![]() |
Verbatim DVD+R MCC004 CMC Made in Tajwan
Samsung SH 224 BB Nero 2014 x 8 http://forum.cdrinfo.pl/f15/samsung-...2/#post1276038 :) |
Ilość załączników: 8
Verbatim DVD+R MCC004 CMC Made in Tajwan
Pioneer DVR-112D NERO 2014 x8 @Seku odkryłeś całkiem dobre płyty. Pierwsza wypalona sztuka ma jakieś skazy mechaniczne -minimalne wgniecenia -zaważyłem dopiero po nagraniu szukając przyczyny błędów PIF -inaczej wynik byłby jeszcze lepszy:) Załącznik 64943 Załącznik 64944 Załącznik 64945 Załącznik 64946 Załącznik 64947 Załącznik 64948 Załącznik 64949 Załącznik 64950 |
Cytat:
moje szczęśliwe numerki;) : PAPA13RF 21024063 2 ZE5452-DVR-T47D |
Ilość załączników: 1
Cytat:
Załącznik 64932 |
ładnie :) Pionner miał zawsze b.niski Jitter klasa sama w sobie
szkoda że sprzedali produkcję miałem 111,112(do dziś działa) 215,216 i 219(qsi) tragedia |
Ilość załączników: 8
@ Seku -mój składak jak widać chyba dobrze złożony i spasowany laser:) może będzie pociecha z niego;)Trochę marny odczyt CD ale te wszystkie modele bazujące na chisecie i optyce od NEC mają problem z czytaniem CD i trwałością lasera od CD .
Verbatim DVD+R MCC004 MBI made in India Pioneer DVR-112D NERO 2014 x8 Załącznik 64911 Załącznik 64912 Załącznik 64913 Załącznik 64914 Załącznik 64915 Załącznik 64916 Załącznik 64917 Załącznik 64918 |
Ilość załączników: 1
8x@PIONEER DVD-RW DVR-112L 1.28
Załącznik 64902 |
Ilość załączników: 1
8X@ BENQ DVD LS DW1655 BCIB
Załącznik 64862 |
Cytat:
Masz wersję z CMC Tajwan( PAPA, PAP6, MAPN itp) Wersje od ProDisc to zawsze na początku cztery cyfry a piąta to litera np 0000Axxx-xxxxxxxx |
tak made in Tajwan
PAPA16QI 24204518 5 ZE4928-DVRT47D |
@Seku te fajne Verbatimy to Made in Tajwan??
Spróbuj z-czytać kody z pierścieni płyt i wstawić tutaj. Pokazały się ostatnio z Tajwanu dwa sorty -Pro-Disc i CMC. Ciekawe które to tak fajnie się palą? |
Ilość załączników: 3
|
Bardzo ładnie :spoko:
|
Ilość załączników: 2
|
Ilość załączników: 1
|
Ilość załączników: 1
8x@HL-DT-ST DVDRAM GSA-4163B AX13-0B
Załącznik 63624 |
Ilość załączników: 2
|
Ilość załączników: 2
Cytat:
Jak chcesz zmieniać na DVD+R to firmware zmodyfikowany musisz załadować które możesz wgrywać jak chcesz i potem powracać do oryginalnych:) Ja mam w 4551A wgrany od Liggy i zmienia na DVD+R\RW+R:) Załącznik 63559 Załącznik 63560 |
Ilość załączników: 1
8x@_NEC DVD_RW ND-3550A 1.07
nie wiem czemu ale dla DVD+R nie zmienia bitsettingu bo DL zmienia Załącznik 63554 |
Ilość załączników: 2
8x@hp BD B DH8B2LH XHDN
można powiedzieć że jakość Tajwańskich się polepszyła w mojej partii początek maja trochę kiepskawy ale ogólnie mogą być :-) Załącznik 63514Załącznik 63515 |
Cytat:
|
Indyjskie to to nie są ale jak widać te z Tajwanu znacznie podniosły jakość
|
Ilość załączników: 1
8x@BENQ DVD LS DW1655 BCIB
Załącznik 63504 |
Ilość załączników: 1
|
Ilość załączników: 2
|
Ilość załączników: 2
|
:spoko:
Ile dałeś za cake? U mnie Indyjskie kosztują od 1,20-1,40zł\szt:> |
Ilość załączników: 1
|
Ilość załączników: 1
nowy cake 50 Made in India
jakość jak w poprzednim na dzisiejsze czasy można powiedzieć b.dobra 8x@iHAS124 D 8L0A Załącznik 62543 |
Ilość załączników: 1
|
Ilość załączników: 4
Cytat:
Losowo znalezione Verbatim DVD+R i DVD-R od Taiyo Yuden Japan dosyć mocno eksploatowane i ze znacznymi śladami użytkowania! Załącznik 62386 Załącznik 62387 Załącznik 62388 Załącznik 62389 |
Cytat:
|
Ilość załączników: 2
|
Ilość załączników: 1
Ogólnie płyty Verbatim DVD od TY Japan nie rozpieszczają jakością-dużo lepsze są z tłoczni JVC i opatrzone logo JVC lub Thats .
