Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nośniki optyczne (https://forum.cdrinfo.pl/f28/)
-   -   VERBATIM DVD+R x16 (https://forum.cdrinfo.pl/f28/verbatim-dvd-r-x16-57886/)

czary2mary 19.02.2014 14:00

Verbatim DVD+R MCC004 CMC Made in Tajwan
Samsung SH 224 BB
Nero 2014 x 8

http://forum.cdrinfo.pl/f15/samsung-...2/#post1276038



:)

czary2mary 13.02.2014 16:41

Ilość załączników: 8
Verbatim DVD+R MCC004 CMC Made in Tajwan
Pioneer DVR-112D
NERO 2014 x8

@Seku odkryłeś całkiem dobre płyty.
Pierwsza wypalona sztuka ma jakieś skazy mechaniczne -minimalne wgniecenia -zaważyłem dopiero po nagraniu szukając przyczyny błędów PIF -inaczej wynik byłby jeszcze lepszy:)


Załącznik 64943

Załącznik 64944

Załącznik 64945

Załącznik 64946

Załącznik 64947

Załącznik 64948

Załącznik 64949

Załącznik 64950

czary2mary 13.02.2014 10:15

Cytat:

Napisany przez seku (Post 1274732)
tak made in Tajwan
PAPA16QI 24204518 5

ZE4928-DVRT47D

Wziąłem na próbę 25szt z Tajwanu -zobaczymy jak moje się usmażą ;)
moje szczęśliwe numerki;) :
PAPA13RF 21024063 2
ZE5452-DVR-T47D

czary2mary 12.02.2014 16:33

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez czary2mary (Post 1275247)
@ Seku -mój składak jak widać chyba dobrze złożony i spasowany laser:) może będzie pociecha z niego;)Trochę marny odczyt CD ale te wszystkie modele bazujące na chisecie i optyce od NEC mają problem z czytaniem CD i trwałością lasera od CD .

Verbatim DVD+R MCC004 MBI made in India
Pioneer DVR-112D
NERO 2014 x8

Dołożony jeszcze scan na Lite-on iHAS 124 B:)

Załącznik 64932

seku 11.02.2014 16:54

ładnie :) Pionner miał zawsze b.niski Jitter klasa sama w sobie

szkoda że sprzedali produkcję miałem 111,112(do dziś działa) 215,216 i 219(qsi) tragedia

czary2mary 11.02.2014 11:37

Ilość załączników: 8
@ Seku -mój składak jak widać chyba dobrze złożony i spasowany laser:) może będzie pociecha z niego;)Trochę marny odczyt CD ale te wszystkie modele bazujące na chisecie i optyce od NEC mają problem z czytaniem CD i trwałością lasera od CD .

Verbatim DVD+R MCC004 MBI made in India
Pioneer DVR-112D
NERO 2014 x8

Załącznik 64911

Załącznik 64912

Załącznik 64913

Załącznik 64914

Załącznik 64915

Załącznik 64916

Załącznik 64917

Załącznik 64918

seku 10.02.2014 23:26

Ilość załączników: 1
8x@PIONEER DVD-RW DVR-112L 1.28
Załącznik 64902

seku 05.02.2014 22:52

Ilość załączników: 1
8X@ BENQ DVD LS DW1655 BCIB
Załącznik 64862

czary2mary 05.02.2014 11:42

Cytat:

Napisany przez seku (Post 1274732)
tak made in Tajwan
PAPA16QI 24204518 5

ZE4928-DVRT47D

Czyli wszystko jasne;)
Masz wersję z CMC Tajwan( PAPA, PAP6, MAPN itp)
Wersje od ProDisc to zawsze na początku cztery cyfry a piąta to litera np 0000Axxx-xxxxxxxx

seku 05.02.2014 10:43

tak made in Tajwan
PAPA16QI 24204518 5

ZE4928-DVRT47D

czary2mary 04.02.2014 16:37

@Seku te fajne Verbatimy to Made in Tajwan??
Spróbuj z-czytać kody z pierścieni płyt i wstawić tutaj.
Pokazały się ostatnio z Tajwanu dwa sorty -Pro-Disc i CMC.
Ciekawe które to tak fajnie się palą?

