przetestoweałem na litku za pomocą kprobe w ECC 8/8 :)
Co sądzicie? |
Cytat:
Cytat:
|
Dobrze byłoby gdybyś przetestował na nagrywarce innej niż liteon. Wydaje mi się, że testy na liteonie są trochę za "dobre".
|
Wi***281;c tak, nagrana p***322;yta z nowej paczki palona x8 na 165P6S
http://img134.imageshack.us/img134/2...9verbx83pl.png ta sama p***322;yta http://img134.imageshack.us/img134/2...6verbx83ef.png PIF ju***380; nie tak dobre jak poprzednio PIE te wieksze, zastanawia mnie szczegolnie test na 1693 zaczyna sie ponizej x2 i w tym czasie sypie bledami hmm... sprawa wymaga dalszych testow |
testy innej p***322;yty ze "starej" partii zakupionej w sklepie analogowym ;)
palona x8 na 165P6S http://img98.imageshack.us/img98/662...alonax82kt.png http://img98.imageshack.us/img98/181...alonax89rd.png na 1693 wi***281;cej b***322;***281;d***243;w pif ale ta nagrywarka ma ju***380; ponad 1,5 roku i nigdy nie by***322;a czyszczona :) wi***281;c z optyk***261; mo***380;e by***263; r***243;***380;nie, jak tylko co***347; nagram na nowej dostawie to zrobie testy na dw***243;ch nap***281;dach (tamtej p***322;yty nie mam w domu) @punisher sklep to proline :) @andreg czy ja czego***347; nie wiem ? zasada jest taka, ***380;e zawsze na Liteon'ach robi si***281; testy x4, co do drugiego "zarzutu" ;) to raczej ma***322;o kto nagrywa p***322;yty DVD "do ko***324;ca", na podstawie takiej ilo***347;ci danych w przypadku verbatim'a i jaszcze kilku innych rodzaj***243;w p***322;yt, mo***380;na dopisa***263; sobie "koniec historii" ;) czyli, ***380;e na ko***324;cu nie nast***261;pi pogorszenie jako***347;ci. |
punisher@ testy x4 i prawie ***380;adna p***322;yta do ko***324;ca nie nagrana.R***243;***380;ne mo***380;e by***263;!
|
Czy mógłbyś zrobić test na innej nagrywarce?? I druga prośba podaj adres tego sklepu.
|
P***322;yta z zam***243;wionej w necie partii
palona x8 http://img132.imageshack.us/img132/9...onax8v27jp.png wida***263; r***243;znice i to na ko***380;y***347;***263;, wi***281;c jednak mo***380;na kupi***263; w sieci dobre p***322;yty :) |
następna z paczki oczywiscie palona i testowana na nowej nagrywarce :)
palona x8 http://img112.imageshack.us/img112/8...onax8v21kb.png chyba sie nauczyła nosnika, znacznie mniej błędów PIF :D ;) |
To jeszcze ze starych zapas***243;w ale na nowej nagrywarce , wi***281;c wrzucam
palona x8 http://img142.imageshack.us/img142/5...alonax83gu.png jak widac por***243;wnywalne do starej (nawet skok PIE jest w tych samych okolicach :) ) |
Cytat:
:D |
"Powodem wzrostu cen jest wci***261;***380; dro***380;ej***261;cy komponent 'polycarbonate' (PC), kt***243;ry jest kluczowy w procesie produkcji p***322;yt optycznych. Obecnie jego cena wzros***322;a o 3 USD za kilogram.
Obecne ceny za no***347;niki DVD-R/+R wynosz***261; 0.30 - 0.40 USD za p***322;yt***281; oraz 0.80 USD za no***347;nik z indeksem x16.***377;r***243;d***322;o: DigiTimes.com" To by***322;o pod koniec 2004,od tego czasu,zmieniano udzia***322; tego komponentu na coraz mniejszy,***380;eby obni***380;y***263; koszty i cen***281;.Skutkiem tego,jest te***380; ni***380;sza jako***347;***263;.Dostaj***281; te verby po 1,10-1,15 za szt.a pastele od 2,20 do 2,80 za szt.Tak jak w cenie tak i w jako***347;ci jest kolosalna r***243;***380;nica.R***243;***380;ne fabryki,r***243;***380;ne p***322;ytki,a nazwa ta sama. |
Cytat:
|
Ciekawe na jaka parti***281; trafie, w***322;a***347;nie zam***243;wi***322;em cake 50 :D, licz***281; na farta - o co u verbatima nie tak trudno :)
|
Mi si***281; trafi***322; jeden cake Verbatim***243;w +R 16x, kt***243;re nagrywaj***261; si***281; ***322;adnie... do pewnego momentu - pod koniec wzrastaj***261; (i to drastycznie) maksymalne warto***347;ci PIE przy jednoczesnym wzro***347;cie ilo***347;ci PIF...