Płytę dostałem w slim-ie tylko do nagrania więc trudno powiedzieć za ile -dziś w ofercie Verbatima są już wyłącznie Verbatim DVD-R AquaAce x8 --MCC 02RG20 i x16--MCC 03RG20. Opakowanie wygląda tak a płyta jak standardowe printable:) Załącznik 62372 |
szału nie ma szczególnie po 1,2gb
możesz zapodać fotkę płyty ? ew. pudełko ? i za ile kupiona :-) |
Ilość załączników: 1
|
Cytat:
W DVD to tylko na tym nośniku tak szaleje -może nie zna MCC004 od CMC Tajwan bo to bardzo rzadko spotykany Verbatim -w BD wiadomo wszystko palone powyżej x4 to musi być większy jitter. To dopiero pierwszy firmware -zobaczymy jak na następnych sobie poradzi :) Sony, Verbatim MCC004 India ,Maxell DVD-R od CMC Tajwan i wiele innych bardzo dobrze sobie radzi:) http://forum.cdrinfo.pl/f107/lg-bh16...1/#post1243178 http://forum.cdrinfo.pl/f107/lg-bh16...1/#post1243180 http://forum.cdrinfo.pl/f107/lg-bh16...ml#post1245270 |
a miałem zamiar kupić tego LG ale ten Jitter mnie przeraża
|
Ilość załączników: 4
Verbatim DVD+R Lightscribe MCC004 CMC Tajwan
LG BH16NS40 ImgBurn x8 Załącznik 62237 Załącznik 62238 Benq 1640 Nero 11 x8 Załącznik 62239 Lite-on IHAS 224 Nero 11 x8 Załącznik 62240 |
Ilość załączników: 3
Sony AD 7261S Imgburn x8
ProDisc -Tajwan Załącznik 62088 MBI -India Załącznik 62089 CMC Tajwan(Lightscribe) Załącznik 62090 |
Ilość załączników: 3
|
Ilość załączników: 2
|
Ilość załączników: 2
|
to prawda takie jak u mnie dobre Verbatimy coraz ciężej trafić
te Omegi są bardzo dobre zrobię zapas :-) już Esperanza od MCC004 wypada lepiej |
Ilość załączników: 2
Tajwański od Pro-Disc-również żadna rewelacja :ysz::>
Lite-on IHAS 224 x8 Załącznik 61468 Sony AD 7261S x12 Załącznik 61469 |
Verb palony na ihas124@plex X8 ,dalej przystaje przy swoim tzn że są przereklamowane
http://img221.imageshack.us/img221/7471/88696879.jpg |
Ilość załączników: 2
8x@iHAS124 D 8L0A
Force HT: No, Online HT: No, OverSpeed: No, SmartBurn: Yes ot dwa oblicza Verbatima obie palone iHAS 124 D ten sam obraz i ta sama prędkość Załącznik 61386 Załącznik 61387 |
Ilość załączników: 1
|
Ilość załączników: 1
Sony AD 7261S ImgBurn x8
Załącznik 61257 |
Ilość załączników: 1
8x@hp BD B DH8B2LH XHDN
Force HT: No, Online HT: No, OverSpeed: No, SmartBurn: Yes póki co ostatni test serii z lokalnego sklepu nabyłem zapas :) ale najlepiej pali je HP@Lite-On Załącznik 61245 |
Ilość załączników: 3
8x@iHAS124 D 8L0A
Force HT: No, Online HT: No, OverSpeed: No, SmartBurn: Yes te są ze szpindla 25szt. zakup z allegro Załącznik 61239 Załącznik 61240 Benq scan 8x Załącznik 61241 |
Ilość załączników: 2
8x@iHAS124 D 8L0A
Force HT: No, Online HT: No, OverSpeed: No, SmartBurn: Yes Załącznik 61236 Załącznik 61237 |
też posiadam spora kolekcje Verbatimow od wczesnych lat 2006 trzymają się całkiem dobrze w 2009-2012 mało co nagrywałem.