seku 04.02.2014 13:04

Ilość załączników: 3
6x@_NEC DVD_RW ND-4551A 1-09
Załącznik 64843

Załącznik 64844

Załącznik 64845

melag 03.02.2014 17:04

Bardzo ładnie :spoko:

seku 03.02.2014 10:10

Ilość załączników: 2
8x@_NEC DVD_RW ND-4551A 1-09

:)
Załącznik 64825Załącznik 64826

seku 03.02.2014 09:19

Ilość załączników: 1
x6@ iHAS124 D 8L0A

kolejna z cake 100szt. kupiona na morele.net
Załącznik 64824

seku 06.11.2013 23:09

Ilość załączników: 1
8x@HL-DT-ST DVDRAM GSA-4163B AX13-0B
Załącznik 63624

seku 02.11.2013 10:44

Ilość załączników: 2
8x@iHAS124 D 8L0A
Załącznik 63599
8x@_NEC DVD_RW ND-4551A 1-09
Załącznik 63600

czary2mary 27.10.2013 19:22

Ilość załączników: 2
Cytat:

Napisany przez seku (Post 1264399)
8x@_NEC DVD_RW ND-3550A 1.07

nie wiem czemu ale dla DVD+R nie zmienia bitsettingu bo DL zmienia


NEC tak ma ;)w fabrycznych fw można tylko zmienić bitsetting na DVD+R DL

Jak chcesz zmieniać na DVD+R to firmware zmodyfikowany musisz załadować które możesz wgrywać jak chcesz i potem powracać do oryginalnych:)

Ja mam w 4551A wgrany od Liggy i zmienia na DVD+R\RW+R:)

Załącznik 63559

Załącznik 63560

seku 27.10.2013 12:51

Ilość załączników: 1
8x@_NEC DVD_RW ND-3550A 1.07

nie wiem czemu ale dla DVD+R nie zmienia bitsettingu bo DL zmienia


Załącznik 63554

seku 20.10.2013 19:52

Ilość załączników: 2
8x@hp BD B DH8B2LH XHDN

można powiedzieć że jakość Tajwańskich się polepszyła
w mojej partii początek maja trochę kiepskawy
ale ogólnie mogą być :-)

Załącznik 63514Załącznik 63515

czary2mary 20.10.2013 10:27

Cytat:

Napisany przez seku (Post 1263949)
Indyjskie to to nie są ale jak widać te z Tajwanu znacznie podniosły jakość

Ja trafiłem (umoczyłem)ostatnio minusy Verbatima DVD-R Made in Tajwan -tragedia normalnie loteria:>:ysz:

seku 20.10.2013 09:33

Indyjskie to to nie są ale jak widać te z Tajwanu znacznie podniosły jakość

seku 20.10.2013 09:30

Ilość załączników: 1
8x@BENQ DVD LS DW1655 BCIB
Załącznik 63504

seku 19.10.2013 14:58

Ilość załączników: 1
8x@iHAS124 D 8L0A

nowy cake 100szt. pierwsza z góry Made in Taiwan

Załącznik 63498

czary2mary 17.10.2013 15:44

Ilość załączników: 2
Verbatim DVD+R MCC004 made in India MBI
NEC 4551A
NERO 2014 x8

Załącznik 63463

Załącznik 63464

czary2mary 02.08.2013 10:51

Ilość załączników: 2
Verbatim DVD+R Lightscribe CMC Tajwan

Benq 1650 Nero 12 x8

Załącznik 62924

Załącznik 62925

czary2mary 12.06.2013 12:59

:spoko:

Ile dałeś za cake?

U mnie Indyjskie kosztują od 1,20-1,40zł\szt:>

seku 12.06.2013 08:26

Ilość załączników: 1
8x@iHAS124 D 8L0A

jakość powtarzalna w 99%
Załącznik 62548

seku 11.06.2013 19:29

Ilość załączników: 1
nowy cake 50 Made in India
jakość jak w poprzednim na dzisiejsze czasy można powiedzieć b.dobra

8x@iHAS124 D 8L0A
Załącznik 62543

czary2mary 14.05.2013 16:40

Ilość załączników: 1
Verbatim DVD+R MCC004 Made In India
Lite-on IHAS-224 Nero 12 x8

Załącznik 62390

czary2mary 14.05.2013 16:38

Ilość załączników: 4
Cytat:

Napisany przez joujoujou (Post 1250764)
No to akurat żadna nowość. :mruga:

Kiedyś były znośne tak do około 2007;)ale wraz z początkiem x16 padły strasznie -kiedyś ktoś mi mówił że przejęte tłocznie Verbatima przez TY nie są za bardzo technologicznie przystosowane do wytwarzania płyt x16 ale czy to prawda trudno powiedziec -na pewno TY sie nie przyzna;)
Losowo znalezione Verbatim DVD+R i DVD-R od Taiyo Yuden Japan dosyć mocno eksploatowane i ze znacznymi śladami użytkowania!