Te***380; przychyl***281; si***281; za opini***261;, ***380;e teoria o podr***243;bkach jest mocno naci***261;gana - zawsze z ta***347;my zejdzie jaka***347; gorsza partia. My***347;lisz, ***380;e wi***281;kszo***347;***263; u***380;ytkownik***243;w przejmuje si***281; jakimi***347; wykresami, testami, jako***347;ci***261; zapisu itp? :) |
palone x8
nagrywarka jak na załączonym obrazku http://img165.imageshack.us/img165/5099/palenie9xp.jpg |
Cytat:
|
Cytat:
|
oraz wi***281;cej "podr***243;bek" verbatima :( Wed***322;ug mnie jako***347;***263; powinna b***263; taka jak u Adax-a. S***322;absza jako***347;***263; to nie verbatim. Tylko gdzie kupi***263; dobre p***322;yty??
|
Ilość załączników: 3
Kupione 13.04.06 po 1,29 zł/szt.
Płytka wypalona x12 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1145389657 To samo wypalone x8 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1145389747 Płytka z tej samej zakupionej partii palona x8 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1145390178 |
Ilość załączników: 1
też właśnie kupiłem dziś cake 50szt. verbów
palą się hmmmmmmm..dobrze :) ale nie bardzo dobrze:( tzn o 16x chyba mozna zapomnieć (akurat to mi wisi)..wypalone 4-12x wyniki mają 95-98%..z tymże jest dość spora ilość (nie wysokość bo max jest 6-10) PIF..tak ok. 1000-2000 płyty DOBRE, ale jednak cake 10szt. verbów ma u mnie najlepsze wyniczki |
tadammmmmmmm mam cake 50 verbatimów
pierwsza płytka do sohw1653s włożona, poleciałem po całości wypaliłem x16 i http://img139.imageshack.us/img139/3968/verbx169cj.jpg mam podstawkę na browar:/ kolejną wypaliłem 8x i http://img139.imageshack.us/img139/8571/verbx80he.jpg co Wy na to? |
jadę po verby, trzymać kciuki abym trafił na te dobre ;)
testy wieczorem na sohw1653s i shw-160P6s kurde same liteony:\ ale benuś juz niedługo się pojawi:) |
Cytat:
|
Prawdopodobnie miałeś pecha i tyle. Wątpię czy jest takie różnicowanie jakości płyt w zależności od ich liczby w pudełku. W przypadku verbatima jest problem rozróżnić, które płyty są podrobione, a które nie, bo przeważnie wszystkie mają kod MCC004. Dopiero wypalenie płytki pozwala ocenić czy są oryginalne. Trochę lepiej jest w przypadku płyt TDK, gdzie jak widzimy, że płyty są od CMC to wiadomo, że nie będzie najlepiej. Oczywiście nie można przyjąć tego za zasadę.
|
a ja mam takie pytanko..czy zauwazyliście jakiekolwiek dysproporcje w jakości płytek między róznymi cake'ami?? chodzi mi dokładniej o to czy do Cake 10szt. sa pakowane "lepsze" partie nosników niż do cake'a 50szt??
chodzi mi cały czas o Verbatimy DVD+R 16x..ponieważ chyba sobie zafunduje cake'a 50szt. a nie chce zostać z 25 szt. MCC004 które są gorsze/podrobione itp tak na zakończenie powiem że kupiłem juz raz cake'a 25 szt. i był gorszy niż 10szt..miał w ok. 0.5 GB górke na 20 PIE..oczywiście "nie robi mi to" zbytnio ponieważ to nie jest znaczący błąd, ale zawsze pozostaje niesmak..przy cake'ach 10szt. tego nie miałem...moze to po prostu przypadek był..nie wiem |
Nowe biosy zawieraj***261; dane o nowych nosnikach (strategie ich wypalania) i jak wida***263; warto je wgrywa***263; :) , a co do testu to wypad***322; nie***378;le :) sprawdzi***322;***322; bym jescze wi***281;ksze pr***281;dkosci nagrywania, mo***380;e nie wypadn***261; tak ***378;le (wy***380;ej jest test palonej x8 i wypad***322; lepiej niz Tw***243;j dla x4 :) )
|
Dodam tylko jeszcze, że paliłem x4 a dane były ponad 4GB i zajmowało mi niecałe 15 min.