na dzień dzisiejszy pozostaje trafić dobra partie Verbatima +R i zrobić zapas innych producentów można traktować tylko jako testy ew. płyta która powędruje w niedługim czasie do kosza itp. zaprzestaje kupowania płyt on-line bo zysk cenowy 0,20gr. a nie wiesz co kupić i co dostaniesz za następnym razem. EDIT: kusi mnie kupno nowego LG albo SONY :-) |
Ilość załączników: 10
Verbatim DVD+R po tej serii przeźroczystej ze stycznia 2012 wypuścił, grubsze i nie przeźroczyste - ale tragiczne za to, kupiłem 20 płyt i jakość hmmm, brak jakości można powiedzieć, do poczytania w moim temacie:
http://forum.cdrinfo.pl/f28/plyty-ve...-zapisu-91898/ Aktualna seria to coś pomiędzy tą przeźroczystą ze stycznia 2012 a w ogóle nie przeźroczystą z marca 2012, te aktualne można powiedzieć że są w pół przeźroczyste, i jakość lepsza od tych z marca ale gorsza od tych ze stycznia. No nie wiem jak z tą przepuszczalnością światła przez płyty jest, ale Verbatim stosuje cały czas od kilku lat tę samą etykietę więc dlaczego jedne płyty są mniej a drugie bardziej przeźroczyste to nie wiem ?? Wie ktoś o co z tym chodzi ? Co ciekawe te wszystkie płyty co wspomniałem mają tę sam numer seryjny jak się nie mylę, a są rożnie wytłoczone. Zawsze płyty kupowałem w jednym i tym samym sklepie od 2004 do dzisiaj, do wczoraj właściwie :D Stare z 2006: (kupowane luzem po 1,20zł/szt) Mam ich coś 50, przeleciałem na szybko z 10 i testy są bardzo podobne, szkoda tylko że większość danych na nich jest już niepotrzebna :( Test 8X: (nagrywane w 4167B z prędkością 4X, z 8X się nie dało nagrywać na tej nagrywarce bo wszystkie płyty paliła, błąd ogniskowania albo śledzenie, zraziłem się do tej firmy po tym modelu, gdyż wymieniano mi w serwisie z 6 razy na nową i zawsze było to samo: Ale po 7latach muszę przyznać że jak nie spaliła płyty na samym początku to całkiem fajnie nagrała: 8X: Załącznik 61176 Test:16X Załącznik 61177 Przeźroczyste kupione w lutym 2012, nagrywane w H42N (ten model posiadam od 2007 bodajże, dostałem ją za 7razem jak mi wymieniali i nie psuła płyt już jak 4167B, też fajnie nagrywała, ale odczyt za to fatalny, nagrane w bardzo dobrej jakości płyty miała problem z odczytem. I prawie zawsze prędkość napędu podczas kopiowania spadła do 2X i nei mogła się już podnieść. Załącznik 61178 Nieprzeźroczyste kupowane marzec-czerwiec 2012 To już era nagrywarki, ASUS, myślałem początkowo że nagrywarka nie udana, ale jednak okazało się że Verbatim sięgnął dna, ale miejmy nadzieję że się poprawi :spoko: Załącznik 61179 16X: Załącznik 61180 Załącznik 61181 Aktualne: kupione 2 dni temu DVD-R 8x: Załącznik 61182 DVD-R 16x: Załącznik 61183 DVD+R 8x: Załącznik 61184 DVD+R 16x: Załącznik 61185 Celowo zamieściłem testy z prędkością 16X, gdyż jeśli