Załącznik 62386

Załącznik 62387

Załącznik 62388

Załącznik 62389

joujoujou 12.05.2013 11:15

Cytat:

Napisany przez czary2mary (Post 1250754)
Ogólnie płyty Verbatim DVD od TY Japan nie rozpieszczają jakością [...]

No to akurat żadna nowość. :mruga:

czary2mary 12.05.2013 10:09

Ilość załączników: 2
Verbatim DVD+R Lightscribe CMC Tajwan
Sony AD-7261S
Nero12 x8

Załącznik 62373

Załącznik 62374

czary2mary 12.05.2013 10:07

Ilość załączników: 1
Ogólnie płyty Verbatim DVD od TY Japan nie rozpieszczają jakością-dużo lepsze są z tłoczni JVC i opatrzone logo JVC lub Thats .
Płytę dostałem w slim-ie tylko do nagrania więc trudno powiedzieć za ile -dziś w ofercie Verbatima są już wyłącznie Verbatim DVD-R AquaAce x8 --MCC 02RG20 i x16--MCC 03RG20.
Opakowanie wygląda tak a płyta jak standardowe printable:)
Załącznik 62372

seku 11.05.2013 13:46

szału nie ma szczególnie po 1,2gb
możesz zapodać fotkę płyty ? ew. pudełko ? i za ile kupiona :-)

czary2mary 11.05.2013 13:43

Ilość załączników: 1
Verbatim DVD+R AquaAce (Waterproof) YUDEN000 T02 Made in Japan

Załącznik 62369

czary2mary 13.04.2013 11:08

Cytat:

Napisany przez seku (Post 1248466)
a miałem zamiar kupić tego LG ale ten Jitter mnie przeraża

Nie jest źle ;)
W DVD to tylko na tym nośniku tak szaleje -może nie zna MCC004 od CMC Tajwan bo to bardzo rzadko spotykany Verbatim -w BD wiadomo wszystko palone powyżej x4 to musi być większy jitter.
To dopiero pierwszy firmware -zobaczymy jak na następnych sobie poradzi :)

Sony, Verbatim MCC004 India ,Maxell DVD-R od CMC Tajwan i wiele innych bardzo dobrze sobie radzi:)

http://forum.cdrinfo.pl/f107/lg-bh16...1/#post1243178

http://forum.cdrinfo.pl/f107/lg-bh16...1/#post1243180

http://forum.cdrinfo.pl/f107/lg-bh16...ml#post1245270

seku 13.04.2013 09:09

a miałem zamiar kupić tego LG ale ten Jitter mnie przeraża

czary2mary 13.04.2013 08:57

Ilość załączników: 4
Verbatim DVD+R Lightscribe MCC004 CMC Tajwan

LG BH16NS40
ImgBurn x8

Załącznik 62237
Załącznik 62238

Benq 1640
Nero 11 x8

Załącznik 62239

Lite-on IHAS 224
Nero 11 x8

Załącznik 62240

czary2mary 06.04.2013 07:56

Ilość załączników: 3
Sony AD 7261S Imgburn x8

ProDisc -Tajwan

Załącznik 62088

MBI -India

Załącznik 62089

CMC Tajwan(Lightscribe)

Załącznik 62090

seku 30.03.2013 20:52

Ilość załączników: 3
8x@Pioneer 112L 1.28
Załącznik 61911

Załącznik 61912

Załącznik 61913

seku 30.03.2013 19:05

Ilość załączników: 2
nowy cake 50szt.
Made in India

8x@iHAS124 D 8L0A
Załącznik 61909
Załącznik 61910

czary2mary 14.03.2013 13:49

Ilość załączników: 2
Sony 7261S-ImgBurn x8

Pro-Disc Tajwan

Załącznik 61705

MBI-India

Załącznik 61706

seku 19.02.2013 14:39

to prawda takie jak u mnie dobre Verbatimy coraz ciężej trafić

te Omegi są bardzo dobre zrobię zapas :-) już Esperanza od MCC004 wypada lepiej

czary2mary 19.02.2013 12:57

Ilość załączników: 2
Tajwański od Pro-Disc-również żadna rewelacja :ysz::>

Lite-on IHAS 224 x8

Załącznik 61468



Sony AD 7261S x12

Załącznik 61469

- Deckard - 16.02.2013 00:07

Verb palony na ihas124@plex X8 ,dalej przystaje przy swoim tzn że są przereklamowane