Polecam każdemu zmiane biosu, jeśli nagrywarka kiepsko pali płyty. Pozdrawiam |
Ilość załączników: 1
Zmieniłem bios na najnowszy, zainatalowałem ASPI i pomogło.
Wypaliłem cztery płytki Verbatim DVD+R i wszystkie z podobnym wynikiem http://forum.cdrinfo.pl/images/icons/icon6.gif Cool |
|
Cytat:
http://forum.cdrinfo.pl/faq/57073-po...light=aspi+dma |
Mógły ktoś mi jeszcze wyjaśnić pojęcia DMA i ASPI, co w ogólne z tym robi ?
Instaluję, włacza ? Mam Win XP Prof. |
Ilość załączników: 1
Wynik testu płytki wyszedł kiepski.
Co może byś przyczyną ? Kiedyś paliłem verbatimy (DVD + R x4) na maksa x4 i testy wychodził bardzo dobrze. Po długiej przerwie (pobyt w wojsku) zaczełem palić na verbach +R x 16 prędkością x 8 i x4 i testy wychodzą podobnie i są kiepskie. Nośniki kupiłem w dwóch miejscach. Nagrywarka LITE-ON DVDRW SOHW 1633s BSOC. PI - 65, PIF - 14 Zastanawiam się nad zmianą biosu, ale mam obawy czy przypadkiem nie uszkodzę nagrywarki. Bardzo proszę o poradę. |
przepraszam za drugi post ale edit nie chce dziala***263; ? (tylko szare okienko bez nozliwo***347;ci edycji)
wi***281;c ta sama plyta kprobe http://img136.imageshack.us/img136/2...8kprobe8wb.png :) |
|
Cytat:
http://img70.imageshack.us/img70/9682/nero3hj.th.png |
Cytat:
program pisany i wskazany po Litka :spoko: potrafi lepiej obnazyc :) |
Cytat:
A moze na normalizacja ... Jak wsie uzywaja nerona to i my tez :P :> ..napisał uzyszkodnik Litka 812@832S niach naich |
Na nowym biosie palona x16
http://multitech.katowice.pl/verx16bcdbx16.jpg płyta niestety nie zapełniona do końca tak jak na screenie z oryginalnym biosem(:czytaj: wyżej), nadal tendencja na końcówce płyty do coraz większego PIE i częstszego PIF pozdro |
Ilość załączników: 2
W załączniku 'verbatim16.jpg' - palone z oryginalnym biosem z predkoscia 16x
W załączniku 'verbatim8.jpg' - palone z nowym biosem z predkoscia 8x pozdrawiam |
Cytat:
|
Ilość załączników: 1
Stary, dobry Litek 812S wciąż zaskakuje. :P
|
Pierwsza plyta wypalona nowym benq
http://franz.hosted.pl/BENQ_97.jpg |
Ilość załączników: 2
Verbatim 16x@16x w Nero 7.0
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1143079546 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1143079546 W sumie nie jest tragicznie, ale wole nie wiedziec co by bylo, gdyby plytka byla wypelniona w 100% ;) |
Hmm... skoro padła propozycja zakupu nowego palnika, więc pozwolicie, że zapytam... Jeśli kupować, to jaki? ;) Widzę tutaj naprawdę niezłe wyniki przesyłane przez ludzi? Co nagrywa naprawdę dobrze? Zależy mi na nagrywaniu płytek DL, ale na dziś dzień to raczej mają wszystkie (a może się mylę) i DVD-RAM. A więć co? LG? Plextor? Co mam myśleć o takim 750A? ;) Nie chcę zaczynać kolejnej dyskusji w tym wątku, bo to już OT, proszę o konkretną informację - jaka firma na dziś dzień robi dobre napędy, moze być na priv. :)
|
palona x6 na litku 1213@1653 CSOT, jak na LiteOna w/g mnie bardzo dobry wynik :)
http://img207.imageshack.us/img207/1...cs0t19marc.png |
Cytat:
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=30233&stc=1 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=30234&stc=1 :) |
Cytat:
|
Verbatim +Rx16 palony...... :spoko:
:) |
| Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:49. |
Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.