ten test wypadnie źle, wówczas jest problem z odczytem i nagrywarka co prawda odczyta płytę bez problemu ale z mniejszą prędkością, a jeśli fatalnie czyta z 16X to nie wiadomo czy za jakiś czas nie przeniesie się to na 8X i bad sektory i wyparowanie danych. Mam ogromnie dużo płyt Verbatim, i trochę jestem zaniepokojony, jedynie mogę spać spokojnie jeśli chodzi o płyty nagrywane do 2008r, niesttey mam coś ze 150płyt nagranych w latach 2010-2011 i tutaj wykresy przy 8X, to coś podobnie do ostatniego testu z 16X, czyli coś się zaczyna niedobrego dziać, a dane nie mogą zostać utracone z tych 150 płyt :D, miałem robić kopie po 8 latach gdzieś, ale trochę obawiam, wybiórczo sprawdzam i są płyty gdzie dolny wykres Failures wychodzi na czerwono przy 8X, a w większości ten pierwszy dochodzi do 300-400 przy 8X. |
jest dobrze :spoko: niezłe Verbatimy upolowałeś:)
|
Ilość załączników: 1
|
Ilość załączników: 2
ze szpindla 100szt. kupione luzem 10szt. w lokalnym sklepie komp. zapakowane do reklamówki :D
8x@iHAS124 D 8L0A SB=on Załącznik 61139 Załącznik 61140 dzisiejsze Verbatimy DVD+R 16x to faktycznie loteria te akurat są o wiele lepsze jak oryginalnie zapakowany cake 25szt. kupiony na allegro. |
Ilość załączników: 1
8x@hp BD B DH8B2LH XHDN
Załącznik 60916 |
Ilość załączników: 2
Za to całkiem dobrze pali te płyty Sony AD 7261S:wow:
Do każdej partii nowych płyt to inny napęd potrzebny:ysz::> Załącznik 60914 Załącznik 60915 |
Ilość załączników: 5
Również najnowszy DVD+R z najnowszej dostawy od MBI palony Plexsem PX-716-niestety również zdecydowana obsuwa z jakością w dół:>
Załącznik 60840 Załącznik 60841 Załącznik 60842 Załącznik 60843 Załącznik 60844 |
można rzec że nawet marnie;)
|
Ilość załączników: 2
szału nie ma
|
Ilość załączników: 1
Cytat:
Było by jeszcze lepiej ale cały szpindel ma jakieś wady produkcyjne jakieś wżery na powierzchni i w tych miejscach większe błędy wywala:)Niestety MBI również na psy schodzi:> Tak samo-stary benek x8 Załącznik 60529 |
elegancko, tylko jakoś mało danych :>
|
Ilość załączników: 1
|
Byłbym zapomniał. :zawstydz:
W super(hiper)markecie Real zaobserwowano dużą ilość verbatimów Made in India w cake'ach po 10 i po 25 sztuk. :spoko: Brać, wybierać. :zongluje: |
Część trzecia i (na dzisiaj) ostatnia - palenie x8.
Qscan yuden: Qscan MCC: Zapis: Test jakości: |
Część trzecia i (na dzisiaj) ostatnia - palenie x8.
Qscan yuden: Qscan MCC: Zapis: Test jakości: |
Część druga: jak wyżej, x12:
Qscan yuden: Qscan MCC: Zapis: Test jakości: |
Test porównawczy - Verbatim vs. Verbatim.
Made in Japan (yuden) vs. made in India (MCC). Część pierwsza - Philips DVD 8701 @ Benq EW164B x16: Qscan yuden: Qscan MCC: Zapis: Jakość: |
Odpowiedź już padła.
:czytaj: |
VERBATIM DVD+R 4,7GB 16X
Witam.