http://img221.imageshack.us/img221/7471/88696879.jpg

seku 12.02.2013 14:14

Ilość załączników: 2
8x@iHAS124 D 8L0A
Force HT: No, Online HT: No, OverSpeed: No, SmartBurn: Yes

ot dwa oblicza Verbatima obie palone iHAS 124 D ten sam obraz i ta sama prędkość


Załącznik 61386

Załącznik 61387

czary2mary 26.01.2013 13:07

Ilość załączników: 1
Liteon IHAS 224 Nero12 x8

Załącznik 61273

czary2mary 24.01.2013 11:30

Ilość załączników: 1
Sony AD 7261S ImgBurn x8
Załącznik 61257

seku 22.01.2013 19:16

Ilość załączników: 1
8x@hp BD B DH8B2LH XHDN
Force HT: No, Online HT: No, OverSpeed: No, SmartBurn: Yes

póki co ostatni test serii z lokalnego sklepu nabyłem zapas :)

ale najlepiej pali je HP@Lite-On
Załącznik 61245

seku 22.01.2013 15:40

Ilość załączników: 3
8x@iHAS124 D 8L0A
Force HT: No, Online HT: No, OverSpeed: No, SmartBurn: Yes

te są ze szpindla 25szt. zakup z allegro

Załącznik 61239

Załącznik 61240
Benq scan 8x
Załącznik 61241

seku 22.01.2013 11:11

Ilość załączników: 2
8x@iHAS124 D 8L0A
Force HT: No, Online HT: No, OverSpeed: No, SmartBurn: Yes
Załącznik 61236

Załącznik 61237

seku 15.01.2013 21:46

też posiadam spora kolekcje Verbatimow od wczesnych lat 2006 trzymają się całkiem dobrze w 2009-2012 mało co nagrywałem.

na dzień dzisiejszy pozostaje trafić dobra partie Verbatima +R i zrobić zapas
innych producentów można traktować tylko jako testy ew. płyta która powędruje w niedługim czasie do kosza itp.
zaprzestaje kupowania płyt on-line bo zysk cenowy 0,20gr. a nie wiesz co kupić i co dostaniesz za następnym razem.

EDIT: kusi mnie kupno nowego LG albo SONY :-)

piotrek power 15.01.2013 21:14

Ilość załączników: 10
Verbatim DVD+R po tej serii przeźroczystej ze stycznia 2012 wypuścił, grubsze i nie przeźroczyste - ale tragiczne za to, kupiłem 20 płyt i jakość hmmm, brak jakości można powiedzieć, do poczytania w moim temacie:
http://forum.cdrinfo.pl/f28/plyty-ve...-zapisu-91898/
Aktualna seria to coś pomiędzy tą przeźroczystą ze stycznia 2012 a w ogóle nie przeźroczystą z marca 2012, te aktualne można powiedzieć że są w pół przeźroczyste, i jakość lepsza od tych z marca ale gorsza od tych ze stycznia.
No nie wiem jak z tą przepuszczalnością światła przez płyty jest, ale Verbatim stosuje cały czas od kilku lat tę samą etykietę więc dlaczego jedne płyty są mniej a drugie bardziej przeźroczyste to nie wiem ?? Wie ktoś o co z tym chodzi ? Co ciekawe te wszystkie płyty co wspomniałem mają tę sam numer seryjny jak się nie mylę, a są rożnie wytłoczone.

Zawsze płyty kupowałem w jednym i tym samym sklepie od 2004 do dzisiaj, do wczoraj właściwie :D

Stare z 2006: (kupowane luzem po 1,20zł/szt)
Mam ich coś 50, przeleciałem na szybko z 10 i testy są bardzo podobne, szkoda tylko że większość danych na nich jest już niepotrzebna :(
Test 8X: (nagrywane w 4167B z prędkością 4X, z 8X się nie dało nagrywać na tej nagrywarce bo wszystkie płyty paliła, błąd ogniskowania albo śledzenie, zraziłem się do tej firmy po tym modelu, gdyż wymieniano mi w serwisie z 6 razy na nową i zawsze było to samo:
Ale po 7latach muszę przyznać że jak nie spaliła płyty na samym początku to całkiem fajnie nagrała:
8X:
Załącznik 61176
Test:16X
Załącznik 61177