Czy te płyty VERBATIM DVD+R 16x 4,7GB z tłoczni Taiyo Juden są dobre jakościowo i czy opłaca się je kupić 50 sztuk za 61 zł? |
Ilość załączników: 1
Cytat:
Załącznik 59611 :fiu: |
:czytaj: FAQ. :)
|
jak wy załączacie screany na forum, bo mi sie dodaje jako zwykly załącznik
|
od zawsze używam płyt właśnie takich jak napisałeś i jestem z nich zadowolony:) verbatim
|
Ilość załączników: 1
Najnowszy MCC 004-00 z Indii -Imburn x6( zapis -obraz płyty z 2010 )
Bez rewelacji :ysz: Załącznik 59424 |
Testuj z prędkością X 4
Co do nagrywania u mnie na IHAS -224 najlepiej te płyty nagrywają się w przedziale x 8-12. |
Dawno nikt nie wklejał testów to z racji na zmianę nagrywarki z lg wkleje test:
http://img137.imagevenue.com/loc228/..._123_228lo.jpg palone x16 Wynik przy wypale x8 dla tej samej partii był znacznie lepszy - jakie jest optimum dla tego napędu i płyt - poprzednie wypały z lg jak teraz testuje na litku były znacznie lepsze :( |
Używam i chwalę- najlepsze zwykłe CD teraz robi Sony i JVC :)
|
Witam
Właśnie kupiłem sobie 25pack płyt CD-R JVC od Taiyo-Yuden (Made in Japan) Czy to oznacza mój błąd ? ;) Czy produkcja Indyjska jest lepsza od japońskiej ? Czy Nero DiscSpeed działa w tle ? Bo nie pokazuje mi się okno tylko jest ikonka na pasku zadań |
|
|
|
"Nie patrz na to to tylko taki Nerwowski:) wymysł który różnie współpracuje z różnymi napędami"
Wydaje mi się że napęd nie ma nic do rzeczy.Ponieważ to Nero daje wynik po jakości wykresów.A u mnie wykresy są "lepsze" a pkt mniej. Próbowałem też na starszym Nero ale nadal to samo. |
Ilość załączników: 2
Nie patrz na to to tylko taki Nerwowski:) wymysł który różnie współpracuje z różnymi napędami.Jak na dzisiejsze płyty to naprawdę dobrze-i tyle lepiej nie będzie;)
Moje dzisiejsze smażenia Nero 9 x4 i x12 Załącznik 54541 Załącznik 54542 |
Tak sobie przeglądam temat, i nie mi ktoś wytłumaczy dlaczego inni mają więcej błędów PIE i PIF dostają po 97/98 pkt.
A ja tylko 95 mimo że mam wszystkie wartości mniejsze????:wow::sciana: |
http://www.wgraj.net/img.php/56655.gif
Wszystkie płyty (10) z cake (25) trzymają podobny poziom. Żadna nie nagrało się ani powyżej,ani poniżej 95 pkt. Błędy PIE i PIF również na każdej są bardzo zbliżone. |
Ilość załączników: 3
ale z made in ...nie wiem ||
pionier 8x Załącznik 54225 benq 8x Załącznik 54226 DVD-R pionier 8X Załącznik 54227 |
Ilość załączników: 1
Pierwszy wypał nowego Litka
|
Sorki że sie powtarzam ale w ramach przypomnienia: najlepsze Verbatimy na chwile obecną to Made in India z MID'em MCC 004???
|
Ja kupowałem w Saturnie - tam mają made in Taiwan. Gdzie są do kupienia te z Indii?
|
Niezmiennie verbatim Made in India. :taktak:
|
W takim razie jakie plytki Verbatim na chwile obecną można smiało polecić? Może ma ktoś z Was sprawdzonego sprzedawce na allegro lub jakiś dobry sklep? Proszę o linki
Pozdrawiam |
Ilość załączników: 1
|
Nowo zakupione made in Taiwan palone z prędkością 12X.
W ustawieniach zaawansowanych ECC ustawione na 1 - czy taka wartość jest zalecana do testów? http://forum.cdrinfo.pl/attachments/...m-12x-ecc1.png |
Dziękuję za komentarz.
W takim razie, na pewno ich nie kupię. Mam ostatnio problem z Verbatimami. Kupowałem je stale, wszystko było OK aż tu trafił mi się cake 100 szt DVD+ made in Taiwan z których wszystkie płyty miały nieoszlifowane krawędzie. Nie wiem czy jakieś odrzuty. W testach też niestety wyszły gorzej. Opakowanie było w porządku. Dlatego nie chcaiłbym już brać z Tajwanu. Z kolei, z Indii już nigdzie nie ma. Także mam mały problem gdzie i jakie płyty kupować. Pozdr |
Chińczyki -DVD + R pochodzi od CMC, DVD-R pochodzi od Prodisc. a jeszcze bym zapomniał o podróbkach MCK 004 od DYNEX MIC .
Wszystkich raczej trzeba się wystrzegać niż używać. |
Ostatnio sprzedawca mówił mi o Verbatim DVD+ produkowanych w Chinach.
Czy ktoś miał z nimi jakieś doświadczenia. Może jakiś test. Czy warto kupować made in China?? Z góry dziękuję za komentarze. Pozdr |
Niewątpliwie tak:taktak:
|
| Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:23. |
Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.