Przeźroczyste kupione w lutym 2012, nagrywane w H42N (ten model posiadam od 2007 bodajże, dostałem ją za 7razem jak mi wymieniali i nie psuła płyt już jak 4167B, też fajnie nagrywała, ale odczyt za to fatalny, nagrane w bardzo dobrej jakości płyty miała problem z odczytem. I prawie zawsze prędkość napędu podczas kopiowania spadła do 2X i nei mogła się już podnieść.
Załącznik 61178

Nieprzeźroczyste kupowane marzec-czerwiec 2012 To już era nagrywarki, ASUS, myślałem początkowo że nagrywarka nie udana, ale jednak okazało się że Verbatim sięgnął dna, ale miejmy nadzieję że się poprawi :spoko:
Załącznik 61179
16X:
Załącznik 61180

Załącznik 61181


Aktualne: kupione 2 dni temu
DVD-R 8x:
Załącznik 61182
DVD-R 16x:
Załącznik 61183

DVD+R 8x:
Załącznik 61184
DVD+R 16x:
Załącznik 61185

Celowo zamieściłem testy z prędkością 16X, gdyż jeśli ten test wypadnie źle, wówczas jest problem z odczytem i nagrywarka co prawda odczyta płytę bez problemu ale z mniejszą prędkością, a jeśli fatalnie czyta z 16X to nie wiadomo czy za jakiś czas nie przeniesie się to na 8X i bad sektory i wyparowanie danych.

Mam ogromnie dużo płyt Verbatim, i trochę jestem zaniepokojony, jedynie mogę spać spokojnie jeśli chodzi o płyty nagrywane do 2008r, niesttey mam coś ze 150płyt nagranych w latach 2010-2011 i tutaj wykresy przy 8X, to coś podobnie do ostatniego testu z 16X, czyli coś się zaczyna niedobrego dziać, a dane nie mogą zostać utracone z tych 150 płyt :D, miałem robić kopie po 8 latach gdzieś, ale trochę obawiam, wybiórczo sprawdzam i są płyty gdzie dolny wykres Failures wychodzi na czerwono przy 8X, a w większości ten pierwszy dochodzi do 300-400 przy 8X.

czary2mary 15.01.2013 11:15

jest dobrze :spoko: niezłe Verbatimy upolowałeś:)

seku 14.01.2013 19:55

Ilość załączników: 1
druga sztuka z ostatniego zakupu
8x@hp BD B DH8B2LH XHDN
SB=on
Załącznik 61141

seku 14.01.2013 18:52

Ilość załączników: 2
ze szpindla 100szt. kupione luzem 10szt. w lokalnym sklepie komp. zapakowane do reklamówki :D

8x@iHAS124 D 8L0A
SB=on
Załącznik 61139
Załącznik 61140

dzisiejsze Verbatimy DVD+R 16x to faktycznie loteria
te akurat są o wiele lepsze jak oryginalnie zapakowany cake 25szt. kupiony na allegro.

seku 14.12.2012 18:24

Ilość załączników: 1
8x@hp BD B DH8B2LH XHDN
Załącznik 60916

czary2mary 14.12.2012 18:07

Ilość załączników: 2
Za to całkiem dobrze pali te płyty Sony AD 7261S:wow:
Do każdej partii nowych płyt to inny napęd potrzebny:ysz::>

Załącznik 60914

Załącznik 60915

czary2mary 04.12.2012 16:09

Ilość załączników: 5
Również najnowszy DVD+R z najnowszej dostawy od MBI palony Plexsem PX-716-niestety również zdecydowana obsuwa z jakością w dół:>

Załącznik 60840

Załącznik 60841

Załącznik 60842

Załącznik 60843

Załącznik 60844

czary2mary 28.10.2012 16:14

można rzec że nawet marnie;)

- Deckard - 27.10.2012 18:27

Ilość załączników: 2
szału nie ma

czary2mary 12.10.2012 20:22

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez slayers (Post 1225798)
elegancko, tylko jakoś mało danych :>

Bo to Audio-DVD z DD a tam nie mam miejsca na kombinacje;)

Było by jeszcze lepiej ale cały szpindel ma jakieś wady produkcyjne jakieś wżery na powierzchni i w tych miejscach większe błędy wywala:)Niestety MBI również na psy schodzi:>

Tak samo-stary benek x8

Załącznik 60529

slayers 12.10.2012 14:47

elegancko, tylko jakoś mało danych :>

czary2mary 12.10.2012 14:44

Ilość załączników: 1
Na starym Benie nagrane x8

Załącznik 60519

joujoujou 10.10.2012 19:23

Byłbym zapomniał. :zawstydz:

W super(hiper)markecie Real zaobserwowano dużą ilość verbatimów Made in India w cake'ach po 10 i po 25 sztuk. :spoko:

Brać, wybierać. :zongluje:

joujoujou 28.07.2012 01:13

Część trzecia i (na dzisiaj) ostatnia - palenie x8.

Qscan yuden:



Qscan MCC:



Zapis:





Test jakości:




joujoujou 28.07.2012 01:12

Część trzecia i (na dzisiaj) ostatnia - palenie x8.

Qscan yuden:



Qscan MCC:



Zapis:





Test jakości:




joujoujou 27.07.2012 23:35

Część druga: jak wyżej, x12:

Qscan yuden:



Qscan MCC:



Zapis:





Test jakości:




joujoujou 27.07.2012 23:19

Test porównawczy - Verbatim vs. Verbatim.

Made in Japan (yuden) vs. made in India (MCC).

Część pierwsza - Philips DVD 8701 @ Benq EW164B x16:

Qscan yuden:



Qscan MCC:



Zapis:





Jakość:




joujoujou 20.07.2012 22:17

Odpowiedź już padła.

:czytaj:

asdasdasd1 20.07.2012 16:00

VERBATIM DVD+R 4,7GB 16X
 
Witam.
Czy te płyty VERBATIM DVD+R 16x 4,7GB z tłoczni Taiyo Juden są dobre jakościowo i czy opłaca się je kupić 50 sztuk za 61 zł?

slayers 02.06.2012 21:05

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez joujoujou (Post 1211157)
:czytaj: FAQ. :)

już umiem :) to zapodam jakiś test i zapytam, do jakis maxymalnie wartosci powinien dochodzic gorny wykes, zeby mozna było powiedziec ze płyta wypaliła się dobrze - dolny z tego co sie orientuje jest całkiem OK, ale na samym poczatki tego wyżej jest uskok ???


Załącznik 59611

:fiu:

joujoujou 02.06.2012 16:35

:czytaj: FAQ. :)

slayers 02.06.2012 16:31

jak wy załączacie screany na forum, bo mi sie dodaje jako zwykly załącznik

mirekk122 01.06.2012 13:58

od zawsze używam płyt właśnie takich jak napisałeś i jestem z nich zadowolony:) verbatim

czary2mary 22.04.2012 08:19

Ilość załączników: 1
Najnowszy MCC 004-00 z Indii -Imburn x6( zapis -obraz płyty z 2010 )
Bez rewelacji :ysz:

Załącznik 59424

czary2mary 22.08.2011 18:28

Testuj z prędkością X 4

Co do nagrywania u mnie na IHAS -224 najlepiej te płyty nagrywają się w przedziale x 8-12.

marchwiak5 22.08.2011 17:56

Dawno nikt nie wklejał testów to z racji na zmianę nagrywarki z lg wkleje test:

http://img137.imagevenue.com/loc228/..._123_228lo.jpg

palone x16

Wynik przy wypale x8 dla tej samej partii był znacznie lepszy - jakie jest optimum dla tego napędu i płyt - poprzednie wypały z lg jak teraz testuje na litku były znacznie lepsze :(

czary2mary 19.05.2011 09:50

Używam i chwalę- najlepsze zwykłe CD teraz robi Sony i JVC :)

cabanmat 18.05.2011 21:12

Witam
Właśnie kupiłem sobie 25pack płyt CD-R JVC od Taiyo-Yuden (Made in Japan)

Czy to oznacza mój błąd ? ;)

Czy produkcja Indyjska jest lepsza od japońskiej ?

Czy Nero DiscSpeed działa w tle ? Bo nie pokazuje mi się okno tylko jest ikonka na pasku zadań

lucass3 08.04.2010 19:42

http://www.wgraj.net/img.php/56748.gif




http://www.wgraj.net/img.php/56769.gif

lucass3 08.04.2010 19:40

http://www.wgraj.net/img.php/56755.gifhttp://forum.cdrinfo.pl/%3Ca%20href=...%3E%20%3C/a%3Ehttp://www.wgraj.net/img.php?mode=full&file=56748

lucass3 08.04.2010 19:16

http://www.wgraj.net/img.php/56742.gif

lucass3 08.04.2010 18:03

"Nie patrz na to to tylko taki Nerwowski:) wymysł który różnie współpracuje z różnymi napędami"


Wydaje mi się że napęd nie ma nic do rzeczy.Ponieważ to Nero daje wynik po jakości wykresów.A u mnie wykresy są "lepsze" a pkt mniej.
Próbowałem też na starszym Nero ale nadal to samo.

czary2mary 08.04.2010 14:42

Ilość załączników: 2
Nie patrz na to to tylko taki Nerwowski:) wymysł który różnie współpracuje z różnymi napędami.Jak na dzisiejsze płyty to naprawdę dobrze-i tyle lepiej nie będzie;)

Moje dzisiejsze smażenia Nero 9 x4 i x12

Załącznik 54541

Załącznik 54542

lucass3 07.04.2010 19:39

Tak sobie przeglądam temat, i nie mi ktoś wytłumaczy dlaczego inni mają więcej błędów PIE i PIF dostają po 97/98 pkt.
A ja tylko 95 mimo że mam wszystkie wartości mniejsze????:wow::sciana:

lucass3 07.04.2010 18:10

http://www.wgraj.net/img.php/56655.gif




Wszystkie płyty (10) z cake (25) trzymają podobny poziom.
Żadna nie nagrało się ani powyżej,ani poniżej 95 pkt.
Błędy PIE i PIF również na każdej są bardzo zbliżone.

mensir67pl 27.02.2010 09:56

Ilość załączników: 3
ale z made in ...nie wiem ||

pionier 8x
Załącznik 54225

benq 8x
Załącznik 54226

DVD-R pionier 8X
Załącznik 54227

superrrmario 26.02.2010 14:56

Ilość załączników: 1
Pierwszy wypał nowego Litka

śmiguś 26.02.2010 09:45

Sorki że sie powtarzam ale w ramach przypomnienia: najlepsze Verbatimy na chwile obecną to Made in India z MID'em MCC 004???

shootah 25.02.2010 23:33

Ja kupowałem w Saturnie - tam mają made in Taiwan. Gdzie są do kupienia te z Indii?

joujoujou 25.02.2010 22:14

Niezmiennie verbatim Made in India. :taktak:

śmiguś 25.02.2010 21:27

W takim razie jakie plytki Verbatim na chwile obecną można smiało polecić? Może ma ktoś z Was sprawdzonego sprzedawce na allegro lub jakiś dobry sklep? Proszę o linki

Pozdrawiam

shootah 21.02.2010 03:20

Ilość załączników: 1
Wyniki testu
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1266715166

shootah 20.02.2010 18:38

Nowo zakupione made in Taiwan palone z prędkością 12X.
W ustawieniach zaawansowanych ECC ustawione na 1 - czy taka wartość jest zalecana do testów?
http://forum.cdrinfo.pl/attachments/...m-12x-ecc1.png

Grendel007 27.01.2010 23:02

Dziękuję za komentarz.

W takim razie, na pewno ich nie kupię.

Mam ostatnio problem z Verbatimami.
Kupowałem je stale, wszystko było OK aż tu trafił mi się cake 100 szt DVD+ made in Taiwan z których wszystkie płyty miały nieoszlifowane krawędzie. Nie wiem czy jakieś odrzuty. W testach też niestety wyszły gorzej. Opakowanie było w porządku. Dlatego nie chcaiłbym już brać z Tajwanu. Z kolei, z Indii już nigdzie nie ma.

Także mam mały problem gdzie i jakie płyty kupować.

Pozdr

czary2mary 27.01.2010 20:08

Chińczyki -DVD + R pochodzi od CMC, DVD-R pochodzi od Prodisc. a jeszcze bym zapomniał o podróbkach MCK 004 od DYNEX MIC .

Wszystkich raczej trzeba się wystrzegać niż używać.

Grendel007 26.01.2010 22:13

Ostatnio sprzedawca mówił mi o Verbatim DVD+ produkowanych w Chinach.

Czy ktoś miał z nimi jakieś doświadczenia.
Może jakiś test.

Czy warto kupować made in China??

Z góry dziękuję za komentarze.

Pozdr

czary2mary 06.12.2009 10:01

Niewątpliwie tak:taktak:


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:23.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.